Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir v jednom dílu byla dokonce Hájkova bývalá, docela zvláštní osoba... ale děti nevím, tipla bych, že nemají, i když možná jo, to si nejsem jistá. s těma hladama to je děs :) já už se dva dny nemůžu dojíst, jako kvantita mi stačí až až, ale nemůžu najít tu správnou chuť, která mě uspokojí :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : No ja mam porad hlad. Najim se a za hodinu mam zase vlci hlad. A takhle to trva uz asi tyden. To za chvili budu mit 100 kg. A tehotna nejsem ;-) Ted mi sem vesla pani,co prodava produkty Stanhome a pta se me,zda jsem cizinka. Ja rikam,ze jo a ona: "Russa?" Ja (lehce otravena): "No, Ceca". Ona: "Va be', siamo lì..." A ja na to: "Non è che siamo proprio vicini..." Vrrrrrrrrrrrr...Me to vzdycky tak vytoci....
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jo, stronza, grrrrrrrrrrrrr
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ked sme uz pri tych prihodach... prave dosiel chlapik za sefom, takze som ho musela ohlasit, nie? no a sa pytam, ze ako sa vola, a on ze Mario... a tak som sa spytala, ze ci mi teda povie ak priezvisko (kedze z toho Mario by asi sef vela nepochopil) a on ze: PECORA :-D :-D tak som ho ohlasila ako Mario radsej :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jj, chapem, mna to tiez strasne vytaca, lenze ked sa tak nad tym zamyslis z ich strany... nas to znervoznuje, mna tiez znervoznuje ked mi povedia, ze aki su ludia z vychodu vzdy mili a ochotni a ja by som za to zabijala... aky vychod! lenze ked si vezmete, ze nie vsetci vedia kde je azerbaidzan, gruzinsko, ze litva a lotyssko nie su jeden a ten isty stat a mnoho dalsich... :) ja tiez nevynikam v zemepise ale aj tak ma to stve ked nas hadzu do jedneho vreca.. najlepsie ked mi povedia ze sme pri rumunsku... ach jo.. oni to myslia dobre kolko krat...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka to je super, to musím referovst ;) my jsme se minule strašně nasmáli s panem Aragionem. naše Skočdopole a další jsou taky dobrý. jaký jsou např. ve slovEnštině?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som mala spoluziaka a volal sa Martin Macko :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tak si sem tam prispejem aj sama sebe ja som nad tym prave nikdy takto nerozmyslala, nad vyznamom nasich priezvisiek :) haha, ze dolezal... alebo dostal.... :) a skocdopole je super :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita haha, tak ses ode me infikovala alergii na tyto stupidni hlasky :-)) (Russa, Moldava, Ucraiiiina).. @farmar - ja jsem u toho, kdyz mluvil Busak, mela slzy v ocich...fakt ho to silene vzalo a souhlasim sse vsim, co jste tu na toto tema napsaly. Ale Hajek a ADriana se mi moc libi, @yellowbanna uz si vubec nemyslim, ze je pitomec, fandim jim :-) Myslim, ze to mysli hodne vazne a ze je to na nem videt.. @Prostreno - mazec, sice nejsou tento tyden vyvary, ale uz me opravdu uplne ubiji ty neustale ZAVITKY jako predkrm, jako hlavni jidlo a nekdy i jako dezert. Cesky narod neumi delat nic jineho nez zavitek, vevnitr horccice, platkovy syr, sunka, slanina, grilovaci koreni a zalite smetanou. Me uz to desne nudi, fakt. Proc nikdo nedela @salsiccia napr. spanelskyho ptacka, svickovou, krenovku, koprovku a nebo ja nevim co..Ale zamotat neco (list.testo) a nacpat to kupovanyma platkama z obchodu, ktere maji milion konzervantu, a dat na 20 min do trouby-to neni pro me vareni. @poplatek za prodlouzeni smlouvy musim to upresnit, byla to marca da bollo 2x, coz je dohr.30euro, s vyzkumem to nesouvisi, je to poplatek statu, kdyz Ti vyda jakykoliv uredni dokument...Vy to nikdo neplatite? To neni mozne.. @dita to je dobra nahoda s tema kolama, to se tak nekdy stava, ze privolame skutky, na ktere myslime, ze Ty jsi na to vcera intenzivne myslela Diti, coooooo? ;-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Leni omlouvam se, ale nemuzu s Tebou souhlasit v tom, ze taky nevime Litva a Lotyssko atd...To je neco jineho, Italie sousedi s Rakouskem a po Rakousku je CR. Ja si myslim, ze to neni tak daleko na to, aby si vzdelany clovek dovolil to nevedet a plest si to s Ruskem. Apropo Rakousko vedi, Polsko vedi, Nemecko vedi a to jsou teda nasi sousedi, tedy dal nez my. Holky, ja jsem dneska nejaka razna v prispevkach, nevim, jak je to mozne, kdyz to po sobe ctu, tak je to docela vybojne :-)) Ale ujistuji vas, ze jsem v pohode a nic se mi nedeje, jen takova chut zareagovat a rozcerit hladinu diskuze... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 chces sa bit ? :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 poplatky tiez pocujem po prvy krat, teda marca da bollo....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
holky, to se divim, protoze jakykoliv uredni dokument (podpis smlouvy, potvrzeni, daji Ti kopii neceho na urade, tituly, cokoliv-chteji na to vetsinou 2 marche da bollo, jedna 15 euro a to je poplatek statu. Ted jsem se ujistovala u kolegyn a ty plati take, kazdy prd prakticky.. @leni Leni tys pri podpisu smlouvy neplatila marca da bollo? Je to takovy ten kolek, ktry koupis v tabaku a on se pak nalepi na smlouvu, jinak neni platna..
Odpovedať
@salsiccia dekuju ;-) Take prakticky omacky nedelam, ale me tak honi mlsna na tu rajskou :-D ... @ditakir :-D @jennynka5 ja fakt taky nikdy nic neplatila ... =-) ... nechapu ... to jako znamena, ze ty moje smlouvy nejsou platne??:-D :-p Holky, jinak dnes je velky den D! :-) Z Rima mi konecne dorazilo to jejich stanovisko ohledne riconoscimenta! Sice po sedmi mesicich (misto po ctyrech mesicich) a xxxxx telefonech, ale doraziloooooo! ... A budu se muset ucit :-S Coz se mi ale vuuuuuuuubec nechce :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: uplne vidim, jak tu v Italii zpivame Vermi :-D :-D :-D !! dekuji holky, ze na me myslite... o vikendu mel manza bouracku na motorce, nastesti se mu nic nestalo...ale uplne ve me zatrnulo, jak malo stacilo a mohly byt vsechny problemy vyreseny..brrrr :-( . a taky verim, ze bude lip... ted tu jedna holcina z brna, co bydli kousicek ode me tu sjednava rande na slepo s jednim jejich kamaradem...rozvednym...hihi, tak aspon bude veselo. a kdyz jiskra nepreskoci, aspon poznam novy lidi..neberu to tragicky 8-) . @Jennynko, ja nikdy za zadne prodluzovani smlouvy nic neplatila...prijde mi to i docela jako nesmysl...boh... co budete delat o vikendu?? ma byt krasne... nechcete me predstavit toho vaseho kamarada??? nechce se mi sedet doma ;-) @Dita, tak ta streda plati, akorat jsem koukala na predbeznou predpoved a melo by prset... 8-( , no uvidime. zacatkem tydne ti napisu detaily. jinak nechapu, proc vas vsechny typuji na rusky,... pri pohledu na me vsechny napadne vzdycky Polaca :-D !!! na rusku me jeste nikdo nikdy netypoval.
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, tak to je divne, nevim, jake mate smlouvy... @oky :-) Jasne ze plati, ja jsem to myslela ve smyslu, ze ten kolek je nutny pro platnost meho dokumentu, bez neho mi napr. nedaji na univerzite podpis na riconoscimento, nebo to same kdyz o nej zadam-vsak ted urcite uvidis s Tvymi tituly, ze to budes take muset zaplatit, dej mi pak vedet. Me prekvapuje, ze to nikdo neznate. Kdyz nekdo nepracuje u nejake statni organizace nebo nezada o nejake uredni (extra) dokumenty, tak to chapu ze to nezna. Ale jinak, ja uz jsem jich tedy tady zaplatila milion. Dalsi priklad me napada-treba v CR platis poplatek za vydani pasu, tady zaplatis ten kolek a ten prilozis k zadosti, je to to stejne. Jen tady se to dava jako kolky, u nas dostanes potvrzeni o zaplaceni na pokladne. @oky strasne moc gratuluji| x-) , mam zajem o vice detailu (vzhledem k tomu, ze mi je uznali pred pul rokem a ted mam v procedure i doktorat) :-)) Napis mi co Ti treba uznali a kolik ne, kolik budes muset studovat a kde...chudaku, je mi lito, ze musis jeste studovat, che palle, ale v Tvem oboru je to asi jasne, ze ten system CR a It je jiny a tak Te nechaji udelat nejake zkousky... Budu drzet pesti. @yizheng Drzim palce na rande na slepo, das pak vedet? Jsem zvedava :-) Ty jsi nikdy neplatila nikde marca da bollo? Ja fakt nevim, co si mam o tom myslet. Ted se na me vsechny kolegyne koukaly, jakoze odkud jsem spadla, ze se na to ptam, plati se to porad a vsude u jakehokoliv dokumentu, co Ti dava stat, i Alfi mi to rikal, ja se s tim fakt setkavam casto..Mozna co se tyka smlouvy, tak ta moje, jelikoz je univerzitni, je take okolkovana. Jelikoz univerzita je statni instituce. Vase, pokud jsou privatni, jasne ze nemuseji mit kolek, protoze to neni statni podnik a statni smlouva, takz enemusite platit dan statu.. Tak uz m i to asi zacina byt jasnejsi.. @yizheng Luci, o vikendu jedeme s Alfim a znamyma na vylet, moc se tezim, konecne mam ALfika o vikendech doma:-) Tak jindy, neva? A dej mi vedet o tom novem stramakovi a nezapomen.. ;-) Kdy se mate videt?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 my platíme marca da bollo na příjmový doklad za nájem naší paní domácí, jinak prej by to bylo neplatný, ale koho to zajímá, no ne? zbytečný prachy, teda jako 1,81 za kus, ale za rok (při platbě 12x ročně) to už není tak zanedbatelný, platíme dva nebo tři měsíce, jak to vyjde. ale je to typický příklad toho, že dělá, jak je strašně regolata a pak nás třeba neinformuje o důležitých věcech. brrr a ode dneška už mi nikdy v životě nemůže být zima, dorazily až ke mně pravý italský vojenský ponožky :D @lejinka klidně si piš sama, to neva :) já jsem slyšela takovou celou větu s těma příjmeníma, zkusím najít a napíšu :) já vždycky chodím po ulici a koukám na zvonky :) taková podobná úchylka, jako když jsem chodila po hřbitově u nás na venkově a četla, jak ty lidi umřeli nebo kolik jim bylo let...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka „Malý, Zajíc, Vyskočil, Tvrdý, Bobek, Vytlačil!“ :-D http://klango.net/pl/forum/thread/tid...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jee, to jsem taky znala s tim bobkem a zajicem, to je vtipny :-) jsem rada, ze ponozky dorazily, takze jste mely randicko se Sisiko? x-) Ty marche da bollo jsou i v hodnote 100euro, zalezi, co potrebujes :-| @sisiko my se skamaradily s Eliskou z FB a jejim manzelem, jsou fakt hrozne fajn:-) Hned se tu citim o neco lip, kdyz 100 m ode me bydli nekdo, s kym si rozumime a dokonce i chlapi si popovidaji, je to mily. manzel je takovy vecne usmevavy klidas, pohodar. mame tu pod barakem bar, kde se obcas potkame, i majitele (italsky par) jsou v nasem veku a moc fajn, ale ten, vo vlastni bar jako kamenny obchod jim neprodlouzil smlouvu a tak se to ted v cervnu bude zavirat, smula :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jj, to je mi jasný, jako český kolky, v jaký se chce hodnotě, jsem to psala, jako že to nejni tak strašný, ale stejně mi to přijde zbytečný, jako když třeba chceš někde pověsit inzerát, že prodáš tchýni, tak bys tam měla dát marca da bollo, jinak ciccia la patata aneplatí to jj, super rande, neskutečně osvěžující odpoledne :)
Odpovedať
Profilova fotka
cau kocky, vidim, ze pisete jak o zivot. :-) ja vas ted jen tak "zdalky" sleduju, chybi mi to klaboseni.. tak abych na vas nezapominala, shoda nahod to zaridila dobre: firma sidli v ulici Sant'Arcangelo di Romagna ( @ditakir ;-) ) a jeden sef - pochopitelne ten sympatictejsi - se jmenuje Alfonso ( @jennynka5 ;-) ) jinak jsem, holky, pochopila, ze ze me ani prevychovou Italku neudelaji. normalne do prace dojizdim autobusem a pak 2 zastavky metra.. ze zacatku jsem ukaznene s rostoucim davem cekavala na bus , ale to se proste neda! stojim kolikrat jak slapka u silnice 3/4 hodiny a nic nejede. takze jednodussi varianta je vyrazit po chodinku k nasledujici zastavce pesky a doufat, ze mezitim treba bus dorazi. kdyz nedorazi (coz je 8 pripadu z 10), tak pokracuju k dalsi zastavce stale pesky. no Itala jsem takto kracet zatim nevidela :-D ale jinak je to solidni alternativa k joggingu, aspon navzdory celodennimu sezeni nenakynu.. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys tomu se nedá věšřit, těm tvým autobusovým zážitkům, já si interně stěžuju an turínskou dopravu, že není spolehlivá (jako jednou vynechal jeden bus a spoj - co na netu najdu, kdy má jet - jezdí tak o tři až pět minut dřív), ale s tímhle se to nedá srovnat :) jsem hrozně rozmazlená z naší hezké české metropole, kde to fungovalo
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia no to mi povidej..! presne, v CR kdyz se spoj zpozdi o 3 minuty, tak uz lidi remcaji. tady je co den neco. v pondeli je zvyseny provoz, takze ma autobus zpozdeni, v utery je v nasi ctvrti trh, tak ma zpozdeni taky, ve stredu pro zmenu vynecha metro jeden spoj a pak je to jak ve vlaku v Indii, ze lidi vypadavaji z okynek a odvaznejsi jedinci zvazuji nastoupit i na strechu, ve ctvrtek mozna dorazim do prace vcas a v patek je pro zmenu stavka, takze jsou totalne ucpane silnice a autobus opet nedorazi :-D ale stejne Rim bezvyhradne miluju x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys :-D vlak v Indii, to je dobrý :D ale aspoň nejni nuda, no ne? byla jsi někdy ve Villa Ada? teď jsem četla knihu, ve který tam o ní píšou, třeba by se ti to líbilo, když to místo (aspoň Řím určitě) znáš: Niccolò Ammaniti: Che la festa cominci, Einaudi _2009, přísahám, že nejsem jeho agent, ale propaguju ho, kudy chodím, protože se mi jeho knihy prostě neskutečně líbí :) @sisiko už do té pasti taky spadla 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys : No to koukam,ze mate v Rime taky nasi ulici ;-) @jennynka5: Ja vzdy pracovala pro privatni firmy,tak jsem nikdy to bollo neplatila. @yizheng: Me ted jedna Italka rikala,ze pro ni vsechny cizinky jsou Rusky. Ze i kdyz ji reknu,ze jsem Ceska,ze to za 10 minut zapomene a budu zase Ruska ;-) Jak pise @lejinka, oni to urcite nemysli zle a urcite si ani neuvedomuji,ze nas to urazi. Cecha by taky nenapadlo,ze Itala urazi tim,kdyz ho ohodnoti na Francouze. Ale pridavam se k tomu,ze i u nas v CR spousta lidi nezna zemepis, podle me, pokud clovek neni nejaky zapalenec do cestovani,tak fakt vi jen ty zakladni zeme. Nevim,zda jste nekdy na netu videli takovy porad,kde 2 kluci zastavuji lidi na ulici a ptaji se jich na ruzne veci,kde co lezi a nebo uplne zname veci a ty lidi vubec nic nevedi....
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng: Jeste k tem Ruskam....Ja se uklidnuji,ze v Moske je spousta krasnych holek a moje kamaradka Ruska mi rikala,ze je tam spousta holek meho typu:tmavovlase se svetlyma ocima, je zajimave,ze jsou uplne jine,nez ty,co se vidi tady. Me spis nastve,kdyz si mysli,ze jsem Ruska, po tom,co jsem promluvila. Vadilo by mi mit stejny prizvuk. Jinak Fede mel vcera skoro 39 horecku. Dnes uz mel neco male pres 37,tak snad mu to sleze. Nechce se mi byt cely vikend doma,kdyz ma byt hezky. Holky,jak jsou na tom ti vasi chlapi? Taky nevidi to,co maji pred ocima? Ja dnes vzala krabicku Tachipirinu,abych si precetla navod, ta krabicka byla plna (ty cipky z toho vylejzaly), Cri vedle me a zeptal se me,zda mame jeste Tachipirin nebo ho musime koupit. Stal vedle me,kdyz jsem krabicku otevirala! A to bych mohla ve vyctu pokracovat.....
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jo, myslím, že to je "normální", teda v tom smyslu, že to dělaj. jako ne normální, že bych si na to chtěla zvyknout :) konkrétní příklad mě nenapadá, ale vím, že jsem se nejednou pozastavila nad tím, jak to jako myslí, ale oni někdy fungují jinak :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita tak to je presne, jako kdybys mi vykladala o Alfonsovi-s tim tachipirinem. Musim dat k dobru taky neco-je to na dennim poradku a obycejne to hned zapominam, ale jelikoz se to stalo vcera, mam to v cerstve pameti. Vcera jsem delala maso, dusila jsem ho na sporaku pod poklici (sklenena, takze je pod ni videt vse!) a nechala jsem to na sporaku (tak na hodinku). Hrala jsem playstation. Dorazi Alfons ke sporaku a pta se me, jestli ma otocit maso a ja ze ne, ze se nemusi otacet, ale ze je dulezite prilit vodu, jestli je uz odparena. Pak jsem trochu zapomnela na cas, ale byl v kuchyni Alfi, tak jsem si rikala, ze kdyby se maso palilo, tak urcite prida vodu nebo (to spis) se zepta. A co myslite.......? Ptam se, je tam jeste voda, nepali se maso? A on mi rika-to nevim, ale obratil jsem ho. Je to neuveritelne, ale je to tak. Alfi je opravdu typicky muzsky, rozciluje se u lednicky, ze nevidi maslo a jsou pred nim 2, jedno nacate a jedno v celku... Mam pokracovat? Nebo pockam, az prihodite sve bajky o manzelich :-)))
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia vidis, ve Ville Ada jsem jeste nebyla, znam ji jen z fotek, diky za tip! o Ammanitim jsem neco slysela, s prvni vyplatou myslim navstivim knihkupectvi :-) sice nemam moc cas na cteni (posledni knizka mi lezi na nocnim stolku uz 3 mesice ve stale stejne poloze), ale taky by bylo zahodno to napravit. muzu si cist na zastavce :-D @ditakir s temi Ruskami (nebo Rumunkami, tech je tu vic) me tez stvou neskutecne. copak jine cizinky v Italii neziji? potkavam denne Nemky, Anglicanky, Holandanky atd., ptaji se snad i jich, zda jsou z Ruska?! mah.. co se chlapu tyce, jsou vsichni v tomto ohledu asi stejni.. ze F. po 5 mesicich nevi, kde mame cukr, bych jeste presla, ze nevi, kde maji to a ono u jeho rodicu (po -ceti letech) je uz ponekud horsi. ale maji to asi panove v genech.. stejne jako postavit se pred otevrenou lednici a zirat pul hodiny dovnitr (a pak se zeptat, zda skutecne nemame maslo, kdyz primo pred nimi leziu v urovni oci 2 baleni).... no comment :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 :-D :-D napsaly jsme zaraz totez.. takze asi svetle vyjimky mezi muzskymi fakt neexistuji!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?