Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
Profilova fotka
Moja priateľka mala dieťa veľmi neskoro. V 35 - až keĎ mala pocit, že je správny čas. Nermôžem povedať, žeby jej hrablo, ale nábeh tam bol, to je normálne. Máme pravidelne babské jazdy a tam máme presné pravidlá. Má asi 20 minút, kedy rozpráva o hovienkach, plienkach, spaní, papaní, titíkach, žižinkách, pupinkách, kúpaní, prvých slovách. Potom ju nemilostrdne prerušíme a musí počúvať nás - s našimi problémami. Funguje to, príde na iné myšlienky, stále zisťuje, že život je aj o inom, než hore uvedené. Je to také spoločná psychohygiena. Takže, hani, servis ti môžme robiť kedykoľvek a kdekoľvek, stačí požiadať a smelo do dieťaťa. Vhodná doba mať deti totiž nie je nikdy.
Odpovedať
Profilova fotka
hanka, ja som tieto pocity mala ked som bola prvykrat v anglicku a starala sa o deti, mala som asi 21 rokov a velke idealy o detoch. ta praca ma totalne psyhicky polozila, mala som totiy smolu na zle deti hned v 2 rodinach. deti ma dohanali k sialenstvu, casto som plakala, mala som sto chuti ist radsej ulice zametat. a to som tam isla s tym, ze deti mam rada. toto ma drzalo asi tak 2, 3 roky, ale ked som do uk sla naposledy, a stretla tam svojho draheho, nejak sa mi to znovu vratilo. ale pozor, ja ked vidim dieta, vobec nie som nadsena, skor hned cakam to najhorsie,. cudzie deti ma vobec nefascinuju, skor mi obcas lezu riadne na nervy. ale na svoje sa tesim a verim, ze budem dobra matka. moja mama tiez nemal rada cudzie deti, nikdy nemala potebu na nich suslat a pistat ked nejake videla, napriek tomu, mne sa dostala neskutocne vela lasky. takze ja si myslim, nemusis mat vobec rada cudzie deti. svoje budes brat uplne ale uplne inak
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam 25 a manzel 31...ale nemyslim, suprava, ze toto je o veku :-) prepac, ale reci, typu, na to dospejes mam od 17-tich za sebou ;-) moja sestra mala 29 a stale nechce mat deti... miška, to je pekne :-D :-D len manzel sa ohana tym, ze je odo mna starsi a ze nechce mat uz velmi "stary" deti, ze aby s nimi vladal |-| stale si hovorim, ze sa nam to malo stat, ked sme spolu zacali chodit, teraz by som mala 9-rocneho odchovaneho skolaka a mala by som uz aspon "partaka" :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
bambulka....dik :-) len nejak ked dnes clovek vie ovplyvnit otehotnenie, je pre mna tazke rano vstat a povedat, dnes ide antikoncepcia do kosa!!!! a este vies ten nas problem s porodom...viem, ze ked to tam uz bude, nejak to bude musiet ist von, ale uz teraz sa kvoli tomu strhavam v noci (to myslim vazne!) 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
hanka, neboj, ja nebudem rodit normalne, to je iste. je to normalna fobia, tokofobia sa to vola a da sa vyvbavit cisarsky, treba mat dobreho porodnika. da sa to, neboj. nebudeme prve a ani zdaleka posledne. tiez beriem este HAK, uz 7 rokov a tiez mam problem prestat, ale uz som sa rozhodla, najneskor v septembri si uz nekupim. mam 26, manzel 31 a citime sa na to. aj napriek tomu, ze nam obidvom lezu deti na nervy. ale to je uplne normlane. nam skor lezie na nervy ten dnesny sposob vychovy, ze deti mozu vsetko, su drze a rodicia im dovolia skakat po hlavach. to povazujeme obaja za chore. predsa na to, aby som bola dobra matka, nemusim obdivovat vsetky deti sveta
Odpovedať
Profilova fotka
Hani, antikoncepciu nezahadzuj, máš 2%, že by nemusa byť spoľahlivá. ;-) Pôrod s epidurálkou prežiješ, neboj. A čo sa týka manžela, má pravdu, ale ukľudni ho, že keĎ bude dieťaa plnoleté, tak na penzii nebude - ešte má 15 rokov času, aby niečo také nastalo. Myslím, že 15 rokv do otehotnenia. Zvyčajne sa chlapi skludnia. Ten vek ich trochu trápi. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
diky :-) :-) ja si viem toto vsetko rozumne vysvetlit...ale chyba mi ten pocit, ako tu popisuje vela zien, alebo ako sa stretavam s tym v realite, ze "jej teraz som sa vydala a tak tuzime s manzelom po dietati x-) x-) x-) a budeme uz rodina x-) x-) " a tie rozziarene oci....ja nemam v sebe tie pocity, tru tuzbu a to ma nejak desi 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
no, ani ja nemam rozziarene oci ked si na to pomyslim. skor to chcem, ale ze by som nad nicim inym ani nerozmyslala, hm, to nie. obcas ma to napadne a tym to hasne. skor povazujem za dolezitejsie, ze ma presli negativne pocity ohladom deti. ale viac sa bojim ako tesim :-p
Odpovedať
Profilova fotka
no to si asi kazda uz nejako musime "zariadit" ale ason som sa vykecala 8-( lebo dost ma za to kazdy odsudzuje, aj mamine ked sa zverim mi povie len ze nech mi nesibe a ze to ma prejde... 8-( inak bambulka moj manzel to berie trochu ako vy :-) jemu lezu na nervy tiez cudzie deti, ale tvrdi, ze ked bdu nese, ze to bude uplne iny pocit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to vela ludi tak berie, napr. aj vacsina mojich kamaratok. inak mam taku ako ty, tiez ma 25, cerstvo vydata, ale o detoch zatial nechce ani pocut. ale aj napriek tomu som presvedcena o tom, ze raz bude super mamina. to s tym nema nic spolocne. inak, my mame doma steniatko bulika a take to tutuli mutuli smerujeme na nu. zatial nam staci. znie to asi divne, ale je to tak.
Odpovedať
Profilova fotka
to aj mne manzel hovori, ze mi je pes prednejsi ako nasa buduca rodina :-D :-D mam rocneho labradora...
Odpovedať
Profilova fotka
juj, moja, vies kolkokrat som ja toto uz pocula! ze mam psov radsej ako deti. sme sa par krat posekali preto...
Odpovedať
Článok sa načítava...
ako babulky ja neviem, ale myslim ze uz aj len dvaja su rodina... dieta roinu nespravi, tam tam, musi byt uz pred tym... a hlavne ked tak niektry chcu mimi, no tak nech si ho spravia, nato sa predsa nemusia sobasit. myslim ze vsetci sme uz davno vyrastli z preludu ze deti sa rodia po svadbe, ono uplne staci ked sa dvaja maju radi. tym samozrejme nechem degradovat manzelstvo. to nie. ale ked dvaja chcu mat mimi, tak im moze byt jedno ci uz su abo nie su zobrati. proste si to mimi spravia a hotovo. ako brat sa kvoli tomu ze cem mimi, je podla mna chore.
Odpovedať
Profilova fotka
ved ja som si tak parkrat kusla do jazyka, lebo ked bol aj moj havinko mensi aj teraz chodi vsade so mnou a ked stretla nejake deti som povedala, ze "chodte dalej, aby ste nechytali mojho psa" namiesto (ako ma poucil moj manzel) "chodte dalej, aby vam nieco nespravil" ale ja som to myslela naozaj tak, aby mi nechytali psa :-D :-D idem papkat x-)
Odpovedať
Profilova fotka
tiez si myslim eli, ze rodinu tvoria manzelia a to co pride potom, ju uz len ma doplnit
Odpovedať
Profilova fotka
juj ja tu nasu malu chlpatu taaak lubim, je to mozno pre niekoho chore, ale je to tak. naozaj mi staci. vyblaznim si na nej take tie pudy o niekoho maleho sa starat a je to. vela ludi mi to vycita, ale to predsa zo mna nerobi zleho cloveka. to neznamena, ze ked sa mi narodi babo, ze psa budem mat radsej. ak by som taka bola, tak by som radsej ani deti nechcela. ved mat rad svojho piska je uplône normalne. aspon v mojom meradle normalneho
Odpovedať
babulky, mi sme si kupili korytnacku - sice je plysova, nie ziva, ale je velka ako mensie mimi, a ma take strane velike kukadla, smutne, ze by clovek najradsej zozral. ja s nu spavam, som si zvykla :-D a uz neraz sme sa doberali ze je to nase mimi... no fakt keby ste videli ten kukuc... takze vobec nieste chore ked sa tulinkate s hafanmi... mi sa doma u nasich tulinkami s mackami, no a co?
Odpovedať
Profilova fotka
kazda mame nieco :-D ja si myslim ze davat lasku, taku tu nie manzelsku, ale detsku je ok, aj ked clovek nema este deti. ved radsej to dat zo seba von a niekomu, alebo niecomu :-D ju prejavit je zdrave, inak by sa to hromadilo v nas a to tiez nie je dobre. ked sme este nemali psika, tak sa mi sem tam stalo, ze ma chytila nostalgia, smutok a mala som pocit ze potrebujem nieco malinke, bezbranne mojkat. mala som v sebe iny druh lasky ako k manzelovi a namala som to ako dat zo seba von. odkedy mame tinusku, uz sa mi to nestava, mojkam sa s nou, davam jej pusinky na vrch hlavicky a som spokojna a stastna. x-) ked uz o tom hovorim, idem ju dom vyvencit :-)
Odpovedať
bambulka - presne si vystihla co som chcela povedat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa mňa pes je súčasť rodiny a je normálne, že ste na nich naviazané. mne to divné nepripadá. Napríklad, kto nemá rád našeho psa, má veľký problém so mnou v komunikácií, lebo si urobím parádny odstup od toho človeka. To isté s našim kocúrom. Každý nech sa stará o seba. Tiež im nelezete pod kožu s otázkymi frekvencie, ochrany, kožných chorôb a podobne, tak ssi nedajte vliezať s otázkami o deťoch. Keď prídu, tak prídu. VeĎ som ani jednu z vás nepočula deklarovať, že ste proti deťom a že ich nechcete. Iba to, že teraz ešte nie. Tak nemajte výčitky. :-) Ja so mala dieťa strašne skoro, vtedy to bolo normálne, dnes by to bolo asi o 10 rokov neskôr. Podľa vyjadrení lekárov je to vraj zázrak, že vôbec som bola tehotná a donosila ho. A bol zázrak na druh, keby sa podarilo druhé. Takže je som najlepší príklad, že dieťa si ťa nájde samé a vtedy, kedy ono chce. :-)
Odpovedať
hanka_april: no to odsudzovanie okolia je asi najblbšie. Prvý človek okrem mažela je pre mnohé z nás naša vlastná mama-a keď to pochopenie nie je ani tam ... najhoršie je, keď sa začne tak cca 2 mesiace po svadbe každý vypytovať, že kedy bude maličké? A ešte nečakáte? A patrilo by sa a máte už na to najvyšší čas. Čo je najvyšší čas? Chápem takéto veci a vôbec si nemyslím, že to je vec hodná odsúdenia. Myslím, že žiadna žena nemôže za to, že práve v ten pravý čas sa v nej nerozbúchajú biologické hodiny na poplach. Ale chápem na druhej strane začínajúcu túžbu tvojho manžela. Vieš ja mám krstných rodičov a oni majú dcéru 6 rokov vydatú v Taliansku. Tiež sa hodila pocitovo, názorovo pred rokom a niečo medzi vás. Tiež tvrdila, že ona deti ešte nemusí, bála sa pocitu a predstavy byť matkou. Má o 7 rokov staršieho manžela ona má 29. Pred rokom úplne náhodou ani nevedela ako otehotnela. Bola z toho v úplnom šoku, potom mala šoky, ako bude prebiehať tehotenstvo, ako dopadnú výsledky rôznych vyšetrení. Vždy mi zvykla volať z Talianska celá šťastná, že je všetko o.k. Na veľký jej strach mala úplne ukážkový pôrod. Minulý rok v novembri porodila normálnou cestou krásneho syna. A viete čo mi povedala po pôrode? Že nikdy veľmi neverila tým žvástom, že dieťa-najväčší zmysel života-najväčie šťastie, čo človeka môže v živote stretnúť a tak a že keď sa malý narodil, uvedomila si, že je to naozaj tak. Že to šťastie, že sa ten druh lásky sa nedá popísať. Malého Matea som po prvý krát videla tento pondelok a musím povedať, že je to absolútne krásne a spokojné dieťatko spolu s jeho maminou. Takže žiadne obavy, nočné mory z pôrodu pošli odkiaľ prišli. Porodilo už predsa stámiliónov žien.....
Odpovedať
Profilova fotka
miška, to je aj u mna tak :-) akonahle ma nikto nieco proti psovi alebo kocurovi som s nim dodebatovala :-D :-D beju...asi som zle napisala o mamine, ona ma vzdy vypocuje aj vsetko, ale tazko debatovat o tejto teme s clovekom ktory uz ma deti a lubi ich ako nasa mamina nas, jej sa to potom zda v pohode, preto som chcela debatu nadskrtnut aj pred nemaminami :-) normalne si teraz zelam aby ta tabletko tiez nejak zlyhala (aj ked sanca je minimalna :-D ) aby niekto rozhodol za mna, lebo kym to budem mat vo svojich rukach...no neviem, neviem, ci na to niekedy v zivote dojde :-p :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj Miska nevies poradit ohladom co najvecsej cokofontany a jej naplne v okoli TT? ak ano, do IP :-) dik... 8-)
Odpovedať
mno mi sa teraz dost spoliehame na tabletky a preventivne aj na pansku ochranu... teda aspon do konca septembra musime, mame zakazane otehotnet od gynekologa. som sa totiz dala na ockovanie, a poslednu davku mam v septembri. mno ale minule sme sa zabudli... tak tabletky to hadam istia... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
norika...ja uzivam tabletky 9 rokov, nikdy sm inu ochranu nepouzili a nic...teda ja mam trojfazove a ked som to tak citala, to by muselo byt inak narusene geomagneticke pole, alebo skvrny na slnku alebo co, aby to krachlo... :-D
Odpovedať
hani ani si nepísala ako bolo na dovolenke
Odpovedať
baby, nebojíte sa trošku toho dlhodobého užívania antikoncepcie? toľko všeličoho negatívneho na ženský organizmus sa o tom píše.
Odpovedať
hani my sme boli asi pred mesiacom v divadle na predpremiere aj s malou recepciou po predstavení. Bola tam aj čokofontána taká by som povedala stredne veľká s mliečnou čokoládou. Musím povedať, že som to naživo videla a vyskúšala 1 krát a je to veľké mňam mňam. Okolo fontány bolo v takých bielych porcelánových miskách v tvare lastúry nakrájané ovocie. Vyzeralo to fakt krásne ... a aké to bolo dobré.... aj keď vtedy ovocie nebolo také sladké - žlté melóny mali takú tekvicovú chuť. Ale inak super super !!!
Odpovedať
Profilova fotka
beju...napisem to asi tak...krasne, prostredie, more, mesto, pocaskona jednotku, moj krasny dobry muz....a tuto krasnu idylku narusalo ale na 100% ostatne osadenstvo :-p takze som uz bola rada v nedelu, ze som doma a nemusim pocuvat vecny detsky rev za kazde ho... kazdu malichernost...boli sme nakoniec v Novigrade, pekne velmi :-) dufam, ze sa tam raz vratim vo dvojici (!!!!) ]-( a k tym tabletkam....neviem, nie som lekar, zatial chodim pravidelne na prehliadky a vzdy ma presviedcaju, ze som ok, dokonca lekar si minule robil srandu zo mna, ci naozaj chcem este brat, ze mam vsetko na 1-ku, ze ci to nechcem vyuzit (ale v ramci predchadzajucich prispevkov asi vies, ako ma striaslo pri tej predstave...) tak cas asi ukaze =-) a na nieco umriet musim, nie? :-)
Odpovedať
beju - to mozno platilo o hak pred xy rokmi. ale dnes je uz tolko roznych druhov, presne site na kazdu zenu... a hlavne hentie bludy o antikoncepsii rozsiruje hlavne cirkev a farari bo ti su jednoznacne proti, bo je to udajne proti bohu, co teda podla mojho nazoru je pekna hovadina. ved aj za starych cias bezali bludy ze ked budu chlapy (abo aj baby) masturbovat tak im ochpateju ruky, a sex mimo manzelstva je nezdravi a pod. jednoducho BLUDY...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?