Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
=-) nikto nikde
Odpovedať
lucianka, budeme drzat paste, je to narocne, ale treba si povedat ze zvladli to aj iny...ak ta to potesi tak ja som opakovala bakalarske a prezila som - sice som den prerevala, ale potom to uz islo ako po masle :-) nini to hanba, ved to nie je take lahke :-) vidim, ze ste uuuplne sviatkovali a nepisali, ja som tiez bola lyzovat v polsku a bolo uplne super, lacne, kvalitne, krasne, uplne super :-) a ako kukam do kalendara, tak uz je pokrocily cas a za dva tyzdne ma caka skusanie siat a vylet kvoli tomu do prahy...boze ako sa ja len tesim!!!
Odpovedať
ahojte, no neviem ako vam, tu skoda ze nebolo krajsie pocasie :-| inak volno by mohlo byt stale :-p
Odpovedať
Boli to krásne sviatky, škoda, že tak rýchle ubehli. ;-) balli: ďakujem, dúfam, že nejako to zvládnem... Po štátniciach už mám dohodnutú prácu a mala by som nastúpiť.. Tak veľmi sa mi nechce počítať s opravným... Ale nech sa deje čo sa má... :-S Už keď budem mať po, tak jasné, že si poviem, že som to zvládla... A že to možno až také nebolo... no uvidíme... :-| Ale ďakujem za podporu... pupav_a: voľno by som brala aj ja stále... :-D
Odpovedať
Ahojte, neviete mi poradit ako to je s redovy? Kto dava torty a kto alkohol....lebo u nas je tak ze davaju 2 torty, krsne mamy mladomanzelov a alkohol tiez z jednej strany aj z druhej, no priatelova strana mi to zrusila, ze tortu dava nevesta a alkohol zenich...tak teraz neviem ako to mam vymysliet...
Odpovedať
Janulienka121: asi Ti neporadím, my sme kúpili na redový malé fľaštičky s alkoholom, budú taštičky so sladkým a ešte dávame robiť pyramídu. Máme cca rovnaký počet ľudí z jednej aj z druhej strany, tak sme to rozpočítali a pôjdeme fifty - fifty na polovicu. ;-)
Odpovedať
lucianka2, ak sa mozem opytat, kde ste kupili tie male flasticky?
Odpovedať
janulienka121: my sme kúpili fľaštičky z Metra v Košiciach. Ceny sú všelijaké, vyberieš si, keď môžeš, tak choď popozerať... ;-)
Odpovedať
caute baby...ja furt neviem co su to tie redovy???
Odpovedať
Profilova fotka
čaute babý, tak vidím, že sa to tu moc nezapísalo, som si myslela, že aj odpadnem keď sem dojdem, kým to dočítam a vy nič :-D aké boli sviatky? my sme mali pekné uf už sa teším hrozne na svadbu už sa nevieme dočkať... ale akosi sa mi zdá že sa spomaľuje čas.... síce apríl ale aj tak to id pomaaaaaaaaaaaaalyyyyyyyyčkyyyyyyyy.... :-S to bude asi tým, že sa až moc teším.. inak aj ja chcemvedieť čo sú to tie redovy...a čo už máte? ja neviem čím mám pokračovať..... uf :-S keď ja som taká nerozhodná, čím viac pozerám po nete fotky zo svadby tým, viac mám nápadov a neviem do ktorého sa mám pustiť, a ktorý je lepší.... :-N :-N :-N neviem či mám dať na stoly červenu či žltú stuhu, neviem či mám dať červený obrus a na to žltú stuhu, alebo to dajako inak spraviť, keď mne sa páči všetko :-D :-D :-D a aké kvety na výzdobu a aké na kyticu?????poradíte? :-N
Odpovedať
margetakuska: ja osobne stojim ladom. Jedine co som doriesila su zakusky ze komu ich chceme dat piect a komu tortu a to je vsetko...mne sa pacia teraz velmi jednoduche veci...teda nie uplne, ale nie prezdobene a vzdy sa mi to pacilo, chvilu som bola vo vytrzeni ked som videla co tu vsetko baby maju a chcu, ale opat som v norme... za dva tyzden idem skusat saty a na to sa tesim, ale inak vooobec nic neriesim teraz...vsetko hlavne mam a vsetko sa mi rozbehne az po skuskach v strede alebo koncom juna :-) este teraz riesim palicku pre draheho, chce byt uplne stylish na svadbe :-)
Odpovedať
No redovy... Je to tanec po polnoci, väčšinou v kroji, alebo červených šatách, svadobčania obkolesia nevestu, ktorá tancuje s každým za finančný príspevok, ktorý sa dáva do polievkovej misy. Niekde tancujú obaja mladomanželia, závisí od zvyklostí. Po tancovaní sa idú občerstviť na pripravené stoly, kde sú či už nejaké pamiatkové maličkosti, alebo pripravené poldeci z dobrej pálenočky, koláčik,... A tak. Dúfam, že som nič nepoplietla. Ináč, známa pri redovom vytancovala pri 100 ľudoch - 50 tisíc... Ale to sú taká bohatšia rodinka... V každom prípade obsah misy poteší novomanželov ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte kocky! Prednedavnom som zistila, ze sa v oktobri vydavam :-) tak som zacala trochen snorit po nete a nasla som vasu neuveritelnu diskusiu. Hlavne som skoro odpadla, ze niekto ju zalozil uz pred rokom a ze ste tu naklepali uz 26 stranok :-D . Nieco som uz stihla prestudovat, ale hlavne vidim, ze mate kopu veci uz malicku, takze ak vam to nebude vadit, tak mozno nejake otazky sa budu opakovat. My sme sa zatial hecli na vybevenie hotela, kde bude hostina inak NIC :-N Chcem sa opytat, kde ste zhanali svadobne topanky. Takisto mam predstavu o satach a to taku, ze si ich dam usit. Uz ste tu spomenuli salon, takze mozno tam, alebo to skusim cez ebay (asapbay) - nemate skusenost?
Odpovedať
Ahojte. Co sa tyka vyzdoby a farieb, no ja mam rada jednoduche veci, nie moc precackane a iba sem tam nejaky zaujimavy detail, takze som sa vo vsetkom takto zariadila, ci stale riadim, aj ked aj mne sa vela veci paci. A ked sa fakt neviem rozhodnut, tak poviem snubencovi a ten mi vie hned povedat co by mohlo byt, on je celkom rozhodny typ, co sa mi hodi...aspon si tolko hlavu nelamem. :) A inak, ked som si pozistovala kolko co stoji...ajajaaaj, tak tolko uz ani nespekulujema snazim sa vyberat v niektorych veciach, ktore nie su pre nas az tak podstatne lacnejsie a to co je pre nas priorita tak aj drahsie. To tiez pomoze pri rozhodovani - cena.
Odpovedať
caute caute :-) lucianka, dakujem za vysvetlenie redovy, no my na to asi budeme kaslat...vlastne som to zazila uz na jednej svadbe a zdalo sa mi to cudne, ja neviem, som taky typ ze ved ked daju dar tak asi uz neni spravne od nich tahat prachy....ale samozrejme je to kazdeho osobna vec :-) aspon viem co to je :-) hihi susibjork, gratulujeme!!! a hlavne vitaj, kludne sa pytaj, ved na to sme vsetky tu aby sme jedna druhej pomohli, poradili a povedali svoj nazor a kazda si z toho zoberieme co je nam srdcu najblizsie :-) co sa tyka siat od cinanov ako sa pytas, moja kamoska si ich objednala a maju prist niekedy o mesiac, takze by som ti dala vediet ze ako to dopadlo, slubila, ze mi da vediet aby som sa na to isla kuk :-) ja som to tiez chvilu zvazovala, ale mam predtym respekt a som trochu bojko v tychto veciach...keby islo o teplakovu supravu, tenisky, sukne, tricka a kraviny tak kaslem na to ale svadobne saty...bala by som sa, aj ked teda kto sa boji, nesmie do lesa a mozno by tie saticky boli prekraaaasne :-) ale sit na slovensku je podla mna lepsie, lebo ked ides na skusku tak si aspon povies ze toto je zle, tamto tam nechcem, toto zusit, hento rozsirit a podobne... ja som inak svadobne topanky zohnala uuuuplnou nahodou cestou z obeda v meste, skusila som, na nohe boli prekraaaasne a tak som ich zobrala. Ale su take lodicky s vysokaaanskym opatkom a otovorenou spickou, daju sa nosit aj normalne, nie su to take tie klasicke svadobne co sa hodia fakt len na svadbu :-) take su asi dostat kupit asi v salonoch, nie? lin: ja tiez neriesim niektore veci...jednak si hovorim ze naco nam to je, ako napriklad svadobne pohare, hlavne ked tie co som vybrala stali 85 eur bez gravirovania....za tie prachy kupim cokofontanu aj s cokoladou napriklad... alebo cokolvek ine, pre mna dolezitejsie... ani kyticu moc neriesim, chcem kaly jednoducho uviazane a este zvazujem ze mi ich zviaze mamina, ved 5-7 kalov dat dokopy a obviazat stuhou by som vedela aj ja a nebudem za to platit nehorazne prachy....tak usetrim na kytici minimalne 70 eur a hlavne ked ta kytica pre mna nieje moc dolezita, chcem malu, peknu, jednoduchu...
Odpovedať
janulienka: neviem aky je zvyk ohl. torty na redovy a osobne to ani neriesim, kedze si to platime sami vsetko (co sice moja mama este furt nepochopila, lebo ked som jej hovorila, ze som si objednala uz autobus, tak ze trebalo sa viac popytat, ze by zbytocne nevyhadzovala peniaze... jak keby to platila ona, kurna), tak sa proste objedna jedna torta a basta fidli. a na redovy sa bude davat len torta, tie flasticky su podla mna uplne zbytocne. k tej torte sa opytam mamy, ta by mala vediet, tak ti potom napisem jak to u nas na rusnakoch chodi ;-) inak baby, som si hovorila cez vikend, ze som si mala zariadit celu svadbu sama a nasich len pozvat, lebo po tom co sa bavim o svadbe s nasimi, tak som bola v stave, ze rusim svadbu. vcera som bola v herlanoch, kde budeme mat hostinu, ohl. menu a ubytka a tak... tak ze vsetko staci povybavovat mesiac dopredu, menu si mozme vymysliet a teda ubytko je super a za super cenu, akurat jednu cast rekonstruuju tak dufam, ze to stihnu do oktobra lebo inak som mierne v haji :) hostia si vezmu asi spacaky a budu spat pod sirakom :-D :-D oco ten bol ale najlepsi, jeho uz nikdy so sebou nikam neberiem... ani sa nebol vo vnutri pozriet. jak sme dosli tam tak zahlasil, ze jemu sa tam vobec nepaci. pritom je tam krasne, vyzera to jak maly kastielik, krasny areal, zelen, mala dedinka. proste romantika. mama, ze malo miesta na tancovanie (jak keby v kulturaku u babky bolo viac... haha), ze blbo ze to su dve miestnosti (nad tym som i ja hutala, ale hold clovek nemoze mat vsetko a verim tomu, ze to nebude od veci... su prepojene, takze vidiet na seba budeme). rodicia proste tak dokazu pokazit tu radost co z toho clovek ma... dnes idem riesit kvetinarstvo, tak som zvedava ako pochodim a este dajaku kadernicku, akurat neviem ktoru, lebo som povodne chcela jednu zo sniny, ale segra si vcera spomenula, ze pozna jednu v tibave.
Odpovedať
susibjork, ja mam saty od asapa a su prekraaaaaaaaaasne, dosli mi za nejakych 27 dni. akurat som od merania velmi schudla, tak ich budem musiet dat zuzit, ale su uplne naaaaaaaaaadherne a za super peniaze - 150 Eur + 27 Eur clo a DPH. ak budem nieco potrebovat, rada ti poradim. ;-) ja sa neviem dokopat k tomu, aby som vybavila dj a video, ach jaaaaaaaaaj. najhorsie je, ze nie som doma a takto na dialku sa vsetko tazko vybavuje. :-(
Odpovedať
bambulena: nic si z toho nerob ked mas z Vasich taky pocit ze svadbu rusis....ja obcas mam taky pocit tiez...Moja mama sa velmi do toho nemontuje, len mi povie ze aby som robila tak ako sa to patri...a nech to stoji za to... A zase priatelova strana, Boli sme tam v pondelok a vobec sa neopytali na nic....a jeho ostatna rodina, ujo ma zrusil na plnej ciare, ze ja sa nemam starat o svadbu z ich strany....tak si to cele ani nechcem predstavit ako to vsetko dopadne a priatel ten je zufaly....vsetko to zacalo tym, ze chceli svadbu tam, kde je lacnejsie, ale ja si myslim a viem , ze 22 Eur na os. nieje vela, ale oni tvrdia, ze na Bystrej pri HE je lacnejsie a krajsie....A tak, obaja to mame s nimi tazke...ja som rada ze aspon moja mama nas vie pochopit, ze chceme mat svadbu podla svojich predstav a nie to co chcu ostatni :-)
Odpovedať
bambulena, a nad tou kadernickou na Dubrave si nerozmyslala?A kozmeticku budes riesit, ci sama sa nalicis???Ja sa viem namalovat tiez, ale uz sa poznam, ze v den D budem v strese a ja ked stresujem, tak sa mi nic nedari...Len neviem o nijakej kozmeticke, tak ak nieco budes vediet daj vediet prosim.Dakujem....
Odpovedať
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš ahojte babenky, potrebovala by som vedieť rozmer mašle, ktorá sa dáva na stoličku, neviete niekto....prosim
Odpovedať
ahojte baby, ja som z toho uz nejaka znechutena :( planujeme taku strednu svadbu cca 80 ludi (aj tak to vide cele okolo 200 000 Sk) ale ja mam chut spravit to skromne, s najblizsimi a oslavit to pri nejakom vybornom obede. a za peniazky co usetrime si daco kupit (nabytok a tak) a ist na svadobnu cestu. ved zivot plynie aj po svadbe ale asi je to len taky spleen ci co... priatelovi rodicia chcu mat svadbu "jak sa patri" a oni maju aj vacsinu veci na starosti . a nechcem robit nejake rozbroje. ale vo vnutri ma to tak tlaci :-|
Odpovedať
caute baby u nas boli tiez pokusy zo strany svokrovcov, velka svadba, popozivajme aj "nahodnych okoloiducich" kolko by nas bolo 8-( no my ani omylom, je to nasa svadba, oni sa mohli realizovat na svojej a mne nech daju svatyyyy pokoj ! ]-( budem co mat ich stravit tych par hodin na veceri v uzkom kruhu rodiny a nie to na nejakej velkej svadbe :-| inak o dva tyzdne my dojde svokra od stvrtka, no desne sa tesim 8-( normalne sa idem radostou rozliat na kolomaz ]-( co sa tyka priprav, cakame na obrucky, mali byt minuly tyzden, predpokladam ze kvoli sviatkom sa to zdrzalo, inak nic noveho
Odpovedať
no mne to az tak doreraz nevadilo...brala som to ako normalnu vec, ale teraz si zacinam uvedomovat aj ine moznosti . ale uz sa s tym asi neda nic robit.
Odpovedať
ahojte,ja mam taky isty problem so svokrou,neviem co mam robit,,,,,,zato ze svokor je z rodiny kde su deti a tie deti-pubertaci maju uz frajerov musia ist aj oni---lepsie povedane mali by ist,,,lebo ze na svadbu sa pozyvaju napr,,rod.taka,, rod,taka,,,,mi to chceme napr,mato+janka..... atd...co mam robit................sme rozmyslali ze ak to takto musi byt ci sa nevezmeme v zahranici,,,iked sme mladi
Odpovedať
kamil my sme najprv vybavovali "standardnu svadbu" okolo 60 hosti, normalne sme zhanali na to restauraciu, ubytko a taaaak a potom jedneho vecera sme si povedali staci ! ]-( splhalo sa to neskutocnych veci a cisel, koho pozvat, koho nepozvat, kto sa urazi a koho musime lebo a bla bla... 8-( samozrejme financne to slo len vyssie a vyssie a tak sme povedali stop a urobili z toho len veceru v uzkom kruhu rodiny :-D samozrejme piatelova rodina mala, ma a bude mat blbe kecy....lenze co s tym ? my stojime pri sebe ako uz rodina kedze mame dietko a on nie je na ich strane, takze nastastie pohoda :-) sme si povedali ze zbehneme radsej este na dalsiu dovolenku :-D ( kedze ideme aj v septembri pred svadbou )
Odpovedať
tatiana176 uplne ta chapem :-S bohuzial ako hovorim, rodinu si nevyberas ! ]-( aj my sme chceli svadbu v zahranici presne preto, aby sme mali od vsetkych pokoj svaty...len uz mame maleho tak je to tu u nas praktickejsie, ale plne chapem preco to nieto urobi...rodina vie riedne otravit zivot 8-(
Odpovedať
pupav_a tak to ano,,,,,boze moj snubenec sa ma pyta ze kde vlastne chcem mat svadbu,,,ze sa neviem stale rozhodnut....ale ja fakt neviem
Odpovedať
hello, svadba su podla mna strasne starosti, aj ked uznavam, ze to asi stoji za to a ze niekedy su to mile starosti, ale clovek sa natrapi s tym. my mame tiez problemy s rodinou, koho pozvat, koho kam usadit, hlavne nech su vsetci spokojny....priatelova mama nechce sediet pri svojom ex pri svadobnom stole a ked ju tam posadime tak nepojde, moja babka nepojde ak nepozveme jej syna (mojho stryka), priatelov otec je na tom psychicky vselijako, jeho manzelka bola vzdy k drahemu horsia ako popoluskina macocha, spravila vela zleho a to aj mne, takze ju tam nechceme, ale ako zareaguje otec, dalej draheho sestra je hlupana prvej triedy co ma ku vsetkemu keci, babka moja nato ze demonstruje ze nejde tak sa az moc stara a velice ze chce vypekat a si asi mysli ze ja budem tyzden pred svadbou s nou stat za sporakom, ne? no to urcite... takze ide o to po com snubenci tuzia...ja by som sa asi nevedela vzdat normalnej svadby, vzdy by mi to bolo luto keby sme to odbili obradom a vecerou a tak radsej znesiem tieto veci a po svadbe sak vsetci ti co maju keci uvidia ze to neostane bez nasledkou...so mnou uz nemusia pocitat... ozaj - baby co ste z okolia BA, kde si davate robit obrucky? ja som teraz bola kuk len tak naaahodou co som isla okolo zlatnictiev a sorry, ale za obrucky 700 eur nedam...najlacnejsie 550...to sa mi zda nejako moc!!!
Odpovedať
balli, my sme si kupili cez internet ocelove a moja ma male zirkoniky... su nadherne a nevyslo nas to ani 30 eur. kupovali sme byt a na taky luxus nemame peniazky. radsej zainvestujem do niecoho ineho co chcem. rozmyslala som, ze ak by sme nahodou potom chceli nejake zlate alebo ake, vzdy si ich mozeme kupit a vymenit pri nejakom vyroci a tak. ale su uplne nadherne... 8-)
Odpovedať
ballli. ja som z Ba a drahy je z Levoce...ked sme sa boli pozerat na obrucky v Spisskej Novej Vsi, vysli by nas do 330 Eur.. co je fakt dobra cena, lebo sme boli aj v BB a tam stoja okolo 600 (a to chceme tie najobycajnesie a ja par zirkonov) v ba som radsej ani pozerat nebola
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?