Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj misinka866, za tou aranžérkou nemože skočiť niekto z rodiny, alebo kamoška? Len čisto preto, aby si sa nestresovala. Ľudia vačšinou tak reagujú, že to je ešte veľa času a pod. lenže ten čas ide stráááááááášne rýchlo a ani sa nenazdáme a sú tu vianoce. Potom len začne "naháňačka" :-D
Odpovedať
lucsynka: vítám další "májovku" z Břeclavska ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoooj vrabciak • :-D :-D hej,, tiez nads tym rozmyslam...asi tanm poslem kamosku moju ]-( este ze ich mame :-D inak,.....uz si zhanam vankusik..teda nie vankusik, ale take srdiecko na obrucky a coko fontanku mnamky :-D :-D ;-) to akoze teraz pisem ohladom priprav na svadbu hahhaha..nie ze by som sa chvalila hahahahaha ahojteeeee ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím.. ;-) Tak u mě zatím žádný pokrok s přípravami.. Ty šaty jsem myslela tak, že bych si přála bílé s černým zdobením ( nebo popřípadě červeným ), ale nevím, jestli seženu takové, jak bych chtěla. Nemám představu, jak moc těchto šatů mají v salonech.. :-| Ale mám v plánu projít salony v okolí ( Břeclav, Hodonín ) a pak následuje Brno, kde jsem ve škole.. A Plán B je vyzkoušte různé střihy šatů a paxi je podle toho nechat ušít v salonu Marry v Brně.. ;-) O květiny se nebojím, kamarádka pracuje v květinářství a první věc, když se trochu vzpamatovala bylo, že začala uvažovat o květině pro mě, o výzdobě.. :-D
Odpovedať
lucsynka: Myslím, že nebudeš mít problém nějaké šaty vybrat. V salónech už mají výběr i takových šatů. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Taxem tady zase.. Nasi to vi 4 dny a uz mamka prisla s tim, ze at to neni v kvetnu.. no a nakonec z ni vypadlo, ze pry pak ma nekdo z rodiny umrit.. ze to rika i kartarka.. :-| Coz nechapu, kdyz je mamina docela dost verici a nemela by verit poveram.. Mame to udelat v Dubnu ke konci, nebo na zacatku cervna.. ]-( No jestli to budu muset porad poslouchat, tak nevim, nevim.. :-. Prinejhorsim jim budu " vyhrozovat" ze se sbalime a vezmeme se na plazi v Recku, nebo nekde, tak at jsou radi, ze sice v kvetnu, ale tady a s nima.. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
lucsynka, mamine povedz, že ešte nik nazomrel na svadbu :-D a už vobec nie preto, lebo bola v květnu. Mne sa už mamina tiež začína montovať kvoli torte. Uvidím, čo bude keď prídem na SR :-D :-) :-D misinka866, ty provokatérka :-p :-D
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak: pochybuju, ze si to necha vysvetlit.. a taky pochybuju, ze bude jedina, ale kvuli nejakym hloupym poveram to prece nebudeme menit, ne? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no to teda rozhodne nebudeme ;-) mimochodom, už sú vymyslená nová povera (čítaj vyššie) :-D
Odpovedať
najhorsie je ked sa do vsetkeho stara rodina a nemala byt.. potom to riadne lezie na nervy.. nasi este len som zacala im pohovorit ze bude svadba a su s uvahami dalej ako ja... uz som im aj povedala svoje.. a boli napalenii.. kazdy ma svoju predstavu a nikdy sa to neda zlatit, takze radsej nech to nechaju na mna a budes splnena aspon jedna predstava, ta moja :)
Odpovedať
Presne... ja som rada, ze nasi a aj snubenec nechava vacsinu veci na mne... iba mu vzdy poviem, co on na to.... ale nasi nechavaju vsetko plne v nasej rezii a aj svokrovci, lebo ja som rovno povedala, bud to bude po mojom alebo to nebude vobec ;-) Jednoducho si do toho kafrat nenecham, ma to byt NAS den a ja chcem,aby bol podla nasich predstav.... cize ani s tym majom nemal nikto problem, akurat starka aj to iba chvilu... som ju uzemnila a nakoniec, aj ona sa vydavala v maji :-D
Odpovedať
lucsynka: Říká se: "Svatba v máji, do roka máry." Ale vzniklo to prý pro to, že na to ti dva o svatebni noci hupsli a za 9 měsíců se jim narodilo dítě tj.v únoru. A jelikož lékařská péče nebyla nic moc, tak ty děti často umřely (kruté zimy, jídlo a tak). Takže pokud si přeješ květen a máš to tak naplánované, tak to neměň. Máj je přeci lásky čas (a osobně si myslím, že datum kvalitu manželství / cokoliv jiného neovlivní )Držím pěsti.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
8-( :-S Ach tie nase maminky...aj moja uz riesi vsetko ...a to sme si s drahym povedali, ze jej o svadbe povieme asi na Vianoce :-D , nech nas nestresuje dovtedy..no njeko som jej to povedala trosicku skor, ako sme planovali a ona chuda uz nespava :-| ...pretoze moj drahy uz raz bol zenaty, tak mala problem, ze ja idem mat biele saty svadobne...mala by om si asi nejaky oblek, mozno krasny modry, s vypchavkami na pleciach obliect :-D ...ze co ludia na to povedia, ze ja v bielych satach...desss...a zase, preco tak drahu salu sme si vybrali..ved je tolko inych sal...ktore nie su nove a pekne, su to krabice obite drevom...ale su lacne...no chapete??? ]-( aaa preco sobas vonku? ved na obecnom urade by to bnolo tiez pekne...jasne...uaaaaaa ]-( ]-( ]-( neriesme ;-) a kto nam bude kolace piect...a naco krabicky kupovat, ved sa daju aj niekde v praci ukradnut hahhahahaha.... :-D :-D ale uz som ju trosku uzemnila a teraz je tichucko :-D 8-) tak uvidime, co este pride :-D ... stacilo o mne...nooo...cuo noveee???? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
misinka866: tat to se uz ted zacinam desit, az s timhle zacne i moje maminka.. :-S A to do toho navic budeme "rekonstruovat" - po svatbe budeme obyvat horni patro u pritele.. no a k tomu skola.. :-N Ale co me potesilo, ze budouci tchyni nevadi, ze chceme psa, moc bych si prala mopse, ale nevedeli jsme, co by na to rekli, ale pry kdyz bude u nas, tak jim to neva.. :-D Puvodni plan byl ten mops jako svatebni dar od kamosky, jinak asi budeme chtit penizky,misto daru, je to lepsi, ne? :-) No a jeste me napadlo, ze mamina zacala premyslet, co mi jeste musi nakoupit do vybavy, taxem ji durazne upozornila, ze vsechno budu kupovat s ni.. =-) :-D
Odpovedať
misinka866 presne ako hovoris... uz nas vsetci maju take myslienky, staci svadbu u nas v kulturnom dome..(to je des ked tam len vkrocita, cisty socik) a vsetko len to najlacnejsie aby som vybrala.. a ci to bude pekne, tak to je ine.. hlavne take reci ma mama a brat.. oco nejako si vsimam ze je nestranny, tak zatial uvidime :) ale asi mi to tiez netrebalo takto hovorit skoro, lebo kazde temy rozhovorov sa budu tocit ohladom svadby..:) ale co ked mi treba sofera na vybavovacky a ja sa bojkam,tak musim prosit brata aby siel so mnou a ona nie je dvakrat nadseny :-S takze ked vidim tu ochotu,tak ma prechadza chut na vsetky vybavovacky s nimi.. uz som im to aj povedala.. ze keby som sa nebala soferovat, tak ich ani neotravujem.. tak snad sa aj niekedy odvazim a nebudem sa spoliehat na druhych,..lebo nerada..najradsej si sama vsetko urobim, lebo vycitky a tie pohlady ma len deprimuju.. do vsetkeho sa staraju len ked treba pomoct, tak zatial ochota polovicna...
Odpovedať
Moje budoucí tchýně je toho názoru, že dělat "velkou" svatbu je zbytečné vyhazování peněz, že jsme měli vzít občanky, rodné listy, obléct se jako do divadla a jít jednu sobotu na úřad se dvěma svědky a bylo by to. A ušetřené peníze investovat lépe. Ale jinak je v pohodě. Moje rodina je úplně mimo, takže nám do toho nikdo nemluví. Ani bych si do toho mluvit nedala. Bude to náš den, tak ho budeme mít takový, jaký chceme my.
Odpovedať
Profilova fotka
palesandra, bratovi povedz, že keď bude protivný, tak mu nevenuješ žiaden tanec a ešte k tomu mu zavesíš na krk manželovu babičku. Samozrejme, že si len robím srandu. ;-) Ber to s nadhľadom. Keď už ale budeš max vytočená a budeš sa chcieť niekam dopraviť, tak jednoducho zavolaj taxi, alebo MHD :-)
Odpovedať
Profilova fotka
lucsynka jeeeeeeeeeeej.. ja mam mopsa :-D lepsie krajsie steniatko ste si vybrat nemohli, normalne si ma tak potesila a vycarovala si mi obrovskyyyyyyyy usmev :-D ....neboj, zvladnete...budete tam byvat nastalo? ci len docasne?...inak, nas mospik bude na svadbe, lebo ho nemame kde nechat a je strasne na nas naviazabny...dokonca som mu uz dala usit taky cierny golier s bielym motylikom hahahahah :-D lepsie su peniazky ako dRY, TO JE JEASNE, ALE VYSVETLI TO TETAM, KTORE ESTE ZIJU v inej dobbe.... :-| :-D ja mam nastastie svoje afto a jazdim arda...ale iba u nas, kde to poznam hahahaha..takze nemusim sa nikomu prosit a aj keby, moj bracho by mi ochotne pomohol, on bude mta tiez nabuduci rok svadbu..a mamina by mi tiez pomohla...takze o to to mam lahsie ;-) lea_de_bahn presne tak, aj nasi by boli najradsej....vsak naco tolko ludi?naco velku svadbu, ved uz prvy brat mal, my sa mozeme len o svedkoch..no isto ]-( urobime si ,ako my chceme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
misinka866 : To jsem rada, ze je tu nekdo podobne " uchylny " na mopsy, jako ja.. :-D Jaxe ten tvuj jmenuje? Zatim to bydleni vypada,ze tam budeme nastalo, ale kdovi, co bude.. No kazdopadne na delsi dobu to bude.. :-N Nastesti to budou jakoby 2 oddelene byty :-S Uz aby to bylo hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, aj ja budem mat svadbu v maji. Zatial neviem presny datum. Mam vybratu restauraciu /uplne super/, predbezny rozpocet na hostinu a vcera som si kupila nadherne saty, ktore si chcem este vlastnorucne dozdobit Swarowskeho kamenmi 8-) . Prstene kupime v januari v USA, kde je uzasny vyber a super ceny. Tam planujem kupit aj topanky, doplnky atd. A planujem zucastnit sa Run od the brides, a mozno ukoristim nejake saty uuuzasne saty od Very Wang za super cenu :-D . V takom pripade tieto co mam teraz predam... Vela veci planujem zverit svadobnej koordinatorke kedze sme s mojim drahym dost casovo vytazeny a okrem toho mame male baby :-) . Mate niektora svadobnu koordinatorku resp spolupracujete so svadobnou agenturou? Ak ano, co si od nich nechate vybavovat?
Odpovedať
Sasenkah Ja spolupracujem so skvelou svadobnou agenturou, ktorej majitelka na mna svojim pristupom velmi zaposobila. Organizujem si to vsetko sama, kedze nemam surodencov a rodicov zatazovat nebudem. Planujem si od nej prenajat vsetko, co sa vyzdoby tyka (kostol, sala, doma). Tiez cez nu budem riesit vsetky kevty. Zhanala nam aj svadobne auto,ale nakoniec som ja nieco nasla. Este ani sama presne neviem,co od nej budem potrebovat, iba predbezne sme sa dohodli. Cize asi tak. Kazdopadne pomoc niekoho mimo family je skvely, aspon pre mna uricte :-) Vyzna sa a berie moje poziadavky s nadhladom a pochopenim. Najma mi vyhovuje, ze dokonale pochopila moju predstavu. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to je fajn. Mne rodina tiez nepomoze, lebo mam uz len babku... ;-( . Nechcem sa kvoli svadbe stresovat, tak som rada, ze mi aspon niekto s tym pomoze.
Odpovedať
Ahojky, tak jak si to tady pročítám, vidím, že jsem nějak zaspala. Budu se vdávat 15.5.2010, ale kromě obřadu nemám ještě nic zařízeno, myslela jsem, že budu snad jediná kdo se vdává v květnu. No naštěstí mi mamka pomůže se zařizováním. Jo ohledně hádek před svatbou, z toho si vůbec nedělejte hlavu, protože jsem se zatím nepotkala s holkou, která by se nedohadovala s rodinou ohledně zařizování. Mně to bude taky čekat, ale já rodičům řekla, že pokud se jim nebude něco líbit ohledně výzdoby, tak si to zaplatím sama a nemají do toho co kecat. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj radulik13, vitaj v klube ;-)
Odpovedať
Dnes jsme objednali dort. Není to ten, který jsme chtěli původně, ale paní v cukrárně nám vysvětlila, že ozdoby, které na něm vidíme, nejsou jedlé, nýbrž z umělé hmoty, a to oni nemají. Má to prý jen ta jedna firma. Vybrali jsme si u nich jiný dort, taky krásný, i když ne tak stylový. Pokud najdu fotku, tak ji dám do alba. Cena je více než krásná, tak jsme nakonec spokojeni.
Odpovedať
Baby, ja som dnes pobehala par salonov... a poviem vam uz to nebolo take tragicke, mali aj na mna :-) ,bolo par peknych,no zatial nijake,o ktorych by som povedala: "To su tie prave,MOJE." Zajtra salon v LM tak uvidime ;-) ,ci sa najdu. Ale aspon si uz mam z coho vybrat,navyse vsade este podostavaju nove kolekcie. Ale aspon viem, v ktorych ako vyzeram :-D (ako slon v porcelane :-D :-D :-D )...ale nie,snad to nebude take tragicke.... Inak, mne do svadby a priprav nehovori nik, okrem snubenca... nasi su akosi nad vecou, nechavaju nam volnu ruku... asi preto,ze platia iba to,co sa jedla a pitia tyka.... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jak pokracujete s pripravama? My jsme zatim vubec nepokrocili, dneska byl druhy pokus zastihnout velebnosti, ale nepovedlo se.. :-| No ale zitra je mse vecer, tak tam potom zajdeme a snad.. =-) Jen mamina porad rika, at to nedelame v kvetnu, uz mi to zacina lizt krkem a to je teprve zacatek.. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby..tu som po dlhsom case, najprv pripravy na dovolenku, potom dovolenka, potom stres po dovolenke v praci... ;-) Som si povedala, ze sa idem vrhnut do vybavovania svadby, ale uprimne - tak sa mi nechce. Resp by sa mi aj chcelo, ale zacinam mat strasne depky kvoli vsetkym tym cenam. Brrrrr. Musim sa rozhodnut, do coho investovat viac a pri com sa uskromnit a som nestastna z toho, ze nemozem mat to, co sa mi paci. Takze vybavovanie zatial stoji. Vy ste sa inac riadne rozbehli, co tu tak citam...ste teda riadne dracice. Obdivujem.
Odpovedať
Profilova fotka
tinka1003* teba som tu fakt davno neviidela ;-) oddychnuta? :-D Ceny su fakt hrozne :-( neviem ako u Vas, ale u nas v takej normalne komunistickej sale vyjde svadba ako menu na osobui okolo 400 sk plus minus 100...ale ked si vyberiete nieco pekne, nove, nejaku restikul, tak okolo 1000 na osobu a to je pekny rozdiel ]-( a chcete to mat krasne v krasnej sale, ale v peknej restike zacalujete za asi 60 ludi asi tolko ako v normalnej sale za 120 ludia a to je uz pekny rozdiel 8-(..tiez neviem...dost nas to vyjde vela, ale zas, je to raz za zivot..aspon v to( naivne) dufam :-D :-D, tak preco nie?ludia dokazu minat peniaze na oblecenie, boty a dovolenky, na ktore miozu ist niekolkokrat za zivot..svadbu mame len raz. :-D lucsynka* hahahahha si ma rozosmiala, ked som si precitala slovko VELEBNOSTI, spomenula som si na Cecilku z filmu Slunce , seno...... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D maminku ignoruj, ked uvidi, ze uz mate viac veci zariadenych, taj ju to prejde :-D aaalebo, posad ju k PC a ukaz jej, kolko nas bude mat svadbu v maji :-D cipa33 • ty si sikovnica..to ja som este nebola v salone, ja len pozeram inspoiracie na fotkach, ake by som saticky chcela :-D to mas dobre, ze vasi nic nekomentuju..aj ked...predstavme si my, ze sa nasa jedina dcera(ja som jedina) ide vydavat a vy tak strasne chcete jej pomoct organizovat svadbu, ved je to raz za zivot a dcera sa na to hneva.... :-S neviem, sama sa s mojou maminou odmietam na temu moja svadba bavit, ale na druhej strane mi je jej luto :-( lea_de_bahn * uzzz? dobreeeeeee..parada, ja som videla jednej holke v albume priprav nadhernu tortu, moju vysnivanu, krasnu, cistu, elegantnu, ziadne cacky macky, ziadne slahacky a maslicky a pod :-D a teraz si ani za toho neviem spomenut, ktora to bola a nikde inde som tu tortu nenaslaaaaa ]-( ]-( ]-( ...ale ja ju najdem :-D ludia, ja som vcera kukala s kamoskou obrucky na nete...to akoze myslia fakt?zze obrucky nieco cez 15 000?????? :-. :-. :-. no hroza...radsej si to objednat teraz, lebo potom ma slahne naraz vsetko platit...a inak, moja mamka nam bude len zakusky platit, tak sme sa dohodli..a plus nejake peniazky mi uz dala asi pred rokom..nechceme to nechat na nu, chuderku, je uz sama, chodi len na 4 hod. denne do prace, cize zarobok je o nicom a my dvaja v zahranici si snad nedame od nej platit svadbu... 8-) radulik13* vidis, aj ja ju s tym vzdy uzemnim...chuderku :-D je to tak lepsie :-D
Odpovedať
misinka866: v cukrárně na nás koukali jako na zjevení, že už teď objednáváme dort, ale byli příjemní a vstřícní. A dort je krásný (taky jsme nechtěli nic přeplácaného - fotka je v albu). Prstýnky mají přijít příští týden (snad) a dali jsme za ně 6300,-. Ta cena nás překvapila (příjemně), protože jinak člověk zaplatí 10000,- a víc.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?