Nevesty z Košíc a okolia 2010. Pomôžte s prípravami

Zobraz úvodný príspevok
ahojte buduce pani manzelky :-) ... dufam, ze sa nas tu nazbiera viacej a ze si vzajomne poradime co ano a co nie v Kosiciach ... my planujeme svadbu na 28.8.2010 a zatial mame obehane len 4 saly, kde v 2 nam maju urobit kalkulaciu ... inak nemame vybavene nic!! Precitala som si uz par prispevkov v inych temach a tam uz maju dievcence povybavovane aspon saly, kostoly, urady, kameramana, hudbu, fotografa...takze prave teraz vo mne zacali poriadne ucinkovat stresy :-S ... vie mi niektora poradit este nejaku dobru salu pre cca 60-70 ludi? Taktiez privitam kontakt na dobreho DJ, fotografa a kameramana....dakujem vopred za vsetky prispevky
Odpovedať
Profilova fotka
baby rozdavate po svadbe kolace?lebo u nas je taky zvyk,ale neviem kolko kusov,ked s tym mate nejake skusenosti tak prosim poradte.dik ;-)
Odpovedať
ahojte dievcence, tak vidim, ze sa to tu pekne rozbehlo co som tu nebola. Ja som si stihla este pred svadbou polezat v nemocnici :-( Museli ma operovat na obe vajecniky, nakolko mi potvrdili endometriozu a len minuly tyzden ma pustili domov. No este den pred nastupom do nemocnice som vbehla do salonu Princess, ze ci sa nepostasti a postastilo :-D . Mam uz konecne aj svoje vysnivane svadobne saty. sjuznska: mas na mysli kolace ako vysluzku po svadbe, alebo uplne par dni po svadbe nejakym znamym. Ale myslim, ze zvykom je davat tak cca 20 kolacov a kusok torty do krabice a k tomu flasu vinka s etiketou, alebo niekto zvykne aj tvrdy alkohol, alebo ziadny :-) Chcela som sa opytat, na co sa pouziva vlastne ta kniha hosti, hm? To je niekde polozene a kto chce tak tam nieco napise, alebo k comu to je. Zatial som sa s tym na ziadnej svadbe nestretla ale v albumoch u niektorych nevestach to nachadzam uz castejsie. Taktiez pierka, davate kazdemu hostovi? Lebo myslim, ze postacuje dat nejake kvetinove najblizsej rodine a zvysnym hostom netreba, ci nie? Aspon co ja som bola posledne na svadbach, tak mi nikto nepripinal pierko na saty. Mali ich len blizky rodinny prislusnici. tak dik za info zatial 8-)
Odpovedať
luci79: uz si vymazala z albumu tie navrhy na svadobne oznamka, o ktorych si pisala? Chcela som aj ja mrknut o com pisete a nenasla som to tam :-S
Odpovedať
Profilova fotka
sjuznska: den-dva po svadbe (prevazne na popravkach) budeme rozdavat vysluzky s tym, ze na svadbe ich davat nebudeme. Paru tak 12-15ks kolacov, rodine asi 20-25ks, blizsej rodine aj flasu tvrdeho (ostatnym a kamaratom len tie kolace). dianka: prajem vela zdravicka po operacii nech si do svadby ako rybicka :) S knihou hosti som sa v praxi nestretla ale je to zo zahranicia - pri vstupe je kniha a pero do ktorej by sa kazdy host mal podpisat a pridat nejake to prianie, na pamiatku. Osobne to povazujem za zbytocnost, ale velmi sa mi zapacil (niekto to tu mal v albume) napad s bielym fotoramikom - na fotoramiku boli podpisani svadobni hostia a v nom fotka zo svadby :) A piierka budeme davat kazdemu, rodicom a svedkom trosku vacsie, ale s tym ze im to nebudeme pripinat len im dame do ruky - damy mozu mat jemnejsie saty, tak nech sa neposkodia. Ak si to niekto nepripne, nic sa nedeje...
Odpovedať
Profilova fotka
ohladom vysluzky tak u nas je zvyk davat pri odchode zo svadby v krabicke kolace a kusok torty a alkohol. a najblizsej rodine sa davalo v nedelu po svadbe. a pierka... kamoska nedavala nikomu iba rodicom a krstnym a svedkovi. kedze vela ludi jej prislo az rovno do kostola a pred kostolom to by bolo blbe rozdavat tak ich nedavala.a nikto sa nestazoval. a nikomu ani nechybali...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, no my tiez budeme davat v den svadby, pri odchode, po 15kolacov + kus torticky a vinka s vlastne vyrobenymi etiketami...budete to take podakovanie :-) ... Dianka, skoro sa uzdrav, aby si bola fit na svadbe a vedela si ju naplno uzit :-). Ano uz som to vymazala z albumu, ani neviem preco, asi aby nikto nekopiroval :-N ... A mne sa velmi paci napad knihy hosti, kedze Ti ostane spomienka na ludi, ktori s tebou stravili tento vynimocny den...Ja sa ju chystam vyrobit si sama, kedze si za nu pytaju niektori predajcovia neskutocne prasulky :-(
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem vam vsetkym :-) tak myslim si ze bude stacit kamaratom 15 a rodine 20 kolacov :-) a co sa tyka vina alebo tvrdeho,tak to sa dava iba rodine. martinuska: dobry postreh s tymi pierkami,lebo mne tiez vsetci pridu az pred kostol a tam by to nebolo asi velmi vhodne.lebo som rozmyslala ze ci pre vsetkych hosti,lebo niekde davaju iba chlapom.ale asi to spravim tak ze iba rodicia a svedkovia
Odpovedať
Ahojte, u nas je taky zvyk ze pierka len panskej casti svadby a vysluzka cca 20 kolacov. Kto donesie dar v v piatok pred svadbou tak dostava vysluzku vtedy spolu s polkou torty, ktora sa vracia spat ak donesie s darom aj tortu.
Odpovedať
Baby, ma niektora z vas skusenost s Ginkou? ake tam maju ceny za ikebany na svadobny stol, slavobrany alebo organza 9m? dik. oplati sa tam kupit zive kvety napr ruze? su lacnejsie ako v kvetinarstvach?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj kočky...tak ja mam 3.7.2010 svadbu v hoteli centrum...spravili mi dobru cenu uz aj s vyzdobou...velmi sa mi tam paci sala :) ma s tym niekto skusenosti???
Odpovedať
Profilova fotka
Wikinka, my mame tiez svadbu v centrume...dali ste si robit komplet vyzdobu? A co to zahrna...nam ponulki len zakladnu ako servitky, nejake ikebanky na stenu, tu vstupnu branu... Sala sa ja mne velmi paci...a uz mas aj menu dohodnute?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, chcem sa Vás opýtať či ste rozmýšlali nad organizátorkou svadby ? Chcela by som vlastnu agenturu, ktorá vlastne sa bude zaoberať aj so svadbou. Ja bývam v Moldave a zatial som dostala objednávku na organizovanie oslavy narodenín Ja som pracovala v hoteli nedaleko Ke, a čo sme mali svadby, všetky nevesty mali organizátorku, ona sa starala takmer o všetko, samozrejme spolupracovala s mladomanželmi
Odpovedať
Článok sa načítava...
chuchu - co zahrna praca organizatorky svadby?
Odpovedať
Profilova fotka
Chuchu, ja som nad tym nerozmyslala, aj ked to moze byt super spolupraca, a vlastne vsetko urobi podla tvojich predstav... Chuchu, ze sme sa mi 'stretli' uz aj v inej teme...tak pred viac ako rockom ;-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
dievcata, neviete poradit kde tu, na SVK, mozem dat vyrobit servitky s nasimi inicialmi?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som bola v polsku a uz prakticky vsetko dolezite mame :-D rodicia si tam kupôili oblecenie,ja este jedny cervene saty na redovy k nim topanky,biele topanky k svadobnym,zavoj,rukavicky,samodrzky,krizik,srdiecko na dvere...velmi som bola spokojna,ale svadobne som rada ze som kupila v ke,v polsku by som si nebola vybrala
Odpovedať
Profilova fotka
luci79 - ahoj, možno, že sme sa stretli aj v inej téme , len sa nato nepamätám, prepáč ;-) v ktorej téme sme debatovali ?
Odpovedať
Profilova fotka
baby,ktore mate svadbu v kostole kde ste v KE kupili krizik,resp.kde sa da kupit?dik
Odpovedať
Profilova fotka
bianca2 - máš nejaku konkrétnu otázku ?
Odpovedať
nie nemam, len neviem co konkretne robi taka agentka ze s cim vei pomoct tak preto sa pytam. lebo mam pocit ze si viem vsetko zariadit sama aj ked neviem ci v ten svadobny den, na koho sa spolahnut ci len zas na seba :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Chuchu, 'pozname' sa z temy Saca x-) .... Sjuznska, kriziky maju pekne na dominikanskom, na rohu je obchod s touto tematikou ;-) ... baby, mate uz saty na redovy? mate vsetky kratke saty alebo ma niektora aj dlhe....co si o tom myslite? hodia sa aj dlhe???? mne prave dosli plavajuce sviecky x-) ...konecne cakala som na ne asi dva tyzdne :-p ... Ja som tiez Biancinho nazoru, ze si to radsej urobim sama :-p , len verim, ze to budem robit v piatok, ze v hoteli nebudu mat ziadnu akciu, lebo neviem ako to potom vymyslim, domyslim v sobotu rano...to nestiham ist vyzdobit sama...mame fotenie pred sobasom :-|
Odpovedať
Profilova fotka
....este mam otazocku....kolko asi treba tej organzy, ked chcem mat ozdobeny kazdy okruhly stol, len v strede okolo kvetinky s vazou, dalej nas velky stol, auto...bude mi stacit 25metrov organzy? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
luci 79- organzu odporucam kupit skusobne 5m balik a doma nastylovat, lebo niekto to tam chce viac, niekto menej. ked som to ja skusala, tusim mi 2m bolo malo len na ten stred. neviem kolko mas stolov ale podla mna to stacit nebude. ked som zratala kolko treba organzy, ktorá pojde potom dokosa+k tomu nejake okrasne spedliky lebo to tak drzat nebude ako by sme chceli ]-( tak som organzu zrusila :-D akurat do kostola ju chcem na masle a auto, tusim ja som ratala 2,5m na jednu maslu do kostola, pokial si dobre pamatam ja na tieto 2 veci budem kupovat okolo 40m. saty na redovy mam krátke, teda po kolena, nahodou kupene v optime. kedze sa idem prezliekat po redovy do inych, bolo pre mna podstane akurat to, ze boli lacnejsie ako pozicanie kroja 8-) losovo cervene, s bielou vysivkou, skoro ako kroj ;-) na rozdiel od kroja sa daju nosit cele leto a zariadujem si tiez takmer vsetko sama, preto idem co do najjednoduchsich a najrýchlejších riešení. tiež dúfam že hotel bude piatok bez akcie lebo už som dohodnutá s manažérkou, že piatok si robím urobiť stoly. sobotu okrem seba a auta a nahanania manželika robiť nebduem nič 8-)
Odpovedať
Baby, kde sa dajú v Poľsku nakúpiť veci na výzdobu, sviečky, niečo na dvere a tak? Ak ste niektorá boli, môžte mi napísať, kde presne, aby sme sa nemotali. ďakujem pekne. Bola som pozerať Ginku v KE, ale tam ma moc neoslovilo, aj ked som to len letmo zbehla. Díky
Odpovedať
Profilova fotka
...ja chcem v satach, co budem mat na redovy ostat uz do konca, nechcem sa este po redovom prezliekat... ..takze este asi bal organzy objednam, aby nahodou malo nebolo...
Odpovedať
Profilova fotka
kukla som do svojich vypoctov - na 1 kostolnú maslu budem davat 2,5m - neslo mi ale do hlavy prečo mam poznačené, že mam kupiť 25m - ale širku 80cm za 1€, idem rozstrihnuť na 2 40cm 8-) odkiaľ berieš ty a za koľko? ja som popolnočné kupila v novembri a pôvodne sme chceli kroje ale z časovo-finačno-organizačného hľadiska vyšli najako tieto červené :-D ale aj tie popolnočné mam po kolená
Odpovedať
Čaute baby, ja sa pridávam tiež, mi máme termín 11.09.2010 :-) luci79 - pridávam sa k tebe, aj ja chcem ostať už do konca v tých šatách čo budem mať na redovy, zbytočne prezliekať... šaty som si kúpila v KE na blšku (45 €) sú z Poľska- nechcem kroje :-| - a sú chutnučké, ženské až po kolená x-) A som tiež na tom názoru, že si to radšej urobím sama :-p Organzu som si objednala na www.vencotrade.sk Bola som tiež v Ginke (KE) - ale okrem postavičiek na tortu sme nič výnimočné nenašli...
Odpovedať
Profilova fotka
no tak pripajam sa k tym babam co sa prezliekaju iba raz ;-) a ja sa dokonca prezliekam az po redovom,lebo u nas je taky zvyk(kedze niesom povodom kosicanka) ze sa redovy tancuje vo svadobnych satach.a aj ked svadba bude v ke,chcem mat tento zvyk,lebo sa mi to viacej paci ako kroj ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
..tak my budeme mat kostol vyzdobeny, aspon tomu chcem verit... Takze mne treba len na auto, stoly (max.10) a hlavny velky stol...to je asi vsetko...neviem ci este objednat alebo to nechat tak...objednavam z UK, vynde ma to, myslim, ovela lacnejsie...25metrov mam za £7 ;-) ... ja neviem ci si mam dat sit na redovy alebo niekde poppozerat, ale chcela by som to v kombinacii cervena a cierna, kedze aj boty mam take a dva tyzdne po nasej svadbe ideme kamaratom, tak by som ich aj vyuzila..ale lepsie sa citim v dlhych...takze dilema :-N sjuznska, to vazne vo svadobnych si na redovom, to pocuj prvy krat, ale ako sa vraj aky kraj taky mrav...odkial pochadzas? dievcata,a ako u vas prebieha odcepcenie? ci mate ten vareskovy? ci ako sa to vola?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte nevestičky, prajem Vam prijemne svadpbne pripravy, ja som to mala pred 2 r. a kludne by som si to zopakovala :-) Chcem Vam ponuknut na požičanie, čoko.fontanu, vankusik na obručky,pripadne saty na redovy.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?