Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@nikuska1987 ja deti uplne zboznujem a je to take prve v rodine, ked pisala ze dnes ide rodit tak mi az slzi vysli...:D ale ja som taka citlivka...:D ved som sa tak bala ze pocas svadby budem iba revat alebo hadzat ksichty aby som nerevala... Ale nakoniec nebolo ani jedno anii druhe..:).. ale strasne rychlo ten cas od svadby ubehol.. Ani sa nenazdame a budu uz dva roky
@puffu heeeej???? tak to je super ze mas tak velmo rada deti a ze to tak prezivas ,....ja skor uprednostnujem karieru, zabavu pred rodinnym zivotom :-)))) aj ja som citliva tiez ma hocico dojme a rozplace ......to som sa aj ja bala ze sa rozplacem a este knaz pocas kazne vravel pribeh ze dievca dostalo rakovinu hospitalizovali ju v nemocnici jej priatel si ju zobral a ona o 2 dni zomrela no ked som to pocula som myslela ze sa tam rozplacem ako to bolo strasne emotivne + odobierka a odcepcenie ale nastastie som neplakala ....tomu ver velmo rychlo mi to ide, ale nelutujem den D
@nikuska1987 ani my nie..:) sme velmi radi ze sme si vybrali august 2011 a ze sme mali presne vsetko tak ako sme mali... a ze sa nǎ manzelsky zovot paci..:) ale uz sa tesime kedy uz budeme na sr a uzivat si rodinnu pohodu..:) nas uz oboch lakaju deti ale tak treba mysliet aj hlavou nie len srdcom takze cakame... ale kebyze sa pritrafi tak sa budeme tesit a prisposobime sa...
@puffu presne si vystihla podstatu :-)))))) tak to verim doma je len doma a uvazujete spravne tak ako my najprv byvanie a potom deticky....vcera som bola vecer u svagriny ta je v 7 mesaci a vravela ze strasne je dieta financne nakladne ...ozaj uz by mal byt drobcek na svete
@nikuska1987 ano uz je..:) narodil sa kratko po 20hod a vola sa Matthias, ja som si myslela ze davaju normalni slovensku verziu Matias ale tak to mna uz netrapi..:D ale je krasny...:) oci a nos ma po svagrinke a usta po svagrovi... Aspon tak to vidime my..:) Ako myslim si ze sa ani nenazdame a budeme rodicmi aj my aj vy... Cas ide velmi rychlo a okolo prerabky to pojde este rychlejsie podla mna...
@puffu tak gratulujem k titulu teta :-)))) hej??? podla mna vsetci novorodenci su rovanky heh...tak to ano lebo tak rychlo leti ten cas len vy istotne skor budete rodicmi ako mi :-)))) pojde lebo clovek je zaneprazdneny dni utekaju rychlejsie ako ked sa clovek nudi
@nikuska1987 vies co ja si niekedy myslim ze tu budeme dlhsie...:( podla mna sa to predlzi a bude to stat viacej ako predpokladame...:/ no sama som zvedava... ale tak boli by sme hlupi kebyze nedostaviame dom a pojdeme domov, a deti su neskutocne draha zalezitost, ja co som len tak pocitala priblizne vybavu uz aj s kocikom a uplne vsetkym tak nejakych 5000e sice pri druhom to uz bude lahsie lebo vsetko podedi.. Aspon take veci ako koliska, kociar a take prkotony.. Takze kolko len na deti treba setrit...:(. no inak som vcera nasla moji vytuzenu postet v akcii o 200e , kebyze mam kde dat tak kupujem...:D ale potom som len tak cekla ci nenajdem v uk a nasla som za £259 co je 300e, u nas je v akcii za 690, a inak stoji 990e bez matracu.. Hmm .. Poriadny rozdiel... Mozno objednam kamion a vse nakupim tu...:D
@puffu waaaau5000 eur???? vy to tusim s tym dietatom myslite vazne ked uz pozerate vybavicku atd.....heh tak pre mna je priorita byt, skola a najist si robotu :-))))) akurat sme vcera so svagrinou rozoberali ake je prve dieta financne narocne kolko to stoji penazi ona ma tu vyhodu ze nejake vecicky zdedila po 2 svagrinach :-))) koksoooo ake cenove rozdiely a este ked k tomu porovname platy na sk a v uk dobreeeeeeeeeee sa oplati :-)))
@nikuska1987 ved prave, rozdiely riadne, aj sme boli pozerat kociare asi pred mesiacom..:D lebo som vravela ze mam vybrati kociar a ze to bude akoze moje bolestne no a chcel si ho tomas vyskusat tak aj kociar vyjde o takych 300e lacnejsie tu v uk.. Tak my deti posuvame uz dlhsie, ked sme stanovili datum svadby januar 2010 tak sme chceli mat deti hned po svadbe, potom svadba stala viacej ako sme predpokladali, navrhli si vacsi dom tak sa dom presunul na rok neskor a tym padom sme hovorili ze pockame tak pol roka az rok, no a potom ze od dvoch rokov a teraz uz fakt nevieme..:D budeme radi ked by sme zacali riesit do tomasovej 30-tky co je o rok a pol.. takze my sa o detoch bavime uz asi cez 3 roky...
@puffu to uz teraz chcete kupit kociar???,,,,to ste mali prvy termin januar 2010?? ten august 2011 to bol druhy???vam sa stale tie plany menia ale tak aspon mate v tom jasno co je pravda ste aj dlhsie spolu ako my.........ja mam z manzela take zmiesane pocity, on sam akokeby nevedel ci chce alebo nechce mat dieta ja mam v tom uplne jasno,,,,,,nechcem, ale keby sa pritrafilo tak by sme ho mali
@nikuska1987 nie.. V januari 2010 sme si povedali ze sa v auguste 2011 vezmeme, kocik nekupujeme...:D len ho tomas chcel vidiet ze aky je ked ho tak ospevujem a chcel ho vidiet ci sa mu paci ked uz tolko penazi stoji a ja som vravela ze ten kociar chcem ako bolestne(porodne, darcek po porode) a ze iny kociar ani neprichadza do uvahy..:D my sme spolu 6 a pol roka.. Tak to ano mame celkom vo veciach jasno len si clovek mysli ze to stihne dovtedy a nakoniec musi prekladat a posuvat.. Ale my radsej posunieme deti akokeby sme ich mali teraz robit a potom premyslat ze co dalej ale hlavne ze sme rodina... Chceme si odtiahnut radsej teraz a pracovat na 120% a dufam ze sa nam to v buducnosti vrati trosku jednoduchsim zivotom...predtym sme sice uvazovali nad uverom, pred rokom sme si povedali ze skusime bez uveru a ked tp pojde aj bez neho tak by to bolo super, ak nie tak zoberieme neskor na zariadenie alebo neviem... takze hlavne pre tento dovod sme posunuli deti a stale sme v uk.. ale nestazujeme sa, myslime si obaja ze sme sa rozhodli spravne a deti pridu aj ked budeme o niekolko rokov starsi, pokial nemame po 40tke tak je vse v pohode...:D
@puffu aha u nas to prislo tak ze som bola v praci a manzel mi volal nech si vyberiem datum sobasa bud 6.8 alebo 3.9. to bolo v oktobri rok 2010 no som bola v soku :-)))) ahaaaa take bolestne heh ...my 3,5 roka presne tak ako si to napisala pokial nemusite uver si neberte to je zavazok na nejakych 20 -30 rokov ani sme chvalabohu nepotrebovali uver ...lebo clovek nikdy nevie co bude zajtra a nie este o 10-20, 30 rokov.......uz dnes je zla ekonomicka situacia nielen na sr ale aj v ostatnych statoch eu a vyzera to tak ze to aj nadalej pojde dolu vodou :-((((( stale hlasia zamestnavatelia hromadne prepustania
Článok sa načítava...
@nikuska1987 a to bola zaroven aj zasnubenie alebo ste uz boli zasnubeni pred tym? My sme boli uz zasnubeny rok predtym...a tak to priblizne vychadza ze po 2 a pol rokoch sme sa zasnubili a po dalsich 2 a pol rokoch od zasnub bola svadba..:) no inak uz bol vcera kurier po baliky, nakoniec boli 3 takze som rada, ale 3 pary topanok som nezabalila...tie odoslem nabuduce...no a v pondelok alebo utorok by to uz malo byt na sr, dnes mal svokor odoslat zmluvu o domene, pokial im pride bude asi u utorok, musia ju spracovat, poslat mi fakturu na zaplatenie, cakat par dni pokial im nabehne platba a potom by to uz malo byt zaregistrovane takze dufam ze nam ten tyzden do otvorenia bude stacit...:D este vsetko prerabam lebo som zala zle pocty kusov, bola napisana merna jednotka ks, tak ja som davala pred ks pocet kusov kolko mame, no a dnes ked som nastavila aby mi pocet kusov odpocitaval tak mi vyhodilo dalsiu kolonku a tam treba davat pocet kusov a to ks je iba oznacenie, sa to da zmenit na kg, cm, ks a tak...no ja som to zle pochopila takze to prerabam...:/...ale tak co uz...ucim sa...:D..este urobit potom pro ucet aj na konovi a zapisat sa do zoznamov na nete a bude menej roboty...
@puffu nie zazasnubenie sme mali 8.8.2010 to som sa vratila z dovolenky a manzel ma na druhy den zobral na vylet do rajeckych teplic, nechcel mi povedat dovod,,,,,najprv ma pozval na pizzu, potom sme sa isli prejist okolo jazierka a tam ma poziadal o ruku, nasledne sme sa isli povozit lodkou a na zaver ma pozval do restauracie, ktorej nazov sa zhodoval s mojim menom :-)))) takto zasnubi boli 8.8.2010 a svadba 6.8.2011 do roka a do dna heh....tak sa nenudis heh ja som dosla zo skoly, kusok som upratala a teraz hladam detom darceky na vianoce
@nikuska1987 tak to je super ze ste to vsetko stihli za rok...my sme za rok nestihali, lebo sme boli doma vlastne iba 2krat za ten rok a pol, vianoce nepocitam ked sme boli doma lebo to sme nerobili nic kedze su sviatky.. a za tie 4 tyzdne co sme boli doma sme mali toho viac nez dost...prvu nauku sme mali uz v auguste 2010 cize rok pred svadbou...ale si predstav ze sme chceli jedneho fotografa a pisala som mu v januari 2010 ze si ho chcem rezervovat na august 2011 a napisal ze je plne obsadeny az do septembra 2011...som ostala uplne vyhukana...a to som mu isla pisat este s malou dusickou ci ma nevysmeje ze co tak skoro...:D ale nejako mi to neprislo ako dlha doba, ten rok a pol zbehol velmi rychlo...a rok a pol ako manzelia stravime na svadobnej ceste...:) uz sa neviem dockat....sa nenormalne tesime na dovolenku...si ani nepamatam kedy som mala 16dni volna...:D
@puffu my sme zacali hned od novembra vybavovat svadbu som mala vtedy na starosti 2 veci robotu a svadbu tomu som sa venovala 100 percent tolko som presedela na nete pri hladani svadobnych veci a pri pripravovani svadby :-)))))kazdy sa ma pytal ci som tehotna ked sa ideme brat....ako sila :-))))) aj my v lete co chceme ist na dovolenku tak by to mala byt svadobna cesta, lebo po svadbe sa nam hned naskytla lupa bytu, tak sme si urobili mini svadobnu cestu do tatier na vikend, ale bolo supeeeeer , ale teraz by sme chceli ist niekam k moru :-))) na svadobnu cestu kam odite??...uz mate vybratu aj vianocnu dovolenku????
@nikuska1987 vianocnu zatial vybratu nemame a uvidime, zatial asi najskor vychadza Fuerteventura alebo Lanzarote, Karibik je strasne drahy a 8dni vyjde drahsie ako 10dni...:/ takze to asi odpadava hoci sme tam chceli ist najviac lebo je tam okolo 30stupnov...na Fuerteventure je od 20 do 25 takze nic moc ale tak ideme si najma oddychnut a teplo budeme mat vo februari...vo februari ideme na 16dni a Maldivy...uz mamepovyberane vylety na ktore chceme ist, a vychadza to tak ze 7dni budeme mat relaxacnych a dalsich 7 dni budeme mat poznavacich...:D, robime si aj taku obnovu slubu, pisala som do rezortu kde ideme ci nieco take ponukaju a ze priamo na mieste sa da dohodnut tak som zvedava, ak to bude drahe tak si urobime iba taku romantiku na plazi...:D...ono chceme sa pofotit pri vode a tak...tak preto ta obnova...na to prisiel tomas v aprili...:D som mu pvoedala ze ma mrzi ze smesa nepofotili pri vode a tak a on na to ved ideme na svadobku tak si kup saty a sa pofotime tam...:D tak som si kuila take plazove saty, este tomovy kupime vybavu a mozeme fotit...:D tak som velmi zvedava ako to dopadne a ci sa nebudem hanbit...:D
@puffu ja som vcera videla aj kubu od 1300 e a dominikansku republiku tiez tak nejak od 1300 - 1500 eur ........oooo Maledivy heh isla by sooooom :-)))))) budete mat krasnu svadobnu cestu......tak mozno este teraz budu nejake vianocne akcie ...pootm cakam nejake fotecky tu na MS.......ja by som chcela ist na Mauricius velmi
@nikuska1987 my sme nad mauriciom tiez rozmyslali, ale ideme na taky ostrovcek ktory je iba 300m dlhy takze si chceme vyskusat take nieco...aj Jamajku sme chceli...no nakoniec vyhrali Maldivy...:) tak my pozerame iba all in, take polpenzie alebo plne penzie nepozerame, tu dominikanska ide od 1650libier all in , co je skoro 2000e na osobu na 8 dni, 10dni all in najdes aj za 1400libier, a to je veeelmi vela a maldivy nas vyjdu dost draho kedze tyzden budeme byvat aj v tom domceku na mori tak hladame nieco do 2000libier teraz pre oboch lebo by sme inak asi skrachovali..:D..ale uvidime...este mame priblizne 10dni a potom uz nieco objedname...egypt ide za 950libier a ta Fuerteventura za priblizne od 650 a viac...a za egypt nie som ochotna davat tolko vela...
@puffu vsak treba ist pozret ked je moznost :-}}}}}} preco nejdete cez slovensku cestovku??? ved to vas vyjde lacnejsie ci chcete letiet priamo z uk??? koksosoooo vsetci mi pisu nestiham odpisovat .......zevraj aj v maroku je krasne to je niekede v afrike ale nie pri mori tusim niekde v stredozemi :-)))))
@nikuska1987 preto ideme na dovlenku k moru lebo letenky na sr nas vyjdu aj s taxikmi a batozinou 1000e, a to su iba letenky...tak preto letime z uk niekam k moru a nie na sr lebo nas to vyjde narovnako..:D...kebyze sa lacno dostaneme na sr tak ideme na sr ale za 1000e nejdeme urcite+ nam treba vreckove ...a mozeme byt doma iba 8dni co je nic a akurat tie najdrahsie dni musime letiet, pred novym rokom a den pred vianocami...a ceny su uplne vysoke... a ono tie slovenske ceny su take dost zavadzajuce, lebo napisu ze 1300e, ale je to polpenzia alebo plna penzia, potom taky poplatok a taky poplatok a koniec este dalsich 500e ti pripocitaju k tej cene ktoru maju uvedenu...neboli ste este na dovolenke cez cestovku? Nevies ze to tak chodi ze ta cena ktoru uvadzaju na nete nie je konecna ale mas poplatky este k tomu?
@puffu tak vela??? ale sice pred vianocami rastu ceny leteniek ....tak to aj my by sme isli radsej niekam k moru za tu cenu.....vtedy su vysoke ozaj.....boli sme ale to vybavoval niekto iny a nie ja .......ja som len cestovala ale tento rok budem ja vybavovat viem lebo cestovky pisu od 1500 eur a tam zaratavaju poplatky ci uz letiskove + palivo, polpenzia, plna penzia atd.....hej, hej viem bola som aj teraz v lete s mamou v cestovke ked isli na dovolenku tak im tam tiez okrem ceny zaratala aj poplatky
@nikuska1987 vianoce nas vychadzali stale okolo 600-650e ale teraz su ceny vysoke...ale chodili sme stale az spat po novom roku takze preto asi to navysenie.... tu v uk su uz ceny konecne...cize ked pisu 950e tak uz je to konecna cena, ziadne poplatky ani nic podobne sa uz neplati... letenky na sr su lacne ked mozes ist domov dni ked su letenky lacnejsie, my to musime kombinovat niekedy z dvoma letiskami a podobne..napriklad v maji co sme boli na 4 dni doma sme platili za letenky strasne vela, tie 4dni nas vysli na 1100e...takze preto vela ludi nechodi z uk domov viackrat do roka ale mozno iba raz a aj menej lebo za tie peniaze moze ist niekam inam... my mozno v juni prideme autom...uvidme ako pojde obchod a podla toho sa zariadime...
@puffu tuto na sr pisu od ......sesterka ked isla do anglicka tak raz natrafila na uplne super cenu.....ona je taky svetobeznik beha po svete :-))))) kokosooooo ze 1100 e pekna palka toto uz aj viacery znami vraveli ze sa neoplati ist z UK domov castejsie ako 1-2 x do roka kvoli vysokym cenam leteniek........ale si myslim ze to pojde to budes mat slovensku stranku ze??? teda pre slovenky
@nikuska1987 ved prave..a my chodievame 3-4krat rocne...takze dost financne narocne ale tak vzdy nas laka ist domov...ale uz chceme aspon raz chodit na dovolenku niekam inam lebo fakt to vyjde na to iste...nas najviac hneva ked tomasovi rodicia hovoria ze sme poriadne nikde neboli a anglicko nam vela vzalo atd, ale ked im povieme ze ale sme 4krat rocne na dovoelenke lebo vlastne je to nasa dovolenka tak ale ved iba domov chodite...ono ti co nevedia ake su ceny a ake to je nakladne tak nevedia pochopit..a nie zeby boli radi ze chodime domov ale este budu komentovat ze iba domov chodime...:D teraz sme povedali ze neprideme na vianoce a prideme az v maju lebo februari ideme na svadobku tak zase naco tak casto ist na dovolenku...:D no proste nijako nie je dobre...my sa uz len na tom smejeme...:D oni by chceli aby sme boli 3krat doma a popritom asi chodili este na dovolenky inde...:D
@puffu ale ved to je vasa vec kde pojdete a co budete robit :-))) ved je to vas rozpocet vase peniaze a je na vas ako s nim hospodarite :-)))) vam je sk vzacne ked sem pridete 3-4 krat do roka ved je to vasa rodna vlast, mate tu rodinu, priatelov tak sa vam ani necudujem a este jeden dovod domcek heh :-)))) ved ste mlady este sa nabehate kade -tade
@nikuska1987 ved hej...ale nam to prislo tak luto lebo chodime domov aj kvoli nim a potom mas taku odozvu ze ved nikam nechodite ale tak keby sme chceli tak mozeme ist aj inde, len radsej ideme domov aby sme videli ich, psika a kamaratov...ale to sa ludom tazko vysvetluje.. ale sa tesim velmi na tie dovolenky co nas cakaju teraz, dufam ze naberieme sily a nacerpame energie na stavbu...:D
@puffu z toho si nic nerob mozno to tak nemysleli, len sa zle vyjadrili :-)))) ale aj keby mysleli tak si z toho nic nerob :-))))to jasne ved taky oddych , more, plaz, obsluha, drinky, zapad slnka, romantika, organizmus sa zregeneruje a pridete jak novy ...budem musiet ist aj ja niekedy behnut do saturu po buducorocny katalog uz hadam budu mat v ponuke :-)))) alebo do koaly
@nikuska1987 myslim si ze uz by mali mat ponuky a zalzi kde by ste chceli ist, lebo ak nejaku exotiku ako mauricius tak tam je sezona v januari, od februara-marca je uz monzumova sezona, dalej maldivy su najlepsie vraj od februara do aprila, potom opat zacina monzomova sezona...ale vraj sa to da aj pocas mozumov, vraj neprsi vkuse ako u nas ale hodinku kazdy den a potom sa vycasi...Karibik je tiez od februara...takze kludne zbehni niekedy ak mas cas a opytaj sa...:)
@puffu to len niekde tu v europe mozno na Forfu, alebo Rhodos, popripade Mallorca ...uvidime lebo ideme este z nasimi rodinnymi priatelmi ( asi buducimi kmotrovcami ) a musime sa aj im prisposobit cenovo ,,,,,,,a momentalne by nam to na mauricius nevychadzalo :-)))))) teraz nemam nato cas lebo skola, darceky zhanam na vianoce pre deti, prerabka, robotu si momentalne nehladam kedze ide koniec roka firmy budu robit uzavierky a neviem ci sa nebude prepustat vo velkom nakolko od noveho roka zas idu hore odvody neveim ci o tom vies :-))))))) ale ked pojdem do mesta len si vypytam ak nezabudnem katalog ale urcite sa tym budem zaoberat az po novom roku

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?