Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
no keby som mala plnit draheho sen o foteni tak ideme na nejaku farmu....no ale v bielych satach neriskujem :-) este ma nejaka koza ocika a co potom?
Odpovedať
Moj priatel tiez riesi oblek az v septmbri, vzhladom na to , ze veri, ze sa mu este co to podari zhodit. Pozvanky budeme davat zaciatkom septembra..mame malu svadbu a najma v kruhu rodiny, kde kazdy vie, ze je pozvany..takze toto uz povazujem iba za formalitu. Tak sa s tym nejako extra neponahlam. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja uz rady a komentare niektrich jedincov neriesim, takze je mi jedno, ci maju problem s tym ci sa fotime v pondelok, stredu alebo sobotu, ked sme sa na to realne pozreli bol by to len zbytocny stres a chaos, takze je to v iny den a hotovo lin123: ver, ze aj u nas dost ludi vedelo uz o svadbe, niektrorych sme este zvazovali, ale ked som tak pocuvala, tak boli este skor pripraveny ako my a iny zas dobre vedeli, ze budu pozvani a aj napriek tomu sa tvarili ako keby sa neviem co dozvedeli
Odpovedať
Profilova fotka
čaute baby nám nastala riadna zmena ]-( ale v dobrom :-D nechali sme si poradiť známymi a zrušili sme kuchárky a čašníkov a dali sme všetko pod patronát jedného pána, ktorý organizuje svadby... teda on nám zabezpečí všetko ohľadom menu a všetkých chodov, alkoholu, kuchárov, dopĺňanie na stoly a take hovadiny čiže toto máme bezstarostí... a pýta len 9 eur na osobu takže sme šli do toho a máme pokoj... oblek nemá ani môj drahý, chystáme sa ísť kupovať až na konči augusta alebo začiatkom septembra no a pozvánky sme ešte rodine nerozdali a kamarátom tak postupne ako ich stretávame... no šak ešte máme trošičku času :-D no a ešte som zistila, že nemáme doriešenú polovicu koláčov, takže to ešte v priebehu tohto týždňa musím vybaviť..(dávame si robiť koláče u dvoch cukrárok jednu už máme zajednanú a druhú ešte nie...)a matrika... uf.. tam sme mali ísť vo štvrtok ale môj drahý je LENIVÝ no čo vám budem hovoriť... čiže ešte nás to len čaká....... :-S
Odpovedať
ahojte, ako mate riesene kolace? Kolko davate do vysluziek? Asi aj na to treba brat ohlad, ci to ide jednej osobe, pripadne paru, alebo cca 5-clennej rodine, a podla toho naplnit krabicu. Kolko je optimalne podla vas? Co sa tyka kolacov na hostinu, my predbezne pocitame so 4ks na osobu, 10 tortami + 1 velka svadobna. Pozvanych mame asi 70 ludi, plus pocitame s dalsimi 10, ktori pridu neskor zagratulovat. Tych tiez planujeme posadit a ponuknut im nieco pod zub a pitie.
Odpovedať
Profilova fotka
leelyanah: teda my davme kazdemu rovnaku krabicu, myslim velkost a vacsinou nam to vychadza tak, ze dvaja, (niekde 3-4 osoby z toho 2 deti) dostanu krabicu, inak po skusenosti zo soboty, kde mali super kolace, take akurat ani velke ani male musim povedat, ze zo stolov sa odnasali plne taniere kolacov, malokto sa ich dotkol, to skor pri stole, kde sedeli babky, ktore moc netancovali, tam bolo odjedene, ale inak ani moc nie, uplne stacili jedla. Inak mali aj ovcie na stoloch, budete davat aj vy? My sme to zatrhli.
Odpovedať
Do vysluziek dáme rez torty, a cca 20 kolacikov. Torty budu asi 4, viac ani nechcem, je to uplna zbytocnost, potom sa vyhodia. U nas sa torta nekraja (myslim na svadbe), a aj keby sa krajala, tak by som si nejaku specialnu neobjednavala, rozkrajala by som nejaku co by priniesli hostia. Ovocie budeme mat lebo bude cokofontana.
Odpovedať
ahojte, my davame do vysluzky 1/4 torty - takej mensej, mame objednane take co maju nieco cez kilo a 10 kolacikov - to pre pariky. Pre rodiny ak budu dame 20 kolacikov. No a na stoloch mat kolace nebudeme, iba slane tam bude, voda a vino. Na svedskych stoloch bude strudla a tiez coko-fontana s ovocim, takze nikto nebude moct povedat ze sladke nebolo alebo chybalo a este budeme krajat svadobnu tortu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my davame tiez rovnake krabice, kus torty a cca 20 kolacov do krabice. ovocie na stoloch tiez budeme mat, posledne co sme boli na svadbach sa viac jedlo ovocie ako kolace :-)
Odpovedať
Profilova fotka
takze 20ks kolacov staci, super a torty dostaneme urcite. Chceme aj krajat tortu, mame uz aj vybratu aku, ale nebudem ju objednavat, lebo moji surodenci my chceli dat tortu, tak som s nimi dohodnuta, ze by sa poskladali aj s priatelovymi surodencami na jednu vacsiu a hotovo,moji suhlasili, este sa musim popytat priatelovych, lepsie jednu ako styri, hadam to pochopia ;-)
Odpovedať
ja neviem....ja som bola sice iba na 4 svadbach a z toho na 2 este ako male decko, ale poviem vam ze nikdy som nevladala ani len svadobnu tortu...a co som bola naposledy tak tiez boli plne taniere kolacov na stoloch a nikto to nejedol - len ja pazrava a sladkosti milujuca a potom som nezjedla ani hlavny chod...strach a hroooza :-) takze to sa zase nebojim ze bude malo alebo co... a poucenie ze svedske stoly musia byt dlho....lebo viem ze viac ludi sa na svadbach stazovalo ze rano o 3-tej boli hladny a nebolo co jest lebo casnici uz boli zbaleny...
Odpovedať
Profilova fotka
ano, tiez si myslim, ze svedske stoly su super, kazdy si zoberie kedy ma chut a na co ma chut, je to jednoznacne lepsie. myslim, ze s kolacmi je to tak vsade, je kopec jedla, tak chut na kolace dojde vacsinou az tyzden po svadbe :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja som tiez chcela svedske stoly, ale pri tom nasom mnozstve ludi to nehrozi a navyse povaha niektorych ludi sa s tym tiez neda zosuladit, bud si nepojdu vziat, lebo sa hanbia a potom nas vsade ohovoria, ze boli hladni alebo si naberu tolko, ze nezostane inym a ohovarat budu zas ti, proste nam od ludi, co s tym maju skusenosti bolo pvedane, ze bud budeme mat malo alebo prilis vela, takze skoda aj tak aj tak a tak sme sa na to teda radsej vykaslali torta sa celkom hodi ku kave a myslim, ze to nikdy neprislo nevhod, vsake vsetci vedia, ze chcem krajat, tak sa na to dufam nejak pripravia ;-)
Odpovedať
moja rec - ak je menej hosti tak svedske stoly su super, kazdy si da co ma rad a netreba riesit casnikov a ti aspon udrziavaju stoly ciste a nepreplnene od flasiek a podobne :-) no a kolace si daju lucia ku kavicke a spomienkam den potom :-)
Odpovedať
katharrina: o ovoci som uvazovala kvoli cokofontane, ale este neviem ci bude. V kazdom pripade sa da dat ovocie aj bez fontany, ale dala by som to na bufetovy stol, nie na stoly. Ja tak pocitam, ze o take hrozno moze byt zaujem, ale netreba to predimenzovat. Celkovo by som nedala viac ako 6-7 kg.
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat tretie a stvrte jedlo vlastne formou tepleho bufetu + studeny svedsky stol :-) Myslim si, ze ak s tym ma hotel skusenosti (a to nas ma bohate), tak sa to da spravit aj pri viac ludoch, len netreba davat zbytocne vela druhov jedal do bufetu. a teply bufet sa tiez pocita na porcie, takze v tom nevidim problem ;-)
Odpovedať
my mame 3 teple jedla, 2 prilohy do bufetu a potom studene misy - masovu (salam, sunka a masove rolky) a syrovu (rozne druhy syra), potom 3 druhy salatov...podla mna to bude stacit... :-)
Odpovedať
jaaaaj a este gulasik a o polnoci kapustnica....
Odpovedať
sveta4: ako mate tie jedla nacasovane, ked pises aj o stvrtom jedle? U nas bude vecera o siedmej, okolo 22:30 druha vecera, po polnoci okolo jednej, resp. pol druhej kapustnica. Kde sa zmesti to stvrte jedlo?
Odpovedať
mozno ma sveta poobednu svadbu - my mame tiez obrad az o 4-tej a tym padom vecera bude asi az okolo pol siedmej :-) takze dufam ze sa ludia naobeduju lebo co poznam ludi tak vzdy im skvrka v bruchu lebo dnes sa neje...dnes ideme na svadbuuu.... fakt sialenci niektori...
Odpovedať
balli, tak mame to asi podobne, v nasom pripade tiez bude obrad o 16:00
Odpovedať
:-))) nam sa to skor nedalo lebo mame v piatok a to sme aj tak farara ledva ukecali na tu 4-tu....on nas nechcel oddat vobec....ale som aj rada ze az o 4-tej...minule kamoska mala o 2-hej a prvy tanec tancovali ty brdo v najjasnejsom svetle a romantika ziadna... ale zase ona mala polovicu hosti deti, tak asi im to viac vyhovovalo...
Odpovedať
to je podla mna optimalny cas, aj ked je pravda, ze vsade je to inak zauzivane. V nasich koncinach je vacsina svadieb o 16:00, resp. o piatej v letnom a jarnom obdobi.
Odpovedať
Profilova fotka
ano, asi tak to mame aj my, sobas o 16h,takze ratame s tym,ze okolo 18h sa uz bude vecerat, druha vecera okolo 21.30h a potom od polnoci uz len formou bufetu + svedske stoly. tie dve jedla (tretie a stvrte) som myslela uz v bufete. dali sme tam len dve hlavne jedla + studeny bufet, asi som to nejasne napisala. sorry :-)
Odpovedať
Profilova fotka
poradili nam to tak aj v hoteli, aj ked toho tepleho jedla tam bude viac, ale akoze "hlavne" budu len dve + nam tam dorobia este take teple chutovky + studene.
Odpovedať
my mame sobas o 15:00 :-) dnes sme boli pozvat nasho pana farara na svadbu, velmi sa tesil, je to clovek do voza aj do koča... tiez sme boli v sale, pozreli si izby pre hosti (krásne, ciste a lacne), dohodli sa na vyzdobe... celkom ma prekvapili kreativitou, ukazali mi fotky zo svadieb, robia velmi peknu vyzdobu, takze som spokojna, nemusim objednavat dekoraterku, a dokonca ani organzu a sviecky, vsetko je je v cene... uz mame vsetko hotove, nakupene, takze sa veeeelmi tesiiiime... povodne sme chceli svadbu 28.8.2010 ale bala som sa že to nestihneme... ale nevadi, pockame si :-) :-) :-) :-) :-) :-) v sobotu ma prist kvetinar, vyberieme kviety do kytic, do ikeban do kostola a do saly a to bude vsio
Odpovedať
Ahojte baby aj sa pripajam mi mame svadbu 2.10 velmi sa mi paci este aj rok je 2010 dobre nie dufam ze to bude aj stastie ;-)
Odpovedať
ahojky... máme rovnaky datum svadby... tiez dufame ze to bude stastny den ;-)
Odpovedať
Aj my sme vybrali 2.10.2010. Lahko sa to zapamata 8-)
Odpovedať
ano :-) skoda ze 20.10.2010 je streda... to je magicky datum :-) len ako by sa zatvarila rodina, keby bola svadba v strede tyzdna :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?