Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte damy, tak prosim, som tretiacka, mam vsetky skusky, nic neprenasam... som cela happy :-D Adi, musime aj oddychovat, a teraz budem 2 mesiace nic nerobit, od septembra do novej roboty a to uz bude asi nastalo :-P teda je to mozne, nieco sa rysuje... Eri, super, my budeme nedaleko, teda nad tym miestom, dufam, ze najdeme nejake solidne ubytko. uz ste vybrali, kam pojdete na svadobny vikend? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoji charlize moc gratulujem a tisko zavidim:) aj ja som uz mohla byt ale som mala rok oddych a budem len druhacka 8-( tak si to teraz krasne uzijes na dovolenke x-) Erika vazne ste este neboli nikde sami? to bude super a zvlastne :-)
Odpovedať
minni fakt sme ešte nikde sami neboli tak som strašne zvedavá, ako tak na víkend, na deň sme už sami boli ale na dovolenke ešte nie. svadobný víkend bude v auguste vo Veľkom Mederi. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jej, Eri, a kam do Medera pojdete?? My sme tam boli na nasej prvej spolocnej dovolenke :-D dost pohoda, taky apartman sme mali prenajaty, rano ranajky do postele sme si urobili, velka kupelna, cestou na kupalisko sme sa vzdy zastavili v obchode, potom na kupalisku a vecer naspat... a ked nas uz omrzela voda, tak sme ostali pekne v postielke x-) minnie, ale ty si si zase pekne oddychla urcite :-) ako sa mas? ja len dufam, ze vsetko bude vychadzat ako ma, teda byvanie, svadba, skola, potom snad rodina...
Odpovedať
Bea mi budeme v domčeku skoro oproti vchodu do termálu. :-D takže budem aj variť troško. dúfam, že si zas nepripečiem ruku ako minule. :-N ja som tam už v termáli bola, ale tam vnútri kde je to vynovené tam nie, sme sa čvachtali vonku. podľa mňa je tam fajn.
Odpovedať
Caute kocky :-) No Bea, gratulujem k ukonceniu rocnika. Ja som zistila, ze niektore moje spoluziacky su riadne spiny... Hroza.. Bea mam na teba otazocku. Ako to budete riesit, ked sa vezmete... myslim financie. Vy vlastne budete este studovat, ked sa budete brat. A ako nahle sa vezmete,tak to znamena, ze uz sa budete musiet o seba aj samy starat, nie? Sa pytam preto, lebo moj drahy mi oznamil, ze sa vezmeme az vtedy, ked ma bude moct zabezpecit a ked bude mat stalu pracu, lebo mi chce dat vsetko.. Erika, ako je to u vas? Teraz, ked ste uz spolu a ty studujes, tak sa vlastne o vsetko stara Vili vsak? Vlastne jeho ulohou je teraz zivit rodinu.... Neviem, ci si ja vobec zvyknem na to, ze nie som JA, ale MY a ze vsetko co zarobim ja a moj drahy je NASE.. no neviem. sa bojim toho, ze budem mat pocit, ze som od neho zavisla. Vy nie?
Odpovedať
cawte baby :-) sice uz tolko nepisem ale chodim citat novinky kazdy den :-N my sme boli okrem stanovaciek a tak na prvej dovolenke v tatrach, sme mali taky penzion a bolo supeeeer x-) a akoze akurat pozeram a zobrali ma asi na obe fakulty :-D princess viem ze si sa pytala bab na tie financie, ale ked mozem tak ti tiez prispejem... my spolu byvame coskoro to bude rok, mame obaja 21... naklady su vysoke ale vzdy sa to da zvladnut. peniaze mame spolocne, zarobim ja zarobi on a nerozdeluje sa to ze ty si pojdes kupit lesk za svoje a ty tricko za svoje... proste si vezmes kolko treba, na nakupy a take prkotiny chodime spolu, a ked sa ide kupit nieco vacsie tak sa dohodneme a je to vybavene ;-) pocit zeby som bola na nom zavisla vobec nemam (obcas pred vyplatou :-N ), nabrali sme si toho na hlavu dost vela tak sa teraz snazime aby sme to uz mali z krku, potom sa zacne uzivat. vlastne si neviem predstavit ze mu poviem ty zaplat telku ved je tvoja... a ja si zaplatim notebook... a toho ze niesi ty ale vy sa tiez neboj, teda ja z toho vobec nemam stres. JA mam svoj bicykel, saty, knihy atd... ale MY mame byt, macku a tak... ak vies co tym chcem povedat =-) obaja sa tesime na ten den ked nam konecne skoncia splatky za vsetky blbosti :-D sme tu cez 9 mesiacov, ale mame komplet zariadeny byt, krasneho Marka a vzdy ostanu peniaze aj na volny cas... nemozem sa stazovat, sama by som to tak urcite neutiahla
Odpovedať
Profilova fotka
Adka, my sme stale MY :-) sa starame o seba navzajom uz odkedy sme spolu, obaja brigadujeme, takze mame nejaky prijem, na tie nase bezne vydavky... mamy nam akurat peru a ocovia platia inkaso, to su vsetky peniaze, co od nich mame. Ale to je len kym byvame v spolocnej domacnosti. Buduci rok v lete sa prestahujeme do samostatneho bytu, takze budeme komplet samostatni (jedina vyhoda, ze ten byt nemusime kupovat, vsetko ostatne ostava) ... no a kedze na druhom stupni obaja chceme zarabat normalne, teda aspon na polovicny uvazok robit, tak nam taky prijem staci. Kym nemame hypoteku, tak je to dost penazi. na inkaso, vodu, plyn, potraviny, a vieme dost setrit, my moc neminame, takze za tento rok nasetrime na byvanie, za dalsi rok na svadbu. Myslim, ze zatial nam to tak vychadza, takze sme spokojni. Cim ta nastvali spoluziacky? A ako to Mato mysli? Ved vy sa tiez viete predsa takto o seba starat, nie? Ked mozete byvat u vas, brigadovat....? Ci nie? Eri, ten Termal, super, my sme byvali na opacnom konci Medera, pri Bile, ale bolo to fajn, sme boli sami hlavne :-D a vnutri je to pekne, len skoda, ze su tam sami senilaci...a vela :-D
Odpovedať
slniecko, chapem co chces povedat :-) no mne skor ide o to, ze ako to riesia studenti ako Bea a Tom... ze sa chcu zobrat pocas skoly a stale nebudu pracovat na plny uvazok. ze ci sa neboja, ze ci to utiahnu. lebo prave ten moj si ma chce vziat az vtedy, ked zacne pracovat. ze sa chce o mna starat a dat mi vsetko, co samozrejme nejde ak studuje.. proste chce byt zodpovedny.. tvrdi, ze muz sa ma postarat o manzelku a to sa neda ak studuje.. podla mna pravdu. a ked som mu povedala, ze niekto sa berie aj cez VS, tak sa mi povedal, aby som sa spytala, ze ako to zvladaju.. ked nahodou nepracuju.. lebo ak sa my raz vezmeme, tak od rodicov uz nic nebudeme chciet... chapete ma? 8-)
Odpovedať
hej princess chapem, som nevedela ze myslis len na studentov :-N mne nasi doma vraveli ze mam ist na denne, ze mi skolu zaplatia a tak.. ale ja som nechcela, som tvrdohlavec... a aj ked viem ze by to v pohode utiahli, nechcela som im vysiet na krku. tak sme sa s rastom bavili aj o svadbe aj o praci aj o skole... on chce asi viac ako ja aby som tu skolu spravila... so svadbou na mna vyrukoval ked sme boli teraz na sesternicinej svadbe... a tak za rok, dva sa pustit do vlastnej firmy... pravdupovediac si uz asi tazko predstavim ake by to bolo keby som nemala vlastny prisun penazi, clovek si na to zvykne... ako to riesia ostatni studenti? mam kamosov ktori su na intrakoch a chodia spolu, ale ako pisem byvaju na intraku a najvyssie naklady su asi na zabavu a jedlo, o nic ine sa nestaraju :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Katka, a ktoru fakultu si vyberies? Adka, ono sa to v pohode da... proste sa prisposobis. Nepojdes k moru na dovolenku, ale kupite si telku...alebo nepojdete dalsi rok zas na dovolenku, a budete mat na novu obyvackovu stenu. Ved postel uz mate :-D coho sa bojis? Kolko vies zarobit na brigade? A Mato stiha nieco robit popri skole? Ja tiez od nasich nic nechcem (a od svokrovcov nemozem chciet, sami maju co robit) vlastne si vsetko platime sami a mame mozno +- 15 mesacne prijem, z toho miname max 6 podla toho, ci ideme aj von, ci nie a ked bude najomne, bude to max 10, znova mozeme setrit :-D tento rok budeme odkladat cim viac, byt treba prerobit...mozem si ale zobrat uver, nieco na splatky, stale by sme to zvladli :-D coho by si sa bala, ze nebudes mat z coho platit? mobil? ved nebudes moc volat, budes s Matom vacsinu casu...jedlo? budes varit na viac dni a nebudes chodit po restikach... MY sa toho nebojime :-D my sa tesime, ze budeme spolu, radsej sa uskromnime, ked bude treba, ale pojde to, spolu to zvladneme.... a vy tak isto... zarabat sa da v pohodicke aj popri skole :-D niekto vie mat 2 deti, socialne stipko, podporu v hmotnej nudzi, studovat a v pohode to utiahne :-D :-D
Odpovedať
charlize ja som si dala NHF len ako poistku, chcem ist urcite na FPM... charlize no jakeby si mi citala z ust... presne tak. neni sa coho bat, ako pises nepojdes k moru ale budes mat obyvacku... tak isto sme to spravili my, ideme na dovolenku domov a strasne sa tesime :-D vacsinu veci mame na splatky, a ked som si teraz pocitala pausalne vydaje ktore proste musime kazdy mesiac zaplatit, t. j. najom + splatky tak je to cca 23 000, co je dost... a to si este nejedla, necestovala, nesla sa zabavit... ale vzdy sa to da utiahnut, je to skor mozno o tom co si ochotna obetovat. ale aj splatky raz pominu a ten rok si utiahnes opasok my sme sa sem hodili a vlastne cele rozhodnutie o stahovani a praci padlo do dvoch tyzdnov, nasi sa nestihli ani predychat :-D aj ked sa obcas hadame aj kvoli prachom tak sme strasne stastni ze sme tu a ze sme spolu, je to uplne ine ako ked sa stretavate po veceroch alebo tak... a pocit ze lezis na vlastnom gauci pred vlastnou telkou a prituli sa k tebe macka a chlap je tiez super :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Katka, FPM super, ja musim tento rok premysliet kam pojdem na druhy stupen...este pockam, ci nieco otvoria na mojej fakulte a potom sa uvidi. A je to tak. Ja nedokazem s niekym chodit. Nikdy som to nevedela. Bud to bol len kamarat, alebo sme proste spolu boli furt. Ja to inak neviem. Vsetko alebo nic. Prvy vazny vztah som mala od 16 do 19 (byvali sme spolu, starali sa o seba, vsetko...), po pol roku som nasla Toma a to sme zase spolu boli stale. Po roku uz spolu byvame, buduci rok budeme uplne samostatni, dalsi rok svadba. Pekne krocik po krociku, mozem kaslat dovolenky, ked budeme mat krasnu obyvacku, a mozem kaslat opitych ludi piatok vecer, ked mozem s Tomom sediet pritulena na nasom gauci....:-D nemenila by som, a nikdy sa toho nevzdam. Praveze si myslim, ze uz to moze byt len lepsie, budeme zarabat cim dalej tym viac, budeme sa moct odstahovat, mat deticky, svoju rodinu a svoje starosti. Aj ked to bude tazke, bude to vzdy krasne, ked budeme spolu.
Odpovedať
hej charlize tak tak... jasne ze nejake ruzove okuliare su natiahnute asi u kazdej a nie vsetko je vzdy tak ako si vysnivas, ale myslim ze cesky sa vravi "ve dvou se to tahne lip" ja neviem preco sa kazdy tak divi, pomaly az lutuje mladych ktori spolu byvaju... akoby sa tym koncil cely zivot ]-( nic si neuziju a bla bla bla... ja som aj rastovi vravela este pred pol rokom som mala pochybnosti keby sa ma spytal ci si ho vezmem, teraz som si na istom ze hej... ja neviem ci to tak bude aj za pat rokov, viem len ze teraz to tak chcem a je mi dobre :-) naco by som sa pucila v praci ked sa nemam s kym podelit o uspechy a prehry? naco by mi boli prachy ked by som si ich nemala s kym uzit?
Odpovedať
Profilova fotka
Toto tiez nechapem, kazdy sa dnes chyta za hlavu, len slobodu, karieru, zarabat, vysokoskolaci len piju, flakaju sa po vonku, zuruju, hnus. Niekoho to uspokoji, mna urcite nie, to nikdy. Ani Tomasa, nastastie. My sme taki usadli, radsej sme v piatok vecer spolu doma, nieco si pozrieme v telke, z casu na cas niekam ideme, jasne, aj kamosov mame...ale radsej rodinku, kolace, pekny domcek, deticky... ja som vzdy chcela byt velka...este stale nie som :-( ale snazim sa :-D urcite som radsej s Tomom ako s kamosmi, ved preto ho mam. A ovela radsej si uzivame po veceroch seba nez zury a chlast. A ked budeme spolu byvat (Adi, toto aj tebe) tak budem varit, piect, tym padom dost usetrime na strave, ziadne hamburgery, restiky obcas, ziadne keksy, ked budem piect! proste super. pocitala som, ze keby som varila na 2-3 dni, tak minieme polovicu penazi ako teraz, ked varim len obcas (mamina kuchyna, nemame vlastnu chladnicku) ... dobre, nie?? :-)
Odpovedať
ja sa rada zabavam aj s kamosmi (coho je uz pomenej nakolko sme daleko z domu) aj s rastom... narehocem sa pri nom straaasne vela, my sme obaja taki streleni :-N samozrejme ze ked sme doma pojdeme aj do baru, aj sa vypije, aj zatancuje... ale robit to stale to nie. tiez sme taki usadlici, doma pred telkou a vecerne utoky na chladnicku 8-) on pojde radsej k vode s mojimi rodicmi ako s kamosmi. a ked tu konecne najdeme niekoho do party tak budeme behat vonku vsetci spolu. ked sme sem dosli tak sme platili mesacne asi 13 tisic a uz to sa nam zdalo veeela... teraz je to o desat viac a aj tak sa to da vydrzat ked sa chce... ale na to musi mat clovek istotu ze to ma z coho zaplatit, inac by som sa bala vziat si veci na hlavu a neviem jak to splatit
Odpovedať
charlize vy ste vlastne tiez taki stari ako my ze? obaja 21?
Odpovedať
Profilova fotka
ked mozem aj ja prispiet, tak byvame spolu vyse roka, Peto pracuje a ja dostavam celkom dost peniazkov za stipka a hlavne ma sponzoruje otec..popripade obcas brigadujem trikrat do tyzdna po par hodin a dostanem aj 8000 sk mesacne... no ale peniaze nemame vobec spolocne ani po svadbe sa nechystame mat, podla mna to netreba miesat kym nie su deti...proste ideme na nakup, doma sa to rozpocita a hotovo...samozrejme veci ktore spolocne uzivame aj spolocne platime ( napr. auto). ja si myslim ze svadbou sa nic nemeni mozno ked tak detmi, a to chceme riesit tak ze kazdy da urcitu ciastku na spolocny ucet a ostatne budu jeho sukromne... mne Peto neda 5000 mesacne na oblecenie zo svojho platu a ja ho chapem :-D a okrem toho by som nechcela, aby mi on kupoval veci.. neviem proste kym studujem, zo zakona sa staraju rodicia, dostavaju pridavky, neplatia zdravotnu a tak, a ked uz budem pracovat zarobim si na seba sama.. ;-)
Odpovedať
minni aj to je pravda, lenze ja si napr. neviem v praxi predstavit ze by sme sli s vydavkami napoly, nakolko rasto zaraba viac ako ja... keby sme sli napoly s najmom, splatkami, jedlom, zabavou... tak mi neostane asi ani na suche korky :-N
Odpovedať
Profilova fotka
no napr. Peťo platí viac ako ja za nájom.. 8-) splátky nemame, a jedlo a tak fakt kto co zje...no prave ze keby sme isli napoly s mojim oblecenim a kosmetikou tak aj on zije na korkach :-D
Odpovedať
Bea, ja sa toho nebojim :-D To ten moj... Stale sa vyhovara, ze az ked si najde pracu. Ze ma nechce zivit z brigad, ale chce si najst normalnu stalu pracu. Vies.. ked si student a brigady sa ti menia, stale nemas isty prijem. Moze sa stat cokolvek.. Ja ho chapem. No cakat sa mi nechce :-D SOm sa pytala preto, lebo som nanho vyrukovala s tym, ze ini to zvladaju v pohode a ze on sa len vyhovara.. No chapem, ze to mysli dobre. A asi to tak bude naozaj lepsie :-) A co sa tyka restik, tak to ja toho mojho musim stale brzdit.. Radsej mu poviem, ze pod, nieco si uvarime. Toho sa ja nebojim. On to zabezpecenie vidi v tom, ze chce mat auto, dovolenky a tak.. Proste mi chce mi dat vsetko.. A na to si budem musiet pockat. Vela kamaratov ma taky isty nazor. Neozenia sa dovtedy, kym sa nedokazu postarat o manzelku. A este ked moj drahy spomenie babo.. Velmi po nom tuzi, no mat ho mozeme az vtedy, ked - ako on hovori - sa on moze postarat a dat mu vsetko... Od kocika po vecicky, hracky, az po starostlivost o mna.. A mrzelo by ho, keby sa tak nestalo. Chce aby sme sa mali dobre... No mne sa niekedy cakat nechce. A s tym, ze sa uskromnime u neho nepochodim :-D Ako si ty hovorila vyssie Bea, bud vsetko alebo nic ;-) Tak zatial nic ale neskor vsetko. aspon dufam noooo. 8-) No mne uplne staci, ze sme spolu, ze spolu byvame a ze nam je spolu krasne. A naozaj je na nezaplatenie, ked sa mozete k drahemu pritulit vecer pri telke. A este si aj poplakat na jeho ramene :-p Uuuuzasne, hehe. Nemenila by som. A tie kofy, co tvrdia, ze ci sme sibnute, ked sa chceme take mlade vydavat, nech si trhnu nohou a nech sa pozru na seba. Mne je to jedno.. Ja si urobim ako ja chcem.
Odpovedať
Profilova fotka
Katka, ano obaja mame 21 (ja teda az 26.teho tento mesiac :-D ) obaja studujeme, popri praci mame brigadu...ale brigadou rozumej pracu na 80 hodin mesacne, prakticky polovicny uvazok, brigada sa to vola len kvoli zamestnavatelovi :-D a socialke :-D takze my normalne makame, staly prijem urcitej vysky... Kazdy mame sice svoj ucet, ale ked ideme nakupit, tak proste raz platim ja, raz on, jeden velky nakup ja, jeden on. Ja vidim pekne tricko pre neho, tak mu kupim, nepytam si potom peniaze naspat od neho :-D a ked mi nieco treba, tak zas obcas kupi on. No mame spolocne, ja to beriem tak. ked potrebujem nieco len pre seba, kupim ja, ale dako to neriesime, ked mi chce kupit, necham ho. Ja myslim, ze by sme v pohode utiahli domacnost, a vladali pri tom setrit, pripadne platit nejake pozicky, v klude. A na svadbu, ked sa dobre pripravime, tak nebude ani taka draha ako hovorim, a zarabat budeme cim dalej tym viac. No ale sme mladi, deti nemame, mozeme skusat. Ja sa na to tesim, nechcem to odkladat kym nieco....to by som si mohla hovorit stale :-D
Odpovedať
Hmm, a po svadbe chcete mat spolocny ucet? Ci kazdy vlastny?
Odpovedať
Aďa snažím sa nájsť si neakú prácu aby nemusel na mňa zarábať, ale v podstate teraz ma živí on. mamka povedala,že kým budem študovať tak mi bude mesačne posielať neaké peniažky, ale dúfam, že to nebude treba. aj svokrovci nám pomáhajú s tým,že u nich môžeme bývať skoro zadarmo. Bea ten termál ja fakt perfektný, len tí ľudia no koment.
Odpovedať
Profilova fotka
Nebudeme si zakladat novy ucet, na co? Lenze mame kazdy svoj a rozmyslame, ze si zalozime spolocny setriaci, na rok terminovany vzdy...lenze tie uroky su tak malo penazi, ze zatial vychadza, ze si nechavame peniaze na nasich (mame Start vo VUB obaja) ... no napr dnes sme si kazdy vytiahli 5 tisic, ja som vymenila 4+2 jeho za kuny, on jednu tisicku minul v drogerii, ja dalsiu v sporte a obuvi.... a nerozratavali sme si zrovna, kto dal kolko a na co, a kto bude pouzivat ten krem, ked ho zaplatil, chapete. Ja berem, ze rodicia sa maju starat o deti kym studuju, ale my chceme byt samostatni, dobre zarabame, aj stihame skolu, tak preco nebyt samostatni? Ja si nebudem platit celu dovolenku, nieco zaplatia nasi, platia mi mobil, teraz byvame zadarmo...ale nemam ziadne vreckove, kupujem si sama vsetky veci, platim sama vydavky na zabavu, elektricenku, nakupy, listky na vlak....nebudem sa valat doma, ked mozem zarabat, nie? Ci to tak vidime len my? Je fakt, ze nasi spoluziaci nas nechapu, oni do skoly moc nechodia, nebrigaduju, vela piju, beru socialne stipka, byvaju na intrakoch a rodicia im posielaju prachy...z 30 ludi v kruzku sme 3 co zijeme tak, ako pisem hore ja...mne to pride cudne... Eri, pekne si to tam uzite, este ti idem najst link na perfektnu lacnu restiku, strasne dobre tam varia, je to celkom blizko (medzi kupaliskom a Billlou...) a este jedna pikoska, je tam restika, kam sme sa neodvazili - EGZOTICKE kuracie prsia 8-) to by som asi nejedla :-D
Odpovedať
ja dúfam, že keď si získam klientelu tak budem celkom slušne zarábať s touto brigádou. ak nie tak budem hľadať ďalej. aj keď určite ten mesiac potrvá kým si získam zíkazníkov a vrátia sa mi investície. držte mi palce. šťastie ma v poslednej dobe trošku opustilo čo sa práce týka. ja som rada, že zatiaľ môžeme bývať u svokrovcov skoro zadara. aj keď by som veľmi rada išla do podnájmu nie som si istá ako by sme to utiahli zatiaľ iba z jedného platu. rozhodne si chcem nájsť prácu. čo sa účtu týka zatiaľ máme každý svoj bežný účet a jeden spoločný kam sporíme. ja mám okrem toho ešte stavebné. Bea povedz názov. aspoň nebudem musieť variť a budeme sa zaoberať sebou. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
zase s tymi stipkami, preco by som ho nepoberala ked mozem? zivot je drahy a ide o to aku pracu mas...ja tu mozem akurat v obchode robit a to nechcem, nemam ziadne vyucenie ani zameranie zo strednej ani nic.. chcela som sa starat o nejake deculo, ale musis mat zdravotne alebo pedagogicke vzdelanie takze nic zasa jaaaj baby, mam jeden nehet na ruke uplne modry, som si ho pricvikla vo vchodovych dverach, no nadhera...a dnes odchadzame na slovensko, musim balit, tak ho mam vystrceny ako panicka :-D erika drzime prsty samozrejme :-)
Odpovedať
to som tu jedina 87 co sa ide vydavat? neblaznite kocky :-D :-D :-D
Odpovedať
hm... sms neprišla, ja na to kašlem. lezú mi na nervy. minni ako sa ti podarilo privrieť si prst? sibarita, vitaj. ja som už vydatá 88, ale píšem aj sem. no a minnnie s beou chystajú svadbu.
Odpovedať
Caute kocky. Tak som prave vyprevadila draheho domov. :-( To zas bude vikend... A vy co porabate?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?