Prešov. Kto ste tu z Prešova?

Zobraz úvodný príspevok
Tak skúsme od znova. Dievčatá prešovské pekne vás vítam...
Odpovedať
Profilova fotka
totiž, ja som zvyknutá na svadby bez akéhokoľvek prerušovania programu podobnými akciami, že tancovanie súboru a čepčenie... videla som to na devedečkach teraz čo sa snažím niečo odkukať... ale čo ja viem? niekomu sa to páči a niekto pri tom začne vyzivovať :o/ a som zvyknutá na to, že čepčenie robia družičky, alebo len staršia družička...
Odpovedať
Profilova fotka
ja neplánujem mať žiadne čepčenie. proste na redový tanec prídem už oblečená v šatých zo svatkami, či ako sa to vola a z košíka niečo porozhadzujem, nejaké tie cukríky a ide sa tancovať. žiadne čepčenie. ja som donedávna ani nevedela čo to je :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Janika :o) paráda :o) v podstate ani ja :o) vôbec som nevedela, že sa robí čepčenie... dokonca tu som zistila, že sa objednáva profesionálny starejší, ktorý sa stará o program... to som napríklad nevedela... my budeme mať starostu krstného jedného z nás dvoch na odpýtanie a potom na príhovor na hostine a potom sa už budeme len zabávať do rána bieleho :o))) mám z tých príprav trošku stres... ale veď nejako to už dopadne .o) no nie? a ináč, šatky, ktoré si si vybrala boli dlho dlho moje favoritky :o))) stále som ich očumovala na internete :o))) ale nakoniec som sa rozhodla pre iné :o)))
Odpovedať
Profilova fotka
ten starosta sa na vychode takto nerobi to iba na zapade lebo tam nemaju o slovenskych zvykocj ani o folklore ani sajnu
Odpovedať
Profilova fotka
ani mi nebudem mať starejšieho lebo nebude ani odpytovanie či vypytovanie a kto bude prípitok mať to ešte netuším, lebo u nás nikto nie je velký rečník, to sa uvidí. dakujem ivka ja ked som sa v tých šatách videla proste som si povedala musia byť ( i ked nebudem mať ich originál, iba napodobeninu)
Odpovedať
Profilova fotka
Keterin, myslím, že už sa aj toto pomaly presťahovalo na východ...
Odpovedať
Profilova fotka
a to je skoda zas nie som za vsetky zvyky napr odpytovanie sa mi nepaci, ale folklor ma nieco do seba. ucim v skolke na dedine a dedinske deti nepoznaju ovce, kravy....to je uz co povedat...vsetko sa vytraca...dnes som s nimi robila morenu a vysvetlovala im ako to bolo niekedy tak na mna pozerali s otvorenými ustami
Odpovedať
Profilova fotka
ale tak odpytavanie je vychodoslovensky zvyk... ja som to videla doteraz na kazdej svadbe na ktorej som bola... tak mi to tak aj patri ku svadby... akurat ze kazdy kraj ma iny zvyk na odpytavanie... my sa budeme podla presovskeho odpytavat spolu, ale nas zvyk je ze zenich sa odpyta doma aj nevesta a potom si pride pre nevestu domov... no ale to je jedno... a inac, ja ked som bola mala :o) pozerala som Orlie pierko, tu rozpravku a na druzstve som na kravy povedala, ze to su bizony :o)))) a to som prosim pekne tiez z dediny :o)))))
Odpovedať
Profilova fotka
to s tými bizénmi je podarené :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, poradte mi prosim. Na svadbu mam pojednanu kamosku, ale ona len foti v prirode. Mam si razervovat aj Fotostudio, keby nebolo pekne pocasie??? Poradte mi niekto. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
martinkaa - neviem, ja tiež riešim podobnú dilemu... zvažujem však, že si rezervujem len nejaký interiér, kaštieľ alebo tak ale ešte som nič čo by sa mi páčilo nenašla :o/
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja som nad niecim takym rozmyslala, neviem, ze co :-S
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja tiez neviem, co si pocnem, ked bude prsat :-(
Odpovedať
Profilova fotka
tinka1003 ty mas svadbu v maji, tak je vacsia pravdepodonost, ze budes mat pekne pocasie
Odpovedať
Profilova fotka
lebo ja čo mám blízko tak kaštieľ v budimíri, ale to sa mi chlpy stavajú dupkom, keď si predstavím sa tam fotiť :-S a veľmi sa mi páčia fotočky na spišskom hrade, ale snúbenec sa furt len po čele klopká, že to je ďaleko... a ešte čo som našla tak sa mi páči kaštieľ v Betliari, len to je asi rovnako ďaleko ako spišský hrad :o) takže tak :-( mám hlavu v smútku z toho :-(
Odpovedať
Profilova fotka
iva.jurkova prečo nechceš mať v Kaštieli v Budimíri?
Odpovedať
Profilova fotka
dievcata potrebujem radu ... mame rezervovanu salu v michalanoch, vyzdoba, sala zadarmo a menu na osobu 440 korun, kamos sa so mnou hada, ze to je predrazene velmi, ze v po su lacnejsie.....tak mozte mi napisat vas nazor...budeme mat okolo 110 ludi a ja si mylsim, ze je to super cena, na toze ja ked som sa bola pytat tak vacinou maju v meste menu od 500- 700 korun
Odpovedať
Profilova fotka
buntasik kamos nema pravdu, ze v po je lacnejsie, ja mam v po v Sporte na Solivare a tam je menu od 400-600 korun na osobu, zalezi od velkosti porcie a menu. Nasla som aj za 330 na SOU stavebne Volgogradska, ale tretie jedlo, ktore je po redovej, tak na to sa osobitne doplaca, alebo budes musiet suroviny a dohliadat, aby ti ho navarili, tak ako ty chces, tak tu veru by som nemala na to nervy, ze este dohliadat na niekoho
Odpovedať
Profilova fotka
takze ked si to zratas, tak ta to vyjde rovnako
Odpovedať
buntasik.ja si tiež myslím že tvoj kamarát nemá pravdu v po sa pohybuju ceny od 450-vyššie a to bez výzdoby my máme svadbu v opalexe na sigorde a výzdobaplus menu nás bude stáť cca okolo 500 SK na osobu a som rada že tak lacno... takeže ty to máš ešte lepšie... :)
Odpovedať
Profilova fotka
buntasik, je to super cena, ked ani za salu ani za vyzdobu neplatis, ja mam v OZKN a sice neplatime za salu ale menu stoji 20 € na osobu a vyzdobu maju len nejaku uplne zakladnu, par svietnikov, servitky vo farbe aku si vyberiem a asi 6 ks navlekov, teda pre nas a pre rodicov... cize za vyzdobu este platim nejakych 350 € ked chcem navleky na vsetky stolicky a nieco slavnostnejsie na stoly... a napriklad ako ma martinka v sporte tak tam sa plati este za prenajom saly neviem kolko... uz si nespominam kolko odo mna pytali ked som tam volala...
Odpovedať
Profilova fotka
V Sporte platim 5000sk aj s vyzdobou
Odpovedať
Profilova fotka
Povodne som chcela v OZKN, ale nepomestili by sme sa tam vsetci :-)
Odpovedať
Profilova fotka
A na SOU Volgogradska sa plati 4500 za salu bez vyzdoby a jedlo som uz spominala vyssie
Odpovedať
nedaj sa ovplyvnovat kamosom, naozaj je to super cena..ja som presla cely presova a mne vyhovoval Cierny Baron kvoli dostupnosti a ustretovosti. No velmi sa mi pacilo v Michalanoch, ale odradilo ma to ze je to od mesta a nepacil sa mi pristup majitelky..ale inak super to tam vyzera a aj cenovo super.a tiez v cene vyzdoba..ccss
Odpovedať
Profilova fotka
buntasik tvoj kamoš je absolutne vedla jak ta jedla. ja mam svadbu v modrej jedalni v Po za prenajom a výzdobu platime 4000 Sk a na kazdú osobu 500 Sk za jedlo a tzv 50 Sk za stoličku (to znamená návleky a tak) sesterka zase ked sa vydavala v Michalovciach a bolo to už pred 4 rokmi platila za Zlatý býk okolo 500 Sk na osobu a neviem či tam bol aj prenájom. čiže perfektna cena. tvoj kamoš žije v nejakom lacnejšom kraji či čo ked sa mu to zdá vela
Odpovedať
Profilova fotka
martinkaa... som zabudla odpovedat, ze v kastieli v budimiri sa nechcem fotit preto lebo na mna posobi strasne depresivne, fotila sa tam tristvrtina mladomanzelov v mojom okoli... a snubencovi sa tiez nepaci, takze problem vyrieseny... teda nie... lebo sa nevieme dohodnut... vsetko co sa paci mne je minimalne 100 km daleko...
Odpovedať
Profilova fotka
a v OZKN by ste sa nepomestili? ved tam je kapacita nejakych sto ludi... ved v sporte to je mensie ako v ozkn...
Odpovedať
Profilova fotka
V Sporte mas tri saly a my mame najvacsiu salu s kapaciotou 120 ludi
Odpovedať
Profilova fotka
A v OZKN je zaratany aj DJ a my chceme zivu hudbu. Sport sme si sali aj preto, lebo sobas bude na Solivare, tam mam aj krst
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?