Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng : :-D :-D :-D wow, ja to pochopila! ;-) @jennyka5: Je videt,ze jsi odbarvena ;-) My nastesti zadne povinne obedy nemame. V zime obcas chodime na obed nebo veceri a v lete obcas poobedvame v byte u more na terase,coz je super, ale hlavne obed trva se vsim vsudy asi pul hodiny 8-) Cristian s tchanem v lete hodne pracuji,tak na zadne rodinne "oslavy" neni cas. A tchanova rodina je strasne "netrpeliva", tchan ma dva bratry a oni nevydri na miste vic jak hodinu. Kdyz se s nima sejdeme, tak to jsou fakt rychlovky. I kdyz jsme se brali a obrad trval asi 10-15 minut, tak Cristianuv strejda to okomentoval: Pekne, rychle, tak to ma byt :-D @yizheng : U nas teda spolecna dovolena nehrozi. Jednou to Cri navrhl,chteli jsme jet nekam na par dni a ze by jako tchanovci jeli s nama a hlidali Federica a hned jsem to zavrhla. My mame nastesti dost jine zajmy nez tchanovci a oni se nam ani nijak moc nevnucuji. Vem si,ze dnes beru Fedeho s sebou na vylet (sama bez Cri) a ja jim to ani neoznamovala, nevim,zda Cri,ale me jejich nazor vubec nezajima, Fede je muj syn,tak si s nim budu delat,co chci a zatim to celkem prochazi ;-) Problem je ten,ze treba Cri vidi tchyniny vady,dava mi i zapravdu,ale pak mi taky rekne (coz ma pravdu), ze s tim proste nic nenadela. Ja to vidim i u nasich. Ohledne nekterych veci do nich muzu mluvit horem dolem a stejne to nicemu nepomuze.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka vazit muzes ty stejny vajicka ;-) jen jedno uberes :-D Ja jsem to pochopila tak, ze je tam pet vajicek, zvazis je vsechny = mouka, jedno odeberes, zvazis = cukr. Ale je fakt, ze jsem taky premyslela o tom, jestli je vazit se skorapkou nebo bez ni, ale myslim, ze se skorapkou. Co na to @yizheng?? ad prace a vytizenost, ja jsem o tom premyslela a rikam si, ze kdyz ma clovek hodne povinnosti, tak si je musi usporadat a zorganizovat tak, aby je vsechny stihl, protoze musi. A tak je vsechny stihne a vlastne hodne udela. Ale kdyz ma cely den volny a je jedno, jestli vyzehli rano nebo odpoledne, ruzne se to odklada a pak treba nevyzehli vubec...takovy zjednoduseny priklad. Takze si myslim, ze na to @salsiccia jdes moc dobre s tim seznamem ;-) @jennynka5 dneska uz je hezky teploucko i v Brne :-) Bylo na case, ja se zimou moc nepocitala:-D Zdravime!!
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Vitej zpatky! :-) Ja nevim,jestli NESMI,ale nejak se to nepouziva. Me se prave strasne libi jmeno Cristian,ale to uz je manzel,tak by to neslo. Ale me se ani nelibi,jak se v CR davaji jmena po rodicich. Moji pribuzni maji dve deti (kluka a holku) a oba maji jmeno po rodicich. Takze pak rikaji "mala" Peta a "maly" .... Me to prijde padle na hlavu. Tim teda nechci nikoho urazit :-p U nas nastesti tradice jmen po dedeckovi neni (vic se to uziva na jihu), nedokazu si predstavit,ze bych mela maleho Sergia |-| (zvracejici smajlik). @reys: Me se Enzo libi,ale u nas by to neproslo,protoze se tak jmenoval muj byvaly :-D @pepa1: V S. Benedetto del Trento je urcite mnohem hezci more. Jinak,jak jsem psala,ze mame v hotelu ty zname z Cech,tak jsou strasne moc nadseni a ta jedna pani ma kadernicky salon a rikala,ze bude delat hotelu a Rimini velkou reklamu,protoze je to tu uzasne a pry vubec necekali,ze by se jim tu tak libilo (to jsou ty predsudky Cechu vuci Rimini).
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Jj, je to tak. Ja jsem ted mela od minuleho tydne kupu pradla na zehleni, k tomu 5 kosil (ktere nenavidim) a v pondeli po praci, potom,co jsem uklidila, jsem se vrhla na zehleni a pak jsem ze sebe mela radost,ze jsem to vse zvladla. Dnes pisu jak o zivot,ale je to asi posledni moznost neco napsat az do konce pristiho tydne.
Odpovedať
Profilova fotka
aha, dalsi stranka, jako obvykla! :-D Holky, ty vajicka jsem fakt vyresila sama!! Az pak jsem si precetla vas! :-D :-D :-D @yizheng @salsiccia @sisiko u nas se nastesti tchyne moc nevmesuje, zkousi to nenapadne, ale kdyz prijde s necim, co je z naseho pohledu vyslovene mimo, klidne ji to rekne i Mick, protoze sam vi, na cem jsme se domluvili nebo jak urcite veci mame. To se netyka jen Tonika, ale vseho. A kdyz se mi nekdy prece jen zda, ze se v ramci rodinne pohody neozve dostatecne, hned mu to pripomenu ;-) Malickosti samozrejme nechavam plynout, ale kdyz je to neco vetsiho, ozveme se oba. A tchyne to respektuje. Myslim, ze mame v tomto ohledu velke stesti! Se jmeny to mam jako @salsiccia - Tonik se jmenuje po Mickove tatinkovi. Oni to vsichni samozrejme cekali, ale nikdo si nedovolil nic rict nahlas. Jmeno jsem navrhla ja. V prvni rade proto, ze Antonio je velmi podobne ceskemu Antoninovi, takze s tim nemam problem a muzu mu rikat bez problemu cesky. Ma taky spoustu variaci a zdrobnelin, coz ja potrebuju ke stesti ;-) No a pak samozrejme jsem vedela, ze budou vsichni spokojeni. Mickuv tatinek uz nezije, tak mi to prislo jako prokazani ucty a tim, ze jsem ho nikdy nepoznala, nemam divne asociace, tak jak pise Salsi. @oky ne, ze by se chlapecek nesmel jmenovat po otci, ale je to silna povera, ze to prinasi smulu. A pres to nejede vlak. Takze vlastne nesmi :-D Ja normalne nemam rada, kdyz se jmeno opakuje bezprostredne, ale zrovna Michele se mi libi, tak by mi to ani tak nevadilo. Ale nebude... se jmenem pro pripadneho druheho kluka bych mela problem...nejbliz ceskemu je Luca (Lukas), ale s temi se nejak roztrhl pytel a Mickovi se stejne nelibi. Nedavno me napadl Alberto - vzpomnela jsem si na Bertika v S tebou me bavi svet, hihi...ale to nevim, jestli by u Micka proslo. Jemu se libi Leonardo. Ale to zas neprojde u me. Ufff, druhy musi byt holka :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Jo a jeste jedna informace,ktera vas potesi. Vcera prisel do hotelu jeden dodavatel a rekl mi,ze byli s manzelkou v prosinci v Praze. Ubytovali se v hotelu,ktery jsem jim doporucila a byli straaaaasne moc nadseni a spokojeni. Hotel byl na super miste, personal ochotny a prijemny, Praha nadherna, lidi sympaticti, vecer to tam zilo, byli v divadle, na koncerte, proste si to fakt uzili a nejvetsi zazitek Karluv most-nadhera. No proste 20 minut mi tam vypravel o Praze uplne uneseny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : Michele u nas pripadal chvili v uvahu,ale pak ho prevalcoval Federico (muj navrh). Asi,kdybychom meli druhe dite a kluka,tak by to byl Michele ;-)
Odpovedať
@ditakir souhlasim s nazorem na opakujici se jmena v rodine - tez se mi to nelibi. Ja to nadhodila spis proto, ze me to tak nejak zaujalo ... Btw: a Michele je dobry jmeno:-) Je zajimave jak docela casto pises, ze Cesi maji predsudky vuci Rimini ... ja mam spise dojem, ze je to naopak (alespon co se tyce Cechu zijicich v CR) ... @yellowbanna aha, tak uz mam jasno ;-) Takze jen fest zakorenena povera ... Ach jo ... (ikdyz Daniel o ni nic nevedel :-D. Uz ani nevim, kde jsem na ni prisla :-N )
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Jak to myslis, naopak? Jakoze o tom maji dobre mineni? Ja to pisu z toho duvodu,ze kdyz v Cr reknu,ze bydlim u Rimini,tak mi kazdy rekne: tam je spinave more, spousta Cechu,je to jako Bibione atd. atd. More bohuzel pusobi spinave a to z toho duvodu,ze je na dne pisek a ze zacatku je dost melke,tudiz pisek se viri, tudiz to tak jakoby kali vodu,ale treba ted byla voda celkem cista,ale bohuzel nebude nikdy pusobit jako more na Sardinii nebo Sicilii. Spousta Cechu tu neni, sem tam nekdo a v Bibione jsem nidky nebyla,tak nemuzu posuzovat ;-) I nasi sem driv nechteli jezdit na dovolenou,az ted,kdyz byla dobra nabidka v hotelu,tak prijeli a uz planuji,ze prijedou i pristi rok. Ale treba kdyz mas male dite,tak je to tu dokonale, plaze jsou super vybavene pro male deti a hlavne nemusis mit strach,ze se ti dite v mori utopi...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna já jsem si u tebe zapamatovala, že tchánovo jméno nikdy, tak už vím, jak to s váma je :) a Toník je super přesně z těch důvodů, co píšeš a je to i moc pěkný jméno. to ten náš koblížek mít nebude, ale nějaké zdrobněliny mu vymyslím. pro mě by bylo strašně obtžíný nějaký jméno vymyslet. možná je to i tím, že "nemusím", páč to pro mě bylo jasný, ale když si to představím, tak mi to s žádným jiným jménem nejde poslední dobou je jeho neoblíbenější činností dávat mi břicho do homole, masakr, jak to tahá, on se tam prostě nevejde a dělá vlny :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jmena: Najit jmeno, ktere by se libilo obema, je fakt fuska :-D Z ceskych se Simovi kdysi libila Lenka. Vzhledem k tomu, jake problemy se svym jmenem ma @lejinka, nevim nevim :-D Zdrobnelinky jsou samozrejme dulezite, mne se vzdycky libilo, jake varianty mi vymysleli nasi a moje sestra x-) Sokovalo me, kdyz mi jednou moje it. kamaradka Anna rekla, ze na ni tatka vola: "A!" Sila, ze? Jo, a muj tchan se jmenuje Armando, takze nad vami vedu..
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Jeeeeee, fotecka!!! :-) :-) :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@yellowbanna, tak ten opis ucit potapat deti na zaklade vytvoreneho reflexu je podla mna ovela lepsi, ako ten co praktizuju tu v IT.... ale plavanie sa zatial konat nebude, tak ma to netrapi. tiez som pocula, ze vdychovanie chloru podporuje astmu... ale mna asi najviac odradza ta slaba hygiena na plavarni+studena voda. @svokrovci tak po narodeni malej sa moj vztah s nimi zlepsil, teda zacal byt pozitivnejsi. nieze by to predtym bolo zle, to som napriklad celkom zniesla este to povrchne pusinkovanie sa pri stretnuti :-D , bolo to take neutralne, nic som proti tomu nemala, ale to dieta predsa rodinu troska viac spoji. o talianoch uz ani nehovoriac...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Tak je pravda, ze ja Tondovi rikam i vselijak ruzne nejen odvozene od jmena, uvidis, jak ti ta "jmena" pak budou sama naskakovat, az budes drzet miminko v naruci. Moje posledni inspirace byla "Torpedo". Mick mu zas nekdy rika Antonius a "Piccolo terorista" :-D :-D Z toho je, doufam, jasne, v jake fazi vyvoje se nase zlaticko prave nachazi :-D :-D @sisiko S mym zdrobnovanim mel zpocatku problem muj svagr. Na jihu sice jmena zkracujou, presne jak jsi psala. Ale pokud je jmeno kratke, davaji pred to jeste "O". Vyborna je moje svagrova Sonia, na kterou se vola "O So"! :-D Takze Anicka by byla asi "O A!"??? Jeste si to rozmyslim ]-( No a ten muj svagr nerad videl, kdyz jsem treba na FB napsala Tonino...pry mu tak pak budou rikat vsichni. Na cemz ja nevidim nic spatneho, ale podle nej mu tak neprokazi dostatek ucty :-D :-D nebo ja nevim proc... takze mu vsichni Italove dusledne rikaji Antonio. V italstine mi to tak neprijde, ale cesky mu rikam Antonio jen, kdyz neco provadi a zlobi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jj, ale moc na ní vidět není :) vidíš, taky byste malýmu Armandíkovi mohli říkat "A" :) ale to potom v tom bazénu by to bylo aaaaaaaaaaAAAAAAAAAA A! :D sono scema :) @maminky musely jste před porodem hlásit jméno dítěte? teda jako pro obě pohlaví? nedávno mi došlo, že v ČR to snad chtějí, tak musíme vymyslet nějaký schůdný, kdyby přeci jen doktor viděl špatně..
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna to jo, já bych snad taky nejradši to miminko (kdyby to jméno nebylo "daný" dopředu) pojmenovala, až ho uvidím, mám to taky takto hozené, ale jak říkáš, pak si mu budu říkat cca jak budu chtít. a piccolo terrorista, proč jakóóóóóó? no, mám dneska na oběd vtipnou kaši, není to vidět, že ne?
Odpovedať
@ditakir ju, myslela jsem, ze maji dobre mineni ;-) ... To more pusobi spinave i proto, ze jsou tam v mori vetsinou ty kamenne "zatarasy" - chapu, proc je tam davaji, ale je fakt, ze ta voda min "proudi" ... @salsiccia jsem cim dal zvedavejsi na to vase jmeno;-) @yellowbanna to s tim "O" je fakt dobry:-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jeee, kooonecne fotecka :-) , ikdyz na ni neni skoro nic videt.. @sisiko Armando, tak to asi vazne vedes, tyy jo, uplne jsem se nad tim zamyslela, ze bych rikala malymu Armando a musim se smat, jako ne ve zlym, ale jak by to bylo proste spojovany s Chozem Armandem a Esmeraldou hahaha :-D :-D @jmena holky, co rikate na Angela, jaky vam to prijde?
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir aj mne sa strasne paci meno Cristian, takze ak niekedy v buducnosti budem na rade aj ja, tak sa bude volat urcite cristian a pre dievca neviem, minule nas s nallom napadlo jedno pekne dievcenske (sem tam sa bavime aj o dalekej buducnosti :-) )... po svokrovi urcite nie.. presne ako ste napisali, bez urazky, meno to moze byt pekne, ale ked sa vas syn ma volat ako sa vola svokor.... to hned pripomina svokra a nie to male chuda co este len prislo na svet.. @holky kolko toho pisete? to sa neda stihat :-| dnes mame krasne a po praci idem do Rima pre brata! hura, tesim tesim
Odpovedať
@jennynka5 pro me je Angela lepsi nez Angelo ... Libi se mi, kdyz se na ni vola Angi ... ale urcite to jmeno nemam ve svych favoritech ;-) ... Vam se libi? @lejinka krasne si to s brachou uzij! ;-) Jak dlouho se zdrzi?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka píšeš to hezky, a je fakt, že je lepší, aby se nejmenoval ani po jednom otci (pokud prostě ty vztahy nejsou naprosto ideální), se pak může druhý rodič miminka cítit upozaděně @jennynka5 Angelo mi zní trochu zastarale, znala jsem jen jednoho na Erasmu, z Neapoli, ale žádnej vztah jsem si ani k tomu klukovi (jako nějakej super kámoš že by to byl) ani k tomu jménu nevytvořila. a mám to jako @yellowbanna to jméno by mělo být aspoň trochu použitelné aj v Česku, takže například Pierfrancesco by mi přišlo mimo (samozřejmě bez urážky, pokud to je vaše ovbíbené jméno :) ) no a Angelo mi padá trochu do podobné kategorie, jak mu říkat, aby to nevyznělo legračně? jinak ještě ke jménům jako Armando, Enzo atd., člověk za svoje jméno nemůže, ale neměl by trvat na tom, že by se tak měl jmenovat vnuk, to mi přijde dost uhozený. představa, že si vezmu indiána ze Severní Ameriky a jeho táta se bude v překladu jmenovat verde del naso, tak budu muset pojmenovat svého syna stejně, no ne? ale to tady asi psát není nutný, měly by si to přečíst některý naše tchýně :) teda jde mi asi nejvíc o to, aby respektovaly (a tchánové -i) to, že dítě není JENOM Ital, ale že je to pouliční směska a ta cizí matka by to toho třeba mohla mít co mluvit.. aspoň trochu
Odpovedať
Profilova fotka
@oky do zaciatku augusta :-) :-) takze budem nakoniec rada ze uz ide prec :-D Angie je pekne, ako Angie z panelaku "Endzi" - s hackem mna vzdy pobavi, ked pridem 4 juna s tym, ze mam meniny a oni na mna pozeraju, ze preco meniny, ci je dnes santa lenka... hahah @ditakir a kedy je san cristian? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ja sa vzdy "bavim" na menach ako Carina, Serena, Chiara a podobne pridavne mena, to syna uz mozem pomenovat rovno "azzurro", kedze Nello fandi Napoli :-D @jennynka
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia tak ta vtipna kase jen tise prosvita mezi radky ;-) Zvlaste volanim na Armanda v bazenu jsi me fakt dostala! :-D No a piccolo terrorista je to proto, ze si omotal tatinka kolem prstu, neustale se chce nosit v naruci po byte, ukazovat veci a jen si prstickem ukazuje, kam chce jit, kdyz se nedej boze zastavi :-D Ale jake si to tatinek udelal, takove to ma! ]-( Maminka ma klid, protoze na ni to neplati ;-) Ovsem ted ma T. za tatinka nahradu - dedecka. I ten uz je mu otrokem :-D :-D Jmena jsme dopredu hlasit nemuseli (v Italii). Kdyz se Tonik narodil, proste se jen zeptali, co maji napsat na karticku. Nebo si aspon nepamatuju, ze by se to nejak resilo. Rozhodne jsme nikde nemuseli dopredu hlasit jmena obe. Je ale fakt, ze v CR to tak byva. I kdyz nevim, jestli vsude... @jennynka5 my mame jednoho kamarada Angela, ale nerekne se mu jinak nez prezdivkou, takze vlastne nevim, jake to je, nekoho takhle oslovovat ;-) Je ale pravda, ze mi to taky sedi spis k holce nez chlapovi...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna "O A" hahahah, na nella zase kricia "E Né".... na mna zas pre zmenu "Ne Lé", neviem ake sù tam pravidla, to nas na MU neucili :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ty dneska fakt jedes!! Pry otec Indian :-D :-D :-D Ale jinak mas samozrejme pravdu. A to s tim, aby jmeno bylo aspon co nejpodobnejsi cestine, presne tak jsme hledali i my. Prijde mi to logicky, kdyz jsou mama a tata kazdy odjinud...ale holt tvoje tchyne to nepochopi, protoze to pochopit nechce... @lejinka vidis a pritom se to ted mezi malymy holcickami Chiarami jen hemzi ;-) Azzurro...to je pekny :-p Jesteze jsme po fotbale nemuseli pojmenovavat my - nesnasim slozeny jmena :-D ]-( :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna děda se myslím nechá ochočit docela rád, ne? a je super, že Tonda rozpozná, na koho si může dovolit a že s mamkou nehne @lejinka azzurro je fakt dobrý :D E Né a Ne Lé je teda taky dobrý, bych měla asi guláš v tom, na koho vlastně volají :D @sisiko by měla dát k dobrému to, co říkala mně ;-) to je určitě lepší než všechny Esmeraldy světa
Odpovedať
Profilova fotka
@potápění video k tématu :) http://www.stream.cz/uservideo/567708...
Odpovedať
Profilova fotka
Mame jednoho kamarada Angela, jak mu pojedeme na svatbu do Puglie. Jemu to jmeno sedi, je hodny, ochotny, klidny, tichy.. :-) Vsichni mu rikaji Angelo nebo Endzl, zadne zkraceniny. Max. zkraceninu, co jsem tady slysela (krome"A" z Pescary), je Bea, Ale, Vale, Dani, Rosi.., coz se da :-) @lejinka "E Né", "Ne Lé", dobryyyy, to na sebe muzete volat po prichodu domu :-D @salsiccia Ale kus, zadny A to nebude :-D Navic tchyne rika tchanovi zasadne nezkracenym jmenem. Nejak si nedovedu predstavit, ze by moje mamka rikala tatkovi: Josefe.. Jednou se jich zeptala, jak jim rikali, kdyz byli mali. Tchan rekl, ze celym jmenem a tchyne, ze max. Rituccia. Mamce z toho bylo smutno, holt my pouzivame milion zdrobnelinek a neznustek, ze..
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Osvez pamet chatrajici... coze jsem ti to rikala? :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?