Svadba 12. 9. 2009. Je tu ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu este niekto s takym istym datumom?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko! :-) Athena - co sa tyka svadobnych darov, nemame v plane si urobit ziadny zoznam, co by sme radi privitali. Bolo by dobre, keby nas chceli podporit hostia nejakymi eurackami, ale budeme sa tesit zo vsetkeho. A aj ked nedonesu nic, budeme stastny, ze s nami travia nase prve "manzelske hodiny" a dufam, bude veeeelka zabava... :-D Ale ked sa cielene opytaju, co chceme, budem im radit peniaze. :-N ;-) Inak, baby, mate v plane sa naucit neaku choreografiu na prvy tanec? Lebo moj drahy vazne rozmysla nad niecim a najsympatickejsia mu je rumba, co je fakt krasny tanec. Len neviem, ci ma to zmysel, kedze v rumbe su dolezite prave pohyby bedra a od mojej velkej sukni aj tak nebude vidno. No, neviem... Ak mate neake nazory, sup sem s nimi. :-D
Odpovedať
dobré ránko :-) na dary nebudeme písať žiadny zoznam ani my, nič v podstate ani nepotrebujeme :-D zatiaľ budeme bývať u drahého rodičov, takže nejaké hrnce a taniere nepotrebujeme :-D väčšina aj tak asi bude dávať peniaze, teda je už taký zvyk u nás a čo sa tanca týka, tak u nás to bude klasika - nejaká ľudovka, ktorú môj drahý dosť pretrpí a tým sa myslím, jeho účinkovanie na parkete počas takéhoto druhy hudby končí :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Krásne ránko kočky ... páni ale sa to rozbehlo ... k tej východniarskej svadbe ... sakriš keby aj ja nemala niečo v ten deň, a myslím, že je to fakt dôležité, tak by som sa prišla pozrieť :-D my máme sobáš o 16:00, ešte ale nevieme presne či s omšou alebo bez ... to sme sa dohodli, že si upresníme fotíme sa pred sobášom ... teším sa ako malé bábo, to počasie hádam bude na jednotku 8-) a aj keď bude prškať, neva hlavne aby sme mali všetky úsmev na tvárach, no nie? athena - no tie dary, tiež neriešim...pokiaľ sa ma niekto opýta, čo by sme chceli, tak jemne naznačím, že korunky by bodli ale nechám to na nich, nech sa rozhodnú sami roxan k tomu tancu - no môj milý nie je moc veľký tanečník. Takže jediné originálne čo by sme mohli vypotiť na parkete by bola asi voľná zostava kulturistických póz :-D dvíha trošku činky a mohol by zapózovať a ja by mu robila "křoví" :-D :-D :-D to sa ale nehodí 8-) škoda :-)
Odpovedať
ahojte, ja dary tiež neriešim...ale väčšina mojej rodiny sa ani nepýta a dáva automaticky skôr peniaze...mne by sa teda 4 čajové servisy vôbec nepáčili....ale ak ich náhodou dostanem, tak čo už.... noé môj snúbenec tiež na tancovanie veľmi nie je a ja sa bojím, že ako nám to vôbec pôjde, keď sa na nás budú všetci pozerať...to je des... danyledu - tie kulturistické pózy by ste mohli predviesť v rámci voľného programu.... po polnoci :-D a fotenie my máme až po sobáši, tiež sa bojím , že bude pršať....dúfajme , že bude pekne a nám to všetkým vyjde...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babule, no tak co sa tyka darov, kamarati co sa nas uz pytali, tak sme im slusne povedali, ze peniazky budu najlepsim riesenim, nakolko potrebujeme pokupit nejake veci do bytu, ktore vsak nie su najlacnejsie a urcite nic z toho od nikoho nechceme, ale bude od nich mile, ked nam na ne prispeju. Vsetci to zatial zobrali, ako jasne, ze ked nam to najviac pomoze, nie je problem. Ocino povedal, ze si mame vybrat nabytok do spalne a ze nam ho kupi ako svadobny dar, tak nas velmi potesil:-). A co sa tyka tanca, tak my obaja tancujeme, aj ked nie spolocenske, ale hybat sa trosku vieme:-), takze toto u nas vobec neriesime, co nam zahraju na to zatancujeme:-), alebo si maximalne vyberieme pesnicku, ktoru nam maju zahrat:-D a myslim, ze tym nasa aktivita pred svadbou co sa tyka tanca konci:-))). dannyledu, myslim, ze ako kulturna vsuvka by to bolo celkom zaujimave a ine:-). A baby, nezabudajte, ze prsat nebude:-)))!!!
Odpovedať
Ahojte babulky, tak dakujem za odpovede na dary...No my budeme musiet spravit nejaky 'zoznam', kedze tu v Uk sa to tak robi, aby nam ti Anglani mali co kupit. To pojdeme do jednoho velkeho obchodaku a tam si vytvorime zoznam veci a oni nam to potom mozu ist kupit, ak budu chciet. Pripadne dat peniaze, kedze budeme mat dva zoznamy, z toho jeden kde nam mozu prispievat na svadobnu cestu ;-) Co sa tyka tanca, tak ten moj je na tancovanie tiez uplne lavy, dokonca ma z toho strach :-D :-D Ale uz sme si vybrali nasu pesnicku na prvy tanec (od Van Morrissona - Have I told you lately), na ktoru si chcem nieco pripravit, bude to sladak, tak maximalne nejake otocky :-D :-D on toho aj tak viac nezvladne hihi No a potom po nasom prvom tanceku budeme mat nejaku klasicku ako valcik alebo tak, kde v prvom kole budeme tancovat s mojimi rodicmi a v druhom s jeho.....no a potom uz bude volna zabava. Tak teraz sa este musime prihlasit na nejake kurzy tanca :-D :-D Inak sme tiez rozmyslali, ze im urobime prekvapenie a urobime nejaky ten 'fun dance', ako robievaju napriklad v Amerike, ale to sa este uvidi, ako to zvladneme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
vonku je tak krásne a ja musím robiť v kancli - bleee :-|
Odpovedať
merilin: ďakujem za pozvanie na svadbu :-D ale tiež už niečo mám.... athena7: čo sa týka darov, tak našťastie v rodine chápu, že najviac nás potešia peniažky a ani sme im to nemuseli hovoriť, navrhli to oni, pretože s drahým bývame spolu už 5 rokov, takže domácnosť máme zariadenú. Ale ak by sa ma niekto z kamarátov na to opýtal, tak mu jemne naznačím, že peniažky sú najlepšie. My nebudeme mať redový ani nič podobné, proste nám dajú obáločku, keď už bude voľná zábava. Nemáme vyhradený čas na dary. roxan: môj drahý tiež na tance nie je a preto sme zvolili ako prvý tanec slaďáčik, ktorý zvládne :-D maximálne nejaká otočka, ale to zasa musím dávať pozor ja, kedže mám dlhúúú vlečku, aby som nespadla... ;-) lubinkas: kde v Bratislave bývaš? A ešte otázočka - riešili ste už kvety na svadbu? Koľko kytíc musím dať spraviť? Robí sa aj pre mamu, svokru, prípadne družičky?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Olinka, byvam v DNV:-). Preco sa pytas;-)? Ty kde byvas? No tie kyticky by celkom zaujimali aj mna:-). Ale co sme sa zatial bavili, tak budem mat len ja kyticku. A ak, tak maximalne kupime nejaku peknu mensiu kytocku maminam, ktoru im dame v ramci podakovania sa. Urcite nebudeme kupovat ani druzickam, ani nikomu inemu. Ked budu chcuet, mozu si potom vybrat z kvietkov, ktore dostaneme:-D:-D:-D.
Odpovedať
Ahojte, olinkaw > ja rozmyslam, ze budem mat kyticku ja, potom mensiu verziu moje kytice budu mat aj moje 4 druzicky no a este dam spravim jednu pre moju maminku a jednu pre jeho maminu....A to by malo byt tak vsetko ;-) kukam, ze tiez budete mat nejaky sladak s otockami :-D take nieco tiez planujeme....
Odpovedať
lubinkas: ja len tak, či nie sme susedky :-) Ale ja som z Vajnor. no ja neviem, mamina aj svokra si určite kytičku zaslúžia, ale zasa sa mi zdá zbytočné, nechať robiť veľa kytíc, keď ako napísala lubinkas, kvetov dostanem dosť a môžu si potom nejakú vybrať.... :-D a kedy sa odovzdáva kytica mamine? Lebo mi nemáme odobierku a maminu uvidím až v kostole a tam zasa nemôžem niesť 3 kytice :-S Mam jej ju nechať v hotely, kde máme zábavu po obrade? Nie je to divné... athena7: a čo iné ako slaďáčik, keď nechcem drahého nútiť tancovať? :-D
Odpovedať
babuľky vám budú tie peniažky alebo dary dávať priamo na hostine??? lebo u nás je taký zvyk, že piatok pred svadbou sa všetci zídu u nás doma /teda z mojej strany/ a prinesú dary a vlastne sa veselí už od piatka x-) ja kytičku iba pre seba, pre prvú družičku a ešte asi aj pre malú družičku, ale aj tam ešte rozmýšľam, lebo malá mi bude niesť obrúčky a kvety by museli byť vtedy odložené a vlastne potom už budeme v sále, takže si myslím, že kytička pre ňu bude aj zbytočná :-) jaj, už aby bol jún, nech mám po skúškach a môžem sa naplno venovať prípravám, lebo už ma to až tak trháááá, dnes som bola v kvetinárstve, tak som si kúpila fialkovú stužku na stoly na výzdobu domov :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Oli, my sa tiez s rodicmi stretavame az pred obradom, kedze byvame spolu a u nas nebude ziadne take, ze zenich domu svojich rodicov a nevesta z domu jej rodicov. Povedali sme si, ze to zbytocne komlikovat nebudeme a ked uz spolu byvame, tak sme v tom nevideli ani velky zmysel. tak sme sa dohodli tak, ze pred sobasom takych cca 20 - 30 min. sa stretneme len s rodicmi - pri obradnej sieni maju aj mensi nieco ako salonik, takze stretnutie bude v uzavretej miestnosti a tam zrealizujeme nejaku taku "odobierku", ale nie klasicku, len odovzdanie kvetiniek a nejake to podakovanie. A potom pojdeme na sobas.
Odpovedať
lubinkas: jeeej, vy to máte super vymyslené :-) my to máme trošku komplikovanejšie kvôli malému, lebo drahý ho berie ráno k mame, nech ja mám doma kľud na kaderníčku a vizážistku,( budú tu aj moje družičky), potom si musí prísť pre mňa, lebo sa ideme fotiť, z tadiaľ ma odviesť domov, kde ma už bude čakať limuzína a družičky, musí sa vrátiť k jeho mame, vyzdvihnúť ju, malého a opatrovateľku a šup do kostola.... :-D Takže to máme nabité aj bez odobierky... snáď to zvládneme a budeme všetko stíhať. Našťastie je náš obrad v kostole posledný v ten deň, takže aj keby sme začali neskôr, nikoho nebudeme zdržovať. A bezomňa začať nemôžu :-D :-D :-D
Odpovedať
Babulky mam na Vas otazku.... Ked prideme po obrade do saly, tak tam uz bude nachystana nasa cimbalovka aj s DJom. Poziadali sme cimbalovku (5 clenov), nech pocas vecere hraju nejaky podmaz, cize nejaku hudbu na pocuvanie. A na to my odpisali, ze to nie je problem, ale ze sa tiez budu menit aj s DJom, aby sa aj oni mohli najest. To je takto normalne????? Mne sa to zda drze, ze ja im budem platit za cas, ked maju hrat, a oni budu vecerat??? Ja nemam problem dat im veceru, ale nemali by ju jest, ked napriklad my uz budeme tancovat a oni budu mat prestavku, cize bude hrat DJ (kedze sa striedaju so vstupmi s DJom)? Ako to ma byt?
Odpovedať
athena7: no podľa mňa to trošku drzé je. :-S Veď samozrejme, že večerať budú, ale podľa mňa by mali plniť tvoje predstavy o programe. Takže sa im snaž vysvetliť, že pokiaľ Vy budete jesť, nech oni hrajú a keď dojete, môže sa o zábavu starať DJ a oni sa tiež v kľude najedia. Určite sa nejako dohodnete. Držím palčeky :-)
Odpovedať
Olinkaw > dakujem za odpoved ;-) Mne sa to tiez zdalo trochu drze, takze im to idem pekne jasne vysvetlit a dufam, ze sa nejako zrovname. Aspon viem, ze nie som 'divna', ked takto uvazujem :-D :-D
Odpovedať
ahojte nevestičky, athena7 prosím ťa chcem sa len spýtať, ty máš svadbu v kostole? Kedže si z Trenčína, chcela by som vedieť niečo hľadom náuk. Tiež musíte chodiť na náuky pri farský kostol?
Odpovedať
Ahojky holky ako vidim tak 12. 9 ma kopu parov svadbu. dominikav ja mam svadbu v kostole ale na nauky vraj chodit nemusime, no ale v evanielickom v TN
Odpovedať
Dominikav > ja budem mat civilny sobas, takze s tym Ti neporadim... :-( Inak babulky dnes som si bola vybrat moju svadobnu obrucku - kuknite do albumu. Neviem sa na nu vynadivat :-) :-) :-) A drahy si dnes kupil topanky k obleku, takze krocik za krocikom sa blizime k vysledku :-D :-D Ako vikendujete?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby! :-) v prvom rade vdaka za odpovede ohladom tanca. ;-) Ani ten moj nie je moc na tancovanie /inac, ide mu to perfektne/, lebo ma pocit, ze kazdy sleduje iba jeho... :-) S tym napadom prisiel on,ze bolo by dobre nieco narocnejsieho sa naucit. Bola som milo prekvapena. :-) Athena - mas krasny prstienok. Chapem ta, aj ja iba kukam nase obrucky a nedockavo cakam, kedy ich uz konecne mozeme nosit... :-D A tvojho draheho obrucku nemas odfotenu? Baby, riesite uz problematiku svadobneho spodneho pradla?
Odpovedať
Roxan> hej mam ju odfotenu, kukni par fotiek pred to mojou, jeho je na obrazku ta vpravo... ;-) Ja uz nad spodnym pradlom tiez rozmyslam...asi budem mat pod satami korzet, taky kosticovy ale bude cely hladky, aby mi nebol pod satami vidiet. Ja budem mat spodne pradlo asi z Marks and Spencer (teraz otvorili jeden velky obchod v Trencine, ak by ste mali zaujem), oni zacali teraz robit svadobne pradlo a je velmi pekne. Takze asi odtial ;-)
Odpovedať
ahojte ;-) včera sme boli na fare, lebo všetci v okolí ma vystresovali, že si máme s tým pohnúť, aby sme mali termín ako chceme, teda hlavne čas. tak sme všetko vybavili, sobáš bude o 14.00, a musíme absolvovať minimálne 3 náuky /je ich spolu 6/ - so psychológom, s lekárom a s kňazom - to ale môžeme aj s naším vo farnosti. inak tie náuky prebiehajú vo farskom kostole, teda tam niekde na fare. a babuľky, ktoré ste z TN, vraj si to nenechávať na posledný mesiac, lebo v cez prázdniny majú nejak obmedzený ten počet náuk, tak aby sme to postíhali, my by sme chceli s drahým ešte do júna to stihnúť, nech nemusíme na to myslieť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! :-) Athena - ja som tiez mala na mysli ten korzet, hlavne aby tvaroval moje brucho do plocha, ale niekde som citala na fore, ze jedna nevesticka mala, a bolo to dost neprijemne, lebo po case ju tlacila, kedze ju chceli tvarovat aj korzet, aj saty. Dokonca, bolo jej aj teplo, jak hovado. Takze teraz neviem, ze co a ako. :-| O mesiac idem na skusku, opytam sa aj dievcata zo svadobky. Sexi korzety mozno ostavaju na svadobnu cestu. ;-) Dalsia moja dilema su pancuchy, ci samodrzky. Vo samodrzkach by mi nebolo horko a zaroven lahsia uloha na vecku / :-N /, ale suchaju sa mi stehna a neviem neboleli by ma uz pri prvom tancovani... Ach jaj, to su ale problemy... :-D Sarah - my si vybavime tiez do konca juna nauky. /teda, ak nas farar si to nevymysli inak :-) / Povedal nam, nech sa ukazeme na fare koncom maja a dohodneme sa na presnom termine nauk.
Odpovedať
Profilova fotka
Krásne ránko kočky ... no vidím že sa tu preberá dobrá téma - spodné prádlo. Ja rozmýšľam, že by som nemala podprdku - mám na šatách väčší výstrih a aj na popolnočných bude taký väčší. Takže uvažujem, že nebudem mať podprdku, čo myslíte? Nie je to blbé??? :-p a k tým náuakm - nám tiež farár hovoril, aby sme sa stavili koncom mája ... takže uvidíme, čo pak vybavíme 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pekne ranko, danyledu, podla mna to nie je blbe. Ja ju asi tiez nebudem mat:-))). Este uvidim. Kupena pre istotu je, urcite sa niekedy vyuzije, ale pod svadobne saty asi nepojde:-))).
Odpovedať
ahojte, danyledu, ja tiež myslím, že to nie je potrebné, pokiaľ sa ty budeš cítiť bez podprdky v poho, tak by som si ju nedávala, veď šaty sú tak vystužené a vykorzetované, že nemusíš mať vôbec nič ;-) to si myslím aj o tých korzetoch - aspoň teda moje šaty sú také vystužené kadečím, že ma dosť stiahnu, takže sa možno dopracujem aj k plochému brušku :-D roxan - ja tiež nemám nejak štíhle stehná, ale nad iným ako samodržkami ani nerozmýšľam. ale fakt ma nenapadlo, že by to mohlo bolieť :-| no hádam to dopredu vyskúšam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak baby díky za odpovede, upokojili ste ma ... :-) 8-) páni také je teplo zase ... ja som mala v sobotu opaľovací deň v záhradke - som sadila kvety a pri tom ma tak blbo opálilo ... že mám ruky podľa rukávov opálené 8-( tak ako každý rok aj tento som začala spálením sa :-S inak by ani nebolo leto asi :-|
Odpovedať
ahojte, danyledu: ja tiež nebudem mať podprsenku pod šatami. Budem mať korzetové šaty a už pri ich vyberaní som sa na to pýtala a pani mi povedala, že sú dokonca lepšie bez podprsenky - nepotíš sa tak, nič ťa netlačí,... a budem ich mať vypasované tak, aby bolo všetko pekne na svojom mieste :-D a popolnočné ešte stále nemám vybraté, takže uvidím. a čo sa týka tvojho opálenia, ja som zvolila solárko, aby som nemala v septembri opálené ramienka, kedže svadobné šaty sú korzetové a zatiaľ mi to vychádza :-) dávaj si pozor, aby si sa nespálila ešte raz, lebo určite nechceš mať na svadbe opálené rukávy :-S My sme boli v kostole pred dvoma týždňami ohľadne náuk a celkovo máme 4. Jedna je vo štvrtok pred svadbou, tam to bude už aj priamo o sobáši, dve sú v kostole (jedna v piatok a jedna v sobotu) a jedna je v Quo Vadis a tá býva myslím každý štvrtok. Je len na nás, aký termín si vyberieme, akurát sa musíme objednať. Ale žiadna myslím nie je s lekárom ani so psychológom. Aspoň čo sa týka Modrého kostolíka v BA.
Odpovedať
ahojte, my máme tých náuk šesť a navyše ja robím v knižnici tak mám smeny a musím si ich kvôli tomu vymieňať, lebo som zistila, že tých náuk na fare v Trenčíne je strašne málo... Sarah my sa tam určite stretneme....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?