Svadba 19.9.2009. Kto má tiež tento termín?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Plánuje niekto na tento termín??? 8-)
Odpovedať
Waw tak teda mimam tu svokru ti zavidim. Moja mamina do toho nieje cela hrr teda urcite sa tesi ale dava mi volnui ruku maximalne ale svokra. No ale asi je aj rozdiel ze moja mamina je o dost mladsia, a svokra je cerstvo na dochodku a asi sa nudi 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
mimam - neboj len treba skusat uvidis jedne ti tak padnu do oka ze sa z nich ani vizliect nebudes chciet :-D mirka - ano pravdaze kazdy mame svoje chyby a niekedy takto v jednej domacnosti svokrovci a mlady si vedia naozaj desne liezt na nervy a potom to je tazke. motylik - no to mas dost blbe nemyslim, ze by sa prave tvoja nastavajuca svokra mala do tychto veci starat ved to je na vas dvoch a podla mna to je dost blbe co robi .... ja s mojim sme v zahranici skoro rok a tuna sme sa rozhodli, ze sa vezmeme myslim svadba bude na sk no a ked zavolal moj nastavajuci mamine vsetko bolo v poho az do chvile kim jej nepovedal, ze na svadbe nechceme mat alkohol ta sa potom tak zacala chichunat a povedala, ze ak nemame nan peniaze ona zaplati lenze tu slo o to, ze ho nechceme tak jej to prislo divne. Snad neurobi nieco neocakavane pretoze potom ho bude musiet doma vypit sama hehe
Odpovedať
Profilova fotka
mimam - tak ty to mas s vasimi celkom fajn potom inac aj ja sa dost vyzivam v takychto somarinkach zatial som v irsku ale som zvedava co bude ked pridem domov ako budu chciet co menit a tak ale moja mama je taka, ze povie je to vasa svadba co budete a co nebudete na nej mat je vasa vec a moj ocino ten je velky pohodak sa ma nevie dockat a po priatelovej strane ocino je tiez flegma a mamina v pohodicke len som zvedava co bude vymyslat okolo priprav a svadby ale moc toho asi nebude moct aj keby chcela lebo mi dvaja mame svoje predstavy a sny takze povedat si mozu ak to bude fajn v pohode ak nie smola ale ich chichi
Odpovedať
Profilova fotka
motylik - asi to tym bude lebo mladsie sa k tomu inac stavaju ako starsie to je jasne. Ti starsi ziju stale v inej dobe ved prednedavnom som sa stretla s tym, ze mne a mojmu jeden starsi pan povedal co to taka svadba 20.000,- ja ked som to pocula tak som si hned pomyslela, ze v akej to dobe zije ked nasa nas na 70ludi vychadza okolo 120.000,- to je sila
Odpovedať
Heh no jo su taky niektory stary ludia ked som povedala mojej starkej kolko budu stat len saty skoro odpadla :-|
Odpovedať
presn tak baby, snubenci by mali mat svadbu podla vlastných predstav. U nas zatial niesu problemy. U nas je to tak že my si platime všetko okrem hostiny. Ale zatial do ničoho nekecaju, saty z drahym máme obaja zabezpečne a takmer všetko, aj zoznam hosti je už len bude treba riešit veci čo sa ohladom hostiny týka. irishgirll tiež máme podobne myslenie s tým alkoholom, ale tiež ma vysmiali. Nechápem prečo ludia potrebuju k zábave alkohol.
Odpovedať
Profilova fotka
no spolocna domacnost :-( tak to uz hej, ziadne sukromie, ziadne zurky :-p uha
Odpovedať
Tak causte baby :-D dnes ideme do banky koli bytu :-D nasli sme ho uplnou nahodou pred dvoma tyzdnami a velmi s anam pacil :-D bude treba par veci opravit, zmenit, doladit, ale je supis :-D Takze ideme skusit uver :-| celkom sa desim splacania na 30 rokov, ale co uz :-( drzte palce, nech to vyjde :-D lebo potom budeme pred svadbou spolu byvat tak 4 mesiace :-D kym sa teda vsetko zrekonstruuje :-D inak dost bieda s pripravami u nas :-( neviem si najst popolnocne saty a uz dlho sme sa neozvali starejsiemu :-( vobec neni cas :-( vy ako?
Odpovedať
podobne, tiež teraz riešime byt a uver, je to jak u magorov. my už riešime teraz 4 byt. 1 byt - nám vyfukli tek že do polhodiny po obhliadke doniesli zalohu. 2 byt - tam si zas tesne pred zloženým zalohy spomenuli na to že ešte neprebehlo dedičske konanie, takže to nieje vysporiadane 3 byt - prvy terním zloženie zálohy nám presunuli o 3 dni a nakoniec den pred tým nam volal predavajuci že predaj bytu sa nekona. 4 byt - uáloha zložena, znalecky posudok by mal byt dnes, pre banku máme všetky doklady už len podpisat zmluvu o budúcej kúpnej zmluve a dat ju do banky. tak uvidíme ako to dopadne. zuzumajko a to vy máte taku velku hotovost?kolko percent chcete aby Vám banka prefinancovala z kupnej ceny? a v ktorej lokalite kupujete byt. Bo nám znalkyna hovorila, že momentalne sa byty ohodnocuju v BA maximalne tak 2 500 000 a to si banka ešte potom znalecky posudok ponižuje o 100 000 a niekedy aj o 200 000. My kupujeme komplet prerobeny byt v Pezinku a za 2 200 000 a to znalkyna povedala že je to dost. že v BA teraz prerobene byty odhodnocuje na 2 500 000, ako znalec ti vie prisposobit posudok ku kupnej cene, ale je to dost zbytočne lebo banka si aj tak znalecky posudok poniži podla realnej ceny. Realna cena sa vačšinou teraz lisi od trhovej a kedže je kriza banky su dost tvrde. preto je vhodne aby ste mali v sprostredkovatelskej a v zmluve o buducej zmluve klauzulu, že pokial nedostanete uver vo vami požadovanej výške, že Vám vratia zalohu - inak by som do toho nesla - my sme mali stýmto riadne opletačky - preto sa nerealizovala kupa bytu 3 lebo sme to požadovali tak radšej odstupili oni ešte pred zložením zálohy, lebo v sprostredkovatelskej zmluve bola pokupa ze ak z akehokolvek dovodu odstupis prepadne ti záloha voči realitke a ešte aj zaplatis pokupu predavajucemu v tej istej výške. Teraz čo máme tak to máme tak že sme zaplatili zálohu 2 000 eur. a máme tak že pokial ná banka neposkytne uver vo výške - máme tam uvedenu kontkretnu sumu - mám pravo odstupit bez sankcii, a že nám predavajuci vráti všetko čo od nas dostal.- je to tam presnejsi vyšpecifikovane. a s realitkou máme taku zmluvu že nám vrati zálohu, ale mi musíme zaplatit paušalne náhrady 330 Eur, ak už budu vytvorene zmluvy, ak už realitka bude na to pracovat - teda na katastrer, zabezpecit znalca - s týmto som bola spokojná je to opravnená cena tých 330 eur, lebo realitka už naozaj dost veci porobila.
Odpovedať
Profilova fotka
motylik - no ani sa necudujem v ich dobe mali saty zo zaclony hahaha za 200,- a nie 13.000,- krasne, ale zase na druhej strane nebolo tolko farieb vyzdoby niekedy to mali s tym jednoduchsie a moj minule povedal, ze ak by boli satky len z jedneho druhu a viac tak by sa kazda tesila na tie jedne a nelamali by si hlavu s tolkym vyberom :-) chaplov take netankuje ale my zenymy musime byt krasne a kazdej sekne nieco ine :-) chelonka - my si platime uplne vsetko aby sa nam do nicoho nik neplatil a svadba bude taka na aku budeme mat a hotovo. Ak ide o ten alkohol no ja s mojim vobec nepijeme takze ani nechceme v mojej rodine tiez nik nepije iba po jeho strane a tiez minuly rok mal svadbu moj brat a tiez aj kamoska a brat na svadbe alkohol nemal pripijal vineou ale niektori si podonasali popili sa a bol bordel a u kamosky to iste ona mala pripitok deco vina ale tiez podonasali a ona ostala sklamana co robili. Ja nechcem a nebudem mat s mojim sme sa jasne zhodli a ak niekto chce pit nech nechodi ved svadba nieje o tom aby sa ludia nalievali ale o nas nie. To je tak trapne a ubohe ak niekto uroby nieco take este ked mlady dopredu oznamia, ze alkohol nebude a oni podonasaju. Vies tuna nejde o koruny ale o to, ze proste nechceme. Nasi su v pohode oni to cakali ale som zvedava co bude po jeho strane. Ja som povedala, ze ak niekto donesie, ze bude chlastat tak ho osobne vyhodim pretoze ja na svadbe nepotrebujem mat bordel. Inač je ubohe ked clovek musi pit aby mal zabavu ja sa dokazem bavit s mojim aj bez flase. mirka - ak bude domacnost oddelene tak si navzajom jedny i druhy mozu robit co chcu u nas napriklad mame dom a s mojim chceme postavit podkrov kde budeme mat svoje sukromie a samozrejme do domu budu 2 vchody myslim, ze to bude fajn a nasi aj tak chceli robit novu strechu budu radi ked pomozeme.
Odpovedať
irishgirll - ako s platením sa ponukli samy, že nám chcu pomocť a vlastne oni sa budu starat jednine o kolače, hlavnu tortu si vyberam ja, aj menu. Moji rodičia su v tomto velmi super by my dopriali. Ocino nema predstavu kolko stoji taka svadobna torta, tak mi zatrepal že si možem vybrat akukolvek chcem že mi ju zaplati, len si dal podmienku že musi byt do 30 000 Sk no tak sme sa z maminou zasmiali a povedala som že dobre :D Naši chcú aby sme si čo naviac peniazkov odložili na bývanie - do bývania.chodim na výsku externe teda platim skolne, mnoho krat som hovorila mamine nech mi neposiela peniaze na skolu ale ona mi aj tak tie peniaze posle. Keby jej ich vratim urazia sa, alebo mi ich daju iným sposobom, tak som si povedala ok, však ja im to oplatim ked budú niečo potrebovat - ale by im to zvykneme vracat hodnotnymi vianocnymi darčekmi, v posledných rokoch to bolo krasne, ako sa rodicia tesili pod vianocným stromčekom ako male deti. Mamina najpr skolo odpadla a potom sa tesili jak deti :O) s tým alkoholom s tebou úplne suhlasím - nechápem ako sa niekto nedokaže bavit bez alkoholu - my sice ho na svadbe budeme mat ale tak pomenej som povedla, že sak nemusia chlastat celý večer no nie :D
Odpovedať
Cafte, vidim, ze riesite alkohol a byty. My alkohol mat budeme, ale na osobitnom stole, dufam, ze to niektorym osobam zabrani nalievat si prilis casto ]-( 8-) A byt nastastie mame, boze, hypoteka na byt na 30 rokov...hroza... 8-( Taky dom sa potom ako dlho splaca? Oki, utekam, dnes mame oslavu ;-) x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte babulky, tak ja sa zasa vratim k teme povodnej - satky tie ktore sa mi pacia si pojdem vyskusat v pondelok (aaaaaaaaale... stoja 15 tis) s cim som vobec nepocitala.. preboha.. ja som chcela dat za saty tak max 10 tis.. ale ak mi pekne sadnu tak ich asi zoberiem.. ved sa vydavam len raz nie? :-N :-p mrknite dam ich do albumu.. a potom povedzte ked tak ci nerobim chybu.. tie co mam prve skusane biele a smotanove - tak biele mam zajednane.. a zacala som uvazovat nad smotanovou :-N ja viem je to hrozne so mnou :-) a svatovi sa stale nieviem dovolat.. vsetko ostatne okrem ubytka uz mame zajednane.. :-)
Odpovedať
No tak možno ja to tiež tak doriešim že si tam zaclonové šaty, lebo sa určite pre žiadne do 19.9 nerozhodnem ako sa poznám :-| . Batri to su riadne palky za byty čo tu hádžete ako jasne že je to blava ale až tolko? U nas v LC sa pohybuju krasne porobene trojizbové za 1 000 000 v dobrej lokalite. A za 2 500 000 by to domček istil. Naštasie my byvame v krasnom bytiku ktory patri mojej mame a po svadbe ho odkupime za polovicu co bude od 400 do 500 tis. max. Ospravedlňujem sa ja ešte stale rozmyšlam v Sk,-kym total nabehnem na € tak to potrva :-D Tak včera som absolvovala prvú skúšku šiat :-S hodim si tie najkrajšie do alba :-N
Odpovedať
Mimam, mne sa pacia oboje satky, co mas v albume :-) Aj ked moj nazor je, ze nevesta ma byt v bielom ;-) Mne osobne sa viac pacia biele saty. Ale seknu Ti aj aj. Motylik,mne sa pacia najviac tie posledne, co si dala ;-)
Odpovedať
mimam motylik25 no baby v oboch pripadoch suhlasim s devlin :-D mimam aj ja som si skusala hentie saty v bielom :-D ale nakoniec som vybrala ine
Odpovedať
Caute baby ktore mate uz kupene svadobne topanky, dajte typ kde ste kupili, oplati sa ist nikam do madarska, alebo do ciech, maju tam lepsi vyber?alebo objednat cez internet?
Odpovedať
ahojte nevestičky. Ako som si prečítala toto fórum začínam byť s tej svadby troška nervózna. Ja som si len včera dohodla termín, bolo to síce také spontánne rozhodnutie, ale už som ani nedúfala že to bude možné 19.09.2009 a vy tu už riešite svadobné šaty a všetko ostatné. Dúfam že to aj ja všetko stihnem a že mi ostanú aj svadobné šaty aké sa mi páčia..... Aj keď ešte nieviem aké to budú pretože som maximálne nerozhodný človek a všetko robím na poslednú chvíľu....
Odpovedať
Profilova fotka
chelonka - tak ty to mas fajne z vasimi :-) u nas je to trosku ine moj ocko mal vaznu nehodu bol dlho v nemocnici a je to s nim velmi vazne no asponze uz je doma ale stale musi byt pod dozorom mamina koli tomu vzala pozicku a tak ja nemam to srdce aby som ju este dostala do dalsej ked ma dost starosti teraz a po priatelovej strane sa nam jeho mamina ponukla ale ja som nechcela pretoze to nieje fer, ze oni by zaplatili a nasi nie tak si platime sami ale nestazujeme sa :-D ved svadbu budeme mat tak ci tak :-D Ak ide o alkohol presne tak ako pises nemusia chlastat cely cas ved to nieje o tom! devlin - myslim si, ze ak niekto rad nasava tak bude aj ked ten stol by mal byt niekde vonku pred salou. Moje kamosky co sa vydavaly minuly rok a brasko boli sklamany prave koli alkoholu ja to nepotrebujem. A ak ide o byvanie to je teda naozaj riadna palka ze 30 rokov fuuuuu sila. Su tazke casi teraz aj ta kriza... inac aj ja si myslim, ze by nevesta mala byt v bielom tie baby co sa vidavali v inych farbach ako bielej aspon co ja viem mali bud deti uz alebo boli uz raz vydate ale viber je aj tak na kazdej jednej z nas :-D mimam - Uz si si pridala tie 15.000cove satky? Rada by som ich videla motylik - no niekedy to bola naozaj sranda nebolo tak ako teraz nevesty neboli take vyberave aj ked pravda je, ze velmi ani na viber nebolo. A nic to s tymi sk ja robim to iste aj ked som v irsku vise roka a cely cas mam eura :-D to prepocitavanie by ma uz mohlo opustit cim skor tym lepsie premna :oD pegal - no ja mam dvoje jedne z irska a druhe som si objednala cez internet. No ak mas v plane kupit z bazaru napriklad na tejto stranke davaj si pozor na to aby nazaj boli v takom stave ako sa uvadza lebo ja som raz jedny chcela a na obrazku krasne tiez popis bol dokonaly ze ich mala len raz na 4 hodky a ked som vydela domace foto fuuuu za 1.600,- kupit topanky ktore maju spinave peciatky od noch a viditelne otlacky od prstou ..... to som si pomyslela teda svoje.
Odpovedať
Profilova fotka
Caute baby, my sme si uy vybavili sálu,fotografa, boli sme u knaza, dekoráciu, kvety. Ale šaty ešte nemám........myslela som ze este na to mám čas..........ale asi nie, co?cim skor tým lepšie!!!!
Odpovedať
Ahoj sunnyka. Tak to si na tom určite lepšie ako ja pretože ja mám vabavený zatiaľ len zámok na ktorom bude obrad a kvety u kamošky ktorá vlastní kvetinárstvo. Tiež som si myslela že na výber šiat mám ešte dosť času, ale ako to tu čítam tak asi ani nie. Ty si priamo z RS?
Odpovedať
No babule. (hlavne irishgirll) tie satky som si pridala uz do albumu davno,len su v albume nase plany,kedze ich povazujem za favoritky ;o) su uplne posledne dole. Tak mozete mrknut a povedat nazor pri porovnani s tymi,co som uz skusala :o)
Odpovedať
A este k tym topankam. Ja som si svoje kupila v normal obuve na myjave. Takze ziadne extra nakupy niekde daleko. Staci popozerat blizke obchodiky s topankami a urcite niekde nieco budu mat ;o)
Odpovedať
tak som si konecne poupratovala aj v tomto albume nase plany.. tam je asi vsetko dolezite a podstatne pre mna.. nasla som si trosku casu kedze mi nie je dobre.. citim sa uplne na..... no a hned ma napadla myslienka co ak sa mi toto stane pred svadbou alebo presne v sobotu rano.. lebo vcera mi nic nebolo a zobudila som sa rano o 5 ze mi je strasne zle.. co v tom pripade sa robi? ak nie ste schopne vstat z postele, je jedine riesenie odklad svadby? uf.. ale mam myslienky co? .. nechcem tu navadzat negativne myslienky ale stat sa to moze.. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
mimam - no tak tam mas 2 satky prve a druhe skusanie a ak myslis tie druhe tak su krajsie to je moj nazor a aj lepsie na tebe stoja. No su tabletky a odklad svadby no ja neviem snad ked sa rano zobudim a bolo by mi zle tak sa skusim do tej 3tej do obradu dat dokopy. Ja by som svadbu neodkladala ale je to na kazdej jednej z nas to je len moj nazor.
Odpovedať
no to je jasne.. to ma len tak napadlo co by sa dalo robit
Odpovedať
Profilova fotka
mimam - netrap sa neboj bude to jeden z tvojich naj dni v zivote. Vcera som rozpravala z kamoskou a ona mi povedala ako pred svadbou plakala lebo kadernicka ktora jej prisla urobyt domov vlasi zabudla doma nejake veci a tak na poslednu chvilku zhanali ale potom hovorila, ze ked si sadala do auta obrad hostina a vsetko okolo toho uplne super ziaden stres pohodka, ze to bolo krasne. Snad ja nebudem mat nejake necakane situacie a vsetko prebehne tak ako ma no som zvedava.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ja som zvedava ako budem stihat ja o 11.00 fotenie ach jajaj bude sranda :-p
Odpovedať
no ja teda dufam ze ked si to organizujeme min pol roka dopredu ze bude vsetko zabezpecene a v ten den uz si budeme uzivat len jeden druheho 8-)
Odpovedať
no my máme obrad až o 15:30 takže dúfam že všetko budeme v pohodke stíhat. Nezávidím tým, čo maju obrad skor.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?