Čo dať na švédske stoly?

svadba bude vegan, ale nebránte sa nápadmi aj nevegan lebo každé jedlo vieme spraviť po vegánsky . my len nevieme čo také dať, alebo čo by ludom najviac vyhovovalo. Niečo ľahke? studené, teplé, vysmážané, sladké... Aké boli vaše DOKONALE švédske/ 2. večera Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme mali grilované stehná, bryndzové pirohy, rôzne šaláty, či už s dresingom alebo bez, bryndzové halušky. Sladké sme nemali na švédskych stoloch nič, lebo boli zákusky.
Odpovedať
Profilova fotka
@snubenka75 vy ste mali aj bryndzove halusky a aj pirohy? Nebolo to zbytocne, kedze su to dve velmi podobne jedla??
Odpovedať
Profilova fotka
@lallurita Nie, nebolo, každý hosť si dal, co mu viac chutilo.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, ak môžem poradiť - si si istá, že je dobrý nápad podávať len vegan jedlá? Nie všetci sú naklonení tomuto štýlu stravy, tak aby neboli hladní :-D a my sme mali rezne - kuracie a bravčové, zemiakový šalát, údeného lososa, kačku s lokšami a kapustou, nejaké šaláty, kuracie na prírodno, pirohy so slaninkou, nejaké ovocie.
Odpovedať
@beatricek dúfame že naši najbližší budú ochorní byť bez masa pol dňa. O skvelé jedlo sa postaráme a nikto nebude hladný. nejdu sa tam predsa len nažrať. :) je to náš životný štýl a nechceme sa na našej svadbe pozerať ako su na stoloch servírované mrtve zvieratá... nič prosti každý máme svoj štýl :)
Odpovedať
@ronnie_el bola som na takejto svadbe, kde mladomanželia vnucovali svadobčanom vegan a raw veci. Nikto si to nedal a radšej sme si zaobstarali jedlo, ktoré nám chutilo. Podľa mňa nie je väčšia hanba, ako keď si hostia objednajú na svadbu pizzu, aby neboli hladní, pretože im takéto stravovanie nie je blízke, prípadne im nechutí. Napríklad ja by som nič takéto do úst nedala zo zdravotných dôvodov a aj z iných dôvodov a nevydržala by som teda pol dňa o hlade. Keď nechcete mrtve zvierata na stôl ( čo je teda ten najhlúpejší argument), dajte tam aspoň rôzne syry, ale skutočné, žiadne vegan atrapy. Grilované oštiepky, encián, rôzne syrové misy, aby ľudia mali aj trocha bližšiu stravu k tomu na čo sú možno zvyknutí. Neriskuj, že by si naozaj museli objednať tú pizzu.
Odpovedať
Je si zas osobne myslím že je každého vec čo si na tie stoly dá ;-) @ronnie_el je to tvoja svadba a myslím si že každému jednému tu to môže byť ukradnuté ani jedna tam nebudeme :-)
Odpovedať
@didinka32 *Ja
Odpovedať
Treba sa aj zamyslieť troška nad tým, či je to fér. Tebe by sa páčilo, keby ideš na svadbu, kde ti nezabezpečia vegan jedlo? Budú tam pečené prasiatka, rezne a podobné typické veci, zákusky nebudú taktiež vegan a ty tam budeš sedieť o hlade a hryzkať jablko čo niekde uchytíš. Tiež by nebolo pekné od novomanželov nezabezpečiť ti stravu vhodnú pre teba. My budeme mať 2 veganov na svadbe a budú mať zvlášť svadobné menu, aby neboli hladní a nedostali na tanieri kus šalátu, ale dôstojné jedlo hodné svadobnej hostiny.
Odpovedať
@ronnie_el Argument, ze vydrzia pol dna bez masa - to mi pripada akoby si ani veganka nebola. Ved veganstvo nie je len o mase, alebo vylucuje vsetky zivocisne produkty, cize to znamena bez masa, bez vajec, bez mlieka a vsetkych mliecnych vyrobkov, bez zivocisnych tukov, bez medu... Suhlasim s tym, ze ak nie su hostia vegani alebo vyrazne nakloneni takemuto stravovaniu, tak to nie je dobry napad. Ale vasa svadba, vasa vec. My sme mali studene misy - masove a syrove, zeleninovy salat a majonezovy zemiakovy. Vyprazane rezne, bryndzove pirohy, zavitky z ryby, kuracie na prirodno, zemiaky, pecivo, kapustnicu... A ze kazde jedlo sa da pripravit vo vegan verzii - cisto teoreticky ano, ale chutovo a niekedy aj konzistenciou to bude niekde uplne inde. Mam skusenosti s takouto stravou, takze viem ako tazko niektore veci napodobnit. Ja povazujem za hlupe silou mocou mat obe veci - aj vegan a aj nech to vyzera co najviac ako "klasicke" jedlo. Ved veganske jedla mozu take pestre a aj zaujimave bez toho aby sa nieco silou mocou podobalo na rezen, hambruger, kus masa...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, no u nás máme rôznych stravníkov takých co radi fajnové mäsko a takých co ho nemusia vôbec. Budeme mat rezne, pečené koleno pre masozravcov, vyprážaný karfiol, šampiňóny, grilovaný syr pre vegetarianov, a rôzne Šaláty
Odpovedať
Profilova fotka
@ronnie_el no tak to chudáci hostia 😀 ale nie, je to vaša svadba, vy o tom rozhodujete, ale stále si myslím, že to nie je dobrý nápad a hrozí objednávka pizze, ako tu už je vyššie spomínané. Potom môžeš dať vedieť, ako to dopadlo. Držím palce
Odpovedať
Článok sa načítava...
@a1ex Ďakujem veľmi pekne za končne normálny komentár :) pomohol
Odpovedať
@zajo123 Nie je vegan ako vegan, tak isto aj raw. Mne raw nechutí, ku príkladu. Vegan catering je velmi drahý a my si priplatíme za kvalitu určite. neviem ako to bolo na svadbe kde ste boli, nikoho sa nechcem dotknút. a myslím že najvačšia hanba je, ked si host čo je na svadbe objedná pizzu. Štipka tolerancie aspoň kvoli novomanželom.Na to čo je fér a čo nie, máme asi iný názor. my sme riešili "normálny" catering s kopou mäsitých jedál. Prepáčte mi teda že som uprednostnila budúceho manžela a jeho názor a odpor, ktorý som na našej svadbe teda mať nechcela. Len aby ste pochopili prečo je svadba vegánska. lebo mozno vás to prekvapí, ale my vegánskym cateringom hostom ublížiť nechceme. Vegánsku atrapu nazvite atrapou až potom, čo vyskúšate niečo iné ako tofu so zemiakmi. A už duplom nám prosím nerozkazujte čo máme servírovať a hodnotit naše argumenty. Na tento portál som si prišla pre inú radu a nie pre Váš názor. Prosím, sledujte aj nadalej pretože už len kvoli vám ukážem čo sme servírovali a tak isto aj prázdne taniere a nie krabice od pizze.
Odpovedať
Profilova fotka
@snubenka75 no tak super, ze ludia si aj na takychto tazsich jedlach pochutnali:):)
Odpovedať
@ronnie_el tofu so zemiakmi som určite neskúšala. Nejedla som veľa vegánskych jedál najmä kvôli tomu, že sú plné sóje a lepku, čiže potravín, ktoré ja jesť nemôžem. Len som Vám chcela povedať, že vyžadovať od niekoho prispôsobenie k vašej strave je rovnako netaktné, ako vyžadovať od vás, aby ste na inej svadbe jedli mäso.
Odpovedať
my sme mali grilovacku- boli tam aj masove, vegetarianske (tiez som vegetarian..) a aj vegan moznosti, s tym aby mali moznost aj celiatici a alergici na mlieko..mali sme viacere druhy a casti masa, potom bola rozna grilovana zelenina, zemiaky, ostiepky, camembert. Okrem toho bolo niekolko druhov studenych zeleninovych a ovocnych salatov (opat aj vegan aj vegetarian)..podla mna je fajn vyhoviet vsetkym a nikomu nenutit maso, ale rovnako ani vegansku stravu pokial nema zaujem. (tiez by mi bolo neprijemne keby mna niekto nutil jest maso, preto som ja tiez nenutila nikoho mat vegetariansku stravu..ktora je podla mna super a roznoroda, ale nie som tam jedina a ked chcem niekoho ako hostitel pohostit, snazim sa vyjst v ustrety, necakam ze sa kazdy prisposobi mne- moj uhol pohladu..)
Odpovedať
apropo mrtve zvierata na stoloch...pripravte sa na to, ze ak aj nebudu na stoloch, bude mat vacsina ludi napriklad kozene topanky, opasky, kabelky..ak sa nezakaze aj to..ja inak tiez uplne podporujem ze na svadbe moze mat kazdy co chce a co je jemu blizke, ale nazor o mrtvych zvieratach na stoloch mi pripada mentalne na urovni 16rokov..(sudim podla seba, lebo takto som zacinala s vegetarianstvom v tomto veku:D)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?