Prešov. Kto ste tu z Prešova?

Zobraz úvodný príspevok
Tak skúsme od znova. Dievčatá prešovské pekne vás vítam...
Odpovedať
merilin v pohode je to tvoj nazor zaciatkom marca mam priniest moje potvrdenie o krste tak potom budeme mudrejsi ;-) sestra mala sobas na urade ma dve deti a obidvoch ma pokrstenych a tiez bez problemov asi to je fakt o tom ze na akeho knaza natrafis a aku ma naladu =-)
Odpovedať
mirka zajtra ides ?zohnala si listky? =-)
Odpovedať
Merilin: ked sa sobasi v rimokatol.kostole, tak to je jedna z veci, s ktorou musi druhá strana, ktorá nie je rimokatol.viery súhlasiť, že deti budu vychovavane v tejto viere a tym padom aj krstene v tejto viere. Ako napr. my: ja som rimokatolík a manzel evanjelik, sobasili sme sa v rimokat.kostole, takze aj deti budu vychovavane a krstene v tejto viere. U nas to nebol problem, pretoze manzel je taky evanjelik, ze naposledy bol v evanj.kostole mozno par desiatok rokov dozadu. A vlastne od kedy sa pozname, tak chodieva do kostola rimo. Teda vtedy, ked je doma. :-( Takze aj tento Valentin, travime mimo seba a to sa nam dari uz zopar rokov. :-S Ale vraj to je posledny co nie sme spolu ;-) . Velmi tomu neverim. Nejak to neprezivam, zavolame si, poprajeme si pekneho Valentina, povieme si ze opat nie sme spolu... den ako kazdy iny ;-) Kde pokrstia pred sobasom, to ti nepoviem, lebo konkretne neviem. To je o znamostiach. Co sa brali nasi znami, tak oni boli pri nejakom fararovi na dedine. V piatok krst a v sobotu sobas.
Odpovedať
bola tu reč o krste pred svadbou, tak pridam moju skusenost a vlastne aj skusenost mojej sestry a celej rodinky. ja niesom krstena ani sestra ani sesternica a stretli sme sa s rovnakým pristupom všade. svadbu v kostole mat môže aj nekrstený ale jeden z partnerov musi byt pokrsteny- stači ist na predmanželsku nauku. potom nieje problem ani pokrstit deti. horšie je ak chcete pokrstit deti ale sobás nebol v kostole. tak vam ich jednoducho nepokrstia. pretože ak ste neuzavreli cirkevný sobás- pred bohom nieste svoji a nemôžete vychovávat ani dieta vo viere- je to blbost ale je to tak. sesternica si musela zopakovat po 6 rokoch svadbu v kostole len aby jej dceru pokrstili.
Odpovedať
kiki5, praveze nie je velky problem pokrstit dieta aj bez sobasa. Rozoberali sme to ;-) Ale ved v konecnom dosledku to je jedno. Je to o tom, kto ma ake stastie na knaza. Aj oni su rozni
Odpovedať
Profilova fotka
drobcek hej bola som ;-) sak sme sa videli, ale dnes boli superrrrrrr klobuk dole....
Odpovedať
hej ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ides na dalsi tyzden do rumunska?
Odpovedať
hej a aj malu beriem :-D :-D :-D :-D :-D :-D nie ta cosi sak si videla dnes to divadielko :-N
Odpovedať
Profilova fotka
no sak toto ze oni su nenormalny, az mne zvysili tlak debili, ale isla by som, ale na druhej strane by som sa bala, bo to ne ako doma, a rumuni cigani sak to by asi nedopadlo dobre :-D
Odpovedať
sak to a cena je v pohode no.... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ved hej a ty co ako si pokrocila z pripravami?
Odpovedať
Článok sa načítava...
nuz vesticka sa sije bude o dva tyzdne a to je asi vsetko :-N
Odpovedať
mirka a zajtra asi eides co? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no isla by som ale idem do prace... :-(
Odpovedať
nevyhovaraj sa :-N a bola si aj z milacikom?
Odpovedať
Profilova fotka
jasne, sak nervy sme mali obaja z tych rumunov :-D
Odpovedať
nestihla som si ho vsimnut :-.
Odpovedať
Profilova fotka
nabuduce 8-) no nic moja idem ja hajkat bo zajtra do prace tak bru noc papa ;-)
Odpovedať
paaaaa |-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babenky pekny den prajem... ;-) ja idem makat a tak mierne zavidim babam co maju dnes volno :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky.... no, aj ja by som chcela volno, namiesto toho musim pocuvat premudrele reci sefa..... :-S
Odpovedať
berte to z tej lepiej stranky aspon mate pracu ;-) ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
Kocky ako to mate vyriesene, co sa tyka platenia? Kto u vas co plati?
Odpovedať
merilin svadbu si platime my takze vsetko spolu nemame to rozdelene
Odpovedať
Profilova fotka
jajaj no to je dobra otazka, je to po dohode ved si vezmi, ze kolko zacvakas za saty ;-) no ale zenich urcite plati obrucky, svadobne auto a mal by aj hudbu, ale ta hudba je otazna, ale mal by to hradit zenich resp. jeho rodina, a ostatne po dohode a nevesta ma nastarosti tie malickosti k dokonalosti vyzdoby a dokonalosti seba samej ;-)
Odpovedať
Presne tak som to pocula aj ja, ze zenich ma platit hudbu. A obrucky plati sam? Co poznam kamosky, co sa vydavali tak zhruba to bolo tak, ze saty nevesty kupuje mamka, topanky jej kupuje zenich. Ona plati vyzdobu, a tie malickosti... ako menovky... Dalej nevesta mam kupit zenichovi koselu a vestu a viac uz neviem. ;-) No asi sa budeme toho drzat.
Odpovedať
Profilova fotka
no o satach neviem ja si ich dradim sama, aj topanky si kupujem sama a tu koselu a vestu zenichovi ja viem len o koseli a to by mala kupovat nevesta, ale zvycajne si ju kupuje sam no ked mi moj kupi topanky ta mu kupim koselu :-p ale nie proste su iste "pravidla" ani nie pravidla, neviem najst to slovo, co by kto mal kupovat a tak ale v dnesnej dobe je to na dohode. Obrucky sam no jasne azda nekupi jednu on a jednu ja ;-) aspon neviem otom, ze napoli sa kupuju u nas co sme mali svadby kupoval zenich, ak napoli ospravedlnujem sa neviem otom :-S
Odpovedať
dobre ranko ;-)
Odpovedať
No samozrejme je to na dohode, co kto kupi. Zavisi to od aj moznosti a schopnosti. Chcem vediet ake su tradicie ;-) . Obrucky som myslela,ze kupuju mladi na poli. A co sa tyka vesty, tu chcem kupit ja :-) tak ma to napadlo, ze okrem kosely kupim aj to ;-) Dobre ranko
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?