Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys, nejsem zadny odbornik, ale co u nas pracuji holky tak povidali, ze driv jako "a progetto" nemeli odvody na duchod, zadnou dovolenou atd... z tech spatnych smluv je uplne nejvyhodnejsi apprendistato. to ti plati odvody, mas zhruba 30 dni dovolene, 13. plat urcite, my v commercio mame i 14.! mas praci jistou na 3 roky a po dobu materske je apprendistato "in sospeso", takze po materske pokracujes...ses touhle smlouvou nejvic chranena. navic firma usetri na danich, maji pro tyhle lidi nejake ulevy...u nas nabiraji jedine apprendisty, me ted po 2 letech prevedli na indeterminato. zkus se firmy zeptat, jestli by ti to apprendistato dali. pokud odmitnou, tak to vypada podezrele, po skonceni projektu by te mohli nechat doma ze dne na den. apprendista muzes byt pokud ti jeste nebylo 30...tot moje zkusenosti
Odpovedať
Profilova fotka
@dita, @jennynka5, na farmare se tesim, a taky jsem hledala dnesni prostreno a jeste na streemu neni :-( . videla jsem v ukazkach, ze to bude dost husty tyden,hihi jinak novinky z dneska. o byt jsem prisla. banka vyresila problem s predchozim zajemcem, tak jsem stahla nabidku, vratili mi zalohu a ja zacinam od zacatku. taky dneska konecne po 2 mesich manzuv pravnik volal te moji pravnicce. nic si nerozmyslel, navrhuje dohodu, coz v jeho pojeti znamena, nic ti nedam, ale vystehujes se ]-( . tak moje pravnicka se mu vysmala, rekla ze ani nahodou a ze teda pujdeme soudni cestou. to se pry jeho pravnik zarazil, ze doufa, ze k soudu ne...protoze uz se pry snazil manzovi vysvetlit, ze u soudu by ten muj mail a kafe byla silena ostuda, ze je lepsi pristoupit na dohodu,...ze se ho tak nejak snazil zpracovat, ze bud dohada nebo zadna separaci, hihihi. podle pravnicky by soud rozhodl v muj prospech...tak uvidime. dneska je manza jeste v torine, tak bojim bojim zitra. urcite prijede nastvanej na nejvyssi stupen. ale co, nic jsem neprovedla, tak proc bych mela kvuli volovi zivorit 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng jo, to ja prave vim, ze to znamena neplacenou dovolenou a nemocenskou a dalsi takove lahudky.. jenze bohuzel s nimi nehnu, bud tak nebo nic. spis me zajima stranka pojisteni, tj. co vsechno bych si z toho prdu, co mi nabidli jako netto plat, jeste mela strhavat..
Odpovedať
Profilova fotka
@reys http://it.answers.yahoo.com/question/... http://www.impresalavoro.eu/lavoro/co... http://it.answers.yahoo.com/question/... linky, co ti třeba můžou být užitečný
Odpovedať
@reys "a progetto" mam ja (v nasem oboru neni jednoduche narazit na neco jineho :-| ) ... a dovolim si upravit informace @yizheng - driv tam odvody na duchod nebyly, ale zmenili to (nevim, ale vic jak tri roky zpet urcite). Me to duchod odvadi ... na zaklade smlouvy mam i tessera sanitaria ... s tou dovolenou a nemocenskou je to pravda, ale pri povaze me prace me to nejak nevadi/neomezuje (teda do doby nez bych mela treba zasadni nemoc nebo uraz - tuk, tuk, tuk, snad ne ;-) ) ... Jinak to, ze zrusi progetto asi zalezi na organizaci a na tom konkretnim progetto, na tom jak dlouho to progetto uz funguje atd. (ja treba fakt nemam strach, ze mi smlouvu neprodlouzi, protoze se rozhodnou zrusit progetto) ... Odkazy od @salsiccia jsem necetla, jen jsem nahlidla - snad jen pozor, protoze jsou tam i info 4 roky stare a nemusi to uz platit ... Ale treba se zajdi jeste poptat na tento typ smlouvy na patronato (s tema mam dobre zkusenosti) nebo INPS ... Drzim palecky ;-) @yizheng ...teda fakt to nemas jednoduche ... :-| ... ach jo ...
Odpovedať
Profilova fotka
@oky díky za upozornění, já to nečetla podrobně, jsem zaúkolovala muže, ať něco sežene :) jinak @prostřeno: koukám na pondělní díl a už to začíná slibně, ty jednotlivý vstupy, to je teda zase výkvět :D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia @oky diky i tak! ted jeste uvidim, co mi sdeli ceska strana (OSSZ a ZP).. tfuj tfuj, nesnasim tyhle uredni motanice! 8-( jinak se uz mooc tesim na vikend, mame v patek s F. vyroci. takze po praci hupky-dupky na vlak a hura do Rima! oslavime to v centru, v planu je romanticka prochazka po "mistech cinu", kde jsme se tehdy oficialne dali dohromady, vecere v nejake pekne restauraci v Trastevere a pak noc v de luxe hotylku. (teda, ne ze bych mela potrebu spat v hotelu, kdyz bydlime 30 km odsud, ale shodou okolnosti jsme nedavno ziskali tenhle pobyt v jedne zajimave akci, tak jsme se ho rozhodli vyuzit k teto prilezitosti.) mam nachystany uz i darek.. no snad to vsechno vyjde. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys ty jo, to jsou super plány :) jsem si říkala, že jsi mega Barbie, když výročí v hotelu :) ale nevužít výhru, to by byl zločin prozradíš, jaký máš dárek? já si vždycky říkala, že ten můj muž je celkem neromantickej, ale teď několik dní intenzivně plánuje menší dovo, až budu mít narozeniny, jako někam jet je super, ale nemusím zrovna, když mám narozky, že? ale je to fajn a už se taky těším
Odpovedať
Profilova fotka
ach jo, jsem se chtěla dívat na hokej a ono to není mimo zemí ČR dostupné, chjo chjo
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia nee, Barbie teda opravdu nejsem :-D spis oportunista.. kdyz uz se neco nabizi, tak je potreba to vhodne vyuzit, no ne? s darkem je to zamotane.. mela jsem v planu mu ho dat k narozkam, ale kuryr ho dorucil samozrejme az den po, takze jsem na narozky musela sahnout k nahradnimu reseni a tudiz tento darek vyuziju ted (a jsme opet zpatky u toho oportunismu, ze ;-) ) jinak je to holici strojek od Brauna, ktery se mu moc libil (a byl taky pekelne drahy.. ale na darcich pro blizke zasadne nesetrim, ani kdybych mela pak chodit tyden pesky..) vidis, nelze ty nase muzske podcenovat.. oni si hraji na drsnaky, ale nakonec jsou romantictejsi nez my. F. je treba zaprisahly nepritel zamilovanych filmu a obecne nejakych srdceryvnych vylevu, ale taky rad planuje pro me ruzna prekvapeni a v dobach, kdy jsme komunikovali vic pres net, mi psaval uzasne maily x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky:-) @reys prochazka po Rime a romanticka noc v hotelu zni na vyroci moc pekne! Ja mam pro Rim romantickou slabost, byla jsem tam pozadana o ruku x-) Tak si to pekne uzijte! @FARMAR ja jsem ted dokoukala posledni dil a byla jsem TAK unesena z Petra Busaka a Jany a pak vidim upoutavku na priste a ??!! Tak by se mi k sobe libili. Ale je dost mozne, ze ta Petrova nerozhodnost bude jeho zkaza :-( Co se Hajka tyka, ja mu proste neverim. Podle me je to dost macho, zatimco Adriana je takova cista duse...mno uvidime...a to ze mi "sahl" na Brno! ]-( Myslim, ze tu svou nenavist k mestu dost prehraval... a Patrik je proste nouma :-D I kdyz Lenka mu moc nepomaha, jsou oba dost neprubojni... to byla poznamka pro @jennynka5 :-D jinak Tonik se aklimatizoval docela rychle, akorat je ted hodne v pohybu, vsude si stoupa, tak je to takovy narocnejsi. Ale aspon se procvici, dole v Kalabrii mel porad nekoho za zadkem, aby nahodou nespadl, tady se musi snazit sam a je videt, ze je na sebe opatrny. Nespoleha na to, ze ho nekdo chyti. Protoze ja to nebudu :-D Samozrejme, pokud se rozhodne padat na nebezpecnem miste, tak jo ;-) @jennynka5 jo, tim ze William nepodepsal jsem myslela tu smlouvu.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys dárek super, a souhlasím, že na dárcích pro bízké se šetřit nemá,pokud teda vyložené nemusí @yellowbanna farmář je katastrofa, bušák je ňouma, ale patrik je neskutečnej vychcánek, že to řeknu bez obalu, zasunul a už ho to dál nezajímá, zas vybrali dobrý typy, ach jo jinak včera mi muž nakonec našel přenos hokeje na nějakým ruským kanále, ale mám pocit, že jsem se dívala na úplně jinej zápas, celou dobu jsem měla pocit, že prohráváme, pak že jsme vyrovnali a nakonec koukám, že výsledek je 0:2 pro nás, co to tam přenášeli??? tam prostě byla grafika jako že gól dali Finové a že my pak vyrovnali, nechápu. takovej pocit zmaru, ani jsme si to vítězství nevychutnala, zato ten vyrovnávací gól slyšeli všichni sousedi, ale asi měli ruku na telefonu, že zavolaj pány v bílém
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@salsiccia ale my vyhrali 2:1 ;-) Tak to tam meli dobre :-) Nevim, jestli je Busak nouma. Neprijde mi. Jen je opatrnej. Nikdy nezil ve vztahu, tak se ted drzi hodne zpatky a taky uz ma svoji "rutinu". S tim ted holt narazil u Jany, asi se nechce tak uplne prizpusobovat nekomu jinemu...ne, ze nechce, ale nevi jak...proste si to nikdy nezkusil...no, jeste doufam, ze ten pristi dil byl jen blbe nastrihany, jak oni to tak pekne umi, ze? 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ prostřeno: super dezert od té středeční paní, ty kornouty, na to se snad někdy nechám přemluvit, vypadají skvěle!!
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna tož to je opravdu zmatené... příště abych si radši ten výsledek přečetla v nějakém seriózním online plátku
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina ahoj ;-) chcela by som sa ta opytat ak mozem ako to vsetko prebiehalo s tvojim pobytom v IT. a ci si lahko nasla pracu a ci si taliansky uz vedela ked si tam prisla. ja som rozpravala s Majkou B.- J. (uz nie z Krasnan ale zo ZA) a ona mi hovorila ze si sa vydala do IT. ja mam priatela pochadzajuceho zo Sicilie ale zije na severe v provincii Udine. v septembri koncim doktorat a chcela by som ist za nim kedze on ma stalu pracu a ja ju vlastne len zacnem riesit. a tak som trochu bezradna, pretoze moja taliancina je na urovni asi 2rocneho dietata :-N takze do septembra sa chcem trochu naucit aby som tam nebola ako teliatko! horsie to bude s pracou a ci mi uznaju vsetky moje tituly a hlavne asi nebudem moct fungovat na anglictine ale asi na taliancine. a potom ma tiez trapi ako to bude s pioistenim, ci si mam tu platit zdrav.a social. alebo len tam abo v oboch krajinach. Drahy mi stale hovori aby som sa nebala ze to su iba par dnove papierovacky,ale akosi mam respekt pred tym vsetkym. Tak ked budes mat cas a chut tak napis! Dakujem! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, reys, zelam krasne prezity vikend a oslavu vyrocia, znie to velmi romanticky :-) yellowbanna, vitaj naspat z juhu, to je super, ze sa Tonik tak rychlo adaptuje. urcite je clovek chvilu z toho vedla, ked mal stale okolo seba vela ludi a zrazu je zase skoro sam...hokej sledujem nepriamo, ale asi sme moc sikovni neboli, vraj je ceske muzstvo na tom lepsie.. tak uz mame za sebou dalsich par niekolko kilometrovych prechadzok kocarom :-p , nastali krasne teple dni, tak preco sediet doma, ze ;-) ahoj kristan717, vitaj medzi buducimi taliankami ;-) taliancinu som vedela uz pred prichodom sem, vystudovala som ju v nemecku, je to trocha krkolomne co :-D .. teda spravila som statnice v taliancine, co mi velmi ulahcilo komunikaciu a hlavne hladanie prace. na inzerat som nasla pracu behom niekolkych dni, takze som len 5 dni po prichode do talianska, zacala pracovat, samozrejme najskor len na skusobnu dobu. neviem v akom obore robis doktorat, ale ak by si si hladala pracu v prislusnom obore v nejakej zahranicnej (nie prave v talianskej) firme, mohol by ti postacit aj jazyk pouzivany v danej firme. taliani nie su sice moc na cudzie jazyky, takze ucenie talianskeho jazyka by som odporucila, urcite to otvori viac dvere a ludia ta budu vnimat inak vo svojom jazyku. na uznanie titulov sa spytaj jennynky a na anglictinu yellowbanna. co sa tyka zdravotneho poistenia, najskor by som ti radila platit si svoje poistenie na slovensku, pokial nebudes mat vsetky papiere a pobyt prehlaseny tu. v taliansku neexistuju zdravotne poistovne, s talianskou zdravotnou kartickou (ktoru dostanes pri nahlaseni pobytu a pracovnej zmluve) mas narok na zakladne lekarske osetrenie u tzv. rodinneho lekara. kazdy region v taliansku sa riadi ohladom zdravotnictva osobitne... pri socialnom poisteni ti moc neporadim. kedze som hned pracovala, bolo to v odvodoch zo strany zamestnavatela, takze moc o tom neviem, v pripade, ze je clovek nepracuje a neberie podporu...mozno niekto tu bude vediet o tom viac. pokial si tu nenajdes pracu a troska sa nepoobzeras, ako to funguje vo vasom regione, teda Friuli Venezia Giulia, by som zo slovenska zatial nic neodhlasovala. dufam, ze ti toto info aspon troska pomohlo.. drzim palce na doktorat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina dakujem krasne si strasne zlata :) uvidime co to da! budem dalej zistovat co a ako! info mi urcite pomohli a pomozu! :)
Odpovedať
Profilova fotka
@Holky tak som spat aj ja, nabehali sme sa ako besni, minuli hrozne vela penazi, ale vybavili sme co bolo treba a bolo toho treba veeeeelmiii vela pobehat.... nasla som si saty :) ...s vleckou, mne sa velmi lubia, nefotila som sa v nich, pretoze som dostala radu, aby som sa v nich nefotila, pretoze sa na ne budem pozerat kazdy den a potom sa mi zunuju a nebudu sa mi pacit... vyskusala som len stvoro, mali vsetky krasne, budu cisto biele s kamienkami na korzete, teta ma tak stiahla ze som nemohla dychat, celkovo to bol taky zvlastny pocit, mat svadobe saty :) ja som nikdy korzet na sebe nemala a este k tomu take velke saty :-) :-) s vleckou dlhou, ale da sa vypnut vraj, takze len na fotenie ju stiahnem :-) Nelkovi sme tiez kupili oblek, zajednali restauraciu, kadernicku a hotely a este nam chyba hotel na svadobnu noc pre nas :-) ale to uz len potvrdit.. inak tie papierovacky po uradoch a vsade platit len zato, ze som otvorila usta to je hrozne... ale stihli sme to a som najradsej! boli sme aj za knazom a vyzera to fajn, este mu treba poslat nejake papiere a je hotovo :-) :-) Vytam Vas vsetky, co ste boli prec medzi tym a vratili ste sa @salsiccia aj ja gratulujem k chlapcekovi :)))) :-) :-) @yellowbanna opalena?? @yizheng zaujalo ma tvoje vysvetlovanie zmluvy apprendistato.. co presne znamena ze v materskej je to pozastavene... stat plati matersku ako v inych zmluvach? ci je to inak? ja mam totiz apprendistato, teda na deti sa este nechystame ale mam to na 5 rokov :-) takze celkom dlho aby som sa zaujimala aj o podobne info :-) @sisiko potvrdzujem cenu aj na SR, gynda 30 euro prehliadka @reys ako dopadla oslava? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, taky se hlasim zpet, prazdniny byly naprosto uzasne a jeste bych i zustala, 3 tydny je tak kratka doba ;-) V patek jsem byla i ve skole, maturanti me pozvali na Posledni zvoneni a hned u vchodu se na me vrhly holky z jine tridy a uplne me poobjimaly, bylo to tak dojemne :-. Ja se vlastne 3 tydny porad s nekym objimala :-D Tentyz patek jsem jela za kamaradkou do Prahy a parily jsme ve trech u ni doma od hokejoveho zapasu az do 6:30, proste parada! 8-) A v sobotu domu! Nastesti az v letadle mi ruplo ucho prirucniho zavazadla, mela jsem tam totiz 10 kilo! ;-) Pani u kontroly mi pulku tasky vylozila, ze pry na monitoru pri tolika vecech nic nevidi :-D Doplnuji jeste cenu za prohlidku u zubare: 360 Kc neboli 15 euro :-D @lejinka A nemas nahodou alespon link na tve saty? Musi byt uzasne x-) Vy jste vyridili fakt uplne vsechno, tomu se rika produktivita :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka jste opravdu šikovní, musí to být uspokojivý pocit, když s vám podaří s tím úředním šimlem všechno vyřídit :) @sisiko vítej zpátky :) posílám fotku svého muže, na kterou jsem strašně pyšná, jak se mu povedla. v pátek v Turíně, oslavy degli Alpini, teda tolik lidí co všude bylo!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Tak ta fotka je vylozene super, fakt se Simovi povedla :-) Ja Alpini videla az v nedeli, jak treba sedeli na patniku a pili, ty jo, pul milionu jich k nam prijelo :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak to se pochlapili, půl milionu! to je mazec. já jsem měla docela srandu z těch jejich brk :) ale jeden mě dokonce pustil sednout v tramvaji, ovšem tipla bych, že to byl jeden z toho půl milionu, oni na to ti chlapi moc nejsou, předtím v metru mě pustila paní a chlapi kolem koukali jak sůvy.. my byli v centru v pátek a v sobotu, neměla jsem s sebou mobil, tak jsme si dělali autosafe jako ve wordu, každý dvě minuty jsme si určovali nový místo, kde se v případě, že se ztratíme, sejdeme :) jinak děkuju za pochvalu vyřídím
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jeeej, super fotka :-) @ sisiko posielam foto, nasla som ich, teda aspon myslim ze su to oni, mne pride ze su vsetky len strasne podobne a ziadne presne tie iste, na strankach toho salonu som presne tie iste nenasla, mali ich tam vyse 80.. ale styl maju vsetky viac menej rovnake... su take obtiahnute pa pas a potom siroka sukna a dlhu vlecku, na fotke ma ta baba prave vlecku vypnutu... som sa bala ze ako v tom budem zametat cele mesto :-D inak holky cesta autom bola fakt nekonecna, tam sme sli na noc a naspat uz cez den lebo na noc je to fakt dost nebezpecne, sme zaspavali obaja nad ranom... ale chvala bohu sme to prezili :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, lejinka, vitaj spat, tie saty na fotke su naozaj velmi pekne. uz sa tesime na fotecky. ozaj, aky mate datum svadby? nevidim to na profile.. sisiko, vitaj z dovolenky :-) salsiccia, ta fotka je super :-)
Odpovedať
Holky, vitam vas :-) Kdyz ctu jak jste se mely krasne - hned bych letela taky ... @lejinka uplne ti ty pripavy zavidim x-) ... a saty jsou moc povedene ;-) @sisiko ja to nechapu s tim kufrem o 10ti kg ... ze ti ho vykladali ... Ja teda s prirucnim zavazadlem pod 10 kg nikdy nejdu: vyuzivam kazde deka :-D (z Italie ma treba 5 kg a z CR i 11 kg :-D ) a nikdy jsem nic nevykladala. S kym jsi letela??? @salsiccia fotka je fakt genialni ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
holky, včera jsme sklidili první dvě jahody :) che emozione! daří se jim u nás evidentně dobře, ale mnohem líp mickeymu, to je kaktus s placatýma listama, má teď sedmerčata, jsme mu říkali, že by měl víc koukat na telku, kdo to bude živit?
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina hej mas prvavdu, uz som to napravila :-) 10 septembra to mame :-) @oky na tych pripravach doteraz nebolo nic zavidiahodne, same vybavovacky, moznoze to uz teraz bude inak... dufam :-) ,uz sme presli na tu pozitivnejsiu stranku, papierovacky vybavene tak sa tesime... @salsiccia :-)
Odpovedať
@salsiccia jak ja vam (kdo je mate) zavidim ty zahradky - i kdyby byly treba jen mini ... a ten kaktus: to je opuncie?? @lejinka ja vim, ze jsou to jen litacky ... hlavne po tech uradech ... me ty me pripravy treba nebavily (ani litacky ani potom chystani treba te zakladni vyzdoby, satu, prstynku ...) .... ale stejne na to ted strasne rada vzpominam x-) :-) ... bylo to hezke x-) Tak, a dneska mam v planu se pustit do Dunajskych vln ... vcera jsem nahodou koukla na Prostreno (pac je ze Zlinska ;-) ) a tam me pani uplne navnadila x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky my nemáme zahrádku :( já jen šilhám po té, co mají o dům vedle, my máme balkon a ty jahody jsou mini celoroční jahody, co jsem dovezla z českého venkova, kde rodí venku až do listopadu. jahod bude málo, ale je to spíš ta radost, že se jim daří. kaktus nevím, asi jo, ale mám objednanou fotku :) koupili jsme ho v ikey někdy před rokem a dělá fakt divy
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?