Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, taky nestiham cist, Tonik me skoro nenecha, jen kdyz spi, to vas pak sotva doctu a psat uz nestacim... dneska v noci se budil co hodinu a od pul sedme nespal uz vubec, byl protivny a nechtel byt ani se mnou v posteli, museli jsme vstat, ach jo... ted o pul desate usnul unavou... 8-( @danieladaniela To je hruza, co se stalo. Je mi to moc lito. Vim, jaky je to pocit prijit domu a najit to tam vsechno vzhuru nohama. Stalo se nam to v Dublinu, zlodej vylezl po okapu do druheho patra. Nastesti sel jen po hotovosti a tu tam nenasel. Navic se diky nasemu zamku nemohl dostat ven dvermi, jak to normalne delaval, ale musel slezt zase po okapu a dole uz na nej cekali policajti. I tak to bylo ale hrozne vedet, ze ti nekdo prohrabaval vsechny veci. Oproti vam se nam ale zas tak moc nestalo, krome neporadku nic neznicil a krome vypiti pulky flasky whiskey nic neodnesl...ale s tema dverma to je sila, ze vam to treba ani provizorne nikdo nezajisti, do svatku je prece jeste tyden!! :-| Drzim pesti, at to dobre dopadne! @oky Kdyz jsme pichli, musela jsem objednat nahradni dusi, tu mi poslali k nasim do Brna a tatka ji obratem poslal do Italie. Takze jsme asi tyden jen satkovali. Takze vrele doporucuju, pokud pujdete do toho kocarku, kupte si zaroven i dve tri nahradni duse. U nas vyjde jedna cca na stovku (aspon ty nase), v Italii jsme nasli jen od Jane a stala 30 euro jedna. A ani nevim, jestli by pasovaly. Je to i dobra pojistka - od te doby, co mam duse do zasoby jsme uz nepichli :-D Muzu se zeptat, co je to za kocarek, co jste vybrali? My mame nakonec Jedo. Ani u nas nejsou myslim jeste moc rozsirene. @ditakir jeee, tak to ja se zas cely rok tesim na kapra a bramborovy salat, dela ho nas tatka a nikdy bych ho za zadny jiny nevymenila. Ted se mi po nem tak styskalo, ze jsem si ho delala v It uz v listopadu, ale s tou zeleninou, co jsem nasla tam to nebylo ono. Ale aspon se mu podobal. Ja muzu jist bramborovy salat uplne se vsim. Jim ho i ke kachne, zatimco ostatni se cpou knedlikama se zelim. Pamatuju si, jak jsem se na stredni jednou absurdne "hadala" s jednim kamaradem, jestli by labut byla lepsi s knedlikem a se zelim nebo s bramborovym salatem :-D :-D Uz ani nevim, jak jsme na to dosli :-D Vcera jsme s Tonikem sli s mym tatkou na hodinu italstiny :-) meli posledni pred Vanoci, tak pani ucitelka rekla, ze maji privest sve "italske" pribuzne. Byla tam jeste jedna holcina (dcera studentky), co zije v Turine. Tak jsem si vzpomnela na @sisiko :-) Tonik mel velky uspech, oblibil si tam jednu nejblondatejsi pani a porad se na ni culil ;-D Pani ucitelka je taky moc sympaticka a ukecana, zapojila nas do cetby o Panetone :-p a pak mi nabidla, ze kdybych chtela, muze me pres Skype zadarmo doucovat italstinu. Urcite se ji ozvu, je s ni sranda :-D
Odpovedať
@paulina21 ty jezdivas do San Benedetta! Ja jsem tam totiz 1-2x do roka na par dni (v lete vzdycky alespon na prodlouzeny vikend :-) ) ... takze pri pristim vyletu dam vedet :-D ... a diky za kocarkove info ;-) @rospina juju, tento mesic je pro me v praci posledni :-( ... vcera byli tak hodni, ze se mi ani nechce do "domaciho tehulkovani"... Jinak ohledne programu/volnocasovek: Tem nezletilym se volnocasovy program dela, ale z vetsi casti jej maji na starosti "volnocasovkari" nebo je dany skolou, krouzky atd. (+ maji bezne "domaci" povinnosti vc. pripravy do skoly atd.) ... urcite to ale neni tak, ze by se pro ne denne vymyslely volnocasovky od zacatku smeny do konce stejne jako treba v druzine nebo na taborech (blby priklad, ale jiny me nenapadl :-D) ... U dospelych se zadny volnocasovy program nedela - takhle totiz neni tato struktura koncipovana (ale treba v CR, v jinem typu zarizeni, jsem s dospelakama valila spoustu volnocasovek) a navic tam maji behem smeny spoustu jinych povinnosti ... Ale neznamena, ze by nemeli prostor pro aktivity podle chuti (toho maji dost) .... a pokud maji o nejakou konkretni aktivitu zajem neni problem jim vyjit vstric ... Nam jde ale o to, aby se naucili zvladat a zit bezny zivot dospelaka (kde jak vime prevazuji povinnosti a zodpovednost nad zabavou). U obou skupin klientu se spise resi ty vychovne problemy, snazime se o jejich integraci do spolecnosti, o vstipeni beznych kazdodennich a pracovnich a hygienickych navyku (ktere oni casto zoufale nemaji, protoze vetsinou pochazeji z nefunkcnich rodin), snazime se predchazet psychopatologickym jevum, konfliktnim situacim (a ze jich tam kazdou smenu je :-N ), u vetsiny se resi jejich "zdravotni problemy" (zejmena u tech dospelych: jsou tam s ruznymi syndromy, traumaty, tyrani, zneuzivani, v poslednich fazich dolecovani se ze zavislosti. Z toho vseho samozrejme vyplyvaji psychicke problemy, ktere se odrazeji v jejich zpusobu jednani atp.), snazime se je "motivovat k tomu zadoucimu zpusobu zivota", pracujeme s nimi ve spolupraci s ostatnimi subjekty ... Ale sem tam se u nas objevi i ti, co meli jednoduse smulu v zivote a potrebuji jen trosinku pomoct k tomu, aby se odrazili ode dna. A proto se jich ten vycet problemu vyse vicemene netyka :-) (Uffa :-D Snazila jsem se to napsat v kostce, ale stejne se nejak nepovedlo :-N ) @ditakir @yellowbanna s tim bramborovym salatem je to zajimave ... ja bych se utloukla. A Daniel taky: ten ho po me vyzaduje zhruba 1x za dva mesice po cely rok :-D ... a taky ho jime s cimkoliv (s kuretem, s rizkem ...) @yellowbanna dekuju za kocarkove info :-) Jeste nez jsi odepsala tak jsem trosku sondovala a o tech nahradnich kolech jsem uz take slysela. Navic tatinek i bratranek rikali, ze to jde opravit i "na kolene" (stejne jako ta duse jizdniho kola). Takze jsem vic v klidu, doufam, ze nic jineho se kazit nebude. Jinak kocarek neni jeste na 100% vybrany zadny. Nejprve se chceme ted o vikendu mrknout jak vypada situace v Italii a jestli nejaky bude splnovat me naroky :-D . Pokud nic nenajdu tak v lednu to budem resit v CR ... a uvidime. Takze link vybraneho kocarku sem hodim az to bude tutovka, nekdy v prubehu ledna ;-) At tu nemate kazdy tyden jine odkazy :-N :-D ... @sisiko kapr v Italii sehnat jde :-D Dneska jsem byla v pescheria a tam mi ho nabidli, ale mrazeneho, s tim, ze je treba ho objednat tak tyden predem (ale jen 2kg baleni :-N ) ... pak jsem sla na nakup do Sma (maji tam pecherii) a tam mi rekli, ze kdyz si ho prijdu objednat behem pondelka nebo uterka tak bude cerstvy (ne mrazeny x-) ) a s dodavkou do Vanoc :-D x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snih se u nas porad drzi, to je super. Vcera odpoledne sme byli stavet snehulaka na plazi a koulovat se:) Maly z toho byl tak nadseny, bylo to pekne. A dnes sme si prosli cele mesto a ja to hezky odfotila, at na to mame pamatku, jeden starsi pan mi dnes rikal, ze to je 30 let co tady nebylo tolik snehu:) Jediny problem je, ze italove si proste snih pred barakem neuklizi, vlastne ani nikde jinde ho neuklizi:) Takze je to vsechno silene namrzle a pekne to klouze. Rospi, tak co, zasilka uz dorazila? doufam, ze jo, at muzes o vikendu pect:) Katari, a kdy se chystas domu a na jak dlouho? A co prace, uz se to trosku zlepsilo? S tou troubou nevim, ja zas znam vsechny, co maji plynovou a je to v pohode. Elektricka hodne zere, aby pak to cukrovi nevyslo desetkrat draz nez kupovane:) Yellowbanna, tak Tonik se porad jeste neaklimatizoval? Budu drzet palce, at ho to brzo prejde. Videla sem fotky na facebooku, uz je z neho velky chlap, to je hruza, jak to utika. A je krasny:) Jak dlouho vlastne tatinek chodi do toho kurzu? Moje maminka se v kurzu taky uci podle te zelene ucebnice:) Oky, no tak to dej urcite vedet, az zas pojedes do toho san benedetta. My to mame tak pul hodky cesty, ale jezdivame tam celkem casto, je to tam pekne....a momentalne taky zasypane snehem:)
Odpovedať
Profilova fotka
pauli: no ved prave..ta elektricka zerie a ide do penazi...a mozno, ze ked kupime nody model plynovej aj s ventilatorom, tak to fungovat bude...len sa to musim naucit ovladat :) v praci stale rovnako, ale som sa naucila ukradnut si pre seba cas (vid priklad:)) a kaslat na nich..nech si frflu kolko chcu. ... :P a buduci rok davam vypoved, len este neviem, ci ku koncu skusobnej lehoty, alebo neskor...inak Reys, pozri si, kolko by ti trvala cesta z domu az na via muzio clementi 68 :) mozno by si to tu prezila. a pacilo by sa ti..a urcite by si sa pacila sefovi. idem makat...zacina sa tu potulovat privela veducich a davaju pozor :( :(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, pauli, zasielka este neprisla, mozno zajtra. urcite ti dam vediet. dnes tu poriadne nasnezilo, kraaaaasa...ale za to je cele mesto hore nohami, cesty su zablokovane autami, autobusy nechodia..bola som sa prejst a vychutnat krasnu zimu, a este som stihla aj spadnut na zadok.. :-| ..dufam, ze sa malej v brusku nic nestalo, nic ma neboli, mala si kopka dalej a natahuje nohy tlacenim do mojho praveho boku ako doteraz...tak dufajme,ze vsetko bude ok.
Odpovedať
Profilova fotka
oky, obdivujem ta za tu pracu, asi clovek potrebuje vela trpezlivosti byt v kontakte s ludimi hlavne s komplikovanejsou minulostou.. si odvazna, ja by som sa asi troska bala, ze by ma niekto necakane fyzicky napadol, aj ked nie umyselne...alebo asi prehanam ze... inak velmi to cloveka musi obohatit, hlavne psychicky a socialne.. je to nieco ako s tym vyucovanim, clovek je socialne viac aktivnejsi a nema ani kedy sa citit nejao sam :-) pauli, ono ta zasielka asi nedosla asi aj kvoli snehu, staci ze trocha napada, uz su vsetci paralizovani... ahoj yellowbanna, ako si zvykas na velku zimuv cr? ucite mate ovela viac snehu. to je paradicka, ze tvoj tato chodi na taliancinu, nasi pridu teraz na vianoce a musia sa ucit "na ostro" a rovno v praxi, mam tu sice nejaku knizku a slovnik, ale taky predbezny kurz by im to ulahcil. ahoj dita, ako sa mas? ako to vyzera v prahe s tou vianocnou naladou atd, ako si pisala, nebola si nadsena tou atmosferou atd vo vasom meste... boli ste na vianocnych trhoch a uz mas darceky? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina paradoxne tu mame ted snehu min...teda aspon v Brne...dokonce jsem cetla nejaky clanek v novinach, ktery vysvetloval, proc je v Brne vzdycky tak maximalne poprasek, kdyz je v cele republice jinak kalamita. Pry je nejak stinene Alpami a taky lezi v nejteplejsi oblasti, tak se tu nikdy nic neudrzi... i kdyz ted vecer zacalo snezit a je krasne bilo...snad to vydrzi aspon do zitrka, v nedeli se pry ma oteplit... zato Mick hlasi, ze nam na zahrade lezi dobrych deset cisel snehu a snezit ma pry snad az do Vanoc. Tak doufam, ze nikde nezapadne, az sem pojede :-. Jeste ze jsi spadla tak "sikovne", mala bude urcite v poradku, nic se ji v brisku nestalo... @rospina & @paulina21 Tatka se do te italstiny hrozne zazral, bavi ho to, ale porad si stezuje, ze vlastne vubec nerozumi, ze kdyz mu vola Vincenzo (muj svagr) tak se neumi vymacknout a tak podobne...coz je nesmysl...samozrejme, ze nemuze mluvit tak, jak by chtel, kdyz nema potrebnou praxi, ale je dobry, natoz na svuj vek! Zacal se to ucit loni v rijnu a nerekl nam to az do Vanoc. Tak letos mu to chce Mick oplatit...tady nikdo nevi, ze chodi na cestinu! :-N Bude to o Vanocich zajimave :-) Pauli, i ja se ucila podle te zelene ucebnice, ale zavcasu jsem toho nechala :-D @paulina21 Tonik uz je na tom lip, dneska byl dokonce s mym tatkou celych 20 min sam, kdyz jsem bezela do cukrarny objednat dort. Mimochodem - Mick dostane k narozkam dort ve tvaru fotbaloveho mice :-D Ne placaty, fakt kouli, vypada super... No a abych nemusela na tu chvili tahat Tonika do mrazu, riskla jsem to a nechala ho s tatkou. A dobry. Musel ho mit teda celou dobu v naruci, ale koukali z okna, na magnety na lednicce, zkontrolovali vsechna svetylka po dome a bez slzicek. Ve stredu se ale potrebuju jit ostrihat a to by bylo na dyl nez jen 20 min. Tak nevim, jak to udelat...abych ho vzala s sebou, to tam zas nevydrzi... @oky jojo, jde to zalepit jako duse u kola. Jenze nam rupla ta duse hned u ventilku, vlastne se napul vytrhl a to spravit neslo. Proto jsem objednavala novou. Tak jsem zvedava na ten vas kocarek ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Tak do Salerna jsem se dostala docela banalne ;-) Jela jsem tam s holkama na dovolenou a poznala jsem tam byvaleho pritele. Nejdriv jsem tam za nim v lete jezdila, pak on prijel za mnou do Cech a potom jsme se rozhodli najit pronajem v Salernu a ja se tam prestehovala. :-) Ze zacatku to bylo narocne, bydleli jsme v takove male dire u Salerna,kde jsem nikoho neznala, do prace nechodila, jelikoz jsme jeste neumela poradne mluvit a tak jsem cely den cekala,az se pritel vrati z prace. Ale sila lasky me udrzela. :-) A to jsem v te dobe nemela ani pocitac a internet a s Cechama jsem komunikovala esemeskama a dopisama. Cele dny jsem koukala na televizi a jak jsem se naucila dobre italsky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Ja koukala na fotky z Italie a prijde mi,ze je tam vic snehu nez tady v Hradci. Coz me zas tolik nevadi. Staci,ze je bilo a silnice jsou ciste. Akorat vcera mi mela priletet kamaradka z Kanady a zustala viset na letisti v Amsterdamu kvuli snehu. Kdy jsme si vcera vecer psaly,tak uz tam byla 12 hodin. Zatim o ni nemam zpravy :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak sme zas o vikendu sami, giorgio jel dnes rano do ceska, jen tak na otocku. Nechala sem tam kupu veci a darku a on stejne cosi potreboval vyridit v bratislave, tak to vezme najednou. Doufam, ze bude mit dobrou cestu. Naposled byl kdesi u padovy a tam uz snih pry nebyl. Katari, ja myslim, ze kdyby ty plynove trouby byly tak strasne, tak uz je nikdo ani nevyrabi. Urcite nejake lepsi modely jsou moc dobre. Takze nakonec budes davat vypoved? A budes hledat neco noveho nebo nakonec zustanes doma? Jak jdou vlastne pripravy na svatbu, uz mas saty?:) Rospi, no taky myslim, ze se to zaseklo kvuli tomu snehu, tak snad aspon v pondeli ti to prijde:) A s tim padem si nedejel starosti, mala je tam jak v perince, urcite se ji nic nestalo. Ale priste lepsi boty:) Yellowbanna, to je super, ze tatinek se do te italstiny tak zazral:) To se uci hned lip,kdyz ho to bavi. Mamka uz studuje druhym rokem a uprimne ani nevim, jak moc ji to jde, prede mnou moc nemluvi:) A co se tyce Tonika...nechavej ho s tatkou casteji. Cim casteji to bude, tim lip si tonik zvykne, ze to neznamena konec sveta, kdyz jdes pryc a ze se pokazde vratis. Az to pochopi, bude lip. Maly to taky tak mival, rval casto, ale ja ho s nasima nechala stejne:) A jak jsi popisovala, co delali s tvym tatinkem....jako bych videla sveho tatinka:)) Zabavoval davidka uplne stejne:) Jeste sem se chtela zeptat, vas vsech tak vseobecne:) Co rikate na takove ty vymeny domu za ucelem dovolene? My to nedavno s manzelem natukli a on se toho nejak chytl a ted s tim porad otravuje:) Jen ja si nejsem vubec jista,jestli bych pujcila dum nekomu uplne cizimu. Prva sem kategoricky rekla ne, jenze ted jak nad tim uvazuju, mozna kdyby se nasla nejaka slusna rodina taky s maly ditetem....no nevim,co byste rekly vy?
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21: Pavli, ja osobne bych si byt nemenila. Mame tam spoustu veci, je to vsechno tak jako roztahane a predstava,ze se mi to v tom nekdo hrabe....Ja nevim, neumim si to moc dobre predstavit. A nikdy nevis, na koho narazis.
Odpovedať
Profilova fotka
Dekuju vam vsem za podporu! Nasli jsme firmu ve vedlejsi vesnici, tri chlapci vseho vsudy, ve skladu vzali nepouzite dvere z jine stavby, upravili je na miru a behem dvou hodin dnes zasadili. A nechteli ani zadnou zalohu, ze po Vanocich to bude stacit. Behem tydne jsem totiz museli zaplatit novy alarm vcetne rozvodu a siren, elektrikare, doplneni plynu na topeni a pet set litru nafty pro azienda agricola, tak se to tak vsechno seslo :-x Ale je to nepochopitelny, vsichni se ohaneji krizi a kdyz se obratime na dodavatele dveri, u ktereho jsme uz za ruzne zakazky utratili pres dvacet tisic euro, nema cas. Podarilo se mi dodelat a dobalit darky a nachystat je do tasek, jeste vyprat svetry (po zlodejich postupne peru VSECHNO obleceni, a ze toho je), dala jsem je susit do obyvaku, protoze venku chumeli a uz by nestihly doschnout pred cestou, a myslite, ze chlapa napadlo susak dat jinam, nez se zacaly bourat dvere? To je jen takova perlicka. Takze ted je ten byt nejen vzhuru nohama, ale jeste totalne zapraseny. Necham to tak a pojedu do Ceska, a resit to zacnu az po svatcich. (Pssst, babicka se to nesmi dovedet!)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Co se tyka vymeny bytu, zalezi na tom, jaky k nemu mas vztah a jak moc jsi teritorialni. "Svuj" cesky byt bych nepujcila, to je moje doupe, ale tady se stejne furt nekdo coura, kdyz jsme na dovolene, tak aspon by z toho byly penize. Ona sem chodi tchyne - musi, dohlizi na azienda agricola, to neni jako kdyz by mela jen zalivat fikus - a tak si sem zve svoje znamy a travi tu leto. Mne to prijde naprosto uchylny, ale ja jsem divnej Severan, zejo, ja nejsem na tu italskou pospolitost. A nepatri mi tu ani cihla, tak si nemuzu poroucet. Zrovna v nedeli jsme se potkali s naprosto cizimi lidmi, tchyne nas predstavila a madam cukrovala "Tesi me, to jsem rada, ze vas KONECNE poznavam, my jsme uz TOLIKRAT byli u vas doma a jeste jsme vas vlastne nevideli! Ale mate krasny dum, a ta zahrada!" Ze jsem nekomu okamzite nenafackovala, za to prijdu do nebe.
Odpovedať
Profilova fotka
@Dita, no prave, mne se taky moc nezda predstava, ze by se mi nekdo mohl hrabat ve vecech...i kdyz ta druha rodina si vlastne muze predstavovat to stejne, ze. @Daniela, tak to je super, ze mate aspon uz spravene ty dvere. Preju, at i ty ostatni veci rychle date do kupy. A ty jedes na vanoce do Ceska? A kdy, a beres sebou i pritele nebo jen sama? Jinak s tou tchyni te obdivuju, ze ji neco nereknes, ja bych nesnesla, aby mi chodila domu a jeste tam navic zvala sve navstevy. Jo a za tu vymenu bytu nejsou penize, to si proste jen vymenis byt. Treba chces do Parize, tak si najdes rodinu, co tam zije a rada by se podivala do Italie. Tak si pisete,domluvite se a proste si ty byty na tyden, dva nebo i vic vymenite:) JInak u nas zas dnes mesto usporadalo nejakou akci, na namesti bylo spousta babbo natale a chodili za detma, pekny vanocni trh s tradicnim jidlem, vecer mel byt jeste prijezd nejake zimni kralovny...no snazi se, je to pekne. Davidek to hrozne ocenil, prva mel z babbo natale strach, ale pak sem ho ukecala, at mu jde rict, co chce na vanoce, tak sel:) @Dita, jak vykladas Federicovi o vanocich, chodi u vas Jezisek nebo Babbo natale? JA jeziska zatim zasklila, protoze sem proste nevedela, jak mu to mam vysvetlit:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ted se divam, kdyz to pisu s tim zavinacem, tak musim napsat cely nick, ze....sem to popletla, kdovi, ktere Dite a Daniele se to ted ukaze:)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21: Pavli, ja mu jeste nic nevysvetluji. Porad mi prijde,ze je malinky a spoustu veci nechape. Vidis, vubec me to nenapadlo. Ono tim,ze nemluvi,tak si porad myslim,ze ani nerozumi ;-) Ja se ted snazim o to,aby pochopil,ze nema porad lezt k pocitaci,brat ovladace od TV a poustet hifi vez :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak aj dnes mal byt na nasej ulici vianocny trh, ale kedze napadlo tolko snehu a vsetko je zladovatele, tak nikto neprisiel :-D oni to vozia na tych fugonikoch, no a vsetko na letnych gumach.. takze sa vianocne trhy konaju asi len bez snehu, inak to nezvladnu :-) pauli, ani vcera zasielka neprisla, tak asi v buducich dnoch...ja som nakoniec sla vcera na take kontrolne sono, ale mala je v poriadku, clovek sa niekedy viac pri tom pade zlakne ako treba, ale aspon budeme mat vianoce kludnejsie. yellowbanna, to som nevedela ,ze v brne je teda este menej snehu ako tu... vraj sa ma buduci tyzden oteplit (asi vsade), takze bude na vianoce zrejme prsat...ostavate na silvestra v cechach? dita, to je pravda, ono tie deti, aj ked este moc nenahovoria, rozumeju az az, clovek by sa niekedy cudoval ;-) uz si videla tu ordinaciu na markize? na ktorom programe byva ta ceska ordinacia? daniela, som rada ,ze mate aspon tie dvere, a ako to, ze ten alarm nefungoval, oni ho nejako hned rozbili, takze ste nemali sancu sa hned nic dozvediet? a ako vas ten alarm informuje ked ste prec, cez smsku alebo podobne? s tymi svokrinymi navstevami u vas to asi nie je bohvieco, co na to hovori tvoj priatel? ta vymena bytov nie je zly napad, skor by som to brala este za studentskych cias, teda nieco ako vymena monolokalu a podobne, ale ked ma clovek uz na dlhsie zariadene, nikdy nevies na koho natrafis, ci ti neposkodi nabytok ale ta obava je asi obojstranna, ze. ale ked si clovek nejake cennejsie veci necha niekde u rodiny, tak preco nie..
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina: Na tu Ordinaci na Markize jsem mrkla. Je to fakt uplne jine. Ceskou Ordinaci davaji na Nove. Akorat ze ted ji nejak nestiham sledovat, protoze ji davaji v utery a ve ctvrtek a to ja chodim na nemcinu. Chtela jsem se Te zeptat,jak se reklne nemecky: Co si prejete? (v restauraci). Dohadovali jsme se s tatkou,tak se chci zeptat odbornika :-) Uff, ja s tou nemcinou nejak nemuzu pohnout. Tak nejak se domluvim,ale leze to ze me jak z chlupate deky. A ted jsem zjistila,ze ta anglictina mi taky tolik nejde, ctu si nektere prispevky na Facebooku v anglictine a kolikrat leccemu nerozumim. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dita, tak ta ordinacia na markize je tiez v utorky a stvrtky. ak sa mi podari, tak niekedy na tu novu mrknem.. co sa tyka tej frazy v nemcine, da sa to povedat roznymi sposobmi, asi ako u nas, co si prajete (Was wuenschen Sie sich), co vam mozem ponuknut (Was kann ich Ihnen anbieten), co by ste radi jedli a pili (Was wuerden Sie gern essen und trinken), co Vam mozem priniest (Was kann ich Ihnen bringen) atd atd.... takze aj v nemcine. na akej fraze ste sa s tatom dohadovali? taktiez sa mozu s prispevkami pridat aj katari a ostatne nemcinarky :-) s tou motivaciou ta uplne chapem. hlavne to nenechavaj lezat, tak to uz s tym vobec nepohnes.... tiez by som sa rada lepsie naucila nove jazyky ale bez pobytu v urcitej krajine nie je ucenie z knihy ani z polovice tak ucinne... a obavam sa, ci sa mi este niekedy podari niekam ist naucit sa dobre (v zmysle hovorit plynule v praxi) novy jazyk, kedze na obzore je rodinka....mozno neskor, na stare kolena.. ale ked na vyber moc nie je, tak beriem aj len to ucenie z knihy :-) co sa tyka tej anglictiny, to ma napadlo len teraz uplne spontanne ;-) mohla by si si zohnat nejaku anglicku dievcinu k federicovi, tak by ti to pomohlo s jazykom....a nemusi to byt prave anglictina....
Odpovedať
Profilova fotka
Ale ano, alarm fungoval, za deset minut jsme byli doma, ale stihli toho i tak dost. Hned jsme volali i na carabiniery, ti se priritili dvacet hodin pote. A sousedi samozrejme nevystrcili nos.
Odpovedať
Teda holky, jak ja Vam vsem zavidim tu snehovou nadilku :-( x-) ... tady proste ne a ne nasnezit: snazi vsude kolem jen k nam jeste nic nespadlo ]-( ... a hlavne nespadla ani vlocka od doby, co manzel prezul auto na zimni :-N ... @paulina21 mno, libilo by se nam zajet do Benedetta jeste pred porodem (pokud pracovni povinnosti manzela dovoli) a pak nekdy v zari ... takze uvidime jak to dopadne ;-) A Pauli, co se tyce vymeny bytu: ja bych do toho nesla ani za nic ... maximalne tak s nejblizsi kamaradkou :-) ... Me fakt vadi cizi lide v byte a nedovedu si predstavit, ze bych tam nebyla ... @katari s troubou vubec neporadim ... jsem bez zkusenosti: my totiz troubu nemame, pac se nam nevleze do toho mini kuchynskeho koutu co mame ... doted jsem to povazovala i za vyhodne :-D , ale zacina mi dost chybet ... snad casem s mimcem, jak budeme resit vetsi bydleni ... @rospina ono je kazda prace ve finale narocna ;-) Zalezi v cem se clovek najde :-) Ale je fakt, ze trpelivosti je treba "hafo" :-D ... a ohledne toho strachu: jak jsem psala, zatim se nic neprihodilo a clovek na to nesmi myslet :-N ... ale hlavne jak pises, ze "clovek nema ani cas se citit sam" - to uplne sedi :-D :-D ... manzel dela take s lidmi takze kdyz nadejde cas dovolenych tak dovolenou hledame podle "nezalidnenosti" (cim mene puvodnich obyvatel a turistu tim lepe, hlavne zadni animatori v hotelu a zadni pruvodci s predem danym programem atp.) :-D Btw: take uz nejaky ten rok ulitavam na Ordinaci :-N ... teda te ceske. Slovenskou jsem parkrat chvilicku videla, ale nesleduju ... Jinak tady uplne nenavidim ten zvyk "neprezouvani" se do prezuvek ]-( . V patek jsme meli doma chlapika kvuli skrinim a on si to napochodoval do loznice a na koberec v tech botech z toho venku, kde bylo poprsene a spina nejvetsi :-S ]-( . Jeste, ze jsem se pripravila a mela na zemi igelity (ale stejne mi ho hrnul a chodil i po tom koberci ]-( ) ... jak Italove ty koberce vlastne cisti?? :-N Jinak jsme se v nedeli divali trosku na ty kocarky, ale zadny me nijak vyrazne neprsvedcil :-D ... uvidime ... a pak jsem se divala na tehu kalhoty (ty normalni me zacinaji pri predklonu dost tahnout) ... ale vsechno je s tema uzkyma nohavicema (ktere ja nenosim a me posteve absolutne ani trosku nelichoti. Miluju zvonove nebo alespon rozsirene) ... ;-( Tak vubec nevim, v cem budu chodit ... hlavne mi prijde, ze tech obchodu, kde ty kalhoty jsou, je nejak malinko a s malinkym vyberem (ale je fakt, ze jsem tomu venovala teprve dve odpoledne ...) ... A v sobotu jsme byli i s manzelem na vanocni veceri z moji prace :-) A bylo to moc fajn - a hlavne se tam moc dobre a moc papkalo :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@oky tak ja som sa na ten sneh tak tesila a teraz som rada, ze sa roztopil. chvilu som na tom snehu musela soferovat, ale tie letne gumy su o nicom, auto sa vobec nedalo kontrolovat, aj pri malom zabrzdeni sli tie kolesa kam chc eli...dost som sa teda vylakala. esteze to nebol dlhy usek. ono tie cesty totizto nikto neudrzuje. okrem toho nic nefunguje, tak to teda nemusim. radsej si ten sneh uzijem niekedy zase na slovensku, kde su ludia viac na to vcelku pripraveni... v oviesse urcite najdes tehotenske rifle, kup si hned vacsie cislo a radsej si to okolo pasa zahnes, az po chvili nemusis kupovat zase vacsie... inak si myslim, ze taliani moc koberce nemusia, co sa mi tiez nepaci... z podlahy ide chlad a aj ked nejaky ten koberec v kuchyni alebo obyvacke pred gaucom mame, tak navsteva si veselo po tom chodi v spinavych topankach.. @paulina21 - ta zasielka este neprisla, toto uz nazyvam neschopnost sluzieb, ale ten prasok sa mi zide aj na potom, mozem piect aj po vianociach :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina: Dekuji za odpoved. Tak mel tatka pravdu. Ja myslela,ze to wuenschen se tam nepouziva, ze je to spis jako u nejake prani (jako co si preju za darek a tak). To vis, tatka to tady na me zkousi, driv se ucil nemcinu, ted anglictinu,akorat v te italstine zaostava. Jo, pobytv cizine, to by se mi taky libilo,ale s ditetem se mi to uz asi nepodari. Ale s tou holcinou na hlidani Federica by to nebylo spatne. Akorat to tak az budu nekde poradne pracovat, abych ji mohla zaplatit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky: Byla ses podivat v Oviesse? Ja tam sehnala tehotenske kalhoty a dziny a dost jsem si je uzila. Maji i rozumne ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@Yellowbanna: Chtela jsem se zeptat, jak jsi psala, ze Tonik ma jeste hlubokou korbicku, on v tom vydrzi lezet? Ja jsem musela Fedeho ve trech a pul mesich prehodit do sportaku, protoze se chtel divat ven, v korbicce brecel a ve sportaku byl hned spokojenejsi a pak okolo toho pulroku chtel sedet, tak to bych ho do lezici polohy nedostala, ani kdybych ho privazala ;-) Holky, koukam, ze u vas asi vrcholi pripravy na Vanoce, nikdo sem nepise ;-) My byli vcera s Cristianem a Federicem v aquaparku,ale byla tam docela zima a voda taky studena, fedemu drkotaly zuby,ale libilo se mu to. Jedine,co bylo teple, byla perlickova koupel (37 stupnu),ale tam bychom ho za chvili asi uvarili. A dalsi prelicka-spolecne satny. Byly tam sice takove koje,kde se muzete prevlect,ale pak musite jit ke skrince na ulozeni veci a to je pro vsechny spolecne. Takze pak jsem vysla ze sprchy omotana rucnikem, ktery mi zakryval opravdu jen to nejnutnejsi a kousek za mnou jsem mela starsiho pana. Copak, ja jsem to nejak zvladla,ale predstavila jsem si moje italske kamaradky, ktere se stydi prevlekat i pred holkama, to by je asi ranila mrtvice :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jojo, vydrzi a do peti minut spolehlive usina x-) Ale uz mu zacina byt tesna...ne na delku, ale na sirku...ovsem diky tomu, ze jsem trvala na vetsim kocarku a dala si praci s hledanim (a taky diky tomu, ze je na vahu jeste porad podmirak ;-) ) tak se tam jeste v osmi mesicich vleze. Sice jsem resila, jestli uz s sebou vzit sportak, ale nakonec jsem si pujcila kocarek od kamosky a ta ma korbicku jeste o neco sirsi, takze je v pohode...ale po Novem roce uz budem muset presedlat. Tonik mel takovy obdobi na podzim, kdy jsem mu musela tu podlozku zvednout aspon na prvni stupen, taky chtel videt ven...on ale sam jeste nesedi, takze ho neposazuju...tak ma chudak trochu smulu;-) Co ale zacala zima a ja vytahla fusak, uz se mu tam zase libi - myslim, ze mu vyhovuje, ze je to tesnejsi, je to jako v brisku a krasne se mu spi :-) Jsem moc rada...ze v tom bude jeste v osmi mesicich jsem fakt nedoufala... preci jen ta hluboka korba je na zimu lepsi, prijde mi tam chranenejsi... Dneska rano za nama dorazil Mick, tak jsme komplet. x-) Vyrazil o pul desate a v osm rano byl tu... a Tonik jako na potvoru zrovna dneska spal - tak jsem byvala mohla taky! ]-( Jindy vstava v sedm... Murphyho zakony ma teda v malicku! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, pauli dnes mi prisla tvoja zasielka! :-) :-) dakujem moc za prasok a aj za recept. ked to vsetko uvarim a zmiesam s tou hmotou s muky, tak to potom mozem vyvalkat a vykrajovat? tak ja tu mam od vcera nasich, moc tu nestiham nakuknut... boli sme doobeda na nakup na tu vianocnu veceru a poobede sme sli na poriadnu prechadzku, tak uz sa tesim, ze zaspim ako v oleji :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna: Ty jo, tak to teda koukam,ze mu nevadi v osmi mesicich lezet. Fede uz v te dobe sedel a vubec nemel rad polohu vleze ani predtim...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, v rychlosti zdravim...potrebuji aiuto! porad nemam darek pro tchyni a uz moc casu nezbyva...co hur, nemam ani napad!! holky, prosim porad te, co jste koupili vy??? :-( ja jsem bezradna a Alessandro me nepomuze...tomu je to jedno 8-( jinak tchanovi jsme sehnali tartufo. 10dkg za 70euro, ale bude mit urcite radost a mam to bez starosti. ted uz jenom vyresit tu tchyni. budu vdecna za kazdy napad ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Yizheng, ako vidim, mate pre svokra spevialny darcek, a velmi originalny. ja som pre svokrovcov moc napadov teda nemala, svokre som kupila taku elegantnu koselu/bluzku a k tomu pekne goralky k nejakej elegantnej prilezitosti. na vianoce zas idu na obed do restiky a ona ma vzdy trocha problemy, co si dat na seba, kedze skoro nikdy nikam nechodi a nieco elegantne alebo uz nejaky sperk by si asi sama nekupila. tak dufam, ze sa tomu trocha potesi... neviem, ci som ta nejako inspirovala... :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?