Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka :-D je to pravda, ja nikdy jeste neodpovedela, promin, hanbim sa ;-) Ale popisovala jsem to tady detailne, to je take pravda. No byl tam sileny nervak dedek, ktery byl agresivni a kdyz jsme chteli zmenit sedadlo, protoze za nami sedel par s rocni ditetem a to porad v kuse plakalo a pak jsem nemohla ani cist, abych to dite udajne nerusila..tak jsme sli do predu, kde bylo 8 volnych mist. Byly na nich zavazadla. Byla vsechna ridicu!!! Drsny, ne? Ty zaplatis 200 euro za cestu (pro nas to teda nebylo malo) a oni si obsadi 8! sedacek tim, ze na ne polozi (z jakeho duvodu nevim) vodu, noviny, svetr, kufry. Tak jeden ridic spal nekde v utrobach a druhy ridil a povolil mi (pote, co jsem mu to vysvetlila) premistit ty jejich kufry. Pak jsem na 10 min usnula a probudi me rev a kopani do noh-nemela jsem slov. Nadaval, choval se k nam jak za komunismu ve skole :okamzite se zvednete a bezte se posadit dozadu (mistenky jsme nemeli, mohla sis sednout, kde bylo volno!), co si to dovolujete sahat na cizi veci (rozsvitil a vzbudil cely autobus, byla noc a lidi si mysleli, ze jsme se pokusili nekomu neco ukrast), mluvil na me asi z 20 cm a hrozil u toho pesti, ze mi ukaze, kdo tady rozhoduje v autobuse a tak. Tak v ramci zachovani "klidu" jsme se vratili, ja nezamhourila oka a rano jsem sla k doktorovi a hned pak do prace. Tak jsem podala stiznost, ridicum vycinili, sebrali odmeny a nabidli mi listek zdarma-dekuji, nechci, kdyby me tenhle chlap uvidel osobne, tak mi neco udela, to je mi jasny. Takze ja jedine student agency. ted, kdyz jsem sla na Tourbus doprovodit segru, upln ese mi delalo <le, ze tam bude ten debil a pozna me, ale byli tam fakt super chlapci!!Segra mela stesti. Ja si na takove chovani zvykat nebudu, pro me je to vrchol. Tot vse. Omlouvam se vsem za rekapitulaci, co uz ji jednou cetly...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
A to nemluvim o tom, ze zachod nefungoval, kourili v buse za jizdy, jeden cestujici nemel listek-a v pohode, presli to, protoze nemluvil Cesky, nenabidli noviny ani nic (to segre jo), k Italum se chovali strasne a v noci Ti svitili do oci svetla!!Autobus byl rozhrkany, jak kdyby se mel rozpadnout kazdou chvili a tahlo tam (takze Alfiho pak bolelo v krku)-takovy ten stary kram, jak bud vane horko a potis se a z druhe strany tela ti vane zima z Alp :-)) ...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 no tak to je uzasne... uz ta celkom chapem a nebudem sa na to uz nikdy viac pytat, slubujem :D ja som sla raz z neapole studentom a bola som velmi spokojna, nekonecne dlha cesta ale prijemna... clovek moze rozmyslat nad strasne vela vecami a ma hrozne vela casu :-) :-)
Odpovedať
@rospina o oslave vyroci jsem jeste vubec nepremyslela, protoze nemam smeny na duben ... jiste je zatim jen to, ze nebudeme slavit v "TEN" den, protoze Daniel bude v praci az do pozde vecera ... Takze tipuju, ze bude nejaka veca nebo obidek o vikendu ;-) ... @sisiko ja vozim Curaprox soft :-D Jinak ja chodim ve vecernich a nocnich hodinach sama uplne vyjimecne ... poslednich x mesicu vubec ... takze jsem ted dlouho zadne strachy neresila ... ale driv jsem mela uplne ty stejne paranoie a strach jako vy ... neprijemne ... nosivala jsem peprak ... ale delam jednu vec: kdysi me v Londyne naucili mit v kapse svazek klicu a jednotlive klice si dat mezi jednotlive prsty ruky v kapse ... a tak v pripade nouze se branit (pry mirit do oci :-N :-x ) ... ze to dost ublizuje (a ty dlouhe italske klice mi prijdou k tomuto ucelu idealni :-D) ... takze pokud se necitim nekdy uplne jista tak mam klice v kapse ;-) ... aspon pro dobry pocit ...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jasne, ze se tesim!! Jeste teda nemame zarizene ubytovani (ma to na starosti Mick, tak ma spoooooustu casu ]-( ) Kdyby jsme jeli jen sami dva, je mi to jedno, klidne pojedeme "na blint" a az se nam nekde zalibi, tak se zastavime...ale s Tonikem musim vedet dopredu, ze v tom miste treba budu moct ohrat jeho obed nebo mu uvarit veceri... takze to chce o neco vic planovani a my s tim nemame moc zkusenosti...zatim jsme s nim jeli vzdycky domu do Brna nebo domu do Nocery ;-) Ale dneska jsem Mickovi preposlala par odkazu, co mi v okoli poradila @yizheng, tak snad neco zaridi... Diky za cislo, poslu ti svoje :-) Myslim, ze v Bologni budeme urcite chtit videt centrum, no a zmrzlina se nikdy neodmita! :-D Misto na setkani necham na vas, treba i @ditakir bude mit nejaky tip, kde je to treba fajn i s malymi detmi, aby se tam libilo i Fedemu ;-) Pak nas akorat musite nanavigovat...videla bych to tak, ze se v patek ozvu treba tobe telefonem a domluvime se primo, jak to v tu sobotu udelame... Hrozne se tesiiiiiiiiiim!!!! :-) @lejinka to byl teda hrozne neprijemny zazitek... ja, podobne jako @oky, posledni dobou vecer a v noci nikam nechodim (a sama uz vubec ne), takze to resit nemusim... ale je pravda, ze i pres den byvam obezretna...treba kdyz jdu na prochajdu s Tonikem v dobe, kdy jsou vsichni zalezli na obede apod... je ale pravda, ze me trochu zpovykal Mick...on ma porad strach, ze by se neco mohlo stat, ze lidi jsou vselijaci...to je sice pravda, ale ja tohle nikdy moc neresila - odmitam zit ve strachu...ale jak on o tom porad mluvil (bylo to hlavne v zacatcich, kdyz byl Tonik uplne malinky a pro Micka to byla nova situace). Nechtel treba, abych chodila okolo nadrazi..jenze zrovna pred nim je takovy miniparcik a je tam nejvetsi klid. Chodivaji tam obcas maminky s detma... Nebo jsem nasla dokonce na konci Rescaldiny zacatek turisticke stezky, ktera vede mezi poli a lesem do vedlejsiho mesta (vec skoro nevidana, ze je tu kus volne krajiny). Byt to v Brne, uz ji mam projitou (jsou to asi 2km), ale tady si sama netroufam...:-( prijde mi nespravedlivy, ze strach takhle cloveku omezuje svobodu... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Fakt hrozna zkusenost, neskutecne, chapu, ze uz s nimi nechces jet.. Ja jela s Tourbus jen 1x v r. 2004, poprve za Simem do Turina a mela jsem dokonce volne dvojsedadlo. Vyjizdela jsem nachcipana a do naprosto slunecneho Turina jsem dorazila zcela fit x-) Zpatky jsem uz letela, za 3 mesice, s volareweb, ktere hned nato zkrachovalo
Odpovedať
Profilova fotka
Mne prijde, ze prochazet se tady o samote je naprosto podezrela aktivita. Moc mi prochazky chybi.. A vubec nepotkavam maminky s kocarky, to porad sedi doma?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ja teda maminky s kocarky ano, lungomare je ich plne a dokonca s manzelmi a dokonca cez den a cez tyzden! co vobec nechapem, tu snad nikto nepracuje.... alebo robia tie ich super orari d'ufficio, ktore normalny smrtelnik potom nema sancu navstivit... inak tie prechadzky osamote mas asi pravdu, ze je to podozrive hned kazdemu, potom si nahovaraju, ze snad "nieco" hladas...
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jojo, s Tourbusem uz ne ani zadarmo, fakt. Bylo to tak hrozny, ze mi to stacilo..Alfi, kterej je naprostej klidas, chtel volat policii!! :-) No, ale pak naznal, ze bychom meli zpozdeni a nestihla bych visitu medicu a praci, tak to nechal byt. Ale pak me donutil resit to dal a ze jim mam rict, ze podame pres pravnika stiznost a na Tourbusu to v yresili takhle. ALe uz nejedu. Jen kdybych mela jistotu, ze dedek nepojede :-) PS: take nchodim sama, Alfi ma porad strach (@yellow Alfi je jako Mick asi) Ale kdyz je nekdy Alfi v praci (ted dela 3 mesice vyjimecne sluzby-3-smenny provoz), tak se stane, ze se vecer vracim sama-a mam strach, ktery jsem v Brne neznala!!
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ja som tiez nikdy v Brne strach nemala a to sme sa tulali fakt ze po nociach v meste, lenze tam je to plne ludi aj o 4te rano! taka ceska.... Vlastne, nonstop, pretoze do rana sa ludia bavia a potom nad ranom uz ludia zacinaju chodit do prace.. takze stale niekto... no a tu fakt ze cez siestu su na ulici len blazni... ja koncim o 16tej v praci a to stretavam pravidelne jedneho dedka na ulici, co sa rozprava sam so sebou alebo na niekoho vykrikuje... proste daky blazon... no a siroko daleko nikto iny...
Odpovedať
Profilova fotka
i ked teraz mi doslo ze v Brne som sa sama vecer nikde neprechadzala, vzdy nas bola velka parta....
Odpovedať
Profilova fotka
Holky,ja jsem vas uplny opak! Ja zase skoro vubec strach nemam. Proste si to nejak nepripoustim. Ja jsem treba ani vecer nezamykala u nas doma dvere. Nekolikrat mi kvuli tomu Cri vynadal,tak jsem se to uz naucila ;-) Kdyz jsem byla v Salernu, ja bydlela na vesnici kousek od Salerna,skoro porad jsem jezdila autobusem a ten posledni rok jsem bydlela na takovem miste, ze od zastavky jsem musela jit asi 100 metru absolutne neosvicenou ulickou,kde nic nebylo a ja v klidu chodila, mela jsem jedinkrat strach a to,kdyz jsem sla z kina,kde jsme videli horor ;-) I kdyz me nekdo odvezl autem,tak jsem to pak dosla pesky,protoze tam byla takova spatna silnice,tak jsem nechtela,aby si znicili auto ;-) @yellowbanna: Ja Bolognu neznam,tak nevim,kam zajit s detma :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko poslu, poslu, az bude viset. mame nabytek!!!!! jsme civilizovany lidi!!! a Simo je dokonalej muz, kterej tam vsechno urovna, vcera hlasil, ze mam suplik plnej puncochacu, ze jich mam tolik :) a s tím, jak jste si tu povidaly o suplicich, tak jich mam pry mnohem vic, nez on :) ted jsem byla venku, fajt super pocasi, krasa, uplne me to unavilo, ted odpocivam a vecer do divadla. dneska k obedu svickova v cafe imperial, byla dobra, jen malo omacky, teda jako ja ji potrebuju hodne moc, mňam!!! doctu vas asi az doma v Turine
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : My meli vyroci svatby minuoy tyden a taky jsme to ten den nemohli slavit,protoze jsem druhy den jela hodne brzo do Milana. A zatim se nam to jeste nepodarilo oslavit, protoze nemame na vecer hlidani....
Odpovedať
Profilova fotka
Ted jsem prisla z cviceni a jsem uplne nadsena :-) Navic tam zacinam vest spolecensky zivot, uz u dveri mi mava ten fakt hezky instruktor, pak me zdravi pondelni cvicitelka, rikaji mi jmenem, sice a la francese, ale to neva, hlavne, ze to neni -ia, Italky uz se na me usmivaji, asi tam zacnu chodit casteji :-) Pisu asi hlouposti, ale ja jsem vdecna za kazdou pozitivni reakci vyslanou mym smerem :-) Jinak, po mesici mi dali kod (tessera v nedohlednu) na otevreni dveri, tyden nefungoval - pry, ze se musi aggiornare ;-) , tak jsem si dneska konecne poprve otevrela
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ja Ti uplne rozumim, clovek se prave potrebuje citit jako doma a sklada se to z techto malych veci. Ja jsem vzdycky taky hned veselejsi, kdyz me nekde "berou". :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Hezky si uzivej a nacerpavej vse pozitivni :-) Juchuuu, nabytek, az se vratis, budes mit prekvapeni :-) A Simo je sikovny! @lejinka No jo, na lungo mare se to nekomu produciruje ;-) V Turine se promenadujou pod portici, o vikendu tam ovsem neni hnuti + nahuleno, co na tom maji? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Presne tak, kdyz me berou :-) Navic ja jsem introvert, takze to je jeste komplikovanejsi =-)
Odpovedať
Profilova fotka
apropo: dnes v praci jsem se pekne ozvala: prisla jedna kolegyne a vykladala neco ostatnim a ja je neslysela a tak jsem prisla bliz a asi 5x jsem jako blbec opakovala"Kdo?" Co se stalo? Atd. Oni delaly, jako ze me neslysi. A tak jsem mezi obouvanim bot (uz jsem byla na odchodu) rekla pekne zretelne: "Tak vam dekuji, ze jste mi to vysvetlily..." a ony vsechny zustaly beze slov (tady se totiz bud zertuje nebo se dela, jakoze nic, ale me uz to nebavi :-), ziraly na me s otevrenou pusou a pak mi jedna odpovedela. No a pak jsem pokracovala v normalnim rozhovoru. No myslim, ze jak jsem odesla, tak se jim muselo prasit od pusy, jak rozebiraly, co jsem si to dovolila, ale mne bylo neskutecne fajn, ze jsem se v klidu ozvala.. :-D To se ucim na radu Alfiho-rict vsechno hned a v klidu, ale uprimne. No a ony na uprimnost nehraji, tak jsou z toho V SOKU :-) Ale mne bylo fajn.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 udelalas moc dobre!! at poznaji, ze nejsi nejaka chudinka, ktera se ani neumi ozvat. jen tak dal :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre rano holky! @jennynka5 pridavam sa k salsicci! A co dnes? Dake odozvy?
Odpovedať
Profilova fotka
Cau holky :-) @lejinka neeee, dnes vse ok, ja jsem na to zapomnela 5 minut pote :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, holciny...dneska je tu tak krasne... Prdola spi, ja koukam na Farmare (@jennynka5 - zacina to byt fakt zajimave :-) Co rikas na Petra Hajka a jeho "aferku"? Mne se ta Johana docela libi a podle me si to pokazil...) Jinak po obede asi s Toninem vyrazime k nasemu jezeru...je fakt moc hezky na to, abysme brouzdali jen po Rescaldine...
Odpovedať
Profilova fotka
tady je taky krásně, včera jsem se vrátila domů ve tři, abych se prospala, jak jsem byla z toho jarního počasí zmožená :) dneska jdeme k doktorovi, tak jestli se zadaří, bdueme vědět, co vlastně jsme :) včera večer jsem byla dokonce v divadle, brutálně moderní antická tragédie, si říkám, kam na ty ztřeštěný nápady chodí :)
Odpovedať
Profilova fotka
I Turin hlasi krasne slunickove pocasi :-) @salsiccia No to vypada, ze ses vratila ve 3 rano? :-D Juuuu, tak dneska se to mozna odhali, holcicka nebo chlapecek, to je krasa x-) @holky, kdyz vas kamaradi Italove pozvou na narozeniny do restaurace, jak to probiha? Myslim s placenim. Pro me je to neco, co neznam a Simo se mnou souhlasi, on tvrdi, ze Piemontani jsou drzgresle ;-) My jdeme v sobotu na narozeniny, bude nas nejmin 25 osob. Ta kamaradka nam zaridila menu (antipasto, pizza, 1 bevanda) 15 euro na osobu s tim, ze ona "offre" spumante. Darecky ocividne ocekava. A Simo je z te situace rozladeny, ze se to prece takhle nedela ;-) Jak to vidite vy?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko co se oslav tyce, vetsinou se tady dela suma deleno pocet osob, oslavenec jeste zarizuje na vlastni triko dort a eventualne sampus. darky jsou samozrejmost, i kdyz treba se vic lidi sklada na jeden. prekvapuje me teda, ze to menu vam zaridili takove skromne, tady se vzdycky obedy i vecere zvrhnou v silene zranice, kdy nevedi, co do sebe jeste nacpat.. antipasto, primo, secondo, bis, dolce, frutta, atd. a od kazdeho minimalne 3 varianty.. (ja snim ze vsi te nadhery jen jedno jidlo a to jeste polovicni porci proti nim, takze podobne akce fakt nemusim. sedet pul dne jen u stolu a dat pak 60 euro za kousek spaleneho masa a misku salatu se mi nechce. no ale oslavu si kazdy predstavuje jinak, ze.. :-| )
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Dikybohu, ze je to menu skromne, vzdyt ja uz ani radeji nevecerim ;-) Mne to proste prijde, ze oslavenec chce shrabnout co nejvic darku za svou vlastni minimalni investici. A Sima rozciluje i ta 1 bevanda ;-) On je to navic jeste k tomu karaoke vecer a ja opravdu neumim zpivat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko v tom pripade navrhuji tim karaoke zacit a mozna, ze pote, co vetsina hosti vezme nohy na ramena, na vas zbyde tech "bevand" vice :-D jinak karaoke je taky mistni nemoc.. nasinec, co zpival i v hudebce jen z donuceni, aby mohl byt klasifikovan, tomu zrejme na chut prijde tezko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ja tiez nie som na karaoke a aj keby ma presviedcali 50 minut ako oni zvyknu, proste nezaspievam, spievala som ked som bola mala v kempe Ramazzottiho a to celkom stacilo podla mna, kedze som ani nevedela co vyslovujem :D @holky mna slak trafi z tejto pracovnej moralky, tak ja som tu zaucala jednu babu 3 tyzdne, ona nastupi a po tyzdni vyhlasi, ze odchadza.... ma porazi...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka ciste mimo soutez: Italka?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?