Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
1
2
71
ahoj corlianos, aj ja sa budem vydavat 2.augusta 2008 a tiez si beriem taliana...to je dobre!!!!!!!!!! Zijem v taliansku ale som z Michaloviec...
Odpovedať
Profilova fotka
cavte holky :)*my sice este presny datum nemame, ale orientacne je to tiez 2.8.2008 :-) *a tiez s talianom..ale asi najskor v nitre :))* corlianos to sa dohovarate po taliansky, ci anglicky?? s tym mojim aj tak, aj tak..a este trosku slovenciny..taky kvalitny gulas :)) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
parada, no to uz sme tri!!! Radkaz, kde bude svadba, uz vies? a kde v ITA zijete? Dashenka, hovorime anglicky, taliansky toho dost rozumiem, ale hovorit neviem. No od septembra sa chcem dat na kurz, lebo po svadbe by sme radi vypadli z UK a sli zit niekde do alebo v okoli Turina, prip. Milano... take su plany. Co sa tyka slovenciny, Gab vie nejake tie slovicka, frazy, ale na dialog to nie je... i on bude musiet dobehnut, hlavne ked budeme mat deti - ja s nimi budem hovorit slovensky, nech sa naucia bez namahy...a vy dvaja zijete kde?
Odpovedať
ahoj corlianos ja budem mat svadbu na sirave v penzione JULIANA. Je to tam pekne tak som si to uz rezervovala...S drahym zijeme pri Varese asi 45 km od Milana a asi 5 min. autom od svajciarskej hranice... S tou talianstinou si nerob problem je to uplne lahky jazyk, aspon pre nas zo slovenska, naucit sa ho nie je problem. Mne to trvalo asi 5-6 mesiacov, ked som tu prisla tak som pomalicky rozumela ale nechcela som rozpravat aby som sa nestrapnila...Potom som sa rozhovorila a dneska pisem uz aj v talianstine,co tiez nie je tazke az na tie dvojite tt, nn, mm. Tie nikdy neviem ako mam dat! Vsetci mi hovoria ze to musim pocut, co by tam malo byt, ale ja to bohuzial nepocujem.. Tak neboj pojde to!!! Moj drahy sa na slovencinu nechyta, nejake to slovo, a nic viac. Ono mu to jaksi nejde do hlavy. Aj s mojim menom mali vsetci problemy, nevedia vyslovit dk za sebou, pre nich je to tazke...
Odpovedať
Profilova fotka
mimochodom, radkaz, omrkla som ten penzion, je to parada. vyzera to super! vonku krb, bazen vo vystavbe, sirava poblizku... raj na zemi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nuz, co sa tyka starejsieho, ano jazyk je problem. Ale ja dufam, ze vyberieme nejake veci, ktore budu lahko pochopitelne - napr. sutaze, ktore mozu sledovat (co robia ostatni) a jednoducho sa pridat. vies, robit i trochu zabavy, nie len tancovat. asi mam trochu obavy, lebo v taliansku som uz bola na dvoch svadbach a u nich (tam na juhu) to nie je o zabave, ale o jedle. ked sa doje, ide sa domov (tancuju medzi chodmi, lebo tych je asi 15). u nas to bude viac zamerane na tu zabavu a aby sme sa my nemuseli obzerat a starat sa, ci sa kazdy host dobre bavi, prenechame tuto povinnost starejsiemu/moderatorke. cena za salu a vyzdobu je az neuveritelne dobra! a co sa tyka hosti? dufam, ze ta sala je obrovska! :-D ako dlho si uz v taliansku a co tam robis? oh a PS: volam sa Lucia (to bude super, po svadbe bude moje priezvisko Corliano a po prestahovani do Talianska nikto nebude ani tusit, ze nie som talianka :-N ) PPS: Gab vie vyslovit Radka uplne bez problemu. Dlhsie mu ale trvalo vyslovit Spissky hrad :-D PPPS: A poznamenal, ze tam niekde, kde byvate vy, ma chatu i George Clooney. Tak ked ho nahodou stretnes, odfot mi ho pliiiiiiiiz! 8-)
Odpovedať
ahoj luci ja som v taliansku iba vyse roka, predtym som byvala v lugane vo svajciarsku v talianskej casti, preto viem tak dobre rozpravat. Tam som sa aj spoznala s mojim drahym! Teraz momentalne si robotu hladam, ale v auguste ideme na slovensko, tak si hladam nieco az od septembra, hocico! Takze ty budes Corliano? Ja budem Ferraro! Skoda ze na konci priezviska mam o a nie i, mohla som byt bohata!.......haha :-) Neviem kde som citala tu na fore, ze po zosobaseni budes mat jeho meno, ale ako nahle ziskas obcianstvo, tak budes mat podla zakona opat svoje meno. To nie je jak u nas, zena sa vola po muzovi a hotovo!!! Musime sa este dobre poinformovat. PS: George Clooney byva tu nedaleko,Laglio provincia di Como, obcas tam chodim na nakupy, takze ked ho uvidim v hypermarkete tak ti ho odfotim....ciaociao
Odpovedať
Profilova fotka
haha! uz sa tesim na foto, ktovie ako vyzera neupraveny. ale ho zeriem! priezvisko budes mat uzasne! wooow 8-) ano, je to blizko ferrari, ale aj ferrero! :-D ja mam vo svajciarsku segru, ale ona je niekde hore pri berne. inac, gab mi vravel, ze tam u nich zeny po manzelovi priezvisko neberu, co je dost divne. musime sa teda na to blizsie pozriet. ale ked je to len vtedy, ked budeme mat obcianstvo, tak to nevadi. ja o obcianstvo asi ani nepoziadam, som hrda slovenka! :-N i tu v uk som mohla uz davno ziadat, ale odkedy sme v eu, nema to ziadne extra vyhody a asi by som sa hanbila mat britske obcianstvo =-) inac, ako chodis domov, lietadlom? ako dlho to trva?
Odpovedať
Chodila som lietadlom z Bergama do BA a tam bol hned pripoj na kosice. Ale odkedy Skyeurope zrusila lety z Bergama tak vobec neviem ako budem chodit. Posledny krat v januari sme sli domov autom a aj teraz v auguste ideme. Z Bergama leti este aj ryanair ale iba do BA. Tie nase letecke spolocnosti to vsetko iba komplikuju!! Ked som im tam pisala preco uz nelieta, tak mi napisala, ze z letiskovych dovodov, a potom mi este napisala, ze maju lety z milana do prahy. Cretina ona mysli ze budem prestupovat 3-krat!!! Inak cesta lietadlom bola dobra, o 20.15 z bergama a v Ba si bola o 21.30. Potom o 22.45 z Ba do Ke. Ale co ked uz nelietaju! A ty ako dlho si v uk?
Odpovedať
Profilova fotka
no uz 6 a pol roka. ja lietam zvycajne len do BA a potom idem do PO na ICcku. ist autom, to je moj sen a tesim sa na to, ked uz budeme v ITA. panecku, nemozem zohnat starejsieho. asi zacnem rozmyslat o zivej hudbe... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, ja som mala svadbu pred mesiacom v LE so Svajciarom (francuzskym)
Odpovedať
Profilova fotka
Vazne?? A ako to dopadlo? Hovooooooor!!! :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No super. len som bola dost zostresovana, lebo vo stvrtok vecer mi odpadol starejsi a tak organizacia trochu viazla, ale zabava bola super, spontanna, nepotrebovala som ani ziadne hry, len sud piva a vynikajucu hudbu. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no to je fajn. a kde bol obrad a kde svadba? a kto bol starejsi? (to mi robi najvacsie starosti, nemozem nikoho na vychode zohnat...) kolko ste mali ludi a ako sa dohovarali? panecku, mam vela otazok... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
obrad bol na Marianskej hore, svadba v hoteli Prak na Cingove, ale ten Ti neodporucam. No a starejsiho som nemala, stvrtok vecer zavolal, ze mal uraz a ze nepride. Napriek mojim obavam sa vsetci super dohovorili aj ked malo Slovakov hovorilo francuzsky. Tak sa bavili anglicky a nemecky, alebo rukami a nohami.
Odpovedať
Profilova fotka
ok, zle som sa vyjadrila...kto MAL BYT ten starejsi? das mi na IP detaily pliz? u nas tiez ludia nebudu vediet po taliansky, no hadam sa dohovoria anglicky - mladi taliani hovoria anglicky a nasa mladez sa po zopar poharikoch hadam tiez rozhovori... a budeme mat i dost kamosov odtialto z uk (teda ak dojdu), ktori su - vacsina - neanglani, no samozrejme anglicky hovoria fajnovo... takze to bude zaujimave. my budeme mat obrad na radnici a hostinu v kongresovej sale vedla hotela satel.
Odpovedať
Profilova fotka
starejsieho zohnali nasi zo Skalice, lebo oni pochadzaju odtial. Potrhal si vsetky vazy v kolene, tak este asi dlho nebude moct svadbovat. A mozno ani nechcel prist, lebo sa dost vyhovaral, ze zahoracke zvyky sa nedaju na vychod. Skus pozriet v diskusiach o starejsich, niektore baby mali DJ, co bol zaroven aj starejsi. Mne na zabave fakt nechybal, chybal na odpytavackach a organizovani okolo. Odpytavacky nakoniec spravil brat (velmi pekne) a tlmocila sestra. Ake detaily chces? Pozri aj moj svadobny album, su tam nejake veci, ale kludne sa pytaj.
Odpovedať
Profilova fotka
no to ten starejsi veru neznie naj... tu som uz vsetko precesala, velmi odporucany je racek, dj gabo a pp production. prvym dvom som napisala, no neodpisali a vyzera to tak, ze pp production su najspolahlivejsi a i velmi dobri a tak si asi zahovorime ich. je len skoda, ze hovoria nemecky a madarsky namiesto anglicky a taliansky :-S. ale ta pani mi hned odpisala a velmi prijemne a povedala, ze ked tam bude niekto ochotny s nou (ako moderatorkou) spolupracovat a prekladat, tak nie je problem. tak to vidim na nich. a asi ich uz coskoro zahovorim, aby mi ich niekto nevyfukol. rada by som si mrkla tvoj album, ale ako ho najdem? vyhladavanie nefunguje... vies, pribl. na ktore strane je?
Odpovedať
Profilova fotka
Moj album je na 9. strane ak hladas podla datumu svadby. My sme tiez chceli, aby manzelov brat spolupracoval so starejsim, chceli sme vsetko prelozit a on aby to spoluorganizoval vo francuzstine. Nakoniec oficiality robil brat a tlmocila sestra a zabava sa rozprudila sama od seba, ze nebolo potrebne tam mat niekoho cudzieho. Cepenie spravila sestra s krstnou, len sme vysvetlili, o co ide, prihovor mal na zaciatku otec a sestra tlmocila.
Odpovedať
ja si tiez beriem taliana, ale v TO a v juni 2008. ale stale som v teme, lebo je to talian ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
anula - mas krasne foto, ten vas kostolik sme si fotili, ked sme ho tam hore objavili :-) uvidim, co sa mi s tym starejsim podari (ak nieco) a ak nie, tak hadam sa niekto ochotny najde - i ked nemame nikoho, kto by vedel taliansky, takze by sme sa museli spolahnut na gabrielove sesternice - oni do angliny a my uz z angliny do slovenciny :-N. nuz, uvidime.
Odpovedať
Profilova fotka
francy - vitaj v teme, jasne, ze tu mas dovolene, ked s talianom! :-D a kde byvas, si v ita? a mas uz nejake tlmocnicke plany?
Odpovedať
ja som na sardinii.. inak, nam pridu na svadbu iba mladi a oni vedia po anglicky a nemecky, takze to bude ok.. teda aspon dufam =-) a pri obrade budeme mat asi tlmocnicku... na hostine budem prekladat sama... neviem si to sice dobre predstavit, ale myslim, ze to bude jedno-po par slivovicach si budu vsetci veeeeelmi dobre rozumiet :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ciao corlianos :), som tu dlho nebola, takze trochen neskor, ale predsa :)* ja som zatial na slovesku, ale koncom augusta by som sa mala stahovat za priatelom :-) *priatel je z borana..ak ti to nieco bude hovorit tak byva tak cca 25 km od alba adriatici :)..este sa tam nevyznam, takze ani neviem ako sa tam ktore mesto vola :-N * ja sice mam doucovanie z tal. ale nic mi to nehovori - neznasam to ich slangove skracovanie..kazde slovo su schopny skratit na prve 2 pismena..kto im ma rozumet?! :-D * ale ako ste tu uz niektora pisali, da sa to naucit..takze ja sa spolieham na to, ze snad sa mi to nejako dostane do hlavy =-) * inak baby, neviete poradit, ako je to s materskou v taliansku?? ci vam nejako prispievaju,alebo sa musite u nich poistit?? som nikde nic nenasla :-( dik
Odpovedať
cau dashenka, ja tu mam jednu kamaratku, ktora minuly rok porodila a zevraj dostala len jednorazovy prispevok (nepamatam si uz presne kolko to bolo) a ze teraz nedostava nic... no neviem, pride mi to dost divne...
Odpovedať
Ahojte dievcata ohladne toho materskeho prispevku,niesom si celkom ista ale teta mojho snubenca bola rok na materskej a davali jej 80% z platu(musis predtym pracovat asi 1 rok) a potom si to mozes este predlzit o par mesiacov, ale tam dostavas fakt velmi malinko...a ona je talianka! A co my chudatka slovenske!!! :-( Ked tu kukam na tel.noviny mam pocit,ze tato krajina idem dole vodou. Tu sa iba vsetko plati a plati, strasne vysoko dane a male platy. Zda sa mi ze na slovensku sa to troska zlepsuje, kdez to tu hruza!!! Dashenka fakt neboj naucis sa po taliansky velmi rychlo uvidis, to nieje ako v skole, tu budes nutena, len sa neboj a rozpravaj a nie ako ja, ze som sa hanbila, ze sa strapnim...
Odpovedať
Profilova fotka
radkaz, ja ked som bola minule prvykrat u priatela, tak som sa citila uplne mimo :-N *sice som ako tak rozumela, ale zo mna nevyliezlo nic..a ked uz, tak sme sa aj tak nedohodli :-D * mne sa proste niektore tie ich slovicka zdaju strasne smiesne..chapem, ze u nich to je normalne slovo,ale ked.. :-D :-D *ale tiez som zacala ako radis..proste kecat a kecat..aj ked zle, ale tak aspon ma opravia a nabuduce to uz /mozno/ poviem spravne :-) * ale to s tou materskou ma sokuje!! bo teraz len cakam, kym si spravim autoskolu a chceme zacat byvat v taliansku..sme chceli, ze si spravime hned babatko x-) *ale ako vidim, asi to bude musiet pockat :-( .. neviem kde sa zamestnam aspon na ten rok, ked nebudem ani vediet, co odo mna chcu :-D * a babenky vy ako?? uz vybavujete?? ja si davam este stale nacas 8-)
Odpovedať
hm, taliancina nie je tazka, ja som sa tiez do toho dostala asi po pol roku... radkaz, ta moja kamoska tu nerobila predtym, preto jej asi dali iba jednorazovy prispevok a koniec.. a s tym, ze taliansko ide dolu vodou, tak to mas pravdu!! inak, mate SKY? nepozeravas na 118 kanali Wedding planners?
Odpovedať
Profilova fotka
taliansko ide dole vodou?? baby nesrandujte, bo si rozmyslim to stahovanie!! :-D :-D
Odpovedať
hlavne prodi!!! teda ja sa do talianskej politiky velmi nerozumiem, ale pocuvam dennodenne draheho, ked pozera spravy, tak som si domyslela... inak, pomahala som drahemu vyplnat danove priznanie a to bolo zazitkov =-) =-) :-)
Odpovedať
1
2
71
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?