Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita gratuluji k 1.dni v praci, zda se, ze vse slo hladce..:-) Tak jen tak dal...Az se prestehuji do Rimini za Tebou, vzala bych to misto v botach na odpoledni :-D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 cauvec a kokina, hned jsi mi pripomnela domovinu :-D ty Tvoje kolegyne jsou ale suvy..! zavideji, no! taky by chtely, aby nekdo rikal "Jo, znam Bolognu, tam jsou krasne holky.." a ono nic, jedine komplimenty sklidi Cesky a Slovenky. cheche.. tuuudle ;-) @ditakir presne, ty krajkove boticky mi taky padly do oka! ale jak rikas.. stejne by je clovek ani nemel kam vzit. @sisiko no chodim, chodim.. ale zalezi na programu, pokud je v planu puldenni pesi maraton po meste, tak samozrejme ne, to bych nedala kvuli zadum. jinak jsem dneska pokecala na kafi s Katari, je moc fajn a sympaticka! konecne doslo i na nejaky srazik tu v Rime, abyste si to tam nepytlikovaly jen vy na severu :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 kokina říká jedna moje kamarádka od Brna, já su z Brna a jím kokina (nemyslím to jako urážku, jasné? :) ) nikdy předtím jsem to neslyšela. my jsme nosili myslím až do čtvrté, na narozeniny a na svátek, ono tehdy mi přijde, že ty děti z toho snad měly i radost, dneska donést každému jednu bon-paru, to by se asi vysmáli, ne? aspoň mám ten pocit, ale záleží určitě na jednotlivých dětech/třídách @sisiko ruku si moc nepamatuju, jen dojmy, ale koupila jsem si tehdy tričko a to je teda co říct :) a mám zaryto do paměti samotáře, v česku se málo hulí, nedáte si koláčky? :) vařím brokolici a vařené brambory, z nich teda nakonec budou možná hranolky smažené (ještě nejsou oloupané :) ), rozhodovací proces není ukončen. jsem před chvílí přemýšlela, kam že to mám zátra jít a nějak jsem si nemohla vzpomenout (jako myslela jsem na nějakého doktora nebo něco zařídit), tak teď jsem si vzpomněla :) jsem na tom holt dobře....
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ja bonbony nosila az do 5. tridy, potom jsem sla na gympl a tam se to uz nepraktikovalo :-) @jennynka5 Cauvec asi slysim poprve, ale nerikate to nahodou i bez toho "v"? To bych znala :-) A kokina jsem slysela poprve asi loni od naseho udrzbare ve skole ;-) Ty tve kolegyne, to byla zaaaavist, vis? Hlavne se nenech rozhodit, jsi krasna, jen at koukaji a skladaji komplimenty ;-) @reys Tak to jsi me uklidnila, ja uz te videla v nejmin 10 cm podpatcich na rimske dlazbe, tedy jak kracis :-) No, ja se v sobotu naskladala do mezery mezi nasim autem a chodnikem, sikulka jsem,, jeste ze byla tma =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Vyyyborne kolacky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia cha cha :-D To jsi me pobavila: Cauvec decka, ja su z Brna, nedate si nejaky kokina? :-D :-D Hlasuji pro hranolky, jsi tehotna, tak jen do toho :-p mnam mnam @reys @sisiko tak to tady v Bologni mistni zeny obdivuju, jako vazne. Maji takove ty kozacky na jehlach cca 10 cm (v lete lodicky) a chodi po kocicich hlavach nesmirne elegantne, a co vic, dobehnou i autobus...ja bych to tedy nezvladla. Ja bych hned nosila takove boticky, ale bez ohledu na to, ze by me chytla krec do nohy po 5 minutach, co bych vysla z domu, tak bych byla asi nejvyssi v Bologni a v autobuse bych musela skrcit hlavu k hrudi (to i v CR, ale tam bych mozna nebyla nejvyssi) :-D @sisiko gratuluji k parkovani, to je jedna z veci, co me tu na rizeni auta desi, ze mame uzsi ulici a kdyz zajizdis do rady (couvanim), tak se za vami v okamziku vytvori rada tak 3-5 aut a to me stresuje, a just nezaparkuji:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Jenze ja jsem neparkovala, vzdyt ja ani nemam ridicak, jen jsem nastupovala do auta a sklouzla mi noha v 7cm nejehlove kozacce a sup, byla jsem naskladana mezi autem a chodnikem, ani me nebylo videt :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko je promin, ja jsem si to spatne precetla.. :-D Ted jsem to pochopila. Tak asi bych si mela jit odpocnout, ehm ehm, ta unava :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Dari, to neni jen reakce Italek ;-) Me se tohle stavalo i v Cechach. Kdyz me nekdo zalichotil a ostatnim holkam ne,tak mas videt, jak ho holky pomluvily. To je proste zavist a aby sis nahodou moc nemyslela ;-) Ja jsem ty holky z Bologne moc nezkoumala, jen jsem si vsimla,ze se tam ptaly po krajankach. Musim ale rict, ze zacinaji byt pozitivnejsi, prijde mi,ze uz si tolik nestezuji. Hele, to vubec nevim,co to ta holka z kramu myslela. Ja jsem se po zadnem podnajmu nebo necem podobnem neshanela.... Boh.... Jj, bonbony jsme do skoly nosili :-) @yellowbanna: Tak ted mi doslo,proc jsi jela do Cech. Ty ses chtela nechat scitnout ;-) ALe videla jsem v televizi,ze jsou s tim docela velke problemy.
Odpovedať
@salsiccia ja to mela s kokinama pro tridu "slozitejsi": Ja mam totiz svatek i narozky v prazdniny. A bylo mi vzdycky strasne moc lito, ze je nemuzu nosit :-D :-N Takze jsem nosila vzdycky po prazdninach :-D ... @jennynka5 "cauvec" nepouzivame a slysim asi skoro poprve:-D ... ale "kokina" pouzivame (slovo bonbony jsem snad nikdy nepouzila) ... s tema kolegynema mas ale veselo ... ale co, sak at zavideji ;-) :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Jo, cauvec se u nas rika(lo),ale kokina slysim poprve :-) Stejne jako svica,ze? ;-) Jo a Ty si nepamatuje na yizheng,jak elegante bezela na autobus na tech svych 10 cm podpatcich? Dnes jsem koukala na Prostreno a zrovna tam rikali nejaka slova v brnenskem nareci, no to bych byla mimo. Tento tyden se tam sesla docela dobra parta, je tam jedna, ktera mi je moc sympaticka,takova spravnacka. Kdyz uz jsme u tech slangu, rikalo se u vas "litacka" nebo-li prukazka na autobus? @sisiko: Skoda,ze jsem Te nevidela, to bych se nasmala. Ja se u takovych situaci strasne tlemim. Jednou se moje kamaradka v Salernu sesula na parkete na diskotece a ja se tak smala,ze jsem ji nemohla ani pomoci vstat. Smeju se jeste ted,kdyz si na to vzpomenu :-D Ale ja se smeju i sama sobe,kdyz se mi to stane. V minulosti jsem padala dost casto. Jednou jsme se segrou bezely na autobus a ja se natahla uprostred silnice. Moje segra se malem pocurala.
Odpovedať
Profilova fotka
holky, diky za podporu ;-) Je to od vas mile :-) Ja mam ale hezke kolegyne, fakt, jen jsem asi na prvni pohled ten slovbansky typ a tudiz pro Italy asi zajimave..Nasi kluci (nekteri mi kamosi) by z nekterych mych kolegynek sileli...napriklad..to je vzdy vec pohledu. @dita Diti, jasne, ze stejne s zenskyma v CR...mezi zenskyma obecne..ale ja jsem v Brne mela kolektiv, kde byly me nejlepsi kamaradky zensky po 40citce, moc velke kocky, ale hlavne moc vesele povahy, uprimne, hovorne, mely porad kolem sebe nejaky chlapy a prave jsme vzdycky jeste jedna druhou podporovaly a delaly si s chlapu srandu a ja jim rikavala:holky, okolo vas porad nekdo krouzi a ja nic.. :-D :-D A byla sranda. No tak pak, kdyz se po takove zkusenosti dostanes do "klasickeho"kolektivu zen (jak tady, tak v CR, tak vsude jinde), tak uz na to nejsi zvykla...ale rekneme, ze je to ta klasika..;-) @oky tak je nas hodne "kokinovych", tak to me tesi.. :-D A kdy mas svatek a narozky? To je smula o prazdninach, ja svatek v zari a narozky koncem srpna, tak jsem taky nosivala v zari.. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Jeste mimo misu.... Na FB jsem si vsimla,ze hodne tech holek ma italske prijmeni,ale s koncovkou -ova. To je strasny...Me to zni hrozne, neco jako Rossiova. A kdyz jsem u toho -ova,tak mi i vadi,jak v nasich mediich mluvi o nejake herecce nebo tak a daji ji tam tu koncovku. Jennifer Lopezova. Proc ji meni jmeno,kdyz se jmenuje Lopez? Jo a pry nekde napsali : Ruby Rubacuoriova :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : No to je jasny. Ja jsem tady mela stesti,ze jsem moc zavisti nezazila. Naopak, kolegyne v hotelu mi delaly jeste reklamu :-) A samy mi kolikrat rikaly,ze byl ze me nekdo hotovy. Ja mam bohuzel od nekterych kamaradek z CR blbou zkusenost,ze kdyz me treba nekdo balil nebo mi polichotil, tak kamoska mi na to hned rekla: Jo,me taky balil.... nebo: To on rika kazde.... atd. atd.. A kdyz to bylo naopak,tak ja drzela jazyk za zuby.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Jooo,kecam... Vlastne jsem zavist zazila a velkou. Jak jsem delala v baru u Salerna,tak majitelka merila 144 cm a vazila asi 80 kg. Nejdriv jsme byly docela kamosky,ale kdyz se pred barem zacala tvorit rada napadniku ;-), tak ona zacala zarlit a zacala o me rikat: "Ja vubec nechapu,co ty kluci na Dite vidi, vzdyt mimo te vysky a oci na ni nic neni." Tenkrat me to nastvalo, protoze kdyby to o me rekla Claudia Schiffer,tak nereknu,ale od nekoho jako ona to sedelo....
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir litacka se rika, ale castejsi je spis "šalinkarta" :-) litacka se pouzivalo spis ve smyslu "policejni hlidka". jinak brnensky hantec je jazyk sam pro sebe.. ted uz ho skoro nikdo nezna a malokdo pouziva, je to skoda, mel svoje kouzlo. cizi prijmeni s -ova zni divne, nastesti uz dnes mame pomerne benevolentni pravidla ohledne volby prijmeni.. ale driv to tak myslim nebylo, pokud se nepletu, -ova byvalo v Cesku povinne i pro snatek s cizincem.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Rubacuoriová je teda gól největší :D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir v Praglu jsme říkali lítačka a ta brněnská kamarádka si to musela nechat vysvětlit :) (nejsem cajzl, jsem byla naplavenina)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Ja jsem takovy padaci typ, porad plna modrin a Simo je vzdyzky tak starostlivy x-) Spadla jsem i na nasi svatbe, ve viru tance, dozadu, ale elegantne a do mekkeho, jak jsem mela tolik vrstev a vsichni mi pomahali vstat, mame to i na videu. A v tanecnich se mi tak elegantne rozjely nohy, ze jsem prakticky udelala snuru, nastesti to bylo o prestavce, ale i tak jsem se nechtela do salu vratit. A jednou v Karvine v pizzerii, v 17 letech jsem sla na WC a jelikoz na me civel jeden Ital, chtela jsem elegantne vyhupkat po 3 schodech a misto toho jsem se na tech schodech rozplacla jak zaba a pak jsem se asi 15 min na tom zachode smala jak pako =-) @ditakir A coz takove cinske prijmeni s -ova behem sportovnich prenosu :-D Ono to -ova byvalo kdysi povinne, ze?
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Litacka rikaly me kamaradky jednomu klukovi, ktery kolem me neskutecne krouzil v posilovne (muj 1. a na 16 let posledni kontakt s posilovnou), kdyz mi bylo 14 :-D A porad "lital" sem a tam :-D Rikame normalne mesicnik :-N Ale na VS v Ostrave jsme rikali salinkarta, to se nam moc libilo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, cely den se sem nedostanu a ted se mi klizi vika...jdu spat, zitra rano jdu v osm ke kadernikovi...jindy nema cas :-( chtela jsem jen rychle odpovedet @ditakir a @jennynka - na veceri my nemuzeme kvuli Tonikovi, chodi brzy spat, ale ten obed v nedeli neni spatny napad. Jeste to proberu s Mickem, vypada to, ze pojedem pa-po, takze je teoreticky jedno, jestli do Bologne prijedem v sobotu nebo v nedeli :-) Co na to @yizheng? Napevno se domluvime pristi tyden, az se vratim do It a budu mit moznost to s M. probrat v klidu, nejen pres skype :-) Jdu chrnet, su mrkev... dobrou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky holky, tak jsem zpet v Italii. privezla jsem si pekelnou rymu, ale jinak jsem fit. u nasich byla hrozna zima, pres den kolem 0 a rano i -8°, brrr, taky dneska skoro 15°...vyrazila jsem uz v jarnich satickach :-D . @dito, koukala jsem na ty botky a kraaaasa, urcite az budou slevy tak si prijedu aspon jedny koupit, hihi, jsem na tom podobne jako Reys, bez podpadku neumim chodit. a dekuji za pochvalu elegantniho behu na jehlach :-D :-D . to vis, leta praxe. na kocicich hlavach je to taky umeni, ale spis nezvladam mrize na chodnikach...posledne jsem vstoupila do Ikei bosky, moje lodicky na podpadku zustaly obe venku zarazene v mrizce pred vchodem ]-( . a musela jsem se pro ne vratit sama bosky, protoze manza se malem polozil smichy :-D :-D . k tomu prijmeni je to tak, ze ja musela vypsat asi 2 papiry na to, ze chci cizi prijmeni bez OVA a musela me to schvalit matrika...driv to fakt byvalo povinne. navic jsem mela jednou sefku, ktera byla vdana za itala a v CR se jmenovala Lavazzova a v Italii Hrbkova :-D :-D . musela si vzdycky davat bacha, kde zrovna je, aby se podepsala spravne. no mazec! holky, ten vikend toho 25/03 s vama pocitam, az se nejak domluvite dejte vedet presne datum i hodinu, budu tam ;-) jinak kokina jsme taky nosili do skolky i na prvni stupen, salinkartu znam, dokonce jeden muj italsky kolega tramvajim dodnes rika "la scialina" , ze mu to pry zni italsky lip nez tram :-D :-D . a co treba prigl nebo kadlatky?? holky, ted me napada, kdyz ucite vase polovicky neco cesky, ucite je spisovnou cestinu nebo jak je to po vasem? ja totiz manzu ze zacatku ucila veci typu "ja su" misto ja jsem nebo "povide" misto povidej, hahaha
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, musim hodit taky komentar :-D Tak "mesicnik" @sisiko -to jsem nikdy neslysela a strasne jsem se nasmala :-D Vis proc? Jak je ta pohadka-Mesicnik, Slunecnik a Vetrnik hahaha (to neni jako urazka, je to roztomile;-) Litacka byla v Brne jako litani venku, napr.mamka mi rikala-ty teplaky uz budou jen na litacku-jako litani po venku@dita :-D Jinak @reys ja tedy hantec sem tam pouziji a bavi me:-) My rikali salinkarta a muj tatka tramvajenka hihi @sisiko pad na svatbe musil byt kouzelny a to s tim Italem-to by se mi presne stalo urco taky. Ja jsem primo nespadla, ale treba zakopla, kldyz jsem na nekoho zirala:-) Ova k prijmeni je des..jo a pry Italove casto mysli, ze jsme Rusky, kvuli tomu ova na konci-a to je pravda, ze to mame jako Rusove. Ovsem @dita jenifer lopezova a rubi ..,.ova to je priserne!!! @salsiccia taky se bavim, kdyz popisujes pani leopardovou a tak podobne...a odkud ze jsi se naplavila do Prahy? :-D @dita jj, take znam takove odpovedi z CR-joo, ten me balil taky, ten balil kazdou.. :-D Ja taky nejsem schopna takhle hloupe odpovidat, ja to kazdymu preju, hlavne, kdyz nebude rec o mym chlapovi, neee? :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Haha, tak to muj muz rika krasne: Ja take, i kdyz ja porad rikam "taky" a dokonce me opravuje, ze pry mam mluvit spravne. A kdyz reknu: nene, tak on na to: anoano a ja vzdycky: musis rict: jojo, a on, ze mluvi prece spisovne :-D Mluvi je silne slovo, ale umi prodat vse, co zaslechl 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng vitej zpatky devcico :-D Jojo, prigl, zoncna rumpluje, vycistim si kelcny, zoncnu se atd..paraada ja rikam kadlatka ;-) Kdyz jsem Alfimu vysvetlovala, ucila jsem spisovnou cestinu: ja jsem, jdeme (ne jdem) a tak.. Take chvalim tvuj beh ala lanka na jehlach :-D la scialina je naprosto perfektni!! Ten zazitek v Ikei je bomba, asi bych se taky smichy neudrzela :-D @yellow dobrou noc, nam se klido hodi i nedele, proberte to a dame si vedet
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 No jo, ja mela taky teplaky na litecky, kdyz ale me napadl nejdriv ten kluk ;-) Tak ja jsem s mesicnikem exot, jo? :-D Ruska vyslovnost naseho -ova v Italii byl jen potvrzenim toho, ze chci muzovo prijmeni. Je to super, vsichni mi rozumi a nemusim ho hlaskovat Pockejte, ja na vas taky vytasim nejake nase slovo, safrys, proc me zadne nenapada? Ha: lejik, vydavek, krušinky, zaškutane vlasy, točky, kopačka ;-) (jsem pro vas nakopirovala hacky :))
Odpovedať
Profilova fotka
A taky majtky a lajbik :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ha, tak z tech slov znam zaskutane vlasy (mam rodinu v Opave)...dal nic a prekvapuje me to, travila jsem s myma bratrancama z Opavy cele detstvi... =-) Tak rikej, preklad prosim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 no jooo, teplaky "na litacku", to se vlastne taky rika :-D doma jsme pouzivali pro to horsi obleceni, co nebylo vhodne na noseni mezi lidi: "to je tak k slipkám" (nasi maji zahradku i kurnik se slepicemi, takze z toho to vzniklo) a nebo jeste "to je tak do verandy" (veranda jsme nazyvali predsinku u domu, kde byla skrin se starym satstvem, ktere pachlo ztuchlinou). pamatuju si, ze kdyz jsem kdysi bydlela na kolejich se spolubydlici z jiznich Cech, tak pul roku odpadavala z mych moravskych vyrazu.. (a to jsem se snazila mluvit jakz takz spisovne :-) ). no pak jsem mela spolubydlu z vychodniho Slovenska, a to jsem zase nerozumela ja, mluvila strasne rychle, nahlas a jeste tim jejich narecim, kolikrat jsem se musela ptat 3x, co rikala.. ale desne jsme se nasmaly.
Odpovedať
Profilova fotka
lejik - trychtyr, vydavek - penize nazpatek, krušinky - drobky, zaškutane vlasy - zacuchane vlasy, točky, kopačka - motyka, majtky - kalhotky a lajbik - pdprsenka A moje babicka, kdyz sla do obchodu, sla do sklepa a kdyz sla do sklepa, sla do pivnice :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?