Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita tyy jo, mne by ta knizka moc zajimala, pujcis mi ji? ja ten odkaz nemuzu rozkliknout, je to FB :-p Nebo kde bych ji mohla sehnat?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia hezke jmeno x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jeee, maly kristofik :-) :-) gratulujeme ;-) @jennynka to si dobra, varis svokrovcom cesku kuchynu? :-) dnes som sa dozvedela, ze ak chcem prihriat chlieb, rozky alebo knedlik v mikrovlnke,treba to dat do mikrotenoveho sacku. voda sa neodpari a pecivo neuschne.. @dita dik, to nenahli ten recept. nemas alergiu, ked ta stipu oci? ta knizka znie zaujimavo...este napis nieco o tom... co tym myslis, ze ludia musia davat pozor aj na tych ostatnych ohladom tej dopravy? otazka na @mamicky absolvovali ste niekto plavanie s babatkom? v nasej plavarni robia kurzy pre male babatka od 6 mesiacov, ale v tom istom bazene co je pre plavcov. ta ista voda, ta ista teplota, ta ista hlbka. rodicia vraj maju tie pasy, ktore ta drzia nad vodou.... to by som uz prehltla, ale ta voda je studena na nehybne statie v nej,je tak akurat na plavanie... to som taka narocna? :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina ještě nejsem mamička :) ale chodit bych chtěla, teda je mi to blízký jako myšlenka, máme jeden bazén dvě minuty pěšky, ale nevím, jestli tam ty kurzy dělají. teď jsem se dívala na net a našla jsem jinej v dostupnosti metra a tramvaje, ale ty ceny mi přijdou celkem dost vysoký. navíc se bojím té zimy, aby po bazénu nenastydl. mají tam kurzy od tří měsíců, to nám bude cca v prosinci. taky se těším na komentáře maminek, jestli už s tím má některá zkušenost
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina : My jsme chodili na plavani,kdyz mel Fede asi 6 mesicu. Ale ten bazen nebyl hluboky a byl docela dost teply. Fedemu se to strasne moc libilo. Co se tyce te dopravy,tak to bylo mysleno tak,ze treba v CR,kdyz jsi na hlavni,tak proste jedes, vedoma si toho,ze jsi na hlavni a tak kolem sebe moc nekoukas a tak se muze treba stat, ze nekde nekdo vyjede z vedlejsi a je z toho bouracka, kdezto v Italii jsi porad jakoby v pozoru (i kdyz,ja mam nekdy pocit,ze za volantem usnu,nastesti tady u nas jsou ridici pomerne ukazneni), ze i kdyz jsi na hlavni,tak to neberes jako "samozrejmost". Ja si pamatuji,ze kdysi davno jsme jeli s tatkou do Italie na dovolenou-k Sorrentu-a on mel hrozny strach z rizeni a nakonec byl moc prekvapeny, ze se mu dobre jezdilo,protoze ho casto pousteli,kdyz mel vyjet nekde z nejake ulicky a nemel vubec problem. A ja,kdyz poprve pirjela do Salerna, mela jsem velke auto, potrebovala jsem na takove uzke silnici otocit a vsichni se zastavili a uplne v pohode me nechali otocit a vyjet,aniz by se nekdo rozciloval. V CR by si uz tukali na celo,co to tam vyvadim.... @jennynka5: urcite Ti tu knizku pujcim,tak ji nemusis shanet. Snad ji do te doby,az se uvidime,prectu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: Tak tady jsem Ti to okopirovala: Un libro dedicato all'Italia e alle sue particolarità e stranezze. Un volume pensato per sradicare quelle convinzioni e quei pregiudizi che spesso i cechi hanno sul Belpaese e viceversa. Un tentativo - “forse fallito in partenza”, come dice lo stesso autore - realizzato da un ceco (“ho la cittadinanza italiana!”) che in Italia ci vive da quarant'anni e che conosce per questo l'Italia e gli italiani. “Itálie známá i neznámá" (Italia nota e ignota) è il libro scritto da Josef Kaspar, giornalista e corrispondente ceco, che ha deciso di affrontare alcuni temi sottolineando le differenze tra il pregiudizio e la realtà e illustrando anche fenomeni tutti italiani, tra cui Berlusconi. Le ragioni che hanno spinto Kaspar a scrivere il testo sono principalmente due: “Prima di tutto perché in Repubblica ceca, pur esistendo una conoscenza molto buona della Germania, della Gran Bretagna e anche della Francia, per l'Italia invece ci si limita a una serie di cliché. La seconda ragione dipende dal fatto che durante la mia attività giornalistica dal 1992 in poi, e nonostante i miei sforzi non sono riuscito a sradicare questi pregiudizi che esistono da una parte e dall'altra, quindi anche se questo libro verrà letto da 2.000-3.000 persone, spero che possa essere utile”. Nel libro, diviso in capitoli, si affrontano temi tra i più diversi: dai luoghi incontaminati del turismo di nicchia (in alcune parti della Toscana, dell'Umbria e delle Marche), al Fascismo e a quanto del Ventennio ancora resiste nell'Italia di oggi, “anche se la maggior parte degli italiani non lo sa o non lo ammetterà mai, come il Festival di Venezia o l'enciclopedia Treccani”. Dal rapporto tra gli italiani e la religione, alla famiglia e ai luoghi comuni sul fatto che i cittadini del Belpaese sono “farfalloni”. In Repubblica ceca, spiega Kaspar, “si crede che gli italiani non pensino al futuro, che siano poco lungimiranti. Un fatto smentito dall'evidenza che l'80% delle famiglie vive in case di proprietà frutto del risparmio”. Inoltre tra cechi e italiani possono nascere incomprensioni dovute a questioni di “sensibilità, di cultura e di temperamento – sottolinea l'autore. Certe parole che sul dizionario sono identiche possono assumere un significato diverso sia per come vengono pronunciate sia per il significato intrinseco e culturale che hanno. Questo accade, per esempio, per la parola bugiardo, che in ceco ha un significato molto duro (secondo un vecchio proverbio ceco chi mente ruba), in Italia, invece si può anche dare del bugiardo scherzando o amichevolmente. Una cosa impensabile per un ceco”. Un fenomeno tutto italiano è invece quello di Berlusconi. Kaspar nel suo libro descrive l'ascesa del personaggio pubblico, dell'imprenditore pieno d'inventiva e innovatore e del politico, “vincitore incontrastato delle campagne elettorali, ma che stenta a mettere in pratica quello che ha promesso”, del premier che si comporta “come il presidente del consiglio d'amministrazione di un'azienda – come gli ha rimproverato Gianfranco Fini – e che per questo si mette all'angolino da solo”. Silvio Berlusconi “è imbattibile nelle campagne elettorali, riesce a mettere insieme tante forze diverse, ma quando si tratta di passare all'azione, come con il piano liberale proposto nel 1994, anno della discesa in campo, non riesce a mantenere le promesse fatte agli italiani”. Per il presidente del Consiglio italiano in Repubblica ceca c'è una certa simpatia e “soprattutto i cechi, pragmatici e liberali, non si interessano della vita privata del premier, ma vedono il self made man e ritenendo che gli italiani amano essere eccentrici e non fanno caso a uno più eccentrico degli altri. Ma da qui a pensare di avere un uomo come Berlusconi alla guida del governo ceco è tutto un altro paio di maniche”, sottolinea Kaspar. Un capitolo è poi dedicato a un altro fenomeno politico italiano: la Lega di Umberto Bossi. “E' sbagliato accostare questo partito a Haider o Le Pen. Il partito di Bossi, che ha ereditato la tecnica del Pci per il lavoro sul territorio e che raccoglie i malumori del Nord, ha vari elementi di xenofobia ma non può essere riassunto così. Nel libro cerco di spiegare che a 150anni dall'Unità d'Italia le differenze enormi che esistevano sono rimaste e in alcuni casi si sono acuite – aggiunge - Parto da una convinzione: il bello e il brutto dell'Italia è la sua varietà. E' un Paese che per estensione arriva quasi a 1.800 chilometri ma dove basta fare mezzora di treno tra Bologna e Firenze, Torino e Milano, Roma e Napoli per trovarsi in due mondi completamente diversi. Questa è la bellezza dell'Italia, ma anche il suo tallone d'Achille: è assolutamente impossibile mettere d'accordo gli italiani”.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia + @dita urcite je to pekna skusenost v tom bazene s babatkom. asi je na tom nieco pravdy, ze deti tym ziskaju vacsiu imunitu a mozno menej ochoreju.... ten teply bazen, co pise dita, mi znie ovela lepsie...ta nasa plavaren ma o tom vobec nepresvedcila, nebudem predsa s deckom stat vo vode a drkotat zubami :-D . jedna kamaratka tu bola skusit aj inu plavaren s malym a tiez sa stazovala na studenu vodu... neviem, preco to organizuju, ked nemaju na to podmienky, mam taky pocit, ze im ide asi o to vstupne... viac menej som rozhodnuta, ze to baby-plavanie robit nebudem. @doprava, to je pravda, ze u nas su ludia z tohto hladiska dost "presmradeni".... rozhadzuju sa kvoli malickostiam, su dost netolerantni... keby jazdili tu, asi by to nestravili...
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina my chodili s Tonikem na plavani cca od jeho 8 mesicu (kurzy jsou od ctyr). Ale uplne stejne jako tebe me prekvapilo, ze se plave ve vyhrazene draze velkeho bazenu. Voda je sice o neco teplejsi nez byva v bazenech u nas, takze mne zima nikdy nebyla, ale pro miminka je to jeste porad studene. A to nemluvim o hygiene. Male deti by mely plavat ve svem vlastnim bazenku. (V tom bazenu maji i maly, pro deti, ale neni vyuzivany na kurzy. Nevejde se tam tolik lidi 8-( ) Krome toho se mi nelibilo, jak tam deti ucili se potapet - drzis ho pred sebou, oblicejem k sobe, oslovis ho, fouknes mu do obliceje, na to ma mimco zatajit dech a sup s nim pod vodu. Jenze nas Tonda na fouknuti sice dech zatajil, ale otevrel pusu a spolehlive se napil. Nejdriv jsem myslela, ze delam neco spatne ja, ale pak jsem videla ze "si lokly" i jine deti, jen to nekterym tolik nevadi... ]-( My tam byli jen parkrat, hodnekrat jsme vynechali a priste uz nebudeme pokracovat... Ja kdyz vim, v jakych prisnych podminkach plavou deti v CR a asi i na Slovensku... :-. Shodou okolnosti byla vcera v Ceskem rozhlase jako host zakladatelka plavani kojencu u nas. Mluvila o sve metode, jak uci deti plavat (uplne jina, nez v tom nasem bazenu, hlavne krasne postupna a nenasilna) Nedalo mi to a poslala jsem jim mail s dotazem, spis popisem toho jak je to u nas. Oni ho tam precetli hned jako prvni (kuriozita - plavani kojencu v It) a pani povidala, ze o te metode slysela, ale ze s ni moc nesouhlasi a pokud vidim, ze Tonda neni v pohode, tak ho nepotapet, ze to neni to hlavni...coz samozrejme neni...tak to jen tak moje zkusenost...dalsi na seznam veci, kvuli kterym bych rada do CR... @ditakir mas pravdu s tim rizenim. I nas tatka se divil, ze si vsichni "chaoticky" vjizdeji na kruhac a nikdo se nesrazi ani nenas.... :-D Jinak zdravim z Brna, jsme s Tonikem slamena vdova, sirotek, dcera a vnouce. Tim chci rict, ze jsme doma sami jen my dva a pes a cekame, az se nasi v nedeli vrati z lazni :-D Hezky vikend!
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : My jsme se taky potapeli :-) Vzdycky jsme dali deti na okraj bazenku, rekli: uno,due,tre, pak fouknout a sup pod vodu. Fede to zvladal uplne v pohode. Ale samozrejme jsme to nepodnikali hned prvni hodinu, predtim jsme je na to pomalu pripravovali. Ona nam tenkrat vysvetlovala,ze deti do sesti mesicu maji jeste reflex z briska,ze si neloknou, tudiz je uplne nejlepsi s timhle zacit do tech sesti mesicu,ze je to pak jednodussi. Fede tam byl fakt jak ryba ve vode, nechaval se tam po vode vozit jako pasa. Mame to natocene na videu a pamatuji si,ze jsem u tech prvnich hodin byla strasne dojata. My jsme pak uz nechodili z toho duvodu,ze to nebylo zrovna nejlevnejsi a taky jsme to pak uz nezvladali casove. Ted,jak jsme byli u more, tak se nejakym zpusobem dostal Fede pod vodu a zvladnul to uplne v pohode ;-) Jinak ja jsem ted slamena vdova skoro porad,jak jsem uz psala,jsem od rana do vecera sama s Fedem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak uz sme se vratili z dovolene...ja bohuzel jako nemocna...Vlastne sme se prostridali vsichni, treti den nam onemocnel Davidek, volali sme k nemu i doktora ale nic to pry nebylo, pak giorgio, no a nakonec posledni den ja, ale teda mne to pekne zmohlo a uz druhy den lezim jak lazar a sem uplne neschopna neco delat. Jesteze je vikend a giorgio se mi muze postarat o maleho..No ale do stredy se vylecime:) Diti, ja ti pak jeste napisu tu nasi presnou adresu...v kolik tak planujete dorazit? Jo a vyspi se Federico v te cestovni postylce, ne? No uz se na vas moc tesim:) Jinak dovolena probehla dobre, cesta kupodivu taky, teda cesta tam, do Milana sme prijeli za 4,5 hodiny, let byl na cas, pronajate auto taky bez problemu. No a kazdy den sme vyletovali, to bylo fajn, jen na plazi ani u bazenu sme vubec nebyli, protoze s tim nasim nachlazenim to moc neslo. Ale tak plaz mame pred barakem, tak si to vynahradime ted doma:) Co noveho u vas? Ja se ted snazila precist vsechno, co ste tu napsaly, ale dalo mi to pekne zabrat teda:) Rospi, my na plavani nechodili, byli sme se podivat v jednom bazenu, byl pekny, oddeleny od ostatnich, voda 32 stupnu, ale bylo to od nas trochu dal, tak sem nam nechtelo jezdit. A stejne ted v Cesku vysla nedavno nejaka studie, ze to pro ty deti neni tak vhodne, jak se myslelo, ze ten chlor podporuje tvorbu alergii a astma...davidek uz tak to ma dedicne po mne, tak sem to nechtela podporovat jeste takto. a co Linda? Jake dela nove pokroky? Mohla bys dat zas nejake nove fotky na fb, at se muzem pokochat:) A jak ste se tu bavili o tech dalsich miminech...no ja uz bych taky celkem brala druhe...ale ja bych teda chtela zase kluka:) Mne to holka uz nejak nelaka...A kdyby sme meli tri, tak klidne 3 kluky:)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 : Pavli,tak to je smula s tou nemoci. To se tak vzdycky prihodi jako naschval. Me taky ted v posledni dobe neni moc hej,ale mam to spis z nevyspani, mam ted takovy mensi zmatek v hlave,pak vysvetlim ;-) Fede se v te postylce vyspi, neboj. Uz zacinam planovat,co s sebou. Sice je to vlastne jen jeden den,ale musim byt pripravena na vse,zvlast s ditetem. Tak posli tu adresu,at si to najdu na mape :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@Ditakir, no to jo, hlavne posledni dobou, kdyz sme byli v zime na tech horach, tak sme taky byli nemocni...No budu doufat, ze aspon ty Jeseniky s nasima se vydari:) Tam bude jen cerstvy horsky vzduch a zadna klimatizace:) No nez dojedes k nam, tak se radsi trochu dospi...u nas je to fakt hlucne pro toho, kdo neni zvykly:) No a kdy teda tak prijedete, jak skoncis v praci ve stredu? Bysme mohli odpoledne treba na prochazku tady po Civitanove, ve ctvrtek pak rano k mori a odpoledne treba k tomu Coneru...nebo zalezi na vas, co budete mit chut delat:) Tak jo, ja ti jdu ted poslat tu adresu, at na to zas nezapomenu:) Jinak my mely zas vcera sraz, ale seslo se nas jen 4 holky....ted pres leto nikdo nema cas, to je hruza. Ale aspon uz sem vicemene vylecena, vcera uz mi bylo tak dobre, ze sem i pouklizela a vyzehlila:)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ditakir aj ja si prosim recept na bublaninu :) dakujem! mozem est jednu otazku k tomu 730/740? Treba to nejako oznamit v praci, ze v julovej busta paghe by malo byt o nieco viac, ci to nabehne automaticky? nikdy som to nerobila tak aby som daco nepresvihla :-) @holky hned vas docitam.. :-) :-) pekny zaciatok pracovneho tyzdna!
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 : Ja si myslim,ze tak okolo 16. hodiny bychom meli byt u vas. Doufam,ze i driv,ale radsi si nechavam rezervu ;-) Ve ctvrtek bychom urcite radi k mori, kdyz tam mate tak hezke more.Kamoska rikala,ze je krasne na Due sorelle. Ve ctvrtek budeme muset vyrazit na cestu zpatky tak okolo 17.30, aby Lucka stihla vlak domu. Zatim se mi teda vubec nedari spat, to je hruuuuuuuza.... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka a @rospina: tady je ten recept: http://rebarborovy-kolac.cz/tresnova-... Akorat v seznamu ingredienci chybi mleko, ja ho davam tak nejak od oka, asi jednu sklenicku.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ted uz muzu vysvetlit, proc mam zmatek v hlave. Tak nejak se vse semlelo a dopadlo to tak,ze ted v lete budu pracovat v hotelu. Oni tam potrebuji pomoc,protoze jeden kluk odesel a moje sefova me pusti,protoze moje kolegyne si potrebuje privydelat, tak bude rada misto me delat i dopoledne. Jelikoz v hotelu bych mela delat od pondeli do patku,tak v sobotu budu chodit i do kramu a budu mit pod kontrolou kasu a vsechny administrativni zalezitosti jako doposud. Jsem hrozne rada,protoze mi ta prace v hotelu chybi, taky mi chybi cely personal (vcera jsem tam byla a vsichni byli skveli) a tak si vydelam nejake penize navic,coz je super. No a tak o tom vsem v noci stale premyslim, jak to vse zorganizovat i kvuli Fedemu a taky je ve me neco jako adrenalin,takze si proste v noci neodpocinu. Jinak jsem ted dosla k zaveru,ktery me samotnou prekvapil, ze by se mi vubec nelibilo byt v pozici zeny v domacnosti a mit manzela,ktery dela od rana do vecera a o vikendech,to bych fakt sla radsi trochu do prace,abych ulevila jemu a on mohl byt vic s nami, protoze ted,jak Cri neni skoro vubec doma,tak me ani netesi, kdyz mam volno a volna nedele pro me nema vubec zadne kouzlo,kdyz nemuzeme byt spolu cela rodina. Proto jsem i pristoupila na tu praci v hotelu, kde budu delat dvojnasobek hodin,ale jen prakticky dva mesice,tak se to da v pohode zvladnout.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem prezila vikend s tchanovci, okomentuju to jednou vetou: rada jsem je videla a vzdy je rada uhostim, ale jsem taky velmi rada, ze uz ten vikend ubehl...asi mi rozumite, ne? :-) A pochopila jsem, ze bych proste v jejich blizkosti zit natrvalo nemohla a ze by to asi poznamenalo nase vztahy s Alfim a vzajemne, rozumite mi nekdo? :-)) Jinak v Bologni bylo nesnesitelne dusno o vikendu, ted uz je lip. Vcera vecer jsme sli do kina na Guardiani del destino s Mattem Damonem a musim rict, ze to bylo strasne hezky, i slza ukapla :-) Vcera jsem videla dve novopecene maminky s detmi z naseho domu, deticky jsou obe krasne a v poradku, tak mi to udelalo radost. Ikdyz jedna si to silene odtrpela, museli ji vyvolat umele porod a tri dny pry umirala v bolestech, epidural ji pry nedali (prosila moc), protoze si ho neobjednala. To me prekvapilo, snad meli jine duvody, protoze tenhle bych tedy nepochopila :-| ]-( @dita moc se tesim, az se uvidime a gratuluju k te praci v hotelu, uplne rozumim tomu, ze bys nemohla byt doma a nepracovat a manzel cely den drit a taky te volne nedeli, kdyz nemuzete byt spolu-ja mam stejny nazor. Uzijte si ctvrtek. Jo a jeste jsem ti zapomnela rict, ze dekuju moc za ten okopirovany uryvek, krasne jsem si pocetla a byla bych fakt strasne rada, kdybys mi tu knizku pujcila..treba to zvladnes precist do pristi soboty ;-) @rospina takze nakonec nebudete s Linduskou chodit na plavani?Ja jsem si vzdycky predstavovala, ze to m,usi bvyt fajn, ale pote, co tu pisete uz to nevidim tak idealni ( @yellowbanna verne jsi to tu popsala ;-) @rospina dobry napad s tim sackem a ohrivanim-ja nemam mikrovlnku, ale mame ji doma v Brne, tak to tam vyridim :-) Tchanovcum jsem vyvarela vse mozne a nemozne a jelikoz se to nesetkalo s pozitivni odezvou, tak se na to priste tak akorat z vysoka vy...Nejlepsi je udelat hlavkovy salat, k tomu chleba, co si privezou a perlivou vodu (kterou jsem nemela, takze si ji jeli koupit do obchodu) a basta. >To stejne plati i pro moje pribuzenstvo, holt pribuznym se nikdy nezavdecis, oceni te tak maximalne kamaradi :-)) Jsem jeste plne dojmu, trochu nazlobena, proto tak pisu :-), ale ono to do zitra prejde, oni jsou fakt hodni a mysli to dobre, jen je tezke to vydrzet 24 hod denne (nemohla jsem si odskocit ani na 10 min do jineho pokoje, abych si psychicky odpocla, tak to bylo fakt narocne, oni mluvi prevazne se mnou..) @yizheng budu tam v 18 a tesim se taky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 já tě celkem chápu, je mi to líto, ale nejde to. v sobotu jsem měla na krajíčku, páč se tchýně zase zeptala, jak se bude jmenovat, a já jí řekla, že to prozradíme, až se narodí, a ona pak měla různý řeči, který mě opravdu mrzely a s tím jídlem je to škoda, přece by bylo slušnost aspoň předstírat, i kdyby jim to nechutnalo, ale nic si z toho nedělej, dala jsi do toho všechno, to je jasný (a hlavně tě to přejde, páč si teď můžeš odpočinout)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita, dakujem za recpet :-) to je fajn, ze budes znovu nachvilu v hoteli, pozitivna zmena vzdy dobre padne. @yennynka, to je blbe, ze svokrovci si tu veceru moc nevychutnali. ako pise @salsiccia, mohli byt aspon trocha slusnejsi... na tvojom mieste by som im druhy krat nechala objednat pizzu, tym nic nepokazis a oni budu zas v ich svete ;-) @plavanie nie, na plavanie s lindou nepojdem, tie podmienky sa mi nepacia a ta hygiena tu tiez nie je non plus ultra. @yellowbanna, suhlasim s tvojim prispevkom. a co ta pani v rozhlase hovorila o uceni deti v CR, ako ich ucia tam plavat a ponarat? o tom postupe pri ponarani babatka hovorila aj moja kamaratka, takze oni v IT ani iny sposob nepraktizuju. @salsiccia mas to tazke so svokrou, ale obdivujem manzela, ze drzi s tebou.... moj daniel je so svojimi culo e camicia a v tejto situacii by to pokladal za blbost svojich rodicov takymto sposobom natahovat, takze ja si taketo detaily moc nepresadim. myslim, ze nasi by uplne respektovali, kebyze oznamim, ze meno sa dozvedia az po narodeni.
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina máš pravdu, že to jsou detaily, nebylo by nutný to "tajit", ale já jsem to tak cítila. a kdyby se měl jmenovat jakkoli jinak, než jak bude, tak by to byl problém (jsem o tom přesvědčená). třeba to není vždycky cattiveria, ale je to minimálně neskutečně velká netaktnost. mám pocit, že je jak velký dítě, který chce, aby bylo po jejím, a když není, tak kope nožičkama, aby lidi ustoupili nebo aby je aspoň otrávila. mimo jiné si už dopředu umanula, že vnuka skoro nikdy neuvidí a bůhví, co ještě. zase chování děcka, aby na sebe připutala pozornost, jako že je poverina.. ale to bych se neustále opakovala :) cituji @paulina21 a připojuji se k prosbě, aby nám @rospina napsala něco o Lindě, co už umí a tak :) jo a dala jsem si už zákaz nakupovat, přesně jak jsi psala, že vždycky někam jdeš a neudržíš se, tak to jsem já :) kontrolní otázka: kolik bodíček jste měli, když jste přišli z porodnice? my jich máme patnáct a mám pocit, že jsem mírně přestřelila...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir gratuluji k te praci, to je bezva! urcite to zvladnes v pohode.. jinak musim rict, ze Ti velmi rozumim, ja taky nejsem stavena byt zena v domacnosti, tech par mesicu doma se malem podepsalo na mem dusevnim zdravi (a to jsem delala aspon preklady..). ted nedavno jsem zahajila spolupraci na jedne takove -zatim- sezonni aktivite, coz obnasi praci pres net z domu plus par hodin tydne na opacnem konci Rima. moc me to bavi, ale casove je to ve spojeni se "standardnim zamestnanim" dost narocne, kolikrat dojedu domu vecer a nevim pomalu, jak se jmenuju :-D tuhle jsem tak premyslela, proc to vlastne delam (buhvijake penize z toho nejsou) a uvedomila jsem si, ze asi potrebuju byt trvale vytizena na maximum. v Cesku jsem totiz po odpolednech bud chodila na kurzy nebo nekoho doucovala, nakonec jsem se vrhla na vysku... no asi jsem pitoma ]-( vzdycky se do neceho pustim a rikam si, ze AZ to dodelam, tak uz se budu venovat jen svym konickum. a pak misto konicku se dam do dalsiho cas pozirajiciho dlouhodobeho podniku... :-x
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jo tchanovci.. to chce klid! nahodou mas kliku, ze aspon je nemas hned za rohem a prijedou jen jednou za cas. i kdyz to pak musi byt sakra narocne 24 h zvladat! ja mam ted tchyni s jejim pritelem na 3 tydny na Sardinii (chtela bych se mit jak italsky duchodce...). ac je mam moc rada, tak musim se zahanbenim priznat, ze mi vubec nechybi "nasilne" sobotni obedy, ktere jsou pravym svatkem ztraceneho casu, protoze se protahnou na cely den a ja jen s precpanym zaludkem netrpelive nedsedavam v elegantnich sateckach na terase a pri pomysleni na to, jak se jini vali u more, me berou certi.. ted dva vikendy jsme prave s F. stihli spoustu veci, co jsme diky rodinnym obedum stale odkladali (svetlo pod linku do kuchyne, nakup novych pokryvek a dalsich blbin v Ikee, presazeni kvetin na balkone; dokonce jsem se i premohla vyzehlit lozni a chvilku jsem i sila ). :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys si moc sikovna. pozitivny stres nikdy neskodi, kym robis vsetko s dobrou naladou a nenutene, tak ti to len prospeje. myslim tym skusenost, prax atd...a v zivotopise je to dalsie plus. troska mi to pripomina studentske casy, nabrala som si kurzov ako baran na rohy, dokonca aj doplnkove studium ekonomiky a k tomu este aj do prace :-p ... no a po skole ma chytala depka, kedze som chodila uz "len" do prace.... @salsiccia 15 bodiciek moze byt aj akurat,zalezi akej su velkosti. najlepsie, ak su na rozne obdobia, a nemas vsetky len na prve tyzdne. maly bude rast ako z vody, tak budes potrebovat stale vacsie, takze ak ich mas nakupenych viac aj nad 3 mesiace, tak sa nemusis nahanat potom.. :-) inak na prvy mesiac nam stacili styri bodicka na na obmenu. k tomu tri-styri dupacky. budes pouzivat tu klasicku perinku, teda ako to je po cesky...uz som zabudla :-D linda robi pokroky, uz sa sama prevali na brusko a hneva sa, ked nedociahne na okolo leziace hracky, lebo este sa nevie plazit.... no a ked ma chut, vie pekne prefikane plakat, a ked zazvoni mobil, tak prestane a pocuva pozorne telefonat..akonahle polozim, da sa znova do placu... no a vzdy sa zacne smejkat, ked zacnem spievat macka uska (ze by som spievala falosne?) :-D ... a ked ju drzim na rukach a volam na nu, pozera po okoli a zacne sa usmievat a zrazu sa pozrie na mna, otvori pusu akoby ma chcela zjest a hryze ma do nosa, nastastie este nema zuby :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina to potapeni popisovala ta pani tak, ze je taky zalozene na reflexu, ale na reflexu vytvorenem. Zacina se velmi pozvolna - miminko se oslovi jmenem a nasleduje neco jako "aaaaaaaa" se stoupajici intonaci (jako treba AAAA hop!). Takze neco jako Antonio....aaaaaa! Po tom aaaaa se prejede rukou diteti pres oblicej od cela dolu. Nejdriv jen suchou rukou - tim je miminko prirozene nucene zavrit oci a pusu a postupne se pry i nauci zatajit dech. Pak se prejizdi rukou mokrou, pak se z dlane nalije trochu vody na oblicej a prejede rukou, pak z kelimku a v te dobe uz ma dite zafixovane, ze jakmile se rekne "Antonio aaaaaa", zavre oci, pusu, zataji dech a pak se s nim muze pod vodu. Doufam, ze ten popis dava smysl. Ale mne se to moc libilo. @salsiccia ja se ridila heslem "bodicek neni nikdy dost" :-D a to plati i ted po roce. Za normalnich okolnosti ti jich samozrejme staci jen par, ale jednak je pravda, co psala @rospina o tech velikostech a pak nikdy nevis, jestli treba nebudes mit blinkave miminko nebo "nehodu" s plenkou a budes ho muset i nekolikrat za den prevleknout. Ja opravdu nemela v umyslu prat denne, tak jsem jich radsi mela vic ;-) To je mi lito, ze ti to tchyne takhle zneprijemnuje. Na to se asi neda nic jineho poradit nez zatnout zuby a vydrzet. Uz sis overila, ze jiny pristup stejne nefunguje... preju ti takovych vystupu co nejmin... =-) @ditakir gratuluju k letni praci, znis nadsene a to je dobre, vim, ze se ti po hotelu styskalo, takhle si ho zase uzijes a pritom neprijdes o tu praci v obchode...super! @reys klobouk dolu! Ja se priznam, ze patrim k tem "linejsim", takze mi byt doma s Tonikem docela vyhovuje. Ale zjistila jsem, ze ne uplne stoprocentne, coz me samotnou prekvapilo :-D Asi by to chtelo od kazdeho trochu, aby byla rovnovaha, pak bych mela energii i na praci i na prte... Je pravda, ze ted, kdyz mam cely den volno, prijde mi, ze toho nikdy nestihnu tolik, jako kdyz jsem kdysi pri vysce pracovala ve skolce, ucila a jeste mela dalsi aktivity... budu se muset zase vzchopit! Konecne mam dovolenou! Hned druhy den po prijezdu nasich z dovolene, beha Tonik za mym tatkou kamkoliv se vrtne po ctyrech jako pejsek a ja mam volno :-D
Odpovedať
ahojte,neviete mi poradit ake je more v san benedetto del tronto? Je cistejsie ako bibione,lido di jesolo....tam sa mi zdalo spinave...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna uvidíme, jak to bude, když jsem je tuhle spočítala, sama jsem se zděsila. já jich mám 15 jen na velikost 60 (to píšou 3 měsíce) a na velikost 67 (píšou 6 měsíců) dalších 8, a to jsem si říkala, že se budu krotit, ale tohle mi teda fakt ujelo. menší jsem ani nekupovala, máme jedno darem 54 a jedny dupačky 53/59, který byly prostě neodolatelný, a jinak samý až větší (celkem dupačky snad patery na obě ty velikosti, dvoje darem). Nevím, jestli budu dávat látkový hned od začátku, ale chtěla bych, tak si říkám, že to s nima nabobtná a bude to akorát. a je pravda, že se aspoň nemusí (aspoň hadříky ne) prát denně. Stejně budeme prát už tak dost, když budeme kadit do látkovek. Já jsem se totiž řídila tím, co požadují v porodnici (čtvery body a čtvery dupačky) a pak jsem si to asi nějak popletla a zpanikařila, že toho mám málo. @rospina možná jsi měla na mysli zavinovačku, tu máme, asi ji budu používat na noční spaní, místo pytle, i když nevím, jak to bude praktické na přebalování a krmení, ale to se uvidí. @yellowbanna super, že si Toník užijete dědu a babi :) má to aspoň spravedlivě, že jak český, tak italský prarodiče jsou daleko
Odpovedať
Profilova fotka
@reys pridavam sa k vam, ja som bola doma len 4 mesiace ked som sem prisla z Rima a tiez som z toho mala divne pocity, ale poslednou dobou mam zas chut byt aspon tie 2 mesiace doma a nic nerobit :-D A tiez rozumiem tomu pracovnemu vytazeniu, mna tiez bavi ked mam toho v praci vela (ale v pripade ze sa to este da zvladnut, pretoze posledne 3 tyzdne mi zobrali tolko energie....rano som chodila na terapie, vracala sa domov okolo 13 hod, navarila nieco rychlo a trocha upratala a o 15hod uz som utekala na bus do prace a tam som trcala do polnoci.... ako 2-3 tyzdne sa takto este da "prezit", ale aby som to zvladala nejako dlhsie to urcite nie...) Teraz mam konecne ranne a budem s vami :-) teda aspon sa posnazim :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys @lejinka já jsem takto fungovala na vysoké, ale vždycky to bylo tak, že pokud jsem měla hodně práce, tak jsem toho hodně stihla a pokud jsem nic moc nemusela (a to platí i pro teď, chápu @yellowbanna ), tak jsem ani nic moc nestíhala.. včera jsem si soukromě oslavila Silvestra a dala jsem si předsevzetí, co chci změnit a adneska jsem si dala tři úkoly. zní to asi absurdně, ale když si to nenapíšu, tak jsem schopná na to zapomenout.. jako nějaká neskutečně vytížená manažerka si připadám s tím svým úkolem zorganizovat lednici, vyžehlit a uvařit :D
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Reys, cetla jsem tvuj prispevek a mate to uplne stejne s moji nej kamaradkou z Brna, ona taky studovala vse mozne a doucovala vse co slo, i autisticke deti, a byla proste v jednom kole a vlastne si take porad rikala, ze az to dodela, tak se bude venovat konickum ;-) , ale ve skutecnosti ma diplom z mnoha oboru a pak prislo mimi, takze z toho kolotoce nikdy nevysla, ale ona je takto stastna, proste to tak potrebovala a navzdory tomu, ze byvala neustale v jednom kole, tak nebyla ve stresu-zvlastni vec :-) Tak jsem si na ni vzpomnela ;-) A ty ty sobotni obedy nemuzes zrusit? Nebo omezit? Nebo aspon treba presunout na nedelni vecere treba, aby to nepozralo hlavni cast vikendu haha :-D @salsiccia no jo, proste to fakt nejde, nejde a nejde :-) Ale delas dobre s tim jmenem, ja uz mam jmeno predurceny, nejede pres to vlak, nastesti to muzu vyresit pokrtenim druhym jmenem, snad tak bude vse v pohode :-) Tedy tyka se to chlapecka, pro holcicku mam volnou volbu :-D @yellowbanna ten popis se mi libi, zni to uplne logicky..Taky mas super, ze mas volno, tak si to moc uzij :-) nasi rikali,ze neni v Brne moc teplo, ale ja bych hned menila. Bologna nezklamala, jako obvykle :-) @salsiccia ja bych klidne nakupovala bodicka, jak bych mela chut :-) Jen si to pekne uzij. Samozrejme ne ze bych jich koupila treba 100 :-)) Ale nejakych 5 navic nebo namin by mi zily netrhalo, musi to byt krasne vybirat ty sladke vecicky.. @yizheng @holky vcera jsme se s Luckou videly a prinesla mi na ochutnani bublaninu-merunkovou a tresnovou (nebo to byly jahudky?) a byla strasne dobra, neprehanim holky, settimo cielo, a proto prosim Lucku, aby sem do fora dala recept, treba by to nekoho take zajimalo, ja ji urcite zkusim. @lejinka @reys @rospina @dita ja jsem taky byla zoufala, kdyz jsem zustala 4 mesice doma bez prace (tedy ne doma v Brne, ale tady, po 6 mesicich), vubec jsem si nebyla schopna uzit ani okamzik tak, jak jsem si to cely svuj pracovni doposavadni zivot predstavovala a vysnivala :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@Jennynka5, jeee, uplne se cervenam chvalou :-N . tentokrat jsem vyzkousela recept od babicky, je hrozne jednoduchy a hlavne bez tuku: zvazime 5 vajicek. hmotnost, ktera vyjde je mnozstvi cukru. pak zvazime 4 vajicka, a to co vyjde je mnozstvi mouky. vajicka uslehame s cukrem do peny, prisypeme mouku, pul prasku do peciva, 5 lzic vody. znovu slehame, tak pena krasne zhoustne vylijeme na maslem vymazany a kokosem vysypany plech. kolac poklademe nakrajenym ovocem (merunky, broskve, tresne, jahody, rybiz...co kdo doma ma) a peceme v troube na 180°. vazne moc dobry a hlavne rychly! @Reys, jak ja ti rozumim s temi povinnymi obedy! my museli chodit kazdou nedeli, od 12.00 do 14.30 ]-( , at bylo hezky nebo zima, bylo to proste povinne. kdyz jsme z nejakeho duvodu nemohli, tak byla nucena nedelni vecere! a jen tak mimochodem, az budete mit deti, bude hur...tot moje zkusenost. a k tomu pracovnimu vytizeni to mam podobne, nejlip se mi pracuje ve stresu :-N , jak mam cas, tak se vetsinou k nicemu nedokopu a jsem lina na ves. taky jsem byla z Brna zvykla, po praci nekoho doucovat, nebo na kurzy, porad v jednom kole,...tady kdyz jsem se ocitla 2 mesice bez prace, to bylo sileny! nikdy bych nemohla byt casalinga, to ja radeji praci na 12 hodin denne 8-) .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?