Svadba 2011 v Košiciach

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte nevesticky :-) Tak som si povedala, ze nas treba trosku vyselektovat, aby sme si mohli radit v kontaktoch, ktore su vhodne pre nas kosicanky ;-) Tak ako ste na tom? Jaaa nemam okrem kaplnky sv. Michala este nic.... :-( Ale hadam este mame casu, no nie? ;-)
Odpovedať
@luciake rada som pomohla ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj dievčence, mám takú otázku... budete mať redový? a budete mať kroj, alebo len nejaké šaty a čo potom? prezlečiete sa do ďalších šiat- popolnočných? mám v tom trochu chaos :) Takže mi treba na ten večer 3 šaty (nebudem mať kroj)?
Odpovedať
@maryennn no ja budem mat redovy a tiez nebudem mat kroj. u nas taka tradicia, ze pred polnocou nevesta zmizne a prezlecie sa do popolnocnych a v nich aj redovy tancuje a takto to planujem aj ja
Odpovedať
baby, ja som dnes zazila taku zmenu nalady ze to az boli. Drahy konecne doma, tak sme zacali dalsie veci riesit, tak som bola prestastna, ze sa to zasa hybe nejak. Mamku som poprosila, zeby mi zistila kontakt na jednu pani, co absolutne fantasticke kolace robi,lebo uz nacase aj to zajednat. Aj mi ho zistila. Len ja neviem, akonahle sa s mojou mati zacneme bavit o svadbe ona furt vytiahne nejaku hovadinu, ktoru ja na svadbe nechcem,nepotrebujem, nesuhlasim a skonci to tym ze sa na mna naserie... zacinam rozmyslat, ze ju z toho uplne vynecham a uz len pozvanku dostane. No ja uz fakt neviem. Stokrat som jej povedala ze vyzdobu nam spravia v restike a ze velmi peknu robia, stoprvy krat sa ma spyta ci som sa dohodla s jej sesternicou aku vyzdobu mi ma spravit...a podobne hluposti, ale lezie mi to na nervy riade. no ale spat k dobrej nalade :) mate niektora nejake osvedcene kolacikarky a pripadne orientacne ceny a kontakt na ne. Lebo mi zatial len na tu jednu pani mame kontakt a vsetko by bolo super, keby nebola odniekial pri Gelnici a to je trosku daleko. A viete mi povedat ako to funguje? da sa spravit napr ochutnavka? lebo nechcem aby tie kolace boli take hnusne maslove ako sa vacsinou robia... Takze ked mate skusenosti alebo nieco sem s nimi prosim ;-)
Odpovedať
joj a este som zabudla otazku...ako pocitate kolko kolacikov budete objednavat?
Odpovedať
@maryennn ahoj, ja napr. ešte váham lebo babky má krásny kroj, ale asi to bude tak že do polnoci budem v svadobných a po polnoci si dám spoločenské :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hmm, takže tak, musím si to ešte premyslieť, pretože na druhej strane na redovom sa človek dosť spotí nie? keď je veľa ľudí a to potom mám byť v tých spotených šatách až do rána? pamätám sa, že keď sa kamoška vydávala, bola rada, že môže dať kroj po redovom dole.
Odpovedať
Profilova fotka
@kurtica juj som zabudla, aj ja som sa už na niečo podobné pýtala a tu mi baby hovorili, že rátajú tak 7 koláčov na hlavu do sály a 20 do výslužky. Ale to záleží od toho či chceš rozdeľovať výslužky rovnako alebo pre jednotlivcov a pre rodiny. Ináč mne mamka vravela, že vraj do sály (myslím na stôl) stačí aj 5 koláčov na osobu, že to aj tak nikto neje. Tak neviem, dúfam, že nebude málo :). Ja budem dávať 5 na osobu a 15 do výslužky + kúsok torty. No a potom ešte treba rátať s koláčmi domov, do roboty a tak :)...
Odpovedať
@maryennn dakujem velmi pekne, aspon kus predstavu mam. mne kamoska vravela ze na svadbe skoro vobec sa kolace nejedli, u nich takmer vsetko islo do vysluziek, na stole mali len par kuskov a ani tie sa nezjedli. Tak preto velmi vaham, ze kolko pocitat na osobu... navyse nasi planuju piect slane pecivo este k tomu (bo to je trvacne, tak aj ked sa nezje, tak sa donesie domov a casom poje), takze tam podla mna toho bude az prilis a nevies ake su tak priblizne ceny za kus v ktorych sa tie kolaciky pohybuju tu na vychode? nech viem aspon urcit co je prilis drahe :D tu ked som hladala, tak som nasla ze cca okolo 10 korun...cize kolo 30 centov. no len neviem ako vam, mne sa to zda kus vela (aj ked zas zalezi ake velke su)
Odpovedať
@kurtica staci pocitat 3 kolace na hlavu, aby bolo dost na stoloch, na niektorych svadbach davaju ku kave kusok torty, ktoru zacnu krajat novomanzelia. V KE stoja kolaciky od cca 25 - 30 centov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kurtica to je naozaj veľa, dá sa zohnať (konkrétne v Košiciach) aj za 25 centov kus. Mne sa dokonca aj to zdalo najprv veľa, ale keď som videla tie ceny inde, tak som pochopila, že to je ešte super cena :). Neviem odkiaľ presne si, ale ak chceš tak ti môžem potom dať kontakt do IP ak by si chcela :)
Odpovedať
@maryennn no za 25 centov robi aj ta teta co som tu spominala ze na nu mame kontakt, len je dost daleko. Ja som priamo z Kosic, takze najviac by asi vyhovovalo priamo z kosic alebo z blizkeho okolia. Ale kazdopadne, ak mas nejake kontakty, tak mi prosim posli. Zatial co som sa pytala kamaratiek, tak vsetky si davali robit v cukrarnach a ze vraj od "tetusiek" co pecu doma sa da lacnejsie zohnat...tak neviem. Ale urcite ti budem vdacna za kontakty.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kurtica na sidlisku nad jazerom pecu v cukrarni kolacky za taku cenu ... ja som mala kolaciky od jednej tety z krasnej, ale tie boli aj fakt velke... a boli kombinovane so suchymi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maryennn ahojky, ja mam cepcenie v kroji a teda aj redovy a potom sa prezleciem do svojich siat co mam take plesove, nemenim si kvoli svadbe kupovat nove, nastastie mame svadbu v zlatej farbe a aj tie saty su zlate, takze sa to aj hodi
Odpovedať
POMOOOOOOC, prave mi padla miestnost na 20.8 :-( :-( :-( co teraz? kto poradi nejake miestnosti v KE? Za primerane ceny? Dakujem, nechcela by som prekladat termin, lebo ma volne 13.8 aj 6.8, ale ked uz je clovek odhodlany a zije v tom ze 20.8. tak by som rada pri tomto termine ostala.Dakujem Vam.
Odpovedať
Profilova fotka
@chlpacik jaj moja to mi je luto, skus obvolat nejake mensie restiky, ved budes mat malu svadbu tak by s tym az taky problem nemal byt
Odpovedať
@deaneira dufam, dufam dufam, len aby mali aj dobre ceny a vyzdobu urobili, to by bolo najidealnejsie
Odpovedať
Profilova fotka
babyy tip na profesionalneho kameramana please:)
Odpovedať
Profilova fotka
@chlpacik jasne, v restikach by nemali byt az take drahe ceny ako v hoteloch, hl.v hoteloch platis tie nezmyselne poplatky po 22ej za personal a prenajom
Odpovedať
Profilova fotka
@deaneira tak to máš dobré, veď ani ja si nemienim kupovať tristo šiat, kvôli jednému dňu, ale vyzerá to tak, že z roboty budeme mať čochvíľa ples, takže tak či tak si nejaké šaty budem musieť zohnať, no a premýšľam, že sa potom stanú mojimi popolnočnými :) @chlpacik juuuj tak to teda nepoteší. Skús sa pozrieť na nejaké zastrčenejšie podniky (mimo hlavnej- tam je všetko predražené a chcú príplatky za všetko, ešte aj korkovné), neviem síce akú veľkú máte svadbu a predstavu o sále, ale viem, že teraz si už vo väčšine podnikov robia výzdobu, tak by to nemal byť až taký problém :) Držím päste :)
Odpovedať
@chlpacik a kde ste mali miestnost?
Odpovedať
@maryennn malu svadbu, 20ludi, ale tak s tym, zeby mala pani rezervovane oba miestnosti som neratala vobec :-( @denybobo vola sa to na R, neviem presny nazov, jedna miestnost je oproti ROKOKU, a druhu ma na moldavskej hore... tak teraz uz len ist a zhanat nieco normalne a nie drahe, ach jaaaj. Prinajhorsom menime datum :-S
Odpovedať
Bodla by taka rada od babuliek, kt. mali al. budu mat iny den ako 20teho, takze taka mensia miestnost,kde robia vyzdobu a za dobru cenu, to su moje poziadavky, dakujem, a ja ze budem mat problem len s DJ, sakra ]-(
Odpovedať
@chlpacik oproti rokoku je restauracia tobi ... ???
Odpovedať
@denybobo nieee tobi je na moldavskej hore. Miestnost mala rezervovat priatelova teta, preto ja neviem presny nazov, si vies predstavit ten sok, ked nam oznamila, ze jedine ak presunieme termin, no nic skusim pozhanat este infosky v meste po kolko idu, este som pocula referencie na gastromilu, gloriu, koncom tyzdna pojdem omrknut miestnosti... a Ty si mala kde?
Odpovedať
@chlpacik pozri si siet gastromila ... maju salu na holleho ulici a na popradskej maju salu a salonik ... a kolko si ochotna dat max. eur / osobu?
Odpovedať
@denybobo samozrejme najnizsia cena by bola najlepsia cena, ale predovsetkym to musi byt aspon pekne, Pre 20ludi by to nemal byt taky problem... pozriem gastromilu, ci mi ulahodi ;-)
Odpovedať
@chlpacik ja som mala v herlanoch :-) ... vyslo to 20 € na osobu + 6 návlekov (k hlavnemu stolu) 15 € + 2x brana - 20€ + salonik 20 € + miestnost na zakusky - 10 € ... ja som mala este aj velku salu (mala som 97 ludi)
Odpovedať
ako dobre, uz to mas za sebou ;-) , panecku 100ludi, by som zostresovala :))))...
Odpovedať
@denybobo vyssie uvedene pre Teba
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?