Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
hamca - Obrucky nam vyrabali asi vyse mesiaca? My sme im povedali, ze nemusia ponahlat, kedze to mame az buduci rok :o). Ja to beriem trosku s nadlhadom, sem-tam si ich pozriem, ale snazim sa na to nemysliet a este som ich nikomu neukazala :-DDD. No tiez budeme mat problem s fotenim :-(. Ja by som preferovala pred svadbou, ale neviem kedy budeme robit vyzdobu, ci nam hotel povoli ju robit uz v piatok, o com pochybujem...Tak sa bude musiet robit asi v sobotu, a odchadzat zo svadby teda nechcem :-(. Bude to velmi narocne to nejak skonsolidovat :-D...Ako sa to bude stihat netusim... Kamaratka sa boli fotit vo stvrtok, ked mala skusku ucesu a nevie si to vynachvalit, ze v sobotu mali kopec casu :-). Len mne tak skoro to pride zbytocne... Vobec netusim :-(
Odpovedať
Profilova fotka
hamca, bajka - my budeme fotiť pred svadbou, obrad máme až o 16tej, medzi 11tou a 14:30 máme čas na fotenie :-) fotiť by sme chceli ísť na schlosshof v rakúsku, je tam nádherne.. obrúčky budeme riešiť až niekedy začiatkom roka, neviem asi po svadobnom veľtrhu v BA, tam asi niečo pokukáme a potom sa vyberieme na lov :-D
Odpovedať
wera.g Hem pekne, zrejme si z BA, alebo kusok odtial, odkial to mas kusok, vsak? :-D. A vyzdobu si ako riesite? Spravia vam ju zo saly? Pretoze ja by som chcela vlastnu, vybranu. A tiez budeme mat okolo 4tej, ale predtym stretavka musi byt u nas, vypytanie nevesty atd, takze to trva :-). A bojim sa, ze to nebudeme stihaat. Ale tak urcite sa to nejak vyriesi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nooo hej bajka, svadba bude v Lozorne, to je na schlosshof kúsok :-) Nám nebudú robiť výzdobu zamestnanci reštaurácie, my si všetko pripravíme a už to len poukladajú na stoly z agentúry, nech s tým nemáme starosti :-) tak to hej, keď budete mať odobierku a to všetko vám zaberie času :-) my nebudeme mať odobierku, nechceme ju, keďže už aj tak nebývame u rodičov a načo sa hrať na to, že si ma pýta z rodičovského domu :-D ale ak by ste aj mali odobierku, tak to stíhate - na fotenie stačí aj hodinka času ak je fotograf šikovný a rýchly :-)
Odpovedať
wera.g no aj my byvame uz dlho od rodicov, ale u nas je odobierka zvyk :-D Aku agenturu mate objednanu a mozem sa opytat kolko vas vyjde? Aj my nad tym rozmyslame :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeej čaute baby, môžem sa vám sem ešte nanominovať? :-D Aj my máme tento krásny dátum, teda dúfam že som to teraz nezakríkla, lebo farár nám ho má odklepnúť až budúci týždeň.. Trošku ponocujem, robím si predbežný rozpočet na svadbu a z výslednej sumy som ostala mierne (mierne dosť!) v šoku :-p popritom nakúkam na MS a našla som vás ;-)
Odpovedať
Tak vitaj medzi nami veronika81 :-). Ja radsej rozpocet ani neplanujem :-D. To co ma prist, tak pride, s tym nic neurobime :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Veronika vitaj :-) takisto si radsej rozpocet nerobime, asi by ma piclo z celkovej sumy, tak cca vieme kolko nas co bude stat ald nechcem to ratat dokopy :-D Bajka - aj u nas sa to robieva, ale my oobierku nechceme aj preto, ze tatina uz nemam a mama je druhy krat vydata a este aj preto, ze mi tie smutne uplakane odoierky pridu akoby niekto zomieral, nie akoby sa vydaval/zenil :-) Agentura neviem kolko nas vyjde, lebo este sme neziadali o cenovu ponuku, len som sa tam bola informovat, ci nam tu vyzdobu tam len donesu a ulozia a povedali, ze nie je problem :-)
Odpovedať
wera.g to ma mrzi, urcite to chapem...Aj pre mna je to velmi placlive, ale chcem sa svojim rodicom za vsetko podakovat, co pre mna robia, tak si to uz ani bez toho neviem predstavit :-). To je fajn, ze ste sa takto dohodli :-)...potom by ma zaujimala cena ak mozes povedat :-D a budes vediet ;-).
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem za privítanie ;-) asi ten rozpočet ozaj vymažem, lebo ma iba znervózňuje :-D My zatiaľ nevieme čo s odobierkou, bývame spolu už 2 roky, uvidíme.. Inak k tej agentúre, mali sme akurát včera sedenie s jednou pani z agentúry, pôvodne som si chcela dať zabezpečiť iba výzdobu (podľa mojich predstáv samozrejme), ale potom sme rozobrali celú svadbu, hovorila o všetkom čo vie zabezpečiť a keď sme došli na finančnú stránku, tak ona neberie žiadnu províziu od nás, lebo ona má provízie od jednotlivých dodávateľov, keď ich dohodí. Na tomto princípe fungujú. Platiť jej budeme jedine za zapožičanie výzdoby, tam si určila cenu na osobu, plus ozdobenie auta ak chceme. Tak asi do toho ideme a nakoniec budeme cez nich riešiť viac vecí, má kontakty aj referencie. Som rada, lebo ma celkom dostala do obrazu, čo všetko na svadbe treba. Nemala som ani šajnu, čo to obnáša..
Odpovedať
Veronika81 a uz Vam urobila aj cenovu ponuku? Kolko vas ta vyzdoba vyjde?
Odpovedať
Profilova fotka
bajka, stolička (návlek + mašľa) je 3€, výzdoba stola na osobu je 2€, pri našom počte 50 ľudí je to teda 250€ dokopy. Je v tom už aj robota, po svadbe samozrejme odzdobenie, výzdoba zábradlia (budeme na poschodí), menovky na stoly, výzdoba vstupných dverí, tiež sú v tom svietniky, sviečky, vázy, všetko vo farbe ako si vyberiem a tiež výzdoba kostola. Ozdobenie auta 15-20€ podľa náročnosti, ale toto asi zvládnem aj sama. Ak chcem umelé kvety, vedia ich zapožičať (v cene), no živé si musím kupovať, resp. kúpia oni, ale treba to zaplatiť. Samozrejme chceme živé :-) Ozaj baby, ako plánujete ladiť svadobnú kyticu s výzdobou? Ja som bola v tom, že by to malo byť rovnaké čo sa týka kvetov aj farebne a táto pani mi povedala, že práveže svadobná kytica by mala byť niečo výnimočné a iné ako výzdoba sály, aj farebne aj kvety v nej..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
veronika, ja neplánujem ladiť kyticu s výzdobou - kyticu budem mať z ruží a asi orchideí a výzdobu z hortenzíí asi :-) super ale že to takto povedala, mi to odobrilo moje rozhodnutie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
wera, dám na ňu aj ja, spravím si výnimočnú kytičku ;-) Aj do vlasov chcem živé kvety, to bude ladiť s kyticou. A čo závoj? Dnes je vraj "moderné" vydávať sa bez závoja.. To mám tiež od tej pani z agentúry :-N
Odpovedať
Hem pekne ceny, vidim, ze uz mate toho dost vybaveneho.... Ja som tiez pocula, ze sa zavoj teraz nemusi nosit, ale mne sa to paci a kedy si zavoj mozem skusit, ked nie na svadbe :-)
Odpovedať
ahojte vidim, ze ste uz vselico rozobrali.. :-) tak teda obrucky - ja mam tiez velmi tenke prsty, zasnubny prsten mam zmenseny o dve cisla a aj tak ho nosim na najhrubsom prste - na pravej ruke :-) , ale zvykla som si nan tam a ide ho nechcem. preto obrucku neviem, aku budem mat, vzdy som sa smiala, ze asi od kolotociarov z tej strelnice :-D mne sa obrucky pacia uplne jednoduche, ziadne vzory, nic, len hladka cela, ani kamienok nechcem, len vygravirovat zvnutra. a mojmu sa tiez take jednoduche pacia, cize v tomto hadam problem nebude. s vyzdobou fakt neviem, ta zeleno-biela je krasna, ale ved mohla by byt aj zeleno-fialova alebo zeleno-ruzova :-D musim zistit, kolko za vyzdobu berie u nas agentura a podla toho sa zariadim. ;-) zavoj nechcem tiez, iba kvietky do vlasov odobierku chceme, ale nie taku pohrebnu, to si musime potom vyjasnit so starejsim, nech tam neruci cela rodina ;-) a s fotenim si robim velke starosti, lebo pred odobierkou ja ist nechcem, aj ked mi fotograf povedal, ze to bude najlepsie, ale to odmietam. pocas hostiny.. no neviem, ak to bude na dve hodiny, to je dost dlho. najviac by sa mi to pozdavalo v nedelu, ale kto ma zas ucese a namaluje? jaaaj, toto bude este trapenie :-D noo, rozpocet... :-D ja ked som to zacala zhruba ratat, zalial ma pot a odvtedy sa uz o to nepokusam :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jouky, fotenie.. nám fotograf poradil, že sa zvyknú fotiť nevesty aj vo štvrtok, resp. piatok, po skúške účesu a make-upu, iba šupnúť šaty a ide sa.. Neviem, či nechceš pred odobierkou celkovo alebo len v sobotu pred tým.. V nedeľu by som sa ja osobne nefotila, viem si predstaviť tie "rozbité" (rozumej unavené :-D ) tváre, oči, všetko.. Keď už, tak by som asi chcela v pondelok, bola by však potrebná ochotná kaderníčka atď. My plánujeme fotiť sa v sobotu doobeda, keďže tam chceme mať aj malého, musím to prispôsobiť jeho režimu spánku. Z hostiny určite odchádzať nechceme. Výzdobu som od nepamäti chcela červenú, resp. bordovú, ale už sa začínam prikláňať k takej zeleno-fialovej(ružovej), no uvidíme. Dohodneme sa drahým.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte buduce nevesticky :-D , aj ja ta tu vitam Veronika81, prezradis nam, kde budes mat svadbu? ako pozeram, s pripravami uz pekne napredujete, normalne ma opat chyta panika, ze som zaspala dobu, ale najhorsie je, ze ani nemame cas riesit nieco so svadbou, kedze prerabame bytik, takze tam ide cela nasa energia. obavam sa, ze ked sa opat dostanem ku svadbe, tak uz ziadneho normalneho fotografa a kameramana nezozeniem ;-( . Veronika81, ta zeleno- ruzova vyzdoba je skvela, ja som tiez naklonena tejto kombinacii. Ja som zase odjakziva chcela fialovu, ale hlavna druzicka ma od toho odhovorila, ze vraj to je farba na pohreb. co sa tyka vyzdoby, chcem isto zive kvety (svetlo ruzove gerbery) a kyticu chcem pestrofarebnu, z roznych druhov kvetov, takze ani v mojom pripade nebude kytica ladit s vyzdobou. Waw, takze budem IN a ani som o tom nevedela :-D ja planujem mat odobierku (aj ked priatel tym nie je az taky nadseny), ale kedze chceme svadbu aj s tradiciami, tak odobierka nesmie chybat. Navyse u nas je to prva svadba v rodine a moji rodicia to dost prezivaju, ze sa im dcera vyda, takze asi by neboli poteseni, ak by sme to vynechali. ale isto viem, ze pred svadbou skontrolujem prihovor co bude mat starejsi na odobierke a vymazem vsetky veci, ktore by ma mohli rozplakat, aby som pred oltarom nemala oci krvave ako upir. a k zavoju, tak ja chcem i zavoj i kvety, ale to bude asi tazke skombinovat, takze asi budem musiet vybrat len jedno :-S. baby, tie co budete mat kvety namiesto zavoja, co vam budu davat dole pri odcepcovani?
Odpovedať
Profilova fotka
veronika81 - ja jedine so závojom, ten si môžem dať len raz v živote a určite o to nechcem prísť :-D a vieš, dnes je moderné vydávať sa aj v čiernych šatách, ale len kvôli tomu nebudem v čiernom no nie? ;-) ono záleží len a len na vkuse konkrétnej nevesty, čo sa jej páči, v čom sa cíti dobre - to či je to moderné, na tom vôbec nezáleží - teda sa riaď svojim srdiečkom, čo sa tebe páči a potom sa budeš cítiť skvelo a vo svojej koži a budeš tá najkrajšia nevesta :-) nie tá ultra moderná, ale spokojná a šťastná :-) hamca- aj ja by som chcela aj závoj aj kvety, len neviem ako sa to k sebe hodí... a ak nie, tak si zoženiem nejakú krásnu štrasovú sponu do vlasov a bude :-)
Odpovedať
Caute baby, ja tiez budem mat zavoj aj kvety, kamaratka mala na svadbe male kvety vo vlasoch a na tom zavoj a vyzeralo to normalne, pekne...Da sa to skombinovat :-) V tomto som urcite rozhodnuta, zavoj musi byt, lebo je svadba a kvety tiez, lebo su krasne a dodaju smrnc ucesu, ked si dam zavoj dolu :-D. Tesim sa...
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem hamca za privítanie ;-) Svadba bude v Lučenci.. ja som tiež videla foto, kde mala nevesta živé kvety pod závojom, vyzeralo to dobre. Mne sa veľa ľudí a známych čuduje, čo tak skoro vybavujem, ja som už aj do svadobného salónu nabehla a pani sa len usmiala, že to u nás tak skoro netreba, to možno niekde v BA je potrebné rezervovať tak skoro šaty, že mám kľudne čas po novom roku ;-) Chceme ísť začiatkom roka na veľtrh svadobný, tak aj tam čo-to popozeráme. Teraz dávam dokopy základné veci ako kostol (ideme dnes o piatej za farárom, tak dúfam dohodneme tento termín :-) ), sála na hostinu, fotograf, DJ a kameraman (toho ešte nemáme) a potom si dám pár mesiacov pauzu. Ja si robím aj školu externe, takže december-január možno až do polovice februára mám skúškové, chcem sa venovať iba tomu, nebude čas na vybavovanie a keby som sa zobudila v marci, tak asi toho veľa nezoženiem, resp. nie to, čo by mi vyhovovalo ale musela by som brať to, čo ostalo voľné :-D hamca, my sme prerábali pred 2 rokmi celý byt, viem presne čo zažívaš.. ale ako vám potom bude skvele, keď to dokončíte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj, pýtala som sa včera za svadobnú kyticu kamarátky kvetinárky, chcela som info ohľadom cien, takže robila aj za 20€ a najdrahšiu mala za 150€! =-)
Odpovedať
Profilova fotka
ešte ma niečo napadlo :-D nemáte niektorá už detičky? Alebo neboli ste na svadbe, kde mladomanželia už mali deti? Náš malý bude mať počas svadby 2 roky, kde ho mám usadiť? Medzi nás alebo k sebe medzi mňa a moju maminu? Vzhľadom na to, že pravdepodobne nevydrží iba tak sedieť na stoličke rozmýšľam, že by som ho dala do detskej stoličky, takej tej vysokej čo sa prisunie k stolu (majú ju v reštaurácií). Ide mi vlastne iba na čas počas večere, potom nech si už behá, budú sa o neho starať.
Odpovedať
Profilova fotka
kostol dohodnutý, takže ostávam v tejto téme ;-) Sa smial farár, lebo ešte nemá ani kalendár na budúci rok, tak si to iba tak poznačil na koniec starého, snáď to nezabudne potom prepísať :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak ste ma teraz potesili, ze je mozne mat aj zavoj aj kvety vo vlasoch! ja som to fakt este nevidela, ale ked vravite, ze sa to da, tak vam verim :-) navyse moja kadernicka je hotova carodejnica, takze mi to isto bude vediet nejako skombinovat,aby to vyzeralo dobre, jupiii, fakt mam radost z toho! no ja este vobec nemam dohodnuty termin na fare, pretoze ked sme tam boli, tak nas dost nepekne odbili, ze je este skoro, ze co tu tak strasime, ved este ani kalendar na buduci rok nemaju. vtedy som mala fakt chvilu pocit, ze som baba blazniva, co tak skoro organizuje svadbu, ale ten pocit sa stratil, ked som volala do jednej saly a uz ju mali obsadenu. vtedy som pochopila, ze ak si chces vyberat, tak je najvyssi cas organizovat. verim, ze svadba sa da vybavit za 2 mesiace, ale to uz potom fakt musis brat len to, co zvysilo. inak aj mne sa niektori ludia cuduju, ze akosi skoro vybavujem, ale to ze oni svoju svadbu planovali rok a pol dopredu, tak na to uz zabudli ]-( Veronika89, no ja som este nebola na svadbe, kde mali vlastne babo, ale ja by som ho isto neusadzala medzi vas, to mi akosi nepasuje. To je proste oslava manzelstva a preto by ste nemali byt odluceni a navyse sa musite nakrmit s manzelom navzajom a to si potom neviem predstavit, ako by to bolo. ja by som ho isto usadila medzi teba a tvoju maminu. ja uz sa tak tesim, ze ked skoncime s tou prerabkou, isto sa nam bude hned lepsie byvat a navyse sa budem opat moct vrhnut do priprav!
Odpovedať
Profilova fotka
tak ste ma teraz potesili, ze je mozne mat aj zavoj aj kvety vo vlasoch! ja som to fakt este nevidela, ale ked vravite, ze sa to da, tak vam verim :-) navyse moja kadernicka je hotova carodejnica, takze mi to isto bude vediet nejako skombinovat,aby to vyzeralo dobre, jupiii, fakt mam radost z toho! no ja este vobec nemam dohodnuty termin na fare, pretoze ked sme tam boli, tak nas dost nepekne odbili, ze je este skoro, ze co tu tak strasime, ved este ani kalendar na buduci rok nemaju. vtedy som mala fakt chvilu pocit, ze som baba blazniva, co tak skoro organizuje svadbu, ale ten pocit sa stratil, ked som volala do jednej saly a uz ju mali obsadenu. vtedy som pochopila, ze ak si chces vyberat, tak je najvyssi cas organizovat. verim, ze svadba sa da vybavit za 2 mesiace, ale to uz potom fakt musis brat len to, co zvysilo. inak aj mne sa niektori ludia cuduju, ze akosi skoro vybavujem, ale to ze oni svoju svadbu planovali rok a pol dopredu, tak na to uz zabudli ]-( a pritom baby, ved to je uz iba osem mesiacov a budu z nas nevesty! :-D Veronika89, no ja som este nebola na svadbe, kde mali vlastne babo, ale ja by som ho isto neusadzala medzi vas, to mi akosi nepasuje. To je proste oslava manzelstva a preto by ste nemali byt odluceni a navyse sa musite nakrmit s manzelom navzajom a to si potom neviem predstavit, ako by to bolo. ja by som ho isto usadila medzi teba a tvoju maminu. no uz sa fakt tesim, ked sa ta prerabka skonci a opat sa vrhnem na pripravy na svadbu! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
hamca presne ako píšeš..ak si chceš vyberať, je najvyšší čas organizovať. Pre mňa bolo dôležité aby mi sadli 3 základné veci na jeden dátum a to kostol, sála a fotograf (keďže iného nechcem ani za svet :-N a je dosť vyťažený). V hoteli kde budeme mať svadbu majú už rezerváciu napr. na 16. júl 2011. Teraz sesternica vybavovali na rýchlo svadbu za 2 mesiace a rezervovali najpr. sálu (jediný voľný termín) a potom išli za farárom a ten sa zase hneval, že najprv mali prísť za ním kvôli termínu, že on im má povedať kedy má voľné a nie že oni prídu a chcú presne ten jeden dátum :-| lebo už nemá voľné. Nakoniec ich príde zosobášiť nejaký iný farár. Presne tomuto som sa chcela vyhnúť a teraz 8 mesiacov dopredu si ešte môžem vyberať ;-) Ale ako vravím, nateraz som skončila, ešte rezervujeme kamaremana. Samozrejme info zháňam, fotky obzerám, ale detaily budem riešiť pozdejšie. hamca, práve dnes som videla ďalší účes so živými kvetmi a závojom, veľmi sa mi páčil, aj som si stiahla obrázok. Idem ho dať do albumu, tak môžeš kuk. Ale tam bol živý kvietok nad závojom. Ak nájdem aj ten s kvetmi pod závojom, tak dám do albumu. a malý asi ozaj medzi mňa a maminu, to spoločné kŕmenie ma nenapadlo..
Odpovedať
Profilova fotka
no moja sesterka mala na organizaciu svadby len 2 mesiace a dopadlo to tak ako to dopadlo...kapela taka nejaka, boli opiti uz pred polnocou a este pred redovym zacali hrat zaverecnu, fotografa ani nezohnali a kameru mali taku, ze kazeta sa da iba pozerat, nie pocuvat (cela svadba je len jeden obrovsky sum :-S ) takze takto by som fakt dopadnut nechcela. inak baby, budete mat zivu hudbu alebo dj?
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak hamca..zorganizovať sa to dá, ale otázka je ako :-p My budeme mať DJ-a, na svadbe budú starí aj mladí, takže sa budú striedať kolá "repeťácke" s modernými. Živá hudba má určite svoje čaro, ale DJ je podľa mňa prispôsobivejší. A samozrejme aj po finančnej stránke pre nás prijateľnejší. Ja som sa rozhodla najviac investovať do fotografa (píšem ja, lebo drahý sa s tým ešte nezmieril, koľko to bude stáť :-| ), ale som toho názoru, že.. čo mi po svadbe ostane?? Fotky a manžel :-D Takže chcem tie fotky fakt kvalitné a vybrala som si toho naj v okolí. Preto sa snažím šetriť na iných veciach kde sa dá :-) A inak baby kde ste všetky "siedmomájovky"? Ja chcem kecať a kecať :-D
Odpovedať
Profilova fotka
akosi to tu mrzne :-( asi sa nam vsetci rozutekali po inych forach :-) no ja som na svadbe ochotna investovat do dvoch veci, do fotografa a do hudby. avsak obavam sa, ze na kvalitneho fotografa som uz zaspala dobu, ale minule mi v hlave skrsol zachranny plan. priatelov znamy rozbieha biznis s fotenim svadieb a celkom sa mi pozdavaju jeho foto. navyse je celkom lacny a nam by dal pravdepodobne este lepsiu cenu. takze jeho by sme si zavolali na zdokumentovanie celej svadby + na portretove foto ( ktore by sa robilo az v pondelok ) by sme si nasli nejakeho fakt machra, ktory patri medzi spicku. ale to ma len tak minule napadlo a este nemam tento plan odobreny. no a na hudbe si velmi potrpim, lebo som bola uz na zopar "nobl" svadbach, kde bolo vsetko dokonale zladene a tip top, ale ludia sa vobec nezabavali, pretoze kapela bola ako "za korunu nozik" :-) a naopak, bola som na svadbe, ktora sa konala v obycajne dedinskej sale a naopak hudba urobila taku zabavu, ze sa nikomu z tej svadby nechcelo. a ja by som si velmi priala, aby sa ludia na mojej svadbe zabavali spolu so mnou! :-p ako ste inak pokrocili s pripravami? pochvalte sa! inak, ja by som tu hrozne rada castejsie chodila, ale v praci som celych 8 hodin na pc a mam sefa za zadkom, takze sa tu nemozem velmi zdrziavat a ked pridem domov tak mam pc tak akurat dost :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?