Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko to skvělé ženské jméno na P. :)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak pro (ne)inspiraci :-D :-D "Samozřejmě, že oblíbené TV seriály a filmy se do výběru jména hodně promítají," říká Božena Lusková z matriky MU v Hradci Králové. Důkazem může být malá statistika: v rozmezí let 1991 až 2000 se v Česku narodilo přesně 6 Esmerald, 60 Nikit, 114 Pamel nebo 10 Ornell. V těch samých letech se u nás narodilo také 11 Antoniů, 59 Kevinů, 6 Armandů nebo 6 Brandonů. Podivná jména však nejsou výsadou jen několika posledních let. Například v 50. letech bylo módou dávat dětem ruská jména. Čas od času se vyskytla také dívka jménem Pětiletka. Existují lidé, kteří se jmenují Vinetue Chlupatý (literární postava se však píše jinak: Vinnetou), Pětiletka Koniprdová nebo Sergej Omrd. "Podivná jména jsme s kolegyněmi zapisovaly asi 25," říká Jana Šimonová, která dlouho pracovala v archivu Českého statistického úřadu.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko :-D :-D :-D Petiletka Koniprdova a sergej Omrd je to nejhorsi, co jsem kdy slysela. Tak to bych asi opravdu uvazovala o zmene jmena..Ja to nechapu, tu soudnost rodicu (tedy nesoudnost), kdyz uz je nekdo Omrd nebo Koniprdova, tak uz je to sileny, natoz ty jmena. Ale jasne, je to vyjimka.Ja jsem znala Ladu Sukala a kluka Soustala (uz si nepamatuji jmeno). Samozrejme vse s hackem. Ale treba Sukal by Italove vyslovili Zukal, coz je normalni hahaha. Kevin mi neprijde spatny. Nevim uz, kdo to psal, ale je to proste ten fakt u me, ze Angelo mne proste pripomene tchana at chci, nebo NE, chapete me holky? To nejde. No, kdyz tedy otehotnim a nebude to holcicka, takl chudakovi budeme rikat kazdy jinak. Ja proste jine reseni nevidim. @yellowbanna Antonio je v pohode a ocenuji, ze jsi to vybrala sama.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko to je maso!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D zrovna se díváme na úpadkový pořad SOS Tata a Simo z těch milionů Kevinů roste. mít děti (od obou italských rodičů), co se jmenují Kevin, Brian, Patrick, William, atd., to mi přijde mimo mísu. Kevin je mimochodem prý výplod nějakého filmu, na úrovni Esmeraldy tedy... Oni to navíc ani neumí vyslovit.. například jméno vnučky Petry Černocké jste zaregistrovaly? je to pěkný a hodně originální, ale dost hogo fogo teda, a příjmení vlastně nevím, avby se to hodilo..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 je blbý, že to tvůj muž bere takhle radikálně, mít dvě jména asi není ideální, taková rozpolcenost se v tom skrývá, ale třeba mu to ještě vysvětlíš :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia s temi "anglickymi" jmeny jsi mi neco pripomnela: me naprosto dostava, jak Italove vyslovuji jmeno "Jason" slysely jste to nekdy? brrrrrrr :-D :-D no ale to je jako vetsina cizich slov tady, viz nedavna diskuze o "bulingu", ze ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko vidis a to je prave to, co me michne. Proto ani v Cechach nerikam, ze se Tonik jmenuje Antonio. Hned by si mysleli, ze to ma po Banderasovi (to jeste v tom lepsim pripade 8-( ) Rodina a kamaradi vedi proc a co je cizim do toho. Kdyz se me nejaka babicka v saline zepta, odpovidam, ze Tonik ;-) @salsiccia to vis, ze je dedecek na vrcholu blaha ;-) Zada ho boli, ale jen co k nemu Tonda vztahne rucicky, hned ho bere a obchazeji byt...tak at si to uzijou, kluci ;-) holky, dneska jsem byla s kamoskama na kafe a prijela jsem uplne nadsena - pro Brnaky - byly jste uz ve dvorane nove hudebni sceny Mestskeho divadla? Maji tam moc peknou restauraci se zahradkou a hlavne supr hristatko pro deti, dokonce i s trampolinou :-) Je tam klid, protoze je to ve dvore a pritom je divadlo na rusne ulici...parada...jo a kdyz jsme tam sedely, sla kolem (asi na vecerni predstaveni) Pavla Vitazkova ;-) Slusi ji to stejne jako v televizi, akorat nevypadala tak hubene :-. :-x A jinak jsem prijela nadsena, protoze jsem se dopredu (po nasich diskuzich) obrnila proti ceskym lidem, co nemaji radi deti :-D a vsichni byli vsude v pohode a tri lidi se me jen za dnesek sami od sebe zeptali, jestli nechci pomoct s kocarkem do busu. Jeden pan se ani neptal - rovnou: "Ukazte, ja vam s tim pomuzu" :-) Zivot je krasnej :-N A zitra jdu vyzkouset novou kavarnu s detskou hernou, tak vam pak dam vedet.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia to video je pekne, ale pacilo sa mi len na zaciatku. potom mi to pripadalo, akoby sa ten chlapcek musel potapat kvoli rodicom a natacaniu, a tak mi ho bolo trocha luto...
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj, to meno som nahlasovala dopredu uz na porodnej izbe, ked sestricka pripravovala papiere. citala som clanok o jednej slovenke zijucej vo svedsku a tam sa vraj mena mozu davat az nejaky cas po narodeni. a tak pisala ,ze asi dva tyzdne po porode sa jej ludia pytali, ci uz vie, ako sa bude babo volat.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna o te kavrne nevim, urcite to bude moc hezke. Odkud se tam jde? Jee trampolina, tak to musi byt deti v sedmem nebi :-) Ja bych taky chtela videt Pavlu Vitazkovou, to muselo byt mile prekvapko, a docela jsi me prekvapila, ze se ti nezdala tak hubena =-) Je ale fajn, ze jsi ji videla po te "autonehode" v serialu a ze je v poradku :-)) Trosku ti zavidim, ze jsi v Brne a predstavuju si, jak tam rejdite s kocarem s Tondou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina jo, to je pravda, taky mi přišlo, že ho pak nabádali, aby se ještě potápěl. ty jo a s tím pojmenováním dětí ve Švédsku, holt jiný kraj, ale tohle je vážně "divný" pro mě :) tak jsem měla fotku holky, ale holt nesplňuje, nesplňuje, zkusíme to jindy a jinak :) @yellowbanna v Česku jak kdy, já jsem se tuhle celkem bavila (krom toho, že jsem se pevně držela) v metru v Turíně, kde se v ranní špičce statní můžové, co seděli v mém dosahu otáčeli do jinam, aby mě náhodou nemuseli pustit sednout :D a ještě předtím (možná to bylo ještě málo vidět) jindy, když jedna baba na měkoukala, jak když mě chce probodnout pohledem, když jsem si sedla na místo uvolněné přímo pode mnou, jako že snad mělo být pro ni nebo co. a nebyla stará, ale mohla mít všechny problémy světa, ale já jsem si teda sedla dost ráda (opět přeplněná tramvaj). takže to asi není jenom tím Českem
Odpovedať
Profilova fotka
@reys V jednom filmu rikali hl. hrdinovi Džas a vzhledem k tomu, ze tady utinaji zaverecne titulky, vubec jsem neprisla na to, o jake jmeno slo. Napadlo me jen Jazz :-D @yellowbanna Vsak jo, vas Tonicek je Antonio i Tonik a ty mu muzes rikat, jak chces, variant je nezpocet. Jmeno je to hezke :-) Uzivej si Brna! :-) @salsiccia Chlapecek z videa je hotovy Rus bohatyr ;-) Ale taky mi ho bylo lito.. Ty jo, ti jsou rychli.. Ja bych tam tu fotku dala znovu :-D Vsak i nase kamoska Buffonova rikala, ze jakmile zacala litat s kocarkem, zadny Ital uz ji nikdy nepomohl. Asi v ni prestali videt korist. Holky, mame ve 2 dverich zanzariere pissetate a v 1 okne normalni, to je takove zuzo vetrat :-D Muj tchan se proste nestydi, usmlouval 3. snizeni ceny (celkem 550 euro) a navic nam je dal jako darek :-D W! Pan, co to montoval, rikal, ze se nejaka Irka divila, coze to tady maji v TO za hmyz. A ja rikam, vsak jo, tudle podivna vosa, tamhle zanzara tigre, to u nas nemame, tak se smal :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@salsiccia Tak zitra Simo pracuje z domu, aspon neco, kdyz je ten San Giovanni. A na revanz si vzal pondeli volne, tak uz jsem mu hlasila, ze se v nedeli v Genove opijeme a v pondeli se v klidu vratime :-D Jinak to bude presne 8 let, co jsem na nej policila, slavili jsme San Juana na plazi, 6 dni pred mym odletem, drsne to bylo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak to je úplně super!!! to bude krásný víkend :) snad vám vyjde i počas tak, jak se vám líbí nejvíc. tohle jsme sledovali p.orno přímo na našem okně, docela dlouho jim to vydrželo, několik dlouhých hodin. jinak Simo je dneska v práci superstar, kvůli nějakýmu prjektu na září nahlásil, že neví, jak to s ním bude a hned se všichni vyptávali :) @sisiko a máte šikovného tchána :) to větrání musí být pohodička. a co to je to pissetate?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Se vubec nezdaji, komari jedni :-D Samozrejme jsem chtela napsat plissettate, jsem to nejak vehementne zkratila :-) Ta zanzariera je jak skladana sukne nebo harmonika ;-) Pry je na trhu teprve 2 roky, vypada to hezky a navic, kdybych do toho vrazila (jak rika tchan), nemela by se potrhat. Vytvari mi dojem zaluzii zde nepouzivanych :-) Jo, v tomhle je tchan schopny ;-) A rovnou si chlapika odvezl k sobe, aby mu udelal preventivo na tendone. Taky jsem se dozvedela, pres Sima, ze mi tchanovci na sobotu chystaji oslavu, abych nemusela nic kuchtit. Coz je sice moc hezke, ale takovy docela Mnichov, mne se nikdo neptal, ale coz.. A prozradil Simo, ze z nej bude tatka? :-)
Odpovedať
@sisiko ta zanzariera vypada moc dobre ;-) ... A S. Giovanni je patron Turina?? ... my se tesime na 4.7. na Antonina :-) - teda doufam, ze nebudu mit nocni ... A vikend si pekne uzijte! ;-) @yizheng tak jsem dneska zkusila ten tvuj kolac s ovocem a je dobry;-) Delala jsem s merunkama :-) . Ale nemyslim, ze diky chybejicimu maslu je nejak vic dietni - toho cukru co jsem tam nasypala! :-D :-D :-N ... (asi nejaka tezka vajicka ci co :-D ) ... Jo, a to syrove testo je mooooc dobre :-N - se uplne stydim. Ja jsem vzdycky pri peceni schopna snist nekolik lzicek testa. A to vc. mouky a prasku do peciva - mnam x-) Mate to nekdo taky tak?? Jinak jsem byla dneska strasne produktivni ... A mj. jsem umyla i okna - asi neznam mene prijemnou praci 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko vypadají fakt moc dobře, ty žaluzie. prozradil, právě proto vyzvídali :) a on je celkem nemluvnej, teda jako že hnedka každýmu nevěší všechno na nos, tak byli prej dost překvapení :) a s tou oslavou v sobotu to ber jako že "jsou hodní" :) bobříka trpělivosti určitě složíš, snad ti nepřistanou doma nějaký super hodiny s kukačkou 8-) @oky já mám od mala zafixovanu, že syrový těsto se nejí (roky drezúry při pečení cukroví :) ), ale neudržela jsem často se třeba, když se dělala drobenka na koláč, ale teď jsem strašně schizinosa, jak to říct česky.., takže takovýhle věci nedělám :) a jsi šikovná s těma oknama!! já mám od pondělí práci, takže moje seznamy činností vzaly za své, ale apsoň mám pocit ekonomické produktivity po dlouhé době, stejně nejsem schopná produkovat téměř žádnou fyzickou aktivitu
Odpovedať
Profilova fotka
@oky Moc dekuji! :-) Presne tak, patron Turina. Doufam, ze ti vyjde vas S. Antonio :-) Ty to nevis dopredu, jak budes pracovat? Mnaaaam, ja taky miluju testo z misky x-) Ale musim rict, ze co jsem v TO, docela se ovladam ;-) No, a pak jeste syrova drobenka, tu bych snedla celou! =-) Me na myti oken nebavi ramy, skla se aspon nakonec lesknou, ale ty ramy.. Taky me to zase ceka, ale ted nam 3 tydny prselo, tak jsem pro sebe mela aspon vymluvu :-) @yizheng Tak ja se tedy priznam, ja jsem taky dneska vyrobila tvou bublaninu a vazeni vajicek me primo bavilo :-) Jen nevim, co jsem pomotala.. Dala jsem pulku plechu tchanovi a pak mi volala tchyne, ze ten pan di Spagna byl fakt vyborny :-D No fakt, bublanina to neni :-) Jinak jsem delala s nektarinkami. A vajicka jsem mela XL :-D Tak jsem 1 ubrala, coz byla asi chyba =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ja vim, jsou hodni, jen si pripadam jako nejaka figurka :-. A hodiny uz jedny mam (dokonale schovane), nestras jeste s dalsima, nebo ti je prinesu jako darek :-D Prekvapeni si dovedu predstavit, zvlast kdyz zbyvaji pres 2 mesice :-) A znas nekoho z prace? A setri se :-)
Odpovedať
@salsiccia take mam seznam cinnosti:-) ... tak nejak se ted snazim postupne delat takovy ten "vetsi" uklid ... A jak pise @sisiko: bud na sebe spis opatrnejsi ... a asi to tak nakonec ma byt, ze ti dorazily ty preklady ;-) @sisiko smeny dostavam vzdycky na konci mesice na ten mesic nasledujici ... no, je to blby, ale snazim se si zvykat :-D :-N Ja se zase v Italii s tim testem vubec neovladam: asi to bude tim, ze pecu min nez v CR takze se na to testo vzdycky strasne tesim :-D @bublaninaYizheng me to take vyslo jako pan di spagna ... bublanina to urcite neni ... Takze to mame asi dobre ;-) :-D ...
Odpovedať
Profilova fotka
@oky u vas je Antonin 4.7.? Vsude jinde je 13.6....neee?? :-) @jennynka5 hned vedle "stareho" divadla je udelany pruchod do dvora a tam to je. Az budes v Brne, stav se tam, je tam hezky. Ale asi jen na zahradce. Dneska jsem cetla recenzi na tu restauraci v novinach a docela ji rozcupovali, hehe... Ovsem smala jsem se hodne - pry u Spaghetti aglio olio e pepperoncino nepochopili, ze pepperoncino jsou chilli papricky a ne pepr!! "Cerna zrnicka se ze spaget vybiraji tezko" :-D To musi byt fakt nejaky odbornik v kuchyni LOL Do druhe kavarny jsme dneska nesli :-( Tonik ma nejake zazivaci problemy, tak je chudak na diete a nechtela jsem ho tahat mezi lidi. Uz to trva od zacatku tydne. Nejdriv nebyli nasi doma, pak mel dva dny teploty a ted tohle :-( Zacinam byt docela unavena a otravena. Dokonce jsem volala i sve byvale detske doktorce, co jsem k ni chodivala jako mala tady u nas. Poradila mi jeste nejaka probiotika a pry kdyz se to do pondeli nezlepsi, mame prijit. Ach jo.... @sisiko :-D :-D Tak jsem si precetla, jak milujes testo z misky a ctu, ze co jsi V TOM, tak se docela ovladas. Zbezne kouknu na nick, protoze jsem myslela, ze to pise Salsiccia a kdyz jsem videla, ze jsi to ty, zacala jsem premyslet, kde mi zase tahle podstatne informace utekla! :-D Az pak jsem si to precetla poradne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko znám jednu kolegyni, byli jsme na Silverstra asi už přede dvěma lety, jejín manžel, když slyšel moje jméno, tak řekl: "Budu ti říkat Hej tu"... tak jsem se usmívala a pokyvovala, nijak jinak jsem na to reagovat neuměla. jinak nikoho neznám, jen z vyprávění, což někdy zní, jak když jedeme autem, všude samý stronzo atd. :-D @oky to já jsem se fyzicky šetřila celkem už předtím, tak teď mám aspoň pocit, že něco dělám. a že mi toho dneska naposílali, do středy mám co dávat na seznam :)
Odpovedať
@yellowbanna 13. 6. slavi Antonio, 4.7. Antonino ;-) .... A preju at Tonika prejdou ty problemy ... A ta restaurace s tim pepperoncinem je super :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@oky mnam aj ja, ked mamina pecie (piekla, lebo uz sa ma to bohuzial netyka...) tak nam vzdy s bratom nechala v miske trocha cesta aby sme vyskrabovali, mnam :) @sisiko tie zanzariere su naozaj velmi pekne, pekny efekt... my sme zatial kupili len do spalne, ale len sietku.. vobec neviem ako vyriesit balkon :( macka tam potrebuje chodit von... @oky s tymi smenami to mas este dobre, my robime smeny z tyzdna na tyzden :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko, taky mame tu plisovanou zanzarieru v obyvaku na balkovych dverich, je docela odolna, akorat nam ji znicili kocky, jak po ni splhaji, tak ji v podstate nepouzivame. Alessandro ji montoval kdyz koupil byt pred 6 lety a pry ji tehda platil pres 2000 euro, tak nechce, aby ji kocky uplne znicili. budu mu muset rict, ze ted uz nestoji tolik, tak pri nehorsim si ji pak muze vymenit...hihi @lejinko, s kockama chapu, my mame v balkonovych dverich takove to vyklapeci okynko, krasne tim behaji sem a tam a v zime tim netahne...akorat s tou zanzarierou je problem...ale jak jsem psala, my ji nepouzivame, tka to jde, jinak taky nevim nevim. jeste k tem zkracenym jmenum, je jsem pro italy Lu :-D :-D . ale porad lepsi Lu, nez kdyz nekdo nepochopi jak precist Lucie a vyslovuje to luce (svetlo) :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
S vami je takova legrace holky :-) @oky @yellowbanna Jsem to ale trdlo :-) Bylo mi nejake podezrele, ze by se Antonio slavil 2x do roka :-D A on je to AntoniNo @oky S receptem jsi me potesila, dokonce jsme ho pekly ve stejny den :-) Ja delam tuhletu bublaninu (prakticky mamcin recept), je uplne nadychana x-) http://recepty.vareni.cz/hrnkova-bubl... @yellowbanna Zatim jsem opravdu jenom v TO, v tom snad bude taky brzy na programu, uz se o tom prinejmensim zacina mluvit ;-) :-D Pepperoncino ze je pepr, hahaha :-D @salsiccia Jakoze ti rikal Ehi tu? :-. Mela jsi mu na to rict: "A ja ti zase budu rikat x", za x si muzes dosadit slovo dle vlastniho vyberu :-D @lejinka Jeee, my se sestrou taky spolecne vyjidaly testo z misky, takove vzpominky x-) Nejlepsi ovsem byla babovka, to byla testa hned dve :-D S tim balkonem nevim, jak to vyresit, aby si kocka mohla chodit tam a zpet. Jedine snad horizontalni zanzarieru a nechat ji dole nedovrenou, ale to je asi dost hloupy a nepohodlny napad =-) Tak jsem byla vcera na veceri se 4 ukecanyma chlapama :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Ty brdo, 2000?? Asi to tehda byla uplna novinka. My meli cenu za 1 dvere (po prvni sleve) 270 euro. Lu zni moc hezky x-) Urcite ri rikaji i Lucia, ze?
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng ahoj, tak pre IT sme menovkyne, mna tiez niekedy niekto vola Lu... co mi pripada trocha ako cinsky :-D u nas nastastie tolko komarov nie je, ale ak sa nejake najdu, vedia byt poriadne otravne. linda spi stale so sietkou nad postielkou, okrem toho mam vedla postele chnapku (tu, co sa pouziva u nas na muchy), je lahucka a nenapadna ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jj, ehi tu, ale co už, stačí si myslet své :D já totiž slušně ironicky reafgovat nezlávám, buď bych ho poslala natvrdo do pryč nebo se prostě usmívám... a pěkné zprávy si dočítám :) jen od slov k činům ;-) @rospina máš pravdu, že to zní čínsky :) ale nenapadlo by mě to tak pojmenovat :) chňapka je jako plácačka? v češtině je chňapka na horké hrnce, to jen že mě vždycky pobaví takováhle slova holky, na povel smích, teď: dneska mi známá darovala obleček na mimi, 3-4, ale roky, ne měsíce :) fakt prča, ale držela jsem se, abych se moc nesmála, omlouvá ji věk, je jí 21, tak má zatím jiné starosti :-D samozřejmě jsem ocenila pensiero, ale je to vtipný
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia trumfnu te - mam pro Tondu schovany veci, co jsme dostali, az mu bude cca 7 LET :-/ Ale tady je to spis proto, ze jsou po synovi Mickove sestrenice, myslim, ze se spis potrebovala zbavit veci... mno... 8-( @sisiko zacinate mluvit o miminku? :-) To je hezky... a jake mate plany, jestli to teda neni moc zvedava otazka ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?