Zásnuby prebehli, ale svadba sa nerieši

Zobraz úvodný príspevok
Čítala som tu veľa diskusií o tom, ako čakáte na zásnuby a chlap sa nevie stále vymačknúť... Väčšinou je to tak, že keď prestaneme tlačiť na pílu, fešák sa rozbehne a príde s prsteňom. Aj ja som čakala, naznačovala, vzdychala nad svadobnými časopismi viac ako 6 rokov, mám po 30-tke a do naplnenia svojho života rátam aj manželstvo a deti. Netlačila som, skôr som trpezlivo čakala ako taká čakanka. Šiesty rok vzťahu som už začala byť naozaj nervózna, či ma neťahá môj milý za nos a mne nebeží život pomedzi prsty... A potom prišiel deň D a on vytasil prsteň. Juchúúú. Bolože to radosti. Konečne aj my, dávno po 30-tke, budeme mať svadbu, skončia sa trápne vypytovačky celej rodiny, kedy už konečne, trápne poznámky všetkých zosobášených párov v našom okolí. Čo viac si môžem priať? V normálnom vzťahu sa pokračuje registráciou na mojasvadba :-) , oznámením rodine, plánovaním dátumu, vychutnávaním príprav. A u nás? Ticho... (len neviem či po búrke, či pred búrkou :-D) Akákoľvek moja snaha dohodnúť sa na termíne alebo niečom bližšom sa končí prevracaním očí, povzdychovaním. Mesiac - dva by sa to ešte dalo vydržať. Lenže - moje milé, ktoré ste sa dočítali až sem - ja som zasnúbená už takmer tri roky! a nemáme nič. Nie sme dohodnutí na termíne. Vlastne, ked som to takto zhrnula, my vlastne nie sme dohodnutí ani na tom, že svadba bude. A mne, čakanke obyčajnej, začína dochádzať, že snubný prsteň bola asi len taká poistka, aby som nezdupkala, ale on v skutočnosti žiadnu svadbu nechce. Trápi sa, lebo chce vyhovieť mne, ale nechce ísť ani proti sebe. Ja zas nechcem svadbu nasilu, prosiť sa, alebo vyhrážať odchodom. A kompromis medzi manželstvom a nemanželstvom neviem nájsť. Existuje vôbec v tomto nejaký kompromis? Keď ja chcem žiť v manželstve, ale nechcem, aby si ma zobral iba preto, aby mi vyhovel? Budem šťastná v manželstve s vedomím, že on sa vlastne len a len kvôli mne "obetoval" a išiel proti sebe? On je spokojný tak ako je, bez svadby. Nemá vôbec potrebu riešiť ju. Nááá a včul dajte "dobré príklady zo života" :-) Rada si rozšírim obzory. Snažím sa totiž pozrieť na vec z nejakého iného uhla pohľadu, ale nech sa snažím, ako chcem, nenachádzam ho. Tak hoďte nejaký dobrý uhlomer ;-) Dik.
Odpovedať
neviem ako to dopadlo, ale chcem povedat, ze toto bol jeden z najinteligentnejsich a najvtipnejsich prispevkov na celom fore, ktory mal hlavu aj pätu, co sa tu len tak casto nevidi. Ak by bol rok 2014, povedala by som ti, ze sa mas rozist, pretoze ten chlap je sebec, ktory dava seba na prve miesto
Odpovedať
@soave No esteze mi to radis az teraz 😀Je 2016, sme manzelia (mali sme krasnu pohodovu bezstresovu svadbu s najblizsimi - 12 ludi) a tesime sa z krasnej zdravej dcerky ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
@margaretka00 normalne som teraz stastna ze tento pribeh mal happy ending :) gratulujem Vam :) a ked sa mozem spytat - v com nastal ten zlom u tvojho uz pana manzela?
Odpovedať
@margaretka00 tak to je super ze to nakoniec takto dopadlo, gratulujem aj ja ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jeeeeeeeeeej, to je kráááásne :-) Tak mi bolo hrozne ľúto, ako to pred dvomi rokmi medzi vami bolo, nerada vidím nešťastie v dlhoročnom vzťahu. A takto nádherne to dopadlo :-) Gratulujem vám :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Moja sestra ma 36 maju z priatelom dcetu 12 rocnu a len tuto letnu fovolenku sa zasnubily a buduci rok planuju svadbu.. takze o vom je rec
Odpovedať
Asi dva pary v mojom okoli dopadli tak ze sa aj zasnubili ale ked sa zacalo o svadbe tak to jeden alebo druhy zahovoril a cuduj sa svete- aj sa rozisli :-D lebo bolo vidno ze sa im o tom nejako nechce bavit a nakoniec to uz neriesili ani spolu lebo jeden chcel a druhy nie a nefungovalo to uz ako pred tym.Ale zbytocne zasnuby cele zle
Odpovedať
Profilova fotka
Zdenka čoraz viacej je takých vzťahov čo len čakajú a čakajú a ďalej sa nepohnú a potom sa ani nečudujem že sa rozídu. Proste podľa mňa by mal človek ísť do vzťahu s tým už chce aj niečo viac a po roku alebo dvoch začať plánovať aj spoločnú budúcnosť a ešte keď ide o starších ľudí. Tiež poznám také páry, ktoré už boli aj zasnúbený a zasnúbený boli proste aj tri roky a nakoniec nič, rozpadol sa celý vzťah. No načo to je dobré? Keď už chlap sa rozhodne požiadať ženu o ruku tak nech už je do roka svadba, nie nadarmo sa to tak hovorí
Odpovedať
Profilova fotka
@gatialkadana malo by to tak byt, len mne teraz pridu vsetci ako keby chceli byt co najdlhsie slobodny a nemali ziadne zavazky. Neviem ci sa to iba mne tak zda alebo to tak naozaj je, ale pride mi to tak
Odpovedať
Profilova fotka
@kajka_majka Nezdá, aj ja to pozorujem že ľudom je dobré keď nemajú žiadne záväzky, je to teraz asi taká doba, ale ja som iná, som rada že mám môjho chrustíka a že už pomaly plánujeme našu svadbu a potom budeme spolu už konečne aj bývať
Odpovedať
Profilova fotka
@gatialkadana ved ja som tiez ina, tiez som rada ze mam chlapa o ktorom viem ze ma miluje a ze je pre mna ochotny spravit cokolvek a tak isto aj ja pre neho:-) Hej, vybavujete si spolocne byvanie? A v byte, ci stavate dom?
Odpovedať
Profilova fotka
@kajka_majka však samozrejme že plánujeme spoločné bývanie, veď po svadbe jasné že budeme spolu bývať, ako by to inak bolo. Ale na začiatok iba byt a potom možno po čase ak budú financie tak začneme stavať rodinný domček:-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
tiez mam vo svojom okoli par zasnubeny 3 roky a dalej nic, ani debata o svadbe, a aj s ich vztahom je to nemastne neslane, tak cakam co z toho bude...podla mna poradie chodenie/byvanie/zasnuby/svadba zavisi stale od konkretnej dvojice, pre mna nemusia byt zasnuby po istej dobe a ani svadba do roka, ak sa dvaja o tom bavia pred/po zasnubach a vedia, ze to raz bude a kedy a preco atd....u mna to poradie vyzera tak, ako som napisala a aj som spokojna s casovymi odstupmi lebo sme to hlavne s drahym spolu odkomunikovali (to je podla mna zaklad vsetkeho), ale do roka svadba tiez nebude, kedze okrem ineho som puntickar a musim mat vsetko ako chcem a radsej si pockam ako nemoct zorganizovat svadbu aku si predstavujem :D ale nebojim sa zeby preto nas vztah ochladol, skor sa tesim ze si dosyta uzijem status snubenice a budem sa vytesovat z priprav :)
Odpovedať
Profilova fotka
@gatialkadana vzdy lepsie aspon byt ako keby ste mali byvat bud u jednych alebo u druhych rodicoch. Pozeram ze uz aj svadba sa ti blizi:-) Tak uz aj byt mate nejaky najdeny?
Odpovedať
Profilova fotka
@margaretka00 jeeeej... Kraaasne 😃 Az slza mi usla. Prajem vam stastie, cakanka.... 🌸😉
Odpovedať
Profilova fotka
@kajka_majka presne tak :-) Hej blíži sa veru, veď už skoro za mesiac budeme mať, sa už neviem dočkať:-) Áno, už máme vybratý, už ho pomaly začneme prerábať a zariaďovať, aby sme sa do neho mohli čím skôr presťahovať
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?