Augustové manželky 2007. Stretávajme sa naďalej!

Zobraz úvodný príspevok
Takže pre tie ktoré už prežili svoj veľký deň. Snád nezanevriete na MS a budete sem chodiť kým sa neprehlásite na MK :-D
Odpovedať
no ved je to tak nie? načo mať velky majetok ked sa nemaš s kym potulkať podeliť o radosť. radšej sa uskromnim. ved som na to zvyknuta od malička. nikdy sme nemali koruny. zvlasť ked obaja rodičia boli na invalidke. a potom s nami tatino zostal sam. mal vtedy polovičnu invalidku cca 2 tisic korun a dve deti. 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Máš pravdu a plne s tebou súhlasím. Viem, čo je to takto vyrastať, som polosirota odmalička. A možno preto si viem vážiť aj to málo, čo mám |-|
Odpovedať
murinko vidim že to mame podobné ale aj z mála sa dá tešiť - možno o to viac ako ked ma niekto veľa x-)
Odpovedať
Profilova fotka
No aspoň sa dokážeme tešiť z maličkostí a úprimne... x-)
Odpovedať
Jaj platy a splácanie hypoték a ceny domov a bytov. My sme si s tým teda riadne užili. Podľa toho čo čítam ceny sú tu v PN podobné ako v ZA. Mali sme obrovské šťastie, že sme dostali pozemok taký lacný, hoci je 7km od PN ale oproti tomu čo píšeš murinko ho máme zadarmo. Fakt netuším ako by sme to riešili ak by sme nedostali ten pozemok za takú cenu. Hoci teraz ide jedna celá výplata len na splácanie hypotéky aspoň budeme mať konečne niečo svoje. Teraz bývame len tak provizórne, niekedy si pripadám ako na intráku a stráááášne sa teším keď budem mať konečne kuchyňu, kde budem môcť variť. To, že máme iba jednu malú izbičku mi nejako nevadí ale tá kuchyňa mi naozaj chýba. A hlavne to, že cez víkendy sme doteraz stále cestovali k jedným rodičom, druhým, lebo nemáme nič svoje, teraz sme celý víkend na stavbe ale tešíme sa z toho veľmi, lebo vieme, že keď to skončí už budeme tráviť konečne víkendy spolu, sami v našom domčeku.
Odpovedať
Profilova fotka
babenky a aké domčeky staviate? Koľko izbové? Bungalov? Ak áno, akú rozhlovu má....nie žeby sme zrovne šli stavať, ale zisťujem...koľko orientačne vyjde postavenie hrubej stavby? My sme totižto dali 100 tis. iba na materiál pri rekonštrukcii, tak si neviem predstviť, čo vyjde celý dom.... :-(
Odpovedať
My konkrétne nestaviame bungalov, my staviame tento domček http://www.prodom.sk/index.php?id=2&r.... Ale podľa týchto katalógových cien sa veľmi orientovať nedá, aspoň my máme zatiaľ takú skúsenosť, staviame svojpomocne a to nehovorím o tom, že ani ceny materiálu niesú aktuálne. Máme úzky pozemok, takže bungalov by pre nás nepripadal do úvahy.
Odpovedať
mne sa bungalovy pačia hrozne inak najlacnejší nový dom vyjde montovaný robí to jedna česká firma a vyjde bez pozemku a zakladov na cca 1,7 miliona ked maš pozemok s inžinierskymi sieťami a zaklady tak je to v pohodke je to ale len asi 80 metrov brat uvažuje že preda byt ale nemaju pozemok a nechcu moc uver brať ale bez neho im to nevyjde
Odpovedať
Profilova fotka
My ideme stavať tento dom http://www.prodom.sk/index.php?id=2&r..., teraz chceme akurát kúpiť projekt. Inak som sa bavila s niekoľkými ľuďmi a vraj bungalovi vyjdu drahšie ako tieto poschodové domy... No keď sme to tak počítali, tak zrejme je to pravda. :-|
Odpovedať
je to tak, bungalovy vyjdu drahšie ako poschodové domy, pretože sú obrovské rozlohou a teda základová doska vyjde pomaly toľko ako jedno podlažie poschodového domu. Známy majú bungalov a vraveli, že základová doska ich vyšla na viac ako pol milióna (už si nespomínam, či to bolo 700 alebo 800tis), nás vyšla niečo okolo 200... Tiež sme uvažovali o montovanom dome, máme kamaráta architekta, ktorý dokonca pracuje pre jednu z týchto firiem a povedal, že on by si ho v živote nedal, vraj dobre horia... Tak to nás od toho odradilo.
Odpovedať
Profilova fotka
Falinka, my sme tiež uvažovali nad montovaným domom, ale prehovorila som drahého, že radšej nie. Teraz má dilemu, či ideme stavať z tehiel alebo z ytongu. No som zvedavá, ako to dopadne :-D Bungalovi sú vraj aj preto drahšie, že sa tam musí použiť viac tehiel a sú nákladnejšie vraj aj na vykurovanie. No s tou základovou doskou som to aj ja počula. Veď predsa sa to niekde musí prejaviť, že je tam len jedno podlažie
Odpovedať
Aj s tými tehlami to môže byť veru pravda a o vykurovaní ani nehovoriac. My sme mali tiež dilemu či tehla, či ytong. Rozprávali sme sa s mnohými stavebníkmi, všetci sa zhodli na tom, že ak sa dá tak tehla. Vraj tehla je už osvedčená x-rokov, poznajú jej vlastnosti, ytong je vraj na trhu príliš krátko nato, aby vedeli, čo to urobí neskôr. Ja osobne neviem, počúvali sme iba rady skúsenejších. Pre ytong ale bolo plus, že sa s ním lepšie pracuje a že sa nespája betónom, kde vzniká najviac tepelných strát ale sa lepí (tým pádom menší únik tepla). Nakoniec sme to vyriešili tehlou Porotherm, ktorá sa lepí. Neviem ale presne ako sa volá.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No presne takto sme aj my uvažovali, že tehla je tu už dlho a už je overená. A ytong predsa ešte nie je uplne overený. No údajne zase šetrí energie a je lacnejší a práve aj tá práca s ním je vraj jednoduchšia. ale stále uvažujeme nad tehlami. No uvidíme. Teraz musíme najskôr poriešiť všetky siete a vybaviť stavebné povolenie... a potom už budeme riešiť, z čoho budú múry :-D
Odpovedať
Čo sa energie týka tak energiu vraj šetrí práve kvôli tomu, že keďže sa lepí je tam menej tých štrbiniek kadiaľ môže unikať teplo, vraj keď sa pracuje s tehlou, ktorá sa spája maltou, tak tam je tých štrbiniek oveľa viac. Asi najviac rozporov bolo v otázke či zatepliť alebo nie. Jedni vraveli, že dostatočne hrubý ytong sa nemusí, pričom tehla sa musí vždy, iní vraveli presný opak. Hlavne vraj treba pozerať na súčiniteľ prestupu tepla - čím nižší tým je lepší tepelný izolant. Ako vravím urobili sme kompromis. Ale čo sme sa my kvôli týmto veciam rozprávali s tým či oným kým sme sa rozhodli. Presne viem v akej fáze sa teraz určite nachádzate.. Ozaj na pozemku máte všetky siete?
Odpovedať
Profilova fotka
Siete zatiaľ nemáme žiadne, pretože to sa rozparcelovalo veľké pole. Najskôr našich 6 parciel a teraz sa k tomu pridružilo ďalších 8. Takže teraz ideme ako združenie spoločne ťahať siete. Najskôr musíme toto vybaviť. Potom sa pustíme do stavebného povolenia a potom do rozhodovania :-D Inak vraj ytong sa zateplovať nemusí a tehla vraj hej. Presne toto som aj ja počula. No ale 1000 ľudí a 1000 názorov. No uvidíme. Zatiaľ sme naklonení tehle :-)
Odpovedať
To nemyslíš vážne! My sme to mali presne tak isto! Tiež sa rozparcelovalo veľké pole a obec to predávala formou verejnej obchodnej súťaže. My sme sa o tom dozvedeli keď už bolo tretie kolo, kde z predchádzajúcich zostalo 8 parciel. Obec sa zaviazala, že nám tam potiahne na ich náklady vodu, elektrinu, plyn, ktoré tam už naozaj aj sú a budú sa snažiť kanalizáciu. Tá tam ešte nieje, ale vraj o mesiac by mali začať na tom pracovať.
Odpovedať
Profilova fotka
No u nás sa to predávalo cez realitku, ale k tomu pozemku sme prišli takou náhodou, že som si hovorila, že sme ho mali určite dostať. Už predtým ho mal jeden pán zajednaný, ale po mesiaci od zmluvy odstúpil a náhodou sme sa boli pýtať na iný pozemok a natrafili sme na tento. No u nás je to tak, že kanalizácia je skoro pri pozemku, voda je kúsok, elektriku nám urobia elektrikári a plyn si musíme samy. Ale plynári to potom odkúpia. Teraz čakáme na projekty, pretože kým nie sú tie, tak nemôžeme nič robiť. Inak pozerala som, že máte dom z Prodomu. Už som sa na tento dom pozerala. Ale nakoniec vyhral ten, čo sme si vybrali. No to boli tiež dlhé týždne rozmýšľania :-D
Odpovedať
Veru aj ja som pozerala ten váš domček. Tiež sme rozmýšľali, že ktorý dom, očaril nás ten oblúk vpredu. Najskôr sme chceli Millenium 225, ale ja som chcela ešte jednu izbičku a manžel garáž. Tento sme raz videli naživo, dokonca majiteľka bola taká milá, že nás povodila po domčeku, tak sme sa rozhodli.
Odpovedať
Profilova fotka
tak to je skvelé, že vás pustila dnu. To je najlešpie, aspoň si to vieš presne predstaviť. Našou podmienkou bol výklenok v kuchyni. No my sme chceli s dvojgarážou a také nemali žiadne, tak k tomuto ešte pristavíme špeciálne dvojgaráž. No snáď sa to podarí všetko podľa predstáv.
Odpovedať
ja vam zavidim tieto vecičky aj ja by som rada stavala. no ale zasa vam to prajem nie že zavidim a neprajem ;-) snad sa nam aspon to podkrovie zadari - potom zatepliť baračik a ak zostanu korunky tak ten bazenik x-)
Odpovedať
to murinko: presne aj ja som chcela výklenok v kuchyni a tiež spojenú kuchyňu s obývačkou, oddelené nejakým barovým pultíkom. Tento to presne spĺňal. Máš veľkú pravdu v tom, že je výborné to vidieť, hlavne keď nám ešte povedala čo bolo podľa projektu nie dobre vyriešené, čo bolo zbytočné a celkovo aké sú to vlastne priestory. Vy keď ste kupovali projekt ste sa nepýtali kde je taký dom už postavený? Možno by ste mali šťastie a stretli tiež takých ľudí ako my tú pani. Ona nám vravela, že jej sa tam pravidelne chodievajú pozerať návštevníci, dokonca vraj aj z Česka! Držím palčeky nech sa vám to podarí podľa najtajnejších snov! to jerryjanka: tak veru ja Ti zas tak úprimne závidím v dobrom ten bazénik - môj veľký sen
Odpovedať
Profilova fotka
falinka, my sme ešte ten projekt nekúpili, až teraz sa chystáme ho kúpiť, keď budú scvhválené projekty sietí. No tiež sme rozmýšľali nad tým, že skúsime zistiť, či už niekto má takýto domček a skúsili by sme sa pozrieť dovnútra. V našom okolí sme zatiaľ taký nenašli. Predtým sme nad jedným uvažovali, a aj sme ho videli postavený, ale potom sme sa nakoniec rozhodli pre tento... Možno sa nám podarí niekoho nájsť :-D
Odpovedať
Podľa mňa určite. My sme o tom ani len netušili a zrazu nám architekt podával adresy kde všade je ten domček postavený. Hoci musím pravdu povedať, že ten, ktorý sme nakoniec videli bol v inom okrese - našli sme ho úplnou náhodou keď sme boli u švagrovcov a išli sa s nimi kúpať zrazu prechádzame okolo domčeka, ktorý nám bol akýsi povedomý... :-)
Odpovedať
teda kočky takto to flákať :-(
Odpovedať
Všakže? Nejako ste sem prestali chodiť, veľa povinností, však?
Odpovedať
Dobré ránko! Aspoň vás takto pozdravím a letím robiť tabuľky do vedľajšieho kancla...ešte sa tu dnes isto vyskytnem ;-) Ako sa máte,kočky?
Odpovedať
Ahoj ekolu, no konečne sa tu niekto objavil. Baby, flákate to tu. :-D
Odpovedať
Zdravím x-) Ako sa máš?
Odpovedať
No celkom fajn, zatiaľ teda pohodička a Ty ako?
Odpovedať
pracovne...už iba hodinka a pôjdem na obed :-p :-D Tiež pracuješ o 106? 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?