Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
Ahojte baby, tak aj ja budem mat obrad v TT buduci rok a tiez v hrubom kostole, tato otazocka by ma tiez zaujimala :o)...
Odpovedať
bajka ahoj ja tiez buduci rok...ale na matrike...asi neporadim, ale skusim sa niekde popytat
Odpovedať
Profilova fotka
bambulka, bajka: ja som mala svadbu sice v inom kostole... ale vysluzku - kolaciky, sme davali po sobasi - nam vonku pred kostolom gratulovali, a niekto z nasej rodiny zbehol do kostola odniest vysluzku, priznam sa, ze ani neviem kto presne :-) ale fararkovi sme vysluzku aj s vinkom dali uz v piatok, nakolko ho osobne pozname a ked sme roznasali rodine, do prace a znamym, tak sme odniesli aj jemu ;-) mozno niekto iný ma inu skusenost - zvyk...
Odpovedať
Dakujem Cerler, takze za sobáš sa neplatí?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, som tiež z trnavy a na budúci rok sa chceme brať. bude sa tu niekto vydávať na radnici? lebo ja áno, ale termíny stále nemajú a tak som zúfalá. a chcem sa spýtať, že odkiaľ si budete zabezpečovať autobus pre hostí? lebo SAD také služby neposkytuje a neviem na koho sa mám obrátiť.
Odpovedať
V Trnave je super autodopravca Stanislav Bohdan, on ma plno vacsich aj mensich autobusov.
Odpovedať
janina ja idem mat svadbu na budic rok a tiez ma hneva ze musime cakat do oktobra nech ich daju....
Odpovedať
Profilova fotka
victoria223: Ďakujem za odporúčanie, hneď som mu napísala, aby som si zistila viac. môžem sa ťa spýtať kedy máš svadbu ty a koľko vás asi bude? lebo nás cca 60 hostí +svadobní rodičia a my. a neviem, že kde by som to mohla mať, nakoľko v hoteloch sa organizujú väčšinou malé svadby (do 40 hostí). Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
biela.ruza : a kedy by ste chceli? my v máji. buď 21. alebo 28. podla toho, ktorú sobotu budú sobášiť. a nejak o 15,00 by som chcela. nevieš, že kto určuje termíny? že či len úradníčky, alebo na pokyn primátora? lebo sa mi to zdá dosť neskoro v októbri. máš už aj niečo vybavené? lebo bez termínu sa toho moc nedá...
Odpovedať
v july...a neviem, ale niekto vravel ze tam sobasia cely den do 8 vecera...tak neviem :-) ja aj o 2hej...a tie terminy sa robia podla toho jak sa robia v ten rok akcie nejake asi primatorske...takze nie priamo on, ale uradnici :-) no nemam toho takmer nic ked nie je datum..ted to bola myslim prva a tretia sobota...neviem ci to bude zmena , alebo rovnako...rovnako by mi to vyhovovalo
Odpovedať
Profilova fotka
no viem že sobášia až do večera. pred dvomi týždňami som bola na svadbe na radnici a mali to o pol siedmej večer. lenže ich bolo ani nie 20 a potom si išli len sadnúť na večeru do reštiky. preto to ja chcem mať najneskôr o 15,30, lebo ja budem robiť velkú oslavu. ty by si to chcela mať kde?
Odpovedať
janina...vidis nas tiez nebude ani 20 :-) takze pojdeme len na posedenie do restiky :-) ...a nevies od akej hodiny zacinaju sobasit???
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
aspoň nebudeš mať také veľké výdavky ako ja :-) to veru neviem od ktorej hodiny sobášia. skús tam zavolať a opýtať sa. ja som na mestský úrad volala už asi trikrát :-)
Odpovedať
haha az 3? pekne :-) ja som uz aj volala, lebo som xcela vediet ci nahodou predsa len nedavaju i piatky na sobas =-) :-| ...no a rok dopredu mi bolo blbe pytat sa ich na tieto detaily :-) ale xcela by som ta mat vlastnu hudbu a verse, snad to pojde...nevies o tom nieco? o tom co sa robi na obrade?
Odpovedať
Profilova fotka
no ja som tam vždy volala kvoli termínu, že či ich ešte naozaj nemajú. vieš čo, čo som bola teraz na tej svadbe, tak vzadu sedel jeden pri klavíry a hral, a potom dvakrát recitoval taký chlap nejaké básničky o láske a chvílu hrala huslistka. a to že si oni neobjednávali, tak to asi dajú každému. ale myslím si, že keby si im doniesla básne, ktoré chceš ty, tak zarecitujú tie. aj hudbu ti asi pustia akú budeš chcieť. ja by som ich chcela poprosiť nech zahrajú normálny svadobný pochod, lebo im hrali niečo iné. no a inak to prebiehalo normálne, najprv prečítala tá úradníčka žiadosť, ktorú oni predložili, potom mal príhovor aj sobášiaci. ale inak to trvalo dosť krátko. možno 10 minút.
Odpovedať
hmm...mali by hrat svadobne pochody... :-| ...ale tie maju svoje caro...no vies nexcem tam hocijake basnicky, ale svoje aspon co sa mi pacia...boze ta uradnicka a ziadost cela - to bude trapne :-|
Odpovedať
Caute trnavacky, neviete prosim, kde by sa dalo objednat nejake pekne luxusnejsie auto? Diky za radu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
bajka1: moja sestranica si zohnala auto cez darex
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, kočky, je to len na vás, či dáte alebo nedáte výslužku. Osobne si myslím, že keď nosíte výslužky šoférom a kaderníčkam, tak kňaz by si to tiež zaslúžil. V Hrubom kostole to ide ako na bežiacom páse, ale treba si všimnúť košík na milodary, ktorý sa dáva ku vchodu a zvyčajne ostane nepovšimnutý. Kostol vám vyzdobiť nedovolia, iba ak máte protekciu u kostolníka, alebo to máte vopred dohodnuté na fare, pretože tam bolo niekoľko hádok neviest, tak to zatrhli. Za obrad sa zvyčajne neplatí, pokiaľ aspoň jeden zo snúbencov má v Trnave trvalý pobyt alebo patrí do trnavskej farnosti. Inak je stanovený poplatok a líši obec od obce a fary.
Odpovedať
Dakujem za info :-)...
Odpovedať
Profilova fotka
biela.ruza: vieš čo, nebolo to moc trápne. povedala len niečo v tom zmysle, že týmto váš snúbenci žiadajú o uzavretia manželstva a na akom mene sa dohodli. no mali by hrať svadobný pochod, ale im nehrali :-) a potom si máš aj priniesť šampanské, a vzadu si aj s rodičmi a tým čo ťa sobášil pripiješ. no a oni si doniesli a pritom im dali nejaké, čo už bolo naliate predtým, že úplne vyprchané, bez bubliniek. že asi im dali to, čo zostalo tým pred nimi. :-)
Odpovedať
no ja si priveziem svoje basne a pripitok teda :-)
Odpovedať
len ma sklamalo ze to bude trvat 10 minut :-| ...ozaj a ktory den aky datum si to bola na tej svadbe?
Odpovedať
Profilova fotka
nie je tu niekto kto mal svadbu v hoteli phoenix v trnave? alebo nepoznáte niekoho? chcela by som viedieť nejaké foto, ako to tam vyzerá. bude nás vela a tak sa bojím, či sa tam pomestíma a či tam bude aj dosť veľký tanečný parket, nakoľko moja rodina je dosť akčná :-) biela.ruza: no radšej si prines prípitok a nech ho otvoria pred tebou :-) alebo musíš mať svadbu ako prvá, aby si ho po nikom nezdedila :-D
Odpovedať
jani na phoenix su pocula chvalu...a je tam otvorena terasa, velka, takze miesta bude podla mna dost...skusala si googlit nejake fotky? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja som počula chválu, ale oni prenajímajú veľkú sálu na poschodí pre 60 ludí a potom krytú terasu pre 60 - 120 ludí. každé zvlášť.vieš, a keď bude náhodou chladno alebo pršať, tak na terase to nebude dobré. ale keď je tej sály kapacita 60 miest, tak to sa mi zdá zase málo. nás bude viac pozerala som na googly foto, ale nič konkrétne tam nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
vo phoenixe mala kočka s nickom kamilka, ale už som jej album nenašla.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babule. po dlhsej dobe som tu opat.. a mam info ohladne toho hrubeho kostola- 30 eur sa tam plati. budeme tam mat totiz svadbu teraz v oktobri. a aj bratrancov bratranec sa tam zenil v maji a tiez platili.. a co sa tyka tej autodopravy,ja som ju tiez zhanala a nejak sa mi podarilo par firiem vykoumat,medzi nimi aj ten pan bohdan a este ini-nech je na vyber.. idem to mrknut v kompe a supnem to sem.
Odpovedať
Profilova fotka
takze k tej autodoprave: Da.sk, roben.sk, zobortravel.sk, stavislav bohdan, kamtobude.sk, borotrans.sk,slovaklines.sk,andrej fridrich, Ivan Románek ..
Odpovedať
ahojte baby predávam biele svadobné topánky kupene 22.8.10 s otvorenou špičkou 5cm opatok ak o niekom viete napíšte mi IP zle odhadnutá veľkosť. dakujem Mata
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?