Júnové nevesty 2021 :)

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte nevestičky chcem sa opýtať ako to vidíte so svadbami v júni .. stále strašia so 4vlnou ..ak predsa len nepovolia klasicku svadbu budete prekladať? ..a kolko pred svadbou začať riešiť nahradný terminik? .. ďakujem 🙂 Verím že sa to čim skôr ukludní nech si každa nevestička buduci rok užije svoj dník tak ako sa patrí 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@lillisun napodobne.. My tiež v júli a len mám z toho obavy čo a ako... keď dnes je inak a zajtra sa povie opačne ohľadom tejto situácie, ktorá bude zachviľu trvať rok
Odpovedať
Profilova fotka
@radka_svanova ja neviem hrozne boli sme aj v inej obci sa pýtať tam nás tiež odbili že nech si každý sobáši u seba v obci no hrôza 😠
Odpovedať
@iva_hulinova tak to je velmi neprijemne, ved to je najmenej poznacit si datum, rezervovat ho, ved v aprili nebudu o nic mudrejsie, ked sa to meni z tyzdna na tyzden..
Odpovedať
Profilova fotka
@radka_svanova neni nad ochotu úradu takto zostať v neistote
Odpovedať
Ahojte dievčatá tak my tiež plánujeme svadbu na 5.6. Stále v kútiku duše veríme, že bude situácia dobrá ako minulého roku v lete a budeme mať okolo 90 svadobčanov 🙂 Ale ak by predsa len boli obmedzenia vezmeme sa. V sále si zmeníme dátum a potom všetkých pozveme na hostinu aj keď my už budeme manželia. Veľmi sa na to tešíme a povedali sme si, že nebudeme potom sa obávať ďalšej a ďalšej vlny a v strese všetko posúvať a presúvať. Ale držme si palce spoločne, aby sme to my v tejto skupinke nemuseli riešiť 🙂 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@nikuska56 verim aj ja že všetko budeme mat v planovaných terminikoch ☺️☺️ Verim že aj toto celoplošne testovanie zaberie a bude situacia lepšia aby uvolnili opatrenia☺️
Odpovedať
Profilova fotka
@nikuska56 aj ja mam 5.6. 🙂 a tiez si myslim ze bude svadba 🙂 sice som sa bala ale uz verim ze bude normalna svadba 🙂 84 nas bude
Odpovedať
Profilova fotka
Dievčatá pozerali ste ten Covid automat? Ja som si to až včera bližšie pozrela a podľa toho čo som pochopila aj v tom úplne najnižšom stupni, keď už má byť všetko otvorené stále píšu že svadby max 50 účastníkov. Myslíte, že to bude platiť? Alebo budú nejaké výnimky napríklad ak by sa ľudia dali otestovať testami?
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 fuuha to som teda este nepozerala ale asi najvyssci cas zacat triesit ludi ak to bude naozaj tych 50 🙄 ..alebo aj 55 vsak 5ludi sa tam stratí či 😄 ..ale nie verim že nebudeme musiet triedit nic a ze daju to aspon na tych 60-70 hostí ..
Odpovedať
@amelie22 Teraz som to pozerala a s tými podmienkami, ktoré sú pre najlepšiu fázu, tak by som povedala, že budeme radi, ak to bude tá druhá fáza a aspoň do 30 ľudí, ale neviem. Tie podmienky sú príliš prísne žiaľ. Vidím to tak len na obrad, ak sa nestane nejaký zázrak, alebo ak nezmenia podmienky.
Odpovedať
My máme mať tiež svadbu 5.6.2021.. A v pondelok ide skúsiť zmeniť termín na september alebo október... Nevidím to ružovo.. Ale smutná som z toho dosť
Odpovedať
@gabrielik1611 Radšej by som asi na september, ak by to bolo zas tak ako minulý rok, že sa to zhorší po lete. Ale my ak budeme prekladať, tak rovno na budúci rok, nedala by som to prekladať dvakrát.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte.. No my máme 23.október svadbu a tiež som si neni úplne istá či to víde. Neviem.. Stále všade strašia ako bude celý tento rok oničom... Je to hrozné že v podstate skoro najdôležitejšiu vec v živote musíme riešiť s takýmto neistým pocitom namiesto toho aby sme si to užívali. Držím nám všetkým palce...
Odpovedať
@lillisun netuším ani kedy sa také prekladanie rieši, či už teraz aby nebol problém s termínmi alebo čakať, len do kedy? Ja by som preložila aj na budúci rok, kvôli hostine, ale na druhej strane my sme sa už proste chceli zobrat čím skôr. Dlho sme spolu, najprv sme svadbu neriešili čo bola chyba ako vidím. Máme dieťa, už by sme chceli možno aj druhé, lenže to by svadbu úplne oddialilo. Riešime aj nehnuteľnosť. No proste nehrá nám do karát to prekladanie svadby. Ale na druhej strane na svadbu som sa tešila, na to čaro, mať to podľa predstáv v pekných šatách s ľuďmi, ktorých mam rada a tak. Takže vôbec neviem ako sa zariadiť.
Odpovedať
@lillisun sorry za výlev 😄🤦‍♀️ale musela som to dat von zo seba
Odpovedať
@gabrielik1611 Neviem vôbec, že čo robiť, ja sa presne nad tým zamýšľam, že či radšej začať už teraz prekladať, alebo čakať, ale zas, ak počkáme príliš dlho, už nemusia byť voľné reštaurácie, lebo veľa svadieb sa bude presúvať vlastne z dvoch rokov do tretieho. Ak máte svadbu na matrike, tak by to mohlo byť jednoduchšie, možno už budú mať aj kalendár na budúci rok. Najprv by som asi skúsila pozisťovať od dodávateľov, že ktorý dátum na budúci rok by mali voľný a vybrať si taký, ktorý majú voľný najviac z nich. My máme svadbu na Bojnickom zámku a tam treba čakať až do konca októbra, že kým oni dajú kalendár podujatí na budúci rok matrike a podľa toho matrika ponúkne voľné víkendy. Čiže u nás ani nehrozí, že by sme si zarezervovali reštiku na budúci rok a s matrikou by sa to už doladilo, musíme počkať prakticky do začiatku novembra a potom už asi ťažko nájdeme voľnú reštauráciu a ostatné služby s tým spojené, čiže ja by som sa tomu rada vyhla, aby sme prekladali, lebo si myslím, že už takú dobrú reštauráciu nenájdeme voľnú. Neviem, no, som z toho už dosť zúfalá z tej neistoty, tiež by sme to už radšej mali a začali sa sústrediť na bývanie a možno aj bábätko.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme svadbu v októbri a minulý rok som sa vytešovala, že ako dobre že sme sa nakoniec s frajerom dohodli na 2021. Ale vidim, že to bude rovnaké 😄 A budeme čakať do poslednej chvíle čo a ako. Pôvodne sme chceli okolo 80. Idem teraz do toho s tým, že rátam s možnosťou, že bude iba 30 ľudí, ale modliť sa budem za tých 50 😄. Ale vezmeme sa tak či tak. Keď som si teraz začala robiť zoznam hostí najprv som si spísala tých 30, potom som pridala tých ktorí by sa dostali do 50tky. Ale podľa toho covid automatu to nevyzerá vôbec ružovo a treba byť asi pripravený na všetko.
Odpovedať
Profilova fotka
Žienky my si počkame do mája a ak budem prekladať tak bud na júl/august ak samozrejme budu svadby normalne v nejaký pekný pondelok popripade štvrtok a predlžime si vikendik 🙂 a je aj väčšia pravdepodobnost vychytať svojich dodavatelov z terajšieho datumu 😊 v piatok by sa nam nedalo koli sále popripade znovu na jún 2022 🙂 ale verím že to už bude lepšie 🙂 ..
Odpovedať
@amelie22 a nevieme ci tych 50 sa chape ako 50 dospelych osob alebo je to aj vratane deti? a take male co su este v kociku? Nenasla som nikde info k tomu.
Odpovedať
Ahojte dievčatá. My sme mali mať 3.10.2020 svadbu. V sobotu mala byť svadba v pondelok všetko zakázal. Chvála Bohu behom dňa sme všetko presunuli na 19.6.2021. Toto je pre nás finálny termín, či už s rodinou bez oslavy alebo len o svedkoch, svadba bude. Nie som z toho nadšená, však jasné každá sa tešíme na svoj deň ale tak nenarobím nič ale stále veríme, že situácia bude lepšia a všetko vyjde tak ako má. Svadba sa dá preložiť aj pár dní pred svadbou 😬 síce bolo hrozne ale zvládli sme to. Dúfam že každej vyjde svadba tak ako si ju vysnívala. 🙂 😉
Odpovedať
Ahojte za mna najlepsi tip co mozte urobit, najdite si rezervny termin na 2022, kde je volna aj sala aj dodavatelia aby ste ho mali ako poistku,ak vam to sala a dodavatelia umoznia a potom uz budete vidiet ci svadba bude alebo radasej zvolite ten rezervny termin pripadne sa vykaslete na zalohy a vezmete sa v uzkom kruhu. Takto budete mat najviac moznosti volby.
Odpovedať
Profilova fotka
@coolwewe22 tak tak dopodrobna to určite nemajú a ani mať nebudú...
Odpovedať
Profilova fotka
@11katy11 Ďakujeme za tip. My určite prekladať nebudeme. Vziať sa chceme a či to bude tak alebo tak to sa uvidí. Dúfať budem, ale svet sa nezrúti keď to nevyjde.
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 nyslim ze vybimky boli ( alebo aj su?) Ze ked podujatie nahlasis na hygiene tak moze byt viac ludi ale musia mat test nie starsi ako 12 hod - a to je dost narocne logisticmy urobit.
Odpovedať
Profilova fotka
@janeninka Ďakujem za info. Myslíš, že medzi tie podujatia sa rátajú aj svadby? Lebo pár mesiacov dozadu to samozrejme bolo nereálne, ale v dnešnej dobe keď sa dá dopredu nahlásiť na testovanie tak to nie je úplne až také nereálne... samozrejme, nič praktické, ale myslím si, že nejako by sa to už zvládnuť dalo. Aj keď môže byť problém či sa niekde testuje cez víkend... V každom prípade ďakujem za info.
Odpovedať
Profilova fotka
@janeninka Máš pravdu, píše sa to aj tu na stránke: "v prípade nevyhnutnej potreby presiahnuť počet 6 osôb je nutné splniť podmienku, že v dobe začiatku výkonu obradu budú mať všetci účastníci negatívny výsledok RT-PCR alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19, nie starší ako 12 hodín, a zároveň musí byť obrad ohlásený na miestne príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva, a to najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom, s presným určením času a miesta jeho konania." Viem si predstaviť, že všetkých rodinných príslušníkov donútim ísť na testy, skôr vidím problém u ľudí z miestneho úradu. Tým to asi neviem nariadiť 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 ja presne vidom problem v tom nacasovani.. lebo na 100 nikdy nevies kedy ti ten vysledok pride... ak by to bolo 72 hod.tak to nie je problem.. Ale ako napad aj ak by to nebolo povinne je to fajn.. minimalne antigenove.. ale tak snad cast ludi uz bude aj zaockovana... drzim palce!!
Odpovedať
Profilova fotka
@janeninka Tak ja som myslela len antigenove. PCR platiť je drahé, len tak bezplatne sa tam nedostaneš, a výsledok trvá od 1 do 3 dní. Takže jasné, len antigénové. Prípadne možno už dajú časom ako možnosť aj tie kliktacie a podobne. Predsa len v tomto sa za rok spoločnosť celkom pohla, za ďalších 8 mesiacov testovanie môže byť už úplne bežná rutinná záležitosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@gabrielik1611 sme na tom podobne ... s priatelom som uz 13 rokov a konecne sme sa zhodli na termine ....a prisla korona .... mame 2,5 rocneho chlapceka a chceli by sme uz aj druhe babatko a presne mi to vychadzalo ze v juni sa zoberieme babatko a ideme dalej ... ako jedna velka rodina .... a vobec mi nevyhovuje ze by sme to mali presuvat .. dufam ze sa podari uz v juni nieco aspon do 30-50 ludi neboj urcite to bude lepsie
Odpovedať
Ahojte baby, my máme termín 19.6.21, miestnosť, fotografa/ video, hudbu máme zajednaných už od 2019 a tiež sme rozhodnutí, že nechceme prekladať. Avšak je to dosť blbé v aktuálnej situácií nakoľko nevieme čo bude, tak ďalšie veci okolo svadby ani neriešime. Veríme, že do júna sa to ako tak "upokojí" ale bavili sme sa už aj o tom, že možno skončíme v nejakej reštaurácií s okresaným počtom hostí ak náhodou bude platiť to čo je v Covid automate..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?