Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, asi je este skoro planovat april 2008 ale kedze sme odlozili svadbu z maja 2007 na april 2008, pretoze chceme zostat verni "19tke", cize 19.4. a april je blaznivy mesiac ako aj my... :-D tak preto zacinam tuto temu a som zvedava kolko nas bude :-)
Odpovedať
Este ako studentka som robila nedaleko sturova v jednej reštike a tam sme mavali živú hudbu, tak odtial poznam aj tych chalanov. tak som pretancovala zopar noci aj ako časnícke sa mi uslo pár kôl no a o svadbách ani nehovorím. Mávali tam madari svadby a tí ako strelení už slnko svietilo na terase a oni este tancovali... :-D Len trošku lutujem že ta moja svadba sa nebude niesť v takom duchu ale bude viac "slovenská" ... no čo už ked ten moj nevie ani zaťať 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
a ten tvoj je slovak? ja neviem po madarsky nic, hoci moja babka bola madarka (ale naozajstna z madarska), ale zomrela este pred nasich svadbou a ocino hovoril, ze u nas uz velmi po madarsky nehovorila, lebo nikto u nas v dedine nevie po madarsky, my uz predsa nie sme na juhu, tak to u nas nie je....ale chapem ho, lebo este nejaku anglictinu, nemcinu, taliancinu sa clovek aspon na slovicka chyta, ale ta madarcina, to je fakt pre mna uplne tabu 8-)
Odpovedať
je to slovak jak repa... :-D Aj moji stari rodiacia pochadzaju z madarska a len vdaka starkej viem po madarsky. Ja som v tom tak nejak vyrastala, ale ked som bola mala tak to bolo lepsie ako teraz. Uz nemam ani ja s kym velmi debatit v tomto jazyku, tak pomaly zabudam . Inak je to fakt hrozny jazyk, na nic sa to nepodoba. Ale stale si hovorim keby som tak vedela po anglicky ako viem po madarsky ako by mi bolo dobre... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
hm tak to je pravda, ze ta anglictina je dneska vsade :-)
Odpovedať
Profilova fotka
AHoj babky, ja len tak na skok, ked pisete o tych jazykoch. vcera mi dosiel mailik, neviem co je na tom pravdy, ale podpisany bol nejaky pan z Jazykoved.ustavu, vraj sa robil celosvetovy prieskum jazykov a prosim pekne za najtazsi jazyk sveta bola vyhlasena SLOVENCINA!!!! druhy najtazsi bola madarcina. Najlahsie jazyky - spanielcina a druha bola AJ. to len tak , ze Judith - zober si, ze ovladas dva najtazsie jazyky na Zemi.... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
vidis, to je pravda :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj sugi, tak to je dobre... preposli mi ten mejlik, rada by som si to precitala... ja som sa totiz snazila v skole vysvetlit, ze podla mna anglictina je ovela lahsia oproti slovencine, ale nejako som nepochodila... ucitelka je hrda anglicanka, tak som potom bola radsej ticho... :)) a v duchu si hovorim, ze keby oni tak ovladali slovencinu ako my anglictinu !!! inak hanka s tebou suhlasim, co sa tyka "vyberania penazi" na svadbe... bola som na jednej takej na vychode, tiez to bol vlastne popolnocny tanec a prislo mi to take divne, ved predsa dostali od kazdeho dary... my mame rodinu z oravy, tam sa tiez tancuje toto kolo po odcepceni, ale nevyberaju sa peniaze, musis si dat kolacik alebo vypit a potom ides tancovat s mladomanzelmi... nasla som dnes na webe krasne svadobne topanky, akurat stoja 170 libier ]-( ]-( ]-( ...!!! mam ich aj v albume, su naaaaaadherne !!! ale tolko za ne nedam !!!
Odpovedať
Profilova fotka
no jednoznacne si ale myslim, ze by hostia mali byt o vyberani penazi informovani...ja som raz bola na svadbe kde sme sa vopred pytali, ci bude vyberanie do vienka a povedali, nam mladomanzelia ze nie a zrazu na svadbe ako iniciativa prveho druzbu zacal vyberat do vienka, sme na seba len pozerali....ako popravde mala som pri sebe 20 korun a sestra nic...to sme boli este davnejsie, sme nemali este vtedy frajerov, ale nastastie vtedy rodicia boli pomahat na tej svadbe tak nam ocino dal po 100-ke, ale aj tak trapne.... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Uankab - skopirujem ten text do IP, je to zaujimavy clanok, a fakt ma potesil... Vyberanie penazi - ja by som tiez nechcela, boli sme kamaratovi na svadbe a priznam sa, s drahusikom sme mali dokopy asi 100 SK v penazenke :-D cestou na svadbu sme kupovali kvety, a nenosim tisice v penazenke, tak sme boli "svorc". A bolo mi trapne o polnoci, ked tancovali tanec a zbierali do klobuka peniazky - ist si zatancovat za 20 korunacku, ked tam kazdy hadzal 200 a vyssie. Ale zase - na vychode, kde je to zvykom, tak verim, ze ludia to beru ako tradiciu a nepride im to byt cudne, alebo trapne. my nebudeme mat klobukovy, ja chcem cepcenie, trosku si zatancujeme a potom sa pojdem prezliect.
Odpovedať
Profilova fotka
ano, presne tak isto sme sa aj my citili, pretoze sme to neocakavali, nebolo to u nas zvykom a skratka je fakt trapne ked otvoris penazenku a zistis, ze nemas co dat, lebo bud mas len male, alebo potom zasa velke, rozmenit ti veru nerozmenia a s 20-korunackou tam nepojdes...
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja tak, barborka....ale ine je ked ti to povedia, ze budu vyberat a pripravis sa na to, ako ked najskor nie a potom zrazu ano.... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
to hej, to urcite... ale aj tak sa mi to velmi ako zvyk nepaci...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ved to na mojej svadbe teda urcite nebude!
Odpovedať
Profilova fotka
mala by som sa ucit a tak sa mi nechce.... !!!
Odpovedať
Profilova fotka
Uankab - mas IP ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem velmi pekne... je fakt dobry !!!
Odpovedať
Aprílovky kde ste... dnes sme opať o den bližšie k svadbičke tak planujeme dalej.... :-D :-D :-D
Odpovedať
ahojki judith x-) co ti este chyba?mne este jedne saty na prezlecenie 8-)
Odpovedať
radsej sa opytaj co mam toho je menej... :-D :-D :-D
Odpovedať
ake si predstavujes saty na prezlečenie? Ja chcem svadobne straaaasne siroke a potom chcem dlhe uzke na prezlečenie ... Akurat spekulujem nad oznameniami. volala som do jednej reklamnej agentury pred chvilou a pani mi povedala nech sa pridem pozrieť, že uz nejake robili. Ja chcem take kde budeme mat nasu fotku. Povedala mi aj že to vyjde podstatne lacnejsie ako zvyčajne tak uvidime...
Odpovedať
ale tie zakladne veci uz asi mas - kamer.,foto,... x-)
Odpovedať
mam fotografku ale kameramana este nie. Ani neviem koho. Mam salu, pierka a dobrú naladu... :-D :-D
Odpovedať
ta dobra nalada tak to je zaklad 8-)
Odpovedať
kde sa budete fotit?v atelieri alebo niekde vonku? ja si musim rezervovat este nieake miesto ak by nahodou prsalo :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ja sa budem v meste - v Trnave pri univerzitnom kostole...su tam pekne ulicky...nad dazdom nerozmyslam, lebo prsat NEMOZE a NEBUDE!!!!!! ]-( 8-)
Odpovedať
aj ja chcem ist do mesta na Hlavnu. no a musim byt tiez optimista - PRSAT NEMOZE A NEBUDE! ]-(
Odpovedať
My sa budeme fotiť na hrade v muzeu a v parku ak bude pekne počasie. To je taka klasika tam sa chodia vsetci fotit. Aj som rozmyslala nad niečím iným ale tu v blizkosti nic nie je. Este na ranci kde budeme mat svadbu tak tam zopar foto. Vobec neviem komu sa pojdem dat ucesať lebo tu v lv ma už všetky kadernicky sklamali. Ale kozmetičku mam super aj nechtovu... ;-)
Odpovedať
mne este chyba kozmeticka :-( kadernicku mam - nechavam si kvoli tomu dlhe vlasy a po svadbe pojdu rovno pod noz (noznice) chi chi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak tak :-) ja zase nemam ets enikoho na nechty, lebo si robim sama (mam kvalitne a neznasam umele...), ale na svadbu si chcem dat spravit (ale lne moje nejak nalakovat a dat kamienok alebo co...) :-)
Odpovedať
aj ja to tak nejak planujem len este rozmyslam nad tym že by som si dala dorobiť zopar pramienkov dlhších lebo mam dosť riedke vlasy a strasne pomaly mi rastu. a mala by som super haro na dovolenku v maji... 8-) svadobne saty si si uz vybrala? Ja som maniačka na topanky a chcela by som si už kupiť len ked este neviem ake budem mať šaty.. :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?