Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte holky, tak jsem čerstvě zaregistrovaná členka a od včerejšího dne mám rezervovaný termín 2.10 2010 svatební hostiny. Mám přesně 3 měsíce nato, abych vše zařídila. Tady čtu, že to někteří plánují rok nebo půl roku dopředu, tak myslím že mám co dělat. Nemám ještě vůbec nic, jen rezervaci hostiny :-N. Doufám, že mi teď neodpovíte, že to nemám šanci stihnout, to by jste mi dali :-| . Dnes se jdem podívat na snubní prstýnky a další týden projdu obchody se svatebními šaty. Jéé už se těším :-D
Odpovedať
evikmiluna: neděs se, já začala brzo, protože mám celkem intenzivní práci a nemám na to čas, takže když si některý týden na něco vzpomenu, tak to zařídím a nestresuju se. Taky mi to vyhovuje z finanční stránky - na drobnosti a prkotinky je víc výplat, takže jsem kupovala a tešila se postupně. Ale znám lidi, kteří si krásnou svatbu zařídili za tři týdny. Myslím, že stíháš krásně, jde jen o to, jak moc perfektní ji chceš mít...když z toho nebudeš dělat galashow, nevidím důvod, proč by ses měla stresovat :-) držím pěstičky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
evikmiluna: buď naprosto v klidu, jediné v čem opravdu držím palečky je výběr šatů, protože co tak slyším, tak ty je opravdu lepší vybrat s předstihem, protože pak jsou ty nej zarezervované. My taky nemáme plno věcí a nehroutím se z toho. Jinak samozřejmě na prstýnky jsme se nedostali, takže snad tento týden. A trochu mě začíná děsit to, že nemáme oznamka, protože nic nemůžeme vybrat. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se jdu taky přidat k tomuhle super termínu ... trochu také nestíhám, na termínu jsme se dohodli cca pred mesícem a nakonec máme tedy už zamluveno místo obřadu (na matriku jdeme až 6.8., protože to rodičům zatím tajíme, takže můj drahý se nemůže dostat pro rodný list do šuplíku u rodičů v obýváku:) ), potom máme domluvené místo hostiny, penzion na přespání přespolních hostů, fotografa, domů nám před týdnem přišly prstýnky a právě makám na oznámení. Už jsem ho vytiskla, teď ještě zkompletovat. No a zítra se chystám poprvé na šaty a musím se přiznat, že pro mě jsou šaty největší opruz ... nerada nakupuju oblečení, nebaví mě to slíkání a oblíkání a vůbec na tohle moc nejsem, ještě že se trochu ochladilo :)
Odpovedať
evikmiluna: za tri mesice se toho da zvladnout spousta. Kdy uz mas misto a termin tak je to nejdulezitejsi vyrizeny. Ale asi to ted pujde vsechno rychle najednou:-) mela si uz cas premyslet o hudbe a fotografovi a kameramanovi? Spolu s satama to sou myslim veci co bys mela vyridit nejdriv. Prstynky vam udelaji do mesice, kdyz spechas i rychleji, ale tyhle veci byvaji dlouho predem rozebrany... hodne stesti:-) a kde bude vase svatba?
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, zdravím po dovolené na Islandu, bylo to úžasné a vůbec se nám nechtělo zpět. Úplně jsem tam zapomněla na přípravy svatby, nějak to tam bylo nepodstatné. Každopádně už máme necelé 3 měsíce do svatby, tak asi začnu stresovat. Maithai, koukala jsem na ty tvé maňásky a jsou moc hezcí! Fakt se ti povedly, jsi šikovná. S bráchou profi fotografem stvoříte určitě krásný oznámení, fakt se na to těším. Já budu muset pohnout na tom grafickým zpracování toho našeho... I když teď budu asi probírat fotky z dovolený a kochat se a smutnit, že už tam nejsme..
Odpovedať
Profilova fotka
Na Island bych se někdy taky ráda podívala, závidím :) ... ale letos mě trochu potrapila islandska sopka, málem jsme kvuli ni neodleteli na dovolenou, ale nakonec nas pustila tam i zpatky, takze jsem ji ty nervy odpustila :) ... Jinak my budeme mit obrad na tvrzi Zumberk u Novych Hradu, chteli bychom byt na obrad venku, ale asi bude zalezet na pocasi, kez by bylo babí léto :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Svatební hostinu budu mít v naší vesnici nedaleko Prostějova. Máme postavený nový kulturák. A svatby se tam konají nově od tohoto roku. Oddání se bude konat na radnici v Prostějově. Z těch svatebních šatů mám trochu strach, snad ten výběr tam ještě bude :-S. Nikdo to z rodiny ještě neví, jsem zvědavá na jejich reakce a na to, jak nám budou pomáhat, nebo aspoň radit s přípravou svatby ;-) . Ještě že existuje tato stránka, věřím, že mi hodně pomůže s přípravama :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky a když jste si šli zkoušet svatební šaty, byl u toho Váš nastávajicí, nebo mám jít s kámoškou? Já nevím jestli se to smí, brát chlapa s sebou a projíždět svatební obchody.. Aby na mě prodavačky blbě nehleděli, kdybych tam přišla s ním.. =-)
Odpovedať
Profilova fotka
evikmiluna: ja taky uvazuji jit se svym skoromanzelem :) ale taky jsem slysela, ze by u toho nemel byt..tak nevim..samotne se mi nechce. prece jen bych chtela znat jeho nazor!
Odpovedať
Profilova fotka
ženich by dle tradic neměl vidět nevěstu ve svatebních šatech až do svatebního dne, protože to údajně nosí smůlu... Fakt je ale ten, že tak polovina nevěst si vybírá šaty za ženichovy asistence.. já bych vám holky doporučila spíš nějakou kritickou kamarádku, která vám narovinu řekne, jestli vám to sluší nebo ne a pokud chcete, aby i ženich posoudil šaty, tak mu spíš ukažte jen fotky. Většina chlapů je z nákupů otrávená a nemyslím, že by je bavilo vybírání šatů pro nevěstu. Moje šaty ženich neviděl a do svatby neuvidí, oba jsme chtěli tradici ctít, ale nebojte, že by na vás někdo v salonu koukal blbě, podle mě nebudete vyjímky :o)
Odpovedať
Profilova fotka
No, že by u toho neměl být je jen pověra, prý to jakože přináší smůlu, takže já to dnes absolvovala s budoucí svědkyní a vzhledem k mé nechuti zkoušení oblečení jsem nakonec vybrala hned v prvním salonu .. vím, že by si to člověk měl rozmyslet a vykoušet toho co nejvíc, ale zkusila jsem patero šaty a hned ty první se mi líbily nejvíc a hlavně mi seděly jako by byly ušité na mě, narozdíl od těch ostatních. Nejvíc mě dostalo, že jsem původně chtěla úplně ty nejjednodušší obyčejné, hladké a nakonec mám zdoběnější, zjistila jsem, že ty úplně hladké vypadají tak nějak obyčejně a jedny vypadaly dokonce jako kdybych na sobě měla natočené bílé prostěradlo :) ... takže nakonec mám krémové s výšivkou od Pronovias ...hodím je do galerie, tak kdybyste chtěly, tak můžete dát vědět, co si o tom myslíte ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
hani811: šaty jsou krásné a jestli pod tím bylo tvé tělo, tak bych nic neřešila. Jsi krásně hubená a sluší ti. Já jsem si taky zamluvila šaty,které jsem měla na sobě jako první, sama sobě jsem se v nich líbila a doufám, že budou spokojený i ostatní. Jinak včera jsem udělala radikální řez a během hodiny jsme dali dohromady oznamko, za další půl hodinu jsem měla v mailu grafický návrh a bylo hotovo, dokonce mi i psala ta paní,že takhle rychlou zakázku ještě neměla :-D Tohle není pro mě tak důležité, protože to stejně všichni za týden hodí do sběru. Dám vám ho do alba.
Odpovedať
Profilova fotka
brixinka: yep, to tělo pod tím je moje ;-) ... jen jsem uřízla hlavu, kdyby na to čirou náhodou narazil někdo známý, tak aby to nevyslepicil do okolí, nikdo kromě svědků o tom neví :-) s oznamkem trochu zavidím, já jsem si s tím docela zamakala, nejdřív jsme měli jedno, které ale bylo uplne v jiných barvach nez svatba (tematicky podle mista zasnoubeni), a drahy nastavajici do toho tak dlouho kecal, az jsem ho uplne prekopala a udelala tematicky podle svatby ... tiskli jsme sami, ale prace je s tim az az, tiskla jsem to na papír s vysokým rozlišením, podlepovat to budu čtvrtkou (aby to bylo pevnější) a přes to je ještě pauzák a mašlička z lýka ... takže práce až až a nejvíc mě zlobí lepidlo, dělá občas hrudky, ale tak stejně si to nikdo schovávat nebude (kromě asi maminek), řekněmě, že každé jedno je originál ruční práce :-D
Odpovedať
Ahojky holky, tak já mám domluvenou konečně floristku i s cenou za všechny propriety, stále čekám na ĺampionky přání a hurá: o víkendu jsme nafotili oznamko a kartičku ke svatebnímu stolu, během dneška chci domyslet text a poslat bráškovi, aby nám to do konce týdne graficky ztvárnil. Vybrala jsem si pěkné písmo, myslím, že to bude paráda. Jen se pořád nemůžu dopočítat počtu oznamek a zvacích karet k hostině - přikládáte je i dětem do obálky, nebo je atuomaticky pokládáte za hosty? Já jsem přemýšlela, že je tam hodín jen dospělým a všechny adresáty napíšu jmenovitě na obálku... Kdy budete oznámení posílat? Abych stíhala. :-) díky!!
Odpovedať
Profilova fotka
mITHi: já až v září :) Jen pozvaným dřív :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, tak mi včera umřel pc, zrovna když jsem chtěla dát oznamko na albíčka, takže to za chvilku napravím. Já jsem počítala jedno oznamko na jednu skupinu (např. brácha, švagrová a synovec a další oznamko zase další brácha a tak podobně). Jinak prý se mají posílat tak 2 měsíce předem, jelikož mám celou rodinu 100km daleko a tím i některé kamarády, tak těm to dám při nejbližší návštěvě a ostatní rozešlu tak ke konci srpna.
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme rozesílat během srpna, začátkem srpna to oznámíme rodičům a pak postupně ostatním a pozvánky budeme dávat vždy k oznámení jedno na rodinu (a adresáty jmenovitě vypíšu na adresu, protože bohužel máme některé členy rodiny, které si na svatbě mít nepřeji, tak doufám, že to podle adresáta pochopí).
Odpovedať
Já si právě říkala tak v polovině srpna, měsíc a půl předem, to bude akorát. :-) Děkuju za rady, těším se na oznamko brixinko!!! Fotky na podklad máme úžasné, teď se mořím s textem.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, poraďte, kde nakupujete věci na výzdobu...?
Odpovedať
V prodejně pabetex, částečně ikea. :-) velká část samovýroba. co konkrétně sháníš?
Odpovedať
Profilova fotka
No vlastně všechno. Tam, kde máme hostinu by klidně vše zajistili, ale bojí se, aby se trefili do vkusu a hlavně barvy, takže jsme se domluvili, že si to koupíme sami a oni to pak už jen nastrojí. Nechci to mí nějak přeplácané, ale hezky ozdobené. Koukala jsem na různé weby, ale na jednom je levnější to, na druhém zase něco jiného, tak jsem chtěla jen vědět, kde to kupují ostatní, jestli má někdo s někým dobré zkušenosti. Podívám se na pabetex. Děkuju ;-)
Odpovedať
muj chlap mi vyhlasil informacni embargo na svatebni saty. Tolik moc sem od nej chtela, aby se podival aspon na fotky a mi pomohl s vyberem a on ze ne a v zadnym pripade. Dokonce to dotahl tak daleko, ze ani nechce vedet jaky budu mit pradlo. Kdyz uz tak uz, chce byt prekvapeny uplne ze vseho. No tak sem si rikala, ze moje saty jsou prece jen pevny, maji dost vrstev latky, to kdybych mela pod nima neco barevnyho ani by to neprosvitalo... no a to by pak bylo urcite prekvapeni :-)
Odpovedať
brixinka: tak pabetex je spíše stužkový obchod, mají všechny barvy, matroše šířky... zbytek jsem kupovala tak různě po netu, většinou podle ceny no...
Odpovedať
a svíčky a některé další drobnosti dokoupím v Ikea :-)
Odpovedať
Ahojky holky, tak dnes mi přítel sdělil, že máme také zarezervovaný tento termínek ;-) Chtěli jsme 10.10.2010, ale po přečtení diskuzí jsme se rozhodli pro začátek měsíce (10.=neděle:-(). Takže asi tuto sobotu to oznámíme rodičům a hurá do zařizování... také mám obavy,zda vše zvládneme ;-) Mimochodem, vloni jsme se seznámili na svatbě kamarádky :-N
Odpovedať
blanka.I : chtala jsi svatební kytičku?? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Když už je tu ten dotaz na chycení svatební kytičky, plánujete některá z vás tenhle americkej zvyk na své svatbě? Já asi házet nebudu, dvě si nechat dělat nechci a tu svojí nechci zničit, nehledě na to, že bývají hodně těžké, nerada bych někoho trefila do hlavy ;-) Jinak já loni byla v říjnu na svatbě kamarádky (je ze Slovenska, svatba byla v Karviné) a podle slovenskych zvyku se svatebni kytice nehazi, nevesta si ji necha, ale po cepceni (neveste se sunda zavoj a nanda cepec), nevesta vybere svobodnou holku mezi hosty, ktere da svuj zavoj na hlavu a znamena to to same, jako kdyz chytite kytku. No a kdo myslite, ze ten zavoj dostal ... :-D no já a vůbec jsem to necekala a hned jsem se tam rozbrecela, to bylo fakt žůžo :), ale bylo to hezky, dojemny ... a pritel si toho ani nevsiml, byl nekde fuc mimo sal a nechapal, co me na tom dojalo ... ach ty chlapi ...
Odpovedať
Profilova fotka
hani811: já byla loni v září na svatbě budoucí švagrové, kytku házela... ale kytka skončila v guláši:o)
Odpovedať
Já budu mít lilie a tyto překrásné křehké květiny ( a taky pěkně těžké), rozhodně házet nehodlám... :-) je to amerikovina, my máme valašskou svatbu. howk :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?