Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
Profilova fotka
baby dala som tam dake dve fotky co som skusala tak ak chcete kuknite :) uz idem zajednavat aby som sa vyhla tomu januarovemu sialenstvu, myslim ze prave vsetci si to nechavaju na vtedy :)
Odpovedať
Profilova fotka
Niik - Juuuuj, tie druhe su PREKRASNE a velmi ti svedcia!!!!!! Krása! a mas krasne dlhe vlasky :-) super
Odpovedať
Ahojte milé septembrové nevestičky, tak ako ste natom z prípravami? My máme sálu, kameramana-fotografa, ešte do konca roka checeme si vybaviť hudbu a potom by som v januári - februári začala hľadať šaty, kaderníčku, kozmetičku.
Odpovedať
Niik - jeej, vyzeras v oboch satkach velmi pekne. Vybrala si si jedny z nich? Inak ten uces co si si vybrala ti bude svedcit - kludne aj nieco take ako mas na tej druhej fotke kde ich mas rozpustene - s takymi dlhymi krasnymi vlasmi sa toho da vela urobit ;-)
Odpovedať
miruskatt: ahojky, my plánujeme svadbu 11.9.2010 a prvé čo sme riešili bola hudba a sála.No predtým musíš vedieť koľko hostí budete mať.To je myslím také najpodstatnejšie...a potom šaty a na to si zober svoju staršiu družičku,mamču alebo niekoho kto ti dobre poradí:)Držím prsty
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj babenky! Takze uz si moooozme hrdo hovorit NEVESTICKY roku 2010!!! Je to sranda, vzdy som chcela svadbu hrrr hrrr a rychlo a rychlo a teraz ked si predstavim ze v tomto roku uz budeme mat svadbu, tak som v miernom strese :-D nie preto ze by som si to tak nepriala, ale uz asi fakt budeme musiet zacat naplno vybavovat vsetko postupne, aby ten nas den D bol tym najkrajsím!!! :-) Tak dufam ze nam vsetkycm bude stastie priat :-)
Odpovedať
Presne tak, svadbu máme už tento rok ;-) Znie to....už tak inak :-) Tak vám všetkým prajem príjemné prípravy a hlavne bez stresov, nech máme z toho pôžitok! :-)
Odpovedať
ahoj baby, ja mam svadbu 4.septembra 2010 a salu uz mame rezervovanu od konca leta...kedze mame cca 130 ludi potrebovali sme nieco vacsie a dobre sme urobili...dobre saly su zarezervovane aj viac ako rok dopredu. Aj kapelu mame uz rezervovanu.
Odpovedať
Profilova fotka
diky moc baby, ste zlate :) pravdupovediac mne sa chce stale menej a menej nieco riesit.... este by som si nechala trocha viac casu... ale uz to asi musim prestat odkladat "na potom" a ist do toho...
Odpovedať
ja som na tom tiež ako vy , akosi sa my do toho nechce, ja si ešte stale neuvedomujem že v podstate o necelých 9mesiacov už budem pani. stale som si opakovala že to je ešte daleko a teraz ani sa nenazdame a je to tu:)tento mesiac si chcem isť poskušať šaty tak uvidime ako to dopadne, lebo ked si predstavim to vyzliekanie a obliekanie, no už teraz sa mi nechce:)ale zase nemožem to odkladať lebo v niektorých salonoch mi povedali že je už na čase prisť si rezervovať šaty, že september je lukratívny mesiac a že už maju nejake rezervacie na šaty.
Odpovedať
ahojte!!! lydka11, aj my máme svadbu 11. septembra 2010, sálu, hudbu aj kameramana už máme, teraz to najťažšie ...šaty
Odpovedať
je tu niekto z vt???
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Babenky, chystá sa niekto aj na SVADOBNY VELTRH do BA, teraz 30.januara???? Ja s priatom ideme, a uz sa neviem dočkat. Zistila som, ze potom aj vo februari, tusim akurat na Valentina, je zase Vystava SVADBA od A po Z v Nitre, je to prvy ročník, vo vystavisku - tak aj tam pojdeme kuk, som zvedavá... Akurat riesime dilemu ohladne DJ-ja, lebo jeden co sme si mysleli ze bude isty, tak az taky isty neni a este vieme o jednom, ale ten berie 250 Eur, a neviem ako u vas, ale mne sa to zda dost, a este plus cestovne! Tak rozmyslame a hladame este ineho.... U vas je to ako? Saty zacnem kukat asi az tak na konci januara, zaciatkom februara, lebo aj tak tento januar mame taky hekticky, tak som rada ze som rada..... Ako som tu uz pisala, tak ked sme o svadbe len rozmyslali, tak som sa fest tesila a vselico planovala, a teraz ked je to ako tak uz realne pred nami, tak sa mi akosi do nicoho nechce :-/ Lebo uz pomalicky zacinam pocitovat ze az taka sranda to neni a nechapem baby ktore hovoria ze svadbu staci riesit tak 4 mesiace pred terminom, no iste, to by som sa asi nervovo zrutila :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute dievčence. My máme svadbu 18.9.2010 v Žiline. Drahý je z BB. Tiež som myslela, že by som šla na šaty v januári, ale takisto ako niektoré z vás, aj ja sa snažím čo-to schudnúť a bojím sa, že ak by sa mi to náhodou podarilo tak potom zase budú na mne ovísať v septembri. Inak mám otázku. Požiadala som moju budúcu švagrinú aby mi šla za družičku a on na to, že čo by akože robila? Viete mi niekto poradiť čo všetko má zvládať taká družička? A čo svedok = starejší? Ďakujem pekne. :)
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute baby. Ja som na tom podobne ako väčšina z vás. Keď si predstavím, že sa vydávam už tento rok, akosi ma chytá panika. Každý mi vraví, že je ešte čas, že do septembra je ďaleko, ale viem že to utečie rýchlo a desí ma koľko toho ešte treba vybaviť. Tento mesiac sa chystám skúšať šaty a som veľmi zvedavá ako to dopadne, keďže sa mi ešte nepodarilo schudnúť toľko koľko som si priala a mám strach, že sa nevojdem akurát do tých šiat ktoré sa mi budú páčiť . :-( Na druhej strane som rada, že to najdôležitejšie už máme vybavené - sálu, kameramana, fotografa, hudbu, absolvovali sme aj snúbeneckú prípravu na fare, koláčiky tiež už máme objednané a dokonca naši už nakúpili alkohol. Teraz by sme si chceli vybrať nejaké pekné oznámenie, čo v našom prípade nebude až také ťažké, keďže ja už mám určitú predstavu a snúbenec vravel že sa prispôsobí (našťastie) ;-) . jitus87: u nás na východe staršia družička vyprevádza ženícha z domu (rovnako starší družba vyprevádza nevestu z domu), stará sa o rozdávanie stužiek mladým, celý deň pomáha neveste, ak niečo potrebuje a po polnoci čepčí nevestu ak to samozrejme nerobí nejaký folklórny súbor, starejší odpytáva mladých od rodičov, pred večerou vedie prípitok a počas redového zbiera peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem ti veľmi pekne linda85. Hneď som múdrejšia. Inak tiež sa chystám na skúšanie šiat, ale mám taký pocit, že to je ešte skoro. Na druhej strane, nechcem aby mi niekto vyfúkol také šaty, aké budem chcieť ja. Kolegyňa sa vydáva v Apríli ale šaty vyberala až v decembri a smeje sa mi, že chcem ísť už koncom Januára. No neviem. A nechcem ani pred tými prísnymi tetami zo salónov vyzerať ako hysterka keď prídem po šaty už teraz. Našla som iba dve milé tety v salónoch, keď som sa bola pýtať na poháre. Iba dve asi z 8 salónov. Máte aj vy takú skúsenosť? 8-) no nič, treba sa obrniť a ísť do toho. :)
Odpovedať
Profilova fotka
Jitus - cauko, aj ja sa tak trosku desim tych salonov.... aj z toho hladiska ze nemam zrovna modelkovsku postavu a uz vobec nie velkosti siat 34-38, ja tak tych 42 a budem rada ked sa posnazim schudnut na taku 40 :-/ ... Takze ja mam skor zmiesane pocity z toho ze ked pridem do salonu budu panicky na mna kukat ze co tam chcem :-/ .... No uvidime, ja pojdem tak vo februari, inak mam info ze nove kolekcie na rok 2010 mavaju v salonoch tak od marca, cize asi tak, ale mozno nie vsade, mozno niekde skor...
Odpovedať
Profilova fotka
Miruska, ja som presla niektore salony a tam mi povedali vo vacsine ze budu mat nove kolekcie od konca Januara. Mame asi podobny problem s tou postavou. Aj ja mam tak 42. Takze vela statia pri chudnuti a dufam ze najdeme nieco super aj v nasich velkostiach. :)
Odpovedať
miruskatt - aj my sa chystáme na svadobný veľtrh v BA 30.1.-31.1.2010 v PKO :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jitus87 - a bola si uz saticky aj skúšať? Pytam sa preto, ze ci mali dost vyber v "tej našej" veľkosti? :-D Viem ze v BA je jeden salon, kde maju veľkosti az do 52, len co ked ja som asi moc narocnaaaaaa :-))
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak my sme asi na tom dost biedne v porovnani s tym co tu citam... jedine co mame je rezervovana sala a za nu zaplatena zaloha. to je vsetko. chystame sa na obe svadobne akcie /aj bratislava a aj nitra/ no a potom verim ze tam naberieme inspiracie sa pustime naplno do celej organizacie svadby a este sme boli za fararom ale vadilo mu ze mam len krst a ine sviatosti nemam... tak ideme hladat dalej. drzim vsetky palce veru ani sa nenazdame a den D bude za chvilu
Odpovedať
ahojte septembrove nevesty :) pripojim sa aj ja do vašej diskusie...my mame svadbu 11.9. vela sme toho vybavit nestihli, mame salu a hudbu...co je podla mojho nazoru to najdolezitejsie. ja by som to ani nevybavovala tak skoro, ale tym ze to vsetci posledne roky zacali takto dopredu riesit, som sa musela skratka prisposobit :( a kedze v praci mame teraz frmol...ostatne veci az od aprila poriešime..ak nezozeniem super-extra-krasne saty, nezrutim sa z toho, hlavne ze prezijeme ja a moji blizky krasny den :) Tak vam vsetkym prajem, aby to vyslo podla predstav...a hlavne bez stresov..lebo tym si to len cele pokazime..
Odpovedať
Prosím môže mi niekto do IP hodiť kedy a kde :-) je v Nitre ten svadobný veľtrh? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Miruskatt: Ano bola som teraz skusat do jedneho salonu v BB. Mozem povedat, zevacsina siat tambola na snurovacku a mohko byt ajmensie cislo, ale tou snurovackou sa to prisposobi na tvoju postavu. Mala som strach - skusala som svadobne saty pvy raz - ale pani co to predavala bola naozaj velmi velmi velmi mila, úzrela na mna a hned mi vybrala saty, ktore sa na mojupostavu hodia. Neklamala a nesnazila sa ma narvat do nejakych uzuckych siat a nehovorila ze v nich vyzeram ako modelka. Presne sa trafilla do strihu aj stylu, ktory sa mi paci. Takze uz sa tak nebojim ist do inych salonov. Uz mam jedny saty vybrane. :) Ostatnym nevestickam: myslelasomsi ze je naozaj este skoro vselico vybavovat a chystat na septmborvu svadb, ale ako sa mi tak ukazuje tak fotogravi, kameramani a hudobnici ci uz v tomto obdobi aj rezervovani na ine akcie v septembri, tak som tonenechala na náhodu a zarezervovala som ich uz v decembri 2009. Snad sa nam vsetko podari zariadit tak, aby sme neboli s drahym v casovom stresea nemali z pripravou svadby nervy a stres, ale iba radost. Zatial sa namto tak dari a prajem to aj vam ostatnym. :)
Odpovedať
ahojte, viete mi prosím poradiť ako by som si do svojho profilu vedela dať to odpočítavanie dní a naše mená? Už dávnejšie som sa o to pokúšala ale akosi som sama na to neprišla. Prosím IP. ďakujem :-)
Odpovedať
Už som na to prišla, ďakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Cawteee babenky! Tak sa opat ozyvam! Mam nejake novinky, asi budeme menit salu :-) boli sme sa pytat v jednom hoteli v Myjave, ak si dat do google, tak Hotel Štefánik Myjava a najde vam, tak kuknite, a vyzerá to celkom slubne, aj ked na zaciatku sme sa bali, lebo to neni zrovna najlacnejsi hotel. Pocet ludí sme okresali zo 63 na 50! co je super, tak som rada, a nech sa kazdy uraza ako chce, je to predsa nasa svadba, ci nie? :-) A este k tomu maju teraz v tom hoteli akciu ze ak si niekto rezervuje salu na dany datum, tak prenajom akejkolvek miestnosti v hoteli ZADARMO, co je mega!!!!! :-) Tak uvidime, ale vyzerá to slubne, budem podávať dalej info... Po svadobnom veltrhu idem skusat satky na Myjave do salonu Betty, uz sa tesim, mam zistene ze maju aj take velkosti ze 42 tak uvidime :-) A vy ako? co nove? A este jedna vec, zacinam rozmyslat aj o fotografovi, pretoze ak by sme boli v tom hoteli, tak fotenie v celom hoteli zadara, cize to by som si urcite nenechala ujst! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky x-) Tak aj ja sa k vam pridavam. My mame svadbu 11.9. zatial len sala a hudba zajednana, a obzeram sa priebezne po nejakych doplnkoch a vo febr. chcem zacat riesit saticky, tak som zvedava, ako to pojde a tiez zajst za fararom ;-) Chcem sa opytat... planujete mat aj kameramana, ci len fotografa?
Odpovedať
ahoj slnieckolu...my máme svadbu 25.9.2010 a kameramana mať nebudeme :-) , bude len fotograf od rána cca do 2h
Odpovedať
Profilova fotka
no my tiez rozmyslame, ze bude len fotograf.....foto su foto :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?