Svadba v oktobri 2007. Začali ste už vybavovať?

16. jan 201627280
  • no to je pravda.. 😉 priroda si urobi aj tak po svojom... 😐
    a uz mate za sebou aj zasnuby?

• Zásnuby boli 20.10.2000, keby mi niekto vtedy povedal že sa vydám o 7 rokov bez 1 týždňa tak mu neuverím 😛 😐 😃 . Ale tak to malo byť a tak je to dobre. A vy ste ako na tom?

• jeej to mam vtedy narodeniny... 😉 my sme mali zasnuby teraz na vianoce...

• Sponzor fóra
  • A koľko budete mať hostí?

• okolo 80.. a vy?

• ahojte baby. ja som v zahranici a snubenec doma,takze to mame naopak... 🙂

• Asi tak 80-90. Máte u vás redový tanec?

• ano aj u nas to je...
    cim blizsie sa blizime k terminu tak tym ma vacsi strach z toho... ta trema a stresy okolo toho...

• Tak na to zatiaľ nemyslím, ani neviem či budem stresovať alebo nie. Zatiaľ sa teším. 🙂
    Ale máme to za 202 takže ešte je dosť času na takéto nežiadúce pocity. 😃 😃 😃

• to uz mas takto zratane??? 😃 no super...
    budu vas aj o pol noci zdvihat zo stolicky hore? ci nie?

• Ja to nepočítam, počíta to svadobný plánovač ktorý je na hlavnej strane 😛 😃 .
    Na stoličky nás nedvíhajú, tento zvyk u nás nie je. Čo to dvíhanie znamená?

• co ti ja viem preco sa to robi.. to je taky zvyk..zdvihnu nas hore a tam si pripijeme a za seba odhodime pohare... ale asi ani my si to nedame.. neviem ako by sa zatvarili keby museli draheho zdvihat 😃 😃

• Veď nech sa trošku družbovia potrápia. 😉 😎 😃
    A unášajú u vás nevestu?

• unasaju ale podla mna to je zbytocne aj tak u nas v okoli nic poriadne neni.. a u vas?

• U nás tiež unášajú, ale ja sa nedám 😠 😎 😃 😃 , neplánujem svoju svadobnú oslavu stráviť v nejakom zafajčenom bare. 😛 A máte nejaké zvyky ktoré u nás nie sú? - zatiaľ sme sa zhodli 😉

• Sponzor fóra
  • jaaj blbne mi net.... no u nas to byva tak ze zenich pride po nevestu, vypyta ju od rodicov, odtial sa ide na sobas a potom sa zabavat... novomanzelsky tanec, rodicovsky tanec, unos nevesty, predaj nevesty, odcepcenie.. samozrejme sa medzitym aj papa... 😃 dufam ze som nic nevynechala... a u vas to je ako???

• ahojte kocky,
    ja este neviem, ktore vsetky zvyky sa u nas robia. neviem, ci bude odobierka od rodicov. to by malo byt, vsak? musi to robit zenich? aku ma ulohu na svadbe starejsi? ja som myslela, ze robieva odobierku a vravi pripitok. viem, ze bude novomanzelsky tanec, rodicovsky, odcepcenie. tiez take ako unos nechcem. chcem sa bavit s ludmi, ktorych pozvem na svadbu. a nie byt na nejakej diskoteke 😐

• Aj u nás je zvykom odobierka, ale my ju mať nebudeme / ani rodičom určite nebude chýbať- je to dosť zaplakané a deprimujúce/ jednoducho ženích príde a pojdeme sa fotiť, žiadneho starejšieho nemáme- ani neviem čo to znamená. U nás máme starostu, zvykne to byť krstný otec alebo niekto z blízkej rodiny, ktorý má príhovor a podobne. A odčepčenie tiež nemáme, nevesta jednoducho odíde a družičky ju oblečú do kroja a je redový. Možno som na nejaký zvyk zabudla. Akosi neberieme ohľad na zvyky a vyberáme si z nich iba to čo sa nám páči a čo nám vyhovuje a keďže sme my aj naše rodiny neveriaci tak nás nikto do ničoho nenúti- našťastie 😶 😵 .
    Súhlasím s tebou Babs ani ja neplánujem stráviť svoj svadobný večer na diskotéke- brrrrrrrr. 😞 😛 😃 .

• lenka, a ten redovy tanec sa u vas tancuje v kroji? redovy tanec je tusim ze kazdy kto chce tancuje s nevestou,ale u nas este v bielych satach.. ci nie? u nas sa to vola ze "predava sa nevesta"...

• Redový sa u nás podľa tradície tancuje v kroji ale niektoré nevesty ho tancujú v spoločenských šatách a svadobní hostia platia za to že si zatancujú s nevestou- vlastne keďže je to už po polnoci tak s vydatou žienkou a potom sa nevesta prezlieka do popolnočných šiat. 😉 Ja budem mať kroj. 😵

• u nas sa ten redovy nazyva aj klobukovy tanec. tiez je to este v svadobnych satach, ale po odcepceni. aspon myslim 😶 radsej si to este overim u kamosiek, ktore su uz vydate 😉

• Redovy a klobukovy su uplne rozdielne tance. Pri klobukovom si chlapi v rytme hudby prekladaju klobuky z hlavy na hlavu, hudba sa zrychluje a kto to pokazi, vypadava. Pri redovom chlapi sa postavia do radu a postupne vytancuju nevestu.

• to viem, ale na svadbe netancuju chlapi s klobukom. len sa to vsade inak vola. o nic ine tam nejde.

• Čaute babenky. Akosi to tu viazne 😒 🙂 . Čo máte nové?

• Cau lenka.. nove este stale nic nemame.. ty sa pochval... 😉

• Ahoj Katka. Ja tiež nemám nič nové, je to také nejaké hluché obdobie na prípravy a nákupy. Akurát som včera oznámila sesternici že sa budem vydávať tak sme sa trošku opili 😛 a dosť som ju tým nakazila a už chce aj ona svadbu. 😃 😃 😃- určite včera ani nezaspala 😵

• no to je super 😃 ... zeby to bolo fakt az take nakazlive???
    nabuduce ked mi pride drahy domov tak by sme sa mali ist popozerat aj po nejakych obruckach...

• Ja už som bola popozerať aby som mala prehľad o cenách a štýle obručiek a samozrejme sa mi zapáčili najdrahšie cca 16000 😦, a keďže môj milý prsteň nosiť nebude tak je zbytočné mať také drahé, ale určite si niečo vyberiem, majú dobrý výber. A aké chcete vy?

• tiez sme na tom tak isto ze moj ju nosit nebude.. ale ani sajno nemam ze ake ale urcite z bieleho zlata.. 😎 ... booze to je take drahe??? 😮

• Sú rôzne ceny. Záleží od výrobcu- slovenský, zahraničný, turecký. Našla som pekné obrúčky za cca 4-6000 spolu za dve, ale prešovčanky písali že z tohto zlatníctva nie je kvalitné zlato ale ja mám od nich už niekoľko rokov zásnubný a je stále pekny. A obrúčky od zahraničných firiem sú o dosť drahšie aj do výšky 16000. Ešte záleží na kamienku v prsteni.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    ...všetko čo na svadbu potrebujete vytlačiť
    Naša práca nám umožnuje nadviazať spojenie s ľudmi a ich životmi spôsobom, akým slová nedokážu. Preto milujeme čo robíme 🙂
    Váš sen ..., Váš deň ..., Vaše splnené sny.
    Zabezpečíme Vám kompletné reštauračné, eventové a hotelové služby na profesionálnej úrovni.
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov