Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@nikuska1987 my iba 15 ludi...ale nakoniec dame iba drobnost tym s ktorymi budeme tesne pred vianocami, co je 5 ludi...tak jasne ze vianoce su o inom ale stale budu aj o obdarovavani sa...
@puffu ale je to dost nech jeden darcek stoji cca 20 eur krat 20 to mas hned 400 e a za 400 eur ved jasne je to o rodine a nie o darcekoch ved pocas roka si kupim co potrebujem :-))))))) a co mate nove?????
@nikuska1987 v podstate nic nove, v piatok pride kurier po veci tak som dnes od rana 9 hod az doteraz iba fotila, skladáa, balila, pisala a tukáa do pc... Uz poriadne ani nevidim...:D ale do utorka by spm uz chcela mat vse urobene, skontrolovane a v stredu balit...no a inak ma chyta vekova kriza...:D ako kazdy rok pred narodkami... strasne so mnou.. No a svagrinka ma co chvila porodot, myslim si ze do tyzdna bude maly vonku... :)
@puffu oooooo tak si mala tazky den od rana od 9 fuha,,,jaaaj ty mas za 3 dni narodky 21??? ale ved si mlada tak preco kriza heh :-))))))waaaau tak budete mat babo v rodine ......nam uz konecne urobili podlahove kurenie tak sme sa zase pohli jaaaaj som rada heh
@nikuska1987 ano...21. mam narodky...:) si dobre pamatas... ja sama neviem preco ale od 22r stale1-2 tyzdne pred narodkami ma chyti taka vekova depka ze zase o rok starsia...:D tak to super ze uz mate kurenie, my asi dnes napiseme strecharovi lebo nam este neposlal ponuku tak sa mu chceme pripomenut a asi objedname strop lebo chceme mat vsetok material pripraveny aby sa potom na jar s tym nezdrziavalo ako teraz sme cakali zbytocne skoro tyzden navyse a robota stala... neviem ci som ti spominala ale uz mame kupene aj tehly, uz su aj skladnene takze pripravene na jar..:)
@puffu len aby ma to napadlo aj toho 21 aj nma to chytalo kym som nespoznala manzela on je len o 19 dni odomna starsi takze uz to beriem tak ako to je :-}}}} aj tak mi vsetci typuju menej max. mi natypovali 22 rokov hh minule som isla kupovat cigarety a pytala si odomna obciansky hha dnes manzel daval kamen do detskej a do spalne som nato zvedava len ma nechcel pustit do bytu ze to bude prekvapenie tak musim do zajtra cakat :-((((nespominala si mi tehly to by ste mali super keby mate uz aj strop
@nikuska1987 no mne v uk nedaju ani loteriu niekedy urobit...:D, a vino ani nekupujem bez op lebo este sa mi nestalo zeby nepytali...:D a sice aj teraz na sr sa mi stalo ze pytala op ked som kupovala cigi...ale vacsinou mi vravia ze mam tolko kolko mam alebo o rok viac...tiadne extremy sa nekonaju...:D nastastie... fiiiha...tak potom daj vediet ako sa ti pacil vysledok...mne sa velmi paci travertinova dlazba...uvazovala som ze obetujem a dam aspon do obyvky ale neviem...obyvku mame okolo 30m2 a meter travertinu stoji 77e a este by sme potrebovali niekoho kto s tym vie robit....takze to vydavky opat navyse...takze sa asi uspokojim s lestenym gresom...:D..na moju 24 alebo 23 som dostala akoze imanigarnu americku chladnicku takze ta bude urcite ale uvidime...tolko veci je co treba urobit alebo co budeme potrebovat ze ani sama neviem dokedy tu budeme...minule tomas vravel ze je uz pripraveny na deti...:) tak sa tesim ze sa tesi...:) tehly sme kupovali este ked sme boli doma a prisli koncom oktobra alebo niekedy zaciatkom novembra, dnesideme objednat strop, uz sme si vybrali..uvazovali sme nad dvoja, cena velmi podobna a jeden bol od tej istej znacky od ktorej sme brali tehly a jeden bol taky novsi system s uloznym priestorom( na kable, rekuperaciu atd) , kedze davame rekuperaciu tak sa nam zdal ten druhy vhodny ale nakoniec sme ostali pri rovnakej znacke ako mame tehly..dufam ze v marci uz bude ok pocasie a mozeme zacat...
@puffu tak mne sa stal extrem mama si kupovala topanky na nasu svadbu a predavacka sa pytala ci mi mame svadbu ci bude mama ako svadobna mama alebo host aby si podla toho vybrala topanky a ked jej mama povedala ze bude svadobna mama predavacka sa pytala ci zeni syna, alebo vydava dceru a ked jej povedala ze sa vydavam ja predavacka cela v soku si myslela ze chodim na ZS ako chapes??? to bol taky extrem...krasne to urobil zatial len do spalne detsku nestihol, ale som nad mieru spokojna, ale sme sa rozhodli ze do obyvacky dame iny obklad ,,,,hej???? takze uz pomalicky aj mozete zacat pracovat na babatku ked je pripraveny heh:-)))))))joooo tak sa aj vy hybete so stavbou hh
@nikuska1987 tak najskor za rok by sme sa mozno aj mohli zacat snazit ale skor urcite nie, najprv aby bol dom obyvatelny a uvidime potom...zalezi vsetko podla stavby ako nam to pojde...ale osobne si myslim ze nam to pojde pomalsie ako si planujeme my... no inak teraz tiez sme mali podobnu situaciu na pohrebe...oco sa potesil...:D...ked oco isiel s vencami tak sa ho taka babka pyta...a ty si Dankin(akoze mojej mami syn) a on nie syn ale jej manzel...:D tak oco bol taky rad...:D odkedy ma pred 50tkou tak to dost preziva...:D aspon viem po kom som to zdedila...:) a vy a deti zatial nie? Najprv asi byt dokoncit co? Aj asi aby si rok pracovala nie? ak nie tak potom nemas matersku iba rodicak...:/..strasne...
@puffu uvidite aj my sme si mysleli ze tieto vianoce tam stravime a aha zase nic mylili sme sa hh a maminka co nato??? tiez aka vtipna prihoda :-}}}}kazdeho potesi ked mu typnu menej rokov ako ma v skutocnosti hh....zatial nie hoci manzel ma niekedy take narazky, ale davame si pozor, ale tak keby sa pritrafilo potesilo by nas to :-}}}} ale davame si pozor ako si napisala tazko je s malymi detmi akurat som bola strazit synovca 21 mesiacov a neter 4,5 roka a stacili mi tie 2 hodky ...aj to mam odpracovanych nejakych 56 dni a nato aby som dostavala matersku potrebujem 270 takze mam este co dohanat ..........................strasne veru ..ozaj s Mishitou este pises???
@nikuska1987 ona tam vtedy nebola, ibasa jej ta babka prisla ospravedlnit ze jej manzela nazvala jej synom...:D..ale mama take veci neriesi, vzdy vyzerala starsie ako ma a oco zase naopak takze vela ludi si mysli ze mama ma zajacika pri sebe...:D s Miskou si nepisem, jedine som jej pisala pred porodom ze nech je vsetko ok a nech sa drzi ale odvtedy nie.. ja som tiez pisala do socialky ze ci by mi nieco vyslo, tak ak splnim podmienky tak 200-220e ak nie tak iba rodicak...strasne smiesne ceny...ja velmi dufam v to ze budem poberat matersku odtial...dufam ze to dovtedy velmi nepomenia alebo co...mohli by este take 2-3 roky vydrzat tie zakony ake su teraz...:D
@puffu ahaaaa takze teta sa prezradila hh tiez pred porodom sme si pisali no teraz ma uz ine starosti ako je MS...coooo to len 200 - 220 e???? to by si mala super keby poberas matersku z UK
Článok sa načítava...
@nikuska1987 to je ciatka ktora vyjde z min. mzdy... katastrofa co? tak aj ja dufam ze budem poberat odtialto, ved tu uz robim 4,5 roka mozno dalsie 2-3este budem, vse si riadne odvadzame takze aspon to by trebalo vyuzit..aj som si uz pomaly zacala kupovat vybavu do kuchyne...:) babka mi tiez dala nejake peniaze do obalky tak si idem zajtra cosi objednat, aj od mamky som dostala noze co som chcela :)..takze sa mi to zacina v skrini hromadit pomalicky...:) kazdy mesiac si chcem nieco kupit a tak s to nebude zdat vela ako keby som mala kupovat vse naraz
@puffu to je cele zle cely system vsetko .....to fakt??? ale sak pomalicky treba zacat.....heh my mame teraz kompletne vybavenukuchybu a novu vybavu mame uskladnenu na povale do novej kuchyne, ale sem tam aj my cosi dokupime a odkladame heh na poval :-))))) ozaj ty mas dnesk narodky....tak ti prajem vsetko len to najlepsie, nech sa vam v zivote s manzelom dari a nech ste spolu velmi, velmi stastny.......krasne ich oslav a neopi sa hh :-)))) a potom to naraz brat vsetko domov to bude kufrov :-)))
@nikuska1987 dakujem za blahozelanie...:) My tu prideme potom aj tak autom a take veci co su hoci len o 5-10€ lacnejsie kupujem tu lebo zase to sa nazbiera... no a minule som si kupila taku varechu a tu som ju kupila za cca 10€ a na sr stoji od 17€ takze pozeram co sa kde oplati a tak..:) a este sa planujeme vratit na Sr dufam ze ked budem vo 8 mesiaci takze nebudem mat vela casu na zariadovanie...inak nam tu vkuse leje...:( blee...uplne hrozne pocasie, vy ako s pocasim na sr?
@puffu oooo spomenula som si ze mas narodky hhved jasne treba nakupovat vyhodne :-))) ja sa uz zacinam konecne ucit bo v piatok mam 1 skusku a v sobotu 3 fasaaaa....ako ty chces otehotniet v uk a potom navrat na sr pred porodom a pred dokoncenim prerabky pochopila som to spravne??? :-}}}}} hej??? dnes je u nas celkom pekne sem tam hmlisto ale tak do soboty budem doma ucit sa takze mi to je jedno len v piatok si vybehnem na skusku
@nikuska1987 no nejako tak to mame v plane ze ked uz bude dom obyvatelny a zariadeny( obyvacka, kuchyna , spálna) tak by sme chceli zacat pracovat na babe no a v 30tt co je priblizne 8 mesiac nastup na matersku, cez matesku mozem byt v akomkolvek state a porodit tiez kde chcem, akurat prispevok pri narodeni nedostanem z uk ale zo sr lebo rodit budem na sr..no a po skonceni materskej napisem zo sr vypoved a tym padom to je vyriesene...a zacnem poberat rodicak zo sr..len dufam ze sa to nijako nepomeni...rodit v uk by som nechcela, sukromne kliniky su dost drahe a do normalnej by som nesla urcite...
@puffu fuuuha jak sa vyznas ja vobec neviem kolky mesiac je 30 tt heh ani ma to nejako nezaujima hh ...ved najlepsie tak ako tebe vyhovuje a len treba dufat, ze sa za tie 2-3 roky zakony nezmenia.najlepsi asik porod na sr :-}}}} a teraz aj nieco robite alebo uz mate odstavku do jari
@nikuska1987 no objednali sme ten strop, takze cakame kedy dojde, no a dnes sme pisali dalsiemu strecharovi aby nam nacenil krytinu a pracu takze uvidime... ja sa nudim stale take citam somariny a potom si to pamat...:D no a uz mam vybraty aj kocik, skoro celu vybavu ktoru by som chcela ked raz budem tehotna...no clovek robi z nudy rozne divy...:D..este dobre ze mam teraz inu cinnost...
@puffu tak vybavujete stale nieco,,,,my uz asik tento rok tam nestihneme nic robit nakolko o mesiac su uz vianoce :-)))) ozik na vianoce budete doma??? waaaaau to uz full vybavu pre babo??? dovtedy budu zas ine kociariky aj novsie vecicky ved moda sa meni kazdy mesiac co mesiac zo dna na den hh :-}}}} joooj aj ja sa chcem nudit nejako nestiham nic aj teraz pisem a v pc mam veci do skoly tak si to citam
@nikuska1987 nie...:D nemam nakupene, iba povyberane znacky a recenzie na jednotlive produkty aby som nemala potom v hlave zmatok naraz zo vsetkeho takze iba tak predbezne ze ktore flasky su dobre, ake plienky, ake kociky, aky monitor dychu atd...aka sedacka do auta a tak... tak my uz iba zazmluvnime strecharsku firmu a tiez uz nic...a este makadam treba kupit a uz nic ine nebudeme riesit...my ideme cez vianoce na dovolenku, zatial nevieme kam, uvidime podla cien ze kde nakoniec skoncime...egypt mna osobne nelaka, a potom este uvazujeme nad gambiou, kapverdami, fuerteventurou a kebyze bola dobra cena na kubu alebo dominikansku tak by sme najradsej isli tam...ale vianoce su horzne predrazene vsade takze fakt rozhoduje cena kedze vo februari ideme na svadobnu cestu...
@puffu ale aj tak uz mas predstavu o vybavicke pre baby ja riesim bud domacnost, skolu, alebo zariadenie do bytu a robotu ....hej vidis zabudla som oooo tak najvyssi cas nieco najist, aby ste to stihli :-)))) to je dobre ze mas cas sledovat jednostlive destinacie a cenove ponuky a na zaklade toho sa rozhodnut kam pojdete...aj ja by som niekam isla, ale vyzera to tak, ze az v lete by sme niekam chceli ist , ale ci sa podari to je otazka
@nikuska1987 tak my sme sa rozcertili s dovolenkami teraz nejako...:D v oktobri sme boli na sr na 9dni, eraz v decmbri pojdeme niekam na 8dni, vo februari na svadobku na 16dni a potom opat v maji/juni na 13 dni na sr...takze nam to aj teraz celkom rychlo zbehne si myslim...aspon mam co odpocitavat...:) ale samozrejme sa nestazujem...:) uz pozerame ale este ceny dufam ze pojdu trosilinku dole, chceme nieco do 10.12 urcite objednat... aj nam dnes registrovali eshop..len je este nepojazdny lebo treba podpisat a notarsky overit zmluvu a poslat im ju do ba a az potom mi to spustia, lenze svokor je v ba pracovne takze to budeme robit asi az v piatok ak dojde a stihne to urobit...
@puffu treba ist kym nemate deti potom to bude horsie, mozno budu aj nejake predvianocne zlavy :-}}}} mne by stacil aj nejaky wellnes pobyt, ale verim ze cez vianoce bude kludnejsie :-)))) a uz si konecne oddychnem .....bodj by si sa stazovala heh ale takto vam aj rychlejsie rok prejde a ani sa nenazdas a budete sa stahovat do domceka,,,,tesim sa na link e-shopu snad to stihnete do povodneho terminu povybavovat
@nikuska1987 presne tak.. Musime to vyuzit lebo chodime 3kat do roka na dovolenku na sr a vzdy sme na tom istom mieste a minieme tolko kolko by sme minili na dovolenke niekde pri mori alebo v nejakej metropole takze sme si povedali ze budeme aspon raz rocne cestovat mimo sr a 2x domov na sr... Lenze uvidime ci to nakoniec aj tak dopadne kedze nas bude lakat ist domov a robit na dome podla mna. Doteraz sme vzy chodili domov najme pre nasho jackyna lebo nam chyba tak teraz bude tuzba ist domov este vacsia ked budeme vediet ze na bas caka robota na dome...
@puffu tak to ano a myslim ze ked budete vydiet ako sa rysuje stavba tak uprednostnite dovolenku na sr ako mimo sr ....viem to posudit podla nas radsej investujeme do bytu a na dovolenku pojdeme pootom :-)))) ja keby mam psika tak ho asik vsade beriem,,,,,aj ja chcem ked sa prestahujeme najlepsie by bola sica kamoska ma a taky je kraaasny ja mam stranse rada psikov aj sem do bytu som chcela ale potom som si to rozmyslela
@nikuska1987 len u nas je ten rozdiel ze dovolenka na sr nad vyjde to isie akp dovolenka pri mori tak dufam ze este trochu pocestujemr pokial sa bude dat lebo potom ked uz pridu deti tak to nebude az tak jednoduche.. Ale myslim si ze nas bude lakat isz domov ale dufam ze to prekoname...:D kazdy rok si hovorime ze dalsiu dovolenku pojdeme niekam a buuum vzdy ideme na sr...:D
@puffu ved doma je doma preto vas to sem taha :-))))) aj my v ramci volneho casu vzdy ideme robit na byt miesto toho aby sme isli niekam na nakupy, do kina atd........ :-}}}}}}ved sama to uvidis jak vas to tam bude tahat ked si budete robit svojpomocne :-))))krasny pocit ked clovbek vie ze si pripravuje svoj buduci domov :-)))
@nikuska1987 praveze nemozeme robit svojpomocne lebo by nam to trvalo mozno 10 rokov...:D...si predstav ze iba mozno nejakych 30dni by sme robili na dome a zvysnych 11 mesiacov by sa nic nerobilo,ked nepocitam dni ked cestujeme lebo to by sme nerobili na dome...takze ci chceme alebo nie sme nuteni mat firmy lebo inak to nie je u nas realne...povodne sme si aj zaklady a strechu chceli robit sami, no nakoniec to davame firmam robit...akurat co si urobime je iba voda, kurenie a elektrika a zateplenie...ostatne vsetko budeme musiet davat robit niekomu inemu... ale tak co uz...nemozeme mat vsetko..kebyze sme boli na sr tak mozno nestaviame dom, no kedze sme mimo tak nemozeme robit svojpomocne...vsetko ma svoju dan...:D... uz sa nas zacinaju coraz castejsie ludia pytat ze ekdy bejby...:D...no asi o par mesiacov mi to zacne liezt na nervy...:D
@puffu ale tak som myslela ze v tom obdobi ked budete na sr ci ani tak?? lebo vtedy si pisala ze co sa bude dat a budete doma tak si budete robit svojpomocne :-}}}}}ahaaaa, ahaa ved jasne neda sa vsetko tak akoby si to clovek predstavoval.......tk to aj nas nad tym sa uz ani nepozastavujem.......ozik pozeravas farmu?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?