Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
starejsi u nas tiez zacina odobierkou a presne ako veronika pise, cele to organizuje a stara sa o zabavu - teda mal by ;-) najdrahsimi polozkami, ak neratam hostinu, su fotograf s kameramanom a saty. zalohy nemame zaplatene ziadne, fotograf s kameramanom nechceli a salu ze az zaciatkom roka mame prist vyplatit. netusim, kolko si zapyta moja kadernicka, ani kozmeticka. ale ked som to minule naratala s nejakou rezervou, vyslo to strasne :-D ja by som bola stastna, keby sa zmestime do 100 tis. (slovenskych :-D ), ale asi to nie je moc realne.. no budeme sa snazit ja tiez vobec netusim, kolko penazi dat do kostola. ak tam bude aj nejaky spevokol, treba dat asi aj im, prip. organistovi.. no fakt neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
tak u nas mladomanzelia davaju na kostol od 50 do 100 eur, to viem celkom presne, kedze sa to oficialne vyhlasuje v oznamoch. Ked sme este mali slovenske koruny, tak to bolo vacsinou 1500 sk, ale pri eurach 50 posobi malo, zak zacali davat 100. a pokial si pamatam, tak aj organistovi sa nieco dava, ale to fakt netusim ze kolko a pokial je spevokol, tak aj jemu, ale u nas nemame spevokol, tak aspon toto riesit nemusim. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem hamca, nech viem koľko si mám dať do rozpočtu :-N A idete pozývať aj farára na večeru? Dnes mi bolo povedané, že sa to sluší. Musím ešte zistiť, nejako som na svadbách čo som bola, nepostrehla, že by tam večeral aj farár. Ďalšia vec nad ktorou sa zamýšľam.. rédový tanec. Budete tancovať? V akých šatách? Ja do kroja určite nechcem, nie sme takto "ľudovo" založení. U nás býva zvykom tento tanec (že svadobčania tancujú rad radom s nevestou a dávajú sa peniaze), ale volá sa to "čia je nevesta?". Rédový sa vraj zvykne v červených šatách, ale príde mi blbé obliekať si červené šaty a potom znova sa prezliekať do popolnočných (ak to teda nebudú tie isté..). Alebo tancovať rédový v svadobných?
Odpovedať
Profilova fotka
veronika - my tiež rozmýšľame nad pozvaním p. farára na večeru, ale ešte sme o tom definitívne nerozhodli :-) u nás sa rédový tanec netancuje, neviem čo to je - to je to isté ako s tým starejším, tiež to nepoznám ani jedno a to sme s drahým boli za poslednú dobu na 4 svadbách :-D myslím že oboje sú na východe, či sa mýlim? u nás sa robí odčepčovanie a zametaj zametaj o polnoci, to budeme mať :-) ozaj baby, budú vám vaši chlapi aj podväzok sťahovať? :-)
Odpovedať
redovy sa ani u nas netancuje, nikdy som sa s tym na ziadnej svadbe nestretla, prvy krat tu na tomto fore. myslim, ze ten sa tancuje len na vychode. ale starejsi urcite nie je len na vychode. ;-) budeme mat zacepcovanie a tiez nejaky tanec, ale neviem, ako sa nazyva. farara nebudeme pozyvat na veceru, tiez som sa tu u nas s tym nestretla. keby sme na dedine, asi by sme sa tam vsetci blizsie poznali, tak by to bolo ine. ako sa ma stahovat ten podvazok? myslim, ci je na to nejaky postup, ze ako, kedy alebo co? :-D lebo kazda asi podvazok mat bude, len co potom s nim? :-D toto vobec neviem
Odpovedať
a prave som zistila, ze nasa sala je vymalovana na zeleno (bola marhulova), co mi vsak aj tak neulahcuje vyber farby vyzdoby, kedze som povodne chcela bielo-zelenu a teraz rozmyslam aj nad fialovou alebo ruzovou - cize tieto vsetky sa tam asi hodia. ale asi bielo-zelena by uz bola moc, nie? co myslite?
Odpovedať
Profilova fotka
kamarátka čo mala svadbu (v pezinku) tam mala redový aj odčepčenie, aj starejšieho, aj rozbíjanie tanierov či čoho (ale nie polnočné - ak je to to "zametaj zametaj", to som ešte nepočula tento názov)...my nebudeme mať nič, žiadne zvyky, chceme sa vyhnúť fakt všetkým tradíciám, skôr chceme z toho urobiť príjemné posedenie :-) tým pádom nebude ani podväzok....som rada že moje stehná budú zamaskované pekne pod šatami, nemusím ich odhaľovať a ani zožierať sa s tým že ma nejaký podväzok tlačí alebo škrabe :-D jouky, podľa mňa aj bielo-zelená, asi závisí od toho ako vyzerá sála...fotku nemáš? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja čo viem, tak podväzok má stiahnuť ženích ústami (ale neviem kedy..) a potom sa hádže slobodným mládencom na štýl, ako hádže nevesta kyticu a hovorí sa, že kto ho chytí, do roka sa ožení. A potom ten chytený podväzok by mal dať tej svojej vyvolenej na svadbu. Ale ja si ten svoj nechcem dať, takže žiadne hádzanie (a asi ani sťahovanie) nebude :-D jouky, podľa mňa by sa aj fialová hodila, možno trošku so zelenou, ale viac do fialova. u nás sa tanier rozbíja úplne na začiatku, pri príchode do sály, ešte pred dverami, ženích zametá, nevesta drží zmeták, jeden črep sa necháva pre šťastie. A potom ženích prenesie nevestu cez prah až k stolu ;-) Ako som už písala, u nás sa ten tanec po polnoci volá Čia je nevesta, ani to nepoznáte? Ja som sa stretla iba s týmto názvom a potom tu na fóre som prišla na to, že je to vlastne rédový tanec, ten istý princíp. wera, čo je zametaj zametaj? :-) To čo neveste hádžu svadobčania peniaze a ona si ich zametá pod sukňu? Niečo také som tu čítala :-)
Odpovedať
fotku saly nemam, ta zelena je taka mentolova, keby tam je este aj zelena vyzdoba, asi by to uz bolo fakt moc. veronika, u nas sa to s tym tanierom robi presne tak isto, aj s tym prenesenim cez prah. a este predtym tam davaju vypit vselijake blbosti - napr. ocot - akoze zivot nebude len sladky :-p no tak to si ja ten podvazok necham :-D a nemienim hadzat ani kyticu
Odpovedať
Profilova fotka
kyticu si aj ja chcem nechať :-) rozmýšľala som, že si dám urobiť takú menšiu, ktorú by som potom hodila. Lebo všetky kamarátky (mimo jednej) a tiež všetky sesternice (mimo jednej) sú slobodné, tak nech sa tešia :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Veronika, ako vidim, mate velmi podobne zvyky ako su u nas. Aj ja som pocula, ze sa zvykne redovy tancovat v cervenych satach, ale tento zvyk je len na "dalekom" vychode (michalovce a tak). U nas sa redovy normalne tancuje v svadobnych satach a na konci redoveho, ked si zenich odvedie nevestu, tak vtedy sa idu obaja prezliect do popolnocnych. farara isto pozyvat nebudeme, videla som, ze ho niektori pozyvaju, ale to bolo iba na dedinskych svadbach, kde sa fakt poznaju navzajom. co sa tyka hadzania kytice, pred rokom som bola na svadbe, kde nevesta hadzala kyticu a ja som ju chytilaaa :-D ale potom prisla za mnou, nech jej ju vratim, ze ona si ju chce nechat ]-( a ja som sa z nej tak tesila. to stahovanie podvazku by mohlo byt celkom vtipne, ale asi budeme mat na svadbe aj dost vela konzervativnych hosti, ktori by to asi nepochopili, takze sa budem musiet uspokojit, ze si urobime len umelecke foto, ako mi stahuje drahy podvazok. wera, fakt, co je to ten tanec "zametaj zametaj"?
Odpovedať
Profilova fotka
hamca, práve toto nechcem, že od ženy ktorá chytí kyticu, ju mám pýtať naspäť :-p To by som radšej ani nehádzala. Preto zvažujem urobiť ešte jednu. Aha, takže ten rédový sa môže aj v svadobných tancovať? U nás čo viem, väčšinou boli v kroji, ale to nechcem. Baby, vidím v albumoch fotky rôznych pokladničiek, takých veľkých, väčšinou si to ženy robia samé. Píšu tam, že na peniažky.. a to na aké peniažky, kedy a kto tam má hádzať? ;-) Napadlo mi, že možno na rédový, ale u nás to zvyknú do košíka alebo do polievkovej misy :-D Tak neviem, na čo je tá pokladnička.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
a ešte si idem po radu ;-) Akú farbu výzdoby do tejto sály? http://hotelclavis.tym.sk/gallery.php... Ten modrý koberec to tam strašne ruší, priateľ povedal, že ho dáme strhnúť :-D Veeeľmi by som chcela červenú, resp. bordovú, ale neviem neviem :-S
Odpovedať
Profilova fotka
tak ešte dačo.. našla som červenú výzdobu v tejto sále http://www.svadbyklucik.sk/fotogaleri... čo poviete? Tu ale nie sú návleky na stoličky, tie my chceme.
Odpovedať
nahodou to vyzera pekne veronika81!!! ten koberec si potom uz ani nevsimnete ked sa sala naplni hostami...
Odpovedať
Profilova fotka
Veronika, ta sala je fakt pekna, taka jemnucka a vobec si nemyslim, ze by tam ten koberec nejako velmi prekazal! mne by do tej saly pasovala najviac zlata, ale to asi nie je podla tvojich predstav, co? a co sa tyka tej pokladnicky, tak ja som o tom este nepocula, ale mozno to je preto, ze na vychode si nevesty zarobia redovym celkom slusne peniazky, tak aby zapadniarske nevesty neboli o to ukratene o tento zarobok, tak tam asi funguje pokladnicka. ako ste pokrocili? ja sa tak tesim, lebo od zajtra zaciname s drahym chodit na tanecnuuuu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
baby zametaj zametaj je pesnička, počas ktorej svadobčania vytvoria okolo mladomanželov kruh, hádžu im pod nohy peniažky a oni ich musia zametať :-) sem tam nejaký "dobrák" vytrhne neveste taštičku z peniazmi z ruky a vysype im ju na zem - tak zametajú odznovu, kým nepozametajú všetky peniažky zo zemi :-) veronika - sála je krásna :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem baby, tak bude asi červená :-D Nejak sme zamrzli.. alebo ste zastali s prípravami? Lebo my ano :-) Jediné čo robím, pozerám obrázky a fotky a sťahujem si do pc.. Máte niečo nové?
Odpovedať
veronika ja robim to iste :-D...Len pozeram a stahujem a sem-tam skusam satky :-D...
Odpovedať
Profilova fotka
ja som ešte šaty neskúšala, už som to asi písala, ale pani u nás v jednom salóne mi povedala, že je to ešte skoro, že mám prísť až po novom roku =-) a budú aj nové modely. ale možno dovtedy nevydržím :-D
Odpovedať
aj ja som na tom tak: stahujem si fotky a obrazky a robim si predstavu a snivam... ale co sa tyka siat: tym ze som taka princeznicka ze som cely zivot uz snivala o mojej svadbe, tak to bolo uuuplne prve co som po zasnubach spravila: ist skusat saty... odvtedy som skusala uz milion krat a baby: nasla som saty svojich snov!!!!! a je to fakt tak ako sa to hovori: ked mas na sebe tie prave, tak to vies... vsetky su krasne!!! ale pri tychto jednych jedinych som mala zimomravky a ked mi dali aj zavoj tak mi az slzy stastia do oci liezli... sila!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
tak tak aj ja sťahujem a už mám toľko tých fotiek v pc, že to nemám ani šancu pozerať naraz :-D :-D arainymonk - tak to je super že si našla TIE PRAVÉ šatky, presne aj ja keď som ich už videla prvý krát na obrázku už som vedela, že presne tie musím mať a žiadne iné, potom keď som si ich vyskúšala, nebolo o čom, úplne ma dostali a vedela som že iné nemá ani cenu skúšať :-) a aké si si našla ty? ukáž fotočku, som veľmi zvedavá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tééda baby, ja sa normálne cítim, že som niečo zmeškala :-D asi nabehnem do najbližších salónov a je mi jedno, čo mi povedia :-N Inak, mne sa veeeľmi zapáčili šatočky, čo mám v albume.. už som posielala obrázok do salónu Maggie v KE lebo pravdepodobne sú to zn. Maggie Sottero a tam mi to potvrdili, ale žiaľ je to vraj model z roku 2008 :-| a už ho nemajú v ponuke. Tak som dosnívala.. Ale mám ich už pár v užšom výbere, som zvedavá aké budú na mne. wera, ja som si už porobila priečinky a fotky podelila (šaty, kytice, výzdoba..atď.), lebo ich tam mám milión :-D arainymonk, tak pekne si to napísala!
Odpovedať
Profilova fotka
veronika- a tie šatky sa nedajú zohnať? ja mám šaty z kolekcie 2007 a mali ich v salóne a na predaj, tak som šťastná že som ich zohnala - tiež som si myslela že už sa nebudú dať zohnať :-) alebo skús v ČR v salónoch, určite niekde budú :-) priečinky som si porobila aj ja, ale keď toho sťahujem viac, tak sa mi nechce rozdeľovať to a potom to vyzerá tak ako to vyzerá :-D
Odpovedať
Profilova fotka
wera, neviem aký je to model, nenapísali mi, takže neviem ako ich mám hľadať. Iba ak podľa obrázka a to je veľmi vyčerpávajúce.. Asi sa ich znova opýtam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
máš ich v albume?
Odpovedať
Profilova fotka
ano, iba tie jedny sú tam..
Odpovedať
Profilova fotka
hej hej videla som ich :-) hľadala som cez google ale zatiaľ márne - ale ak nájdem názov, hneď ti dám vedieť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeej aká si zlatá x-) ďakujem. Ja som sa ich už nahľadala, na tej stránke, ktorá je tam cez fotku napísaná, som prešla vyše 3000 šiat.. a nenašla ich :-(
Odpovedať
veronika krasne satky si si vybrala ;-) mne sa tiez velmi pacia maggie sottero, ale pockam este :-D a tieto tvoje som pozerala aj na ich stranke, ale vobec som tam take nenasla ani medzi starsimi modelmi. ale asi sa mi ich nakoniec podarilo najst :-). mal by to byt model Sally: http://www.specialeventbridalshop.com... ale netusim, kde by si ich este mohla u nas zohnat. skus popozerat niekde, dufam, ze sa zadari ;-) ja som si este vlani tiez tak stiahla do pc saty, ale spolocenske a za ten svet ich nemozem nikde najst ;-( samozrejme nazov nemam, ani stranku! ach jo 8-( teraz uz radsej ani nic nestahujem, lebo mam zapratany cely pocitac od siat, kvetov, topanok ... :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?