Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan super, že výročie dobre dopadlo. Hneď si kuknem fotky ;-) Aj ste si na lampión napísali želanie? Ktovie, ako to dopadlo habi. Tuším aj oni chceli púšťať lampión. My ich stále máme doma nepoužité viac ako rok :-S @maaariii srdečne vám gratulujem k rodičovstvu. Lukáškovi prajem len to najlepšie a krásny život, nech vám robí radosť. Vyzerá to tak, že sa Lukášek ponáhlal na vaše výročie :-) Je to ten najkrajší darček a je super, že ťa dlho nepotrápil dlho. Dúfam, že sa nám pochváliš a ukážeš nám foto. Super, že ste si výročie tiež užili. Ten obraz počká, veď ten najkrásnejší dárek je už aj tak v postielke :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan super veselé fotky. Podarili sa. Tá broskyňová ti pristane. Na jednej fotke, kde sedíte na schodoch to vyzerá, ako keby ti manžel siahal na kolienka a ty ako keby si ho zastavila. Aj ten jeho pohlad je taký beťársky ;-) Dobré to je :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak ďakujem, idem sa na ňu pozrieť :-D na lampión sme nič nepísali, vyletel vysoko ale potom zhasol. už keď sme ho zapalovali tak prskal habibi sa už dávnejšie neozvala, verím že si výročie tiež užili
Odpovedať
kadan - též jsem koukala na fotky - supr! ;-) zkusím sem vložit fotky, co jsem rozesílala kamarádům mailem...
Odpovedať
zdá se, že se podařilo...no nic - valím nahoru (bydlíme zatím s našima - oni dole a my v patře) - hlídá sice táta - ale malej teď nějak řve... jestli to máma (jako já) nepřehnala s vínem =-) babička (moje máma) slavila narozky... jo - málem bych zapomněla - moc moc díky za gratulace a přání!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@maaariii - aky podareny!!! nadherny x-) x-) x-) ... a tebe to tiez velmi pristalo s bruskom ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii waw ten je nádherný, je úplne super :-D ako hovorí bosacka veľmi ti to s bruškom pristalo bosacka - vrabciak ako sa ti darí, čo krpček?
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii aj som zabudla ďakujem 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahooooojte poslušne hlásim dobré výsledky z našeho prvého genetického vyšetrenia :-) :-) :-) Máme veľkú radosť. Včera sme začali 2trimester a budúci týždeň sa ideme zaregistrovať do porodnice. @maaariii Lukášek je nádherný, ešte raz veľká gratulace :-) krásne fotky, hlavne tá, čo má Lukášek ruky hore...vegééét :-) Bosi a Kadan majú pravdu, naozaj ti to sluší. Budúce mamičky sú asi všetky krásne, je to asi podobné ako nevesty, tie sú tiež všetky krásne. @kadan darí sa nám výborne. Síce nevolnosti pretrvávajú, ale ja to kvoli miminku všetko rada vydržím. Hlavne nech je zdravé. Ja už som schodla 3kg, ale miminko rastie krásne, takže som šťastná. Máme už 7cm :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak to je super len tak ďalej
Odpovedať
vrabciak - tez jsem rada - ze mimi je v poradku! A jakpak to tam u vas mate? - registrovat se do porodnice...? my u nas nic takoveho nemame - proste jsem prisla a odrodila 8-) kadan, bosacka, vrabciak - diky za krasna slova!!! potěšííííí potěšííííí x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem kočky, tiež máme radosť, že je všetko v poriadku :-) @maaariii žijeme v Prahe a tu budem aj rodiť. Asi nie každá porodnica tu v Prahe má podmienky registrácie rovnaké, ale tá, ktorú som si vybrala má žail podmienky také, že tam musím ísť takto skoro. Čím viac možností, tým horšie asi. V meste odkial som, je len jedna porodnica a nikam sa netreba chodiť registrovať, proste prídeš, odrodíš a hotovo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
vrabciak: Tak to jo... já nějak myslela, že jsi na Slovensku a že to tam máte jinak :-N Aspoň si užiješ komfort ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak - super ze mate vysetrenia v poriadku... uz ste novinu oznamili do sveta? (tym zvedavym kolegom napr. ;-) ) ...pokial viem, v meste odkial si, uz porodnica nefunguje :-| @kadan - mame sa dobre, uz je to take pohodovejsie... mame aspon priblizny rezim, a uz Lenka vydrzi chvilku bavit sa sama, ze ju netreba len mat na rukach ked bdie
Odpovedať
Profilova fotka
Jeeej ahoj Evka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
bosacka to je dobre že sa zaujíma o "okolie" s manželom sa chystáme na dovolenku, ideme už v piatok / do chorvátska- škótsko nevyšlo/ len neviem či si to aj užijem už 2 mesiace som nedostala a tehotná nie som, doktor mi dal dvojitú dávku vavolávačky a stále nič ]-( :-( dúfam že ma to chytí tam tak ma porazííí
Odpovedať
bosacka - to ja maleho musim vzdy chovat - kdyz je vzhuru - nebo s nim mluvit, zpivat mu... jinak rve... i ted ho mam na kline... takze rikas - ze to bude lepsi, ju? ;-) kadan- drzim palecek - at vam dovolenka vyjde v klidu a pohodě aj po tejto strance!!! ted nevim, jestli jsem se uz ptala - nemate nekdo zkusenost (nebo vaši známí) s "kocarkem za kolo" neboli crooserem? díky!
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan - peknu dovolenku zelam... :-) nech vam vyjde, aby ste boli spokojni... @maaariii - my sme to mali tiez tak - bud spala, alebo jedla, alebo plakala... teraz vydrzi aj sama s hrackami x-) . uz sa napr. mozem aj najest, ked je hore ;-)
Odpovedať
bosacka - mate pro malou nejakou hrazdicku s hrackama nebo sedatko - jak delaji trebas i vibrovaci? Chtela bych neco takoveho koupit pres modreho konika - ale je tam toho tolik - vubec nevim co... =-) Krasny den vsem! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii bosacka ďakujem, tešííím sa ideme ráno o 5:30 - švagor je v práci tak musíme čakať maaariii myslím že s tým "pestovaním" to netreba preháňať, krpec si veľmi rýchlo zvykne na nosenie a bude to stále vyžadovať. syn kamarátky a aj majiteľkine deti boli zvyknuté a tie chudinky ani na wc nemohli ísť taktiež viem že netreba pri nich ani šepkať a chodiť po špičkách, potom sa prebudia na každé šuchnutie synovec sa tiež budil na všetko ale potom sme nechávali pustené rádio, rozprávali a bolo to fajn zvykol si a krásne hajal pa pa "vidíme sa týždeň teda trošku viac 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maaariii - prave ked som zacala pozerat po hrazdickach (zdalo sa mi, ze uz by hracky sledovala), sme jednu dostali na meniny a je super, paci sa jej, vydrzi tam nejaky cas buchat do hraciek. sice este nebucha cielene, ale aj to pride :-) Lehatko som kupila na konikovi, take jednoduchsie, trosku sa da hojdat (myslela som, ze sa bude hojdat viac) a tiez ma taku hrazdicku s hrackami. mam ju v tom v kuchyni, ked sa potrebujem najest :-D este rada sleduje kolotoc nad postielkou, to jej pustam rano, ked sa zobudime a ja potrebujem nieco spravit. @kadan - no nepestovat... ale nechas par tyzdnove babo plakat? starsie sa chvilku da, ale ten drobec sa potrebuje citit bezpecne... (som zvedava, ako ju budem ucit zaspavat v postielke a nie na rukach :-N )
Odpovedať
bosacka - uplno s tebou souhlasim - nemuzu ho prece nechat rvat - pokud potrebuje naruc, tak mu ji nabidnu, je to malinky tvorecek, ktery si nedokaze sam poradit a potrebuje moji lasku a peci... diky za rady - mozna teda zkusim vybrat oboji... kolotoc mame tez (pujceny) - zrovna jsem ho pustila - abych ti mohla odepsat a necekat - az bude Luky spat :-N kadan - mela jsem vzdycky takovy nazor - jako ty, ale ted se mi zda - jak tak mam cerstve matky kolem sebe a jak tak ctu ruzny nazory na vychovu - ze takove male deti nejsou rozmazlene nebo "dobre naucene" - ale ze jsou malo spave a ty, co spi jako drevo (treba ten nas - muzeme mluvit, vrtat do zdi, steka pes, je slyset televize... a spi jak andilek) a jsou deti, ktere chteji byt vic chovane - ale ne aby nas - matky- trapily - ale proste to potrebuji - tak jako kazda z nas potrebuje "trochu jinak obejmout", "trochu jinak pochvalit", jinak casto slyset, ze te ma druhy rad... Ale je drsny chovat dite, kdyz se na tebe treba svagrova , ktera zrovna ceka miminko, diva tak, ze ty dite rozmazlujes a nezvladas udrzet rad a ona samozrejme bude mit vse pod kontrolou! A dokonce verim, ze se ji podari porodit ditko klidne a trebas spave nebo takove - ktere se zabavi samo a nebreci - ze to tak pak fakt bude vypadat a ona bude nadsena a vsemi obdivovana - jaka ze je skvela mama!!! 8-( Nebo tu byl kamoska s miminkem - holcickou, ktera netrpela na prdiky a usnula hned, jak mama chtela a vyplivovany dudlik zadrzela mamou dobre pripravena "zed"z plinky a tvrdila, ze deti netrpi na prdiky, ze jen jim jejich mamy nerozumi! A druhe kamosky chlapecek tu rval jak tur a zretelne se mu ulevilo, kdyz pustil prdika ven. A zastena z plinky na drzeni dudliku... - nas je natolik chytry a sikovny, ze zkratka otoci hlavicku a dudel je pryc :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, júú ste šikovné, koľko ste popísali :-) Včera sa nám podarilo zaregistrovať porodnici, tak sa tešíme. Sú to nádherné priestory, také secesné, krásne. Krásne prostredie je ale pre mňa len bonus. Dvoležitejšie, aby tam bol fain personál a nebrali to ako na bežiacom páse. Referencie na tú porodnicu sú najlepšie, tak to snáď tak aj bude. @bosacka porodnica v LV funguje normálne. Nedávno tam rodila jedna známa a mám kamošku, ktorá je o dva týždne viac ako ja a tiež tam bude rodiť. Inak, že sa tam robili nejaké čachre s poliklinikou som tiež počula. Boli tam nejaké personálne zmeny, ale všetko by už malo normálne fungovať. Snáď to tak aj bude, Lebo si neviem predstaviť ako by cestovali všetky tie mamičky. Kolegovci sa to dozvedeli pomerne skoro práve kvoli tej zvedavosti. V práci som dostala ponuku na postp, tak som to svomu nadriadenému povedala hneď. Prišlo mi to fér. Ostatní sa to dozvedeli trochu neskor, ale takým štýlom, že jeden kolega sa ma tak medzi rečou spýtal, že v koľkom som. On to len tak plácol a ja som vyšla s pravdou von. Sánka mu padla a potom som mu hovorila, že do budúcna, nech sa snaží takýmto otázkam vyvarovať a snažila som sa mu vysvetliť, že prečo by sa to nemal pýtať, ale ako keby som hrach na stenu hádzala. Komu není dáno... :-p @kadan škoda, že to Škótsko nevyšlo. Tiež by som sa tam rada pozrela, aj keď to počasie je také premenlivé. Pozerala som dokument o Škótsku a je to tam krásne. Chorvátsko si užite tiež. Najdvoležitejšie je aj tak to, že s kým si a nie kde si. V akom meste budete? Dúfam, že sa ti to zdravie rýchlo dá do poriadku a pridáš sa k tehulkám. Držím ti palce kadan. s tým pestovaním kadan zrejme myslela extrémne prípady, kde ani u "staršieho" miminka maminka neodbehla ani len na záchod. Tiež by som dieťa moc nechcela rozmaznávať, ale aj tak ho rozmaznávať určite budem :-D Rozmaznávam aj synovcov a neterky :-N teším sa na to, keď budem sledovať ten pokrok dieťaťa, ako aj bosi píše o Lenke, že už sa zahrá, skúa a sleduje. Je to taký neuveritelný zázrak...Je mi ťažké pochopiť ženy, ktoré svoje dieťa odmietnu. Také to "lehátko" má jedna moja kamoška tu v Prahe. Hovorila, že je to skvelé. Ona ho síce mala bez hraiek, ale drobec jej tam krásne spinkal a niekedy sa len chcel pohojdať. Je to super, že to mohla mať aj na zemi, alebo na stole, proste kdekoľvek. Ja sa pohrávam s myšlienkou, že či by nestačilo mať autosedačku. Odporúčate také tie koberčeky s hrazdičkou? Ivan si myslí, že je to zbytočnosť, ale podľa mňa to využijeme, keď už bude cvrček mať niekoľko mesiacov. maaarii s tým crooser som videla veľa krát, ale žial nepoznám nikoho, kto by mi mohol dať reference na to, takže ti žial neporadím :-| Každé dieťa je iné, presne tak, ako spomínaš. Vobec sa netráp, keď máš pocit, že nestíhaš domácnosť. Sú predsa dvoležitejšie veci ako dokonale vypucovaná domácnosť. Ak aj máš pocit, že si niekto o tebe myslí, že to nezvládaš, tak len mávni rukou a snaž sa to nepripustiť. Niekto si len potrebuje zdvihnúť ego.
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak - s tou porodnicou prepac... myslela som, ze si zo ZM |-| a je super, ze pojdes do dobrej porodnice, ze sa ti tam paci... uz len aby porod dobre prebehol ;-) ta hrazdicka s hrackami je zatial urcite najuzitocnejsia hracka u nas... a zase lehatko nemame moc dobre asi, hojda sa len trosku (nemame vibracne) a zabera vela miesta :-N @maaariii - krasne si to vystihla s tou individualitou potrieb ;-) Lenku zvyknu prdiky predcasne zobudit, inak by spala :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak - este som zabudla... v autosedacke by male babo malo byt co najmenej, lebo tam vlastne sedi a kym nevie samo sediet, nie je to dobre na chrbatik. tieto lehatka sa daju dat do lahu, alebo takmer laho, takze je to ine
Odpovedať
Profilova fotka
@bosacka veď sa mi nemáš zač ospravedlňovať :-) Nečudujem sa ti, že si nevedela odkial som :-D Obaja sme Levičania, žijeme v Prahe, ale svadba bola v okrese Zlaté Moravce :-D To máš pravdu, že je to taký polosed a pre bábo to asi neni najlepšie. Budem si pomaličky musieť začať robiť zoznam, že čo budeme potrebovať. Veľa vecí podedíme, čo je fain, lebo keby si máme všetko pokupovať, tak by to moc dobré asi nebolo :-p Snáď porod bude dobre prebiehať. Myslím na to, že si mesiac pred termínom budem masírovať okolie, ako si mi radila. Dokonca som sa to už aj dočítala v jednej knižke, že to doporučovali. Niekde som sa dočítala aj o loptičke na ktorej sa d posilovať. Kamarátka mi hovorila, že keďže nosím okuliare, tak automaticky pojdem cisárom. Ja som to v živote nepočula a príde mi to divné, ale lekár niesom, tak sa hádať nebudem. Veď uvidím, teda dúfam, že vidieť budem (doslovne) :-D :-D Používate prebalovátko? My máme vybraté také biele z Ikea, ale niektoré maminy ma odhovárajú, že je to zbytočné. Ja ale nemám kde inde prebalovať, len na posteli alebo pohovke. Chcem mať pri prebalovaní všeko poruke, hlavne po kúpaní. To prebalovátko sa dá potom odstrániť a može byť z toho taká vitrína.
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak - vela veci nekupuj dopredu - mozno si sprav trosku prieskum, ale skor casom uvidis, co budes naozaj potrebovat... s okuliarmi je to tak, ze niektore ocne diagnozy su indikaciou pre sekciu, ale normalnych dioptrii sa to netyka (aj ja mam okuliare a nikto to neriesil), tusim ked ma niekto vysoky ocny tlak a tak podobne, vtedy by bol problem s tlacenim my sme kupili prebalovaci pult aj s vanickou, lebo mame maly byt s este mensou kupelnou :-N no a som s nim velmi spokojna, lebo ma kolieska, tak kupeme tak, ze pult dame do ulicky pri kupelni a inak je v spalni... vsetko co potrebujem mam v nom... kamaratka mi vravela, aby som sa nespoliehala na postel, lebo to je velmi nizko, ze by ma bolel chrbat hlavne zo zaciatku, ked ti to dlhsie trva... dam foto nasho pultu a toho lehatka, co mame (fotky som stiahla z inzeratov, podla ktorych som kupovala)
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj, este sa mi osvedcili taketo nohavicky zo zdrav. potrieb. oni su uplne natahovacie, netlacia. vraj su dobre aj po normalnom porode (lebo normalne nohavicky neodporucaju), ked sa zaspinia velmi lahko sa preperu a rychlo vyschnu . ja som ich po cisarskom ocenila, lebo som ich vytiahla az hore na brusko a nesli pod brucho rovno cez jazvu. nosila som ich este doma asi tyzden.
Odpovedať
vrabciak - s tou autosedackou ma bosacka pravdu - pediatři to nedoporučujou... chtěla jsem přebalovací podložku s tvrdým spodkem - abych ji mohla dát na postýlku. Když jsem kupovala kočárek - dala mi paní roztrženou měkkou zadara - neber to! ;o) Manžel s tchánem udělali s OSB desky pevnou spodní část (podložku jsme na to nalepili jen oboustrannou lepicí páskou) a zábrany, aby podložka přesně sedla na postýlku a od začátku ji tam mám a je to super - zatím je Lukáš malinký, takže vůbec nepřekáží, dokonce mám pod ní věci - třeba náhradní deku nebo osušku nebo ponožky "rozšpiněné"... Vedle mám komodu, na které mám v košíčku nezbytné sádlo, bepanthen, "sudokrem", vitamin D, (donedavna též liho benzin na pupík), vlhčené ubrousky, na postýlce v síťovce (chtěla jsem kapsář - ale jsou zbytečně drahý) čistý plínky, přebal. podložku jednorázovou (dávám ji na moji postel pod malýho), látkouvou plínku a vložky do podprsenky a nemůžu si to vynachválit - proto to popisuju ;-) Jo - jak mam vedle tu komodu - skoro se dal koupit rovnou prebalovaci pult :-D vrabciak - mám skoro 7 dioptrii a rodila jsem prirozene - jen mi mamka rekla, ze pri jednom porodu (mam ocni vadu po mamce) dbali na jeji oci a pri finalnich stazich tlacily porodni asistentky, aby ji nepraskly zilky v ocich - coz je pry nebezpecny - ale u dalsich porodu tlacila normalne a nic. Kazdopado jsem pri prijmu nadhodila dotaz - jak ze to bude - a ona pry - ze mi pomuzou. Z porodu si to nepamatuju, ale Boris (ktery byl pri porodu se mnou) rika, ze na konci mi na bricho tlacily z kazdy strany jedna porodni asistentka...Takze jim to jen "pripomen" a oni uz udelaji, co bude treba ;-)
Odpovedať
bosacka - to jsou poporodni sitovane kalhotky? ty jsem mela taky - ale nosila jsem je jen v porodnici a spotrebovala jen jedny svoje koupene z lekarny, nejdriv jsem mela jedny, co jsem dostala v porodnici... Jj, byly urco dobre ;-) masaz hraze? to jsme taky delali - ale asi ne moc dusledne. Pry to zabira! A tez cviceni svalu panevniho dna a vubec dobra fyzicka kondice. o psychice ani nemluvim... brou noc ;o)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?