Coronavirus a svadba o dva mesiace

Baby, asi možno pre niekoho blbosť, ale ja nad tým dosť uvažujem. Svadbu mame o dva mesiace a koronavirus “pred” dverami. Ja fakt nevie , či mám chystať a zajednavat veci... nikoho tu take niečo nenapadlo? Svadobčanov mame mat aj zo sever. Talianska, ja neviem nejak, čo robit?? Navyše mame už deti a mám strach, najmä kvôli ním. Ale tak 100 ľudí je 100 ľudí na svadbe. Fakt haluz táto situácia.
Odpovedať
hmmm tak tych by som asi vylucila zo svadby. neviem , tazko teraz radit, ked fakt nevies, co sa za dva mesiace moze stat. mozno by som aspon tych hosti nejak zredukovala
Odpovedať
Coronavirus je jedna veľká panika, ktorú šíria médie. Neni to nebezpečnejší vírus, ako bežné chrípky v tomto období. Ibaže nakaziť sa bežnou chrípkou a zomrieť na ňu, to neni zaujímavé pre médiá. Môžem ťa ubezpečiť, že každý rok ľudia zomierajú na "obyčajnú" chrípku. Áno, to isté vírusové ochorenie u niekoho môže prebehnúť úplne bez príznakov, kde iba protilátky v krvi sú dôkazom toho, že daný človek prekonal infekciu. U niekoho zas môže sa prejaviť soplami, a teplotami, niekomu stačí 3 dni na vyležanie, niekomu týždeň...a zas niekto na to aj zomrie. Lebo má oslabenú imunitu. Ľudia, ktorí majú onkologickú chorobu, starý ľudia, dialyzovaní.... Vieš, aj na zápal pľúc zomrie ročne strašne veľa ľudí. A veľakrát ani sa nezistí, čo bolo pôvodcom. Napr. 80-roční ľudia, ktorí si zlomia krčok stehennej kosti...80-90 percent z nich to neprežije, lebo do týždňa zomrú na zápal pľúc. Len to neni médiami zverejnené. Laický človek ke´d pozerá posledný mesiac správy, tak je vystrašený, ani sa nečudujem, hlavne media by mali mať povinnosťou ludí nestrašiť, ale objektívne informovať a nerobiť zbytočne paniku ale upokojovať ľudí. Samozrejme, opatrenia treba urobiť tak ako vždy, aj keby koronovirus neexistoval - takže keď niekto z hostí bude mať príznaky chrípky, tak si myslím, že na tvoju svadbu nepríde. Treba jesť veľa ovocia a zeleniny, aby sme posilnili našu imunitu. Treba si ruky dôkladne umývať. Nekašlať, nekýchať kade-tade, ale do vreckovky. Nech je váš deń svadby krásny a bezstarostný. Určite sa nezaťažuj ešte aj s týmto. A mimochodom, 2 mesiace sú ešte veľmi ďaleko.
Odpovedať
@lieskovyoriesok Aj ja mam o 2 mesiace svadbu u nas doma v Taliansku a svadbu nerusim!!!! Media,tlac si robia paniku sami a my v Taliansku sa z toho smejeme. Takze ma tvojom mieste by som pokracovala v pripravach. Drzim palce,a ja ako zijuci obcan v IT uz 5 rokov sa nebojim ,menej sledovat media 🙂
Odpovedať
@majjinka ďakujem, si ma upokojila 😉
Odpovedať
@majjinka @bolarazjedna Ďakujem baby. Snáď bude ok
Odpovedať
@lieskovyoriesok uprimne, ja ti trochu rozumiem. svatbu mame o mesiac a tiez ma napadlo, ze ktovie aka bude situacia v tej dobe...zatial sa drzime planu a dufame ze vsetko klapne x-) ak nie, tak by sme sa vzali len na matrike, so svedkami. tvrdeniam "Neni to nebezpečnejší vírus, ako bežné chrípky" uprimne moc neverim, ten virus nikto nepozna a nevieme, co moze sposobit (i za dlhodobe problemy) ]-(
Odpovedať
@pvln34 však to. Akože cítim sa ako taký blb, čo preháňa , ale zas mám malé deti, tak je to trochu iné. Snáď ale to bude všetko ok. Snáď slnko a jar pomoze... a áno, nikto nevie. Čo bude o mesiac-dva... držím palce, aby Vám / nám to vyšlo. 👍✨
Odpovedať
@lieskovyoriesok mozno staci, ak budu 2 tyzne pred svadbou v karantene :-D kazdopadne si myslim, ze sa to zbytocne nafukuje a hroti. Percento umrtnosti klesa kazdym dnom. Minuly tyzden to bolo 8% a dnes uz len 6% zo vsetkych znamych pripadov a to aj takych, co su este len momentalne chori a pravdepodobne sa vyliecia. Co sa inak tyka deti, zatial myslim nezomrelo ani jedine, takze maju zrejme najlepsiu sancu na prezitie ;-) https://www.worldometers.info/coronav...
Odpovedať
@lieskovyoriesok Uzijeme si den D uvidis.Ja man iba strach nech nezrusia lety,zo zbytkom nemam strach.Musime verit .Drzim palce 🤗
Odpovedať
@cofka1 v mojim mieste kde zijeme v IT je velke ako kosice a zistil sa len 1 prima,a tiez to neni 100% ze je to Coronavirus. Kto by sa nebal.Syn Maju 2 tyzdne volno od skoly..Uvidime co bude dalej...Musime vetit!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám tiež hostí zo severného Talianska a nemôžem ich vylúčiť, keďže sú veľmi blízka rodina :-D skôr sa bojím že v tejto panike čo sa tu robí, že človek už o chvíľu ani nekúpi mydlo, tak ich sem nepustia cez hranice :-|
Odpovedať
Profilova fotka
No dievčatá tak my máme do svadby 46 dní a teda neviem. Hostí 70 z toho 3 z ČR a 3 z Nemecka... Samozrejme ma už napadlo, že čo teraz so svadbou nakoľko v piatok oznámili prvého nakazeného a dnes ich je už najmenej 6 ak sa nemýlim... Ale neviem si to ani predstaviť, že niečo o čom tak dlho snívam a plánujem už pomaly rok aj tri mesiace teraz zruším...Dúfam, že sa situácia ukľudní a všetko dobre dopadne. Nech už príde teplo a slniečko....
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bolarazjedna tu nejde o tú úmrtnosť, ale ide o spôsob nákazy. Každopádne panikáriť netreba, ale netreba to brať na ľahkú váhu. To že ročne zomrie toľko a toľko ľudí na chrípku je jedna vec, druhá je tá, že ešte nikto nevie, koľko tu ten vírus bude a koľko ľudí naň už naozaj zomrelo, keďže presné čísla Čína nenahlásila. Je hlúposť robiť paniku ako je hlúposť situáciu aj zľahčovať. Nie je to sranda, najmä pokiaľ sú na svete stále nezodpovední ľudia ktorí cestujú aj napriek tejto hrozbe. @lieskovyoriesok určite ešte počkaj ako sa situácia vyvinie. Tieto vírusy nemusia prežiť v teple, čiže ak už počas mája bude tak teplo, ako to bolo pominulé roky, riziko sa bude znižovať. Za ten mesiac-dva sa môže ešte všetko x krát zmeniť. Popravde by som v tvojej situácií byť nechcela, ale stále je veľká šanca, že o 2 mesiace už bude počet nakazených vo svete nižší a hrozba už tu nebude.
Odpovedať
@zajo123 veď to, to mi ako tak ostava dúfať, že sa situácia nastávajúcou jarou ukľudní... ale ako to tak sledujem, som mierne skeptická.... v Číne napríklad sa to už ukľudňuje, ale trvalo to tam niečo cez tri mesiace...zatiaľ to netuším, ale teda ani sa mi nechce nejak extra ísť do platenia za služby.... číslami v Číne by som s vôbec neriadila, myslím, že je to tak dvakrat toľko, súdiac podľa čísiel v Taliansku, ktoré su v prepočte omnoho horšie . Situácia sa myslím teraz mení zo dňa na deň. Horšie je, že nátura Slovákov je taká, že idu k lekárovi s horúčkou a nepovedia, že boli v Taliansku, ako dnes v Košiciach sa to stalo..
Odpovedať
@lilimia no držme si palce.
Odpovedať
@lieskovyoriesok lebo ľudia idú do zahraničia s tým "že veď mne sa nič stať nemôže". Príklad - študujem externe, spolužiačka bola počas jarných prázdnin v IT, nebola v karanténe, pracuje denne s deťmi a ona nám napíše, no baby bacha na mňa chi chi, bola som 5 dní v IT a niekoľko hodín na letisku :D :D ... no môže toto zdravý (myslím psychicky) človek urobiť/povedať? v tejto situácií? a navyše pracuje denne s deťmi? A potom sa čudujme čo sa tu deje. Ja som mala strach ísť aj do školy v sobotu, pretože vidím aké nezodpovedné kozy so mnou do školy chodia, tak som zostala doma. Nepanikarim, nerobím si zásoby, ale som ohľaduplná k svojmu okoliu. Žijem s rodičmi, mama je riziková skupina i keď na to nemá vek, mám doma 9 ročnú sestru, proste si nemôžem dovoliť nakaziť ich. Ale vidíš sama, že existujú ľudia, ktorí si myslia, že sú nedotknuteľní, nechajú sa zlákať na teraz lacné letenky a pobyty. Keď budú pochovávať svoju babku alebo mamu, ktorá podľahne chronte, ktorú donesú z dovolenky, tak budú asi všetci šťastní 8-( 8-(
Odpovedať
@zajo123 však to, že ľudia sa tu idu vysmievať druhým, ktorí situáciu berú vážne a za mna je vždy lepšie robit trochu paniku ako sa len pridať ku skupine, že však to je len chripocka, že však to len starí na to umierajú.... nechápem, ako môže byt niekto taký mentálny sebec.... keďže 20 % bývajú ťažké prípady a z toho polovica sú na JIS, ja neviem, kde berú tu istotu, že ich sa to netýka. Ja nechápem celkovo ľudí v poslednej dobe, ale zrejme nič vážne ešte v živote nezažili, tak to nevedia vyhodnotiť.
Odpovedať
@lieskovyoriesok myslím, že nič čo sa týka zdravia netreba brať na ľahkú váhu - a či je to chrípka, viróza alebo nejaký vírus, ktorý ohrozuje svet. Každý jeden máme iba jedno zdravie a život, keď chce niekto hazardovať s tým svojim, nech sa páči, ale nech neohrozuje iných ľudí. Možno by bolo treba aj laickej verejnosti vysvetliť niečo viac. My máme veľmi dobrého rodinného priateľa, je to docent prírodných vied, skúma rakovinu, pracuje pre niekoľko univerzít na svete a ten nám o tom niečo viac povedal. Žiaden lekár či vedec, ktorý do toho vidí viac to neberie na ľahkú váhu a rozhodne to neprirovnávajú k chrípke štýlom - veď na chrípku ročne zomiera viac ľudí.
Odpovedať
Ahojte, tiez si myslim ze prevenciu treba. Zijem v Stockholme, nie je tu nejaka panika, aj ked uz mame cez 240 pripadov v ramci Svedska. Treba dbat na hygienu ruk, uvidi sa co cas prinesie. Problem ale je ze ja a priatel za tri tyzdne letime na Slovensko, kedze mame v juni svadbu, mame kopec vybavovaciek a proste ist musime. Nemame este ani matriku papierovo vyriesenu, aj ked datum uz mame rezervovany. Taktiez budeme musiet v juni letiet domov na vlastnu svadbu. Tiez by som teraz radsej nikam necestovala... Ja som velmi zvedava ako to bude postupovat, dufam ze teplejsie pocasie vsetko vyriesi....
Odpovedať
Profilova fotka
my mame svadbu 21.3 tak som zvedava ako to dopadne, sice mame len s detmi a svedkovia, ale aj tak sa bojim, ze nam ju zrusia, som zo Zahoria, porusili vsetky akcie, dcera od stredy doma zo skoly, co su do piatka zatvorene preventivne a taktiez i nas u rad pravuje v obmadzenom rezime......
Odpovedať
@katjuscha123 takze sa drzite povodneho planu a svadba sa bud uskutocni / alebo sa na poslednu chvilku zrusi? popravde neviem ako k tomu pristupovat. do svadby nam zostavaju este 3 tyzdne, ale buduci tyzden musime zaplatit dalsich X veci (skuska licenia, ubytko pre rodinu, atd), taktiez budeme zavezne objednavat tortu, kolace a pocet porci na oslavu. Fakt neviem, jestli proste riskovat, ze o tie vsetky zalohy a plne zaplatene veci prideme (ked sa svatba neuskutocni), alebo ci pokracovat v planovani dalej, s tym rizikom ze to trebars zrusime i den predom. Mame taky hosti zo zahranicia, tak sa moze stat ze ani nebudu moct/chciet prist (pri predstave ze by po navrate museli do karanteny trebars) .. :-.
Odpovedať
@katjuscha123 ahoj. VyckAjte tento týždeň ako bude, ale ja si myslím, že keď tam ste len v takom malom počte, že to je ok. Po týždni sa spýtajte na úrade pripadne.
Odpovedať
@pvln34 ja sa mám tiež stretnúť s managerom kapely a podobne , no nejak sa mi nechce do toho. 😀 ale možno to nebude take zle , ako v Taliansku, tam sa ľudia strašne dotýkajú a sú druzni, my tu na SVK sme rezervovani. A zatiaľ ani v tých Malackách to nevyzerá až tak zle, hádam. Tieto dva týždne budú rozhodujuce podľa mna. Ja som písala do nášho “priestoru” ešte , keď tu nebol ani jeden prípad, tak mi napísali, že noc sa neruší... ale tak to bolo ešte predtým, a to sme tiež na Záhorí.
Odpovedať
Profilova fotka
Baby akurát som dočítala príspevky neviest na FB v jednej skupine a teda až mi prišlo zle. Vo viacerých mestách sú už zakázané veľké svadby, teda je možné zosobášiť sa len s rodičmi pri dvoch svedkoch, z toho automaticky vyplýva, že hostina žiadna. Mňa asi porazí fakt, neviem čo robiť. Ja svadbu o dvoch svedkoch a rodičoch fakt mať nechcem. Na to som to neplánovala vyše roka.
Odpovedať
@lilimia a aká je to stránka na FB? Mesta na Slovensku sú zrušené? Však je len 7 prípadov zatiaľ
Odpovedať
Profilova fotka
@lieskovyoriesok včera o tom informoval aj premiér, že od dnes budú zakázané všetky verejné podujatia a tak isto aj väčšie súkromné oslavy a pod. Skupina na FB sa volá Svadba v roku 2020! Tak isto som čítala že pre zatiaľ aj v BB platí zákaz a sobáš môže prebehnúť na matrike len s rodičmi a svedkami. Neviem či to platí len pre BB alebo pre celý kraj. Lebo ak pre celý kraj tak neviem čo idem robiť.
Odpovedať
@lilimia a netyka sa to obmedzenie len akcii, kt. organizuje stat/ kraj/ mesto? resp. mozes mi prosim poslat nejaky link, kde sa spominaju zvlast tie svatby?
Odpovedať
Profilova fotka
@pvln34 toto mám len ohľadom BB https://www.banskabystrica.sk/aktuali... zvyšok som sa dočítala v skupine ktorú spomínam hore vyššie.
Odpovedať
@lilimia dakujem! do skupiny sa pozriem tiez. no, uvidime. Ak by aj svadobna oslava a podobne podujatia neboli zakazane, stale neviem ci nie je lepsie tu oslavu preventivne zrusit :/ predsa len, mame tam i starsie osoby so zdravotnymi problemami a nerada by som, aby boli viac vystavene riziku. Na druhej strane nechcem uplne podliehat strachu a panike a prestat normalne zit, lebo ktovie ako dlho bude takyto stav trvat. Ale tak nejak si hovorim, ze ten pocet nakazenych bude stupat, tak ked si potom predstavim tu lietacku okolo novych dokumentov, no neviem... Ak spravne chapem, tak ty zatial chces oslavu urcite, ak to bude mozne, vsak? x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pvln34 Áno samozrejme, pre mňa neexistuje možnosť mať svadbu s rodičmi a svedkami bez hostiny. To nepripúšťam. Skôr teraz zvažujem, že čo robiť, čakať? a prípadne svadbu zrušiť pár dní pred? Alebo zrušiť ju teraz a hľadať náhradný termín niekedy na jeseň? Ale kde je napísané, že na jeseň to nebude ešte horšie, alebo že za mesiac to už nebude v pohode? Neviem a hlavne z predstavy, že by som mala hľadať náhradný termín a napr. aj inú sálu, inú vizážistku, inú fotografku ma obchádzajú infarktové stavy. Porazí ma 45 dní do svadby, mala by som sa teraz najviac tešiť a nie riešiť toto... je mi do plaču.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?