Svadobné prípravy v Martine. Poraďte mi čo,kde,ako...

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte...Viete mi prosím odporučiť z vlastnej skúsenosti dobrú vizážistku, kaderníčku, kvetinárstvo, fotografa, kameramana a reštauráciu pre 50-70 ľudí, proste všetko čo k tomu patrí..Ja mám ešte času ale pomáham kámoške ktorá je momentálne v Nemecku...Ď
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievčatá, snažila som sa prečítať všetky príspevky o martinčankách, ale toho je strašne veľa. Potrebovala by som od Vás cenné rady. Svadbu máme 12.9.2009. Ešte sme síce neboli na úrade podať žiadosť o uzavretie manželstva, ale stane sa tak v najbližšom čase. Zatiaľ máme len fotografa. Potrebovala by som poradiť s miestom hostiny. Dnes sme boli v hoteli Grandis, Victoria a kaštieli Záturčie. No, ani jeno sme nevybrali. Buď príliš drahé, alebo stiesnené priestory. Budeme mať okolo 60 hostí. Mám rada priestranné miestnosti. Všade sme sa stretli s tým, že nápoje si nemôžme priniesť svoje. Prosím Vás o pomoc. Kde sa ešte za rozumnú cenu dá zohnať miestnosť?
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte som zabudla na jedno. Snowland je tento termín obsadený. Smola. Tam by to bolo super. Teda podľa Vašich referencií.
Odpovedať
Profilova fotka
Rybka, a čo povieš na Stavoindustriu? My sme tam mali v 4/2007 a boli sme spokojní so všetkým. Myslím, že sme si mohli aj pár vecí doniesť (už neviem presne čo). Nie je to síce najmodernejšie, ale vyhovuje to podľa kapacity, tak vyskúšaj ;-) A všetkým, čo sem ešte chodia, želám vydarený rok 2009 x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem Mirka. Prosím ťa mohla by si mi dať číslo do Stavoindustrie ak máš. Nemám tam ani kedy ísť. Budem musieť len zavolať a dohodnem si s prevádzkarkou stretko. Na nete som nenašla kontakt. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
rybka : obrat sa na vierku szabovu ona ti poradi super hotel podla toho co potrebujes fakt s tymto sa obrat na nu no teda ak si chces dat aj niekde urobit výzdobu ....
Odpovedať
Profilova fotka
Rybka, pozriem ti číslo doma. Viem, že predtým mali číslo na hotel aj na nete, no teraz som ho už nenašla, tak zastúpenie v MT z tejto stránky. http://www.stavoindustria.sk/m.php?t=...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ďakujem za informácie. Včera sme boli v Lune. Neviete mi poradiť aké sú referencie na tento hotel? Boli sme aj na Piatrovej, ale hotel majú zatvárať, pretože sa bude rekonštruovať a rekonštrukcia trvá min 6 mesiacov.
Odpovedať
pre monikac a leilika! dakujeme za pochvalu, ale vase info o kamere a foteni je trosku nepresne, ako tu citame...,. (tesime sa na spolupracu, presne info osobne) (asi ste uz monikac u nas boli:-))) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rybka8, skús si pozrieť aj hotel Gader (Blatnica). Nie je to síce v MT, ale je to tam veľmi pekné. My budeme mať tiež tak do 50 dospelých a cca 8 detí, čo je asi tak kapacita ich priestorov. Ešte link: www.hotelgader.sk
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj mirkapal, bola som tam na svadbe spolužiačke, a zdalo sa mi to veľmi stiesnené. To je tak max do 50 ľudí. A ešte sa mi nepáčilo, že im zabudli navariť o polnoci kapustnicu. Nechcem ťa strašiť. Prostredie krásne, nové, ale pre 60 a viac ľudí je to malé. Bola som na svadbe aj v gaderskej osade v tom novom penzione. Tam sa mi to zdalo viac. Ale to je moj názor. Neber ma vážne. Lucia
Odpovedať
Profilova fotka
Rybka8, každý postreh je dobrý, ďakujem ti zaň! Zabudnúť navariť kapustnicu? No, tak to je fakt dobré... :-S Dúfam, že sa nám to nestane. My to plánujeme tak, že dospelí budú sedieť v tej hlavnej reštaurácii a deti budú v salóniku - bude tam na ne výhľad a budú aspoň pekne spolu za detským stolom. Keď sme to tak porátali, malo by nám to miesto stačiť, tancovať sa bude v zimnej záhrade. Ale je pravda, že nám pani z hotela aj povedala, že pri počte 50 ľudí v tej hlavnej reštaurácii je to už dosť natesno, takže sa ešte snažíme trošku znížiť počet dospelých. x-). Ale možno by som mala pre teba ešte jeden typ - kaštieľ v Mošovciach. Je to tam tiež veľmi pekné, zrekonštruované naozaj vkusne, neplatí sa za prenájom priestorov a zadarmo je aj novomanželský apartmán, majiteľ je veľmi milý a vyzerá byť ochotný, ale nevýhoda, teda aspoň z nášho hľadiska, bola v tom, že alkohol sa musí kupovať od nich (ak si dobre pamätám, víno si môžeš doniesť).
Odpovedať
Profilova fotka
Tak s týmto alkoholom je to naozaj zlé. Rovnaký princíp je aj v hoteli Victoria, Grandis, kaštiel zárurčie, Turiec. Podľa mňa sa svadba dosť predraží, keď si alkohol nemôžeš doniesť. Teda podľa mojich výpočtov. A ako je to v Mošovciach s nealkom? Lebo aj to vyzerá dosť veľká položka ak si to nesmieš prinieť? Lucia
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Mirka, ešte sa chcem opýtať, či nevieš niečo o hoteli Luna. Aké sú referencie?Ďakujem Lucia
Odpovedať
Profilova fotka
Rybka, nespomínam si už na 100%, ale myslím, že aj nealko sa tam muselo kupovať. Priestory sú naozaj krásne, ale aj nám to vyšlo tak, že by nás tam svadba kvôli tým nápojom vyšla drahšie. Teraz som si spomenula ešte na kalkuláciu jedál na osobu - bolo to tuším od 1400 do 1900 Sk. Inak by to naozaj nemalo chybu. No, čo sa týka Luny, neviem, nepoznám to tam, priateľ je však rodený Martinčan, ale Lunu hneď zavrhol. Niečo sa mu na nej nezdalo. Tak sme sa tam neboli ani pozrieť. Asi som ti veľmi nepomohla, čo? :-|
Odpovedať
Profilova fotka
A ešte vás všetky pozdravujem, som tu prvýkrát :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Mirka, ďakujem. A kedy máte svadbu? Máš už niečo zajednané? Lucia
Odpovedať
Profilova fotka
Svadbu máme 15.08.2009 a zajednaný máme ten hotel, termín v kostole a fotografku. Ešte toho veľa nie je, ale začali sme plánovať len začiatkom januára... Je to pre mňa trošku komplikovanejšie, lebo momentálne bývame v ČR. A vy ako? Aký si mala dojem z Luny?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Mirka, priestor bol veľký, to sa mi páčilo. Ako som už spomínala, nemám rada stiesnené miestnosti. Ale zariadenie je postaršie. Prevádzkar nezabudol podotknúť, že nevie, aký bude cenník jedál v septembri, takže mi ani nevedel približne povedať, koľko bude stravná jednotka. Naozaj neviem sa rozhodnúť, ale myslím, že ceny by nemali ísť hore, jedine, že by hotel zdražoval. Lucia
Odpovedať
Profilova fotka
Dievčatá, vedeli by ste mi, prosím, poradiť niekoho šikovného na svadobný make-up z Martina alebo Turčianskych Teplíc? Prípadne aj poslať kontakt... Veľmi vám ďakujem!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, kde zoženiem v MT lacno návleky pre 70 ľudí? Pekný dník :-)
Odpovedať
Ahoj Rybka8, skúsila si už aj Rybársku baštu v Príbovciach? Kamarátka tam mala pred pár mesiacmi svadbu, myslím, že mala tiež cez 60 ľudí a pochvaľovala si. Dá sa tam zajednať aj ubytovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Mirkapal - salon AJJA nad BaB v MT, tam robia vizáž. Ja som sa tam už objednala. Počula som, že sú dobrý. :-)
Odpovedať
UCES A MAKE UP uplne krasne v kosutoch v jantary na poschodi SALA- my sme mali80 ludi v polyfunkcnom dome v priekope, nieje tam sice take krasne prostredie ako v gadery ale sala je velka nova aj salonik a predsien NAVLEKY- 65 za kus v trnave, ak mas niekoho z okolia kto ti ich moze doniest autom pozicaju ich aj na dlhsie ako vikend, super spolupraca FOTO A DJ- viem odporucit super fotografa a aj dj ak niekomu treba uz mam po svadbe 5 mesiacov ale este by som to zazila raz :-) kludne piste poradim co viem a dam aj blizsie info a kontakt. evca
Odpovedať
Este 1 poznamka, Lunu tiez neodporucam dost sa zhorsili. A saly su tiez aj vo Valci a Jasenskej pekne v prirode.
Odpovedať
Profilova fotka
Dievčatá a čo hovoríte na jednu miestnosť. Ešte to nie je otvorené. Je to slovenská reštaurácia v centre mesta na poschodí oproti divadlu, presne nad drogériou DM. Pomaly by sa mala otvárať. Bola som tam a celkom sa mi tam páči. Je tam veľký priestor aj na sedenie aj na tancovanie. Len to, že tvrdý alkohol sa nesmie priniesť. Koľko sa asi tak vypije tvrdého? Ja počítam pri 60 hosťoch cca 15 - 20 litrov. Keď stojí poldeci cca 30 korún a v litri je cca 24 poldeci tak to je okolo 14 000 SKK len za tvrdý alkohol. Ale to som len tak odhadla koľko sa asi vypije. Ževraj Jasenská je malá. Takže hovoríte, že Luna nie. A to ma 3 hviezdičky.
Odpovedať
Profilova fotka
Evelynka, ďakujem za typ na make-up! Mimochodom, koľko ste ochotné zaplatiť za požičanie šiat? Ja mám teraz dilemu. Vyhliadla som si šaty, ktoré sa mi stráááááááášne páčia, požičovné so závojom je 15 500 Kč... Je to veľa, ale na druhej strane, vydávam sa len raz...(teda aspoň dúfam :-) ) No neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
Majo_kami, ďakujem!
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si myslím, že je to dosť. Na tých pár minút je to veľa. Ja som si zajednala šaty za 5 000 Sk so všetkým (závoj, biža, kabátik, rukavičky ak chcem) a sú krásne. Kukni link http://www.jasmineline.sk/katalogy/sv... s číslom 3. Baby, ja zas mám dilemu s kaderníčkou. Ja mám dlhé vlasy do rovna ostrihané, nefarbím si ich, takže nechodím ani ku kaderníčke. Ofinu si zvládam strihať aj sama. Prosím poraďte mi niekoho, kto ma bude vedieť MODERNE učesať. Sú kaderníctva, kde češú ako v šesťdesiatych rokoch.Ďakujem Lucia
Odpovedať
Profilova fotka
Rybka, sú veľmi pekné! Ja zatiaľ hľadám krajkové, len s nimi je problém, lebo vo viacerých salónoch mi povedali, že krajkové veľmi nemajú v ponuke, pretože sa ľahšie zničia (krajka je jemnejšia). Alebo potom, keď natrafím na také, čo sú presne podľa mojich predstáv, stoja strašne veľa. Inak, divila som sa, ale na tie, o ktorých som písala vyššie, majú už pomerne dlhý poradovník záujemkýň. Asi si ich pôjdem aspoň vyskúšať a uvidím. A našla som aj osobitnú tému vo fóre, kde sa píše o cenách šiat, takže je nás viac, čo si myslí, že je to dosť veľa za šaty... Ale sú krááááásnéééé. Hrozná som - tá moja nerozhodnosť! :-| Rybka, ja mám zajednanú kaderníčku, ku ktorej chodím pravidelne. Dvakrát mi robila vlasy na ples - úplne vyčesané nahor, takže tento účes mám odskúšaný a niečo podobné chcem aj na svadbu. Myslím si, že je šikovná a fakt strašne lacná. Neviem však, akú máš predstavu. Ale iné účesy som u nej ja osobne ešte neskúšala...
Odpovedať
Ahojte dievcata! Vidim, ze pribudli aj dalsie nadejne nevesty. Ja som bola v Turci hned po Novom roku vybavila som vyzdobu, stretla som sa DJ-om a bola som skusat saty v Martine. Takze opat nieco vybavene. A aby som nezabudla, pani Tucekova zo salonu Valeria v Martine pozdravuje vsetky svoje nevesty. ;-) Dievcata kde sa daju obednat dobre zakusky za dobru cenu, ked uz nefunguje prevadzka v Belej? Niekto mi hovoril ze v ucilisti na jahodnikoch dobre pecu, mate nejeke skusenosti? Jedna moja znama sa pytala nejakej pani z Kalnika a pytala si 10000,- za zakusky pre 33 ludi, co mi prislo nenormalne drahe. Kde sa pohybuju ceny? Papiky... :-) Silvia
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?