Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys to je super ze maminka vie italsky, nasi sa len tak skromne snazia, ale mamina je na tom lepsie. mne prave ma prist brat na mesiac tak som zvedava co sa nauci :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky holky, teda jak vas tak ctu uplne zavidim, ze mate maminky, co se domluvi italsky..moje mama chodi na kurzy italstiny uz druhym rokem, ale teda vuubec ji to nejde =-) , a to musim rict, ze se docela snazi... ach jo. tatovi se do uceni nechce, on je presvedceny, ze kdyz mluvi cesky pomalu a zretelne vyslovuje, ze kazdy cizinec mu bude rozumet, hihi. a uplne kolikrat cucim, jak to u neho plati. tak holky, jak to udelat, aby se nasi naucili rychle a dobre..poradte. @reys ,jak dlouho se maminka ucila? @sisiko, a teprve cucina di Emilia Romagna, to je teprve mnamka x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys : To mi pripomina moji mamku. Ta taky umi italsky (sice trosku kokta,ale domluvi se ;-) ) a je dost sobestacna. Kdyz jsem bydlela jeste u Salerna,tak jezdila sem tam autobusama uplne v pohode a i ted tady objevila hromadnou dopravu,tak na me neni uplne zavisla.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, vidim, ze ste mali vsetky pekny vikend :-) @lejinka tie tapety sa mi velmi pacia, mat doma stale pocit dovolenky, super :-) aj nasi sa s tou taliancinou snazia, moj tato robil na sardinii nejaky cas, tak sa nieco naucil a mamina ide na kurz od septembra,tak sa z toho tesim.. uvidis, ze sa brat rychlo nauci ;-) vcera sme boli pozvani na obed k jednej pribuznej, aj so svokrovcami a este jednou tetou. Bolo to moc mile....Linda sa naucila robit "le pernacchie" aj desat min v kuse, takze to pri obede moc spolocnesky nevyznelo :-D , inak bola velmi dobra... @reys mas sikovnu maminu :-) co si pisala otej tehotnej v praci, tak mi je len luto toho babenka :-S
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, ještě jsem vás pořádně nedočetla. v pátek v noci jsme se vrátili a já jsem při mytí vlasů zavřela oči a normálně jsem viděla ty obrovský vlny, na který jsme celý pátek koukali, to bylo super. jinak Turín oproti Janovu zlaté město, jen to moře by mohlo být o vous blíž :) teď mi bude trvat ještě několik dnů, než mě přejde smutek z toho, že se musí taky pracovat a nemůže se být jenom pořád na dovolený :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia krasne :) to uz je akoze ta tapeta pre rospinu: mat doma stale pocit dovolenky :-) :-) a ako ste sa mali? ja vam tak zavidim tie dovolenky, a to sa to tu este len crta, potom ked tu budete pisat, ze ako bolo tak sem asi radsej nebudem chodit:( @reys teraz mi doslo ze som ti neodpovedala... no my sme este v podnajme, no... je to celkom zlozite nieco planovat dopredu, pretoze mi pride ze si to skor vzsnimam ako zrealizujem... ja mam zmluvu na dobu urcitu, i ked na 5 rokov, ale to mi je na prd a nello pre zmenu nema ziadnu takze vyhliadky na hypoteku sa mi zatiahli neprliehladnou foliou... ale nevzdavam sa! :-) nadej umiera posledna,ze? :-o
Odpovedať
@deia Berounsko! To je ale krasne misto:) ... @predrazeneSvatebniSaty ja se kdysi na ceste do Italie dala do reci s jednou Ceskou a ta mela v planu svatebni saty za 10 000 eur =-) :-N @ditakir Ordinaci strasne sleduju :-D Je to silena blbina, ale nesmi mi uniknout ani jeden dil :-D Uz se nemuzu dockat zitrka :-) @sisiko gratuluju k podarenemu "pizzovemu" testu ;-) :-D @rospina hezka historka s Lindou ;-) ... a zase umim o slovicko vic ;-) @salsiccia krasna fotecka - se tesim az take nekam vyjedeme :-) Uplne jsi me navnadila ;-) @lejinka a tobe se zadne volno pres leto nerysuje? @vikend jsme meli pomerne intenzivni ... v sobotu dopoledne jsme naplanovali cely cerven :-) Jedeme na prodlouzeny vikend k mori ... a pak jedu na 14 dni do CR. Huraaaaaa! :-D x-) ... a ted pomalu organizuju vsechny mozne srazy v CR :-D ... a zubare ... No a pak jsem byla s kamaradkou na prochazce u reky x-) ... A dneskem mame hotove ty zdi v tom nasem nestastnem sklepe ... takze ted pockam az to trosku oschne a proste to tam douklizim a dam do poradku! Strasne se tesim x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka měli jsme se báječně, teda nepodnikali jsme nic moc, ale já jsem prostě měla radost, že jsme spolu 24 hodin denně. nakonec jsme na žádný výlet nešli, teda jenom jednou, v úterý dopoledne, ale skončilo to fiaskem. "I primi 200 mt sono veramente ripidi, su una stretta ma profonda traccia nella fitta vegetazione. Poi c'è una lunga traversata pianeggiante su una comoda sterrata fino alla Località Costa, da qui è tutta discesa fino alla stazione di Framura." tak tohle jsme šli 40 minut, pořád vzhůru (pianeggiante teda nee) po cestě z velkých šutráků a pak jsme to vzdali a vrátili se zpátky. připomnělo nám to naše facile guado z loňského roku, kde jsme málem utopili foťák a taky sebe... závěr: sentieri in Italia NO... do čtvrtka bylo super počasí, chiappe al sole :) a v pátek skoro pršelo, foukal velký vítr a byly obrovské vlny, které byly prostě skvělé :) nakonec ani sentiero dell'amore, jsme ostudy, ale pořádali jsme výpravy k řece za pštrosem, místní (pro mě nepochopitelná) atrakce :-) s tou dovolenou si nic nedělej, na každého jednou dojde ;-) dojde aj na tebe
Odpovedať
Profilova fotka
@maminky a italstina : moje mamka uz se uci docela dlouho, ale jen jako samouk plus kouka obcas na satelit na italske programy a pise si s nejakymi znamymi po netu. na kurzy nikdy nechodila. musim uznat, ze na to, ze je absolutni jazykove poleno, se dik sve vytrvalosti a pili vypracovala na slusnou znalost. ona ma totiz Italii taky moc rada.. (hadejte, proc jsme sem jezdili tak casto na dovolene.. ;-) ) zato tatka, ten neciti potrebu se cokoliv ucit, pry se domluvi. jak uz to tu psala @yizheng, cim min rozumi, tim durazneji artikuluje (cesky) :-D ale zas je to komik a udela ze vseho srandu, takze vsichni vcetne cizincu ho maji radi.. @sisiko rimska kuchyne je dobra, ji se tu hodne zeleniny, na pobrezi i dost ryby. navic tchyne jako rodila Sicilianka ma v zasobe furu zajimavych receptu ze sve domoviny. jen skoda, ze nemam cas se moc "bavit" v kuchyni.. (a ted, co zacina leto, je pro me pobyt u sporaku dvojnasob za trest. :-D ) cha, o vikendu jsme udelaly s mamcou Italum koprovku, no ti koukali jak na zjeveni..
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia vitej zase doma :-) Nadherna fotecka..hmmmmm x-) A koupali jste se? A kde jste vlastne bydleli?V pa vecer prisla do Bologne (spis v noci) prehanka s uraganem, za hodinku to bylo pryc, ale byla to sila...Tak to urcite prilitlo od Cinque terre :-) @italstina ma mamka taky chodi do kurzu, od zari, ale neni tam moc spokojena, chce zacit chodit do statni skoly. Nemluvi moc, ale rozumi uz presprilis :-) Ona uci latinu, takze si lecos odvodi..Ma segra delala pred lety se mnou rok kurzu a Alfimu ledacos dovede rict, kdyz je necham sami doma, tak se vzdycky domluvi :-) @oky tak to musi byt hezky pocit si dat do poradku sklep..to bych taky mela. Jak jsi to nakonec vyresila s tou plisni? @kytky dnes jsem si koupila zeminu a jelikoz prazi slunce na nas balkon, rozhodla jsem se jit dnes po veceri na vetvicky oleandru a zasadit si je na balkon. Doma v Brne jsem je mela a libilo se mi to, ikdyz tady je to temer plevel. Ale mohlo by to vydrzet napor slunce a taky prezit dovolenou. Kvetinace mam, tak uvidim. Jinak jsem objevila takovy zavlazovaci system, kdyz clovek jede na dovolenou. Je to takova "mrkev" z plastu, ktera se zabodne do kvetinace a pod nej se da nadoba s vodou. Vede z toho hadicka a ta zavlazuje kytky v dobe nepritomnosti. Mozna to nekdo znate, mate s ttim zkusenost? My ted nebudeme 5 dni doma, tak jsem zvedava, jestli to me tezce udrzovane erbe aromatiche vydrzi :-)
Odpovedať
@italstinaRodicu - tak ti moji neumi italsky nic ... teda az na par slovicek :-) Ale kdyz je treba tak se ve meste domluvi rukama - nohama :-) @jennynka5 ta silena prehanka byla v patek i u nas ... je fakt, ze byla dost drsna, ale zase se krasne ochladilo takze bylo o vikendu dychatelneji ;-) ... Tyyy jo, tvoje mamka uci latinu? To je vec, ktera me behem skolni dochazky totalne minula :-D Jeste ze, rekla bych :-D Ju, ze sklepa mame dobry pocit - asi jako ty z te skrine ;-) ... No, chlapik nam to vlhke a padajici oskrabal, zamazal to tenkou vrstnou asi betonu a na to dal neco tenkeho a bileho - pry to ma nejak branit tem plisnim ... Takze jsme spokojeni: vypada to dobre, nemelo by to opadavat ... tak uvidime :-N :-D ...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 bydleli jsme v rezidenci, tzn. měli jsme kuchyňku, já teď nechci jíst moc venku. vesnice na konci světa, Deiva Marina, ale jak jsem psala, nebylo to důležité :) já vždycky při odjezdu dám kytky do vany s vodou, buď normální vany v koupelně nebo do plastové vaničky. jednou mi takhle v Praze přežily tři týdny. pozor na šlavěj, ta tewď u nás bojuje o život, páč se přepila..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@salsiccia prave s tema rostlinama nikdy nevis..nektere se utopi, nektere stejne uschnou..chjooo. Clovek se s tim denne pipla a pak je par dni pryc a vse je na vyhozeni. Ja jsem si je tak vypiplala-mam krasny keriky timo, bazalku velkou...nerada bych o ne prisla. Zkusim tento zavlazovaci zazrak, dam je dovnitr a uvidim.. Chapu, ze radeji nejis venku..Muselo to tam byt prekrasne- @oky ty jo, tak super s tim sklepem-pak dej vedet, zda to protiplisnove opatreni funguje.. Jj, o vikendu bylo fakt lepsi pocasi, bylo tu dychatelno. A Alfi rikal: vidis, ze tendone funguje, si sta bene sotto-ale ja si spis myslim, ze bylo proste chladneji. Tj ne 35 stupnu, ale jen 28 :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia naaaadheraaaaa :-) tak toto si viem predstavit ako tapetu do izby a mat vyhlad na more kazde rano :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Ta fotka je fakt krasna. @jennynka5: Ja jsem si koupila petrzelovou nat v kvetinaci a i ta mi umira ;-) Jesteze se o vsechny rostliny stara Cri ;-) Pred chvili tu byla jedna holcina, shanela boty,protoze jde na svatbu a tak chtela poradit a byla tak fajn, proste normalni holka,s kterou se dobre komunikovalo. Zamilovala se do jednech boticek,tak si je nakonec vzala. Mela jsem z toho moc dobry pocit. Mam rada takove zakaznice.:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@foto opět dílo mého šikovného muže, tlumočila jsem, že se líbí a mám sama radost, že se vám líbí :) teprve snídám, hnus filajovej jsem musela ráno vypít v rámci testu na cukrovku, brrr, ale venku prší/poprchává a je to super :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, pridavam svou trosku do vikendoveho mlyna, v sobotu jsme byli na predposledni lekci plavani a odpoledne jsme v podstate jen odpocivali - chlapi vic, spali skoro tri hodiny! V nedeli jsme pak jeli na piknik do Tenuta del Boscone - je to v parku Adda Sud. Organizoval to jeden Mickuv kamarad, oni se takhle schazeji kazdy rok, loni jsme vynechali, protoze Tonikovi byl sotva mesic... vzdycky se posle mail snad milionu znamych :-p a pak jich tak 40 prijede :-D Bylo to tam pekny, na takovem miste pod stromy byly erarni grily, hned u vchodu je obchod s masem, kde si kazdy muze koupit to svoje na grilovani, takze to nemusi tahat z domu, pak se jede vlackem dovnitr toho lesoparku...docela fajn napad. Nicmene mne se preci jen takove organizovane "najezdy do prirody" trochu prici...ja radsi na vylet "do divociny" a ne jen nekam dojet autem, zaplatit 9 euro na hlavu za vstup a pak jen sedet pod stromem a grilovat, kdyz to muzu i na zahrade. My byli nakonec jedini, kdo sli s Tonikem aspon na prochajdu po okoli... ale celkovy dojem byl docela fajn... @rodicove a italstina U nas se uci tatka, zacal uz pred dvema lety na podzim a nam to rekl jako prekvapeni az na Vanoce :-) Hodne ho to chytlo, pise si s mym svagrem, se kterym se hodne skamaradili, obcas si dokonce zavolaji i pres Skype. Ale porad si stezuje, ze mu to vubec nejde, ze neumi mluvit, ze nerozumi...klasika. A kdyz se nekdy Vincenzo odmlci, protoze proste nema tolik casu jako muj tatka duchodce ;-), tak se tata hned pta, jestli je vsechno v poradku, ze uz to urcite Vincezna prestalo bavit, kdyz se s nim nemuze poradne domluvit. No komedie :-) Ale jsem na nej pysna! Ja se ted chystam domu 15.6. a budu tam cely mesic! Nasi jedou do lazni, tak jsem se nabidla, ze prijedeme s Tonikem driv a pohlidame nasi starenku kniracku. Oni ji puvodne chteli brat s sebou, ale ona uz je tak stara, ze uz je ji nejlip jen doma, akorat by se vsichni stresovali, takhle bude v pohode (relativne, protoze tatinek tam nebude, o hruza!) a nasi si to taky lip uzijou... @oky, kdypak ty letis? A neletis nahodou Bergamo-Brno?
Odpovedať
@jennynka5 tendone :-D ... @yellowbanna letim Bergamo-Brno, ale v jine terminy :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jeee, tak to mas super, ze jedes domu za mesic, to se budes mit jak za starych casu, kdyz jsi jeste chodila na stredni :-D Az na Tonicka :-) Co budete podnikat? A Mick za vami prijede?Ja jedu zitra a zrovna v patek mame sraz s gymplem, byli jsme perfektni parta a vidali jsme se po stredni casto, tak se na ne tesim..neminim to nejak prehanet, ale urcite se tam stavim :-) Vsak ma nejlepsi kamoska je taky ze stredni a tak se nejprve uvidime u ni doma i s jejim malym a pak ho "odlozi" k rodicum :-) a pujdeme se podivat na ostatni compagni, jak jsme zestarli :-D Kam jedou vasi do lazni? Jinak mi hraje do karet pocasi-tedy co se mych rostlin tyka, ma denne v Bologni prset, a tak je necham na balkone i se zavlazovacim systemem-vsimla jsem si, ze zadna z vas ty zavlazovaci "mrkve" jeste neozkousela, tak pak dam vedet, co je to za zazrak :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna k tomu vikendu-to by se mi libilo, je to dobry napad, ikdyz trochu zkomercnely..ale hezka myslenka..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 uz viem co je to zavlazovanie, tie kanaliky, ci ako si to nazvala najskor :) dakujem za vysvetlenie :) @oky no v hotely a celkovo turistickych strukturach pri mori ti tazko daju volno v lete... uz to je vela ze som mala volno v maji, na 10 dni a budem mat zase v septembri, pretoze to mi ho dat musia:) @ditakir to je super ked niekto natrafi na niekoho s kym sa da komunikovat, ze? Mne sa tiez obcas stava, ze stretnem aj normalne typy :-D s kt. sa da bavit :) @yellowbanna @oky @jennynka vy idete vsetky domov, ano? tak stastnu cestu komu skor a komu neskor :-) @mrkvy ma zaujimaju, daj vediet potom :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Jj, to je dan za praci v cestovnim ruchu. Moc dobre to znam. Od te doby,co ziju v Rimini, jsem byla jen jednou v Cechach v lete a to proto,ze jsem byla doma na materske. Letos si sice muzu vzit v lete tyden volna,ale 5 dni z toho vyuziju na Salerno :-) Do Cech muzu jet pak na podzim, aspon me pak nestve,ze je v CR oslive,zatimco se v Italii koupou v mori ;-) Vcera za mnou prisla domu moje slovenska kamaradka. Jeji pritel mel panskou jizdu a Cri byl na calcettu a tak jsme si udelaly veceri a sedely venku na zahradce. To byla parada.:-) Taky jsme se ted domluvily s Luckou,ze pojedeme navstivit na 2 dny Pavlu! Tak mam radost,ze se konecne pozname a ze se podivam na nove misto :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak sem zase tady...nejak to tu zanedbavam, ale nemam moc cas. Je krasne pocasi, tak sme porad venku, uz se da i chodit na plaz...vecer ted chodim vic s holkama ven, je nas-Cesek tady pekna kupa, tak toho musime vyuzit:) Sem tam sem si vas cetla u obeda, ale na odpovezeni prispevku uz mi nezbyl cas. Pristi tyden totiz jeden na Mallorku na dovolenou, tak sem delala i denni program na vylety:) No jinak nic noveho, mame se fajn. Do Ceska se chystame 6.7 a budem tam nekdy do konce cervence asi, nazpet jedem autem, tak jeste nevim presne. A jak uz psala Dita, konecne se u nas potkame:) Jsem moc rada, doufam, ze nam to vyjde:) Jinak doufam, ze se vsechny mate fajn a jste spokojene...ted nemuzu moc reagovat na prispevky, protoze jsem trochu mimo, jak jsem tu dlouho nebyla:)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jojo, Mick za nami prijede na prvni tyden v cervenci, chteli bychom tak na tri dny nekam pryc na venkov, do prirody, ale mam pocit, ze nenajdu ubytovani - zacinaji prazdniny a navic jsou tam svatky, i kdyby nekde jeste bylo volno, jen na dve noci mi to nenechaji :-( no, uvidime... kdyztak pojedeme do Cejkovic oslavit vyroci svatby :-) Byli jsme tam uz loni, potkali jsme se s pani z fary, co jsem s ni vsechno zarizovala a ona nas pozvala na farni zahradu, kde zrovna delali party pro deti na ukonceni skolniho roku. Opekali spekacky a taky nam jeden opekli ;-) Pan farar chytal v brane pri fotbalku s klukama, ale stihal se u toho jeste bavit s nama a vymyslet, ze bysme mohli Tonika hned taky pokrtit v Cejkovicich, ze do tydne se to stihne :-D Moc se nam to libilo, tak si z toho chceme udelat tradici na zacatek prazdnin :-) Nasi jedou do Trencianskych Teplic. Tatka to nadelil mamce k narozeninam a zaroven jsme prispeli neco i my k jejich vyroci svatby. Tak doufam, ze si to uzijou :-) @jennynka5 ty si to doma hezky uzij, hlavne ten sraz ze skoly! My snad budeme mit nejaky pristi rok - bude to 15 let! @ditakir jeee, vy jedete za Pavlou!? Tak ji moc pozdravujte :-) @oky skoda, ze se nepotkame v letadle :-) Promin, mam v tom ted trochu zmatek, ale ty jsi primo z Brna? Mohly bychom se treba potkat na kafe tam...
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 Ja budu v Brne az do 15.7. - nechystas se treba zase do Brna "na kafe"? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna, no my budem s nasima v tech Jesenikach od 9 do 16.cervence, tak jedine bych mohla bud toho 7 nebo 8....vsak se jeste domluvime, treba by to slo nejak zrealizovat, vsak maleho bych sebou nemusela tahnout:)Nebo muzete prijet i vy...Tonicek by urcite ocenil nasi zasobu hracek...pripadne i maly bazenek na zahrade:) Jinak pokud chcete nekam vyrazit, myslim, ze by nemel byt problem, kdyz sme hledali tu dovolenou v Jesenikach, tak sme zjistili,ze je tu ubytovani tak drahe, ze nemaji sanci to naplnit:) A kam byste radi vyrazili?
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, musim se podelit o radost. Cri mi volal,ze italsky stat mi ma vratit 900 Euro na danich! Ta spatna stranka veci je,ze stat nema penize,tak se nevi,kdy mi je vrati ;-) No, i kdyby nic, aspon vim,ze pristi roky nebudu muset nic doplacet jako pred ctyrmi lety. Vcera rikal Paolo Fox,ze byk je ted na prvnim miste v zebricku znameni a hned se to projevilo ;-) Jinak ted me dojala ta mexicka ucitelka z materske skolky,jak se zachovala pri te prestrelce. Uplne me z toho vyhrkly slzy.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir wow, 900 E na ulici nenajdes.. preju, at to stat nekde vystrabosi a co nejdriv Ti je daji, takove penizky se vzdycky hodi! mimochodem, nevis, co rikal Paolo Fox o kozorozich? mam ted takove docela zajimave obdobi (pracovne.. i jinak 8-) )
Odpovedať
Profilova fotka
@reys : No,co rikal o kozorozich nevim,ale urcite byl nekde vepredu, protoze ja jsem to slysela az nekdy od 8. mista a zminovla se o nem a taky rikal,ze zemskym znamenim by se ted melo darit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky,tak o toto se musim podelit! Koukam na Prime na Top star magazin a byl tam rozhovor s Ivetou Bartosovou a s tim jejim hrabetem a ja na to koukala s otevrenou pusou,protoze nemuzu uverit tomu,jak je ta Bartosova blba. Zaprve rekla,ze kdyz ji rekl,ze je hrabe,tak ona nepochopila a rekla: "Co,hrábě?" A pak povida,ze je ze strasne bohate rodiny, kterou zna cela Italie. A pak,ze ani nevi,zda je pro nej dost dobra. No, on to muze byt podvodnik a ostuda Italie,ale ta Ivetina blbost ho zastini....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?