Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, k tem strankam Novy-ja jsem prisla na to, ze zalezi, kdy to zapnete. Cas, kdy se to neseka, je vzdy jen rano, 7-9 hod :-) Koukam na Dokonaly svet jen rano. Yellowbanna-chtela jsem se zeptat, jaky to bylo v Irsku, proc jste chteli pryc. Kdyz jsem cetla diskuzi zpet, tak se Ti tam nechtelo vracet, tak by me to zajimalo. Jinak te chapu, ze malinky mestecko u Milana neni asi nic moc. Kde budete hledat?Nechtelo by se Ti do Bologne?ja b ych byla tak strasne rada!!!!! :-) Rospi-a jak ty jsi se vlastne seznamila se svym manzelem?
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, ja si tu Rescaldinu predstavuji tak trochu jako ta satelitni mestecka,o kterych mluvi u nas v CR. Ze jsi sice u velkeho mesta,ale prakticky tam jsou jen baraky a nic jineho a ty zenske,ktere tam bydli (a vetsinou nepracuji) jsou v pekne depresi. Nevim,jestli jsi o tom cetla, vyslo docela dost clanku. Jenny, jeste se vratim k tomu jidlku,jak jsi rikala,ze Tve kolegyne to komentuji. U me v praci to bylo zase naopak. Kdyz jsem tam zacinala,tak kolegyne mi rikala,ze bych se mela vykrmit,ze jsem hubena :-D a pak kdyz videla,jak jim,tak to vzala zpatky a ted tam maji ze me ,v dobrem smyslu, srandu, ze hodne jim a pritom to neni videt. Tuhle se pry ptaly kuchare,s kym je nejvic spokojen a on rekl,ze se mnou :-D A vsude davaji k dobru,ze kdyz jsem prisla do prace na odpoledni smenu,tak jsem okolo 17.30 zasla do kuchyne a dala jsem si jako "svacinu" lasagne a kralika,co zbyly od obeda. Oni nechapali,jak muzu neco takoveho jist takhle odpoledne,tak jsem ji vysvetlila,ze u nas se vetsinou veceri okolo 18.,takze to neni nic zvlastniho a hlavne,ze ja mam tak plechovy zaludek, ze ja muzu jist cokoliv a kdykoliv. Akorat ze ja narozdil od Cech timto nekoncila,ale kolem 20. jsem si dala druhou "veceri" ;-) Dnes dopoledne jsem byla davat krev,tak se mi ted trochu mota hlava. Ale jsem rada,ze jsem sla, uz jsem tam nebyla tri roky.
Odpovedať
Profilova fotka
jennynka: Tak v tom pripade ja Dokonaly svet nikdy neuvidim :-D Z Irska jsme chteli pryc, protoze je tam na mentalite lidi hrozne videt, ze je to ostrov. I v hlavnim meste. Jakoby tam meli vsichni hrozne omezene videni sveta - ve stylu zivota, v kulture, v kazdodennim zivote... proste nam chybel kontinent... ted se to neda tak najednou popsat, uvedu uplne pitomy priklad: Ja se v Dublinu odnaucila nakupovat obleceni, protoze to, co se tam prodava je fakt hruza. I spolehlive obchody jako H&M, Zara, apod. maji uplne jine zbozi nez v It nebo v CR. Vzdycky me zajimalo, jestli chodi Irky tak hrozne oblikane, protoze se u nich hezky veci neprodavaji nebo jestli se tam ty veci prodavaji, protoze se to Irkam libi a staci jim to... jako by tam chybela jakasi uroven (nechci, aby to znelo nejak snobsky), ale nejsem jedina, kdo to tvrdi a kdyz se zeptate Italu, co tam zili nebo ziji, casto nechapou jeste vic nez ja... Ditakir: no, "spolecenskym vyzitim" je to satelitni mestecko. A vlastne i ucelem. Kdysi si tady zacali stavet domy a byty lidi, kteri nemeli na bydleni v Milane. Akorat vznikalo mnohem driv, nez ta nase, takze je to jakoby regulerni mesto/mestys (nejsou to proste jen nove postavene uniformni rodinne domky), ma to i cosi jako centrum (namesti s kostelem a dve ulice, kdyz jsem velkorysa), ale co se te deprese tyce, tak je to (aspon pro me) velmi podobne... dnes dopoledne jsme byli v Milane na nakupech (poprve za tu dobu, co tu bydlime - uspech! :-N ) a ja si koupila boty u Bati! :-D A tak je to se mnou se vsim LOL ;-)
Odpovedať
Pekny vikend kocky :-) Konecne mam na vas cas :-D Mala som doma najskor chore deti a potom muza.... Ale uz je fajn.... Vecer si vas docitam... Dnes sme boli dat odfotit deti.Dali sme spravit knizku a kalendare na vianoce. Bola sranda udrzat Alessandru sediet,ale zvladla to super x-)
Odpovedať
Profilova fotka
janka: ja uz si rikala, kam ses podela :-) My chceme taky nechat udelat kalendare. Budou ale z fotek, co jsme nafotili od Tonikova narozeni, ty, co ostatni nevideli. Pak je na jedne webstrance sestavim, poslu a pockam, az mi dorazi vytisknute. Krome toho nechavam svagrove udelat i podlozku pod mys a svagrovi puzzle :-) Vyresime tak celou Mickovu cast rodiny :-D To maji z toho, ze jsou z Tonika tak na vetvi :-P
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby !!!!! to som tu dva tyzdne nebola a napisali ste cely roman :) ani citat nestiham..vez roboty pridem som unavena a len navarit, pohrat sa s kocurikom a do postele. vitam nove clenky..a to nahodou trochu nizsie od bologne nemozte?????? kym nepride reys tak sa tu asi zblaznim :) inak idem vam opisat robotu : neviem, ci to je mnou, alebo som uplne blba, ale mam pocit, ze som narobila viac neplechov ako uzitku....su veci, ktore nesedia, doklady ktore sa nikde nenachadzaju, ani fascikle..proste ich neieme najst..a ja som taka vydesena, ze je to moja chyba ze az...tak neviem. pravda je, ze ked som prisla, tak to bolo do uplneho chaosu...kopec dokladov, ktore bolo treba zoskenovat, dat na miesto, atd... tak vazneneviem. pri otvarani som urobila dve chyby, raz som otovrila pripad, co uz existoval :( teraz som zvedava, ci v po ndelo najdem pripady, kde nam dosli kauzy na sud :( to zase bude. urcite to nieje praca, ktoru by som chcela robit...ale uz mi pracovnu cinnost bolo treba. ako vravim, dufam, ze ma nevyhodia, v pondelok sa urcite nieco zomelie. ( a rumuni??? ach jaj. mesiac so mnou boli v kancli dve : jedna na plny a druha na polovicny uvazok..skoro stale sa spolu rozpravali v rumuncine, ci ze som nic nerozumela. a este k tomu ta mladsia na pol uvazku sa sprava, ako keby zhltla vsetku mudrost sveta, vsetko hadze na mnaze aka je ona sikovna a vsetko vie urobit, ako to tam prezila tyzden sama a nik jej nepomahal...üpre dvomi tyzdnami mi povedala, ze preklady listov do rumunska budem teraz robit ja..tak ja som uz nasrata jej odpovedala, ze v tom pripade by sa ona mala naucit po slovensky, ked sa ja mam naucit po rumunsky. ono ti to je tazko popisat ale naladu na to ist do roboty velmi nemam....hudba sa pocuvat nemoze, smiech???, to je co, obcas mam pocit, ze rumuni su proste od prirody arogantny... neviem, ale od utorka si budem v inej kancelarii, tak sa to mozno zmeni, aj ked zacnem robit robotu svoju a nebudem s nou tolko v kontakte ale neviem. zatial na tri mesiace som tam, ak ma nevyhodia :) a idem sa vzdelavat, objednala som si knihy z oblasti reklamy a komunikacii, mozno pojdem aj na kurz, ale vikendovy stoji 550 a master tri mesiace 5500 aur..takze asi tak :/ ale budem hladat v tejto oblasti..a ak carlovi vyjde to co ma v plane zostanem zenou v domacnosti, alebo si otvorime bed and breakfast alebo nieco podobne. aj som rozmyslma nad materskym centrom..resp centrom pre mamicky...ale s materskou 6 mesiacov a potom nastupom do roboty, to asi nevychadza :/ :/ takze musim vymyslat, ale rychlo rychlo.... inak nemozem piect vianocne pecivo :( lebo mi vybucho sklo v rure, neviem ako je to mozne...ale vybuchlo. tak ideme kupovat do ikei skrinku a vstavane spotrebice..vyjde to lacnejsie a navyse su aj krajsie...a konecne tmave !!!!!!! mna asi z bielych elektrospotrebicov porazi ..... to clovek musi cistit kazdy den !!! uz nechcem... a chcem vidiet konecne normalne vianocne trhy so sniezikom !!!!!!!!!! tak mi to tu chyba .. ani vianocnu atmosferu to nema..keby mi nasi nepovedali, tak ani vianocny veniec na advent nemam... ale dnes som konecne kupila decentnu vyzdobu..nie kriklavu ani nic... len nalepky na sklo, uz su nalepene a zvonceky, tie dam na konariky az pred vianocami.. :) a nasi mi v BB kupia adventny veniec a budem ho na buduci rok pouzivat :) ozaj poradte...ja s darcekmi somm na tom velmi zle..vobec netusim, co kupit priatelovi na vianoce a potom vo februari ma aj narodeniny a oslavujeme aj vyrocie .... takze baby poradte, prosim :) inak prajem pekny vikend K
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Katari, my jsme se tady jeste nepotkaly, jsem tu nova cca 2 tydny. S tou praci-co delas za praci?Advokatni kancelar?A jak to, ze pracujes i v sobotu? jinak me mrzi, ze tam mas takove neprijemnosti, ale ikdyz nerozumim dobre, co se tam stalo, tak si myslim, ze po nedeli to neuvidis v tak cernych bravach,ne?A jsi tam chvili, splest se muze kazdy, neboj, to se spravi ;-) A ta firma je italska?Pusobi to na me, jako kdyby byla rumunska..no to je hezka cena-master na 3 mesice 5500 euro. Ach jo. Preji hodne stesti, aby vam vysli plany-BaB byl jednu dobu i muj sen :-) A kdyby se zadarilo a mohla si byt v domacnosti, libilo by se Ti to?Takze planujete i deticky? Yellowbanna-s tim Irskem je to pro me nova informace, ja jsem jen tak zbezne zaslechla obcas"Irsko, vecne zelene, porad cerstvo, stabilni pocasi, dobre se daji vydelat penize" a to je vse. Vlastne me nenapadlo, ze je mentalita lidi na ostrove tak jina od te sve sestry na pevnine, ze tam muzou chybet i nektere veci.. verim, ze Te to zacne otravovat. Ted jsou mam dojem jedni z 3 teoretickych adeptu EU na krach (Spanelsko, Irsko, Portugalsko-mozna se pletu, uz nevim, kdo byl ten treti. Holky, snad se Italie udrzi a nezkolabuje ekonomika i tady, co si o tom myslite? Preji vsem hezkou nedeli
Odpovedať
Profilova fotka
dobre ranko, tak tu je dnes pioriadna zima, ale krasne slnecno :-) ako vikendujete?dnes pojdeme pozriet na vianocne trhy. uz od vcera zacali svietit poulicne vianocne ozdoby, krasna magicka atmosfera :-) katari, mrzi ma, ze sa ti v praci nepaci. kolegyne ti mozu davat takto pracu a rozhodovat, co mas robit? su to nejake tvoje nadriadene? a co na to sef? vidim, ze mas vela napadov, ako veci zmenit, a chces sa vzdelavat. dolezite je, aby si bola presvedcena, ze ta napr. ten master bude bavit, je to dobra palka ta suma, ale ak ti to pomoze najst dobru pracu preco nie, okrem toho si vystudovana, tak myslim, ze sance na dobru pracu mas uz teraz. drzkam palce :-) jenny, s tou ekonomikou sa da ocakavat vselico. nikto by nepovedal, ze po grecku pojde prave Irsko, vela ludi tam slo za dobrou pracou a teraz toto...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Kati, Tvuj prispevek zni pekne depresivne! ale jak to popisujes, uplne chapu, ze jsi z te prace otravena. zvlast pokud jeste navic mas takove "prijemne" kolegyne a ne uplne idealni podminky.. taky nemam rada, pokud nekam nastoupim a lidi jsou protivni, jako bych mela vsechno vedet sama hned od zacatku a nemela narok se zmylit. navic je celkem nepochopitelne, ze zrovna ty Rumunky, ktere by mely drzet usta a krok, kdyz jsou take "jen" cizinky, si tak vyskakuji. ale muzu Ti rict, ze jsem kdysi mela kolegyni z Ruska. obcas vypravela, v jakych podminkach kdysi zila, ze bydlela v nejake chajde a nemeli ani na boty. ale v Italii se citila najednou jako velka hvezda a desne se na me povysovala. a naopak mam kamosku z Petrohradu, ktera je uplne normalni a prijemna baba. takze nevim, zda je to narodnosti, mozna proste zalezi, na jakeho cloveka zrovna narazis.. ale snad vam vyjde nejaky ten podnikatelsky zamer a nebudes muset uz dal hledat praci jako zamestnanec! sice je kolem toho hodne starosti, ale na druhe strane jsi pak ve svem a delas na sebe. s darkem pro pritele je vzdycky problem. zalezi, co ho zajima, bavi.. ja letos planuju tomu memu technickemu maniakovi LiveView, coz je takovy dalkovy ovladac k mobilu - pokud se do Vanoc objevi na trhu (zatim ho maji jen v UK a nejde objednat do zahranici :-| ) plus nejake ty blboviny, jeste uvidim, ortopedicky polstar treba.. taky jsem kdesi zahledla sadu tvoritek na stamprdle z ledu, ktere se mu v lete strasne libily u znamych. no druhym se radi tezko.. cte treba Carlo rad? kouka na filmy, hraje hry? sportuje? zaklada si na svem aute, na svem zevnejsku, na byte? vari rad? zaujalo ho neco v posledni dobe? podle toho bych hledala neco vhodneho.. ale zase v Italii mas aspon lepsi nabidku v obchodech, tady neprichazi v uvahu kupovat cokoliv z obleceni a doplnku a elektronika tu casto stoji vic. vanocni atmosferu moc Rim nema, kdyz je tam porad 15 stupnu, zelena trava, fialky a citrony na stromech, to dobre vim. pro me je to pokazde jako oaza, kdyz tam priletnu z ceskych mrazu a snehu. ale priletam pravidelne az po Vanocich, ktere si uziju v CR, takze tu atmosferu se svarakem a koledami si vychutnam tu a pak jsem vdecna za teplo, ovsem az tam budu natrvalo, asi mi to taky poleze krkem :-) ale neves hlavu, uz brzy Ti prijedu delat moralni podporu! 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak dneska mi uz odjela kamaradka, leti teda az ve ctvrtek, ale chtela se na par dni podivat do rima, tak jela o neco driv. Je mi i docela smutno, nejak sem si tu na ni uz zvykla. No budem si muset zvyknout zas sami:) Pocasi nastesti celkem vyslo, az na tech par dni deste bylo krasne...a dneska je dokonce 14 stupnu, maly byl nadseny, kdyz sem ho nechala bez saly a cepice:) JInak musim se pochlubit, ze uz mam konecne nazdobeny stromecek, dal mi teda dost prace, ale vypada hezky...a hlavne nam tu krasne voni:) No a aby te vanocni atmosfery nebylo malo, uz mam napeceno nekolik druhu cukrovi...mimochodem i pernicky, jsou vynikajici, takze jestli jeste nekdo potrebujete ten recept,tak dejte vedet. Vcera sme se byli projit ve meste a konecne nam tu rozsvitili vanocni vyzdobu...to byla naaadhera, letos se jim to fakt povedlo, kazdych par metru jsou povesene modre komety a hvezdy, na namesti je velky rozsviceny strom, vcera navic byli i vanocni trhy, no krasa. jo a potkala sem tu dalsi cesku...prodavala na tech trzich caje, my sli kolem a ja rikam kamosce, podivej,oni ty nazvy maji napsane i v cestine:) A ona na me, to bude tim, ze sem z Ceska:) No neni sice primo odsud, ale nebydli az tak daleko...a pry sem tam porada cajove dychanky:) A co je noveho u vas? Uz sem tu pekne dlouho nebyla, napsaly ste toho hodne. Jo a taky vitam novou clenku Sisiko. Taky sem si prva vsimla tvych svatebnich fotek...mimochodem jsou moc pekne. Vidim, ze ste tu probiraly ceske serialy, zavidim, ze mate cas se na to divat, ja nemam cas sledovat ani ty italske. Jo, Diti, Gabina ma tu jizvu, protoze ji napadli dva drogove zavisli, co dosli na pohotovost a chteli po ni drogy nebo leky, ona jim je nedala a oni ju bouchli do hlavy, takze ztratila pamet, ma tam tu jizvu a jela se lecit kamsi do prahy:) Byl to zrovna dil, co bezel, kdyz sem byla v cesku:) Reys, tak co stehovani, uz to mas vsechno pripravene? A uz vis, kdy prijedes? Rospi, jak se mas, co Linda, doufam, ze maminku moc nezlobi:) Katari, to je mi lito, ze to v praci nemas dobry. Tak budu drzet palce, at to aspon vyjde pritelovi a budes se moct venovat necemu, co by te bavilo. To materske centrum zni zajimave,treba by to ocenili i italske maminky...ani nevim, jestli v italii neco takoveho maji, v nasem meste neni nic:(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, pauli, dita, na aku Ordinacu sa to divate? bezi este nejaka na inom programe okrem Markizy? Na tej markize teda ziadna Gabina nie je... pauli, o chvilu sa znova zabehnes do tvojho systemu, a ani ti nepride, ze ti je smutno za kamoskou. ako sa ma davidko? mala v brusku si teda poriadne vystiera nohy, citim to dost v pravom boku, niekedy ma to stekli a niekedy troska tlaci, no a ak sa neunavim vecer prechadzkou ale namiesto toho pozeram film, v noci uz nespim, lebo uz mam vsetko otlacene. vcera sme pozerali film a potom som sa pol tretej rano prechadzala po byte ako taka matoha, lebo som si v posteli nevedela poriadne lahnut... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi, markiza ma svou vlastni "ordinaci", takze ty asi sledujes tuto a ja a Dita tu ceskou, oni tam hraji uplne jini herci. Davidek se ma fajn,dekuju za optani, byl hrozne rad, kdyz sme tady zas zacali chodit ven na ty jeho oblibene mista a za jeho kamaradama:) Jej,tak ty uz tak spatne spis? No ono se rika, ze to je priprava na ty neprospane noci co prijdou:) Je teda fakt, ze mne se ke konci taky moc dobre nespalo, porad sem se tak nejak musela podkladat perinou:) Nemas ten kojici polstar nebo jak se to jmenuje? Na tom se pry dobre spi. A zdravotne vsechno v poradku? Mala se jeste nechysta ven?:)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
AHoj holky! Pavli, dekuji za informaci ohledne Ordinace :-) Tak ona Markiza ma uplne jinou ordinaci? Ja myslela,ze vysilaji stejnou jako v Cechach. Tak to se schvalne na tu Markizu mrknu. Dnes chci ozdobit stromecek,abychom si ho jeste do odjezdu trochu uzili. Jen mam hruzu,aby na me ze stromecku nebo z tasky s ozdobama nevylezl nejaky pavouk ;-) My tu mame taky hezkou vanocni vyzdobu. V Rimini je klasica,kdezto u nas v mestecku udelali "alternativni", vyrobili ruzna svitidla z plastovych lahvi a ruznych materialu,co se vyhazuji. Vyzpada to hezky, zajimave a hlavne to vlastne skoro nic nestalo. Pokusim se to vyfotit a pak to dat na FB. Rospi, to znam,jak se ty posledni mesice spatne spi. Brisko uz je vetsi a telo cele otlacene.
Odpovedať
Profilova fotka
AHOJ holky, tak letos na Vanoce zustaneme poprve v Italii, skoda, ale Alessandro nema mezi svatkama dovolenou, tka do CR zajedeme nekdy v lednu. dneska je v praci docela nuda, tak jsem koukala na recepty na vanocni cukrovi...myslite, ze obecne muzu dat misto hery maslo? povede se me to? mate nejaky vyzkouseny recept na marokanky? my stromecek asi mit nebude, kvuli kockam, ty jsou horsi jak deti...no mozna nejaky hodne maly do loznice...nevim nevim, ale bez stromecku by to byly smutne vanoce. stejne holky si nemuzu pomoct, ale atmosfera tady neni skoro vubec zadna :-( . u nas uz je ve mestecku taky vanocni vyzdoba, ale asi k te spravne atmosfere potrebuju snih :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, od zitrka do patku budou zavrene stranky kvuli upravam, tak mi budete chybet :-( Yizheng-ja presne jako ty, letos poprve budu na vanoce v IT a ne v CR. Ale zase jsem zvedava na cele stedrovecerni menu, ktere jsem nikdy nevidela a neochutnala (budeme u prit.rodicu na jihu). Do CR pojedeme v lednu. Tak tak :-) Jinak v Bologni je uz na namesti taky strom, ale chybi mi tam ty trhy, koledy, svaracky a klobasky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
cau holky! nesmutnete.. jsem si jista, ze si peknou vanocni atmosferu vytvorite i v Italii! i bez snehu ;-) treba takove cukrovi vonici z trouby udela svoje.. ja jsem tu v Brne o vikendu mela me oblibene kamaradky, tak jsme v druznem hovoru obesly stanky na namesti a vyzkousely nekolik ruznych svaraku (z ciste zdravotnich duvodu, protoze byla fakt silena zima, i pres den skoro 10 pod nulou..). dost jsem si to uzila, protoze posledni roky jsem vzdycky kvuli skole a zkouskam prave pred Vanoci mela silene fofry a do mesta jsem se vetsinou vubec nedostala. v nedeli jsem byla trochu po nakupech, ale jako tradicne jsem misto darku druhym objevila veci, ktere "nutne potrebuju" ja (jako je treba knizka o calabrijske ´ndranghete nebo nove lodicky :-D :-D ). holt do nekterych obchodu by mi meli zakazat vstup, nedokazu odejit s prazdnou.. jinak dnes padl konecne zavazny termin! v praci koncim k novemu roku a dal pojedu na zivnostak. zabookovala jsem uz i letenku "solo andata": takze 27/12 letim s kufrickem do Rima! kdyz si uvedomim, ze je to za za 3 tydny, uplne me to desi... :-x Francesco ale bude mit radost.. skoda, ze tenhle tyden bude web mimo provoz, snad aspon ty zmeny budou k lepsimu (Jenny, jeste si to s tim FB rozmysli :-p )
Odpovedať
Profilova fotka
Reys, tyyy jo, tak uz je to za chvili,co? ;-) Ale nebuj nebuj, ,my tu budeme s Tebou!!!Hned bych tu celou situaci zasla s tebou prodiskutovat nekde na kaficku..A kdybych sla na ten Facebook, jak te tam najdu?Jsem na to uplny laik :-p :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, zdravim po "vydarenem" vikendu...aspon ale nebyl jak pres kopirak jak ty ostatni...tak pekne poporadku. Nektere uz vite, ze v sobotu dopoledne jsme byli na nakupech v Milane. Poprve od te doby, co jsme se sem pristehovali. Nutne uz jsem potrebovala boty a nemohla jsem nikde tady najit zadne, co by se mi libily. A v Milane jsem je nasla. U Bati. :-D A jsem nekonecne spokojena. Jen jsem musela myslet na stareho pana Batu - kdyby videl, s jakym "gustem" nas ta prodavacka obsluhovala, v hrobe by se obracel 8-( Odpoledne a navecer jsme byli pozvani k Mickove sestrenici na tradicni predsvatecni setkani. V Kalabrii maji takovy zvyk, ze vecer 8.12. smazi tzv "kudruiedru" (netusim, jak se to pise) - je to v podstate kynute bramborove testo, ze ktereho se smazi male vdolecky a jeste za tepla se to ji. K tomu samozrejme vino a dalsi pochutiny. Vtip celeho vecera ovsem je, ze se sejdou pratele, vdolecky se delaji za pochodu u krbu a je to takovy prijemny zacatek Vanoc. Ovsem tady se to (aspon v nasich ocich) moc nepovedlo. Z nedostatku mista se vdolecky smazily v garazi, kde se casem utvorila skupinka smazicich. My ostatni mrzli v dome (byla tam fakt kosa, skomirajici ohniste proste dum nevyhreje). Mohli jsme sice uzdibovat z obcerstveni, ale spis jsme cekali, az skonci smazeni a vsichni dohromady povecerime. Podotykam, ze Mick tam byl uz od ctyr - pomahal stacet vino. Ja s Tonikem dorazila v sest. Schvalne jsem ho kolem osme dala do satku, aby usnul a my mohli zustat trochu dyl na tu veceri (normalne chodi spat o pul devate)...no, kdyz jeste v deset nebyla vecere na obzoru, sebrali jsme se a sli domu :-( Docela me to cele mrzelo, protoze jsem se tesila, ze vyjdu z rutiny, navic to bylo poprve, co jsem se mela tohoto tradicniho vecera zucastnit...Tonik byl hodnoucky, usnul u me...no a ja odchazela v podstate hladova...ach jo... V nedeli jsem si chtela spravit chut Vanocnim trhem na namesti. Zahlidla jsem uz pred casem na plakate, ze se bude konat, tak cela natesena, ze i v tehle dire maji Vanocni trh, ze tam bude jidlo a nejake tradicni veci. Mick se tvaril kysele, ze musi jit pryc od fotbalu, pry by se hodne divil, kdyby to za neco stalo, ja na nej byla nastvana, ze je protivny zrovna v nedeli. No (ne)prala bych vam ten trh videt. Na namesticku u kostela se krcilo cca 8 stanku s nejakymi rukodelnymi vyrobky (hruzne a des), ani cele pidinamesti nebylo zaplnene. Ty stanky jsme okukovali my dva a jeste asi 5 dalsich lidi. Z reproduktoru hraly priserne anglicke vanocni pisne. Pamatuju si, ze na jednom stanku meli vyrobky ze samorostu (!). Diti: predstav si, koupila jsem tam kamosce nahrdelnik vyrobeny z plastove lahve. Ona je takova ulitla a nosi "avantgardni" veci, tak jsem si rikala, ze to bude dobra recese. Vybrala jsem si takovy docela uchazejici cerveny a malem me omyli, kdyz za nej ta zenska chtela 20 euro!! Asi videla muj neverici oblicej a zacala mi vysvetlovat, ze jsou tam i jakesi kameny...no mazec. Nakonec jsem se skripejicimi zuby koupila jeden "levnejsi" za 13 euro a to jen proto, ze uz mi bylo blby z toho vycouvat. Takze asi chapes, ze jsem nevedela, jestli se u tve poznamky o levne plastove vyzdobe smat nebo plakat :-. Chtela jsem dat Rescaldine tuhle posledni sanci, ale fakt, ze na tom namesti neni ani vanocni strom (dokonce ani nasviceny jeden z tech, co uz tam jsou) to uz byla posledni kapka. Je to fakt hrozna dira. reys: ja se strasne tesim na trhy v Brne! Uz pristi pondeli letime :-) jaky web bude mimo provoz? Proc? jenny: joooo, tyhle stranky? Tak doufam, ze to pak bude jako modry konik. Jsou tam nektere dobre veci, jako ze kdyz ti nekdo odpovida na tvuj prispevek, muze te oznacit a ty pak primo vidis, jestli je tam primo pro tebe neco noveho :-) clovek si muze oznacit svoje oblibena temata, takze nemusi furt jak blby listovat celym seznamem :-) ale tyden je dlouho, to je fakt, nejak jsem si na vas zvykla :-P yizheng: jasne ze muzes dat maslo. Chutove se nic nezmeni, ani to nepoznas, jen to bude o neco min dietni :-D :-D Ja ted pekla pernicky z masla a v poho. Marokanky delavala nase mamka. Presny recept neznam, ale vim, ze se tam nacpe strasna spousta veci a je to hroooooozne dobre. Jestli vydrzis do pristiho tydne, prepisu ti ho ;-) Jo a od vcerejska mame stromecek. Zivy. Tonik kouka na svetylka :-) a dneska v noci dost nasnezilo a cely den bylo bilo. Tak aspon neco. I kdyz to taje. A minulou noc tu chodil Mikulas. Ale z nejakeho duvodu nadelil jen Tonikovi a Mickovi ]-( Asi jsem zlobila 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
No taky sem si vsimla, ze se to tu na par dni zavre, to jim to bude trvat celkem dlouho, prijde mi, ze kdyz se menil modry konik, nebylo to tak dlouho. No ale snad to opravdu bude k lepsimu:) Diti, no me to rikala mamka, ze ty ordinace jsou na nove a markize jine, ono to ani nesouhlasi s dily atd, proste dva ruzne serialy jen se stejne jmenuji:) a jaky mate stromecek, zivy nebo umely? Tu "plastikovou"vyzdobu bych chtela videt, musi to byt zajimave, jestli to pujde, nejak to pofot. Yizheng, to by byla skoda, kdybyste kvuli kockam nemeli stromecek, uvidis, ze kdyz si nejaky nazdobis a upeces treba to cukrovi, vanocni atmosfera prijde sama. Tak me napada, vy, co vanoce slavite tady, slavite je 24.jak u nas nebo az 25.? My sami 24. s veceri a darkama a 25. jedem k tchyni na obed....takze spokojene sou obe strany:) Jenny, na jak dlouho vlastne jedete k pritelovym rodicum? Reys, jeee, tak gratuluju k tomu velkemu rozhodnuti! Takze na silvestra uz budes tady, ze. A to velke stehovani probehne kdy? A tu ochutnavku svaraku ti moc zavidim....to je jedna z mala veci, co mi tu chybi:) Zkousela sem si ho delat doma, ale nejak mi to nejde, nemas na nej nejaky zaruceny recept?:) Yellowbanna, tak to me mrzi, ze ten vikend nakonec tak dopadl. Ono to vypadalo na peknou tradici...hold tady je jim jedno, ze budou veceret az buhvi kdy. A ty trhy teda nevypadaji nic moc podle opisu. U nas ted byli moc pekne...ono ani nejde o ty stanky, ale ze ti lidi, co tam prodavaji, se k tobe moc pekne chovaji, usmivaji se, jsou ochotni. Ja si na vanocni atmosferu tady zatim nemuzu stezovat. Jee, a vy mate i snih? To je pekne, co na nej rika Tonik? A vam tam chodil mikulas, to tady v italii je taky? Tady nic:) Ale zitra se pry pali nejake ohne. Pred barakem na plazi nam roste silene velka vatra....jakoze fakt hodne vysoka, snad to maji propocitane a nic tam nechytne. No sem zvedava, jak to budou palit, pak na to pujdem s malym kuknout.
Odpovedať
Profilova fotka
Pauli: Mikulas chodi jen u nas ;-) I v Dublinu chodil a nadeloval do Mickovych roztrhanych podkolenek :-D Ale furt mu nejak nedochazi, ze i mne by se nejaka ta cokolada hodila...pak se musim Mick delit :-D :-D Tonikovi ukazuju kazde rano z okna, jak je venku. Hned jak vstaneme. A dneska bylo fakt bilo i stromy a vsechno. A on na to koukal tak uzasne vykulenyma ocima, az me to dojalo x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak sa zda, ze ten server este funguje. tak dnes som kupila uz ten vianocny darcek pre manzela, k tomu sadu podkolienok a ciapku od "fila", boli v akcii :-) , no a knizku od oblubeneho rezisera Ken Folleta. Pozerali sme od neho I pilastri della terra na Sky a velmi sa nam to pacilo, tak dufam,ze ta kniha bude dobra, hovori o inom ako film, tak uvidime... zajtra chceme zacat stromcek, ale dnes je necelych 18 stupnov nad nulou, takze atmosfera ziadna :-S yellowbanna, tak k vam prisiel mikulas? :-) aj s certom? ako reagoval Tonicek? ta vecera u sesternice cez vikend teda moc nevysla, jedenie neskoro v noci tiez vzdy nemusim, a s malym dietatom sa tiez vzdy neda takemuto stylu prisposobit...snad to vyjde nabuduce... reys, tak 27/12 uz letis? paradicka, uz sa tesite, vsak. musi to byt zvlastny pocit mat listok len tam a nie spat, takze bues silvestrovat v rime :-)
Odpovedať
Ahoj holky, tak Vas vsechny zdravim na nove verzi beremese ;-) a rada bych se k Vam pridala - teda pokud jeste pribirate :-D ... ziji v Italii s mym manzelem - Italem ... a uz Vas nejakou dobu jen tak ctu a tak jsem si rikala, ze se pridam;) At je to spravedlive :-D ... Preju Vam vsem hezky den!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky!! Konecne vam pisu, byla jsem zaneprazdnena :-) Prichystali jsme u nas doma tchanovi oslavu 65. narozenin. Meli jsme carpaccio z chobotnice, krevet (to bylo normalni), mecouna a lososa, pak coctail di gamberi (ten miluju), lososa a dort, samozrejme. Tchan byl nadsen, ukol splnen 8-) Pak k nam prijeli na 3 dny italsti kamaradi a pekla jsem cukrovi. Polamane nebo ne az tak esteticke kousky cukrovi jsem davala stranou na talirek a nez bys rekl svec, byl prazdny! :-) Italove cuci, jake jsem my Cesky sikulky :-D I k nam "prisel" Mikulas! Nadilka se objevila na balkone jeste za svetla, on totiz italsky Mikulas nadeloval poprve ;-) Taky tady postradam vanocni atmosferu, i kdyz tedy vanocni vyzdoba v Turine je fakt krasna. Chtela jsem si pri peceni pustit koledy, ale pripadala bych si jako pako, do kuchyne mi intenzivne svitilo slunicko a zpivali ptacci! A to jsem pod Alpami! :-) Holky, taky vam pripada, ze nase mamky umi vytvorit vanocni atmosferu mnohem poetictejsi, vonavejsi a kouzelnejsi nez tady? Budou to me uz 4. Vanoce v Italii. Tentokrat slavime Stedry den u nas doma, takze to budu mit v rezii a zadne italske vyvarovaci stresy nepripustim (u tchyne se od rana do vecera jen vari a stresuje). Dopoledne se kouknem na pohadku, jak mi sdelil muj manzel, on totiz chape, ze my pohadky naprosto potrebujeme :-) A vecer prijdou jeho rodice. Tradicne tady jime: ryby, plnenou langustu a scacciatu, coz je sicilska specialita (tchan je z Catanie). Je to obrovska pizza, ktera je plnena 2 druhy syra, brokolici, cibulkou a snad jeste necim. Ja dodam bramborovy salat (maji ho radi), predkrmy a cukrovi. Nejlepsi je, ze mi manzel slibil, ze mi sezene kapra, ze ho v supermarketu videl. Proste nechce, abych tady cokoli postradala, bobek.. Rospina: S manzelem jsme pred svatbou nebydleli. Vidali jsme se tak 6x rocne a pred lety se nam povedlo spolu byt 3 mesice v kuse, ovsem u jeho rodicu ;-) Yizheng: Ja napekla veskere cukrovi z masla a neni to vubec poznat. Jak to bude u nepeceneho, netusim. Muj manzel marokanky uplne zboznuje a delam je podle tohoto receptu, jen misto susenych jahod davam suseny ananas nebo merunky: http://recepty.vareni.cz/jahodove-mar... Ta stranka je uzasna!! Oky, ahoj, jak dlouho a kde bydlis v Italii? Jsi tady spokojena? :-) Holky, preji vam krasnou predvanocni dobu (atmosferu si musime vytvorit samy), at se vam ve vsem dari a vsichni jsou k vam mili!! :-x Jdu zdobit pernicky! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :-) sisiko, yellowbanna, co davate do tych pernikov namiesto pernikoveho korenia, ako sa to tu vola? dik za radu. sisiko, oslavovali ste svokrove narodky v turine alebo v catanii? vraj tam bolo v tychto dnoch 25 stupnov 8-).. od dnes je uz zase ovela chladnejsie, a konecne slnecno, buduci tyzden vraj pride aj nejaky ten sneh, no uvidime ;-) vitam ta, oky, napis nam nieco o sebe. kde byvas a ako dlho uz si v taliansku? budete travit vianoce tu alebo v cechach? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
oky, ako som si vsimla, mali ste svadbu akurat tyzden pred nami :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina Ja si pernikove koreni namichala sama 8-) Tzn. skorice + hrebicek + muskatovy orisek (co dum dal), tak nejak od oka. Do testa jsem pak nasypala 2 lzicky te smesi. Slavili jsme tady v Turine, ve ctyrech. Tchan s tchyni v 70. letech prchli na sever za praci, ostatne jako spousta Italu. Jsou to nasi jedini pribuzni tady, zbytek rodiny zije v Rime a na Sicilii. At uz snezi, proboha! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
sisiko, dakujem za radu. existuje tu nieco teda ako garofano macinato, teda ten hrebicek? musim to pozriet... :-N , kym sa konecne dam do toho pecenia, budu aj vianoce... aha, takze svokrovci ziju v torine uz dlhsie, urcite to bola pekna oslava a dost chutna podla opisu, teda, kto ma rad morske rybky :-p ako to, ze k vam prisiel Mikulas? teda tu nechodia...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Rospi, hrebicek jsem koupila jako chiodi di garofano intero, musela jsem ho pak drtit, pomlety jsem nenasla. Oslava byla fajn, rybky milujeme! ;-) Simone nasi mikulaskou tradici zna, chtel mi udelat radost a na balkone se tak znenadani za bileho dne objevila nadilka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, jak se casto vidate s rodici manzela ci pritele? My 1x tydne, bydli totiz od nas 8 min autem. A pripada mi to docela dost ;-) Bud vecerime u nich, nebo prijdou k nam. No, musim rict, ze u nas je to mnohem pozitivnejsi a klidnejsi, zda se mi. A volaji vam casto?
Odpovedať
Profilova fotka
Jeste jedna otazka, vim, ze jste to tady kdysi resily.. Mam novy pas s manzelovym prijmenim. Myslite, ze me tady pod nim na Comune "zaregistruji"? Jedna urednice, znama tchyne, se tvari jako ze ne, ze pry muzu byt max. ceske prijmeni IN italske. Ja ji ovsem neverim. :-p Navic, na italskem Oddacim liste mam jen italske prijmeni. Ta zenska rikala, ze pry musim na Konzulat pro lejstro, ktere dokaze, ze ja s ceskym prijmenim = ja s italskym. No je toto mozne?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?