Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

13. sep 201221040
  • no neviem ci je u nas sisa..povyzvedam od maca 😉 *ja to dico poznam len kvoli tomu,ze macovi rodicia postavili jednu taku budovu a teraz je tam ten dico, takze preto chodime vacsinou tam..aj ked nic moc tam nemaju 😦 *

som u maca v lokali, ako kazdy den..no prave su tu nejaki chalani,ale nic moc..sak komu by sa chcelo v takomto pocasi..este cez den tu boli nejaki ludia,ale slabota 😒 *

no, aspon budes nabuduce vediet, co povies drahemu - nech spravi nejaku striesku..xixi 🙂 *

pozeravas italia uno??maco to tu ma cely den pustene..jeden sikmooky animak za druhym 😒 *ale tie ich trapne reklamy..ked to vidim,tak mam chut roztrieskat televizor!! alebo ten vodafone..life is?? nooooooow..by som strielala!! 😦 😦

• to moj drahy tiez neznasa!! ani ja to velmi nemusim! aj na Tim su take reklamy. teraz som tie reklamy sice dlho nevidela, ale tiez su v jednom kuse o takom idiotovi (vigile) v bielom a jeho trapnej dcere a po case tu "historku" v tej reklame obmienaju, ale nakoniec vzdy povedia nejaky vtip, to je take trapne!!! 😠

ja som kukavala italia1 casto, ale potom sme kupili sky, tam je asi 1000 programov, tak som cely den pred televizorom.. vy to nemate?

• maco ma tusim mediaset..ak sa to tak vola, nie som si ista..aj ked mne je to tak jedno..ja by som tie ich relacie aj pozerala /sak by sa na mna nieco nalepilo 🤔 / ale ked to je take stupidne!! to uz radsej budem pozerat sportove noviny na markize 😃 *..vsade tie ich debilny "humor" doprevadzany este trapnejsimi pesnickami a trapnymi tancekemi tych babeniek...proste hruza 😦 *
    este doma som sem tam pozrela rai uno..to sa dalo..tam vacsinou bezali spravy alebo nejake diskusne relacie..tam sa nejaka slovna zasoba dala nachytat, ale italia uno je odpad..*

jedine, co si pozriem su simpsonovci /ale ten strasny dabing..mamiiiiii/..aj to ma dorazilo,ze vsade na svete je to "the" simpsons len v talianku je to "i simpsons"..magori 😃 *

• Sponzor fóra
  • no ja som sa tiez na zaciatku smiala z dabingu, to je nezvyk, ale teraz zase ked dojdem domov, tak mi pripada smiesny nas/cesky dabing. a to nie iba simpsonovcom, ale aj jednotlivych hercov..

na italia uno som pozeravala iba sitcomy o 19.00, ale tie tusim davaju iba cez leto, teraz je tam tiez nejaky sitcom, ale taliansky- takze odpad! 😒
    my tu prave sedime so psom a mackou, obidvaja na mne, hraju sa a strasne ma vyrusuju v pisani. ale zlati su.. aj ma zacal zub boliet, to zas bude penazi u zubara!! 😒 a aj sa bojim 😒 😒

• ako mne je dabing vacsinou fuk..ale simpsonovci su moja srdcovka a cesky dabing je najlepsi aky som pocula 🙂 *

xixi, takze mas veselo 😃 *mne mamina vcera pisala, ze dali krpca ostrihat..ale ze mu smykol len uska, bo ze je na strihanie este malinky..co som nepochopila..sak ma uz skoro pol roka a srst ma,tak jak ze maly?! 🤔

juu..tak to mi o zubarovi nemusis hovorit..som u neho nechala uz take peniaze 😠 *sice teraz keby k nemu idem tak ma asi roztha, ale ja sa tak bojim..mne da injekciu a ta nikdy nezaberie..strasne muky 😢 *som normalne rozmyslala dat si spravit zuby,ale to stoji strasne peniaze 😒

• lebo mu rastie srst a keby sa ostrihala teraz, tak neviem co 😃 ... ale ze to nie je dobre, ja som tiez nasho chcela dat ostrihat skoro, ale zakazali mi

ja som tiez na slovensku bola u zubara, dala mi 2 injekcie, lebo mi trhala zub a aj tak som plakala jak male decko!! ale potom mi robila dalsie a uz to bolo v pohode.. ale dneska zacal dalsi boliet.. tak musim ist. ja som tu uz raz bola u zubara a bol to draheho znamy, povedal: tak pre teba to bude za 100 Euro!! skoro somm odpadla!
    ja som tiez rozmyslala nad porcelanovymi, kamaratka si ich davala robit, zda sa mi, ze iba horne a platila 70.000 Sk!!! a ze to hrozne boli!!! 😒 😒 ze to ti tvoje zuby najskor obrusi, aby ti tam zostali iba take vyhonky a to potom vyzera, ako keby si mala v ustach take vyhonky iba a ona tak musela chodit asi tyzden! ked sa s niekym rozpravala, tak musela mat servitku pred ustami, aby sa jej nezlakli 😃

• jaj, tak aspon budem vediet 😉 *

to ja sa zubarov strasne bojim..si mozem drhnut zuby kazdu chvilu, ale mne to nepomoze..a to mi povedal zubar 😃 *
    100 euro??jaaaaj, tak to potom ano..kolko by si platila normalne?! 😦 *
    jedna sestrina znama si tiez dava robit len horne a tie platila nejako tak..su to dobre palky..sak to aby som si pol roka odkladala cely plat 😒 ..keby som mala aky smozrejme 😃*

som prave citala brachov blog..neviem ci to poznas..mu zomrel jeden kamarat..som si trosku poplakala..sice som ho videla asi 3x v zivote,ale bola to taka vesela kopa..*stale sa mi potvrdzuje,ze dobri ludia odchadzaju a tie hovada..s prepacenim..si dalej ziju..jemi z toho zle 😦

• a vy byvate u svokrovcov ci uz sami? ten byt, co sa ti tak pacil si neprenajmete? kolko vlastne stal?

• u "starych" ako ich ja potajomky volam 😃*pre mna tu zatial neni ziadna robota, bo nehovorim taliansky, tak ma nikto nechce 😦 *kua, u nas na slovensku ma clovek tolko moznosti a nemusi vediet ani ahoj !!..stale viac mi tento stat pripada na hlavu 😃 😃 *

takze zatial ani nemame inu moznost..ale dufam,ze nejako na buduci rok sa nieco vyskytne..si zacnem pomaly odkladat na svadbu 😬 *ako bude urcite, bo toho datumu sa nevzdam, ale ked nebudu prachy..hmm.. 😒

• a tie letaky si zamietla? to nechces robit?

• jake letaky..o nicom neviem?? 😬

• no roznasat letaky? to by si nechcela robit? to sa da aj bez reci..

• juu, tak to nie..to som parkrat pomahala sestre a mala som dost 😒 *sa ma aj macova sestra pytala, ci by som nechcela umyvat riad,ale zas ako kvoli tomu,ze nerozumiem nebudem robit upratovacku..to nech sa na mna nikto nehneva 😠 *

ja by som najradsej bars aj v nejakej fabrike..sak co tam treba vediet hovorit..ti ukazu, co mas stlacik..ako co zabalit a ides 😃*

ty si co robila na zaciatku??

• ja som v restauracii casnicku, ale iba som brala taniere a pohare a nosila som na stol,co bolo treba. nerobila som objednavky ani ucty.. to sa dalo, aj ked ti starsi casnici nas niekedy dost vyuzivali, sak coby nie, zena+cudzinka 😠
    tvoj nema nejakeho znameho,co by takto potreboval niekoho?

• praveze nie..mi spominal nejakych, co by potrebovali nieco s automatmi ci co,ze by som im prekladala,ale sak co im uz len ja prelozim,ked nic z talianciny neviem 😦 *

inak kolko ti trvalo kym si sa naucila taliansky?? 🙂

• Sponzor fóra
  • do troch mesiacov som im rozumela tak 60%, do polroka vacsinu a potom uz som vedela aj rozpravat bez koktania a vela premyslania. ale ja som sa ucila velmi vela z knihy.. napr. mam kamosku, ktora tu je 6 rokova vidim, ze pozna skoro vsetky slova, ale nerozprava gramaticky dobre.. to preto, ze sa neucila z knihy..

ale tebe budu stacit 3-4 mesiace, aby si sa aj popripade sama dohovorila-samozrejme s chybami, ale budu ti rozumiet, co chces. ta ceska napr. je tu uz od marca a rozprava straaaasne zle- je to asi individualne. ale fakt si polep tie listocky vsade, rychlejsie sa tak naucis.. a chodievaj vsade sama- budes musiet rozpravat!!!

a ako ti ide taliancina? rozumies im? v TV rozumies?

• no, ja som si v tom rychlom baleni knihy zabudla doma, takze moc nemam z coho*ale tak rozpravat rozprava,ked s ma niekto nieco opyta..aj ked je to neskutocne zle a pletiem koncovky slovies pri osobach,ale tak v tej rychlosti.. 😃 *

rozumiet im rozumiem celkom, ale len ked hovoria normalnou taliancinou..ked zacnu slangom,tak so som v haji..sak to neni ani rec ten ich slang..to jak keby som bola v zoologickej a pocuvala opice..asi taky vyznam mi to dava 😃 😬 *

jj, listocky uz su na plane..len mi musi maco popisat, co je co 🙂*minule som sa uz naucila tie casti priboru a teraz naposledy som tlacila do hlavy casti tvare..aj ked usi su lahke..ore/c/chio..jak nase orechy..to sa da lahko zapamatat 😃 *

dnes cakas na mileho..nepojdes za nim do restiky??

• nepojdem,sak nemam auto a my byvame dalekoooo.. cakam, dojde ale za hodinu, za 1,5 hod..

aj nos je lahky- naso, aj vlasy- capelli ( 😃 )
    moja kamaratka sa taliansky ucila veelmi zvlastnym sposobom. niektore slova si zapamatala, az ked si ich prisposobila. napr. sorella (sestra)-to je skoro ako korela, alebo ieri (vcera)- je ako jerry, aj capelli tak isto... ale potom sa v tom hocikedy tak zamotala 😃 ale bola sranda ju pocuvat 😃

• a ked tak neskoro chodite domov z prace, o kolkej rano vstavate?

• ja si tiez tak pamatam vacsinu veci..s niecim si to spojim /vacsinou s riadnou kravinou 😃/ a potom uz to ide 😉*ale nejtazie je pre mna to casovanie slovies..to mi robi vrasky..ale to chce len cas a hovorit, to sa inak neda naucit 😦 *

no, niekedy zatvarame "uz" o pol druhej, ale niekedy sa to potiahne az do tretej ,pol stvrtej a rano vstavame okolo desiatej, jedenastej, ale je to naprd..to sa clovek ani poriadne nevyspi 😒 *

• my tiez tak, moj dojde o 1.00 (cez leto ovela dlhsie) a pokym zaspime su aj 3.00, a rano vstavat je pre mna utrpenie, ale uz mam celkom prehodeny rezim! uz by som hadam ani nezaspala o polnoci! je to na nic takto..

ale ani tie slovesa nie su tazke, pockaj si potom na to ostatne casovanie- oni maju tych casov ale 7 alebo kolko!!! ale pouzivat vsetky neviem ani ja a ani po tom netuzim!! to sa do teba dostane..

• pozeras prave italia uno? 😃

• a tvoj drahy ma aspon niekedy volno?? bo mi sme tu nonstop..od pondelka do nedela..od rana do rana 😦 *ked chceme niekam ist, tak jedine s tym, ze vstaneme skor..co radsej okaslem cele obchody..sa radsej vyspim 😃 *

a ty aj chodis s drahym, ked vstavas??ci ta vzdy zobudi?? 🙂

sedem??fuha, to ja som stihla prebrat s tou holkou, co ma doucala akurat pritomny a trochu sme zabrdli do minuleho..nic viac 😬 *buduci cas som len tak zazrela a mala som dost 😒 *
    ono mne sa niekedy nechce nieco vyslovit, lebo sa mi to slovo zda trapne, ale som si minule uvedomila kolko slov je takych v anglictine a tie som blabolila jedna radost 😃*je to len o zvyku..

• tak to vam nezavidim!! nie, moj chodi do prace az o 19.00-19.30, to je oproti vam hracka 🙂 ale ani nechcem neskoro vstavat, lebo by som z toho dna nic nemala. mala som take obdobie,ked som sa budievala o 14.00 a to mal den pre mna 10 hodin!!! 😒 to uz nechcem nikdy viac, tak teraz sa budievame o 11.00, ked sa fakt nechce, tak o 12.00 😬

ale nie je to ani dobre na organizmus! a ja uz tak zijem asi 4 roky!!!! ale co mam robit- zmenila som si rezim aj preto,aby som mohla byt s drahym, keby chodim spat normalne, tak ho ani poriadne nevidim.. co by som nespravila pre lasku 😃 😃 aj ked v poslednej dobe hrozne na mna steka 😃

• nepozerala si pred chvilou italiauno? bol tam taky stary dedo...

• ee..drahy prave pozera nejaky energy chanel, ci co to je ..take stare divne filmy tam davaju..to mne nebavi 😃*bolo tam nieco zaujimave?? 🤔 *

no, ono je to dost nanic, ale ked sa macovi bude darit ako doteraz a pojde to hore, tak si niekoho vezme na par hodin ana vypomoc a to potom bude malina..ale zatial nemame na vyber 😞 *
    to mate celkom v pohode, ked tvoj drahy tak chodi do prace..mozte aj niekam behnut 😉*
    ja by som tiez nemusela vstavat,by ma mohli jeho rodicia potom doviezt do localu, ked sa pridu domov najest, ale tak rano treba poupratovat a maco je taktiez nevyspaty, takze ja si pekne vstanem a idem mu pomoct..dvaja to rychlejsie zmakneme 🙂*

xixi, aj na mna..ale to mna rozculuju stale dokola tie iste veci..bo maco ma take "hluche ucho"..sa ma na nieco spyta a ja mu odpoviem a on za 5 minut..a co keby sme to spravili takto..a povie presne to iste, co som povedala ja..ma ide porazit z toho 😃😃

• 😃 😃 to ja u mojho neznasam, ked je!! on tak straaasne mlaska, niekedy by som ho zabila! minule sme sa o nieco stavili a ja som stavku vyhrala, takze nesmie uz nikdy pri mne jest. ale zvlastne je, ze v restauracii to nerobi 😠
    alebo ked meska!!!! on je straaasne nedochvilny. moznoze je predsedom klubu!! 🙂 to ked je s niekym dohodnuty na 15.00 a uz je 15.20, on doma v posteli a ten dotycny mu zavola, ze kde je, moj drahy mu kludne odpovie: pockaj ma, uz som na ceste!!!!!!!!!!!! a som sa ho pytala, preco nepovie pravdu on: ked povies niekomu, ze za 5 minut prides, tak sa mu hned lahsie caka ako keby vedel, ze ma cakat este pol hodinu 😠 😃 😠 nie je normalny

• a uz je tu nedochvilny, tak uz musim.. dobru noc zatial... 😉

• xixi, toto robi aj moj ked mu niekto vola..este v posteli, ledva rozlepi oci aby videl kto mu vola a ze "za chvilu som tam..tak 10 minut" 😃..ale tu v taliansku je uplne normalne chodit min. o 30 minut neskor, ako ste sa dohodli 😎 *

aj tebe bru noc..ja tak za hodinku..hodinku a pol..xixi 😬 *

pa*

• no dobry vecer, ja som hrozne smutna 😞 , lebo ta kamoska mi odvolala jogu, tak som ani nesla. a to som sa taaak velmi tesila 😞 ! no skoda! pojdem na buduci piatok..
    a to som si aj bola dneska kupit oblecenie sportove, take sklamanie... asi si budem musiet kupit nejake DVD.

u vas co nove? vcera ste o kolkej skoncili?

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Elegantné priestory Hotela SENEC Vám dokonale doplnia predstavy o Vašom najkrajšom dni. Ponúkame Vám priestory s kapacitou do 350 osôb.
    Váš sen ..., Váš deň ..., Vaše splnené sny.
    Zabezpečíme Vám kompletné reštauračné, eventové a hotelové služby na profesionálnej úrovni.
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov