Svadba v Septembri 2010. Ako skoro a s čím začať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky! Chcela by som sa s vami poradiť. So snubencom plánujeme svadbu v septembri buduceho roku, cize v roku 2010. S cim zacat ako prvym a ako skoro pred svadbou? Nemam ani len tusenia, ako skoro treba ist vyberat saty, ci ist na urad pre ziadost atd atd... Prosim poradte!
Odpovedať
;-) Ďakujem vindiska :-) , Vás to čaká o 2 týždne skôr, tak nech je to všetko podľa Vašich predstáv...už keď sme prepadli tomu svadobnému ošiaľu cca rok dopredu :-N , nech to stojí za to :-), daj postupne vedieť, ako pokračujete s prípravami...
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem..:) aj ty napis ak budes mat nejake novinky alebo hoc co.. ja sa tesim uz 30.1. na veltrh v PKO, podla info na webe to vyzera na dost slusne..
Odpovedať
Profilova fotka
a pridaj nejake fotecky..
Odpovedať
tiež sa chystáme na veľtrh, nejaké foto pridám, hádam aj dnes :D
Odpovedať
Profilova fotka
Natyi25 - ahojki! Ja idem na veltrh s priatelom, ale satky skusat nebudem, strasne vela ludí mi vravelo, ze je to o nicom, ohladne skusania, nemam pomaly kde, musis rychlo rychlo a poriadne sa ani nevidis, je to tak narychlo a tie pani sa ti nemozu venovať poriadne, cize na to kaslem, objednam sa do salonov a v klude v pohode budem skusat, tak idem s drahym, ideme skor pokukat, nabrat inspiraciu a tak, mozno pohare kupit, ak budu pekne a dobra cena, lebo co som videla na nete, sice prekrasne, ale brutal cena, tak uvidime ci tam nebudu lacnejsie... Vindiska - ahojki! Nas bude 50, a to aj s DJ aj s Kameramanom, ale este ratam + fotograf, cize tak cca +- 3 ludia este a mozno aj niekto nakoniec nepojde, to sa uvidi ked budeme pozyvat... Cize pekne zoskupenie, povodne som to mala rozpocitane na 63 ludí, ale okresali sme to, a som rada! Fakt sme mali stastie ze akurat teraz v tom hoteli kde to chceme mat maju akciu na tu salu - na ktorukolvek, cize super! Vybrali sme si jednu, kde za normalnych okolnosti by bol prejanom 18 000 Sk :-))) cize asi tak... Svadobne menu (3chody) nam v tom hoteli vypocitali na 30Eur na osobu... na tych cca 50 ludí nam to zatial vypocitali na 1400 Eur (co myslim ze je super cena) to este mame 600 Eur rezervu :-))) a to myslim tych 50 ludí, cize obe strany, tak super, sme si povedali ze kazda strana (rodina) tak do tych 1000 Eur, takze mame este aj rezervu :-)
Odpovedať
ahoj Miruskatt, je dosť pravdepodobné, že to na sv. veľtrhu bude so skúšaním o ničom...pôvodne som chcela ísť len na veľtrh do NR (I. ročník), ale som sa rozhodla, že s kamoškami do BA a s drahým do NR...on si aj tak stále myslí, že je na všetko ešte čas :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No je tam so skusanium trocha problem, minuly rok som bila uz s kamoskou pozriet a bolo to podobne...
Odpovedať
Profilova fotka
Natyi25 - no ten moj to chvalabohu nehovorí... po vystavach ideme 6. februara do jedneho salonu u nas na Myjave, a teda tak ze pojdem s mojim, najskor bude skusat on, potom pojde domov, a potom pojdem skusat ja :-) On chce bledy oblek - kremovy, takze to budeme poziciavat, urcite nie kupovat... Aj mne zname a kamosky povedali, ze na tych veltrhoch sa absolutne neoplati skusat, len co sa tam spotíš jak mys :-DDD
Odpovedať
:-D veľa vecí necháva môj nastávajúci na mne..keď sa mi niečo páči..tak mu to odprezentujem a vyjadrí sa: "aj tak si urobíš po svojom" :-) ale väčšinou súhlasí...vybrala som oznamko, ktoré viem, že by sa mu páčilo...jednoduché..pekné..slávnostné...a keď som mu ho ukázala, tak že "výborne" žiadne prečačkané, môže byť! Tak iné už ani nepozerám...a chceli by sme si ho urobiť sami...pridám do albumu. Na kamarátkine odporúčanie pôjdem do jedného salónu v TT. Drahého oblek budeme riešiť neskôr, veď máme ešte čas :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Natyi25 - ja planujem ist v TT len do salonu NovaRosa! Tam mam len same kladne ohlasy, takze tam urcite pojdem a potom v TT asi uz nikde, i ked je tu viacej salonov, ale radsej no comment. Este by som chcela ist do Galanty a do Serede...uvidime.. a mozno si vyberiem u nas na Myjave, a bude to :-) Je fakt ze draheho oblek ma cas, ale uvidime, jemu sa nikam takto chodit nechce, takze ak by sme nejaky super objavili, tak hned zahovarame, a bude to z krku :-)
Odpovedať
miruskatt, ten salón v TT je teraz v Balakove, predtým v ROH...ale neviem ako sa volá... v GA, aj tu v Seredi som počula, že tiež majú pekné šaty...teda je z čoho vyberať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Ja som zacala s výberom miesta obradu. Hned som to aj zarezervovala a odsledovala termin svadby. Urcite by som pokracovala zaistenim hlavnej druzicky a svedkov.Treba spisat pocet hosti pozyvanych na svadbu a plus tych, ktorym posielate len oznamenie. Potom je dobre sa porozpravat s nastavajucim, ci dokaze zabezpecit soferov (autobus, alebo len auta na noc). Dohodli sme sa o farbe vyzdoby, farbe svadobneho obleku a vyzore pozvanok. No a co dalej? Este neviem, mozem poradit, len potial, na com uz pracujem sama. Gratulujem septembrovym nevestam :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte. Tak ja som uz doma z prace. Prave citam ze uz mate toho riadne zabezpecene. Vcera sme sa dohodli, ze nebudeme mat na svadbe kameramana. Fotky su aj tak krajsie a vela ludi kameru neznesie. Co vy na to? Natyi pekna kyticka aj tie flase su pekne, aj ja by som chcela nieco podobne..
Odpovedať
Kamera je podla mna iny typ spomienky...Neviem si predstavit, ze by som za 10 rokov neukazala svojim detom mna, manzela, mojich rodicov, starych rodicov na dvd...ja sa na kameru celkom tesim:-)
Odpovedať
kohuticek nič v zlom,ale za 10rokov už dvd nebudeš mať kde prehrať, rovnako ako teraz VHS kazetu ;-( vindiska, súhlasím s rozhodnutím "bez kamery", tiež budeme mať len foto...nakoľko sú pre nás foto praktickejšie...už som to tu niekde aj písala...veľa ľudí sa aj tak kameramanovi otáča chrbtom... a mám zaplatiť za dvd 500€ a pozrieť si ho po svadbe, ako bolo urobené...málokto si pozrie to dvd celé...je to škoda, ale je to tak...
Odpovedať
to je vec nazoru samozrejme...apropo vhs si mas stale kde pozriet, my budeme mat hd video . tusim blu ray sa to vola a to za rokov fungovat dufam bude...:-)
Odpovedať
:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Natyi25 - viem, do toho salonu asi nepojdem, ale viem ktory myslis, je to salon Femina! ja pojdem na isto do tej Nova Rosa a asi inde v TT ani nie...pozerala som na nete salon ALMA v Seredi a je to jediny salon ktory ma na svojej www stranke vyobrazene satky aj s velkostami, takze vies ktore satky sa ti budu hodit... super vec! to ziadna ina www stranka salonu nema, teda aspon som to nikde nevidela... My budeme mat aj fotografa aj kameramana. Kameramana chcem na isto, ja som na dvd hrozne :-)) aj kamoskinu svadbu na dvd som videla uz asi 5krat, cize to sa tesim a fotografa sme na zaciatku nechceli ze naco, ze sak svadbu moze fotit aj niekto z rodiny, kto ma dobry fotak, ale nakoniec ked budeme mat svadbu v Hoteli, pricom v celom hoteli sa mozme fotit zadara, tak sme si povedali ze to za to stoji, tak bude aj fotograf!:-) Uplne nesuhlasim s tym ze si polku videa nepozries, to nie je pravda, ide o to ako je to DVD spravené, to urobi vela, a samozrejme nejake 4 hodinove DVD zo svadby musi byt totalne nudné.. to je o nicom, ale dobre spravene video stoji za to! Suhlasim s kohuticek - my mame stale aj video na VHS kazety, aj na DVD, cize myslim ze DVD sa bude kukat aj za 30 rokov :-) Ale je to vec nazoru, ja by som urcite nebrala kameramana ktory berie 500 Eur a viac, nas berie 300Eur, a mas 3kopie a neviem co este k tomu, cize to sa dá...
Odpovedať
Ahojte babenky, ja len reakciu k tomu veľtrhu..možno je tam viac salónov a väčší výber ale inak je to oničom a tie ceny...uffff...ja mám šaty za 200 euro aj so všetkými doplnkami a to je už nová tohtoročná kolekcia. Prajem Vám príjemné prípravy na Váš veľký dník :-) ja som už v tom najväčšom víre ;-)
Odpovedať
baby ja uz som sa ukludnila, mna ten vir chytil a drzal tak od juna do novembra, a teraz som kupodivu uplne v klude.. som rada :-D . Asi to bude aj tym, ze uz vela veci mam.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko. Vcera som volala s majitelkou svadobneho salonu a sama mi povedala ze ten veltrh nie je moc dobry na skusanie siat. Lepsie je sa objednat do salonu lebo tam bude zhon a vsetko moc na rychlo. No ale ak to niektorej z Vas nevadi tak drzim palceky aby ste si vybrali.. Ja tam planujem kupit obrucky a partnerovi oblek bud pozicat alebo kupit..
Odpovedať
dobré ránko aj tebe "vindiska", dobre vedieť ako je to so skúšaním šiat na veľtrhoch (tiež by som si to asi rozmyslela, keby tam vidím ako to tam funguje :-D ) teraz aspoň viem, čo mám od toho očakávať...takže nič :-) ďakujem za info :D
Odpovedať
Profilova fotka
Vindiska - vidis, aj ja som to hovorila ze veltrh nie je dobry na skusanie siat, tam je to o nicom, a povedia ti to v kazdom salone... tak a zas sme mudrejsie... My planujeme pozriet pohare a inak sa uvidi, povodne som chcela aj veci na vyzdobu, ale kedze sme zmenili salu, a budeme to mat v hoteli, tak vyzdobu robi hotel, ja si len vyberiem aku... cize zase o nieco menej starostí :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, zapájam sa do vašich diskusií. čo sa týka veľtrhov- je to tak, jednoznačne neskúšať. kamarátka mala minulý rok svadbu... na veľtrhoch sa dajú skôr načerpať informácie. i keď my sme boli teraz 17.01.2010 v carltone v ba a teda za moc to nestálo... nemáte nejakú orientačnú cenu - za koľko sa požičiavajú šaty v bratislave? nicol má ceny okolo 500-600 eur. dá sa to tu vôbec lacnejšie?
Odpovedať
Profilova fotka
ešte by som chcela reagovať, či fotograf lebo kameraman? no my budeme mať len fotografa profesionála. kameramana sme vyškrtli /bude kamerovať rodina, kamaráti, takže len neprofesionálne/. chceli sme zosekať náklady. miruskatt - tiež sme mali pôvodne cez 60 hostí, ale keď sme videli rozpočet, tak sme začali znižovať, dúfam, že to bude okolo 50-53 ľudí. to sa nezdá, ale cenu to zmení. a hlavne v bratislave, kde sú tie ceny premrštené. d
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mat nakoniec asi obrucky vyrobene z vlastneho zlata. Dnes som bola zistovat a robota nas bude stat 175 eur. Si myslim, ze je to dobra cena.. Hostinu este stale nemame zajednanu, tiez hladame nieco lacnejsie.. aj ked hosti budeme mat okolo 60 plus asi 20 ludi po 22-hodine.
Odpovedať
Profilova fotka
vindiska - to je uplne super napad!!! a za cenu 175 eur vas to vide na jeden alebo oba prstene? to je fakt dorby napad :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Danka za tu cenu su oba prstene. Nieco podobne co mam v albume. A mam zaruku ze tie prstene su vyrobene na Slovensku. Toto zlatnictvo je v Petrzalke ale dobre ceny aj ohlasy su v Ivanke, tam si dali znamy robit prstene a su spokojny..
Odpovedať
Profilova fotka
Danka500 - Ahoj, tak to ti verim ze v BA su tie ceny strasne, saty za 500-600Eur? no koniec :-/ to je sila, ale inak v TT to nie je o nic lepsie, teda ako kde, preto ani v TT nechcem moc ist do salonov, radsej niekde v blizkosti, ako je Modranka pri TT - tam je salon a ze paradne ceny, a teda nasa svadba bude na Myjave - kde je tiez salon a dost dobry, a ceny siat okolo 250 Eur.. Tak si to vezmi? sak to je min. o polku lacnejsie ako v BA! hrozneeee cosi.... Nas bude 52 ludí, a to aj s kameramanom + fotografom + DJ - cize super! tiez sme to ale okresali, nepozyvame total vsetkych, to sa nedá... Som teda zvedavá na tej veltrh v BA a potom 13. februara ideme este aj do Nitry na ten 1. ročník, ale fakt v podstate pokukat a pofotit :-)) Mozno kupime pohare, a neviem ci aj topankocky pre mna, ci tam nieco take byva.. uvidime.... ale viac menej pokukat... Takze my uz mame na 100% toto: - hotel - kameraman - fotograf - DJ - starý svat - je to znamy, cize tam neni o com :-D Este nas caka to hlavne a zaniest papiere na Matriku - teda vypisat tam ziadost :-))) ale ako som sa informovala, je este cas, Myjava je male mesto, cize ma to cas, ale chcela by som mojho dohnat tak vo februari, nech to mame z krku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My ideme na martiku teraz v piatok... no hadam to uz vsetko vybavime :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?