Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina dakujem :) ale ja by som si do nej urcite nasypala lentilky, aby som ju mala peknu farebnu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina jojo, tak tu si taky obcas delavam..je dobra na depresi :-D sypu si ji napul skorici s cukrem a napul dovezenym Grankem mnam!! A vite, co jsem si udelala na obed minuly tyden?? Nudle s makem! Teda ne uplne nudle, ale testoviny to byly a mak jsem vzala z dovezene makove naplne, kterou jsem nevyuzila na peceni. To byla dobrota! Kdyz jsem se vecer "priznala" Mickovi, sel malem do kolen, s cim ze jsem to zemi testovinam zaslibene, ty testoviny jedla :-D :-D pod jeho vlastni strechou! :-D :-D A zitra se chystam na zemlovku. Ta by mohla chutnat i Tonikovi
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna tak s grankom som este tu kasu neskusala, a ani s kakaom, ale musi byt rovnako dobra. aj ja mam na mak taketo ulety, este mi ostalo vrecko maku, ktory planujem na makovu strudlu :-p mick nevie, o co prichadza :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Tak nudle s makem jsem nemela od skoly! A to jsem je zboznovala. Myslim si,ze to by Cri asi taky neprezil :-p Uz takhle krouti hlavou nad mych chlebem s maslem a sunkou a k tomu kakao k snidani :-D Ale Fede bude mit asi chute po me,protoze to me rano loudi :-) A krupicovou kasi jsem si davala s cukrem,kakaem a maslem. Ale @rospina, neprijde neprijde mi to moc dietni ;-) Ja jsem si tuhle udelala rozmackane jahody s cukrem a mlekem. A hned jsem to strcila i Fedemu ;-) V nedeli jsem udelala bublaninu, dala jsem kousek sousedce a hned po me chce recept. AKorat ji asi budu muset dat trochu moji polohrube mouky,protoze nevim,jak by ji to vyslo z te jejich hladke :-. @Misa: Ja teda nevim,zda jste si davaly Misu ted nekdy posledni dobou v CR,ale uz to neni absolutne,co to byvalo. Kolem toho tvaroh jen tak probehl.... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Holky,ja su tak stastna! :-) Prodala jsem boty za 200 Euro jedne Svedce. Zaprve me potesilo,ze jsem si lehce oprasila anglictinu a taky,ze jsem prodala tak drahe botky! Jak malo staci ke stesti ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina @lejinka: Ted jsem si vzpomnela na jednu situaci,kdy mi az vadilo,ze porad opakuji moje prijmeni po telefonu. Mluvila jsem s operatorem z Nespresso a on se snazil co nejvickrat opakovat moje prijmeni,ale vylozene mu to neslo a trochu to komolil,tak jsem si tenkrat rikala,ze by byla snad lepsi,kdyby me neoslovoval ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Ja videla na Particku upoutavku a tuhle nedeli tam byl teply Patrik,co byl v Prostreno. Tak to se na to mrknu.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir já jako první díl viděla ten s Wilhelmovou a učůrávala jsem, když byla část s telefonováním :) @yellowbanna granko jsem si objednala do červencové zásilky :) kaši si ani jinak představit neumímm, jsem si aj koupila tu semolinu,a le bez granka to prostě nejde.. zrovna včera jsem měla den gastronomického vzpomínání, ale já myslela na uzený maso se zelím a na nakládaný hermelín s plzní...
Odpovedať
Profilova fotka
Takze je po radosti... :-( Svedka se po pulhodine vratila,ze se ji ty boty nehodi k satum,ke ktreym to mela a vratila mi je. Problem byl,ze ona platila kartou a ted jsem ji musela dat hotovost. Kevsemu jsem se snazila stornovat jeji uctenku a podarilo se mi vyjet jeste jednu uctenku. Takze ted mame "prodane" zbozi za 400 Euro. No,hned jsem volala odbornikum a mam napsat annullato,hlavni je,ze mam ty uctenky. Akorat ze v bance probehla transakce,za kterou platime 3%. :-( Hmmmmmmm ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir sakra to je pitomý. a zní to jako nějakej podvod, ale snad to dobře dopadne! není možný stornovat transakci v bance, že jako jí ty peníze vrátí na účet?
Odpovedať
Profilova fotka
holky, slyšely jste (nebo případně říkáte) ta játra, teda jako játru já nejím? pro mě to jsou ta játra, jako játra, ty já nejím... docela překvápko, slyšet to takto, možná @sisiko to zná, vzhledem k tomu, že to slyším v Prostřeno ze severu Moravy/Slezska
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Vzhledem ke svym 8 kg navic, zatim expert na dietni recepty moc nejsem :-D Dam ti ovsem tip na vyborny predkrm: http://recepty.vareni.cz/zapecene-pln... (misto cottage davam ricottu) To vareni.cz je super zdroj :-) Posledni dobou varim nejruznejsi polevky a uplne se v tom vyzivam :-D A prave ted mi volal Simo, jestli pry mu zase nejakou uvarim (vcera byla rajska), tak mam z toho radost, tady polivky zrovna moc nefrci :-) Tchyne se do nich zamilovala v Praze, uz 2x o nich vykladala, a to se vratili teprve v nedeli ;-) Jojo, polivka je grunt :-D @rospina Mnam, krupicova kase x-) Moje babicka ji rikala Pohadka mladi. Jinak ji podavam s maslem, cukrem a Grankem, nejvic mi tam chutna prave to maslo :-) @jennynka5 To vis, ze u vas mate Krajansky spolek? :-) VICOLO D´ORO (Zlatá ulička) BOLOGNA KULTURNÍ SPOLEK EMILIA ROMAGNA (Associazione Culturale Emilia Romagna Repubblica Ceca) Via San Felice 5 40122 Bologna Tel: + 39 051 232137, e-mail zlataulicka@iperbole.bologna.it Předsedkyně: Sandro Sacchini @yellowbanna Haha, tak z nudli s makem by Simo asi padnul :-D Tento pokrm jsem pred nim uspesne zatajila :-D Reknu vam, ze mi sladke obedy vubec nechybi, ja je vlastne ani nemam rada :-) Jedine tak domaci tvarohove knedliky s jahodami 1x za rok. Kde se u nas zvyk jist sladky obed vubec vzal? Asi ze je levny, ze? @salsiccia Az budes moci jist cokoli, tady je recept na nakladany Hermelin (Brie v nasich podminkach), je fakt dobry :-) http://zpravy.kurzy.cz/58006-nakladan... Jako cestinar musim rict, je jatra je slovo pomnozne a sklonuje se jako mesto, tudiz ta jatra. Ja ovsem vzhledem ke svemu geografickemu puvodu proste tu jatru jist nebudu :-D @ditakir Davas do mackanych jahod mleko? To jsem jeste neslysela :-) My je jime bud s cukrem, nebo ti zmlsanejsi se smetanou :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko tak komentář o játře mě pobavil :) hermoš jsme nakládaly ve Španělsku a docela se povedl, ale už nepamatuju, takže bych improzivovalala, ale na recept kouknu. po Míšovi se můžu utlouct, takže zkusím asi i ten :) jinak jako náhražka za cottage mi byla navržena jocca a není to špatný, kdybys chtěla zkusit. mačkaný jahody s cukrem a s mlíkem byly doma celkem dost hodně moc oblíbený, smetana byla méně často, mlíko asi proto, že je levnější :) a zjistila jsem, že se to jmenuje žahour, jsem celý dětství nevěděla, co to vlastně jím... já bych si dala vdolečky, takový ty poctivý s těma všema doplňkama.. a už týden odolávám chuti na palačinky, ale ani nevím, proč, asi že se snažím nevařit a nesmažit nic nadměrně kalorického, páč muž se pak v koupelně mračí na váhu jo a věděly jste, že existujou dvoje meruňky? jedny ty "normální" šišatý, oranžový a jedny ve tvaru broskve, takový bělejší, a ty jsou teda (alespoň pro můj jazýček) dost nechutný, ale třeba to byla jenom taková blbá náhoda, a třeba zrovna vám chutnají
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Sisate merunky? :-O :-D Pro me jsou normalni ty male, kulate a samozrejme oranzove. Ja z tebe omdlim, vytahnout na me vdolky, mnam. A coz teprve livance se zakysanou smetanou a marmeladou x-) A neni žahour nahodou z boruvek? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko no, ony jsou ty "normální" takové šišatější, teda jako ve srovnání s těma "druhejma" :) žahour, aha, no, já to četla i jako z jahod, ale fat jsem to slovo slyšela poprvý před pár týdny co bych na tebe ještě vymyslela.. teď zrovna bych si dala chlebíček z ovocného světozoru, nějakej pořádně majonézovej :) ps. kočky nebudou, odkládá se na zítra večer (odvoz bude:) )
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : To je videt,ze jsi ze stejneho kraje ;-) Me rozmackane jahody s mlekem a cukrem delala babicka z Jicina ;-) Ja je zboznovala. A taky bych si dala buchticky se šodo :-) Jo a ja rikam:ta jatra :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jj, to je za rohem :) jednou jsem je tady udělala a Simo koukal docela, ale jako ok, ale bylo pro něj přijatelnější udělat z toho koktejl :) buchtičky mě taky napadly, ale je to takové jídelnové jídlo, i když mně to obvykle chutnalo, jen mi to přišlo v souboji s vdolkama málo průbojné :)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to ja bych si dala vepro-knedlo-zelo od mamky x-) Zjistila jsem, ze co jsem tady, prakticky nejim maso, tak proto :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, @dita tak to je teda pech s tou Svedkou, to me mrzi a jeste takove problemy. Ale urcite jsi byla ochotna, v CR by ji rekli, ze to nejde haha-neee, jak kde ;-) @zahour to jsem slysela nekde v Prostreno, co to teda je? @jatra jatro neexistuje, neni to parovy organ :-D Rve mi to usi, kdyz to nekde slysim.. @cottage na to jsem expert , jim to tak 3x tydne k obedu v ramci zdrave vyzivy a strasne dobry (jogurtovy) ma Exquiza a taky Vitasnella-fiocchi di latte. Cottage je tady v prekladu fiocchi di latte. Yocca mi chutnala jen jednou, pak mi prijde moc sucha.. :-p @mak v CR jsem mak nejak neresila, obcas makovy zavin, ale tady mi zacal z nicehonic chybet, tak mi babicka upekla zavin - asi 90% maku a 10% testa, prijela jsem vyhladla do CR, snedla jsem asi 4 kousky a pak mi bylo tezko, ale bylo to strasne dobry..mnam. @dita ja taky miluju jahody namackany s mlikem, na tom jsem vyrostla..A tak je to z vaseho kraje ten napad? To jsem nevedela ;-) . Buchticky se sodo b ych si dala taky. @sladka jidla taky jsem koukala, ze tady se na to vubec nehraje-nudle na sladko, s makem, oriskama, pernikem nebo ryzovy nakyp nebo zemlovka nebo sladke knedliky-to si Alfi tukal na celo, kdyz jsem si jednou udelala zemlovku :-D @sisiko ten spolek uz jsem nekde slysela, ale nevim, jestli tam chodi "normalni lidi", znate nekdo neco takoveho? Co se tam treba dela? :-) @particka jeee, holky, to jste me navnadili, ja jsem prave nevedela, co to je, a tak se na to podivam, kdyz jste se tak u toho nasmaly :-D @dita ja to prehnane oslovovani jmenem v telefonu take nemam rada, ,kdyz treba v CR volaji takove ty pruzkumne agentury a opakuji 100x tve jmeno a jeste spatne :-p
Odpovedať
Profilova fotka
teda holky, me tu hlady uplne kruci v brise, hihi, takove mnamky. ja mam uz dlouho chut na bramboraky! asi se do nich budu muset dokopat...a k veceri dneska bych mohla dat ty palacinky s nutellou x-) . jinak ani krupicovou kasi, ani jatra nejim...brrrr =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 žahour jsem slyšela taky tam a pak jsem to někde četla, je to rozvařený (protřeno) nebo namačkaný (někde) ovoce :) jako joca suchá? a jak, když je v tý svý vodičce :) ale jako nic proti tvým chutím, to jen že je to vtipný, že je suchá :) @yizheng já jedla játro naposled od domácího králíka, tipuju, že je to tak sto let, kupovaný, to by mě asi taky neužilo @jennynka5 @ditakir s těmi jmény do telefonu, já mám vždykcy pocit, jako že mi připomínají, jak se vlastně jmenuju, kdybyh na to po tom jejich výplachu mozku zapomněla... @sisiko kočkám je konec, nečekaný zvrat ve vývoji situace, rientro precoce by se to dalo nazvat, telenovela na druhou
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia haha, jmeno do telefonu, abys to tim vyplachem nezapomnela, to me pobavilo ;-) A jake kocky, ja nic nevim.. =-) Az si koupis esquizu a ochutnas, pochopis, ze yoca je sucha a slana :-p :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 kočky na hlídání, měla jsem je dneska nebo zítra vidět a panička se vrátila, takže ciccia la patata
Odpovedať
Profilova fotka
@jatro tak pred chvili jsem si zapla prostreno z pondelka a slysela jsem to jatro ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 dneska jsme meli zemlovku s Tonikem :-) a mela uspech! Udelala jsem vrstvu s jablky a vrstvu s ricottou. Mnam. Ale teda s buchtickama s kremem jste mi udelaly chute!
Odpovedať
Profilova fotka
holky koukněte se dneska na google.cz nebo aj .it, já ty jejich hlavní stránky žeru!!
Odpovedať
Teda holky! :-) Me delate chute x-) ... na me nudle s makem se Daniel take tvaril divne :-D ... Ale @yellowbanna me inspirovala tou zemlovkou! x-) :-D ... @jatro take jsem videla Prostreno! a uplne mi to trhalo usi :-N @salsiccia take brnkam uz od rana x-) :-D Mam Google jako domovskou stranku :-) Mas pravdu, dneska se jim to mimoradne povedlo ...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, google je fakt krasny x-) @oky no oni ke vsemu rikali TA JATRA, jako 3.zensky rod...chapete to?? To je jak treba ten oko.. @yellowbanna tak s tou ricottou to musela byt pohadka..urcite jsi tam dala skorici a mozna i vanilk. cukr? x-) :-p Mnaaam v tuhle dobu mivam strasny hlad a nevim, co bych ted za kus te zemlovky dala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 skorici ano, vanilkovy cukr ne, preci jen jeste Tonikovi sladim o dost min, takze to nemelo tu uplne spravnou chut, ale zemlovka to byla...ted jsem si vzpomnela, ze mi tam jeste jedna porce zbyla - jdu na ni :-)
Odpovedať
Profilova fotka
juuu, ja az ted sla na normalni google page - predtim jsem videla jen obrazek, protoze mam normalne iGoogle, tak jsem sla jako vyhledavat a ukazalo mi to obrazek, ale nic vic...ale ted kdyz jsem tu cetla, ze si brnkate, sla jsem na klasickou google page a to je PARADA!!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?