Prešov. Kto ste tu z Prešova?

21. nov 201679890
  • merilin v pohode je to tvoj nazor zaciatkom marca mam priniest moje potvrdenie o krste tak potom budeme mudrejsi 😉
    sestra mala sobas na urade ma dve deti a obidvoch ma pokrstenych a tiez bez problemov asi to je fakt o tom ze na akeho knaza natrafis a aku ma naladu 🤔

• mirka zajtra ides ?zohnala si listky? 🤔

• Merilin: ked sa sobasi v rimokatol.kostole, tak to je jedna z veci, s ktorou musi druhá strana, ktorá nie je rimokatol.viery súhlasiť, že deti budu vychovavane v tejto viere a tym padom aj krstene v tejto viere. Ako napr. my: ja som rimokatolík a manzel evanjelik, sobasili sme sa v rimokat.kostole, takze aj deti budu vychovavane a krstene v tejto viere.
    U nas to nebol problem, pretoze manzel je taky evanjelik, ze naposledy bol v evanj.kostole mozno par desiatok rokov dozadu. A vlastne od kedy sa pozname, tak chodieva do kostola rimo. Teda vtedy, ked je doma. 😞

Takze aj tento Valentin, travime mimo seba a to sa nam dari uz zopar rokov. 😒 Ale vraj to je posledny co nie sme spolu 😉 . Velmi tomu neverim. Nejak to neprezivam, zavolame si, poprajeme si pekneho Valentina, povieme si ze opat nie sme spolu... den ako kazdy iny 😉

Kde pokrstia pred sobasom, to ti nepoviem, lebo konkretne neviem. To je o znamostiach. Co sa brali nasi znami, tak oni boli pri nejakom fararovi na dedine. V piatok krst a v sobotu sobas.

• Sponzor fóra
  • bola tu reč o krste pred svadbou, tak pridam moju skusenost a vlastne aj skusenost mojej sestry a celej rodinky. ja niesom krstena ani sestra ani sesternica a stretli sme sa s rovnakým pristupom všade. svadbu v kostole mat môže aj nekrstený ale jeden z partnerov musi byt pokrsteny- stači ist na predmanželsku nauku. potom nieje problem ani pokrstit deti. horšie je ak chcete pokrstit deti ale sobás nebol v kostole. tak vam ich jednoducho nepokrstia. pretože ak ste neuzavreli cirkevný sobás- pred bohom nieste svoji a nemôžete vychovávat ani dieta vo viere- je to blbost ale je to tak. sesternica si musela zopakovat po 6 rokoch svadbu v kostole len aby jej dceru pokrstili.

• kiki5, praveze nie je velky problem pokrstit dieta aj bez sobasa. Rozoberali sme to 😉
    Ale ved v konecnom dosledku to je jedno. Je to o tom, kto ma ake stastie na knaza. Aj oni su rozni

• drobcek hej bola som 😉 sak sme sa videli, ale dnes boli superrrrrrr klobuk dole....

• hej 😉

• ides na dalsi tyzden do rumunska?

• hej a aj malu beriem 😃 😃 😃 😃 😃 😃 nie ta cosi sak si videla dnes to divadielko 😬

• no sak toto ze oni su nenormalny, az mne zvysili tlak debili, ale isla by som, ale na druhej strane by som sa bala, bo to ne ako doma, a rumuni cigani sak to by asi nedopadlo dobre 😃

• sak to a cena je v pohode no.... 🤔

• no ved hej a ty co ako si pokrocila z pripravami?

• nuz vesticka sa sije bude o dva tyzdne a to je asi vsetko 😬

• mirka a zajtra asi eides co? 😃

• no isla by som ale idem do prace... 😞

• Sponzor fóra
  • nevyhovaraj sa 😬 a bola si aj z milacikom?

• jasne, sak nervy sme mali obaja z tych rumunov 😃

• nestihla som si ho vsimnut 😕

• nabuduce 😎 no nic moja idem ja hajkat bo zajtra do prace tak bru noc papa 😉

• paaaaa 😴

• ahojte babenky pekny den prajem... 😉 ja idem makat a tak mierne zavidim babam co maju dnes volno 😐

• ahojky.... no, aj ja by som chcela volno, namiesto toho musim pocuvat premudrele reci sefa..... 😒

• berte to z tej lepiej stranky aspon mate pracu 😉 😉 😉 😉

• Kocky ako to mate vyriesene, co sa tyka platenia? Kto u vas co plati?

• merilin svadbu si platime my takze vsetko spolu nemame to rozdelene

• jajaj no to je dobra otazka, je to po dohode ved si vezmi, ze kolko zacvakas za saty 😉 no ale zenich urcite plati obrucky, svadobne auto a mal by aj hudbu, ale ta hudba je otazna, ale mal by to hradit zenich resp. jeho rodina, a ostatne po dohode a nevesta ma nastarosti tie malickosti k dokonalosti vyzdoby a dokonalosti seba samej 😉

• Presne tak som to pocula aj ja, ze zenich ma platit hudbu. A obrucky plati sam?
    Co poznam kamosky, co sa vydavali tak zhruba to bolo tak, ze saty nevesty kupuje mamka, topanky jej kupuje zenich. Ona plati vyzdobu, a tie malickosti... ako menovky... Dalej nevesta mam kupit zenichovi koselu a vestu a viac uz neviem. 😉 No asi sa budeme toho drzat.

• no o satach neviem ja si ich dradim sama, aj topanky si kupujem sama a tu koselu a vestu zenichovi ja viem len o koseli a to by mala kupovat nevesta, ale zvycajne si ju kupuje sam no ked mi moj kupi topanky ta mu kupim koselu 😛 ale nie proste su iste "pravidla" ani nie pravidla, neviem najst to slovo, co by kto mal kupovat a tak ale v dnesnej dobe je to na dohode. Obrucky sam no jasne azda nekupi jednu on a jednu ja 😉 aspon neviem otom, ze napoli sa kupuju u nas co sme mali svadby kupoval zenich, ak napoli ospravedlnujem sa neviem otom 😒

• dobre ranko 😉

• No samozrejme je to na dohode, co kto kupi. Zavisi to od aj moznosti a schopnosti. Chcem vediet ake su tradicie 😉 . Obrucky som myslela,ze kupuju mladi na poli. A co sa tyka vesty, tu chcem kupit ja 🙂 tak ma to napadlo, ze okrem kosely kupim aj to 😉

Dobre ranko

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém