Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
inak s tým dieťatkom, ja som mala už tiež jedno obdobie, že som stále len rozprávala, že ja chcem bábätko, už som všetkým s tým liezla na nervy, teda hlavne drahému :-) potom ma to prešlo, ale stále mi zostalo to, že keď vidím dieťa, tak hneď skučím, že aj ja chcem také :-D ale teraz to už nechávam na náhodu...
Odpovedať
Profilova fotka
no zienky len vy ekne studujte a dostudujte a potom pridu aj deturence, dneska tazko...bez baba tazko zohnat dobru pracu a s babom este tazsie..tak si to poriadne premyslite :-D :-D charliz a aky obor si si vybrala? mozes aj do IP ked to nechces rozoberat na sklo... lunna tak to ti verim ze sa ti tam velmi nechce...ani mne by sa nechcelo :-) :-) jaj zenusky moje...ja uz neviem, strasne ma nic nebavi poslednu dobu, ani upratat dom nie som schopna..ale aspon ma chytila zahradka, tak robime tu, plotik robime aby psi boli len spredu a nebehali do zahrady bo chceme posiat travicku, aby stihla narast a hlavne aby nekakali po celej zahrade a mala som sancu aspon aku taku zeleninku vypestovat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Mňa tiež nič nebaví v posledných dňoch, ale prišla som na to, že je to z toho počasia hlúpeho, keď bolo pred týždňom v sobotu u nás pekne, t.j. svietilo slniečko, tak som behala vonku po dvore, presádzala kvetinky a úplne inú náladu som mala, aj chuť do roboty, len škoda, že toho slniečka je tak málo teraz :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Mno, Nely, vybrala som si ludske zdroje, rozvoj a socialnu politiku, takto to napisat hadam mozem :-D ale co, ja mam v pazi, nech sa tam hlasi kto chce, aj tak treba spravit primacky.... takze o ludoch, pre ludi a tak, vyzera to dobre, je tam sama teoria oproti tymto trom rokom a su tam strasne mili ludia. Luna, ked vidim babo, aj ja skucim :-D ale ked si to predstavim, nejsom si taka ista. Do prace ist nechcem, makam popri skole kvoli tomu, aby som mala prachy, prax (praks :-D ) a mohla si platit socialku a do prace ani nenastupit, rovno na matersku po statniciach :-D najneskor, upozornujem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte charliz znie to zaujimavo ten odbor...budem drzat palce nech sa tam dostanes...bude to super :-D charliz..len si davaj pozor na to, keby si nahodou ostala na urade prace, pokial nemas odpracovane ziadne roky (ak sa ti nahodou materska nepodari tak ako planujes) aby si vobec nieco dostala... ;-) a to by ste teda mali na mimcatku zacat pracovat uz pomalicky naozaj od jesene ako pises xixi, alebo buduci rok, ked ta vezmu aby ste mali nejaku rezervu..aj ja som si myslela ze to pojde supi dupi, a hovno..aj IVf aj KET a aj tak nic..uz pomali 2roky budu v lete... ;-(
Odpovedať
Ahojte babule, Bea baby to tu už spomenuli, bez bábätka je to ľahšie, ale je to hlavne na vás. ja som bola včera s Vilim na svadbe mojej kamarátke. boli sme len na obrade. bola krásna, už jej vidno bruško takže musela zmeniť šaty na poslednú chvíľu. tak už to majú za sebou. večer dám fotky na FB. keď už je reč o tých bábätkách. ja som sa akurát včera Viliho zas pýtala či mu nevadí, že chcem mať deti až po škole. on, že mu to nevadí len rozmýšlal či to nebude pre neho neskôr ťažšie. vravela som mu, že veď aj Gott má ešte j teraz deti a pritom má 70 rokov. srandu bokom. vravela som mu, že ak by veľmi chcel tak to risknem aj počas školy. rozhodol sa, že počkáme veď sa nikam neponáhlame. bolo to od neho milé. :-) ináč mám zajtra skúšku, vôbec som do tých prednášok nepozrela. uvidíme čo bude. neako mi je to úplne ukradnuté.
Odpovedať
Profilova fotka
Caute...ja uplne ze nic nerobim a mala by som. co uz so mnou :-D vcera som sa porozculovala nad hokejom, okupala som sa (konecne sa citim zas jak clovek:-D ) a hotovo... Nelynka, ja na urad prace nepojdem, to budem radsej brigadovat call centre :-D s tym uz mam prax :-D a mame aj tehulky operatorky, jedna ma dokonca tento tyzden termin ( samozrejme uz nepracuje:-D ) a ja by som vlastne, ak sa mi podari otehu pocas skoly, stale len brigadovala, nezamestnala by som sa na par mesiacov. Jedine ak ostanem tu kde som teraz... a socialne si budem platit sama dobrovolne, aby som dostavala matersku. Erika, to je super :-D ved uvidite, mozno sa ti aj zachce babo skor, ked to na teba pride... aj Tomas stale vsetko odkladal a teraz povedal, ze skoro, cim skor, uz to len upresnime, ze ci tento rok alebo o rok :-D tesim na fotky. a drzim palce na skusku.
Odpovedať
Profilova fotka
ericc neboj, skusku spravis lavou zadnou a aj babetka sa setky dockame :-D ja sa citim akoby som chystala druhu svadbu hehe, normalne zhanam nejake pekne sampan saty, dokonca pozeram v bazari aj svadobne za rozumnu cenu xixi, ja by som si mohla otvorit svadobny salon normalne :-D :-D charliz, budes dostavat len rodicovsku, matersku ti plati zamestnavatel..aspon tu to tak je.. a potom ked budete mat babo, skonci ti materska co budes robit? ach jaj, je to tazke setko dneska, zlozite, komplikovane, preco to nejde tak jednoducho ako sa setko zda |-|
Odpovedať
Profilova fotka
no tak pokial bude aspon 270dni predtym nemocensky poiteny mas narok aj na matersku nie len rodicovsku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
toto som nasla : materska je tusim 55% z hrubeho platu, ale musis byt v priebehu poslednych dvoch rokov minimalne 270 dni poistena v socialnej poistovni (ak si ako studentka neplatis dobrovolne, potom narok na matersku nemas) 270 dni znamena 9 mesiacov a materska sa vyplaca po dobu 28 tyzdnov (7 mesiacov), po skonceni materskej mas narok na rodicovsky prispevok (matka, ktora nema narok na matersku dostava od zaciatku rodicovsky prispevok)
Odpovedať
Profilova fotka
ano Nely, presne s tym ratam, v podstate kym si budeme davat pozor, je to jedno, ale predtym ako sa zacneme snazit, tak tri -styri mesiace pred tym snazilkovanim si zacnem dobrovolne platit, budem platit maximum, je to nieco cez tisic korun mesacne, a potom budem dostavat cca 17mesacne toho pol roka na MD, a potom rodicovsky, to je cca 5 tisic mesacne. Ved Tomasko sa bude o nas starat :-D Vsetko je zlozite, ale musime si to my spravit, aby nebolo ;-) neboj nic, aj vam sa babo podari, skor alebo neskor, alebo nasetris na dalsie IVF... ja myslim, ze je to len otazka casu, aj tvojmu zacne babo chybat a viac sa do toho bude mat. A co ja po materskej? ja neviem, ani neviem co po skole... takze uvidim :-D ani neviem, ci budeme v BA alebo v LM, ale bude skola, bude prax, prinajhorsom zacneme podnikat, v LM sa este da...
Odpovedať
Profilova fotka
charliz tak to je dobre, ja premyslam ze sa necham pripoistit dobrovolne ale to sa opytam zajtra ci to aj tu funguje.. mjmu zacne babo chybat az ked budeme mat aspon polovicu dlhov z krku, co bude najskorej tak o 3-4roky az sa nenaskytnu nove..co je u neho dost pravdepodobne, lebo este ma nejake dlhy z minulosti po byvalke... na IVF ist nechcem, mam sice v zalohe nejake peniazky keby, ale nechcem, netuzim pribrat dalsich 13kilo a potom este dalsich 20 v tehotenstve a nezbavim sa toho nikdy..ked bude dieta chciet bude sa sam snazit a myslim ze uz to zacina vnimat tak inak, ked len sadol k lekarovi a vravi mu ze potrebuje nejake tabletky na nechut na sex a na ZLEPSENIE spermiogramu :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No vidis Nely, to sa spravi, aj babo si k vam cestu najde! Ak veris na vsetky tie ezotericke veci, skus si posilnit zonu rodiny, sustred sa na babo takymi vecami vedlajsimi, chapes, ze budes mysliet na vsetko v trojici, ako keby tam bolo, tym privolas jeho dusicku a potom uz si to same zariadi, aby k vam mohlo prist :-) dufam, ze to neznelo moc scestne, jao takych veciach moc nehovorim. A to pripoistenie si zisti, a hlavne interval, z ktoreho sa robi priemer... chapes? lebo je mozne, ze sa robi priemer, za ake obdobie ti platil stat, za ake zamestnavatel, za ake ty dobrovolne. a potom sa to spriemeruje, ked nastupis na MD a podla toho dostanes prachy.
Odpovedať
Profilova fotka
charliz, ver alebo never, ale jeden cas som robila aj toto..len bohuzial ma to prestalo bavit skorej ako dusicka stihla prist...ale stale ked nieco premyslame dopredu tak sa tam objavuje aj babo...ako napriklad, ked budeme robit podkrovie, kde bude detska, v zahrade kam urobime pisekovisko a take veci :-D :-D :-D s tym intervalom to pocujem prvykrat...ja sa chcem len dobrovolne pripoistit, nie platit si to cele..bude nejaku cast odvadzat zamestnavatel a ja si chcem doplacat sama na najvyssiu moznu ciastku aby som dostala co najviac matersku...
Odpovedať
Profilova fotka
Jasne Nely, to chapem, len ide vlastne o to, ze nejake obdobie si mala odvody v urcitej vyske, a teraz by si mala v urcitej vyske. Ale myslim, ze sa to berie za posledny rok, kym nastupis na MD, takze by to malo byt ok, odkedy budes v tejto novej praci. Aspon u nas to tak je, neviem ti povedat, ci je to rovnako v CR.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Bea, mne sa dari fajn, ked si odmyslim par veci - najmä skola, ktora ma uz nebavi. Konecne som uz ok, mala som mensie zdravotne potreby - zo zapalu priedusiek som sa dostala do dalsieho, mala som rezak. A vsetky tie lieky, co som jedla, mi trochu pokazili zaludok. No uz sa to dostava do normalu. Prihlasku som si podala, prekvapuje ma, ze ty budes robit skusky, na nasej fakulte, ak urobime statnice, tak sme automaticky prijati na ING. A bakalarku uz len trosku dokoncim, urobim uvod a zaver, dam to dokopy a mozem tlacit, uz mi to aj moj veduci odobril. A co nove je v Callcentre? Vidim, ze si tam stale spokojna. Erika, zajtra ti drzim palce na tej skuske a aj ja sa tesim na fotky. Som zvedava. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
charliz ja myslim ze sa to berie tych poslednych 270 pred materskou dovolnekou.. gabi tak hlavne ze je to uz vpohode.. baby vy tak finisujete s bakalarkami, xixi, aj ja by som uz finisovala keby som tam ostala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Gabi,to je fajn, ze uz si ok. Len si davaj pozor na seba, este bude pekny zahul tento semester, ja uz to vidim. V CC je stale super, lepsie a lepsie, noveho je tam toho kopec, nove team leaderky, kampane, operatori :-) ale pohoda stale rovnaka, v piatok bolo tak dobre dokonca, ze sa nam ani domov s Katkou nechcelo :-D a nezostavam na fakulte, preto budu primacky. keby som ostala, tiez mi ich mozno odpustia :-D ale ja ani za svet. Nely, je to mozne, az tak podrobne som to neskumala. Dala som si vyvestit buducnost, nech viem, kedy budeme mat to babo :-D som zvedava, co mi napise vestec, v poslednej dobe mam silnu potrebu na taketo veci mysliet, feng shui, vestenie, karty....hhe :-D Na FB mam nove fotky morciniek, buduci tyzden budu uz doma :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Nelynka a nerozmyslala si, ze by si sa na skolu vratila? Externe alebo tak? Bea, mocatka su krasne... :-) Ja som tiez uz rozmyslala nad vesticou, nech mi poradi, ktorym smerom sa mam uberat... A to myslim aj karierny zivot, aj sukromny. Aj ked pravda, zatial to ide dobrym smerom. A na aku fakultu ides? Nieco na nasej univerzite (lebo nasa fakulta ma personalistiku ;-) ), alebo to bude aj ina univerzita?
Odpovedať
Profilova fotka
gabi nie, nechcem...mozno casom o par rockov ale urcite nie teraz, pre mna by to bol len zabijak casu a hlavne penazi, kezde za externe sa platia nehorazne prachy...a okrem toho, som stale nenasla odbor co by ma bavil...a mna co nebavi to ani nedokoncim :-D :-D :-D ja som bola u vestice ale asi som nenatrafila na tu spravnu lebo tato mi sice povedala, ze budeme mat dieta, najskorej dve ale kedy to nepovedala..povedala ze nam vyjde dom..a povedala aj to ze manzela coskoro stratim a ze je velmi chory... :-( ale nepovedala kedy..na zdravie mi nevedela odpovedat a ani na to ci sa do skoly vratim a ci budeme mat dobru pracu obaja..povedala len tolko ze penazi nikdy nebudeme mat vela, co je jasne ked mate na krku hypoteku.. :-D :-D
Odpovedať
ahojte baby, tak mám po skúške, moc si voľna neužijem už aj sa môžem učiť na ďalšiu skúšku. dokonca 17.4. máme zápočet z účta B a aj skúšku z PH, potom zas24.4 mám opravák z MO. ide ma poraziť. ja môžem na deti momentálne zabudnúť, skôr by som mala riešiť prácu aby sme si niečo našetrili. Vilimu v robote ešte stále nepovedali nič konkrétne. som zvedavá čo mi povie keď príde domov. v sobotu totiž prišiel domov Amík tj. šéf lodeníc v Kn. dnes mi volala sestra či teda pôjdem na to Coneco brigádovať. ešte to musím povedať Vilimu. fotky na FB som dala včera.
Odpovedať
Profilova fotka
Gabi, do zajtra sa podavaju prihlasky, tak ti zajtra napisem ;-) vravim, chodia sem spioni a ja ich nechcem potom na druhom stupni :-D ale ostavam na EUBA, samozrejme 8-) na City nemam peniaze a ine neni nic zaujimave u nas. Eriii, paradicka, to zmaknes lavou zadnou, uvidis to ;-) ja ti drzim pasticky aj nadalej :-) A fotky su krasne, kamoska bola pekna nevesta, aj brusko vidno :-) a co riesi Vili, zvysenie platu? Neboj, ved budes aj ty pracovat, tak budes zarabat, ten rok to vydrz a druhy stupen bude uz nic.... Nelynka, ja ti prajem, aby si nasla taku skolu, co sa ti bude pacit uplne ze najviac :-D ja som si dala vestit presne pre to, co pise Gabika, mam teraz tolko otvorenych moznosti pred sebou, potrebujem, aby ma nieco koplo do nohy a povedalo chod doprava :-D tak dufam, ze mi to na nieco bude. Kamoska si dala tam isto vylozit a setko sa jej plni postupne. Som sa aj opytala na svadbu, na babo, na byvanie...tak som zvedava, aj ked neviem kedy by mi to malo prist. A este ta ista kamoska vymysla nieco s minulymi zivotmi, ze by sme niekam akoze isli vypocut si, cim sme boli :-D tak bude mozno sranda...
Odpovedať
Bea práve že ešte stále sa nevie nič ohľadom prepúšťania u nich v robote. plat mu znížili. naposledy mu nevyplatili odmeny za nadčasy tak ako obvykle. šetria kde sa dá.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak uz aj moj svagor je bez prace. vcera dostal vyhadzov..bez odstupneho a vypovednej lehoty :-D :-D :-D my inak nove nic, len konecne vybavene urady a uvidime xixi.. mam otazku co by ste povedali kamaratke keby vam povedala ze si chce otvorit svadobny salon
Odpovedať
spýtala by som sa jej či by som tam mohla pracovať.
Odpovedať
Profilova fotka
Caute baby. Som dnes dala Tomasovi dolezitu ulohu, dostal 6 hodin na premyslenie argumetov :-D ze preco svadbu nie tento rok :-D som zvedava, na co pride :-D Erika, to ma mrzi, budem na vas mysliet... snad to dopadne k dobremu... Nelynka, povedala by som, ze je kriza, ze treba pockat. A keby ho aj tak chcela, tak ju minimalne ukecam pripravit podrobny podnikatelsky plan, aby dobre videla vsetky moznosti a naklady, a co je mrte dolezite, urcite by som ju nutila, aby nekupovala ziadne saty do toho salona :-D preco, chces zacat podnikat? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Tak Bea, uz je po termine, uz snad mozes povedat, ktorym smerom si sa dalej rozhodla ist... ;-) Nelynka, suhlasim s Beou aj Erikou, co sa tyka salonu. Najskor nech si to premysli a ak nezmeni nazor, opytala by som sa na pracu, mna osobne by taka robota bavila. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ericca to je dobreee :-D :-D :-D be tak co vymyslel? pis som zvedava :-D :-D preco aby nekupovala ziadne saty? toto nechapem xixi, ked chce mat salon tak ten bez siat asi nebude x-) poviem vam pravdu, ano chcela by som si v buducnosti otvorit svadobny salon..najprv len ako popri normalnej robote, a potom casom aj klasika priestory a vetko co k tomu patri..samozrejme kym sa nazhanaju nejake saty a tak.. ked pojdem na UP buduci tyzden, chcem sa opytat na podporu pre zacinajucich podnikatelov, viem ze take nieco dava EU, upozornovali nas na to este pred maturitami ze je taka moznost a nejake penaze dava aj UP, tak som zvedava co povedia..ale to je hudba buducnosti par rokov :-D :-D manzel ma v tom podporuje lebo vie, ako velmi milujem svadobne saty a vsetko co sa svadby tyka a aj rok po svadbe a ja mam stale tik si nejake vyberat a uz uz ich kupovat :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
cafte...tak vam pisem z prace. mno, tak najprv ta skola, tak idem na Narodohospodarsku fakultu, uplne ma ocaril ich pristup, ma tam uvitali s usmevom, ze sadkajte si, ako vam pomozem...ukazali mi knizky, ze keby som hocico potrebovala a tak, nech len pridem, ze mi daju k dispozicii knizky na primacky a vsetko. No a potesilo ma, ze oni tam sice maju napisane ze beru 20 ludi, ale ze maju kapacity a vlastne zoberu vsetkych, co spravia primacky... takze super pohoda :-D A je to odbor Socialna politika a socialny rozvoj, takze vela o ludoch, trochu psychologie a hlavne ziadna matika :-D Nelynka, ja som vedela, ze sa pytas za seba :-D urcite podporu dostanes, akurat sa prideluje podla regionu a dost sa na nu caka... napr svokrovi slubili 60 000 Sk, ale to je LM, tam skoro nikto nepodnika. Ja by som ta urcite podporila, je to super, len nesmies mat velke oci, zacat po troske a malicko...a s tymi satami som to myslela tak, ze sa daju vzdy pozicat od importera, kupit z internetu a podobne...ide len o to, aby si si nenarobila na zaciatku velke dlhy, pokupila kopec siat a potom nic. Tak som to myslela :-) A nasa svadba? Cakam, ako sa to vykrystalizuje, vecer sme sa rozpravali, a vlastne to nedopadlo nijako, lebo sme riesili vsetko okolo zasnub (ako si Tomo naplanoval, ze ma poziada o ruku a musi to zmenit a tak) a ze ako by reagovalo okolie a ja ze MVP, nikdy ma nezaujimalo, co si o mne mysli okolie a skaredo by pozerali, ci by sme sa brali teraz, o rok alebo aj o desat tak co. No a on ze porozmysla, ze nehovori ze svadba nebude... tak uvidime, s cim pride :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Bea neboj, aj môj najprv hovoril, že ešte asi svadbu robiť nebudeme, že však načo a zrazu prišel s tým, že v októbri by sa to mohlo udiať, najprv som sa poriadne zarehotala, že to nemyslí vážne, ale myslel ;-) neboj, aj tvojho ho možno napadne len tak z ničoho nič... Ozaj, už si sa bola informovať ohľadom toho dobrovoľného nemocenského poistenia? lebo aj ja som nad tým uvažovala, a chcela by som to už čím skôr začať platiť, keby náhodou x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?