Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D no kvet by mal ladiť aj k strihu šiat podľa mňa. Ja som chcela mať v kytici margarétky, ale margarétka má biely lupienok a šaty som si vybrala vo farbe slonovinovej kosti. Budem teda musieť moju predstavu zmeniť minimálne tak, aby dominatným kvetom bol nejaký v tej farbe a margarétka, keď tak len ako podtrhnutie (malý detail). Zrejme to budú ruže...celá sála bude bielo-šampáň. Nastávajúci bude mať tiež vestu, kravatu a viazanku v tej istej farbe ako ja šaty. Pierko bude mať z rovnakého kvetu, aako bude v kytici ... samozrejme, že nič ti ladiť nemusí. To čo musí byť je to, čo chceš ty ;-) Mne osobne sa páči, keď je všetko zladené. Ak by som si vybrala slnečnice, tak by som si určite spravila žltú výzdobu a pod. Tulipán je nádherný kvet a tiež ho zvažujem. Jeho veľkou nevýhodou je jeho životnosť. Nevydrží totiž dlho a bojím sa toho, že by mi nevydržal ani do večera. Je nestáli, čiže počas dňa mení svoj tvar a bojím sa, že by sa až príliš otvoril. Stále ale neviem, že či zariskovať.
Odpovedať
...aj ja mam rada ked je všetko zladené, ale napríklad mne sa páči výrazná kytica z farieb napr. bledoružová až po cyklámenovú..a takú výzdobu určite nechcem...Hmm, asi budeš mať pravdu s tými tulipánmi, že sa otvoria...no neviem, zatiaľ u mna vyhrávali, ale asi to začnem tiež prehodnocovať :-) A samozrejme aj pán budúci manžel bude zladený k farbe mojich šiat...light ivory.... V prípade kytice, sa mi zdá takáto farba nevýrazná pri šatách, takže preto chcem zvoliť niečo výraznejšie...nech ju je vidieť :-D A šaty má užšieho strihu alebo široké? Ja som si celý život myslela že keď sa budem vydávať určite zvolím užšie šaty, ale nakoniec vyhrala široká sukňa...nemohla som odolať...dala som ich na seba a hneď som vedela, že to sú oni...a to je to hlavne...a síce, že sa mne páčia ;-)
Odpovedať
Ahojte,čítam vaše príspevky a rozmýšľam,či ja som si vybrala vhodné kvety. Výzdobu budem mať zeleno-bielu a kvety slnečnice,aj svadobná kytica bude zo slnečníc,teda,ak ich v máji zoženiem. Šaty mám nádherne biele s nie príliš širokou sukňou. Čo poviete? pôjde to?
Odpovedať
Čaute holky, pripájam sa k májovej svadobnej diskusii:) Cipa, aj my máme termín 29. máj ;-) my máme zatiaľ len sálu, oddávajúcich, bola som sa informovať v salóne ohľadom šiat, fotografa, kameramana už máme zajednaných, rozmýšľame nad miestom hostiny a možnosťami ubytovania hostí, keďže máme rodinu aj na opačnom konci Slovenska:)poháre, hudba, šaty, topánky, doplnky, obrúčky zatiaľ len viem, kam zablúdiť:) A poverám o májových svadbách absolútne neveríme, máj je krásny mesiac lásky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dobré ránko :-) mia15, nieje nikde napísané, že všetko so všetkým musí ladiť a kvety z kytice použiť aj vo výzdobe. To, že sa to mne tak páči ešte neznamená, že je to správne a má to tak byť. Pokial si sa rozhodla pre bielo-zelenú výzdobu a budeš mať slnečnice v kytici, tak sa mi to k sebe hodí. Vedela by som si predstaviť zelenú organzu cez stred stola na bielom obruse a na tom žlté sviečky, alebo práve malé kytičky, kde by boli žlté kvietky. Osobne ale nemám rada ak je niečoho niekde veľa a posobí to preplneným dojmom, preto by som tú zelenú so žltou volila opatrne. Nad bielo zelenou výzdobou som uvažovala ako nad prvou variantou, potom bola bielo-biela, bielo-šampáň a dnes som dokonca rozmýšlala nad bielo-okrovou :-D :-D :-D Hádam si do dvadby niečo vyberiem.
Odpovedať
Hezké ránko všem. K diskuzi ohledně tulipánů: Kytice z nich jsou nádherné...jen pozor na kombinaci s jinými květy! Tulipány mají tu schopnost, že i ve váze dokáží přes noc "vyrůst". Pokud se kytice váže den dopředu(což se většinou asi váže), je možné, že ve výsledku budou tulipány vyčnívat z kytice. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
clerens, presne toho sa aj ja bojím a aj toho, že nevydržia dlho. Je to škoda, lebo tulipány sú krásne kvety :-(
Odpovedať
Toho, že dlouho nevydrží, se bát nemusíš. Pokud jsou čerstvé, umí vydržet až 14dní. Stačí je na noc dát do chladna. A pokud jsou dobře navázané - dost napevno - nemají ani prostor se nějak moc rozvinout. Toho se vážně neboj. Malá rada - pokud tulipány, tak JEN tulipány a nekombinovat...pouze se zelenou přízdobou. Když je floristka šikovná, umí si poradit i s tím růstem ;-)
Odpovedať
Ahoj vrabciak,ďakujem, upokojila si ma. Ja to presnejšie chystám tak, že budú biele obrusy na stoloch,cez to pásy zeleného šifónu-viac je ho vidieť ako organzu-a na to chcem porozhadzovať mini umelé kvety slnečnice,hostia si ich môžu vziať na pamiatku. A na kvetinovú výzdobu v sále a aj v kostole budú použité tiež slnečnice. Ide mi to k sebe, keďže sála ma žlté steny a stoličky sú krásne zelené.pozri si prípravny album ak chceš,tam je sála odfotená. A zvyšok výzdoby dodá sála-servítky,svietniky a sviečky,atď Už mám úplne presnú predstavu a na nej aj pracujem. Dúfam,že je to OK. pa
Odpovedať
Profilova fotka
mia15, vobec sa nestresuj, veď o nič nejde 8-) (nieje to až tak dvoležité) V každom prípade to máš dobre vymyslené. Tak nejak som to aj myslela. Pozrela som si tvoj album a budete to mať fakt pekné :-) palce hore :-D
Odpovedať
vrabciak,Ďakujem za tvoje slová. Vieš ja okrem svadby,ešte musím študovať a hľadať si novú prácu,v tej starej som dala výpoveď a ešte k tomu zháňame so snúbencom výhodny úver alebo hypotéku,aby sme vyplatili svoj rezervovaní byt,naše hniezdočko lásky. Takže sa teraz,keď som na marodke,venujem výzdobe a aby som toho čo najviac vybavila. Keď mi začnú skúšky,tak na svadbu ani nepomyslím. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
uff, tak to ti nezávidím...máš toho dosť. Už len študovať popri zamestnaní je dosť. Držím ti palce, aby sa ti podarilo nájsť dobrú prácu. Bez peňazí bohužial v dnešnej dobe veľa vody nenamútime ;-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
ďakujem,snažím sa nájsť prácu v Prešove,aby som sa tam zabehala skôr ako sa vydám a presťahujem. Ale je to ťažké. Zatiaľ marodujem,ale prácu hľadám aj tak. No nič,hovoria o mne, že ja si zo všetkým poradím,tak ich predsa nesmiem sklamať.
Odpovedať
skibride Tesim sa, ze mam spolubojovnicku s rovnakym datumom ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
píšem 2-krát, zrejme ste ma nezaregistrovali ;-( , ja mám tiež termín 29.05.2010
Odpovedať
Profilova fotka
super, vitaj:}registrujeme:}baby ta neslusne obisli ;-)
Odpovedať
Ahojky,my mame 1.maja 2010 svadbu :-))
Odpovedať
Profilova fotka
baby a čo už máte všetko kúpené???totiž ja som navrhla mojej mamine, nech so mnou zbehne pokukať šatočky a ona, že kde sa táááák ponáhľam, že času dosť..
Odpovedať
Profilova fotka
terka1 • ahoj, blahozelame a vitame Ta:} lenkage • ak si precitas trosku historiu tejto temy, tak tu mame uz baby rozpisane, co ktora ma zariadene....saty jer asi este skoro, niektore baby uz maju saty aj doma kupene, ale o pra mesiacov sa ti moze pacit nieco uplne ine, vies...ja si saty nechavam nabuduci rok az....aj tak teraz nemam moznost, kedze som v zahranici a pridem az na vianoce, mozno vtedy, ak b udem stoihat, pojdem po salonoch poobzerat nejake, aby som aspon vedela zhruba, co mi ako sedi a na aky styl sa mam zamerat:} urcite si ale zajednaj uz salu, hudbu a kameru, lebo aby si potom nebola sklamana, ze sala a tie ine veci mozu byt obsadene...a to ostatne uz ma cas....tak teda prijemne vybavovacky zelam:} :-D
Odpovedať
Profilova fotka
terka1 - okrem datumu 1.5.2010 pozeram, ze mame spolocnu aj nitru... okrem nas viem este, ze aj adulka87 to ma rovnako :-) kde budete mat sobas? a kde hostinu?
Odpovedať
lenkage prepac, uz ta vidim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja viem, že na šaty je trošku skoro, ale keďže si svadbu financujem sama s priateľom a popritom prerábame dom, tak som chcela kopu vecí pokúpiť a zaplatiť postupne, aby nam to naraz nebolo veľa..cipa33 ďakujem za všimnutie :-)
Odpovedať
Lenkage Nehnevaj sa na mna este raz, odkedy pracujem, nie som tu tak casto, vela veci aj prehliadnem... ;-) Polepsim sa :-) Mas pravdu s tym postupnym vybavovanim a najma s platenim, aj my sme si to takto zariadili, preto vybavujem uz od marca, vacsinu veci uz mame, akurat saty zajednam az v januari, hoci som uz bola pozerat :-) m dokupime aj oblecko pre draheho a myslim, ze to bude vsetko... detaily uz iba podotahujeme... snazila som sa vacsinu vybavot este pred septembrom, ked som na to mala po ukonceni VS dostatok casu.. drzim palceky...!!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, podľa mňa nieje skoro so skúškou šiat. Na Slovensku som už bola dávnejšie skúšať šaty, ale len kvoli nedostatku času. V čechách som bola tento víkend a v salónoch mi hovorili, že je najvyšší čas. Asi na tom niečo bude, pretože tým, že som bola už teraz, tak som zistila, že aký strih šiat mi sadne a čo vlastne chcem. Teraz si možem sadnúť k internetu a prehladať si šaty takého strihu. Keď zbadám tie naj, tak si to pojdem do salónu odskúšať a keď mi budú sedieť, ale cena za ne bude vysoká, tak si ich zas možem popozerať niekde v bazáre, alebo vo veľkoskladoch, či výpredajoch. Ak by som sa rozhodla pre šaty šité na mieru, tak s tým by som určite tiež nečakala na poslednú chvíľu. Ja som mala to šťastie, že už som si "svoje" šaty našla a teraz možem rozmýšlať nad topánkami,oblečením pre ženícha,kyticou a výzdobou. Je pravda, že sa mi názor na danú vec može zmeniť, ale vkus sa mi určite nezmení. Nad variantami si v kľude možem popremýšlať a pozháňať veci, ktoré potrebujem. Aspoň pre mňa je to lepšie ako robiť rozhodnutia na poslednú chvíľu a ako bonus...baví ma to :-D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, my máme termín na 15.5.2010 a zatiaľ máme rezervovanú sálu a práve dnes som bola s našimi zaplatiť zálohu za šatočky. Ostatné doplname pomaly, kameramana a DJ v jednej osobe bude kontaktovat dnes aj fotografa.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte...ja mam salu, kameramana, fotografa, hudbu...nasi uz nakupili alkohol a objednali cast kolacov...asi pred mesiacom sme mali stretnutie, nasi, priatelovi rodicia...myslim, ze si celkom sadli :-) boli sme sa v kostole informovat, co vsetko budeme potrebovat k sobasu...to ale bude stacit vybavit az buduci rok. Mame predstavu, ake by sme chceli prstienky (este sme ich ale neobjednavali, nechavam si vsetko dlhsie ulezat v hlave)...teraz urputne rozmyslam nad farbou vyzdoby a teda aj celej svadby...zatial vyhrava smotanovo - zlata, ale pozerala som na nete aj nejake netradicne kombinacie, neviem ale, ci budem mat na to odvahu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky :-D Tak my sme malinko pokrocili - mame domluvenou kapelu, fotografka se dojednava, asi v pondeli bude pritel posilat zavaznou objednavku no a ja se zacinam psychicky pripravovat na vyber satu, jen se desim, ze nenajdu jake bych si prala ( nastin je v mym albu :-) ) no a az budou saty, taxe to rozjede - vyzdoba, kvetiny, prstynky, oznamko, .. Jaky mate v planu mit oznamko, budete si delat sami, nebo od profiku? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
lucsynka • oznamko budeme mat urcite od profika ;-)
Odpovedať
Ahojda holky, my zítra budeme mít pevně už tanovený datum, tak se moc těšíme. Jinak nakupujeme dekoraci kde se dá :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj slecny, já se vdávám 22.5.2010... zatim čekáme až nám na amtrice potvrdí datum, obednávají až 1. ledna - jsem ve stresu a musim paní matrikářku nějak přemluvit, nesnáším nejistotu, ale psala mi mailem, že v květnu pochopitelně není moc svateb a že termín bude jistě volný... jinak mám zajištěnou fotografku, vybrané oznámení, v po se jdu podívat na ještě jednu restauračku,at se konečně můžem rozhodnout (jde nám o peníze bohužel :-( ) a ve čt si jdu zkoušet šatičky, se strašně moc bojim ... květinářství mám taky vybrané, koláčky a dortíky taky... takže až nám potvrdí termín hnedka naklušu všude a udělám závazné objednávky... jiank barvu máme fialkovo růžovou kombinovanou se smatanovou a bílou... a prstýnky asi bílé zlato...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?