Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ja chci taky fusekleeeee! hlasim se do klubu zmrzlych zen :-D ale ma to jedno specifikum: mne je zima jen v byte. venku ne, treba dneska jsem vyrazila jen v saku a svetriku a byla jsem uplne upecena, slunicko uz ma silu.. (mimochodem nechtela bych byt u toho, az se ti Italove, co jsem ve meste potkala v perovych kabatech a kozackach, zacnou svlekat :-D ) ale doma, to je jina kapitola, porad zmrzle nohy, ruce, o nosu ani nemluvim.. nechapu, jak muzou vydrzet mit doma pod 20 stupnu! ja tady prosadila 22, prikryvky mame perove a stejne kveceru hledam vzdycky jeste jedny ponozky..
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko Jasne ze bych vam fusakle poslala, proc ne?! :-D :-D @reys un'altra fredolosa :-) Tak podle popisu Tveho stupne zimomrivosti by se Ti vojenske ponozky take pekne hodily!! :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Hello Kitty byl darek,ale jsem za nej vdecna. ;-) Ja v zime nosim minimalne dvoje ponozky a i dnes,kdy je venku nadherne, mi byla v krame zima. A to jsem tam mela 21 stupnu. @reys:My doma mame tak okolo 20 stupnu. Taky by se mi libilo 22,ale to by me pak zamrzlo pri pohledu na slozenku za plyn, protoze mit pustene topeni cely den,to bychom vydelavali jen na plyn. V loznici nemusim mit teplo,mam dost teplou perinu,tak je to fajn. Ja jsem dnes ospala,protoze Fede v noci brecel a nechtel spat,asi mu nebylo dobre, protoze mel rano teplotu. A tak si ted, misto opalovani na balkone, pujdu lehnout. Ja fakt nevim, jestli je to tim,ze jsem nastydla,ale me prijde,ze je venku ten vzduch jeste pomerne studeny....
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jj, mame dve macicky, vlastne uz macky :), hrozne rychlo vyrastli a robia strasny bordel :-S uz sa neviem dockat ked budu mat aspon rok a ukludnia sa :-) lebo ako sa hraju biju a hryzu tak vzdy nieco zhodia na zem... Jo, 20 stupnu je aj u nas taka ta hranica... ja som dnes volala tatinovi a on ze: musim otvorit okno, je tu nejako teplo... on este stale kuri a mame doma 26 stupnov :-) to uz je fakt vela podla mna... ked pridem domov tiez zosabujem radiator u mna v izbe a otvaram okno... No, slozenku za plyn za zimne obdobie s nedockavostou ocakavam kazdy den... @ditakir mne tiez pride vzduch este studeny, hlavne rano a vecer, ked fuka vietor citit este chladny vzduch...
Odpovedať
Profilova fotka
@dita @lejinka mne taky vzduch brzy rano a vecer prijde studeny..Ale kdo brzy rano a pozdejc vecer nevychazi z domu, tak to nevi!! :-D :-p @dita ponozky byly pekne x-) Hezky si odpocnite a snad se Fede do te soboty vzpamatuje...
Odpovedať
Profilova fotka
My spime pri 19 stupnich a s pootevrenymi dvermi, nechavam tu drevenou roletu s par skvirami, potrebuju vzduch a Simo uz si za ty roky zvyknul. On totiz spaval ve 100% tme bez kysliku :-p Mame doma ustredni topeni, ktere nam v intervalech vypinaji, jeste ze letos nebyla poradna zima. V pondeli jsem zaplatila posledni castku za topeni, vybira to jeden soused, takze nam to v dubnu asi vypnou.
Odpovedať
Profilova fotka
mate pravdu, ze kdo musi hodne vytapet, aby to vytahl nad tech 20 stupnu, ma duvod se uskrovnit - pri dnesnich cenach.. my nastesti mame byt otoceny k jihu, cely den tam pece slunicko, takze jsme letos moc pritapet nemuseli, jen vzdycky trochu odpoledne, to penezenka jeste unese. ale priznam se, ze pro me je skutecny domov jen tam, kde je teplo, takze jsem ochotna se uskrovnit a setrit na ledascem, ale zimu v byte proste nestrpim.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys : My mame byt taky celkem natoceny na jih,ale pres tu zimu se nam to nejak nevyhreje ;-) Ja nevim,jestli to je zvykem,ale me tech 20 stupnu uz docela vyhovuje. JAsne,ze doma nechodim v tricku, mam na sobe triko s dlouhym rukavem a mikinu, v zimnejsim obdobi svetr. No a vzhledem k tomu,ze slozenky neplatim ja,tak se musim se zvysovanim teploty trochu mirnit ;-) Ale treba u taty doma mi je vzdycky strasne teplo,v obyvaku miva silene vedro a v loznici zase silenou zimu, takze v obyvaku se otevira okno a v loznici se zapina topeni :-) @lejinka: Na radiu Deejay vysilaji z univerzity ve Fiscianu, tak vzpominam :-) Ted mluvil rettore ing. Rizzo, neznas? ;-) Takze jsem si sla lehnout a vubec se mi nepodarilo usnout :-( Doufam,ze se snad v noci vyspim...
Odpovedať
Profilova fotka
Mali kluci tady hraji fotbal a pozor, maji kratasy a jeden z nich dokonce tilko, ze by se mladez otuzovala? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir @jennynka5 tak ted tak prubezne dokoukavam to Prostreno s Julii...to je ale hrozna nana!! :-N Ze mela doma bordel je fakt a ted to bere jako osobni krizovou vypravu...to jsem prosim teprve u stredy..ale na nervy mi leze uz od zacatku, je chytra jak radio, vsechno zna, vsude byla... to je fakt mazec @jennynka5 - jo, tri odpo budou myslim idealni, Tonik si zdrimne v nositku nebo kocarku, nekde mu pak dame svacinu...klidne i na namesti na lavicce :-) tesiiiiiiiiiiiiim se!!
Odpovedať
Profilova fotka
a jeje, zase dalsi stranka, jdu cist :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Rizzo, ee, neznam :-) inak mne ten kampus pride troska divny, oni sa nim chvalia po celom taliansku, ale mne ovela viac vyhovuju fakulty ako su v Brne, v centre a hlavne kazda inde a kazda ina, Fisciano je ako nemocnica, kazda chodba rovnaka a kazda budova zvonku a zvnutra identicka... inak ma zaujalo ako si napisala, ze zlozenky neplatis ty... vy mate nejako podelenu kasu doma? Alebo som to zle pochopila mozno... To som sa minule bavila s jednou ruskou co u nas robi a ona plati podnajom s manzelom napolovicu, ona polovicu zo svojej vyplaty a on dalsiu, mne to pride celkom divne... ja neviem, ale ked uz su manzelia, tak su peniaze spolocne, nie? My teda s Nellom este nie sme ani manzelia, ale mame vsetko spolocne... ja veci nedelim ze jeho a moje, darceky sa kupuju z "nasich" penazi a nie ako tej ruske dal manzel na vianoce zo svojej vyplaty 50 euro ze chod si nieco kupit... mne to pride smiesne... alebo skor na zaplakanie.... Ako to vidite vy?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lejinka : No u nas je to tak,ze prakticky tahne celou domacnost Cri. Ja, vzhledem k tomu,ze delam jen part time a ten plat neni nijak vysoky,tak pridavam do spolecne kasy 100 Euro a zbytek mam pro sebe "kapesne",ze ktereho platim vsechny moje vydaje jako benzin (ten ted uplne minimalne,jelikoz moc nejezdim),pojisteni auta, stavebni sporeni atd. Uz jsme to nekolikrat resili,jak to delat, chteli jsme davat vse dohromady,ale vzhledem k tomu,ze muj prijem je vetsinou o dost mensi a stejne bych si z toho nejake penize brat musela,tak to resime takto. A taky,kdyz jsme spolu s Cri zacali,tak on mel nasetreno docela dost penez-narozdil ode me,tak by mi bylo blbe, mu ted na jeho uspory sahnout a utracet je. Stejne je on pouziva na rodinne vydaje a jednou to snad pujde i na vetsi bydleni.;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka no my mame vsechno spolecne, nejsme ani manzele..Prakticky ja platim urcite mesicni poplatky a Alfi urcite (jako ty fixni-hypoteka, splatky rekonstrukce baraku, bolette) a pak nakupy, benzin, zabavu, darky atd atd plati ten, kdo ma "turno". Vysvetlim :-D Ja beru plat vzdy 6. daneho mesice a Alfi 24. Takze ja platim od 6. do 24. a Alfi od 24. do 6. dalsiho mesice. Usetrene penize pouzivame na dovolenou, cesty domu nebo kupujeme nejake vybaveni do bytu..Zkratka nedelime nic. Nevim, zda je to dobre nebo ne, ale vyhovuje nam to. Jo a dulezita poznamka-mame nachlup stejny plat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka k te Tve ruske kolegyni-to zalezi na kazdem, znam domacnosti, kde si plati veci zvlast, takze nechci nikoho posuzovat. Ale mne osobne by to asi prislo divne.. Jinak my mame vlastne i kazdy svoje-Alfi zivotni a penzijni v jednom (tam posila rocne svuj 13.plat) a ja mam penzijni pripojisteni u nas, ktere si platim kazdy mesic. Byt jsme koupili na pul s tim, ze jsme oba do toho dali sve dosavadni uspory, ale vzhledem k tomu, ze ja v korunach-tak o poznani mene nez Alfi. Cili v pripade nejakeho krachu mezi nami vse jde na pul ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Hodila jsem do plena asi pomerne osobni info o financich, ale my mame s Alfinem oba takovy postoj k penezum- stejny, ze v nich nevidime alfu omegu naseho zivota a nejsou pro nas tak dulezite. Samozrejme ze jsou dulezite a musi se setrit-to je jasne. Ale nejak tak to berem s nadhledem. Jakmile se vyhrabeme z placeni rekonstrukce baraku-to je tedy silna palka mesicne, ale docasna, tak zacneme myslet na zadni kolecka. Takze asi tak. Holky, prave jsem se silene oparila. Normalne se obcas u vareni spalim, mam vzdycky nejake tmavsi fleky kolem rukou, ktere tak do roka zmizi:-) Ale tentokrat sila. Dusila jsem v kastrolu finocchio a nadzvedla jsem poklicku a spalila jsem si horkou parou cele vnitrni zapesti, rozmezi tak 5 cm. Ach jo, jsem fakt pitoma.. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 popalenie parou dost boli... tiez s tym mam skusenosti, ale nastastie nie az take velke... :-( Mne to prislo cudne ako ta ruska o tom hovorila, ako keby neboli ani spolu... tiez si myslim ze je to o zvyku, my sme na tom boli od zaciatku nejak tak rovnako, takze mi prislo normalne to nedelit, aj preto, ze potom sa to prilis riesi,ako ta baba napr.. od 6teho do 24 a od 24 do 6 sa mi paci :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nechcem tu z vas vytahovat osobne veci, aby ste si nemysleli, alebo sa niektora z vas neurazila...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka no my jsme prave taky na tom byli tak stejne. Asi na zacatku jsme to nejak resili a pak dosli k tomuto zaveru. Ja kdyz treba nekde pouziju vetu (treba kafe, vino) a jsem mimo turnus: Tak ja to zaplatim z mych penez, tak Alfi se smeje a rika mi: z jakych tvych, a neni to jedno? No ja totiz na tomhle "spolecnem systemu" vydelavam :-D , protoze Alfi nema zadne utraty "oltre" , ehm ehm, narozdil ode me :-) Ja potrebuji obcas krem nocni, obcas kabelku nebo kadernika a plati mi to ten, kdo zrovna ma:-) A vetsinou "ma" Alfi vic, protoze neutraci..klasika. Alfik si jde jen obcas vsadit na fotbal nebo si zahraje lotto a jinak ho k utratam za obleceni atd. musim nutit, cca 1x za pul roku, on se brani, ze nic nepotrebuje, ze vse ma :-D Ale rikam, zalezi na paru, at si to kazdy dela, jak je mu libo..Ono kdyz mame s partnerem stejne konicky, stejny druh zabavy a vse delame spolu, tak by se to tezko delilo..
Odpovedať
Profilova fotka
holky, koukam na prvni dil te Kriminalky Andel na Nove a je to fakt dobry. My vlastne nemame zadny takovy kriminalni serial. Pamatuji jen legendarniho Majora Zemana a Cetnicke humoresky a jinak nic..toto je dobry, takovy moderni a vkusny. Doporucuji :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : No my jsme tomu taky porad nemohli prijit na kloub. Cri ze zacatku docela penize resil (asi mel strach,abych ho neoskubala :-D ),ale pak zjistil,ze ja utracim mnohem mene nez on,tak si kolikrat delal i srandu,ze by se mu vyplatilo mi dat jeho kreditni karty, ze bychom aspon usetrili. ;-) Ted je ale hodny, skoro si nic pro sebe nekupuje, spis obcas nakoupi nejake obleceni pro Federica, ktere nebyva moc levne.... Ted to je jinak nez driv,mame dite, ja mam min moznosti na praci a vydelek a tak to delame takhle. Ale kdyz jdeme nekam,tak neresime,kdo plati,nebo jestli jeden da 20 a druhy 10, jednou zaplatim kafe ja,jednou on....Ja asi potrebuji mit "svoje" penize, jinak by mi bylo blbe si neco koupit nebo zajit ke kadernici nebo tak. ALe system od 6. do 24. je super ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita :-D Jasne, s ditetem je to vse jine...Ty jsi takova hodna poctiva:-) No jo, ja jsem tomu ale prisla na kloub-kdyz je totiz nekdo od prirody hezky, s krasnyma vlasama a postavou, tak neutraci :-D Za co by utracel. No a nekdo musi trosku prirode pomoci a tak utrati kapanek vice za kosmetiku a nejake ty zkraslovace;-) treba moje sestra (aby sis to Diti nebrala tak osobne a moc mne nezpysnela :-D :-D ) ma krasny husty leskly vlasy od prirody, dlouhy, no a tak nechodi ke kadernici (co by tam delala.. ;-) ). No a ja tam treba "musim" zaqskocit jednou za dva mesice..no tak tak to mas..:-) No on ten nas system 6-24 a 24-6 vznikl tim, jak nam chodi vyplata :-D Ne zebychom si to nejak urcovali... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
my mame taky penize dohromady...nez jsme se vzali, jeste v Dublinu, ja pridavala neco na bydleni a v nakupech do domacnosti jsme se vicemene stridali...kdyz jsme sli ven, tak vetsinou platil Mick, tak to proste v Irsku bylo...obecne toho platil vic, protoze mel vetsi plat... diky tomu se mi ale podarilo neco usetrit a tyhle penize jsou ted nase pojistka...Mick mi sam rekl, ze nechce, abych na ne sahla, ze je to jako nase sporeni, ze utracet muzeme jen z jednoho uctu....mame k nemu dve karty a vsechno jde z nej, akorat je blby, kdyz mu chci treba koupit darek... jedine, co se platilo z mych penez byla zaloha na auto...zbytek odpociva na uctu...driv jsem treba pouzivala svoji irskou kartu, ale co mi skoncila materska a tudiz na ucet prestaly chodit penize, je "zakonzervovany"... @jennynka5 Kriminalka Andel - je na netu? Kdo tam hraje?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 chacha, Tys na to kapla.. uz vim, proc za hadriky a kosmetiku utracim :-D my jsme tedka v takovem mezistavu, protoze ja nepracuju. takze davame jidlo na pul, nutne vydaje na pul (priznam, bylo by mi trapne se nechat zivit). vetsinu "podstatneho" vybaveni bytu plati F. (byt je jeho, takze mi to prijde fer. navic kdyby me chtel vypakovat, nemusim resit problemy, jak odvezt skrine, postel apod. ]-( ), zabavu a darky vicemene napul. az budu pracovat (..kdy uz to bude..???!) , tak pocitam, ze budem davat zas vse napul jako drive. ted me ceka Sofiina volba: asi si budu muset koupit auto, abych se znova naucila jezdit a byla vic autonomni.. jen se mi do toho vubec nechce, jednak auto je nejhorsi investice, co znam, a pak pri predstave rizeni tady mezi temi silenci mi vstavaji vlasy :-S a navic.. vydat tolik penez, kdyz nemam skoro zadne prijmy, mi trha srdce, mam z toho strach.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys u násje 18 a že prý je teplo!!! takže objednané fusky se budou hodit :-) já jsem dneska šla po městě s mámou a ona: chceš přejít? šly jsme do stínu, když jsem to pak říkala Simovi, nechtěl věřit vlastním uším :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna to je fajn, kdyz je bokem neco nasetreno na horsi casy a nesaha se na to. To by byl nas sen do budoucna, tak snad..Jinak Kriminalka je na Nove na netu a hraje tam Stropnicky a pak docela malo znami herci..Je tam takovy silnejsi kluk, co kdysi hral v Redakci, ale nevim ted jmeno.. @reys tak to s tim autem chapu. Alfi plati pojistku 800e kazdy pulrok a pak dalsi utraty, to mi vstavaji vlasy hruzou, kdyz konecne neco usporime a bum prask 800e v cervnu a v prosinci odejde do pryc..HRUZA. No a s tim rizenim v Rime..to je pro odvazne jedince. Ale myslim si, ze kdyz zacnes nekde na kratsi vzdalenosti (do supermarketu a zpet) s chlapem vedle sebe, tak pianko pianko se do toho clovek dostane a pak si troufne na dalsi streky :-)) Hlavne s tou praci aby se to vyresilo, to je zaklad a mas neco noveho v nabidce (krome polykani ohne atp.? :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ked ste zacali s tou kadernickou, ma napadlo ze som sa ta chcela spytat, ze ako dopadol minule ten kadernik, chcela som ti k tomu napisat jednu moju prihodu ale nechcela som ta vystrasit :-D :-D ja som totiz v takom psychickom rozpolozeni sla minule ku kadernikovi a to som zirala co mi vycaroval za farbu... chcela som blond a on ze:dame najsvetlejsiu, tak ja ze kludne, a ked to umyl bola z toho zlta oranzova! Totalne jak zapad slnka, otras! podotykam ze kadernik stale ten isty kam chodim... teda chodila som, po tejto prihode som si nasla noveho... Svokra povedala ze na farbenie vlasov je dolezite ako sa clovek citi, a ja som vtedy tiez cakala "navstevu" a bola som nervozna... to je fakt.. ale moc tomu neverim, tak preto sa pytam teba :) Ale inak si to vysvetlit neviem... :-)
Odpovedať
My to mame s penezi jednoduse: kasu mame spolecnou (vyplaty chodi na jeden ucet) a plati se z toho vsechno :-) ;-) ... Btw: vydelavam min ... a nejakou rezervu mame take :-) ... Kdyz jsem nepracovala tak se zilo jen z penez Daniela .. @HolkycosledujiFarmare: dneska na netu pisou, ze Petr Hajek ceka dite s Adrianou! A pry se ma narodit v lete :-D ...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Ha,tak to jsi me pobavila :-) Ja kadernici potrebuji jako sul, vzhledem k tomu,ze se me na svet derou bile vlasy,tak musim dobarvovat (jednou kadernice a jednou ja),ale strihat se sama,to jsem se jeste nenaucila,tak jednou za dva mesice jdu ke kadernici. Taky velice rada chodim na kosmetiku,ale zatim na ni chodim jen v CR, protoze tady se mi 50 Euro davat nechce, no a do posilovny bych se taky velice rada podivala,kdyby mi nekdo pohlidal Federica. A za kosmetiku taky velice rada utracim,i kdyz se snazim krotit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Kam chodis ke kadernikovi? @reys: Jo, s tim autem, to je dilema. Ja kdyz se prestehovala do Riminia s Cri jsme zacinali, tak jsem nemela auto a Cri mi porad nejake "vybiral" a ptal se me,kolik na nej mam. No nemela jsem NIC! Takze mi pak nakonec neco malo na auto pridal a neco pujcil. Ted uz se me nepta,kolik mam, protoze vi,ze odpoved by byla stale stejna :-D Chtel by mi koupit nove auto, protoze to moje je uz starsi a hlavne ma dvere jen vepredu a s ditetem je to docela problem,ale vzhledem k tomu,ze me to moje auto jinak uplne vyhovuje a nemam potrebu jineho auta,tak se docela dohadujeme. Akorat je blby,ze platim docela vysoke bollo, protoze ma obsah 2 litry, takze kdybychom vzali nejake slabsi auto,tak se usetri.....Jooo, kde jsou ty casy, kdy mi na aute zalezelo a byla jsem ochotna jist suche rohliky, jen abych mela pekne auto....To je ta mladicka nerozvaznost ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?