Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
baby a teraz trochu odveci, co mate svadbu v kostole, ste aj praktizujuce veriace, akoze kazdu nedelu kostol, dodrziavate ( v ramci moznosti ) vsetko co sa ma a tak ?
Odpovedať
ahojte, ja len na skok, nečítala som Vás od začiatku, tak upresním, my ešte nemáme nič nachystané môjmu sa akosi do toho nechce, najprv chcel svadbu len so svedkami ale ja som sa ho snažila rozumnými argumentami presvedčiť, že to čo si zažil a stála pri ňom rodina, že aspoň nech rodinu pozveme na obed. On cchel urobiť pre nich pohostenie doma, čo poznám, ked máme sviatok a tak - je ich okolo 30 a tak to dva dni skáčem okolo hrncov a pekáčov a potom dokola umývam riad a donášam to som nechcela lebo si to odskáčem zase len ja a predsa náš svadbotný deň by mal byť pekný pre oboch. Stále si mrmlal, že už sme raz obaja svadbu mali, tak by sme si len odskočili na úrad, podpísali a hotovo - ako na pošte. takže u nás zatial sa nedeje v podstate nič a ani ho do toho netlačím, už som zopárkrát povedala, že si to asi rozmyslel a tak sme raz išli pozrieť na obrúčky a nič viac. tak uvidíme. a inak aj na Slovensku sa nájde také čo majú tuleniu chorobu a zase aj inde v štátoch také čo vedia normálne sa postarať o rodinu len je to dosť obmedzené zvyklosťami a hlavne ako je kto z domu naučený. zatial pekný víkend
Odpovedať
pupav - k tomu kostolu... ano, ja chodim stale v nedelu do kostola, snazim sa byt praktizujucou krestankou aj drahy... avsak, kvoli tomu, ze byvame spolu, nam nedali rozhresenie, takze nemozeme chodit na prijimanie. dost ma to vtedy zlostilo... nesuhlasim so vsetkym, co hlasa cirkev a ako sa to deje vsetko okolo, ale s Bohom mam osobnu skusenost, tak v neho verim a snazim sa byt dobrym clovekom, aj ked podla cirkvy som momentalne vyvrhel... ;-) no tesim sa na svadbu, to uz bude potom vsetko ako ma byt... ako by mama hovorila, naporiadku... :-D
Odpovedať
a vlastne budete mat svadbu vo "vasom" kostole ? tak ze si poznate farara a taaak ? lebo my z jednoducheho dovodu nie, ja nie som ani pokrstena a polovicka nieje odtialto cize nema niekoho ku komu by chodil od malicka, kedze sa tu nenarodil
Odpovedať
Profilova fotka
Cau reklamka,nie ze sme najlepsie,ale aj najkrajsie na svete... Nic si s toho nerob ,ze ti nema kto pomoct,mne nikdy nikto nepomohol,ale uz som si zvykla,domace prace beriem ako sportovu disciplinu...namiesto fitka... Vo vsetkom negativnom treba hladat pozitivne,inak vybuchnes od zurivosti...
Odpovedať
taniamirco co si napisala "Vo vsetkom negativnom treba hladat pozitivne,inak vybuchnes od zurivosti" to je 100% pravda ! obcas niekto na mna pozrie ci som blazon ked vsetko "zlahcujem" ja ze nie, snazim sa vytazit pozitivum prave kvoli tomu aby som sa ja nezblaznila :-p
Odpovedať
ja kedze som v ba a svadba bude na vychode, tak tam do kostola nechodim, ale farara tak zbezne poznam. no ja chcem v uplne inom kostole dve dediny od nas. ten sa mi paci... :-D
Odpovedať
ja v tom kostole co mame svadbu si pamatam som bola ako dieta niekolkokrat, to vies, babka chcela aby zo mna bola krestanka ;-) ale ja si pamatam, ze som sa stale cudovala, ako sa da stvorit svet za 7 dni a vytahovala som tam vsetky poznatky z biologie a taaaak a nejak babke dochadzali argumenty tak to asi vzdala, to uz si celkom nepamatam preco :-N len viem ze som bola strasne otravna s tym ze ako sa to da za 7 dni stihnut :-D to vies deti :-p
Odpovedať
:-D ty si bohovska... ja som vsetkemu naivne poctivo verila... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
cafte pisatelky ;-) ja vas ;-) zas nestiham ]-( malinky nas pokladik zacal chodit na zachod 8-) takze sa vytesujem-aj ked pakel plienok mam cerstvo otvoreny 8-( ) no hlavne je to teraz skoro kazdych 5min-"idem cikat!" :-D :-S teda nase male sidla niesu ani jedno casovo v plane,ale som stastna-prestastna osobka ze ich mame ;-) a v 35(aby sme sli s modou ;-) ) mame v plane dalsie-(dvojicky dcerky)-nech to mame do paru :-D :-D :-D ;-) my budeme mat svadbu v "nasej" dedine-teda byvame tu rok takze sme novy-a je tu super fararko -ja som velka hriesna osoba :-p som katolicka,moj snubenec evanjelik-byvame spolu len tak 6rokov,mame spolu este aj dve deti a to jedno je krstene v katolickom kostole a druhe je evanjelik :-S do kostola som prestala chodit asi tak od 15tich-ked som vyhlasila ze chcem byt evanjelicka-lebo vraj neveria ze panna maria bola panna ked pocala jezisa :-. :-x a ja som asi neverila x-) -neviem kde bola moja krsna mat-ze ma o opaku nepresviecala :-D :-D teraz neriesim tieto rozdieli :-p ja proste verim v boha a hotovo-preto si slubime lasku pred panom bohom a nie na urade :-) inak mam na seba nervy lebo stale nechudnem-som taka tava leniva ]-( a to bud mesiac som chcela ist skusat saty :-( :-( :-(
Odpovedať
no baby ja sa vytesujem z dnesneho nakupu - sice nie svadobneho :-p kupila som si bezecne tenisky a mp3 taky maly lahky na behanie ( mam taky 10gb ale chcela som nieco malicke len na behanie ) a sup zajtra rano idem behat x-) juuuj ale sa tesim, aj ako sa odreagujem x-) a videla som aj pekne nausnice a naramky na ruku no ale neviem, ako sorry ale mne sa za to nechce dat za kazde skoro 100 eur, ze 200 eur za bizu na svadbu, to je brutal, uz nevedia co za to chcu podla mna 8-( lelien a kolko ma maly ze uz chodite na zachod ? my este nic =-)
Odpovedať
Profilova fotka
taniamirco: potvrdzujem, vyucujem cudzincov a kazdy hned potvrdi, ze slovenky a cesky najkrajsie a naj zeny :-) dobre nam je, nie? pupav_a: no mne hrozi asi to iste, ze budem na dieta sama, teda len s manzelom, kedze chceme zostat vo Viedni a nasi a aj jeho rodicia su v RK, na co sa celkom aj tesim, ale zas aj trochu obavam, ci to vsetko zvladnem, asi sa ti potom budem ozyvat, pre rady :-) reklamka: s tym kostolom sme na tom asi podobne, tiez chodime obaja v nedelu, snazime sa podla toho zit, no len to nejak jednemu vadilo, ze uz spolu a inemu zas nie, tak nikto nevie, tiez budeme radi uz naporiadku :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
este som sa chcela spytat, ci neviete nejaku alternativu, kedze nevieme nacvicit, hlavne JA, nosenie na rukach a tiez ako to budete riesit s pytanim nevesty, bude nejake? mne sa to zda aspon v nasom pripade cudne, kedze byvame uz spolu a bracho asi zacne pristavovat, takze budeme mat doma stavenisko :-( , najradsej by som bola, keby sme sa stretli uz v kostole, co si o tom myslite?
Odpovedať
Ahojte. Viete mi poradit, kde dat napeict slane pečivko na svadbu? Ďakujem. :)
Odpovedať
Caute caute, tak uz som spat, este som vas rychlo precitala aby som vedela reagovat ;-) my budeme mat v kostole, ja som veriaca, ale do kostola nechodim. Ja som zasadne proti cirkvi, nepacia sa im ich konvencie, ich pristup toho ako su nadradeni a strasne poucaju - cest vynimkam samozrejme...tiez nechodim na cintorin a sama nechcem mat hrob...ja si na svojich blizkych co uz nie su s nami spominam casto a vzdy im zapalim aj doma sviecku a podla mna je to viac ako keby som nemyslela a iba raz za sto rokov prisla alibisticky na cintorin. no a k satam v prahe: musim veeelmi smutne poznamenat, ze davam za pravdu kritizujucim babam co povedali ze saty jesus peiro su strasne a neporovnatelne s tym co prezentuju na internete. Samozrejme je to vec nazoru, niekomu sa mozno pacia, ale ja som mala pocit ze na seba davam nejake spinave zasle a zasednute obvazy a handry z druhej svetovej vojny...dokonca ked som mamine posielala fotky tak prva otazka ze "tie saty su sede?" Bola som aj s kamoskou veeelmi sklamana. Dalsia vec bola, ze som bola dohodnuta s nimi ze ja neobleciem saty 36-38 a ked som prisla tak oni ze vsetky velke poslali do brna...takze jasne ze tie saty som sice skusila, ale nezapla, takze ani som poriadne nemohla vidiet ako tie saty vyzeraju aspon formou ked uz nie farbou a materialom. v sobotu v druhom salone bolo perfektne, mali vacsie saty a skusila som vselico a mam dilemu - velmi sa mi pacili take obycajne bez velkej sukne, empirovy strih, anticky styl...bola som ako vila...no takze po vikende v prahe som uplne zufala, neviem co sa mi paci, neviem co sa mi pacilo, jedine co viem je, ze este dalsich 15 kilov musi ist dole, tie fotky boli strasne, nenavidela som sama seba...takze musim so sebou nieco robit a to urychlene. Este pojdem s maminou skusat tu, Pronovias sa mi dost pacia a mamina je mojim najvacsim kritikom, tak snad nieco vyberieme...len enviem ci siroke a usit alebo uzucke... ja mam pocit ze na svadbu by som mala mat nieco co si uz nikdy nedam, takze vleke saty, vlecka, dlhy zavoj alebo tak nieco...no neviem, som zmatena... inak u znamych super, maju 1.5 rocneho syna, je strasne poslusny, oni sa mu venuju, vobec to nebolo tak ze by ich otravoval ked maju navstevu alebo co, obaja su z neho happy, vychovavaju ho rovnakym dielom, naozaj sa mu venuju, maly je sikovny, poslusny a svetovy...su mojim prototypom dobreho rodica... takze tak...
Odpovedať
Profilova fotka
dobry vecer kde ste vsetky??? bali no super-takze dilema,viesco ja mam tiez podobnu,ale uz ma napadlo ze si dam take velke- krasne- tazke ;-) do polnoci :-) a potom si dam tie druhe-take vilovske :-) ,no ale to sa este rozhodujem :-| ]-( katharrina tento problem riesim aj ja-kedze byvame spolu tak mi to pride take blbe-ale ta moja polovicka sa neda presvecit,on chce prist premna k mojej mamine,takze tam mam ist uz vecer aj s krpcami spat a on si premna pride uz taky vyfesakovany :-D (ale akoze to ja pritom nebudem :-N -to nedopadne dobre :-D ) ja ho musim neak presvecit,ale ako??? ]-( pupav_a maly ma 2r a jeden mesiac,vy mate kolko?inak odkedy nema plienku tak ma stale taky studeny zadok :-| mozno aj preto chodi tak casto cikat :-. a s tou bizu mas teda pravdu-strasne palky zato chcu 8-( ]-(
Odpovedať
no moj drahy zase chce aby sme boli spolu, mne je to jedno a mamina ze aby som spala u nich...zase je fakt ze ked budem spat u nasich tak budem mat viac casu na seba a svoj klud, vsetci budu okolo mna skakat a nebudem riesit veci pomimo... no a tie saty...mamina ma presviedca ze mam ist za vilu... totiz aby ste chapali - ja mam ledva 170, drahy ma 205 a on je vysokaaansky a stihli a ja som trochu pri sebe a male pivo...sice aj ked schudnem, vysku to nijako neovplyvni...mam kupene boty na 11 cm opatku, takze budem mat 180 cm, ale stale tam bude 25 cm rozdiel a este si chcem vycesat hore vlasy - teda nie cele, iba ofinu ako to je teraz moderne, ako taky dinosaurus, tu mi da dalsich 5 cm a tym padom by sme tam boli dvaja vysoky stihli a kraaaaasni...co vy na to? snad nerozmyslam zle...ci?
Odpovedať
Profilova fotka
caute, precitala som len par prispevkov vyssie tak skusim cosi z vlastnej skusenosti: pekne nove saty vacsie ako 36-38 je snad v celom CSR zohnat problem - teda pokial nechcete vyzerat ako tortova babika pripadne ako ruska marfa :-D ked som prisla na to ze to co by som chcela nezozeniem ani v Prahe, tak som si dala pauzu.......nasla som jedny v BA na predaj ale cena bola brutalna tak sme to nechali otvorene........ po case som obvolala este salony kde mali dostat nove saty aj vacsie a isla tam kde cosi doslo. a hla zazrak, dosli jedny jedine, empirovy strih, 42, vylucne na predaj(cena bola ako cena pozicovneho), obliekla som a do 24h boli schvalene rodinkou a doma v skrini. ak by som ale mala problem so satami, asi by som si cosi podobne dala sit. predstava v stravenia 12h v 3spodniciach a korzete kde neviem dychat ma totizto desi, akekolvek by boli krasne a ja by som mala driek ako modelka. co sa tyka doplnkov, rozhodla som sa uz v lete 2009 pre investiciu do buducnosti a postupne som si zacala kupovat biele perly. ked vidim doma tie haldy bizu co mi za 3-4mes. (napr. najnovsi vianocny darcek) cerneje a zltne, nie som ochotna vyhadzovat prachy za cosi take. a hlavne preto, ze oni na to daju nalepku "svadobne" a o 500% navysia cenu. ja som kat. praktizujuci, nastavajuci nepraktizujuci evanj., svadba bude u nas v kostole a podla mna je jedno kto co kaze a hrabe a bije sa do hrude, podstatne je to ako clovek zije a aky je. drzte sa a teste z toho co nas vsetky caka ;-)
Odpovedať
hviezda - v niecom mas pravdu pri tych satach...aj ked mne by nevadilo mat velke sukne a korzet, ale zase nie za kazdu cenu.... som zvedava ako to s tymi mojimi satami dopadne...mam favorita od pronovias, ale jasne ze ani ich nemaju v BA, iba v PRG, ale mozno ich dam usit...uvidime, este sa na to musim vyspat par krat... s doplnkami som ja tiez na tom tak ze ziadna bizu...a hlavne sa spojim a budem mat cierny krk...vlastne nebudem lebo na krk nechcem mat nic...ale nausnice chcem mat kraaaasne sklenene velke...len musim vycihat nejaku akciu lebo sak zase 100 eur za nausnice nedam ani keby neviem co bolo!!
Odpovedať
Hviezda - paci sa mi ako zmyslas, tiez mam podobny nazor. Ja tiez som 180 cm vysoka baba, takze behanie po salonoch ani neplanujem. Mam vybrate saty na obrazku, tie si dam usit - ziaden kozret, ziadna obrovska sukna, zakryty chrbat (30.oktobra uz ratam ze bude kosa). Takisto doplnky - nemienim obiehat bizuterie a vyhadzovat prachy za nieco, co mi do roka scernie v skatuli. Ja som namiesto diamantu dostala (tak ako som si aj priala) naramok a prsten Frey wille, takze este si k tomu pripadne dokupim nausnice a ostane mi to do konca zivota ako spomienka na zasnuby sa svadbu. Okrem toho su to naozaj krasne sperky a chcem si zbierku rozsirovat, uplne som im podlahla :-) Ked tu vidim vsetky tie albumy a tie veci co niektore nevesty vymyslaju, tak sa pytam, kde na to beru cas a energiu (i ked velakrat ma inspiruju, ze co ano a co nie). Ja mam v plane vsetko spravit na prvy sup: hotel, farar, saty, kolace, torta, DJ, foto, video - toto zatial mam viac menej zariadene na zaklade odporucani kamaratok co to uz maju za sebou a nehladam nic ine. Aj tak, z vlastnej skusenosti viem, ze zo svadieb si nepamatam vyzdobu stola, ani saty nevesty, ani oblek zenicha, ani ako vyzerali torty. Pamatam si ako hral DJ, ako sme sa zabavali a ked bola zla obsluha, tak to som si tiez zapamatala. To je dôlezite zariadit pre hosti - dobru naladu. Ale zase nehovorim, ze to treba odflaknut. Mat svadbu na urovni, ale zaroven nenechat sa psychicky a ani financne zruinovat :) alebo sa nebodaj kvoli svadbe zadlzit :(
Odpovedať
ja som si nasla kupila krasne starodavne bizu (ja mam trochu retro saty...tak by sa to hodilo...) nausnice za 1 Eur, myslite ze bude velmi trapne mat take lacne? :-| :-( teda nikto nebude vediet cenu, ale ci to nebude vidiet, ze su lacne... ]-( 8-) myslite, ze to niekto spozna. teda nelesknu sa tak ako zlate a pod., ale su inak velmi pekne... :-| neviem sa rozhodnut...
Odpovedať
reklamka, co si pipi? jednak nemozes nikdy hovorit o cene a jednak sa musia pacit tebe a musia ti svedcat!!! vies kolko krat sa mi stalo ze mi niekto pochvalil oblecenie, boty alebo nieco a ja som sa usmiala a myslela ze haha, keby si ty vedel ze tie boty su za 10 eur a nie je to poznat...a pritom mi to hovorili ludia co by si v zivote na seba neobliekli nic neznackove a podla toho sudili ostatnych... nikto to nespozna a hlavne nech sa to hodi k satam a nech si to ty :-)
Odpovedať
reklamka - skus ich supnut do nejakeho albumu, my ti povieme ci su ok :-)
Odpovedať
balli, dik... aj tak nemam uz teraz penazi nazvys... :-|
Odpovedať
susibjork, diik, asi ich fakt hodim tuto a potom mi poradite... ;-) musim to nafotit... :-D
Odpovedať
a inak sorry, asi som trapna, o cene sa nikdy nehovori... :-| :-x
Odpovedať
:-D caute babizne :-D dnes je krasny den nie ? rychlo ho uzit kym bude zajtra zase prsat :-p lelien nas mlady ma 16 mesiacov, tak mame este cas :-p saty, najdolezitejsie je aby ste sa pacili sama sebe a aby boli pohodlne - ak planujete hostinu a tancovat a venovat sa v tych satach hostom minimalne do polnoci, tak je neprijemne ak maju 15 kilo ze ;-) reklamka aka trapna ? nam mozes povedat hoci co predsa :-D a je jedno kolko stali, ak sa ti pacia ber ich na svadbu a je, a cenu nikomu nemusis hovorit a najlepsie je sa vyhnut nejakou vetou ze boli darovane a hotovo ! to sa mozes aj s buducim manzelom dohodnut keby niekto otravoval kolko stali, ze si ich dostala od neho ako darcek a cena sa nehovori a hotovo :-D a tie sperky su aj tak taka zbytocnost, bud si treba kupit nieco co bude clovek normal nosit alebo fakt nieco pri com ti nebude luto ked to po svadbe aj zahodis susibjork Frey wille su naaadherne sperky :-) to aj ja teraz vzdy otravujem ze ked budem mat sviatok ze sa nebudem hnevat ked nieco dostanem
Odpovedať
reklamka, ja si tiez myslim ze to neni trapne...ved nebudes to roztrubovat ludom okolo v style "ano? pacia sa vam? lebo som sa bala ze nie lebo boli len za euro..." :-) hehe... inak tieto pekne dni ma nicia...mam z toho cudne pocity a boli ma hlava...radsej mam ked prsi a je zatiahnute....som slnkosensitivna :-) hehe
Odpovedať
podla mna na cene doplnkov vobec nezalezi . ja som si na obrad v kostole kupila biele čižmy za 6 € ;-)
Odpovedať
balli, ja som tiez slnkosenzitivna...nosim vzdy so sebou slnecne okuliare... 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?