Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky! V Bologni je dnes desna zima, lituji, ze jsem si nevzala rano rukavice :-) Pavli: diky za informace o materske, je dulezite byt informovana..ale je mi lito, ze Ti ji prestali davat. Sakris. Ale pokud to manzel zvlada, fandim Ti, abys byla pekne s detmi doma, je to moc fajn a hlavne v klidu, bez stresu. Snad se do Marche jeste podivam a mrknu i do vnitrozemi, opakuji, zavidim :-) Na to spani me napada rada: v lete ucpavky do usi a v zime termofor pod perinu (mimochodem, v tomto obdobi je termofor pod perinu muj velky kamarad! :-D Ja bych moc chtela taky koukat z okna na moricko, zboznuji ho! Jinak do Milana daleko neni, ale jedna jizda vlakem stoji 40 euro, takze kdyz jedem 2, je to 160 euro tam i zpet jen za vlak. Tak to uz se nam nevyplati. Tak tak :-) Autem jezdime, ale jen v lete. V :-. zime uz to neriskuji, minuly rok jsme jeli 16 hodin, 80km/h po silene ledovce pres cely Rakousko. Nikdy vice!! Jestli jsem to dobre pochopila, jsi v Cesku?Jejda, tak pozdravuj moc ode me ;-) !Ja jsem byla v rijnu, v listopadu tu byli moji a na vanoce poprve nebudu doma, jedem k Alfiho rodicum na jih. Takze se dostanu domu az v lednu (jedu na 3 krale, na tyden). Pavli a tvuj manzel co dela za praci? Dita: ahoj Dito, dekuju i Tobe za privitanicko :-) Ja nevim proc, z diskuze, co jsem cetla, jsem mela pocit, ze bydlis v Milane.. :-) Rimini, takze taky u moricka. Holky, ja vam zavidim!! :-p Ja chci taky k moriii :-) To je parada, ze si zajdete s holkama na pizzu, to zni skvele. Ja zitra nemuzu, delam veceri pro kamose. uzijte si to a dobrou chut! Je pravda, ze Rimini neni odtud tak daleko, treba se nekdy fakt uvidime:-) Na fotce vypadas jako modelka, kolik mas roku? :-) Jinak se mi libi jmeno Federico. Co se tyka te maturity, s tim neni zadny problem, jen potvrzeni z ministrstva skolstvi a pak razitko z ambasady, vse v Praze. Kdybys nekdy chtela poradit, klidne rekni:-) Ahoj holky a pekny den vsem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny, dekuji, no,ponekud vyslouzila modelka ;-) Je mi 36 :-| Vsak jsem tu nejstarsi. Jestli chces,dam Ti zase priste vedet,az budeme neco organizovat. Jinak ja nejsem primo z Rimini,ale ze Santarcangelo di Romagna,to je takove malebne mestecko kousek od Rimini. Odkud z jihu je Tvuj pritel? Ja zila 5 let v Salernu. Me taky odebrali rodicovsky prispevek jako Pavle :-( Nejdriv jsem dostavala 5 mesicu italskou materskou a pak nas cesky rodicovsky prispevek,ale bohuzel po deviti mesicich mi to zarazili, protoze,jak uz psala Pavla, vysel novy zakon. Takze jsem sla v lete na 3 mesice do prace do hotelu,abych si neco privydelala a trochu odlehcila manzelovi, ktery na tom ted taky neni zrovna nejlepe po financni strance :-S A moc rada si necham poradit,jak s uznanim te maturity. Me to vysvetlovala pani na ambasade a prislo mi to docela slozite. To vis,uz jsem se dost nalitala nejdriv kvuli pracovnimu povoleni,pak kvuli svatbe a pak papiry pro syna,tak uz toho mam plne zuby.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak tady se dneska mirne oteplilo a dokonce i sviti slunicko, tak sme hned s malym vyrazili na prochazku. A taky sem konecne sehnala adventni venec a dekorace, jeste si musim postrihat nejake vetvicky:) Sem zvedava, jak to budu rvat do kufru:) Diti, jak to vypada s tim kurzem ucetnictvi, uz vis, kdy zacnes? A na jak to budes mit vlastne dlouho? Jak jsi psala o tom kurzu realitniho maklere...to bylo neco pres univerzitu,ze chteli i maturitu? No nebylo by spatne si neco takoveho udelat...doufam, ze se k tomu taky nekdy dostanu. Jenny, jee, tak i v Italii prituhlo? Tady porad ukazuji, ze je tam jeste 14 stupnu:) JInak pochopila jsi dobre, ted sem v Cesku, uz skoro mesic, ale ted uz se vracime a na vanoce budem v ITalii. A pozdravovat muzu, taky sem moravacka:) A kam na jih jedete na Vanoce? Jo a muj manzel podnika, driv zprostredkovaval praci zdrav.sestrickam a mel esteticky salon, ale vseho nechal a ted zacina neco noveho....neptej se co, protoze sama nevim:) Kazdopadne je to ten typ, co musi neco vymyslet sam, smlouva a pevna pracovni doba by ho asi zabily:) A s tim autem mas pravdu, v zime to neni nic moc. Manzel teda vetsinout tech 14-16 hodin jede, ale tak ridi jen on. Jo a kdybyste nekdy nahodou planovali cestu do Marche, dej vedet:)
Odpovedať
Profilova fotka
Dite-muj pritel je z Avellina. Salerno znam, jasne:-) A co jste tam delali, nebo proc jste se museli prestehovat, kvuli praci? Je mi lito, ze vam odebrali ty prispevky. to je naprd..a z ceho Ti tedy vypocitali materskou tady, mela jsi prac. smlouvu na dobu neurc.? S tou maturitou to neni tak slozite-udelas si na matrice overenou kopii maturitniho vysvedceni. Pak s tim jedes do Prahy na ministerstvo skolstvi, kde Ti to na pockani potvrdi (musis si k tomu koupit takovou tu znamku, tady tomu rikaji marca da bollo, mam dojem v trafice nebo na poste ). Pak si to nechas prelozit do italstiny (na strankach italske ambasady je seznam soudnich prekladatelu, kteri maji razitko na preklad podobnych dokumentu pro ambasadu. Vetsinou jsou v kazdem vetsim meste. A pak s timto prelozenym vysvedcenim se vratis do Prahy na ambasadu, kde Ti to na pockani potvrdi a daji Ti na to dichiarazione di valore. Tot vse. pak si myslim, ze zalezi na zamestnavateli. A kde vy jste se vlastne s muzem potkali a co dela? Holky, takze nema smysl, abych pripadne zadala materskou u nas, az to bude aktualni, ze jo?Uz dva a pul roku tam neplatim socialni, zdravotni, nic. A vy jste neco delali pro to, abyste zrusili v CR trvaly bydliste?Neco nekde hlasily nebo vyplnovaly? Pavli, v BO byly rano 3 stupne a vlhkost,mlha. Brrrr. Na jih jedem na vanoce do Avellina, takova vesnicka pod Vesuvem, parada, mam to tam moc rada, zboznuji i Neapol a je tam vzdy tepleji, levneji a lidi jsou moc mili. tesim se, ze poprve ochutnam a uvidim prave stedrovecerni italske menu, jsem blazen do vreni :-) Takze i ty travis vanoce v It?Co budes varit dobreho?
Odpovedať
Profilova fotka
vitaj, jennynka, som rada, ze nas je tu viac ;-) cez bolognu som vzdy prechadzala len busom, a raz sme tam sli na stadion korculovat. inak ako mesto bolognu teda nepoznam. ozaj, a este sme boli v tom velkom obchodnom centre nedaleko, grand reno, kde sme uz kupili prve vianocne darceky. zijem tu uz pat rokov, pocas ktorych som robila v dvoch firmach, commercio all'estero. som vydata cez rok a pol a teraz som prvy mesiac na materskej, som v osmom mesiaci tehotenstva, tak uzivam oddychu :-) drzim ti palce na uznanie toho titulu. podla opisu znie tvoja praca moc zaujimavo, si hlavicka :-) skoda, ze to nie je aj tak ohodnotene, ako pise pauli. sme priamo vo florencii, takze ani my si neuzivame more, nastastie nie je to tak daleko, a da sa ist aj ked len na celodenny vylet. teraz je to s mojou pohyblivostou a flexibilitou tazsie, mozno sa rozhybeme niekam zas na jar 8-) dita, tie knedle zo sacku su dobry napad, skusim si to tak zariadit. uz ich nebudem robit s touto hladkou mukou. dik za tip na film, ak bude prilezitost rada si ho pozriem:=) pozeras niekedy tu babyloniu? pauli, dost rychlo to ubehlo ten mesiac u vasich, to je super, ze uz mas adventnty veniec, vcera som ho sla kupit do lidla, lebo bol v akcii, nemali ho a namiesto toho som tam natrafila na perfektne damske botasky, ktore som uz dlhsi cas chcela kupit a tak som nakoniec kupila tie... :-) veneic pozriem este inde. tak stastny let spat..
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny,no Avellino znam! To je "kousek" od Fisciana,kde jsem bydlela. Ve Fiscianu je univerzita,tak je to docela zname. Ja jsem mela pritele,ktery je ze Salerna,ale pak jsme se rozesli a ja pres kamarada,ktery bydli v Bologni, poznala meho manzela a pak jsem se za nim prestehovala do Santarcangela. Ja jsem pred materskou pracovala. Sice jsem v praci skoncila,mela jsem smlouvu na dobu urcirou,ale oni ti tu materskou daji,kdyz od ukonceni prac. smlouvy neubehne moc casu. Materska byla moc fajn,protoze mi dali 80% z hrube mzdy,takze parada. Co se tyce trvaleho bydliste,tak ja dosla v CR na urad s obcankou,chtela jsem ji odevzdat,ze mam ted trvale bydliste v Italii a pani mi rekla,ze si ji muzu nechat, ze muzu mit oboji trvala bydliste. Je to divne,ale je to tak. Me pani na ambasade rikala,ze si musim dojit na stredni skolu a tam mi musi vypsat,ktere predmety jsem se ucila a jejich napln a pak si to nechat prelozit.... Pavli, Cristian chtel otevrit realitni kancelar a na to jsme potrebovali ten kurz,ale pak jsme se na to vykaslali. Na ten kurz ucetnictvi jsem se ted prihlasila, jeste nevim podrobnosti,ale ma to byt od ledna, 50 hodin. Rospi, na ten program Babel ted nekoukam. Snazim se nezapinat TV pred Federicem, protoze on pak porad otravuje,ze chce pohadky a sedel by u toho cely den. Jo a vcera u toho filmu jsem si na Tebe vzpomnela, protoze tam byla asi 45leta zena,ktera se rozvadela s manzelem,byla v krizi,ze je stara a oskliva a v autobuse ji pustila mlada holka sednout a ona z toho byla spatna,ze ji pousti v autobuse sednout,ze je stara ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
zdravim holciny :-) tady je dneska krasne, i vcera bylo, ale uz kosa... dneska jsem vyjela s Tonikem "do civilizace" do sousedniho vetsiho mestecka, jeli jsme vyzvednout Tonikuv pas... tak jsem si pak prosla i centrum a nakukovala do vykladu :-) dovnitr se mi nechtelo, s tim nasim kocarkem se jen tak nekam nevejdu a vsechny obchody jsou tam v historickych domech, takze schod+dvere nejsou uplne idealni... tak asi pojedem v sobotu s Mickem...musim si koupit nejake zimni boty a bundu, nic tu nemam...kabat jsem zjara nechala v Brne.Pak jsme sli jeste na chvili do parku, protoze Tonik usnul, tak jsem ho nechtela budit a navic bylo krasne...dokonce tak moc, ze jsem po prijezdu domu nedavala auto do garaze, ze odpoledne zajedeme k jezeru Varese...ale pak nez se naobedval, i ja musim neco snist...a tak uz se mi nikam nechce... autem to trva 40 min a po ctvrte uz je po slunicku... tak mozna pujdem jen jeste na mensi prochazku tady... a zitra ma snezit... jennynka: jsem rada, ze ses nam tu tak "rozpovidala" ;-) je videt, ze ti to fakt chybelo... chapu to, taky sem proto rada chodim :-) dita & pauli: holky, potrebuju zase detskou radu :-) tentokrat pro jednu kamosku - ptala se me, jake znacky boticek tu jsou pro deti. Pry v CR jsou vsechny tmave, ne barevne a ona by chtela pro sveho rok a pul stareho chlapecka nejake vesele, napadite...tak jsem to aspon pochopila. No a ja ji nebyla schopna poradit, protoze Tonik boty jeste nepotrebuje :-N mate nejake vyzkousene, ktere muzete doporucit? Nebo vite o nejakych i v CR? DIky
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, tady jsou moc dobre Primigi a Balducci. V Cr jsou zase moc dobre FARE. Ja tam ted kupovala pro Fedeho zimni boty s koziskem. Sice design se mi moc nelibil, prisly mi dost preplacane,ale nebyly zase moc drahe a pry vysly dobre v testech. Jinak tady je strasna spousta detskych boticek,ale nektere znacky jsou fakt dost drahe a ty levnejsi zase nejsou pro detske nozicky to nejlepsi.
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, pred chvili mi prisel email od prezidentky komise na uznavani titulu, ze mi asi daji equipollenzi (z molekularni biologie), jsem z toho v soku a strasne stastna. Silene :-) po 2.5 letech uz jsem tomu prestavala verit!! :-D Snad je to definitivni, pristi tyden se mam stavit na sekretariate a vyridit formality. Dite-Diti aha, s tou maturitou mas asi pravdu,ja ji mela jen jako dodatek k VS diplomu, takze nechteli predmety. Ale kdyz ji mas jako hlavni objekt, budou chtit i studovane predmety a jejich popis (jejich popis muze byt i jen v anglictine a nepotvrzeny ambasadou, ale jejich seznam ne). Takze ten cely proces musis udelat s vice papiry :-( Ja vim, je to strasna otrava. Ja jsem z toho uz malem blaznila. Yellowbanna-mas pravdu, sama se divim, jak mi ta pusa (tedy spis klavesnice) jede!! :-D jsem rada, ze existujete. :-) Papa jdu si prituknout s kolegynemi na ten titul, snad to nezakriknu, bala jsem se, ze me nechaji studovat dalsi 3 roky v italstine :-o
Odpovedať
Profilova fotka
Jen: supeeeer! gratuluju!!! clovek se raduje skoro vic nez ze samotneho titulu, co? :-D jinak diky za ty info. hned jsem je i predala dal - kamosce, ktera tu sice neni zapsana, ale jinak je to taky "Buduci Talianka", mozna nakonec budem vyrizovat formality po uradech spolecne, chichi.. co se tyce toho dvojiho trvaleho bydliste, zni to fakt podivne. ale obecne statu je de facto sumak, zda mate jedno bydliste nebo tri po svete, hlavne, abyste aspon v jednom odvadely dane a platily SP a ZP. - a pokud mozno tam, kde pobyvate nejcasteji. ono se to ani pri soucasne mobilite neda moc uhlidat...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja jsem to trvale bydliste konzultovala s pravnikem (italskym) a v EU je to tak, ze klidne v kazdem state muzete mit trvale bydliste a s nim spojeny prukaz totoznosti, ktery ovsem plati jen v te jedne zemi. Ten prukaz vas proste musi v tom danem state identifikovat a spojit s nejakym bydlistem. Ze v jine zemi je to jina adresa nevadi. Ja jsem si teda jeste italskou obcanku nedelala, po pravde receno cim min chodim po uradech, tim lip. Mne zamestnavatel uznal VS diplom jen soudne prelozeny, bez kolecka na ambasade. Uf, ted zarizuju STK na auto, kterym budu na Vanoce v Cesku, a vsechno to zkloubit je fuska. Decka, zitra zacne snezit!!! Ja mam desnou radost, i kdyz bych nemela.
Odpovedať
Profilova fotka
holky, dneska vas zdravim z prace. jsem v nove kancelari, tak mam vetsi volnost a lepsi pristup na net, hihi. Jinak mi vcera volali z dalsi firmy, ze by me chteli na nakup, hihi. je videt, ze se mercato di lavoro hybe :-N , bylo na case. akorat ted nevim, ktere misto by bylo lepsi. zkusim pohovor i v teto firme, z te dalsi by mi meli dat vedet do pondeli...ach jo, uz bych to chtela mit doresene. Diti, na pizzu do Rimini nekdy urcite prijedeme! dneska tu je hrozna zima a mlha. u nas taky rano jenom 3 stupne, nechtelo mi startovat auti 8-( . a na zitra uz fakt hlasi snezeni. beee, a ja doufala, ze prestehovanim se do Italie se snehu zbavim..ja tak nenavidim zimu! holky, s tim uznavanim vysvedceni...ja uz tu jsem 2.5 roku, pracuju, a i na pohovorech nikdy po me nikdo nic nechtel. ani videt, natoz prelozene od ambasady =-) . vzdycky jen mrknou do zivotopisu a slepe duveruji, ze jsem uvedla spravne informace. fakt. i se znalosti jazyku, treba angliny me nikdo pri pohovoru nezkousel. na zadnem pohovoru. vzdycky to jenom prejdou vetou, vidim, ze s anglictinou nemate problem :-D ! ja treba ale mluvim docela desne, tak me to vzdycky pobavi. pracovne se domluvim, preferuji psat nez volat, nemam problem s cinanama, ale treba americanum po telefonu skoro nerozumim. v CR vzdycky na pohovoru bylo alespon jedno kolo, kde zkouseli jazyk... Jennynka, moc gratuluji k uznani titulu. taky mam 2 trvala bydliste, ceskou obcanku...cesky pas atd. s italskou obcankou nesmim do zahranici, takze to jedu vzdycky na ceskou :-). jinak me zas bylo receno, ze 2 trvala bydliste byt nemuzou, ale ze v mnoha pripadech se to prejde. yellowbanna, zavidim ti prochazky s kocarkem, hned bych se pridala kdybych mohla. mam obdobi, kdy chci strasne moc miminko....asi ty biologicke hodiny :-D :-D , snad me to brzo prejde.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jennynka: moc gratuluju!! jen cist vase zkusenosti s uznavanim diplomu a maturit zni hrozne slozite, takze super! Verim, ze jsi nadsena :-) dita: diky za tipy, uz jsem to poslala dal a pisu si do sve brozovane pameti (jak rikaval muj dedecek), az budu potrebovat boty pro Tonika :-) yizheng: to je parada, ze jsi taky spokojena na novem miste a mas dalsi nabidky, to cloveku vzdycky minimalne zvedne sebevedomi... a co se toho kocarku tyce, taky bych byla rada, kdyby ses pridala :-D nekdy me hrozne nebavi chodit sama...i kdyz dneska jsem si to docela uzivala... ja mam taky dve obcanky a taky s tou italskou nesmim do zahranici. Pas jsem si neobnovovala, kdyz se mi po svatbe zmenilo jmeno, takze taky jezdim na ceskou obcanku.
Odpovedať
Profilova fotka
Yenny: gratuluji! To je parada! Ja vim,jakou jsem mela radost,kdyz mi prisel e-mail,ze jsem uspesne slozila zkousku z italstiny a to je nic proti Tvemu titulu. Yizheng: Takze az budeme neco organizovat,dam Ti vedet. Na FB Ti psala Hanka,nevidelas? Psala,ze z Modeny do Rimini to neni daleko ;-) To je super, ze mas vic pracovnich nabidek, to se pak clovek citi mnohem lepe,kdyz je o nej zajem. Me zase kontaktovali z jedne prazske firmy na misto mzdove ucetni s italstinou. Ja ale ucetnictvi neumim. Tak jsem to pani psala a ona,ze pry staci,kdyz mam kladny vztah k cislum a umim z hrube mzdy spocitat cistou...Boh...Tak jsem si rikala,ze asi nemuzou nikoho najit,kdyz by jim tohle stacilo. Copak o to,ja jsem schopna se naucit vse :-D ,ale potrebovala bych i praci pro Cristiana,abychom se mohli prestehovat do Cech. Tak jsem dnes jela za Olinkou na navstevu. Deti si krasne hraly a asi po pulhodine,co jsem tam byla,mi vola manzel, ze mu nestartuje auto a ze pro nej musim dojet. Tak jsme se museli zvednout a odejit. Pekne me to stvalo, protoze my zensky jsme si krasne povidaly a kluci si hrali...No tak snad se zitra pobavim s holkama na pizze.
Odpovedať
Profilova fotka
Jenny, hele, tak to vypada, ze manza pojede s klukama do Ceseny v sobotu odpoledne na motorkarsky veletrh...mohla bych za tebou vlakem prijet a mohly bychom mrknout na cioccoshow ;-) , co rikas? kdyztak mi napis tvuj tel. do IP a muzem se domluvit.a jestli uz neco mas, tak nevadi...urcite najdem i jiny termin
Odpovedať
Profilova fotka
Yizheng-ahojky yizheng, tuto sobotu bohuzel nemuzu,ale dej mi vedet hned priste, az budes volna, poslu Ti to tel.cislo do posty. Ja Te obdivuju, ze takhle chodis na ty pohovory, ja bych to asi psychicky nezvladala :-| fakt klobouk dolu. Jinak k tem titulum-v nasem oboru je to to prvni, co chteji videt a ptaji se primo na specializaci a na equipollenzi, ach jo. Ale od ted uz to pro me (snad) nebude problem. Jinak co se tyce jazyku, tak taky jen duveruji tomu, co je napsane. reys-vystihla jsi to presne, ta radost byla vetsi, nez kdyz jsem dostala pred8 lety ten titul! :-D Preji Ti hodne uspechu, ale jsem fakt presvedcena, ze pani na ambasade mi rikala, ze prave na ekonomii, jazyky a medicinu Ceskam problemy vubec nedelaji! tak snad te to aspon trochu povzbudi. A me to trvalo tak dlouho,protoze jsem to nejprv poslala na ministerstvo skolstvi do Rima, a tam to uz nedelaji, ale dali mi to vedet po roce :-( jak se rika nekolikrat denne v It-pazienza, piano piano 8-) Yellowbanna-radeji bych mela miminko a byla s nim krasne na materske nez resila ty blbe tituly ]-( Ale snad na tom taky brzy zapracujeme :-) Diti, moc rada bych take nekdy prijela na pizzu, Alfi rika, ze se to zvladne do Rimini za 1 hod 20 min autem. problem je, ze se tu taky bojim ridit. Ale v CR jsem ridila normalne :-) Jakou mas zk z italstiny?Jsi dobra, ja jsem se k tomu jeste nedokopala..jsem lenoch rospina-Florencie,krasna, tam jezdim s pribuzenstvem na pamatky. A je to blizko k mori :-) Preji Ti krasnou materskou a stastne privedeni miminka na svet!
Odpovedať
Profilova fotka
jennynka, dakujem a gratulujem k uznaniu titulu, vidis dockala si sa :-) dita, tiez som sa odvtedy na tu Babel nepozerala. ak mam chvilu casu, sledujem slovenske programy, pozeram na markize ordinaciu v ruzovej zahrade, tu z fora to ale asi nikto nepozera.. ak mi nevyjde cas, je to aj v archive na nete, co je dost vyhoda. yizheng, dobre si to vystihla s tymi kolegynami - taliankami, su mile, otvorene na prvy kontakt, ale potom si hladia svojho a nepripustia "novych" ludi do sukromia. uz som si na tento styl zvykla a tiez sa tak k nim spravam. musim povedat, ze mi teraz nechyba nie len praca, ale ani kolegyne, aj ked sa tam po materskej rada vratim, ak bude ta moznost, ale ten kolektiv srdcova zalezitost urcite nie je, ale celkovo mi to prestalo vadit :-N ozaj, babenky, ked uz hovorite o tom planovani do roka a do dna ;-) hlavne si to tehotenstvo moc nenabite do hlavy, hovorim teda z vlastnej skusenosti. my sme tiez hned po svadbe neplanovali, a ked sme zacali planovat, tak to dobreho pol roka nevychadzalo.. podarilo sa to az vtedy, ked sme to vzdali, ani sme uz nejako nepocitali.. ale u kazdeho je to dost individualne, tak drzim palce :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi,ja Ordinaci v ruzove zahrade znam ;-) V CR na to koukam a pak jsem na to koukala i na internetu,ale rodina si ze me delala legraci,ze koukam na takovou "blbost",tak jsem se zaprela a prestala na to koukat. Ono se me to na tom internetu totiz porad kousalo a trvalo to tri hodiny nez jsem dokoukala jeden dil. ALe ja jsem blazen do serialu,ja si u toho proste odpocinu :-) Jenny, ja nevim,kde v Bologni bydlis,ale pokud neni provoz,tak tu jsi i za hodinu. Ja jezdila hodne na letiste,ktere je az na konci Bologne a trvalo mi to presne hodinu. Sice ze Santarcangela,ale to je rozdil jen asi peti minut. A po dalnici to mas porad rovne,pak vjedes do Rimini a pokud to bude vecer,tak tu neni zadny velky provoz ;-) Ta zkouska z italstiny se jmenuje CILS a je to neco na urovni statni zkousky. Ale uz by se mi do toho nechtelo ;-) A je fakt,ze ja jsem nikdy nikde neukazovala maturitni vysvedceni,ani v Cechach ani v Italii, uz asi proto,ze ja jsem strojni konstrukter a o to misto jsem se nikdy neuchazela :-) Ale z jazyku me uz zkouseli dvakrat. Jednou tady ve firme na misto "commerciale estero" a pak jednou po telefonu jedna prazska personalni agentura. Takze ja si davam pozor,abych se do zivotopisu neprecenovala ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, tak ja jen na skok, zitra uz letime, tak snad bude vsecko v poradku. Dneska sem cely den balila a uspesne to i dokoncila, do 30 kilo sem se vlezla:) Drzte nam palce, at uspesne dojedem:)
Odpovedať
Profilova fotka
dita, tak tu Ordinaciu som objavila "len" pred dvoma mesiacmi, odkedy mam doma nase programy :-D , nevedela som, ze to uz trva cele roky tato seria. v kazdom pripade je zaujimave sledovat zivotne pribehy roznych postav, ako pises ty, je to aj taky psychicky odpocinok. som zvedava dokedy ma to bude bavit.l na druhej strane sa neviem prinutit pozerat reality show, nieco ako "big brother" a podobne, proste ma to neba :-| , niektori su tym nadseni a sleduju to, aspon moji kolegovia v praci to rozoberali skoro denne pri kafe, tymto ich teda urcitym sposobom "obdivujem" :-S dnes tu teda riadne prituhlo, rano bol len jeden stupen, to uz aby som vytiahla poriadnu dlhu zimnu bundu, aj ked teraz nezapnem sice ziadnu :-D , nosila som len tie kratsie..aspon mame dnes slniecko 8-) pauli, potom sa ozvi ako ste doleteli, stastnu cestu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tady dnes sviti slunicko 8-) Ja jsem taky sledovala ordinaci v ruzove zahrade, ale tady se mi Nova na netu taky kouse. Ale brzy rano ne, asi zalezi, kolik lidi to zrovna sleduje..Bavi me i Dokonaly svet :-) rospina-kdy mas termin na miminko, pochopila jsem spravne, ze za mesic? :-) Na zimu je to s tim oblecenim pro tehulky asi tezky..existuji i nejake bundy pro tehulky nebo si musi clovek koupit panskou velikost? :-) Chtela jsem se zeptat, jak to delate, ze mate nase programy TV tady?To vubec neznam =-) Pavli, stastnou cestu, urcite bude vse v poradku. Diti, snad se nekdy prekonam a tim autem to risknu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak uz mam taky ceske a slovenske programy! Prisel manzeluv strejda a namontoval parabolu a vse okolo a je to. Takze ted budu sledovat i nase programy. Jinak vcera jsme byly s holkama Ceskama na pizze, bylo to moc fajn, bylo nas asi 10.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, Jenny jsem moc rada, ze nejsem jedina divna, co se boji jezdit autem. to je snad nejvetsi minus na Italii, ze se clovek bez auta nedostane vubec nikam. byla jsem z brna zvykla na saliny...rychly presun bez namahy...taky se div nemodlim, abych prezila cestu do prace. s prominutim italove ridi jako hovada ]-( . jiank jsem si zjistovala stav bodoveho konta v CR, protoze mi meli strhnout 5 bodu za tu cervnovou bouracku...a porad mam vsechny a pani mi potvrdila, ze z italie jim jeste za cele roky neprisel jediny pozadavek na strhnuti bodu :-N , tak pry muzu bourat o sto sest, hihi. taky mame holky cesky ridicak? nebo italsky? diti, vyresila jsi pak nejak ten nakup auta v cesku, aby jsi platila vyhodnejsi pojisteni? ja porad premyslim o novem aute, ale nevim, kde ho koupit. ma to pro a proti... Jenny, to nevadi, ze uz jsi na dnes mela jiny program. vsak se domluvime na jindy. a jak tak koukam, tak za Ditou na pizzu pojedem asi vlakem, co? :-D tady je taky dneska hrozna zima, ale slunicko. rano jsem courala po meste a bylo krasne...tak snad snih jeste dlouho nebude. cetla jsem pred chvili na seznamu, ze do CR se zene snehova kalamita...brrr
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Yizheng, auto slo ted stranou, protoze ted je takova divna financni situace,tak pockame,jak to bude dal. Nejhorsi je,ze moje auto ted pouziva Cristian do prace a ve ctvrtek mu nenastartovalo a mechanik nemuze prijit na to,co s tim je. A ted pokud to bude nejaka vetsi zavada,tak se nevyplati do nej strkat penize, prece jen je uz docela stare. Tak nevim nevim. Dnes tu bylo taky krasne,ale ja to prolezela odpoledne v posteli, byla jsem strasne unavena, vcera jsem prisla domu o pul jedne a Fede nespal, kaslal a brecel,leze mu ven jeden spicak. Tak jsem s nim sedela pres hodinu u televize, on koukal na pohadky a az nekdy po druhe hodine usnul. Porad se citim jak po flamu a to jsem vcera mela jednu sklenicku vina. Holky,nebojte se toho auta, ja jezdila i trasu Salerno-Hradec a jsem stale ziva ;-) Holky maji ted dalsi dve akce v prosinci,ale to ja tu nebudu :-( Tak kdyztak po Novem roce.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, pred chvili v Bologni zacalo snezit, ale je to takovej ten mokrej snih, co hned roztaje a udela brecku :-( Co u vas? Diti a yizheng: ja bych to s tim autem riskla, ale kdyz bude priznivy pocasi (to namena na jare?!) :-D Jinak vlacek motoracek. Obdivuju Ditu za trasu Salerno-HK. To je mazec. Jinak kolegyne ma stejne stareho syna, a tomu porad rostou nejake zoubky, takze taky ma vesele noci. Ted je podruhe tehotna, tak ma jeste k tomu nevolnosti. Nemohly byste mi podat nejaky informace, jak se to dela,ze muzes mit ceske programy na TV? Preji hezkou nedeli vsem
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ten televizny archiv na nete nefunguje vzdy idealne. moze to zavisiet nielen od archivu aj od media playeru na pocitaci. ked som mala vistu, tak to tiez poriadne dlho trvalo pozriet si nieco na archive. nechala som preinstalovat pocitac na windows 7, a teraz to funguje ovela lepsie. jennynka, na nase programy potrebujes hlavne parabolu, potom satelitny prijimac a cesku kartu. ja mam tu SkyLink..dita, ty mas tu istu?.. teraz som na zaciatku 35 tyzdna, takze este chyba tak 6 tyzdnov do terminu. este stale si neviem predstavit tu zmenu v zivotnom style a vobec vo vsetkom...urcite maju bundy aj pre tehotne, ale na taku kratku dobu sa to neoplati kupovat, uz aj preto, lebo v specializovanych obchodoch tu maju napr. tehotenske rifle v cene od tych 60 do 90 eur, tak si neviem predstavit bundu. tehotenske rifle a tricka sa daju kupit aj v inych "standardnych"obchodoch (oviese, beneton atd) aj za rozumnejsie ceny, ale bundy som nenasla. okrem toho stale prsi, a ked je poriadna zima, tak sa udrzi maximalne len na par dni a zase prsi, takze vyjdem aj s otvorenou bundou, hlavne si dam nieco teple pod nu. v spravach som videla, ze budeme musiet menit vodicaky na nove (na slovensku), na take, ktore maju platnost 15 rokov, kedze tieto terajsie su bez datumu splatnosti. ako je to s vodicakmi v cechach?
Odpovedať
Profilova fotka
Rospina-dekuju za info, ukazu to memu drahemu,snad se mne to taky podari nainstalovat. Joj s tim tehu oblecenim je to teda drahy, nic moc. Tak hlavne nezmrzni mamino :-) ,tady cele odpoledne snezi a neprestava, doprava uz kolabuje.. Ja mam ceskej ridicak, tu novou verzi, davali ji uz od r.2007. Teda aspon doufam, ze se to zase nebude menit. To litani po uradech neni zrovna muj konicek :-) Jinak ta zmena, az prijde miminko, nad tim nekdy taky premyslim..ale vsechny to zvladly, zvladnes (me..) to taky :-) Ja bych spolehala na hormony, ze to tak nejak nastavi za Tebe a pak uz to jede samo :-) Drzim palce, doufam, ze nas budes informovat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rospi: ja to vloni v zime resila tak, ze jsem si koupila kabat ackoveho strihu, takze i kdyz nebyl tehotensky, brisko jsem tam schovala :-) Ale je taky fakt, ze kolem Vanoc jsem byla teprve ve 20tt, ty to mas asi horsi... je to presne ten kabat, ktery si ted vesele visi ve skrini v Brne a ja tady klepu kosu 8-( co se tyce te zmeny, tak je fakt zavratna ;-) Na takove to zasadni jako "budu mama, bude u nas doma miminko, bude potreba tohle a tohle", na to se da v ramci moznosti psychicky (i podprahove myslim) pripravit - asi nikdy ne 100%, ale preci jen se o tom clovek dost napremysli, takze to ma podchycene, i kdyz ty emoce jsou stejne vzdycky prekvapenim. Priznam se ale, ze me asi nejvic zaskocilo a doted porazi z neustaleho planovani uplnych pitomosti, nad kterymi clovek driv proste nepremyslel, protoze nemusel. Napr: Vstanu ted, dokud maly jeste spi a budu riskovat rev, kdyz se probudi a nenajde me v loznici? Nebo pockam az se probudi, budu doufat, ze v dobre nalade a dam si sprchu zatimco si bude hrat v posteli? nebo Ne, tenhle svetr si nemuzu vzit, protoze budu Tonika nosit v satku a skrabal by ho na tvari... pidirozhodnuti, kterych za den musis udelat tisice, ale narozdil od drivejska, kdy ses rozhodovala jen za sebe a kdyz to nedopadlo idealne, tak se stejne nic nestalo, ted zahrnuje i toho prcka a navic se s nim nemuzes dohodnout :-D Nevim, jestli to dava smysl, ale muzu vam rict tohle je pro me osobne nejvetsi zahul :-N jennynka: tak s ridicakem z 2007 bys mela mit chvili klid :-) Ja svuj menila loni po svatbe, takze mam taky pokoj. Ja taky uvazovala o ceskym satelitu, ale kdyz tady tak sleduju, kdo a jak tv nejvic pouziva (Mick s odpustenim cuci vlastne skoro jen na fotbal), tak si nedovedu predstavit, ze bych si tu jeden vecer misto toho pustila Primu a Preslapy a on by koukal se mnou hihi :-D Ale kdyby preci jen - doma mame SKY, parabola je nase *na spolecnem baraku. Tu ceskou kartu, jak psala Rospina - to si musim koupit v CR, tak jak tady jsme koupili kartu SKY? Nebo jak to funguje? Vim, ze uz jste to tu jednou resili, ale to jsem se v tom jeste tolik neorientovala (ted jen o trochu lip :-P) Zatim si porce ceske televize uzivam pres den na Internetu - na CT sleduju Vypravej a ted Cukrarnu, na Prime Preslapy a Cesty domu (to posledni je takova lepsi soap opera - omlouvam si to tim, ze chci jen videt cesky herce a koukam na to jen na pul oka, kdyz neco delam) na Nove me pak docela bavi Dokonaly svet, protoze je to tak pitomy, az je to sranda :-D Obcas zpravy, 13 komnata, Ta nase povaha ceska a ted utrzkovity Stardance :-) Kurnik, uz tak je toho dost, jeste abych mela regulerni tv ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi, ja mam taky tu kartu Skylink. V sobotu jsem koukala na "Ano,sefe" s Pohlreichem, normalne me to na konci dojalo,kdyz te pani z restaurace dal samolepku programu (nevim,zda vis,o co tam bezi). Od te doby,co jsem porodila,jsem ze vseho namekko. A co se tyce tech zmen,tak je to zmena jako blazen. Pro me byly nejhorsi zacatky,to ze jsem nevedela,co to miminko chce,proc breci a tak. A hlavne,ze jsem se v noci nevyspala. No a pak to,ze uz nemuzes delat veci jako driv. Tvoje zajmy jdou na chvili stranou. Ja bych mohla delat spoustu veci,ale tim,ze nemam vzdy k dispozici hlidani,tak je proste delat nemuzu....... Yellowbanna,jak jsem ted shanela v CR satelitni prijimac,tak jsem koukala,ze hodne nabizeji cely komplet vcetne karty gratis. Ja uz kartu mela,tk jsem shanela jen ten prijimac. Vcera jsem zrovna koukala na 13.komnatu se Zorou Jandouvou,je to fakt dost zajimave. Jinak mam za sebou hezky vikend,ale strasne malo jsem spala,tak se z toho musim dostat. V sobotu jsme byli s kamaradama na veceri, byl to super vecer,fakt jsem se pobavila a pekne prejedla. Mela jsem asi pulkilovy biftek a dort. Jsem fakt vdecna,ze tu mame takove kamarady a kamaradky, s kteryma porad neco organizujeme a jsou moc fajn a hlavne skoro vsichni maji male deti,tak jsme na stejne lodi. Vcera odpoledne jsme byli u dalsich kamaradu, hrali jsme karty,ale vcera mi to vubec neslo..... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
dita: ja tomu moc nerozumim, ale satelitni prijimac je to, co ti tady daji, kdyz si objednas Sky? Totiz parabolu a pak ten pristroj domu? Nebo to je jen dekoder na Sky? Ja jestli bych mela shanet oboji nebo jen tu kartu... ta se da koupit zvlast v pripade, ze ten satelitni prijimac uz mame?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?