Plánujete svadbu na rok 2014?

31. jan 2014670
  • hlasim sa do skupiny 2014. predbezny datum je 30. augusta. nic este nie je iste, v najblizsich mesiacoch ideme omrknut restiky 🙂

• Tak mi sme tiež dnes stanovili pevný termín svadby 20.9.2014 😃 čakáme na moje promócie. A dohodli sme sa že v máji pôjdeme vybrať sálu, lebo tá,ktorú chceme mi, máva dosť plno a najmä v septembri.Ale už sa veľmi teším. 🙂

• My plánujeme posledný aprílový víkend, ale kedy začať s prípravami, to netuším.

• Sponzor fóra
  • aj ja sa pripájam 🙂

• aj ja sa pripajam dievcata 😃 , termin na maj 2014 😵

• taky taaak 🙂 môj starý sa tvrdošijne držal roku 2015 ale nedávno z neho vypadlo, že nech rátam s tým že to môže byť aj prv 😃😃😃

• @pomme  ahoj pomme, videla som ze mas ako bydlisko francuzsko, znamena to ze tvoj nastavajuci je FR? moj teda je a hladam nejakeho prekladatela, mas nejaky tip?

• kedze sa nejedna o planovanie olympiady, ak by sme mali termin v 2014 asi by som si este tento rok s pripravami hlavu nelamala 😉

• ahojte, aj my budeme mat svadbu v roku 2014, predbezny datum je 27.9. 🙂

• @kristina_t  Ahoj, áno, aj môj je Francúz 🙂 Zoznam súdnych tlmočníkov FRJ máš tu: http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_reg/jaspiw_mini_regt_vyber_hl1.asp Stačí si len zadať kraj a/alebo okres. 🙂 Ako tak pozerám, veľa ich v BB kraji nemáte (resp. žiadneho 🤔 ), ja jedného poznám, ale je v KE. Skús kontaktovať niekoho z tej stránky, dobrý tlmočník nemá problém sa presunúť 🙂

• @pomme  Super dakujem krasne, a musi to byt sudny tlmocnik? Nestaci niekto, kto je schopny prelozit?

• @kristina_t  Pokiaľ mi je známe, mal by to byť súdny tlmočník 🙂 Súdny tlmočník má štatút znalca; porovnala by som to k notárovi - tak, ako notár, aj súdny tlmočník potvrdzuje svojou pečiatkou správnosť zápisu. Ja by som teda neriskovala, že mi raz niekto povie, že z tohto dôvodu je môj sobáš neplatný, lebo si nedajbože niekto zmyslel, že môjmu snúbencovi možno tlmočník tlmočil zle. Ale tak ja sa vydávam najskôr vo Francúzsku, mám tu dva diplomy z fra univerzity v oblasti, ktorá dokladuje moju znalosť francúzštiny a preto tlmočníka neriešim 🙂, len som sama prekladateľka tak ti hovorím, čo viem.

• @kristina_t  Inak, ak sa môžem opýtať - bývate na Slovensku? 🙂

• aj my plánujeme svadbu 4.10.2014. Máme zajednanú sálu, ale iba preto,lebo je dosť vyťažená diskotékami a stužkovými. Ostatné veci začneme riešiť asi až budúci rok🙂

• @pomme  diky za info, musim to poriadne nastudovat, lebo kamoska v cechach to nemala, a zase ceska legislativa je relativne podobna tej slovenskej, tak uvidime. my byvame vo svajciarsku, takze vsetko riesime na dialku... vy mate kedy svadbu?

• Sponzor fóra
  • ahojte, my mame svadbu 17.5.2014...inak aj ked mame cirkevny sobas musi tam byt tlmocnik? moj je belgican, rodna rec franina, doma rozpravame anglicky, a knaz vie anglicky...obrad bude slovensko anlicky 😃 aj tam musi byt prekladatel?

• Vždy sa mi zdalo, že plánovať svadbu viac ako 9 mesiacov dopredu je úplne šialené, ale nakoniec sme to nedodržali 😃 Termín máme 6.9.2014, máme rezervovaný hotel kde bude hostina a momentálne hľadáme fotografa a kameramana. Tieto základné veci, ktoré musia byť kvalitné a vyžadujú aj osobné stretnutie zháňame v predstihu, pretože svadba bude na Orave, obaja pracujeme v BA a domov jazdíme len raz mesačne na víkend a to nestihneme obzrieť všetko čo by sme chceli.

• Ahojte, my sme si tiež vybrali dátum až na budúci rok, lebo sme obaja pracovne veľmi vyťažení a nechceli sme sa potom plašiť s prípravami. Termín máme 13.9.2014 😃 Ale poviem vám, že už teraz je problém nájsť vyhovujúci priestor na svadobnú hostinu, hlavne kvôli počtu hostí, ktorých plánujeme pozvať 🙂 A to sme spod Tatier... takže si myslím, že nikdy nie je skoro začať 🙂

• @kristina_t  dátum tej francúzskej ešte nemáme, čakáme na papiere z veľvyslanectva aby sme mohli ísť na matriku 😦 a na Slovensku to bude len pohostenie, nie taká tá klasická svadba, takže uvidíme, ako sa dostaneme z práce 😬 je to zvláštne celé... a Tvoj nastávajúci je Švajčiar? nekomplikuje to veľmi papiere?

• @pomme  aha, no vidim ze je to teda riadna byrokracia, nie on je francuz, a zatial som vobec nezistovala co potrebujeme... aj tak to planujeme az buduci rok v juni, takze sa mi to zda este relativne skoro...

• @kristina_t  v podstate nič extra nepotrebujete, náš problém je hlavne v tom, že my žijeme vo Fra a slovenskej ambasáde troška trvá, kým mi dodá papiere - ale nie je to nič strašné 😉

• @saintovci  nie nemusi tam byt tlmocnik, ide o to , aby ste obaja rozumeli textu o co vlastne ide

@kristina_t  @pomme   tlmocnik nemusi byt sudny, staci ak to je niekto z rodiny, mali sme to tak,, takze viem, ze vo fr. to nemusi byt sudny tlmocnik, ale moze sa to lisit od radnice

• @cappucinko  super dakujem, ja som tiez zazila dve take svadby ze to prekladal obycajny clovek, co ovladal jazyk!

• my máme termín 5.7.2014 a máme zarezervovaný kostl, keďže sme si vybrali taký v ktorom je dosť veľké svadobné terno ale stojí to za to a rozhodujeme sa medzi niekoľkými alternatívami hostiny, vybrali sme farbu a pod. od leta chceme riesišiť všetko už vážnejšie aby sme potom nemali stres 🙂

• no aj my budeme mať svadbu v roku 2014, presnejšie 20.9.20014 🙂 a už máme rezervovanú sálu, kameramana, DJ a onedlho ideme vybavovať kostol.....no a ostatné má ešte čas 🙂

• My tiež plánujeme na 2014 a to v máji, máme už sálu, hudbu a kameramana 🙂 ostatné budeme riešiť priebežne cez leto, aby potom neboli stresy 🙂

• Katkakis, nenechaj sa znechutit antipomocnymi prispevkami. 🙂 Podla mna je planovanie velmi individualne, zalezi od toho, kde chcete mat svadbu, aky mate rozpocet ci je nieco, co bezpodmienecne chces mat a podobne. My planujeme svadbu tiez v roku 2014, napisala som par mailov ohladom saly, hudby. Planovanie neprehanam, ale kedze po 2 telefonatoch som zistila, ze 80% terminov v miestnostiach, kde by mi to vyhovovalo, je uz rezervovanych, asi radsej skor ako neskoro. 🙂 ak si predstavujes svoju svadbu na zahrade, tak sa nemas kde plasit. Ak v kastieli, tak radsej teraz 🙂

• 31.05.2014 🙂🙂 vo Zvolene.

• Tak my mame termín 19.07.2014,už by bolo načase riešiť aj ostatné veci...

• 30. 08. 2014 🙂 a zatial len fotograf a sala 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Jan Ducko
    Žilina
    https://www.instagram.com/ducko_foto_jano/

Bude mi potešením zachytiť jedinečné okamihy Vášho svadobného dňa.
    Náš priestor...Váš príbeh...Očarujúci hotel s rodinnou atmosférou a veľkým srdcom pre Vás
    Fotograf pre najkrajšie okamihy vášho života, ktoré vám zostanú zachytené v podobe neopakovateľných záberov na ktoré budete vždy radi pozerať.
    Články od našich partnerov
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
    Archív článkov od partnerov