Svadba v oktobri 2007. Začali ste už vybavovať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte Najde sa tu este niekto taky blaznivy ako ja kto uz teraz zacal postupne kupovat a vybavovat veci na svoju svadbu?my mame konkretne v Ke 20.oktobra 2007 tesim sa na vase prispevky
Odpovedať
Profilova fotka
no to je pravda.. ;-) priroda si urobi aj tak po svojom... :-| a uz mate za sebou aj zasnuby?
Odpovedať
Zásnuby boli 20.10.2000, keby mi niekto vtedy povedal že sa vydám o 7 rokov bez 1 týždňa tak mu neuverím :-p :-| :-D . Ale tak to malo byť a tak je to dobre. A vy ste ako na tom?
Odpovedať
Profilova fotka
jeej to mam vtedy narodeniny... ;-) my sme mali zasnuby teraz na vianoce...
Odpovedať
A koľko budete mať hostí?
Odpovedať
Profilova fotka
okolo 80.. a vy?
Odpovedať
ahojte baby. ja som v zahranici a snubenec doma,takze to mame naopak... :-)
Odpovedať
Asi tak 80-90. Máte u vás redový tanec?
Odpovedať
Profilova fotka
ano aj u nas to je... cim blizsie sa blizime k terminu tak tym ma vacsi strach z toho... ta trema a stresy okolo toho...
Odpovedať
Tak na to zatiaľ nemyslím, ani neviem či budem stresovať alebo nie. Zatiaľ sa teším. :-) Ale máme to za 202 takže ešte je dosť času na takéto nežiadúce pocity. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to uz mas takto zratane??? :-D no super... budu vas aj o pol noci zdvihat zo stolicky hore? ci nie?
Odpovedať
Ja to nepočítam, počíta to svadobný plánovač ktorý je na hlavnej strane :-p :-D . Na stoličky nás nedvíhajú, tento zvyk u nás nie je. Čo to dvíhanie znamená?
Odpovedať
Profilova fotka
co ti ja viem preco sa to robi.. to je taky zvyk..zdvihnu nas hore a tam si pripijeme a za seba odhodime pohare... ale asi ani my si to nedame.. neviem ako by sa zatvarili keby museli draheho zdvihat :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Veď nech sa trošku družbovia potrápia. ;-) 8-) :-D A unášajú u vás nevestu?
Odpovedať
Profilova fotka
unasaju ale podla mna to je zbytocne aj tak u nas v okoli nic poriadne neni.. a u vas?
Odpovedať
U nás tiež unášajú, ale ja sa nedám ]-( 8-) :-D :-D , neplánujem svoju svadobnú oslavu stráviť v nejakom zafajčenom bare. :-p A máte nejaké zvyky ktoré u nás nie sú? - zatiaľ sme sa zhodli ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaaj blbne mi net.... no u nas to byva tak ze zenich pride po nevestu, vypyta ju od rodicov, odtial sa ide na sobas a potom sa zabavat... novomanzelsky tanec, rodicovsky tanec, unos nevesty, predaj nevesty, odcepcenie.. samozrejme sa medzitym aj papa... :-D dufam ze som nic nevynechala... a u vas to je ako???
Odpovedať
ahojte kocky, ja este neviem, ktore vsetky zvyky sa u nas robia. neviem, ci bude odobierka od rodicov. to by malo byt, vsak? musi to robit zenich? aku ma ulohu na svadbe starejsi? ja som myslela, ze robieva odobierku a vravi pripitok. viem, ze bude novomanzelsky tanec, rodicovsky, odcepcenie. tiez take ako unos nechcem. chcem sa bavit s ludmi, ktorych pozvem na svadbu. a nie byt na nejakej diskoteke :-|
Odpovedať
Aj u nás je zvykom odobierka, ale my ju mať nebudeme / ani rodičom určite nebude chýbať- je to dosť zaplakané a deprimujúce/ jednoducho ženích príde a pojdeme sa fotiť, žiadneho starejšieho nemáme- ani neviem čo to znamená. U nás máme starostu, zvykne to byť krstný otec alebo niekto z blízkej rodiny, ktorý má príhovor a podobne. A odčepčenie tiež nemáme, nevesta jednoducho odíde a družičky ju oblečú do kroja a je redový. Možno som na nejaký zvyk zabudla. Akosi neberieme ohľad na zvyky a vyberáme si z nich iba to čo sa nám páči a čo nám vyhovuje a keďže sme my aj naše rodiny neveriaci tak nás nikto do ničoho nenúti- našťastie :-x x-) . Súhlasím s tebou Babs ani ja neplánujem stráviť svoj svadobný večer na diskotéke- brrrrrrrr. :-( :-p :-D .
Odpovedať
Profilova fotka
lenka, a ten redovy tanec sa u vas tancuje v kroji? redovy tanec je tusim ze kazdy kto chce tancuje s nevestou,ale u nas este v bielych satach.. ci nie? u nas sa to vola ze "predava sa nevesta"...
Odpovedať
Redový sa u nás podľa tradície tancuje v kroji ale niektoré nevesty ho tancujú v spoločenských šatách a svadobní hostia platia za to že si zatancujú s nevestou- vlastne keďže je to už po polnoci tak s vydatou žienkou a potom sa nevesta prezlieka do popolnočných šiat. ;-) Ja budem mať kroj. x-)
Odpovedať
u nas sa ten redovy nazyva aj klobukovy tanec. tiez je to este v svadobnych satach, ale po odcepceni. aspon myslim :-x radsej si to este overim u kamosiek, ktore su uz vydate ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Redovy a klobukovy su uplne rozdielne tance. Pri klobukovom si chlapi v rytme hudby prekladaju klobuky z hlavy na hlavu, hudba sa zrychluje a kto to pokazi, vypadava. Pri redovom chlapi sa postavia do radu a postupne vytancuju nevestu.
Odpovedať
to viem, ale na svadbe netancuju chlapi s klobukom. len sa to vsade inak vola. o nic ine tam nejde.
Odpovedať
Čaute babenky. Akosi to tu viazne :-S :-) . Čo máte nové?
Odpovedať
Profilova fotka
Cau lenka.. nove este stale nic nemame.. ty sa pochval... ;-)
Odpovedať
Ahoj Katka. Ja tiež nemám nič nové, je to také nejaké hluché obdobie na prípravy a nákupy. Akurát som včera oznámila sesternici že sa budem vydávať tak sme sa trošku opili :-p a dosť som ju tým nakazila a už chce aj ona svadbu. :-D :-D :-D- určite včera ani nezaspala x-)
Odpovedať
Profilova fotka
no to je super :-D ... zeby to bolo fakt az take nakazlive??? nabuduce ked mi pride drahy domov tak by sme sa mali ist popozerat aj po nejakych obruckach...
Odpovedať
Ja už som bola popozerať aby som mala prehľad o cenách a štýle obručiek a samozrejme sa mi zapáčili najdrahšie cca 16000 8-(, a keďže môj milý prsteň nosiť nebude tak je zbytočné mať také drahé, ale určite si niečo vyberiem, majú dobrý výber. A aké chcete vy?
Odpovedať
Profilova fotka
tiez sme na tom tak isto ze moj ju nosit nebude.. ale ani sajno nemam ze ake ale urcite z bieleho zlata.. 8-) ... booze to je take drahe??? :-o
Odpovedať
Sú rôzne ceny. Záleží od výrobcu- slovenský, zahraničný, turecký. Našla som pekné obrúčky za cca 4-6000 spolu za dve, ale prešovčanky písali že z tohto zlatníctva nie je kvalitné zlato ale ja mám od nich už niekoľko rokov zásnubný a je stále pekny. A obrúčky od zahraničných firiem sú o dosť drahšie aj do výšky 16000. Ešte záleží na kamienku v prsteni.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?