Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
ja uvazujem nad sarah brighman ale neviem ktore skladby, prichod neviem ci klasicky pochod, aj to je jedna z verzii, potom nieco na prstienky a na odchod. To co nam dali ako ponuku na matrike sa mi nepaci a mozeme si priniest cokolvek tak hladam :) Tak sa snazim najst tri skladby aby sedeli aspon zanrovo, uvidim co nakoniec vymyslime :-D
Odpovedať
Profilova fotka
zuzikka ja mam tiez svadbu na urade, ale nejak tusim neni na vyber pesnicka..viem ze tam taka teta recituje, niekto hra na husliach a tak....
Odpovedať
Profilova fotka
lucique no v tom je problem, ze tie saty nemozem nikde najst... a na internete je tiez len taka fotka, kde ta baba v nich sedi... alebo zas dalsie co nad nimi uvazujem, tak tie vidno cele, ale neviem ci by mi sedeli... keby som ich mala moznost niekde vyskusat, tak nevaham potom objednat, ibaze s tym skusanim je problem, ked ich nikde niet :-|
Odpovedať
Tak my tedy klasický svatební pochod mít nebudeme.. Moc se nám líbí rockově upravená Má vlast- Vltava od Wolfa Hofmana:) Jde z toho skoro mráz po zádech, je to nádherné, má to super náboj a k tomu skoro šest minut... takže je to fakt takové krásně důstojné a při tom dost netradiční. Z dalších skladeb se nám líbí Čajovna od Hladíka, super instrumentálka a já taky prosazuju Desert Rose od STinga, byť se tam zpívá a není jen instrumentální... ale na dobu blahopřání to už asi tolik nevadí. No a o dalších skladbách se ještě nějak dohodneme:)
Odpovedať
jej, mělo tam být od Stinga... ty přepisy :-D
Odpovedať
Tak dneska jsem řekal té jedné své zbývající babičce o svatbě... a o tom, že zvaná je jen ona a nikoliv její syn (můj otec) a její dcera (moje teta s rodinou)... a kupodivu docela dobrý... nebo teda nevím, jak se tvářila, tohle jsem jí říkala až v autě, když jsem řídila a neměla jsem možnost se na ní dívat... Ale teda to, jak se zatvářila, když se dozvěděla, že svatba bude v květnu... a že nebude v kostele!!! tak to teda stálo za to... No, neměla jsem ještě v plánu jí to vůbec sdělovat, ale můj povedený bratr neudrží jazyk za zuby, takže se stalo... :-| Každopádně jí ještě ponesu oznámení, a pro jistotu budu opakovat, že paltí opravdu jen a jen pro ní (případně její sestru), tak jsem zvědavá, zda to bude mít ještě nějaké dozvuky...
Odpovedať
Tak dneska jsem řekla té jedné své zbývající babičce o svatbě... a o tom, že zvaná je jen ona a nikoliv její syn (můj otec) a její dcera (moje teta s rodinou)... a kupodivu docela dobrý... nebo teda nevím, jak se tvářila, tohle jsem jí říkala až v autě, když jsem řídila a neměla jsem možnost se na ní dívat... Ale teda to, jak se zatvářila, když se dozvěděla, že svatba bude v květnu... a že nebude v kostele!!! tak to teda stálo za to... No, neměla jsem ještě v plánu jí to vůbec sdělovat, ale můj povedený bratr neudrží jazyk za zuby, takže se stalo... :-| Každopádně jí ještě ponesu oznámení, a pro jistotu budu opakovat, že paltí opravdu jen a jen pro ní (případně její sestru), tak jsem zvědavá, zda to bude mít ještě nějaké dozvuky...
Odpovedať
se to sem nějak vložilo dvakrát...
Odpovedať
Profilova fotka
market neboj, babicka prezije vsetko nakoniec, aj to ze je to v maji aj to ze to nie je v kostole :-) pokial vam roina nevyhadzuje na ocit ze ste cudaci ked si svadbu platite sami ;-) len ma skor zarazilo ze nevolas vobec otca...ani oznamko mu nedas? vies ze nie na hostinu by prisiel, len na urad poztriet....
Odpovedať
market, rodinne vztahy su komplikovane a ty to s otcom urcite tiez nemas jednoduche ked si sa takto rozhodla.... |-| baby, ja sa neviem rozhybat...neviem kde zacat, ci vyzdobou, oznameniami, kvetinami, obruckami...len tapam,nic neriesim, uz som z toho nestastna... asi to fakt zverim agenture, ja som neschopna..... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
habibi - zober to tak, ze si robis prehlad ;-) potom sa budes vediet rychlejsie rozhodnut, ked ti nieco padne do oka (alebo ked sa uz naozaj bude treba rozhodnut)... nie je to cele take lahke, ako sa zda, ale urcite nie si neschopna :-)
Odpovedať
bos, dakujem.... neviem od coho sa mam odpichnut...viem ze najprv sa musim rozhodnut pre farbu.... stale som chcela kremovo zlatu, ale ja som tak neskutocne nerozhodna..... chcela by som aby mi s tym ladila kytica (aj ked na tom tak velmi netrvam), torta, popolnocne saty..... neviem sa rozhodnut kde dat robit kolace, kde tortu, komu dam urobit oznamenia, kyticu.... chcela som na stoly zive kvety, ale ked dam na okruhle stoly do stredu kvety, uz tam nedam sviecky.. a chcem aj jedno aj druhe.... ja stale len vaham.... vo vsetkom len vaham.... :-( :-( |-| ]-( co nemozes spat??
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
habibi v pohode ked budes mat okruhle stoly ti tam vojdu aj cajove sviecky a nahodou to vyzera strasne pekne... kamoska si robila kremovo zlatu vyzdobu uplne sama, akurat kvety jej naaranzovali do vaz si ich podavala sama a mala to nadherne... aspon mne sa to strasne pacilo... keby si mi dala mailovu adresu mohla by som ti poslat par fotiek z jej vyzdoby aspon by si videla ako vyzera taka vyzdoba do zlata s okruhlymi stolami a su tam aj sviecky.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
habibi, nepodceňuj sa a hlavne sa netráp, keď nebudeš mať dokonalú výzdobu. Nieje to predsa tak dvoležité, aby všetko ladilo...dvoležité je, aby ste ladili vy dvaja ;-) Žiaden problém nieje neriešitělný a dám ti zopár tipov, ako si spraviť výzdobu takú, aby si tam mala aj kvety a aj sviečky: - do priehladných tanierov (nádob) nalej vodu, daj tam hlávky kvetu a plávajúce sviečky (je to síce pekné a dobre to ukéže, ale je tam nebezpečenstvo rozliatia) - do vázy na spodok daj kamienky, alebo korálky a kvet (tie kamienky ti ten kvet podržia pod hladinou), zalej to vodou a na záver už len zapál plávajúcu sviečku - je množstvo svietnikov, ktoré sa dajú ozdobiť jak servítkou, tak aj kvetom (v ikeateraz dostať také obojstranné svietniky, keď doňho strčíš sviečku a okolo neho dáš hlávky kvetu poprípade doaranžovanú stuhou, tak to pekne ukáže bavili ste sa tu aj o hudbe, nám bude hrať na klavír a možno aj na flautu drahého neterka. Dúfam, že to budem vnímať, lebo ako sa poznám, tak ani mne a ani mojmu drahému sa nám isto nikto krvi nedoreže :-D Kolega mal na obrade zopár pesničiek, ale už si na veľa z nich nepamatám, ale zapamatala som si, že im tam pustili aj pesničku z rozprávky "princezná ze mlejna"... znám jedno údolí....bydlí tam panenka...neviem ako s volá a spieva. On si to občas zvykne hmkať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dobré ranko, vy jste tu teda noční ptáci :-) Já bych asi taky byla, kdy nás naše drahá dceruška nechala vyspat dýl než do šesti :-D Včera jsme byli konečně na místě činu - v restauraci, kde bude i obřad. Mám z toho dobrý pocit, majitelka moc příjemná, vstřícná, výzdobu nám udělá ve spolupráci s floristkou, možná i tu kytici co mám v albu (od ní se odpíchne co do barev a celkého stylu), takže o starost míň a prý máme počítat max. 4 tisíce za veškeré květiny, organzu a takové ty serepetičky, venkovní oblouk k obřadu a tak :-) A co mě dost překvapilo byl odhad celkové ceny, prý 600-700 na osobu se vším (jídlo, pití, ubytování teda jen pro novomanžele, mají jen jeden pokoj), já počítala že tisíc na osobu a to bez pití :-D Tak to vyjde super, za cca 40 lidí jestli se v poho vejdem i s koupenám alkoholem do 40 tisíc, to by byla parada x-) Měla jsem utkvělou představu, že 1000 na osobu se počítalo tak před 10 lety, že teď to bude víc. Menu pojímáme formou rautu hned od začátku, společný bude jen předkrm a polévka, pak už co hrdlo ráčí :-) A taky mě ukilidnila, že ta naše šestičlenná kapela se v pohodě vejde, prý jim tam cimbálovka normálně jezdí ;-) Sejdeme se ještě měsíc před svatbou, doladit poslední detaily, ale teď to důležité už je z krku, už jen teď objednat prsteny, oznamka, drahému košili, možná celý oblek, malé botky, sehnat ceny do tomboly :-) Uff, pořád je toho dost :-N
Odpovedať
Profilova fotka
lucique, tak to vám pekne vychádza :-) čo budete mať v raute? tombolu som tiež myslela, že spravím, ale nakoniec som si to rozmyslela. Chcela som dať ceny tipu : puzzle - a bola by to strúhanka s obrázkom rohlíka, alebo romantická večera pri sviečkach, pre dve osoby - čajové sviečky a sáčková polievka, toaletná súprava- toaletný papier v darčekovom balení ...
Odpovedať
Profilova fotka
přesně tuhle tombolu máme, už mám doma "večeři při svíčkách" - Amore Mio :-D V rautě všechno možné, grilovanou vepřovou kýtu, kuřecí paličky, jehněčí steaky, prý můžou udělat i suši (tak radši jen trošku, jí to jen pár lidí), sýrové talíře, ovoce, zeleninu - i náš milovaný chřest, různé pečivo, chuťovky, polévku....z domu budem mít koláčky, cukroví, dort, víc mě teď nenapadá :-)
Odpovedať
habibi...ja som vahava vaha, ale v tomto pripade mam predstavu zhruba co chcem...len neviem ake kvety k maslovym satam - neako nemam cas sa vybrat do kvetinarstva... a obrucky ci wolfram alebo titan, co sa nam z wolframu pacili, tak nemaju moju velkost ...druha alternativa, nemaju velkost draheho... teda, ak by stacila 70tka, tak je to ok, no len mam tusaka ze to bude 71.. musime ist okolo neakeho zlatnictva vyskusat. a do vaz na okruhle stoly budete davat ake kvety? take ake budu v kytici?
Odpovedať
Profilova fotka
zajo, my máme obrúčky z paládia (v periodickej sústave prvkov je nad platinou). Prstene ma oslovili v časopise. V tom čase sme sa prsteňmi vobec nezaoberali a ani sme ich nehladali, ale obom nám hneď padli do oka a tak sme po nich začali pátrať. V zlatníctve v Pardubiciach nám poradili, že biele zlato, časom zmení farbu a na k jeho spracovaniu sa používajú rozne úpravy, na ktoré majú mnohý alergiu. Toto paládium je čisté a protialergické, naviac má stálu farbu a nedoškriabe sa tak, ako zlato. Používa sa do katalizátorov, takže naozaj veľa vydrží. Najlepšie na tom je, že do tých Pardubíc sme vobec nemuseli chodiť, objednávku sme spravili v Zlatých Moravciach, keď sme šli zo zámku v ktorom budemem mať svadbu a keď boli obrúčky hotové, tak nám ich priniesli až domov. Máme v nich vlastnoručne gravírované mená a samozrejme, kedže mám diamanty, tak sme k tomu dostali aj certifikát. S prístupom zlatníctva a samozrejme s hlavne prsteňmi sme nadmieru spokojní... lucique, ešte mi prosím ťa vysvetli, že čo sú to kuřecí paličky :-D
Odpovedať
Vrabciak, mozes mi hodit do IP kontakt na to zlatnictvo? da sa aj cez net objednat?
Odpovedať
Profilova fotka
paličky jsou stehýnka akorát do ruky, ne s tím zakřivením jako kuřecí čtvrtka, ale jen jedna stehenní kost a na ní masíčko, snad se to dá takhle pochopit :-D paládium bude asi "mastné", co? My jdem do toho wolframu, chci něco, co se nepoškrábe ani pilníkem na železo 8-)
Odpovedať
jaaj, kuracie nohy :-D
Odpovedať
zacinam mat z toho nedobry pocit, ze takmer nic nemame... do dvoch tyzdnov chcem mat vacsinu zariadenu, vybavenu, drzte palce
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem za vysvetlenie...zas som o niečo múdrejšia :-D prstene vyšli síce dosť "mastne", ale máme to na celý život, tak nech to vydrží. zajko, máš to v IP ;-)
Odpovedať
dik, no..to je viacej ako planujeme dat za prstienky...drahy to nosit nebude, takze mi to pride zbytocne. =-) ale kraasne su, to je fakt
Odpovedať
:-o baby co sa moze stat s ked mame biele zlato? zltne ci co? No pekne, ale tak snad sa to bude dat opravit, vylestit a dufam, ze nezacne zltnut skoro, ze aspon co to vydrzi. Zajo neboj, vsetko stihas, este nie je az taky krkolomny datum ;-) ja uz sice vycsinu veci mam zariadenych, ale teraz sa budem do maja nudit :-D Uz cakame len na cenovu ponuku z restauracie na menu a ked daju dobre ceny klapne to, uz len malickosti, obj. tortu, chybaju nam uz len dekoracie a take malickosti.
Odpovedať
Profilova fotka
no právě, žluté se poškrábe, bílé navíc žloutne, stříbro černá, ocel je moc levná varianta a taky nevydrží všechno, takže vylučovací metodou máme wolfram :-)
Odpovedať
no my budeme mat z bieleho zlata a ani ma nenapadlo, ze moze byt takyto problem, no co uz. :-S Ale zase snubak mam tiez z bieleho zlata uz 4 roky a nezltne. Od coho to potom zavisi? Asi aj ci je matne alebo leksle ze?
Odpovedať
Profilova fotka
habibi vyskúšaj vázu s kamienkami a kvetom, vyzerá to super, len nezabudni dobre upevniť kvet aby nevyplával. Vyzerá to super ja si to budem robiť tiež včera som kúpila plávajúcu sviečku a vyzerá to dobre
Odpovedať
Profilova fotka
zuzi, jo to je další problém, že se prý u zlata po čase úplně setře rozdíl mezi leskem a matem, jsou tu na to i diskuze (jak vypadají vaše prstýnky po letech)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?