Zásnuby a stres zo svadby

Ahojte, vcera ma poziadal o ruku moj priatel. Necakala som to zrovna vcera, ale potesilo ma to. Sme spolu uz 6 rokov a je nam spolu dobre. Vobec nemam obavy stratvit s nim aj dalsie roky svojho zivota. Uplne zle od zaludka mi vsak je ked si predstavim svadbu. Je to kvoli mojej rodine. Odjakziva som v nej bola tak trochu od veci. Moji rodicia su rozvedeni a s otcom nemam vobec dobry vztah, je to taky citovy manipulator, ktory sa o mna nikdy velmi nezaujimal a vzdy sa ozve len ked nieco potrebuje a cely moj zivot mi vycita snad kazde moje rozhodnutie, ako keby som bola nesvojpravna. Baby mne je normalne zle ked si predstavim celu tu svadbu. Kebyze ideme s priatelom zajtra na radnicu a tam sa vezmeme len tak, vobec by mi to nevadilo. Ako som uz napisala o nasom vztahu nemam vobec ziadn pochybnosti. Ale ten tlak rodiny ked si predstavim zo vsetkych stran, tak mi je hrozne. Neviem sa teraz ani tak bezstarostne tesit z toho ze ma priatel poziadal o ruku. Prechadzali ste si niektora niecim podobnym?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, budem to tu pisat donekonecna. Urobte si svadbu podla seba a pre seba. Radsej by som spominala na svadbu, z ktorej som sa tesila ako z takej, co som pretrpela v strese. Je to vas zivot, budujete si vlastnu rodinu. Dohodnite sa spolu, ako si predstavujete svadbu a urcite najdete kompromis, aby ste boli spokojni obidvaja.
Odpovedať
Profilova fotka
pokial sa dostanete priamo k svadbe, mozno sa veci lepsie vykrystalizuju, no neboj isto to spolu vsetko zvaldnete a naplanujete tak, aby to bol vas najkrajsi den v zivote. aj mate predstavu, aku svabu by ste chceli?
Odpovedať
netreba mat ziadne obavy a hlavne to riesit pod tlakom. s chladnou hlavou, ved je to predsa tvoj den. treba si ho uzit naplno, zabavit sa a nie opacne.
Odpovedať
preco by si sa mala bat dna, ktory ma byt tvojim najkrajsim v zivote?🙂 napisem ti to, co aj ostatne predo mnou, tes sa z toho, prosim ta.
Odpovedať
To je jednoduche, nepozvi otca. Ja som to tak mala. Dlhodobo nefungujuce vztahy. Este sa urazil a ja mam odvtedy klud.
Odpovedať
Myslím si, že najlepšie by bolo ak by ste si spravili len takú malú svadbu, alebo jednoducho pozvi len toho, kto sa s vami bude zo svadby tešiť. Nenechaj si vziať radosť zo svadby
Odpovedať
Profilova fotka
@smoulinaeva niekedy je to veru to najlepšie riešenie na to, aby si hlavne ženích a nevesta svadbu užili. mám kamošku, ktorá sa rozhodla pre takúto mini svadbu v podstate najtajnáša a to len preto, že sa im rodičia až moc teda montovali do prírpavy svadby
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, si čerstvo zasnúbená, tak prečo si neužívaš? Ja tiež nemám dobrý vzťah s matkou, nie je jej po vôli môj manžel, ale ja s ním žijem, nie ona. A tak to bolo aj keď sme sa zasnúbili. Chvíľu sa radovala, dokonca, ju popýtal o moju ruku aj oficiálne, ale potom sa niečo zlomilo, ale nám to nepokazilo radosť ani zo zasnúbenia, ani z príprav svadby, ba dokonca ani zo samotnej svadby. Preto Ti radím, užívaj si tie krásne dni, kedy môžeš obdivovať zásnubný prstienok, vychutnávaj si slovíčko zasnúbená, oslovenie snúbenec, snúbenica, nemaj stres, čo bude. Ja viem, povieš si, tebe sa povie, keď to už máš za sebou, všetky tie stresy s prípravou svadby a ako to celé dopadne, ver mi, aj ja som mala stres, ako tisícky neviest predo mnou a tisícky za mnou, ale zvládli sme to a aj Ty to zvládneš. Pokiaľ ešte nemáte určený pevný termín svadby, tak zbytočne nestresuj, užívaj si nového stavu a to, že si práve zasnúbila. Toto obdobie je veľmi krátke na to, aby si ho zbytočne premrhala stresom. A až príde čas, keď už budete plánovať svadbu, sme tu pre Teba, môžeš mi poslať aj správu, rada Ti pomôžem a stres zmizne, uvidíš. Prajem Ti krásny čas zasnúbenia a užívaj si ho, lebo toto je len naozaj krátky úsek Tvojho života, preto sa netráp niečím, čo ešte nie je.
Odpovedať
mas v sebe momentalne vela emocii, a tak bude podla mna najlepsie, nechat tomu vsetkemu tak trocha casu a uvidis, ze mnohe veci sa vyriesia tak nejak plynulo a samo
Odpovedať
Snaz sa na to co bude proste nemysliet a uzivaj si to co je teraz. Mas v sebe toho teraz vela a preto mas aj taky strach z toho. Treba trocha zvolnit a uvidite co bude a pre co sa nakoniec rozhodnete
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?