Svadba 20.07.2007. Kto má tiež v tento dátum?

Profilova fotka
tak prave sme si vymysleli termin.. kto to bude mat s nami? :-D
Odpovedať
1
2
7
Profilova fotka
aj ja mam tento termin. nieje to uzasne???? 20/07/2007??????
Odpovedať
pekny datum, aj mne sa paci:-D
Odpovedať
Profilova fotka
co vsetko uz mate zabezpecene???? ja mam strach, ze to vsetko nestihnem!!! :-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte. Ja mám tento termín vybratý asi od apríla 2005... No predvčerom som bola na matrike a ma zchladili, že oni nevedia, či vôbec ten deň tam niekoho budú mať čo má oddá... Takže som nasrdená, lebo s tým neviem pohnúť, proste nevedia a hotovo... Hlavne, že termín už všetci vedia... Pozerala som do kalendára, kedy bude piatok a pekný dátum... Bolo to 20.05.2005 a to bolo vtedy priskoro (aj na náš vzťah a aj reálne sa papierovačky nedali stihnúť) a potom až 20.07.2007 a teraz mi na matrike povedia toto :-S ;-( ;-( ;-(
Odpovedať
Ahoj Julinka, co tak skusit inu matriku? Ak Ti ide o ten datum (aj mne sa strasne paci:) tak by som to skusila. Ja som dnes vo veci vybavovania terminu mala zase dobry den, konecne sa nam tento termin podarilo dohodnut s pani fararkou, aj kostol bol volny, predbezne mame rezervovane aj miesto na hostinu, tak som rada. Po takom dlhom cakani na tento termin sa predsa musi najst sposob ako Vas sen zrealizovat! Drzim palce!!! :) Adriana
Odpovedať
Profilova fotka
Skúsime ešte kostol, ale ono u nás je to zložité... Ja som neveriaca. Priateľ cudzinec a papierovo katolík, ale ako katolík sa necíti a chce u protestantov, takže tak... Už len kôli priateľovi to bude veľa papierovačiek a vyššie poplatky, takže ďalšie papierovačky kôli inej matrike... No neviem... Uvidíme... Inak včera som dostala zánubný prstienok ;-) Takže v prvom rade musíme vybaviťvšetky papiere kôli tomu, že je cudzinec a potom MOŽNO stihneme aj iné vybavovačky... :-|
Odpovedať
Blahozelam k prstienku :-) V katolickom kostole by Vas mozno ani nezosobasili, kedze nie si pokrstena. U evanjelikov sobasia aj ked len jeden z partnerov je pokrsteny, to je aj nas pripad - moj priatel krsteny nie je. Len neviem, ci budu ochotni Vas zosobasit ked on nie je evanjelik. Zrejme to zavisi aj od pristupu konkretneho farara. V pripade, ze pojdete vybavovat do kostola, odporucam pouzit vyraz "nie som pokrstena" nez "som neveriaca" - pravdaze ale len ak sa s tym stotoznujes. Netreba vesat hlavu, riesenie sa urcite najde. Panie (uradnicky) na matrike mozno o tyden-dva budu vediet viac, alebo mozno budu pristupnejsie... skus tam este raz zajst pozitivne naladena a im vysvetlit aky je tento termin pre Vas dolezity, ze s nim obe rodiny pocitaju, napr. ze cely zivot si v tom mieste vyrastala a rada by si tam mala svadbu... Pripadne ak nebudu schopne sa vyjadrit, pytaj sa k ich nadriadenemu... hlavne nebud dopredu zle naladena, usmev na perach a prijemne vystupovanie urcite zaberie ;-) Inak nechapem preco maju s tym problem, ved piatok je pracovny den... V kazdom pripade, drzim palce!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Jaj ja nechodímna brúsená, ja sa usmievam štále... No snažila som im povedať, že tento dátum už máme 2 roky vybratý, že celá rodina o ňom vie už... ;-) berem si Poliaka, takže nabudúce pritlačím aj zo zahraničnou rodinou, a ešte že aj moje sestry sú v zahraničí a tak... No u katolíkov sme boli ešte dávnejšia a šlo by to aj keď som aká som, ale priateľovi sa prístup úradničke na farskom úrade nepáčil (dalo by sa povedať, že troška na mňa tlačila...)... Dá sa v katolíckom kostole, ak len jeden je veriaci, ale oni s tým majú papierovačiek plno, tak sa im do toho nechce ;-) Najprv skúsime kostol (priateľ vybral cirkev bratskú a mne je to šuma fuk, ak vybaví tak super). Ak sa kostol nevybaví, tak pôjdem ešte raz na matriku a skúsim zistiť mená oddávajúcich poslancov a cez môjho strýky, ktorý je oddávajúcim poslancom v inej mestskej časti dohodnúť s konkrétnym poslancom termín... Proste zložito... Človek by nečakal, aké komplikované :-D
Odpovedať
Tak drzim palce, ked sa Ti to podari, napis;-) zatial nas nie je vela co sme si tento termin vybrali, predsa len sobotne terminy su viac v kurze :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No pred týždňom na STV1 v relácii Ľudia na jednotku (myslím, že tak sa to volá, nesledujem to, len vtedy som to postrehla) povedali, že 07.07.2007 a 20.07.2007 sú už beznádejne zabookované :-o - nepovedali kde, ale tak som si myslela, že myslia Bratislavu a tak som rýchlo nabehla na našu matriku v panike :-D a u nás takto... :-| Takže zas by som sa nespoliehla ana to, že je piatok, tak pohoda... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby chcem sa Vás spýtať čo už maté vybavené... Lebo ja nič... Ani termín vlastne nemám... :-| :-( A priateľ cudzinec... Takže tak... 8-( 8-( 8-(
Odpovedať
Ahoj Julinka, my mame termin (kostol), miesto na hostinu, fotografa a saty. Tot vsjo. A co Vy s tym teminom neviete pohnut?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ale budemem musieť pohnúť, len sme zatiaľ nehýbali... :-D :-D :-D No vlastne mne okrem termínu veľa netreba ku šťastiu :-D :-D :-D Dokonca aj oranžové košele som pre mojho milého našla... Už len aby mal čas ísť vyskúšať... ;-) No a ambasáda v Blave (do toho sa mi nechce :-| )... No a sebe musím topánky... Raz dávno som si našla biele a kúpila, ale akosi mi bude treba čierne :-D :-D :-D Keby som také isté čierne našla, alebo nejaké sandále musím nájsť, ale bez opätkua slušné... Na detskom majú kopu a na mňa nič... :-( A také peknučké biele lakovky som si našla ako detské ale na mňa a nakoniec celá budem oranžovo-čierna... ;-) Mňa ten termín deptá úplne... Akosi je môj vysnívaný a... A zatiaľ tak... No proste je to celé čudné... Miesto toho aby ryžovali na termíne, tak oni ho ani nevedia rezervovať... :-| Čo už... Ale asi na ten úrad zájdem a zakaždým, keď ešte nebudú vedieť, tak ich každý týždeň budem chodiť bombardovať, že či už... :-D :-D :-D
Odpovedať
wow, vy budete oranžovo čierni? dobreeeee:-) A čo Ti povedali, že kedy budú vedieť? Hoci aj 3 mesiace pred svadbou keby Ti ten termín potvrdili, tak sa to dá krásne stihnúť. U mňa je ten problém, že bude pracovne najbližšie týždne vyťažená a o priateľovi ani nevravím, ten nemá čas na nič :-S väčšina veci je na mne :-S
Odpovedať
Profilova fotka
No mne by nevadilo ak by bolo všetko na mne, ale ak by som to aj vedela vybaviť... Ale ambasáda je o nás oboch :-S Musíme obaja byť osobne prítomní koli tomu blbému papieru.. .Sám papier stojí asi 248 Sk (taká nejaká smiešna cena :-D ), ale dovolenka naraz obaja, cesta tam, späť :-| :-| :-| Tak sa mi nechce... Keby tam chceli byť cez weekend na ambasáde aspoň, ale oni sú len doobeda a ani neviem či všetky dni v týždni... No budeme oranžovo-čierny, lebo mne sa oranžova veľmi páči a tak som rozmýšľala, že čo k oranžovej, čo by bolo slávnostné, ale nie biele a tak sa mi to páčilo a spýtala som sa aj toho môjho a schválil mi to... Tiež sa mu oranžová páči, len som nevedela či mi to na sobáš schváli.. .Má rád ak je tej oranžovej málo.. .Doslova keď kupuje pulóvre alebo niečo na seba, tak hľadal, aby to malo napr. oranžový pásik alebo nápis, ale aby to nebolo celé oranžové, tak som sa obávala, čo mi povie na oranžovú košelu a povedal OK :-D No u mňa to nie je, že hoci aj 3 mesiace pred svadbou, lebo ak nie, tak ja hoci aj u katolíkov, len nech to ten dátum je :-D :-D :-D Mne záleží na dátume a aby to bolo v Košiciach a je mi ostatné jedno... No a nevedeli mi ani povedať, že kedy budú vedieť, že to až pred dovolenkami (takže asi v najlepšom prípade v máji, ale skôr v júni :-| )... Hlavne, že ja všade veselo roztrubujem náš termín :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Joj inak nervím zo stránok ambasády... Len v poľštine písaná... Ja nič nezistím a priateľ síce áno,a le tiež by mu v slovenčine bolo lepšie... Joj to pre takých poliakov je robené, ktorý sú ozaj poliaci a nie ako ten môj, čo od narodenia (aj sa narodil tu v Košiciach) nikde inde nežil ako v Košiciach... Občianstvo len zdedil... :-S :-| :-S :-| Kým ja tie ich čudné slova rozlúštim... :-( :-( :-( Moje sestra majú cudzincov a ja som si našla pekne tu a som dopadla rovnako... :-S Tito birokratické voloviny neznášam... Moja sestra ešte od svadby (vyše troch rokov ubehlo už odvtedy) nemá nič vybavené, cez občaňák, pas až po kartičku poistenca :-| :-| :-| Ona je v zahraničí a zakaždým keď prišla vybavovať, tak po nej iný papier chceli, až to vzdala... :-(
Odpovedať
No to verím, že to musí byť kopec vybavovačiek. Ale treba sa odhodlať, vziať si tu dovolenku v jeden deň a šup šup to vybaviť, nech máte s tým kľud. Tá oranžová svadba znie zaujímavo, to som zvedavá :-) takže šaty už máš? Ja som si zase stále myslela, že úplne biele šaty sú najkrajšie a potom čo som ich pár poskúšala sa mi najviac páčia maslové a také aj budem mať. Dokonca som moje šaty vo viedni skúšala aj v zlato-béžovom odtieni, ako sú na modelke a boli krásne, ale pôsobili dosť ťažko - a to sa mi na horúci júl moc nepáči
Odpovedať
My mame 20.07.2007 rezervovany od zaciatku decembra... Zamok Bojnice uz je na tento termin plny. Pani na zamku vravela, ze 7.7.07 si rezervovali uz v juli 2006, takze pekne datumy uz asi naozaj nie su... My mame vybaveny obrad a hostinu, DJ, aranzerku+kvety a cukrarku. Nervacim z fotografa (kadzy druhy uz nemoze a drahy je sam naruzivy fotograf, takze "trochu" narocny) a siat (neviem sa rozhodnut). Papierovaciek je dost, to hej. Ked budeme mat vsetko pokope, zase sa budeme musiet vybrat na Slovensko a hadam to uz definitivne vybavit. Dufam niekedy po Velkej noci. Momentalne mi to vybavovanie lezie na nervy, asi potrebujem 3 dni oddych a nepocut slovo svadba... :-| Cim skor co najviac vybavis, tym lepsie. Z vlastnej skusenosti viem, ze ked sa mi nieco podarilo vybavit, tak mi bolo lepsie, uz len ten pocit, ze mam o jednu starost menej. Drzim palce! Co sa tyka siat, take niekolkokilove som aj ja skusala. Este na zimu mozno, ale v lete (dufam) bude pekne a teplo, tak hladam lahke. Uvidime, hadam niekedy nieco najdem.
Odpovedať
Profilova fotka
No ja som zvolila tak aby som nemusela zháňať... Neznášam zháňanie, ale to najhoršie aj tak zháňať budem musieť - topánky... :-| Mám doma zavinovaciu sukňu čiernu s veľkými oranžovými kvetmi a k tomu nosím také tričko s holými ramenami čierne a spolu to vizerá ako šaty, takže to by som chcela... Pirateľ síce by bol radšej keby som mala zakryté ramená, takže ešte kuknem po nejakom doslova tričku (aby to malo krátky rukáv), ale skôr si myslím, že nezoženiem, lebo nechcem aby to vizeralo ako tričko a sukňa, ale aby to vizeralo tak ako šaty ;-) No ale uvažujem, že si ušijem z takej oranžovej priesvitnej látky také čudo na ramená... Aj to viac oživím - bude viac oranžovej... Lenže zas také jemné nobl látky oranžové nerobia, takže už uvažujem o zclone z IKEA - robia ich aj tak dlhé a tak skrátim a budem mať aj zclonu aj doplnok k svadobnému oblečeniu :-D :-D :-D (Byt chcem do modro-oranžova, popr. aj zelena - takže zabijem 2 muchy jednou ranou)... Viem hrozne sa to číta, keď sa tu všetky fintíte a ja vezmem nožnice a ustrihnem zo záclony :-D :-D :-D - to bude ako keď v táboroch bola táborová svadba - vtedy sa robili šaty pre nevestu zo záclon x-) ...
Odpovedať
Ale prečo by si to niekto mal myslieť? Veď každému sa páči niečo iné. Ty by si nešla do tých vecí čo ja a ja zase do toho čo sa páči ďalšej kočke. A tak je to dobre! Koniec koncov aj tak si budeš pamatať ten Tvoj svadobny den ako ten najkrajši a ani to najhonosnejšia svadba neviemkoho nebude krajšia. Ja mam zase opačny problem, mňa tie pripravy začali dosť baviť, priateľ mi už povedal, že som svadbou posadnutá!!! :-D :-D :-D asi má pravdu x-) a akurat pred chviľkou povedal, ze čo si ja počnem keď budeme mať po svadbe, že nebudem mať čo robiť :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Takže záclona sa strihať nebude... Zohnala som takú látku... Predvčerom sme boli so snúbencom utrácať... A keď sme kúpili tú látku a kúpil mi darček na Vianoce (doteraz nebol čas :-D :-D :-D ) a narodeniny, tak som povedala, že ešte jemu košeľu na sobáš a nejak súhlasil a keď sme zvládli aj to, tak som na neho vyrukovala s obrúčkami a tiež to vzal, do zlatníctva sme nabehli tesne pred záverečnou, len tak tak sme to stihli, ale už máme... :-D :-D :-D
Odpovedať
Julinka, blahozelam, to uz zhanate v plnom prude, ste to vzali smahom :-D Som fakt zvedava ako to cele farebne skombinujete. Aj vyzdoba miesta hostiny bude oranzova? My sme tento tyzden tiez zvladli vybavit, resp. zacat vybavovat 3 veci: stretnutie s p. fararkou, uvodne stretko s agenturou kvoli vyzdobe a dnes sme mali konzultacie s fotografom, bolo to super. Takze mam tiez radost :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ak bude nejaká oslava a výzdoba, tak oranžová... Ešte uvidíme čo a ako, lebo na oslave sme sa ešte nezhodli a momentálne mám pocit, že priateľovej rodine nebude nič dosť dobré a že už mi do toho idú kafrať, takže momentálne som nasrdená, ale vyspím sa na to a uvidíme... Priateľ je ešte v práci, takže asi rozhovor o týchto veciach dnes nebude, lebo to by mohlo byť horšie ako momentálne je... :-( :-( :-(
Odpovedať
Caute buduce nevesty. Tiez mame termin k tomuto datumu. Termin vybral priatel, ze si ho tak bude lepsie pamatat :-) S datumom na matrike nebol ziaden problem,pani vytiahla taky velky zosit, bol tam uz zapisany jeden par pred nami, ale aj tak sa skor cudovali, ze preco chceme mat sobas v piatok. Julinka, nechapem preco mali u vas na matrike problem, ze nevedia, ci zozenu na ten termin niekoho kto vas zosobasi, ked na kazdom mestskom urade sobasi starosta alebo urceni poslanci, ktorych je viac v pripade zastupovania. Co sa tyka vybavovaciek, nerobim si s nimi tazku hlavu, nakolko planujeme svadbu malu a jednoduchu, ale o to srdecnejsiu. Pomalicky si vybavujeme a kupujeme veci, o ktorych si myslime resp. myslim :-) , ze bez nich by to nebolo ono. Uz sa velmi tesim a prajem vam este pevne nervy pri zhanani, ale hlavne aby ste si ten den vychutnali do poslednej kvapky, a hlavne s laskou!
Odpovedať
ivica. vitaj medzi nami ;-) tento datum je uzasny, ja som najprv nechcela piatok, ale teraz by som uz datum svadby nemenila za ziadnu sobotu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ivica: Tak ja už celé to na matrike chápem... Je to "ochota" matrikárok... Strýko mi to už vybavil priamo u oddávajúceho... Oddávajúci sú poslanci a volia ich občania, takže sa snažia... nebol nijaký problém... To len matrikárkam je jedno ]-( - chcú si svadby narýchlo odklepnúť naraz... Takže tak...
Odpovedať
Julinka, takze podarilo sa? Mas teda datum isty? ;-)
Odpovedať
Dakujem za mile privitanie :-) Julinka, mas pravdu, niekedy sa poslanci aj snazia, lebo ich volia obcania, ale pri sobasoch je to skor o tom, ze za kazdy obrad dostanu aj bubaciky (niekde som zacula, ze 500,- ale negarantujem :-)
Odpovedať
jeeeeej, jaky haluzny datum na svadbu :-p a to som si myslela ze tento rok budu vsetky nevesty len na 07. 07. 2007 :-D ale toto je este zaujimavejsie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No pokiaľ viem, tak majú odmenu za sobáš, ale neviem koľko to je, ale to číslo sa mi nezdá, lebo by sa do toho hrnuli a pravdupovediac v našej mestskej štvrti oddávajú asi len štyria dokopy... Pochybujem, že je to tak veľa... Ale kto komu do vrecka dá úplatok, tak to neviem, ja to nebudem robiť... A nebol problém sa dohodnúť... ;-)
Odpovedať
1
2
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?